PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : RCZ göğüslük derisi kalkma(ayrılma) problemi.. Kronik sorun...

Furkan_z3
09-07-2015, 17:23
Dün aracımı Sonax Karşıyaka'da yıkattırıyordum ve o sırada meraklı bir arkadaşımda geldi aramızda diyalog geçiyordu abi işte ön cam filminden görebiliyormusun diye bende gel dedim bak arabanın dışından içi duvar gibi hiç gözükmüyor filmden filan derken bi baktım ana camla konsolun birleştiği yerde deriler ayrılmış kalkmış aracım hakkında çok titiz olan ben şok geçirdim.Oha dedim ne olmuş filan derken sonaxtan çıktım ve direk bilgisayar başına oturdum kimsenin başına gelmişmi diye forumlardan bu konuyu araştırdım ve bir çok peugeot (3008-5008-308-207)modelinde bu hakiki deri olan konsolun kabarma kalkma ve konsoldan ayrılma problemleri yaşadığını gördüm.

Senelerdir gittiğim yetkili servisi aradım ve bana yarın saat 14:00 de randevu verdiler telefonda bu problemın kullanıcı hatası olamıyacagını çünkü oraya bırakın parmağı kağıt parçası zorla iteleyerek girer diye anlattım telefonda.. Cevap olarak ustalarımızın bunu görmesi gerektiğini ve ondan sonra işleyişe bakıcaklarını söylediler.Bakalım senelerdir gittiğim beni tanıyan yetkili servis nasıl bir çözüm önerecek benden para talep etceklermi aracımın garantisi bitti fakat bu sonuçta kronik fabrıkasyon bir hata... Hatta servise girerken bu konuda problem yaşayacağımı umdugumdan herşeyı kayda almayı düşünüyorum ses kaydı gibi birşey. Gerçi bu da bir suç izinsiz kayıt filan.Yarın artık duruma göre bakıcam.Ama benim için yarın saat 2 ye kadar hayat durdu ufacık şeyde olsa canımı sıktı.

Peugeot aracı olupta bu tür sorun yaşayan varmı acaba?

i-vtec07
09-07-2015, 17:28
207 lerde göğüsün kabarması problemi vardı kronik .. garantisi bittiği için büyük ihtimal para talep ederler sizden . geçmiş olsun

Furkan_z3
09-07-2015, 17:32
Aslında para istemeleri çok saçma çünkü bu gerçekten kullanıcı hatası olabilcek bir konu bile değil 3 senelik araçta böyle birşey yaşamak çok saçma direk fabrikasyon bir hata.Çünkü o deriyi konsoldan ayırmak isteyerek ciddi bir mesele ön camın en alt ucunda yani tornavida bile girmez oraya..Asıl konu parada değil aslında canımı sıkan bunun için bir ton yerini sökücekler aracın bunu düşünmek bile beni yordu ...

BARR
09-07-2015, 17:34
Güneşten dolayı deri de gerçek olduğu için kuruyor taba tabirle çekiyor :)

Dikişleri atıyor ve gerilme yüzünden ve kalkıyor.

307CC lerin hepsine olan bir durumdu. Bunun caresi sık sık konsolunuzu özellikle dikiş bölgelerini ARKO NEMLENDİRİCİ EL KREMİ ile güzelce kremlemek. Sürdükten sonra bekleyin, deri zaten çekecek kremi, daha sonra temiz bir bezle yumuşakça silin.

i-vtec07
09-07-2015, 17:37
fotosu varmı abi ? çok fazlamı kalkık o kısım . bu iç trimlerin sökülmesi olayına bende gıcık olmuşumdur hep . nasıl çözerler bu sıkıntıyı onuda fikir yürütemiyorum . göğüsün o parçası ayrı bi kısımsa sadece o bölümü değiştirirler . fb7 cıvıc lerin ki o şekilde mesala yapboz gibi 4-5 parça göğüs .

HaKo
09-07-2015, 17:38
rcz lerin konsolundaki malzeme gerçek deri mi ? Arkadaşımda vardı resmen vinnex diye bağırıyordu. Ya da gerçek deri opsiyonu da mı var

2jz
09-07-2015, 17:39
Sonuçta adamların ürünlerine verdikleri garanti bitmiş. Bence ücreti karşılığında yaparlar. Resmi falan varmıydı tam olarak nasıl merak ettim.

Furkan_z3
09-07-2015, 17:40
fotoğraf çekmedim ama aynen dikiş kısımları en uçtaki ayrı bir kısım belki sadece orayı tekrar söküp kaplayabilirler ne olucak bilmiyorum...

Furkan_z3
09-07-2015, 17:43
rcz lerin konsolundaki malzeme gerçek deri mi ? Arkadaşımda vardı resmen vinnex diye bağırıyordu. Ya da gerçek deri opsiyonu da mı var

vinnex olanı varmıdır bilmiyorum ama benim aracımdaki hakiki deri bu yüzden gerdirip tekrar yapıştırma gibi imkan yok.Vinnex olsa böyle şeylerin tamiri daha kolay dedi bir döşemeci..

Furkan_z3
09-07-2015, 17:45
Güneşten dolayı deri de gerçek olduğu için kuruyor taba tabirle çekiyor :)

Dikişleri atıyor ve gerilme yüzünden ve kalkıyor.

307CC lerin hepsine olan bir durumdu. Bunun caresi sık sık konsolunuzu özellikle dikiş bölgelerini ARKO NEMLENDİRİCİ EL KREMİ ile güzelce kremlemek. Sürdükten sonra bekleyin, deri zaten çekecek kremi, daha sonra temiz bir bezle yumuşakça silin.

Dediğiniz gibi bir bakımla gerçekten böyle şeylerin önüne geçilebilir fakat dediğim bölgeye el ve bez girmesi çok zor en uç böyle ve gittikçe daralan ve konsol arasından ötürü bir süre sonra en uça ilerlenemiyor..

HaKo
09-07-2015, 18:10
vinnex olanı varmıdır bilmiyorum ama benim aracımdaki hakiki deri bu yüzden gerdirip tekrar yapıştırma gibi imkan yok.Vinnex olsa böyle şeylerin tamiri daha kolay dedi bir döşemeci..

gerçek deriyle çalışmak zordur doğru söylemiş. neredeyse x2 işçilik ister. Geçmiş olsun tekrar.

Low-Rider
09-07-2015, 18:17
Artcar Cem'in pug deri konsol hakkındaki yorumu, Peugeot Türkiye bu tür sorunlarda ona gönderiyor araçları.

Zaten peugeotun tek hatası torpidolarında hakiki deri kullanması.Dikkat et tüm 307cc , 308cc ve RCZ lerin integral Genişletilmiş deri paketlilerinde torpidoları patlak .. Çünkü ön cam mercek vazifesi yapıyor hakiki deride davul gibi gerilip dikişlerden patlıyor.. Torpidoda deri , günlük Araçlarda Kullanılacak bir opsiyon değil.. Kepte problem yok.. Ama komple de hepsi problem

Dragger
09-07-2015, 20:02
Bence konsolu komple garantiden değiştirmeleri lazım...

Beğenilmeyen Kia, Ceedlerin konsolunda güneşten olan kabarcıklar için komple konsolu yeniliyordu zamanında ücret almadan...

temmuz06
09-07-2015, 20:33
Aracın garantisi bittiği için ücretsiz yapmazlar. Ses kaydı yerine yanınıza 2 arkadaşınızı alıp serviste kamera olan bi yerde yapın görüşmerinizi, aksi bir durumda tüketici hakem heyetine başvurun şahitlerinizi gösterin kayıtları talep edin mutlu sona ulaşın. Her nekadar garanti bitsede ürünlerde özellikle pahalı ürünlerde konut,araç vs gibi şeylerde üretici hatasında kanunlar tüketici yanında ülkemizde. Bilginize.

-Günalp-
09-07-2015, 20:53
Furkan geçmiş olsun. Yarın gidince ne diyecekler bir bak. Araç bendeyken turtle wax deri nemlendiri ve bakım ürünleriyle 2-3 haftada bir uygulama yapıyordum. Ön konsol dahil tüm derilerine. Tavsiye ederim. Deri brz hassas bir malzeme.

şehmuz
09-07-2015, 20:57
sakın japonla yapıştırma

temmuz06
09-07-2015, 20:58
sakın japonla yapıştırma

Japonla yapıştırmak?

Furkan_z3
09-07-2015, 21:12
Artcar Cem'in pug deri konsol hakkındaki yorumu, Peugeot Türkiye bu tür sorunlarda ona gönderiyor araçları.

keşke istanbulda yaşasaydım diyorum bazen

Furkan_z3
09-07-2015, 21:14
Aracın garantisi bittiği için ücretsiz yapmazlar. Ses kaydı yerine yanınıza 2 arkadaşınızı alıp serviste kamera olan bi yerde yapın görüşmerinizi, aksi bir durumda tüketici hakem heyetine başvurun şahitlerinizi gösterin kayıtları talep edin mutlu sona ulaşın. Her nekadar garanti bitsede ürünlerde özellikle pahalı ürünlerde konut,araç vs gibi şeylerde üretici hatasında kanunlar tüketici yanında ülkemizde. Bilginize.

aynen yarın arkadaşımla gidicem servise bakıcam bakalım ne tür bir savunma ve kurtulma taktiği uygulucaklar.

Furkan_z3
09-07-2015, 21:18
Furkan geçmiş olsun. Yarın gidince ne diyecekler bir bak. Araç bendeyken turtle wax deri nemlendiri ve bakım ürünleriyle 2-3 haftada bir uygulama yapıyordum. Ön konsol dahil tüm derilerine. Tavsiye ederim. Deri brz hassas bir malzeme.

saol .. aynen abi bakalım yarın duruma göre hareket edicem ufaktan açılmış en azından engellicem yürüyüp gitmesin

TonyMontana
09-07-2015, 21:29
Kanka yarin gideriz beni sahit yazarsin muhtemelen dava etcez o servisi :):) ***** garanti bitigi icin kurtulmanin her yolunu deniceklerinden hic suphem yok. Illaki bi cozum yolu buluruz

Furkan_z3
09-07-2015, 21:55
Kanka yarin gideriz beni sahit yazarsin muhtemelen dava etcez o servisi :):) ***** garanti bitigi icin kurtulmanin her yolunu deniceklerinden hic suphem yok. Illaki bi cozum yolu buluruz

dava bizim işimiz :) yarını iple çekiyorum umarım üzmezler dicem ama kesin üzülcez :)

bymurat___61
10-07-2015, 02:34
Sonucu merak edıyorum. Umarım en az zararla kurtulursunuz

delta0o
10-07-2015, 07:25
aynı sorun cok fazla sekılde 207 lerin 07-08 modellerınde de varmıs.yenı aldıgım 207 de cok az var goze batmıyor ama bende yaptırmak ıstıyorum.

benımkı bu kadar degıl ama bu sekıl oluyor.nasıl yapılır sımdı bu ??

http://www.peugeotteam.com/forum/7915-207-kronik-sorun.html

Ozan Özer
10-07-2015, 07:28

Beğenilmeyen Kia, Ceedlerin konsolunda güneşten olan kabarcıklar için komple konsolu yeniliyordu zamanında ücret almadan...

Halen de servise bu şikayetle gelen olur ise değiştiriyoruz :)

Ozan Özer
10-07-2015, 07:30
dava bizim işimiz :) yarını iple çekiyorum umarım üzmezler dicem ama kesin üzülcez :)

Bu arada,aracınız yetkili servis bakımlı ise "iyi niyet garantisi" tarzında bir uygulamaları yok mu ? :)

temmuz06
10-07-2015, 07:31
ulan arkadaş beğenilmeyen tofaşın içi 40 sene dayanıyo puga bak sen ya ;)

Berkan
10-07-2015, 07:35

hala kalkan kabaranlar var senin kasa ve seninkinin makyaklı kasalarında kronik heralde ama daha ücret talep edildi diyeni görmedim hatta birinin 2.ye kalkmış yine gidicem diyordu:)

Kahn23
10-07-2015, 07:39
hala kalkan kabaranlar var senin kasa ve seninkinin makyaklı kasalarında kronik heralde ama daha ücret talep edildi diyeni görmedim hatta birinin 2.ye kalkmış yine gidicem diyordu:)

Baya hassasmış. Habire kalkıyor :D

Furkan_z3
10-07-2015, 07:58

Bende aynen böyle yapmaları düşüncesindeyim ama bakalım bugün görücez ne yapıcaklarını...

Furkan_z3
10-07-2015, 08:00

bu söylediğinizi bir forumdamı okudunuz yoksa bir tanıdığınızın başınamı geldi? o kişileride bulayım görüşeyim isterim nasıl bir yol izlemişler eğer bir aksilik çıkarsa onları örnek gösteririm gibi...

Furkan_z3
10-07-2015, 08:05
Bu arada,aracınız yetkili servis bakımlı ise "iyi niyet garantisi" tarzında bir uygulamaları yok mu ? :)

Hiç sanmıyorum böyle bir garanti olsun genelde para koparmak için kötü niyet garantisi verirler :) hemen kullanıcı hatası gibi cevaplar hazırdır yetkili servislerde..Bakalım bugun görücez ne dicekler...

Berkan
10-07-2015, 08:06
bu söylediğinizi bir forumdamı okudunuz yoksa bir tanıdığınızın başınamı geldi? o kişileride bulayım görüşeyim isterim nasıl bir yol izlemişler eğer bir aksilik çıkarsa onları örnek gösteririm gibi...

kia için bahsediyorsan ceedin forumunda var basına gelen arkadasların. ama sorun falan yok hiç, bayiye gidiyor gösterince anlasılıyor zaten, bayi konsolu siparis edilip degisim zamanı bekleniyor :)

Ertekin
10-07-2015, 08:07
308 aracım var ve ufak da olsada bende de ön cama yakın yerde kabarma söz konusu maalesef.

Furkan_z3
10-07-2015, 08:13
308 aracım var ve ufak da olsada bende de ön cama yakın yerde kabarma söz konusu maalesef.
kabarmamı var kalkmamı var ?artı bu sorun sizde ne kadar zamandır söz konusu ? ve de hiç yetkili servise filan gösterdinizmi?

Ertekin
10-07-2015, 08:26
kabarmamı var kalkmamı var ?artı bu sorun sizde ne kadar zamandır söz konusu ? ve de hiç yetkili servise filan gösterdinizmi?

Kabarma var. hani bir yerini yakarsın da derin su toplar ya ona benzer şekilde. 3-4 aydır farkındayım. Pax Pejo servise bakıma gittiğimde gösterdim orda da bana oluyor maalesef yeni modellerde dediler. Bende çok üstünde durmadım, gözüme çarpmıyor.

Furkan_z3
10-07-2015, 08:34
Kabarma var. hani bir yerini yakarsın da derin su toplar ya ona benzer şekilde. 3-4 aydır farkındayım. Pax Pejo servise bakıma gittiğimde gösterdim orda da bana oluyor maalesef yeni modellerde dediler. Bende çok üstünde durmadım, gözüme çarpmıyor.
Keşke üstünde durup değişim isteseydiniz bu çünkü fabrikasyon bir hata kullanıcı hatası değil ! Ben bugün bunun için değişim isteyeceğim ne tür bir açıklama yapıcaklarını bugün görücez...

ErK_aY
10-07-2015, 08:52
Gecmıs olsun..Suanda 2008 207 Rc sahibiyim. Öncesi 2007 207 gt sahibiydim. Güneşten orta konsolun kabarması sonucu garanti kapsamından komple torpıdo değiştirmistik. 2007 doneminde bir cok 207 gt lerde torpido değişimi olmustur.. garanti kapsamı filan olmaz derlerse peugeot merkez ile baskın bir sekilde mailles derim. ;)

bymurat___61
10-07-2015, 17:48
O degılde ben aracın her yerının sokulup takılıp yarın obur guun her yerınden ses gelemsıne fecı gıcık olurum. İnşillah oyle bır sorun olmaz. Yetkılı servıslerde işinin ehlı pek usta bulundurulmayacagınızı da aklınızın bır kenarında tutun ve değişim sırasında kesınlıkle asama asama takıp etmek istiyorum deyın.

Ozan Özer
10-07-2015, 21:24
Hiç sanmıyorum böyle bir garanti olsun genelde para koparmak için kötü niyet garantisi verirler :) hemen kullanıcı hatası gibi cevaplar hazırdır yetkili servislerde..Bakalım bugun görücez ne dicekler...

Kia'da Berkanın da söylemiş olduğu gibi torpidoları direk değiştiriyoruz..
Garantisi biten araçlar içinde iyi niyet garantisi mevcut.. :)

Dragger
12-07-2015, 19:34
Bence de garantinin bitmiş olması hiçbirşey ifade etmez. Kiada da böyle bir zorunluluk yoktu.

Ben Doğuş Maslak'ta garantisi bitmiş Audimin kavramasını, mekatroniğini değiştirdim yaklaşık 5000 TL tuttu 200 TL sembolik bişey ödedim.

Bu Pejonun kronik sorunu gibi görünüyor, o nedenle garantiye vs bakmadan her türlü değiştirmeleri lazım.

Bir bayiye gidin aracınızı gösterin, orda Pejo Türkiye ile de iletişime geçeceğinizi söyleyin ciddiye alırlar. Sonrasında da Pejo Türkiye ile gerçekten iletişime geçin, diğer markalarda özellikle kiada konsol değişimi yapıldığını belirtin. Audi ve VW grubunda araç şanzımanlarının garanti kapsamı dışında bile değiştirildiğinden bahsedin. Kısacası güçlü bir mail atarsanız o konsol değişir bence. Fransaya da aynı maili göndereceğinizi yazmayı unutmayın. Hakkınızı sonuna kadar arayın.

MiaMi
13-07-2015, 02:14
Bence de garantinin bitmiş olması hiçbirşey ifade etmez. Kiada da böyle bir zorunluluk yoktu.

Ben Doğuş Maslak'ta garantisi bitmiş Audimin kavramasını, mekatroniğini değiştirdim yaklaşık 5000 TL tuttu 200 TL sembolik bişey ödedim.

Bu Pejonun kronik sorunu gibi görünüyor, o nedenle garantiye vs bakmadan her türlü değiştirmeleri lazım.

Bir bayiye gidin aracınızı gösterin, orda Pejo Türkiye ile de iletişime geçeceğinizi söyleyin ciddiye alırlar. Sonrasında da Pejo Türkiye ile gerçekten iletişime geçin, diğer markalarda özellikle kiada konsol değişimi yapıldığını belirtin. Audi ve VW grubunda araç şanzımanlarının garanti kapsamı dışında bile değiştirildiğinden bahsedin. Kısacası güçlü bir mail atarsanız o konsol değişir bence. Fransaya da aynı maili göndereceğinizi yazmayı unutmayın. Hakkınızı sonuna kadar arayın.

DSG ile alakalı olan her işte iyi niyet garantisi mevcut sebebi başlı başına DSG problem 2012 arabam kitlendi park modunda drive'a kesinlikle geçmiyordu periyodik bakım yaptırın ücretsiz halledelim dediler alturda.Emin ol başka bir aksam bozulsa garantiye sokamazsın müşteriye özel değil yani o davranış.