PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikteki plakasiz araclar

turbo&quattro
28-09-2015, 14:49
Yaklasik iki haftadir Ist dayim. Geldigimden beri gerek trafikte gerekse parketmis sayisiz plakasiz arac gordum/goruyorum. Nedir bu plakasiz araclarin esprisi?

turbo&quattro
28-09-2015, 14:50
Edit geri gelsin...... Arka plakadan bahsediyorum.

Day Walker
28-09-2015, 14:51
Mobese yazmasın diye söküyolar kankacım. Emniyetciler onlar.

Her türlü naneyi yolda yiyip ceza yemeyen tayfa.

fore
28-09-2015, 15:01
Sen unuttun iyice buraları:)

Kanun manun yok.. Herkes takılıyo bu aralar kafasına göre:)

Ben merakla metrobüs yoluna ilk kim girecek onu bekliyorum:)

fore
28-09-2015, 15:03
Plaka ne arar la arabada:)

Serhat
28-09-2015, 15:05
Benimde bu aralar gözüme sıkça ilişen plakasız araçlar var ve geneli park halinde olmuş oluyor. Geçen seçimlerden sonra paranoya olduk iyice. :)

ghibli06
28-09-2015, 15:13
seçim provası...

drago
28-09-2015, 15:20
5-6 ay önce istanbulda beyaz polo kullanan bi abla görmüştüm, o da plakayı bişeyle kapatmış, onun bunun önüne kıra kıra ilerliyodu. Hayır bi de kadınsın ne cesaret.

Arabayı ben kullanıyo olsam vururdum gerçekten, öyle irrite edici idi hareketleri.

arifba
28-09-2015, 15:33
Plakasızlar genelde sivil polis aracı oluyor.

orhan_guney
28-09-2015, 15:37
plakasızdan çok plakalarının harflerini yada rakamlarına band ceken var, veya ayakkabı boyasıyla yapan var bir kısmıda elektirik bandı kullanıyor,

Ufuk
28-09-2015, 15:49
Sifiri 8 yapan var :) ortasına boya ile

Draniela
28-09-2015, 15:54

e aynı yerlerde dolanıyorsa polis farketmiyor mu? Ya da farkedince öpmüyor mu :D bir ara şu gizli plaka zımbırtısı çıkmıştı içeri giriyordu elektrikli. A5 vardı rs kitli haberlerde çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Ers
28-09-2015, 15:56
c , o yapan var elektrik bandı ile.

ghibli06
28-09-2015, 16:03
plakada boyama, harf değişikliği vs değerli evrakta tahrifat suçuna giriyor ve de çok ciddi cezası var, o nedenle sakın ha diyorum, hapisle yargılananlar var siyah bir bant yüzünden...

Er34
28-09-2015, 16:07
Motorcular kilitlerini arkaya asıp plakanın üstüne denk getiriyorlar o da yaratıcı.

MCN21
28-09-2015, 16:36
Taksicilerde bagaja bez sikistiriyor plakanin son 2-3 harfi kapanicak sekilde dolmuslarda yapiyor gerci

crazydog
28-09-2015, 16:38
Sen unuttun iyice buraları:)

Kanun manun yok.. Herkes takılıyo bu aralar kafasına göre:)

Ben merakla metrobüs yoluna ilk kim girecek onu bekliyorum:)

valla ben geçen sene cherokee gördüm bi tane mecidiyeköy durağından u dönüşü yaptı hatta :D

GuneyOnur
28-09-2015, 18:02
e aynı yerlerde dolanıyorsa polis farketmiyor mu? Ya da farkedince öpmüyor mu :D bir ara şu gizli plaka zımbırtısı çıkmıştı içeri giriyordu elektrikli. A5 vardı rs kitli haberlerde çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Hala var çoğu premium segment araç ilk çıktığı furyada yaptırmıştı.

blow07
29-09-2015, 10:21
Aktrollerdir :D

free-hifi
29-09-2015, 10:29
Edit geri gelsin...... Arka plakadan bahsediyorum.

Dün muayenede yeni bir volvo gördüm önde plaka vardı arkada yoktu ?

by.gkn
29-09-2015, 10:34
Denk geleni bence whatsapp üzerinden polise gönderin. Ne olur ne olmaz ortalık ***** karışık.

meLaNchoLic
29-09-2015, 10:42
polis whatsapp kullanıyomu ya yada hangi numarasına yollıyacuk :D

by.gkn
29-09-2015, 10:51
polis whatsapp kullanıyomu ya yada hangi numarasına yollıyacuk :D

http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/08/26/trafigi-ihlal-edene-whatsapp-ve-viberden-sikyet-donemi

by.gkn
29-09-2015, 10:52
http://www.sabah.com.tr/yasam/2015/08/26/trafigi-ihlal-edene-whatsapp-ve-viberden-sikyet-donemi

flood olacak ama sadece istanbul için geçerli bu uygulama

wolrath
29-09-2015, 11:52
80tl cezasi var motorda.
radar hele ki racing le aman yani.
bu yuzden 2tekerlilerde pek goremezsin, scooter/kuryeler haric.
arabada farkli dusunceler olabilir zira motor gibi alttan alinacagini pek sanmiyorum.

MK8800
29-09-2015, 11:56
Bu mobil uygulama cikti cikali bende takmiyorum , 3 kere sacma sapan yerlerde sadece 2 serit ortasindaki cizginin ustunde bile oldugum icin ceza yazmislar . Mobilden vatandas yolladigi icinde ornegin ceza 89 ise + 12 de uzerine sivil halki rahatsiz etmek mi ne oyle sacma bi bedel yansitiyorlar . Yanlis anlasilma olmasin kural ihlali yapmadigim yerde bile sacma sapan fotograf acisindan dolayi ceza yemisim .

GuneyOnur
29-09-2015, 12:28
Bu mobil uygulama cikti cikali bende takmiyorum , 3 kere sacma sapan yerlerde sadece 2 serit ortasindaki cizginin ustunde bile oldugum icin ceza yazmislar . Mobilden vatandas yolladigi icinde ornegin ceza 89 ise + 12 de uzerine sivil halki rahatsiz etmek mi ne oyle sacma bi bedel yansitiyorlar . Yanlis anlasilma olmasin kural ihlali yapmadigim yerde bile sacma sapan fotograf acisindan dolayi ceza yemisim .

Bunlara itiraz etme hakkımız var değilmi ? Geçerli bir sebep sunduğumuz sürece tabii..

MK8800
29-09-2015, 12:41
Bunlara itiraz etme hakkımız var değilmi ? Geçerli bir sebep sunduğumuz sürece tabii..

Etiler'de bina otoparkinin onundeyken kendim de aractayken arkadan fotograf cekip bina girisi ortak kullanimi isgal etmekten yazmislardi , 1 gun sonra binanin kamera kaydindan orada park halinde olmadigini iceren videoyla basvurdum kabul edildi . Bu surecte itiraz edilirken cezanin odenmesine de gerek yoktu

DeliceBirkan
29-09-2015, 15:27
3 harfini elektrik bandıyla 8 yapan var :D

35AR5226
29-09-2015, 15:31
keşke plakamda j olsaydı :) cok kolay u oluyor elektrik bandı ile

Ozan Özer
29-09-2015, 15:38
Geçen gün e5te,Acıbadem girişi,bir scirocco plakasız şekilde makas atarak gidiyordu.
Video çekip emniyete göndereyim desen; sende makas atmalısın.Valla arkasından beddua'yı salladım,tek yapacağım bu

mikelazi
29-09-2015, 15:39
herşeyin p.kunu çıkarmayı seviyoruz.

Ufuk
29-09-2015, 21:24
Peki plaka silinmisse? Atıyorum eski plaka artık yikamacinin bastığı kostik sağolsun silinmis ve okunmuyor ? Yada biri plakaya çamur surduyse ? Bunların cezası var mı

İbrahim33
29-09-2015, 21:40
mersinin gözünü seveyim yaw , kamera , eds , mobese hepsi hak getire. :D kaç senedir ceza yediğimi hatırlamam. allah yardımcınız olsun.

MK8800
29-09-2015, 21:47
mersinin gözünü seveyim yaw , kamera , eds , mobese hepsi hak getire. :D kaç senedir ceza yediğimi hatırlamam. allah yardımcınız olsun.

Erdemli Girişi Sanayi ışıkları , Hilton ışıkları , Göçmen kavşağı , 3 . Çevre yolu tıp fakültesi yolu , Soli kavşağı akıllı kameralar arefe öncesi devreye girdi :D

Slammed
29-09-2015, 22:08
Benımde on arka sokuk suan yan koltugumda tamponlarda cızık vurukta var ne bu hal dıyene boyaya gıdıyorum dıyorum :D

İbrahim33
30-09-2015, 08:16
Erdemli Girişi Sanayi ışıkları , Hilton ışıkları , Göçmen kavşağı , 3 . Çevre yolu tıp fakültesi yolu , Soli kavşağı akıllı kameralar arefe öncesi devreye girdi :D

iyi oldu ayıktırdığın :) hiltonun orası hariç diğer yerlere pek yolum düşmüyor ama aklımızda olsun :D

mikelazi
30-09-2015, 08:49
Peki plaka silinmisse? Atıyorum eski plaka artık yikamacinin bastığı kostik sağolsun silinmis ve okunmuyor ? Yada biri plakaya çamur surduyse ? Bunların cezası var mı

hiç unutmam ramazan ayı idi.plakam çamurlu okunmuyor die ceza yemiştim.

ilkay325i
30-09-2015, 10:13
3 Güzel 8 Oluyor valla :D

imprezaWRC
30-09-2015, 10:18
Dün Şile Yolu üzerinde bende plakasız 2 tane servis aracı gördüm ama hava karardığından sadece araç içi kamera görüntüleri var. Zaten plakasız olunca fotoğraf çekip göndersen adamı nerede bulacaklar.

mimarsertac
30-09-2015, 10:25
Uzakta aramaya gerek yok yapanların yarısı forumda

İbrahim33
30-09-2015, 21:04
demek bu haksız cezlar bu saçma kurallar insanların canına nasıl tak etti ki plakasız gezmeyi göze alıyorlar. yadırgamıyorum....

stak67
01-10-2015, 22:34
Benımde on arka sokuk suan yan koltugumda tamponlarda cızık vurukta var ne bu hal dıyene boyaya gıdıyorum dıyorum :D

büyük marifet gerçekten. farkındaysan bu konu senin gibilerden rahatsız olunduğu için açılmış.

SubieGuy
01-10-2015, 23:52
Plakasız gezenin art niyeti ortada da, plakasında tahrifat yaparak kendi yediği naneyi başka araç sahibine yükleyenlerin, yaptığının alenen o araç sahibinin cebinden para çalmak, yani hırsızlık olduğunu idrak etmelerini temenni ediyorum...

irfanyalınay
02-10-2015, 08:30

c , o yapan var elektrik bandı ile.

3 harfini elektrik bandıyla 8 yapan var :D

keşke plakamda j olsaydı :) cok kolay u oluyor elektrik bandı ile

Bu olayın hırsızlıktan ne farkı var ? O plakanın gerçek sahibinin parasını çalmak ve kendi cezasını ona ödetmeye çalışmak aynı şey olsa gerek..

Slammed
02-10-2015, 11:54
büyük marifet gerçekten. farkındaysan bu konu senin gibilerden rahatsız olunduğu için açılmış.

Guzel kardesim hepiniz dort dortluksuniz dimi trafikte tum kurallara uyuyosunuz sonra gelip benim plakama laf yapiyosun ben plakayi degistirip baskasina ceza yollatmiyorum on arka sokuk emin ol senin ihlal ettigin kurallari ben etmiyorumdur :)

gokayy
02-10-2015, 13:39

Aferin

10krktr

emi-R
02-10-2015, 16:04
Konuyu okuduktan sonra İzmirde 1 günde 8 araç saydım :)

BaR1s
02-10-2015, 16:23
bi kaç gün önceki istanbul yağmurunda plakaya kadar sudan geçtim 3 defa ve plaka düşmüş ön plaka yok şimdi haftaiçi çalışıyorum çıkarmasıda mesele yani daha kolaya indirgeyemezler mi sanki.

fore
02-10-2015, 16:30
bi kaç gün önceki istanbul yağmurunda plakaya kadar sudan geçtim 3 defa ve plaka düşmüş ön plaka yok şimdi haftaiçi çalışıyorum çıkarmasıda mesele yani daha kolaya indirgeyemezler mi sanki.

Kasıtlı çıkarana bişey olmaz ama polis kesin size sarar adım gibi eminim:)))

Evrenoz
02-10-2015, 16:38
Guzel kardesim hepiniz dort dortluksuniz dimi trafikte tum kurallara uyuyosunuz sonra gelip benim plakama laf yapiyosun ben plakayi degistirip baskasina ceza yollatmiyorum on arka sokuk emin ol senin ihlal ettigin kurallari ben etmiyorumdur :)

Kuralları ihlal etmiyorsan plakanı, kimliğini neden saklıyorsun?

BaR1s
02-10-2015, 16:49
Kasıtlı çıkarana bişey olmaz ama polis kesin size sarar adım gibi eminim:)))

cumartesi açık olsun abi emniyet müdürlüğü o zaman ben bunu haftaiçi çıkarmak için uğraşsam işimden zaman ayırmam gerekicek ve özel bi firmada çalışıyorum bu işler sıkıntılı oluyor.

mimarsertac
02-10-2015, 16:56
cumartesi açık olsun abi emniyet müdürlüğü o zaman ben bunu haftaiçi çıkarmak için uğraşsam işimden zaman ayırmam gerekicek ve özel bi firmada çalışıyorum bu işler sıkıntılı oluyor.

App plaka sipariş edin.

fore
02-10-2015, 16:57

Hangi emniyet bilmiyorum ama en yakınındaki muameleci ile irtibata geçin, verin parayı, gelip alsın evrakları, aynı gün çıkarıp taksın plakayı üstüne..

Benimde satışını aldığım araçta plaka değişikliğiyle ilgili sıkıntım oldı, 1 hafta boyunca randevu alamadım, sonunda hemen karşı sokağındaki muameleciye gittim, 200tl verdim, 4 saat sonra plakalar takıldı aracın üstüne...

BugraH4N
02-10-2015, 17:03
şimdii gel gelelim itiraflara ben bi kere kafadan uzun yola cıkacaksam on plakayı sökerim hız cezası 150 ve üstü plakasız gezmek 88 tl (şimdi hemen mualifler cıkmasın tosya yolunda örneğin 30 - 40 km lik düz bi alan var hız sınırı 120 hadi biz ayağımıza mukayet olduk 130 la gidiyoruz orda bi yer var hız sınırı 50 ye düşüyor taş catlasın 1-2 km değil hah işte o 1-2 kmlik alana radarı koyuyorlar sen farketmezsen tabelayı geçmiş olsun gelde sökme plakayı) genelde aslında şehir içinde de plakasız geziyorum ama bu ara asayiş uygulamaları fazla o yüzden takıyorum sadece uzun yola cıkarken söküyorum artık. ama şimdi şu da bi gercek surda sokağa cıksam trafikte 10 dk hangi arabayı izlesem kesin faul bi hareketle whatsappdan ceza yedirtebilirim o yüzden şehir içinde arka plakayı sehir dışında ön plakasız mı gezsem diye düşünmüyor değilim.

burda komik bi anım var anlatmazsam sıkıntı büyük :icon_bla:
Normalde sehirler arası yolda hatun sınır koydu 150km hızı geçmeyecem neyse 3 hafta önce eskisehire bi arkadaşın düğününe gidiyoruz az geç kalacak gibi olduk hatun dedi geç kalcaz kural yok hızlan :redspotda ben tabi anında 150 de 160-170 180 uzuyorum şimdi bilen bilir istanbul eskisehir arası yol boyle tepeciklerle doludur neyse 190a doğru tepeye tırmandım derken polisle karsı karsıya geldik köfte pusuya yatmış tabi 190la giderken yapacak bişi yok firen falan hak getire adamın yanından uzadım neyse geçtikten sonra baktım benzin az istasyona girdim içimden su plakayı takayım nolur nolmaz şimdi radar varsa kesin cevirmede vardır dedim taktım plakayı cıktım istasyondan neyse 1-2 km gitmedim ki bide ne göreyim kuzu cevirme :D polis bi bana baktı bi plakaya baktı derken yanından geçtim tabi hatun direk bana yok sana bundan sonra hız mız 150 de cok dedi ne günahım varsa halbu ki o bas dedi bastım halbuki :sorybom::sorybom: şimdi yeni hız sınırım 130 :soru::soru::soru:

İbrahim33
02-10-2015, 18:39
Hangi emniyet bilmiyorum ama en yakınındaki muameleci ile irtibata geçin, verin parayı, gelip alsın evrakları, aynı gün çıkarıp taksın plakayı üstüne..

Benimde satışını aldığım araçta plaka değişikliğiyle ilgili sıkıntım oldı, 1 hafta boyunca randevu alamadım, sonunda hemen karşı sokağındaki muameleciye gittim, 200tl verdim, 4 saat sonra plakalar takıldı aracın üstüne...

emniyete gidip dilekçe vereceksin yeni plaka basılmasını istiyorum diye , sonra cemiyete gidip plakanı bastıracaksın. dosya masrafı 50 lira. haa ben uğraşamam veririm 200 lira halletsinler dersen orası ayrı.

Slammed
02-10-2015, 21:14
Kuralları ihlal etmiyorsan plakanı, kimliğini neden saklıyorsun?

Kımlık saklama degıl plakasız cok daha hosuma gıdıyor on plakayı cama koyuyorum bazen ama cogunlukla yan koltukta nasıl jant takınca arabanız guzel gelıyorsa banada plakasız guzel gelıyo yanı. su gune kadar plakam yok kırmızıda gecıyım ,emnıyete gıreyım gıbı bı ısım olmadı goruntu benımkı

Network
02-10-2015, 21:33
Spor ve pahalı araçlarda öne plaka koymama alışkanlığı var, cezası yok herhalde...

mert_can 41
02-10-2015, 22:06
Spor ve pahalı araçlarda öne plaka koymama alışkanlığı var, cezası yok herhalde...

ön tarafı dert etmiyolar ben plakalık sorunum yüzünden öne takmadan 4-5 ay camda gezdirdi çevirmelerde durdurdular ama bir şey demediler uyarmadılar bile :D

stak67
03-10-2015, 13:50
bilmeden tanımadan konuşma :) ben alışkanlıktan garajda arabanın yerini değiştirirken bile emniyet kemeri takan biriyimdir. Arkadaş çevrem bilir bu durumu. Trafikte kuralları ihlal etmenin suçtan öte olduğunun farkında olarak hareket ediyorum. Çünkü benim yapacağım en ufak hata bile birinin hayatına mal olabilir.

Slammed
04-10-2015, 10:36
bilmeden tanımadan konuşma :) ben alışkanlıktan garajda arabanın yerini değiştirirken bile emniyet kemeri takan biriyimdir. Arkadaş çevrem bilir bu durumu. Trafikte kuralları ihlal etmenin suçtan öte olduğunun farkında olarak hareket ediyorum. Çünkü benim yapacağım en ufak hata bile birinin hayatına mal olabilir.

Eger plakamı sokmemın baskasının hayatına mal olabılecegını dusunuyosanız helal olsun :) Dedıdıgınız gıbı on camdan ucmus bırı olarak arabanın ıcınde sadece otursam bıle o kemerı takarım ben takmayan cevremde kım varsa uyarır ıllakı taktırırım :)

DeliceBirkan
04-10-2015, 10:42
bi aralar ön plaka takmama yasagı kalktı diyolardı ama hala yazıyorlar valla

Frid
04-10-2015, 12:47
İllada kuralları hiçe saymak ve belirsiz kişi olup yakalanmamak isteniyor, kafa ya kese kağıdı geçirip çıplak gezin, daha adrenalinli olur :D

BaR1s
06-10-2015, 11:21
Kımlık saklama degıl plakasız cok daha hosuma gıdıyor on plakayı cama koyuyorum bazen ama cogunlukla yan koltukta nasıl jant takınca arabanız guzel gelıyorsa banada plakasız guzel gelıyo yanı. su gune kadar plakam yok kırmızıda gecıyım ,emnıyete gıreyım gıbı bı ısım olmadı goruntu benımkı

Ön cama koysak sıkıntı yaşarmıyım bende aynısını düşünüyorum.

Victiz
06-10-2015, 11:42
tamamen polisin insifiyatine kalmış bu durum. birkaç ay önce incirli caddesinde bir Evo X'e plakası solda diye ceza yazmaya çalışan polis gördüm. halbuki aracın orjinal plakalığı solda duruyor. sonra bi dünya kavga gürültü tabi.

wekoo
06-10-2015, 12:16
ben denizlide yaşıyorum günün 24 saati şehir içinde heryerde radar var geçen gün 131 km ile radara girdim ve 391tl ceza geldi o günden sonra ön plakayı söktüm tanıdıgım trafik polislerine sordum şuan yakalasalar ne olur diye çok kıl biri denk gelirsen en fazla ceza yazarlar dedi okadar oda zaten 89 tl.....