PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikteki ruh haliniz ?

İbrahim33
24-03-2016, 07:45
Abiler nedense sabahları işe giderken gereksiz bi agresif sürüyorum arabayı hep. ama normal zamanlarda böyle olmuyor. sizde durum nasıl acaba ?

zx6r
24-03-2016, 07:56
Bende durum daha beter,
Her sabah trafikte muhakkak birine tutuluyorum bi kavga edesim bi hır çıkarasım geliyor biri adres sorsa dalıcam o derece taaki trafik açılana kadar

tuzemen
24-03-2016, 07:56
sabah ve akşam trafikleri baya bi agresif yapıyor insanı. insanlar hem uyuz uyuz araba sürüyor hemde kimsenin birbirine tahammülü yok. geri kalan saatler ise müzik son ses orta şerit 70 le araba sürmenin keyfine varıyorum :D

berkayoz
24-03-2016, 07:58
sağdan girip kaynak yapanlar ve Özellikle sütü bozuk taksiler sinirimi zıplatıyorlar

aslan
24-03-2016, 08:01
Gayet relax sakim mütevaziyim,sinirlerimi aldırdım

Tunacan
24-03-2016, 08:02
Yoğun trafikte kendinizi fazla hırpalamamanız için trt radyo-3 ü dinlemenizi tavsiye ederim...

CRX
24-03-2016, 08:06
sabah enerjisiyle makas atanı görünce şeytana uyuyorum, gün içinde sıkıntı yok

Burhan
24-03-2016, 08:09
Maltepe bostancı arasında giriyorum genelde trafiğe ozamnki ruh halim bağı bahçesi yanmış hayattan umudunu kesmiş dayı gibi oluyorum

İzzet Göçmen
24-03-2016, 08:10
Kesiciye girmenin zevki ile mest oluyorum yavas gidersem işe gidiyorum diye bütün enerjim alt üst oluyor :D Geri kalan zamanlardada seytana uyarım genelde döse olum gazı makine gidio :D

Ufuk
24-03-2016, 08:16
Arabayi arkadasa verip yan koltukta uyuyorum genelde. Biryere gidemiyoruz zaten pek.

aqustic
24-03-2016, 08:23
Sol şeritten geçen lüks araçları gördükçe keyif alıyorum.Özellikle beyaz BMW F10 lar:)

Korollacı
24-03-2016, 08:26
sabahları bende ılk 10 km bılemedın 15 km yardırıyorum sonra aılem aklıma gelınce hemen emnıyet kemerımı takıp efendı mod on oluyorum.

MK8800
24-03-2016, 08:27
Çakar candır :D

gazi
24-03-2016, 08:31
her ne kadar sinirlerime hakim olmaya çalışsam da maalesef bende agresifim.

i-vtec07
24-03-2016, 08:35
Akşam önüme kıran bi kamyoncuyla kavga ediyodum . akşam akşam hadi yürü bırak falan filan diyince bıraktım gittim :D atar yapmayan adamada durduk yere sarmak olmaz

En cok ta kamyonculara ve arabasını yürüyo sanan cc ve passatcılara ayar oluyorum .

Nedense sakin sakin gidince başıma bi iş gelir o yüzden soldan biraz hızlı giderim.

drago
24-03-2016, 08:35
Ne zaman aheste kullansam kaza ile burun buruna geliyorum, şaka yapmıyorum, defalarca slow motion kaza yapacak duruma geldim.

Sabah ve akşam trafiklerinde çevik olmak gerekiyor. 1-2 kıvrak hareketle acemiden ya da miskin kullanandan uzaklaşmak daha iyi. Bir anda kendimi fermuar misali kullanırken buluyorum nasıl oluyor ben de anlamıyorum.

kimbubye
24-03-2016, 08:44
Artık trafikteki tüm mallıkları kabullendim mi ne, çok ekstrem bir şey olmadıkça hep sakin ve makulüm :D

Hatta bazen o kadar sakinim ki emekli amca gibi hissediyorum :D:D

hanz10
24-03-2016, 08:55
Artik kimseyle uğraşicak ne vaktim var ne de ruh halim eşşek hoşaftan anlamaz önüne kırar laf söyler yanına gelir ağız yüz yapar sinirleri aldırdım bende, küfür etseler bile eyvallah der geçerim. Artik Müzik hafif orta seviyelerinde sağ şerit 70-80 arasi ama belli bir süre canım sıkılırsa makas şeklinde, sonra aklıma yaptığım kaza gelir usulca gitmeye devam.

mert_can 41
24-03-2016, 08:59
Müziğimi açıp sonuna kadar avazım çıktığı kadar şarkı söylüyorum ahuhahahshs dünya umrumda olmuyo bir tek sıkıştırma olmadıkça kavga ayar olmam ama hergün biri ile kavga ediyorum :D şu watsup şikayet hattı izmite gelse fena rahat edecem

jeffy
24-03-2016, 09:04
Sabahları özellikle dolmuş şöförlerinin alayını yakasım geliyor. yol boş 5 le gider yol tıkalı arkamda kornanın dibine vurur trafik açılır karşı şeritten gelen aynı hattın şöförüyle yol ortasında durur sohbet eder iki şeritli yolda sağa yanaşmak yerine iki şeridi ortalayıp yolcu indirir bindirir üzerine aynı güzergahı kullanan diğer hat şöförleriyle kapışıp yol ortası kavga etmeleri cabası.

Çok doluyum dolmuşçular konusunda :)

AliGizda
24-03-2016, 09:09
Vallahi ben geçen tesbih aldım, trafikte bekledikçe onu çektim vallahi tüm stresimi aldı tavsiye ederim.

Bende saatlerce köprü trafiğinde kalınca ve pazar sabahları nişanlıma giderken çok sinirleniyorum.

Orta şerit bomboşken sol şeritte 80' le gidenlere ayar oluyorum ve salça oluyorum :)

ES353
24-03-2016, 09:09
Ruh halime gore degisiyo ya ama genelde sabah ve aksam.trafiginde cok sinirli oluyorum agresif kullaniyorim :)

enesy
24-03-2016, 09:11
Birilerini yalıyorum , arabama çakar taktırıyorum. Trafikte bekleyen mümin kardeşlerime hizmet için emniyetten gidiyorum . Böylece onların haklarını gasp etmiyorum. Durduran Polislere haritadan yer seç diyorum , emniyetten 10 dakika da gidiyorum işe.

Şaka Şaka baya sabah Çekmeköy Etiler arasını 2saatte alıyorum , çakarlı dayıların yüksek çoğunluğuna da hakkımızı yediklerini düşünerek sövüyorum.

ozan gülle
24-03-2016, 09:12
Allahtan evle iş arası 3 km trafikte yok yoksa bu ıstanbul trafiğinde her gün kavga ederdim

Mivec_4G63
24-03-2016, 09:13
Sabahları genelde sinirli olmamaya çalışıyorum ancak arabadan mıdır bilinmez sürekli önüme kırıyorlar. Refleks olarak fren yaptıysam bir anda sinirleniyorum sırf bu yüzden arabayı değiştiricem.

individual
24-03-2016, 09:31
arabayla bir yere gitmemeye gayret ediyorum.hatta yandex'den trafik bilgisine bakıp ona göre yola çıkıyorum yoksa sinir hastası oluyorum.

tayreep_john
24-03-2016, 09:42
agresifim kompleksliyim. ama perdelerim kalkınca kelebek gibiyim :D

Trance-R
24-03-2016, 09:50
Sabah işe araçla gidiyor isem, Hareketli ve yüksek sesli müzik dinleyip enerji depolarım.
Sabahki stil ise, araç ısınmadan birşey yapmam. Keyifliysem yavaş sürerim. Sağ şeritten.

Akşam; hareketli ve yüksek ses devam ediyorken, makas - sağ şerit, boşluk doldurmaca devam :)

mikelazi
24-03-2016, 10:07
sabah evden yarım saat erken çıkıyorum,akşamlarıda işten yarım saat geç çıkıyorum.

stres %50 azaldı.

Berkan
24-03-2016, 10:10
ev - iş arası 13 km ortadan cruise ile 80le gideyim arada radar cıkıyor kitliyor cezayı diye ama ii birtane dangalak cıkıp sinir ediyor asagıdaki sebepler resmen bas git diye tahrik ediyorlar :)

1-yokuş yukarı cıkarken sola yapısan kamyon - tır vs tarzı agır vasıtra
2-reprezant satıscı vs grubunun altındakini 300 500 hp sanmaları
3-kavsaga sapaga dıştan dalanların genelde üstüne acılıp bir güzel bekletiyorm gerekirse o girmesin diye bende beklerim ama hizama gelirse sokmam
4-kapalı trafikte darlayan veya sagdan soldan makas atmaya kırmaya çalısan bunlarda bir önceki kategoride

bunların haricinde trafik oldugunda gitmem genelde, mecbursamda isterse yolum 50 100 km uzasın yine acık yerden gitmeye gayret ederim dolanırım 15 dk fazla gideirm ama durmamaya calısırm daha iyi

wolkanku
24-03-2016, 10:18
son 4-5 aydır özellikle inanılmaz kuralsız kullanıyorum çünkü istanbul trafiğindeki bitmeyen .rsupu çcukları beni çileden çıkarttı.

yıllardır efendi gibi, kurallara uyarak kullanırdım, ama dikkat ettim ki, ne kadar yapılmasından nefret ettiğim, en soldan en sağ şeride dalma, emniyet şeridinden gelip polisi görünce önüme kırma, yol ortasında durup yolcu indirme vs. gibi şeyler varsa hepsini çekiyorum, baktım bunun sonu yok ben de öyle yapıyorum artık.

mesela annemi mi indireceğim arabadan, boş otopark önünde durmayıp da tam yolun ortasında duran taksiciler gibi yolun ortasında durup indiriyorum.
park yeri mi yok, birinin otoparkının önüne bırakıp 4lülerimi yakıp görebileceğim hizaya park ediyorum, çıkacak birisi olursa da "özür dileyerek" yol veriyorum (en delirdiğim harekettir), sağa mı sapıcam, sapacağım yerin dibine kadar gelip, orta şeritten, sağdaki arabanın önüne kırarak giriyorum. evet bunların hepsini yapıyorum çünkü ben yapmasam başka bir dalyrak bana yapıyor :) bu ülkeye saygı nezaket falan çok , anladıkları dilden konuşmak en güzeli, en huzurlusu..ve inanın daha huzurluyum çünkü hakkımın yendiğin hiç hissetmiyorum :)

MCN21
24-03-2016, 10:19
Genelde aracla cikmiyorum haftada 1 anca. Eski kullanis seklimi bilenler bile emekli ogretmene donmussun diyorlar :D Peder bile denk gelince kiziyor yarin variriz umarim diye :D

SULTANOGLU
24-03-2016, 10:22
Smoke weed every day !!!!! Ve gozluk ucarak gelir. Boyle kullaniyorum

onursumer
24-03-2016, 10:30
evle iş yakın olmasa ciddi stres oluyorum trafikte :D

baskan
24-03-2016, 10:39
Yaş, üç onluğu bir geçe biyolojik dengem sinir gerginliğimi en aza indirdi nedense :) Geriye dönüp bakıyorum bazen, değmezmiş diyorum şimdide..

KÖROĞLU
24-03-2016, 10:46
Yaş, üç onluğu bir geçe biyolojik dengem sinir gerginliğimi en aza indirdi nedense :) Geriye dönüp bakıyorum bazen, değmezmiş diyorum şimdide..

o üç onluktan sonra biraz rahatlama oluyor, ama bazen insan kaldıramıyor.

Bu sabah yara yara geldim, iyi b.k yedim sanki. Ama ofise girdim pammık gibiydim :D

Kızıyorum kendime gerek yok mike diyerek.

Ome_RS
24-03-2016, 10:55
Babasının akıllı evlatları bana salça olmadığı sürece oldukça sakin :)
yavaş yavaş ağırdan öyleki boş yolda bile 100ü geçtiğim nadirdir.
tek eğlencem sağdan sollamaya çalışanları görüp hızlanıp istediği makasa sokmamak, sinyalsiz kafa uzatanlara çarpma pahasına üzerine giderek yol vermemek vs. arada bi emniyetle sağ şeridi ortalıyorum emniyetten geçemesinler diye. Böyle kıllıklarım var ama normal şartlarda usul usul giderim.

beraber işe gidip geldiğimiz arkadaşım tam bir istanbul trafik teröristi. Kimseye yol vermez ona en ufak yol vermeme durumunda basar küfürü arada emniyetten de gider ters yoldan da gider milletin üstüne kırar kendi önüne sinyal vererek bile geçilse açar küfreder ani şerit değiştirir sapağa girer vs vs. Kavga ederiz sürekli ama herşeyi kabul de eder. kendisi için Geçiş Öncelikli Taşıt tabirini kullanır. Her yaptığı hatadan sonrada der bugün iyi küfür yedik yine diye :D
arabayı ben kullanırken 100le gidiyorsam küfür yerim bas şuna .mk diye. O yüzden genelde hep ona veririm kullanır

serkanaygün
24-03-2016, 10:59
Yanyol bağlantılarında sırada bekleyen araçları geçerek en sondan gelip girmeye çalışanlara yol verme vermeme meselelerinde hır gür çıkıyor onun dışında herhangi bir problem yok :D Afyonu patlamadan insan zaten agresif oluyor, bir de öyleleri üzerine tuz biber ekiyor.

AşkınS.
24-03-2016, 11:03
Hic standart olamıyorum bu konuda.. Önüme kiran ya da inatlasan insanlarla nedense bende aynilarini yapma geregi duyuyorum.. Ama sonrasinda pisman oluyorum..

levent_s
24-03-2016, 11:12
Sakin kullanırım normalde sadece trafigi tehlikeye atarak kullananlara, uyanıklara, çok miskin kullananlara ve tlf ile konuştugu için mal gibi kullananlara ayar oluyorum sataşıyorum bu tiplere.

mrbars
24-03-2016, 11:15
Yaş ilerleyince durulurum sandıydım. Yola dingin başlıyorum, lakin başlangıç ve devamında durum temsili şöyle:

https://imgflip.com/readImage?iid=10579979

AliDogukan
24-03-2016, 11:18
O an hangi parçanın çaldığı önem arz ediyor.

Geçen hafta bir olay yaşadım bana sağlam ders oldu.Vakti olan okuyabilir,önemsiz bir şey.

Akşam eve gelirken gayet nizami bir şekilde kullanıyordum.Şuankinin bir önceki kasa i30 baya jantlı basık falan arabayı yapmış ''arabaci'' abimiz,silme makas atarak geçti.Ben de hiç beklemiyordum.Bazı olaylar yaşarsınız böyle midenizden kasıklarınıza doğru ılık bir su akar gibi olur ya,bana onu yaşattı adam.Benim kafa tınn tınn tınn attı beyin mantık fonksiyonunu off moduna aldı düştüm bunun peşine.Koskoca Caravelle ile 4 lastikten kayarak şerit değiştiriyorum esp ışığı disco ışıklarına döndü direksiyona nasıl davrandığımı ordan pay biçin.Yetiştim buna,şöyle bir yakın takip düşünün ki i30un stoplarını göremiyorum.Aradan insan geçemez bu esnada hız 140-160 aralığında.Uzunları veriyorum arkadan ***** benim araba yüksek i30 düşük olunca i30 un içerisi oda gibi aydınlanıyor.Par tutuş oluyorlar hepsi bir arkaya bakıyor falan arabayı kullanan sürekli gözü aynalarda.Ama nasıl zevk alıyorum,tarifsiz ahahaha :D İleride trafik oluşmuş bu i30 frene dokunur dokunmaz müthiş bir gürültüyle arkadan vurdum.Benim sağ ön farın 20 cm altı altı onun sol arka kısmına denk geldi.Çıkan sesin şiddeti o kadar yüksekti ki ben daha arabadan inmeden manzarayı gözlerimin önüne getirmiştim farlar dağıldı panjur gitti aşağıya su akıyor falan.Vurunca bir anda az önceki halimden eser kalmadı bir pişmanlık çöktü kendime nasıl sövüyorum makas attı gitti işte ne diye takip ediyorsun %!'&'!/(%&'!/ durduk yere araba gitti sen manyak mısın oğlum falan yüzüm düştü moralim sıfır.İlerde sağa çektik hemen indim arabanın önüne bakmak için.Bakmamla şok oldum.Arabanın önünde çizik bile yok.Tamponda boya atması bile yok.Allah allah diyorum o ses nerden geldi nasıl geldi.i30 un yanına gittim tamponunda hafif çizik var.Sahibi de apaçi değilmiş Allahtan da mevzu çıkmadı,bindi gitti.Ben çok huylandım o gürültüyle bir şey olmamasına şaşkınlığımı atamadım içerden bir şey mi kırıldı acaba diye kaputu açıp içten baktım yere gazete serip altına yattım hiçbir şey yok evime gittim o günden sonra muma döndüm yavaş yavaş gidiyorum.Çıkan sesi duysanız imkansız arabaya bir şey olmaması dersiniz,birisi anlatsa ben inanmazdım.Bazen etrafta şöyle şöyle kaza oldu ama sonucu böyle oldu diye anlatıyorlardı da çok saçma geliyordu.Yeni yeni kafama yatmaya başladı.Trafikte ergen ergen araba kullanmak zevkli de patlayınca o his çok berbat oluyor.Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

ECD
24-03-2016, 11:23
Genellikle sinirli. İstanbul trafiği ve cins cins sürücülerden gına geldi ki daha 3 senedir araba kullanıyorum önümüzdeki yıllar bu duruma nasıl katlanacağım merak ediyorum.

B.Koçer
24-03-2016, 11:41
İzmir için konusuyorum ..
eskiden denk arabalar geliyordu keyifli bi trafik olusuyordu

sımdı heryer kiralık sirket arabası kaynıyor adamın canına minnet heryerde tamgaz o yüznden mumkun oldugunca kendılerıne yol verıyorum
arkadaya yazıcam selektöre gerek yok bir gün hepinize yol vericem :D

mert_can 41
24-03-2016, 12:08
Yalnız şunuda söylim benim en büyük eğlencem normalde yavaş kullanıyorum birde minide 80 yapsam bile hız yapıyomuşum gibi oluyo camdan sanırım anlamadım :D arka tamponuma yapışılınca sonuna kadar gazı kökleyince arkadaki fren yapmış gibi oluyor çok eğleniyodum makasa çıkan apaçilere falan fena oluyor neyse geçen işten dönüyorum arka tamponuma beyaz bir araba yapıştı markasını anlayamadım çok yakındı ama eski olduğuna emindim dedim ben bunu yok ederim bir yüklendim gaza lan baktım ip gibi geliyo devir kese kese 2 vites bitirdim halen peşimde sapakta kaçtı açtım yolu bana fena ders oldu trafikte araçları küçümsemem bir daha araba clio rsi miş okadar gidebilceğini bilmiyordum ama cidden :D

Sinan58
24-03-2016, 12:24
Geçen yıl 5 gün İstanbul"daydım bi insan ne kadar sinirli olur sorusunun cevabını aldım :)
Dolmuş şoförleri telsizden birbirleriyle dövüşüyo, zaten frene bastığınız anda arkadan 20 tane korna sesi geliyo.
Özellikle makas atanlara yola kapan atacaksın, kimsenin canına kastetmeden halletmiş oluruz böylece :)

KÖROĞLU
24-03-2016, 12:37
Yalnız şunuda söylim benim en büyük eğlencem normalde yavaş kullanıyorum birde minide 80 yapsam bile hız yapıyomuşum gibi oluyo camdan sanırım anlamadım :D arka tamponuma yapışılınca sonuna kadar gazı kökleyince arkadaki fren yapmış gibi oluyor çok eğleniyodum makasa çıkan apaçilere falan fena oluyor neyse geçen işten dönüyorum arka tamponuma beyaz bir araba yapıştı markasını anlayamadım çok yakındı ama eski olduğuna emindim dedim ben bunu yok ederim bir yüklendim gaza lan baktım ip gibi geliyo devir kese kese 2 vites bitirdim halen peşimde sapakta kaçtı açtım yolu bana fena ders oldu trafikte araçları küçümsemem bir daha araba clio rsi miş okadar gidebilceğini bilmiyordum ama cidden :D

Beyaz bir RSİ dedin geçen o aracı gölcük yolunda gördüm tın tın geçti gitti :D demekki içi doluymuş :D

Mr.K
24-03-2016, 12:40
tam bağlantı yollarında o soldan kaynak yapanlar varya en ifrit oldğum konu o genelde yol vermiyorum zaten,birde yan yana giderken sinyal verip - sinyal verdi diye yol verme mecburiyetim varmış gibi davrananlara kılım.Daha dün başıma geldi bide direksiyon çekti .iç kurusu üstüme,sağlayıp önüe kırdım durdurdum dahada gelmedi sonrasında..

saygı olayı bizim ülkemiizin insanında bulunmadığı için malesef yaşanılan olaylar gayet normal.

ckrc
24-03-2016, 12:43
Seri araç kullanırım, Hız sınırları içerisindeysem frene basmayı sevmem, kimisi sol şeridi kapatırken sağından geçince gaza gelip depara kalkıyor, ben hiç tepki vermiyorum o sinir harpleri boşa gidiyor daha çok mutlu oluyorum.

Trafikte önüme kırana, makas atana, sağdan katılana yolunu veririm hiç umuruma gelmez.
Taşdelen'de önümde adamı çekip vurdular 5 saniye beklemedi diye.
Birisine hata yaparsam veya önüne geçersem, korna çalana bilerek dahi yapmış olsam bile daha ömrümde görmeyeceğim adama elimi çıkartıp özür dilerim, belaya hiç gerek yok.

Özür tevazudan gelir desturuyla araç kullanıyorum.

Slmcnsl
24-03-2016, 13:19
son zamanlarda sürekli aynalari arkayı sağı solu kolluyorum.
iyice defansif sürüş bağımlısı oldum.

aykutsafakyaman
24-03-2016, 13:27
Mersinde kafayı yedirtiyolar insana. Özellikle suriye plakalılar ne trafik kuralı dinliyolar ne bişey zaten her yer lamba bi de kendini akıllı zannedip araya atlayanlar var sakin kalmak için büyük uğraş veriyorum.

lncdlt
24-03-2016, 13:44
nisanlandigimdan beridir cok sakin kullaniyorum ve davraniyorum. bunun nisanlanma ile de alakasi olabilir, ayni gunlerde 1.5dci kadjar almamla da alakasi olabilir cunku araba zaten yerinden zor hareket ediyor :)

Ergün
24-03-2016, 13:48
Önceden çok agresif ve sinirliydim sanki trafik kurallarını kendim yazmışım gibi herkesi suçlu bulurdum. Şimdi daha hoşgörülü davranmaya çalışıyorum otokontrol çok önemli çünki yaptığım streslerin gereksiz olduğunu anladım. İstanbul'da kendini ne kadar kontrol edebilirsin bilmem ama mersin gibi biyerde daha kolay oluyor en azından

ArdaERHAN
24-03-2016, 14:30
Ankarada araba kullanıpta agresif olmayan insanın anlından öpebilirim o kadar uyuz bir trafik varki yeşil yandıgı halde ilerlemeyen gaza basmakla basmamak arasında kalanlar ana yollarda sol şeritte ısrarla 70 le giden sellektörün gözüne vurdugum halde ısrarla cekilmeyen onlarıda geçtim şeritte araba tutamayan onca şöförümüz varki bazen şehir değiştiresim geliyo heleki amerikan park cam filmli aile arabasını yere basan tiplerimiz var yanından bi yakın geçer nişanlın eşin kız arkadaşın varken denk gelir özellikle tampona yanaşmalar sürekli bi yarış ve hırs içine düşün tiplerde cabası ankarada araba kullanmak bence keyiften cok zulüm gece 11'den sonra dilediğiniz şekilde rahatça ve keyifli sürebilirsiniz

mert_can 41
24-03-2016, 14:36
Beyaz bir RSİ dedin geçen o aracı gölcük yolunda gördüm tın tın geçti gitti :D demekki içi doluymuş :D

Abi bildiğim 2 tane var biri 41 plakada bu 07 plakaydı ilk gördüm izmitte :D

mikelazi
24-03-2016, 14:46
ışıklarda vitesi 1 e atmadan kornaya basan var mk.

huseyinturk
24-03-2016, 14:47
Ara sokaklara girip, ordan ters burdan düz e5'e bağlanıyorum k.çekmecen bin bir dalevereyle, yan yol trafiğini çekip e5'e girdikten sonra avcılarda ufak ufak açılmaya başlıyor yol tam oh derken beylikdüzünde bizimkent köprüsünden önceki yan yola çıkışın trafiğini görmek var ya istanbulun ne kadar anası bacısı karısı kızı varsa...

levent
24-03-2016, 15:05
Ben yürürken daha agresifim trafikteki araçlara karşı, araba kullanırken daha sakin kalabiliyorum. Nedenini çözemedim, muhtemelen sinyal vermeden ezmeye kalkanlar yüzünden :D

ozzywan
24-03-2016, 15:09
ben emniyet şeridi ve boş şeritlerden gelip önüme geçenlere dayanamıyorum. hatta hic bir sey bu kadar sinirlendirmiyor beni diyebilirim.

Sinan58
24-03-2016, 15:10
Dudullu Pide"nin oradaki durakta otobüsten indim karşıya geçeyim dedim.
Anladımki İstanbul"da karşıya geçmek ölümle kalım arasındaki ince çizgiymiş :D

darkmoon
24-03-2016, 16:13
10-15 yıl önce desen böyle multimedia tipi şeylere ne gerek var derdim ama şimdi olmazsa olmazım beni trafikden soyutluyor kendimi ev ortamında hissediyorum yoldaki stress kavga dövüş korna gürültü bağırtı dur kalk ışıklar umrumda bile olmuyor..
açıyorum neti açıyorum tv yi film klip falan koyuyorum dur kalk trafikde ben yoluma bakıyorum milletin birbirini yiyişini izliyorum..

Yakında kettle falanda alıcam torpidoya ufak hazır çay kahve çorba noodle falanda koyucam.. evet evet yapıcam :) ...

Er34
24-03-2016, 16:43
Şu viyadüklerde bağlantı noktasında frene basıp hızını 2km düşürenler trafik yapıyor ya ozaman deliriyorum.

İşte bunu yaşarsam anlıyorum ki ruh halim kotu camı bir tık açıp radyo değiştiriyorum. Fazla takmamak lazım.

AyrtonSenna
24-03-2016, 16:57
Sinyalsiz zorla önüme kıranların bende önüne kırarım.Kendisi yapmıyormuş gibi laf söyleyip küfür edince gözümdeki bütün film şeritlerini tek hamlede indirmek istiyorum fakat anam,babam aklım gelince belasından bulsun diyip gidiyorum.

westalim
24-03-2016, 18:54
ankarada 30 km yol yapıyorum dönüşüde var keçiörenden inceğe yolda her türlü tiple karşılaşıyorum çok şükür ki alışma sürecini atlattm bazen öyle rahat oluyorum ki normalde söveceğim tipe bile dalga geçip fütursuzca kahkaha atıyorum hele ön cama yapışık araç kullandığını sanan ama aynaları kullanmayan şeritten bi gram ayrılmayan ablalarımız benim favorim düşündükçe hala gülüyorum :D :D :D sinirlerimi alıyolar güzel oluyo

mehmetRS
24-03-2016, 19:04
sakinimdir, çok gerilecek birşey olursa bir sigara yakarım, bir kaç saniye sonra yine pamuk gibi olur geçer giderim.. tepe atmasını yaşamam için ciddi kasıt olması gerekiyor :)

gökan
24-03-2016, 19:17
keşke yasadıgım yerde bır trafıke gırsenız hern biri sizi vurabılır burda haklılık yok hep haksızsın:)

Faruk_Vtec
24-03-2016, 19:40
her gun Istanbul trafığınde olanlara Allah bolca sabır versın, yoksa ya bırını öldürürsünüz yada sızı öldürürler..

ÜSTÜNERC
24-03-2016, 19:59
Trafikte kimseyle tartışmamak en güzeli özellikle benim bulunduğum şehirde pek normal insan bulunmadığı için en sağlıklısı bu diye düşünüyorum.Kavga etme buralarda pek fazla olmuyor direk silahı çekip vuruyorlar.O yüzden değmeyecek şeyler için camı bile açmaya gerek yok bırak gitsin belasını bulur başka birinde zaten.Ailenizi sevdiklerinizi düşünün zaten siniriniz geçmiş oluyor.Değmez inanın seviyeyi bozmamak lazım.

34btr1907
24-03-2016, 20:25
Birilerini yalıyorum , arabama çakar taktırıyorum. Trafikte bekleyen mümin kardeşlerime hizmet için emniyetten gidiyorum . Böylece onların haklarını gasp etmiyorum. Durduran Polislere haritadan yer seç diyorum , emniyetten 10 dakika da gidiyorum işe.

Şaka Şaka baya sabah Çekmeköy Etiler arasını 2saatte alıyorum , çakarlı dayıların yüksek çoğunluğuna da hakkımızı yediklerini düşünerek sövüyorum.

bu çakarlılara roketi döşediler bayram paşada,yasaklancak falan dendi yalan oldu,savcı falan tasıyorlar dat dut kafa sıkerler sabahın korunde,görende memleketi kurtarıyorlar sanar,bıde yalandan yakanlar var onları uçursalar dönüpte bakmam geberdimi diye.

halilkarakas
24-03-2016, 20:50
5 km de 5 kilo sinir

Bugraaa
24-03-2016, 22:08
gün geçtikce sakinleşiyorum önümde araba patlasa sol sinyali verip gecerim o hal aldı :)

drivertech
24-03-2016, 22:14
Sinyal verdiği zaman heryol babasının sanan , birde emniyetten giderken polis var sanıp önüme atlayanlara yardırıyorum bide üstüne kırıp önüme sokmuyorum , ağır tahrik içeriyor çoğu sürücü soldan gidip 60 km hızla sol şeride yapışan kırıklar , altında 320 var diye sol şerit kendinin sananlar neler neler günde ortalama 50 km yol yapıyorum doğal olarak çok dolmuşum .. :)

EmreS13
24-03-2016, 22:51
Ah şu Ankara trafik öküzleri.. :@
Şirket spec sem önüme atlamaya çalışanları sıkıştırır, makas atana attırmam :D
Şerit takip asistanı sistemi çıktığında çok sövmüştüm oyuncak mı olcak iyice arabalar diye, şimdi tüm arabalarda standart olsun diye dua eder duruma geldim. Adam 2 şerit ortalamış gidiyo sellektör korna yaparsın takmaz, açığını bulur araya dalarım hala umurunda olmaz, yanında kornaya asılıncada sövmeye başlar. Bende x2 iade-i ziyaret sıkıştırmamla devam ederim.
Kendi arabam dumanlı dizelle zevkli oluyo :)
Sol şeritteyim çekilmesi için sellektör atar beklerim çekilmez, yaklaşırım 2. Sellektör çekilmez, biraz daha yaklaşır 3. Sellektör gene çekilmez, son uyarı olarak korna yaparım çekilmezse sağdan geçerim önünde tapa gaz yüklenir dumana boğar geçerim :D mecbur şerit değiştiriyo :hahaha:
Ankara trafiğinde eğer acil yetişmeniz gereken yer varsa benim ingiltere taktiği dediğim sağdan dreksiyon modu devreye alıyorum. En sağ şerite geçiyorum gayet yol açık oluyo :)

ysnaiwa
24-03-2016, 23:04
Trafikte sabrı işim sayesinde öğrendim. Çalıştığım şirkette forklift kullanıyoruz yoğun olarak (müşteriye açık yasal sınırlar ve alan çerçevesinde). Adam zincirle kapatılan bariyeri aşıp (zincir çekildiyse yasaktır girmek) önünde dikilip erikli kaynak suyun içindeki alüminyum miktarı ve ph değerini incelerken içten içe sövüyorsun haliyle. Ama içten içe :) Müşteri neticede gereksiz her türlü sorusuna da ayrıca yardımcı oluyorsun. Trafikte ise mütevazıyım genelde. Geçenlerde benim hatam yüzünden birisi ani fren yaptı elimi kaldırarak özür diledim adam kornaya basa basa yanımdan bi daha geçti üstüne üstük bide önüme kırdı. Adama uysam başına geleceklerden habersiz :) La havle dedim yoluma devam ettim. 3-4 ay önce zaten çok talihsiz bir kaza atlattık buraya da konu açtım (otobanda sol şeritte yan yana durup kavga eden 2 barzo yüzünden arkadaşım arkalarından çarpmıştı) . Her zaman sakin olmamız lazım ülke geneli herkes gergin tedirgin.Trafikte dayanamadığım tek bir şey vardır o da arkadan gereksiz ısrarlı ısrarlı selletör atan BeMeWe cilere yaptığım şakadır aynada kaybolunca onlarda sakinleşiyor yanından geçerken frene dokunmalar falan sanki ben gazlamıyordum ki havalarında :)

golgeoyunu03
24-03-2016, 23:13
Şu viyadüklerde bağlantı noktasında frene basıp hızını 2km düşürenler trafik yapıyor ya ozaman deliriyorum.

İşte bunu yaşarsam anlıyorum ki ruh halim kotu camı bir tık açıp radyo değiştiriyorum. Fazla takmamak lazım.

Okmeydanı bağlantı yolu bağlantılarına beklerim

Burak
24-03-2016, 23:22
Çok sakinim, aşırı saçma sapan bir hareket olmadıkça tepki göstermiyorum. Trafikteki herkes karakter gelişimini tamamlamış insanlar, milleti düzeltmek icin cok geç. Gerilmeye gerek yok :)

Sti_Ozan
24-03-2016, 23:55
Valla arabam yok yayayim,ama genelde agresifimdir. Alt gecitte silme makas atmak,ters seritten gitmek,merdivenleri makaslaya makaslaya inmek,cikmak hobimdir. En kil oldugum sey ise hicbir tepki vermeden bi anda zank diye duranlar,bide ayni sekilde bi anda hareket edenlerde var. Neler var neler..

Orcun_Simsek
25-03-2016, 00:58
Ahh Ankara Ahhhh :) Ankara'da araç kullanan yada kullanmış olanlar bilir. Burada asla trafik kurallarına uyarak 1 günü tamamlayamazsınız :) Tamamlayabilen varsa elinden öpmek lazım. Sabah çıkıyorum yola açıyorum müziğimi sağ şeritten 70'le gidiyorum ( Sınır 50 ) adam gelip arkama yapışıyor selektör yapıyor. Ya sabır deyip yol veriyorum bu seferde daha sarı yanmadan kornaya asılmalar , emniyet şeridinden gitmeler , kırmızıya yakalanmamak için sarıyı görünce hızını ikiye katlayanlar , iki şeriti ortalayıp gidenler , 60-70Hp araç ile kendini pistte sananlar , sırf kurallara uymaya çalıştığın için küfredenler , kavga çıkaranlar vs. vs. derken haliyle sinir stres başlıyor. Ankara'da P*ç gibi araba kullanmazsanız ya kaza yaparsınız yada kavga edersiniz :) Bu yüzden artık belli bir noktadan sonra asılmalar makaslar başlıyor. Fakat sakinde olsam sinirlide olsam asla kaynak yapmaya çalışanlara yol vermiyorum. Sen 15 dakkadır orda yüzlerce arabayı beklemişsin dur kalk dur kalk yakıtın anasını ağlatmışsın uyanığın biri soldan kaptırıp geliyor önüne girmeye çalışıyor. Benim ön tamponu öndeki arabanın arka tamponuna yaslıyorum gerekirse vurmayı bile göze alıyorum ama o kaynak yapmaya çalışan p*z*venge yol vermiyorum. Bu yüzden kavga etmişliğimde vardır. Trafikte o gün çok fazla vakit geçirmemişsem başıma ağrılar girmemişse herkese yol veririm ( az önce açıkladığım kaynakçı pezo hariç ) yavaş giderim , haksız olsamda özür dilerim.

Yani anlayacağınız Ankara'da araba kullanmak bir garip.

Ha unutmadan birde en büyük zevkim protokol yolunda bir aracı sollamaya çıktığımda sollamada olduğumu gördüğü halde (sağ tarafta arka arkaya 5-6 araç olduğu zaman) ısrarla selektör yapan arkadaşı virajda yakalayıp onun hızını 50-60km'ye düşürdüğü viraja 120-130 km hızla girip düzlüğe çıkınca tekrar yavaşlamak :) Onun frene asıldığı virajda gaza yüklenmek pahabiçilemez :D

dahan
25-03-2016, 03:08
gayet sakin ve sabırlıyımdır,,ankara trafig sürücüler olsun okadar kötü degill,,sadece şu farlara çakma xenonmudur nedir takanlara son günlerde iyce ayar olmaya başladım,,gözümü çok alıyo ,,,birde şu arka sisleri açık olanlar baya rahatsız etmeye başladı,,

yilmazcatalbas
25-03-2016, 06:36
Aslında normalde sakinim dolmuşçular biraz geriyor beni ama o arka sis lambasını açıp gezenler önümde gidince içimden bir maganda çıkıyor biraz küfürle yapıştırıyorum uzunları tamponundan da ayrılmıyorum hatta bazen yolumu değiştirip peşinden gittiğim bile oluyor. Neden böyle oluyorum bende anlamış değilim, ayrı garezim var şu sis lambasına :D

imprezaWRC
25-03-2016, 10:13
Dün Adapazarı'nda işim vardı. Gidiş ve gelişte otobanı kullandım. Giderken acelem olduğundan 130km/h ile gittim, dönerken acelem olmadığı için maksimum 110km/h ile kah orta şerit kah en sağ şeritten takıldım. Aheste gidiyorum diye aynalara bakmamazlıkta etmedim, isteyen herkese yol verdim hatta orta şeritten giderken 1 araç boyu boşluk ile ileride sağ şeritte kamyon yol alıyordu, makaslar atarak gelen bir sürücüye o aradaki boşluktan geçebilmesi ve kamyona sıvanmaması için yardımda bulundum, o makas atan denyo ölmesin diye gaz kesip yol verdim. Denyo herif, ölmedi ve o boşluktan rahat geçti diye bana teşekkür bile etmedi; ben gaz kesmesem bugün gazetelerde İzmit Körfez'de kamyona çarpan bilmem kaç yaşındaki sürücü öldü diye haber okuyorduk. Hıyar işte, o boşluktan geçebilmeyi kendi başarısı sanıyordur; ben gaz kesip yol vermeseydim çoktan ölmüştü ama farkında değil. Neyse, birgün bu hareketi yaparken biri farkında olmadan gaza basar o da makası tamamlayamaz ve bu dünyadan ayrılır gider. Niye geçemedim diye de diğer tarafta sorar durur.