PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tıc Rs Vs Megane Rs

iynn-RS
30-10-2016, 20:09
Specler

Clio rs : egzantrik ,emme, headers, egzoz, filtre ,yazılım, sökük

Meg rs: Egzoz , dv ,yazilim , takılı

iyi seyirler

https://youtu.be/AIwBrI66ZRU

Tıc Rs Vs Megane Rs - YouTube (https://youtu.be/AIwBrI66ZRU)

sinanbaysal
30-10-2016, 20:13
Masallah ıkı aracada tıc rs guzel cevırıyor sesıne bayıldım.

KVNC
30-10-2016, 20:19
Megane 2 sanirim?

iynn-RS
30-10-2016, 20:40
Masallah ıkı aracada tıc rs guzel cevırıyor sesıne bayıldım.

Teşekkürler

Megane 2 sanirim?

Sanırım :)

Volkann
30-10-2016, 20:54
maşallah tıc rs in sesine soluğuna gidişine :)

Mr.Bilal
30-10-2016, 21:50
Opel gtc konusu neler yaptırdı :) hemen en hızlısından bir rolling :) maşallah Clio Rs e

Cliosportve
31-10-2016, 13:01
Formu hep zirvede TIC'ın maşallah
Megane rs in turbo kaç bar basıyor ? Yazılım stg1 mi ?

kelalper
31-10-2016, 13:34
Formu hep zirvede TIC'ın maşallah
Megane rs in turbo kaç bar basıyor ? Yazılım stg1 mi ?
yazılım kimin 1. intercooler olmadan istediğini bassın. Anca fön makinası görevi görür

meganes
31-10-2016, 13:58
meg rs'ler yürümeyecek ;)

iynn-RS
31-10-2016, 20:30
maşallah tıc rs in sesine soluğuna gidişine :)
Tesekkurler

Opel gtc konusu neler yaptırdı :) hemen en hızlısından bir rolling :) maşallah Clio Rs e

Yok ya ne alakasi var :D Teşekkürler.

meg rs'ler yürümeyecek ;)

Yurur ya neden yurumesin.Sadece işten anlayan kisilerin eline gecmesi lazim .Ornekleri mevcut.

yubika
31-10-2016, 20:44
bimedğimden soruyorum hakikaten iyi giden mrs 2 var mı ya. üstünkörü bi aramayla ben birşey bulamadım, iynn-rs?

KVNC
31-10-2016, 20:58
Bu işler keyif işi, giderine bakmayin, kimi şaseye bakar kimi yazilima kimi direksiyon turuna...

Keyif isi..

Keyif...

...

Çok keyifli ya ahahahahhaha

Amazing
01-11-2016, 07:49
yazılım kimin 1. intercooler olmadan istediğini bassın. Anca fön makinası görevi görür

Benim astra coupede 2.4 litre cooler var orjinalden hemde tampon arkasında :) meg2 de kaç litre var? Ve denedigimzide sonuç bu :)
Astra coupe turbo vs Megane RS - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MNkCcfs-05A)

ozyt1000
01-11-2016, 08:35
tic rs güzel gitmiş, sesi soluğu çok iyi, megane la arada ciddi fark var.

kelalper
01-11-2016, 09:43
Benim astra coupede 2.4 litre cooler var orjinalden hemde tampon arkasında :) meg2 de kaç litre var? Ve denedigimzide sonuç bu :)
Astra coupe turbo vs Megane RS - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=MNkCcfs-05A)

tamamda her arabada sorun aynı değil. Megane a yazılım yapıyorsan iyi bir intercooler almak zorundasın. Kendi intercooler ı hem küçük hemde alanının yarısından fazlasını tampon demiri kaplıyor. Downpipe ve egzoz 76lık olmak zorunda. Zaten sürekli avans vurmaya meğilli o nedenle mümkün olduğu kadar ısıyı uzaklaştırmak ve içeri gireni de soğutmak zorundasın. Alttaki kaplamayı delmek zorundasın ki motor alanı soğusun. Kaput üstündeki keçe aynı şekilde. Motor üstündeki kapak keza öyle. Hava filtre kutusunu çöpe atacaksın filtrede kullansan yetmiyor emme borusu çok dar. Filtre ile turbo arasındaki hortum o yüzden sürekli daralıyor. Açık hava filtresi kullanıp basınç açtıktan sonra da daralıyor. Onların silikon olması şart. Turbo ile intercooler arasında küçük hortum var. Onunda ilk gaz tepkisi için silikon olması şart. Yoksa ilk o şişiyor basınç gecikiyor. Motor kulakları orjinali dahil çok yumuşak güç geldikçe tepkiler azalıyor o nedenle onlarında güçlendirilmesi şart. üzerindeki volan eşşek ölüsü gibi ve asr yüzünden geberip gidiyor. Baskı dayanmıyor bütün bunların değişmesi şart. ASR iptali listenin en başında. PAtinaj çekmese bile sürekli olarak her vites değişiminde gaz kelebeğine müdehale ediyor. Gaz kelebeği yavaşlıyor. Daha yazayim mi?

kelalper
01-11-2016, 09:52
bimedğimden soruyorum hakikaten iyi giden mrs 2 var mı ya. üstünkörü bi aramayla ben birşey bulamadım, iynn-rs?

vol2 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=TGfrCKvg6Vg)

buyur. Denediğim rocco semihin roccosu. Semii 90 kg vardır yoktur ben 150kg ım. Arkada eşşek ölüsü tesisat var ve bagaj ağzına kadar tekstil katalogları dolu ve yazılım olarakta sadece stg1 var. İş için bursada olduğumda yaptığımız bir deneme. Yakıt vs olması zaten imkansız. O akşam o rocco kprosuna kadar olan ep3 ü geçiyordu.
o akşam ki denemesi de bu.
semii-rocco vs. ep3 Type-R K-Pro part2 - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=8-xPNh8ghzk)

Ertekin
01-11-2016, 09:59
tamamda her arabada sorun aynı değil. Megane a yazılım yapıyorsan iyi bir intercooler almak zorundasın. Kendi intercooler ı hem küçük hemde alanının yarısından fazlasını tampon demiri kaplıyor. Downpipe ve egzoz 76lık olmak zorunda. Zaten sürekli avans vurmaya meğilli o nedenle mümkün olduğu kadar ısıyı uzaklaştırmak ve içeri gireni de soğutmak zorundasın. Alttaki kaplamayı delmek zorundasın ki motor alanı soğusun. Kaput üstündeki keçe aynı şekilde. Motor üstündeki kapak keza öyle. Hava filtre kutusunu çöpe atacaksın filtrede kullansan yetmiyor emme borusu çok dar. Filtre ile turbo arasındaki hortum o yüzden sürekli daralıyor. Açık hava filtresi kullanıp basınç açtıktan sonra da daralıyor. Onların silikon olması şart. Turbo ile intercooler arasında küçük hortum var. Onunda ilk gaz tepkisi için silikon olması şart. Yoksa ilk o şişiyor basınç gecikiyor. Motor kulakları orjinali dahil çok yumuşak güç geldikçe tepkiler azalıyor o nedenle onlarında güçlendirilmesi şart. üzerindeki volan eşşek ölüsü gibi ve asr yüzünden geberip gidiyor. Baskı dayanmıyor bütün bunların değişmesi şart. ASR iptali listenin en başında. PAtinaj çekmese bile sürekli olarak her vites değişiminde gaz kelebeğine müdehale ediyor. Gaz kelebeği yavaşlıyor. Daha yazayim mi?

Bunlar çok değerli bilgiler. not olarak telefonuma kaydettim teşekkürler Alper abi.

Deneme güzel ama tıc rs in her vitesdeki canlılığını seyretmek daha güzel ve keyifli. maşaAllah.

iynn-RS
01-11-2016, 10:05

Arabaya sorunlu denildi diye 1 haftadir yaziyosunuz :D

Stage 1 için degismedik parca kalmadi maasallah.

Amazing
01-11-2016, 10:12

Aynı sorun opelde sıcak calısıyor, astrayada yazılım yapıyorsan cooler şart 2litre diorm yarısı tampon arkası yarısı koruma demiri arkasında, aynı şekil downpipe ve egzos 76 olmak zorunda :) BENİM ARACIMDA YOK , MEGANE RS DE VARDI. Fltre sorunu bizdede kötü Filtre borusu motor üstüden geçiyor ve bütün sıcagı emiyor :) http://i.hizliresim.com/G38p52.jpg (http://hizliresim.com/G38p52) traction control bizdede var :) He gelelim sadede biri fabrikasyon 225 beygir biride 192 beygir :) ikiside yazılımlı . Hala megane savunmayın bence :) Veya getirin en iyi megane nınız hangisi ise deneyelim...

Cliosportve
01-11-2016, 10:38
Mesela turbo araç atmosfer basıncından etkilenmez olayı hakkında konuşcak olursak
Başka bir Megane rs'in log değerleri için
İstanbulda 1.2 peak 0.9 cont giden bir araç ankarada 1.0 peak atıp 0.5 lere kadar basıncının düştüğünü biliyorum
Bunları ne tıc rs için yazıyorum nede opel için
Megane rs 'in log değerlerine bakabiliyorsanız ya da bana yollayabiliyoranız bakalım sensörler neler okuyor

kelalper
01-11-2016, 10:50
Aynı sorun opelde sıcak calısıyor, astrayada yazılım yapıyorsan cooler şart 2litre diorm yarısı tampon arkası yarısı koruma demiri arkasında, aynı şekil downpipe ve egzos 76 olmak zorunda :) BENİM ARACIMDA YOK , MEGANE RS DE VARDI. Fltre sorunu bizdede kötü Filtre borusu motor üstüden geçiyor ve bütün sıcagı emiyor :) http://i.hizliresim.com/G38p52.jpg (http://hizliresim.com/G38p52) traction control bizdede var :) He gelelim sadede biri fabrikasyon 225 beygir biride 192 beygir :) ikiside yazılımlı . Hala megane savunmayın bence :) Veya getirin en iyi megane nınız hangisi ise deneyelim...

bak güzel kardeşim türkiyede dünya kadar megane rs yanlış yazılımdan dolayı sekman kırdı. Nedeni de çok basit. Kimse basınç saati kullanmadı yazılımdan sonra. RS tuner cihazı türkiyede kaç tane var sence 3 ya da 4. Onlarda sadece ASR iptali için kullanıldı. Kimse log almakla uğraşmadı. Yazılımların çoğuda hemen hemen aynı. Avanslar sonuna kadar açık basınç stock basınç Araba deli gibi gidiyor sanıyorsun atmosferik gibi gaz tepkisi var ama yan yana gelince tam tersi oluyor. Beni opelde ne olduğu alakadar etmiyor ama megane da kimin yazılımı var değerleri neler o alakadar ediyor. Yazılım sonrası yavaşlayan dünya kadar megane rs var ve hala da o yazılımla hızlı olduklarını sanıyorlar. RS tuner takıp log alan yok.

kelalper
01-11-2016, 11:08
Arabaya sorunlu denildi diye 1 haftadir yaziyosunuz :D

Stage 1 için degismedik parca kalmadi maasallah.

Sağlıklı şişmeden arıza vs yakmadan rs kullanmak istiyorsan bunların bazılarını yapmak zorundasın. DV koyduğun anda zaten megane rs yavaşlar. En büyük hatadır. O hatayı bende yaptım ilk aldığımda. Turbo araba dedik subaru ya aldık buna da alalım dedik gittik orjinal HKS Black edition aldık. Araba loglarda yavaşladı. yazılım sonrası AFR 10.5 olduğu halde iat 20 derecelik havada 50 derecelere geliyordu 1.1 barda ve arada avans vuruyordu ısıdan dolayı. Herkes forge bolt on intercooler koydu ben powershoptan Cupra Stg 2+ iç,n koydukları greddy intercooler alıp koydum. Çünkü bolt on aldığın zamanda tampon demirinin arkasında kalıyordu intercooler. Ben tampon demirinin altına ayak yapıp taktım. İntercooler hortumlarını metal yaptım ısıdan dolayı çok yumuşayıp basınçla şişiyordu. Bunlar megane da ince detay ama fark yaratan detaylar. Megane evet zordur ben zaten kolay araba demedim. Ama bunları yapmazsan ve kara düzen kafana göre yükleyip arıza yakınca insanlar sorunları arayıp çözmek yerine megane sorunlu yaa diip arabadan kurtulmaya çalıştıkları için piyasada megane sorunlu olarak kaldı. Bende kara düzen genel reçetelerle başladım ama her arıza ışığından sonra sorunu bulup çözüp devam ettim. Dünya kadar megane rs var shortshiftli 2 araba var. Biri benim biri izmirde Alperin arabası. Araştırıp cesaret edip yapan adam yok. En fazla maliyeti 30 lira olsun.

CUB
01-11-2016, 11:09
Denemedeki Rs hangisi DT mi ? DT değil ise DT ile denemelerdeki sonuç nasıldı , hatırlamıyorum cidden.
İbo hafif olsun diye mi Tshirt ile deniyorsun hasta olma sonra :)

Amazing
01-11-2016, 11:10
bak güzel kardeşim türkiyede dünya kadar megane rs yanlış yazılımdan dolayı sekman kırdı. Nedeni de çok basit. Kimse basınç saati kullanmadı yazılımdan sonra. RS tuner cihazı türkiyede kaç tane var sence 3 ya da 4. Onlarda sadece ASR iptali için kullanıldı. Kimse log almakla uğraşmadı. Yazılımların çoğuda hemen hemen aynı. Avanslar sonuna kadar açık basınç stock basınç Araba deli gibi gidiyor sanıyorsun atmosferik gibi gaz tepkisi var ama yan yana gelince tam tersi oluyor. Beni opelde ne olduğu alakadar etmiyor ama megane da kimin yazılımı var değerleri neler o alakadar ediyor. Yazılım sonrası yavaşlayan dünya kadar megane rs var ve hala da o yazılımla hızlı olduklarını sanıyorlar. RS tuner takıp log alan yok.

Ne takıyorlar ne ediyorlar orasıda beni ilgilendirmiyor. Bir deneme videosuna yorum yapmışsınız cooler gerek vs demişsiniz bende ona istinaden yorum yaptım bizimkide öle die. Şimdide bahane yazılımmı oldu :) Ama merak ediyorum renault fabrikasından felan hissenizmi var :D Ha kendine güvenen rs varsada deneyelim. Dİkkatini cekerim bu konu pist degil rolling konusu hadi bakalım :)

kelalper
01-11-2016, 11:19
ben 2013 yılında sattım megane ı benim megane ım yok. Referans olacağımda tek donanımlı iki araba var biri benim araba ile aynı parçalara sahip benim yaptığım izmitte diğeride izmirde Alperin arabası. Candan da parça eksiklikleri var yeniden toplayacak. Benim arabam orduda ama üzerindeki volanı yan sanayi laguna volanı koymuşlar baskısı balatasıda yan sanayi o yüzden çalışırken ses yapıyor diyerek söküp atan ustaların ellerinde ne hale gelmiştir bilemiyorum.

iynn-RS
01-11-2016, 11:25
Denemedeki Rs hangisi DT mi ? DT değil ise DT ile denemelerdeki sonuç nasıldı , hatırlamıyorum cidden.
İbo hafif olsun diye mi Tshirt ile deniyorsun hasta olma sonra :)

Bu dt degil. plakası bende kalsin.

Dt le deneyeli 2 seneyi gecti haci ne alaka simdi.Dt le 2 kere denedim ben filtre egzoz yazilim vardi sadece ,ilkinde armagandaydi stock halde kafa kafaya gittik.Sonra yazilim cooler egzoz lu haliyle akinla denedim düz de 5-6 boy gecti yokus asagi 4 sonuna kadar kafa kafaya gittik.

o hali benim 175 hp flan cikiyodu.Sonra egzantrik emme headers yazilim vs yaptik su an 205 hp.Su an denesek gecemez beni. Denemesi 20 litre benzine bakar :)

Atmosferik aracla degil birde diger 2.0 turbolarla kıyaslamak lazim. RS severim tamam ama doğruyuda konusmak lazim. 2.0 turbo en verimsiz araclardan biri meg rs.

iynn-RS
01-11-2016, 11:29
Benim konumada varsayimlarla yazi yazmayin.

Arabasi olan varsa cikar deneriz.

Hadi bol güneşler.

kelalper
01-11-2016, 11:32
TIC Rs Vs. DT Megane Rs - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=C7-ak2ryoAQ)

bu da megane rs le ibonun denemesi. Acaba iki megane da aynı durumda mı. Tamam ibo hızlandı da. fark belli ki hala bu megane içinde yorum yapamam. Sorun şu ibo tamam hızlanmış olabilir arabası diğer cliolardan hızlı olabilir ama ama bu da övdüğünüz megane lar işte bu diye öne attığı megane en iyi megane mı? M3 var m3 var lafı vardır ya megane o lafın X2sidir.

iynn-RS
01-11-2016, 11:38

bu da megane rs le ibonun denemesi. Acaba iki megane da aynı durumda mı. Tamam ibo hızlandı da. fark belli ki hala bu megane içinde yorum yapamam. Sorun şu ibo tamam hızlanmış olabilir arabası diğer cliolardan hızlı olabilir ama ama bu da övdüğünüz megane lar işte bu diye öne attığı megane en iyi megane mı? M3 var m3 var lafı vardır ya megane o lafın X2sidir.

Filtre egzoz yazilimli atmosferik Clio Rs :)

Meg rs i savunurken bile benim videomu kullanman çok degisik olmus :)

Meg rs in hala ayni kondisyonda oldugu tartisilirken ben ustune daha hizlanmisim buda enteresan :)

Amazing
01-11-2016, 11:46

biri 172 beygir atmosferik bir araç biri 225 beygir yazılımlı turbo bir araç. Kıyaslama yaparken bile nekadar aciz bi durum, Boş yapmayalım varsa hızlısı denenir, Yoksa susun uzatmayın.

kelalper
01-11-2016, 12:02
anlamak istemeyene davul zurna az. Al yukarıda benim yaptığım deneme var. Aynı rocconun aynı akşam full spec type r ile denemesi var. oradan feyz alın. Ondan sonra megane hakkında yürümez diye atıp tutarsınız.

Amazing
01-11-2016, 12:04
anlamak istemeyene davul zurna az. Al yukarıda benim yaptığım deneme var. Aynı rocconun aynı akşam full spec type r ile denemesi var. oradan feyz alın. Ondan sonra megane hakkında yürümez diye atıp tutarsınız.

Kendini kandırıyorsun ama yediremediğin için kabul edemiosun. He he tamam meg rs king :D ben gittim dahada yazmam

kalipson
01-11-2016, 12:10
En güncel ve yapılı araç İzmir'de Alper hocada.
Laf olsun diye yazmıyorum. Ama şu an en kral Clio RS (1-2-3-4) en iyi ihtimalle, kamyoncu aynasındaki vesikalık resim gibi asılı kalır roll bitene kadar....

iynn-RS
01-11-2016, 12:19
Kalipson bos ver Alper abiyi. Ankaradaymissin gel hem tanisalim muhabbet ederiz sonra senin meg rs le deneriz.

Alper abi sevdigim bi abimdir. rolle flan ici olmaz zaten bu muhabbete hic sokmayalim onu.

kalipson
01-11-2016, 12:22
Davete icap etmek lazım. İnşallah diyelim.
Ben denemeyeyim; benim Megane TR'nin en yavaşlarındandır. :D
Gerek yok.
Muhabbete gelirim ama. :)

CUB
01-11-2016, 12:48
Bu dt degil. plakası bende kalsin.

Dt le deneyeli 2 seneyi gecti haci ne alaka simdi.

Merak ettim sordum hacım niye ne alaka olmasın ki. Hemen niye yanlış anlaşılıyor denen herşey.
Megane Rs en verimsiz motorlardan biri nerden çıktı onu anlamadım 2.0 225 hp güç çıkarmış ve bu gücü veriyor mu veriyor. Amacı sonradan modlamakta değil fabrikanın amacı. Senin araç 900-1000 kg bu araç 1400 - 1500 kg tüm dünya da referans olunacak şekilde yol tutuşa sahip araçlar Megane Rs ler. Tüm testlerde neredeyse kendisinden üst sınıf araçlar arasından sıyrılıp başlara oynayan bir araca kalkıp roll yaparak kötü demek ( seni kastetmiyorum burada sen verimsiz demişsin :) ) çok komik geliyor bana.

NakkaSss
01-11-2016, 12:57
Bu tarz konular iyi oluyor valla bi megane rs sahibi olarak çok detay bilgiler öğreniyorum. :)

kalipson
01-11-2016, 13:28
2005 yılında (Avrupa'da 2004) hothatch denen kavramı tekrar ateşlendiren araçtır Megane RS.
Hemen hemen herkesin hatırlaması lazım; aynı ayardaki hatta üstü olan bir çok marka kıyaslama için testlere çıktılar ettiler...
Bunların hiçbirinin neticesinde de ben şahsen "yav amma da büyütmüş millet bu RS'leri, bi b.k da yokmuş ki bunlarda... muahahahaaa " şeklinde bi yorumla karşılaşmadım. Halk arasında da...
Şu muhabbetler bi bizde dönüyor :D

iynn-RS
01-11-2016, 13:48
Konu rolling. Varmi yuruyen meg rs deneyelim aksama. Fazla laf salatası yapmaya gerek yok.

iynn-RS
01-11-2016, 13:50
2.0 Turbo arabamda var. Onlada basarim varsa. Makyaj aynasina asilmis resim gibi olur ama vazgectim :D

iynn-RS
01-11-2016, 13:55
Merak ettim sordum hacım niye ne alaka olmasın ki. Hemen niye yanlış anlaşılıyor denen herşey.
Megane Rs en verimsiz motorlardan biri nerden çıktı onu anlamadım 2.0 225 hp güç çıkarmış ve bu gücü veriyor mu veriyor. Amacı sonradan modlamakta değil fabrikanın amacı. Senin araç 900-1000 kg bu araç 1400 - 1500 kg tüm dünya da referans olunacak şekilde yol tutuşa sahip araçlar Megane Rs ler. Tüm testlerde neredeyse kendisinden üst sınıf araçlar arasından sıyrılıp başlara oynayan bir araca kalkıp roll yaparak kötü demek ( seni kastetmiyorum burada sen verimsiz demişsin :) ) çok komik geliyor bana.

Aksam 10 da enkada bekliyorum seni :D :D

kalipson
01-11-2016, 13:58
Yok mu Ankara'da Megane RS'li bi babayiğit?
Dostane bi deneme yapılsın da izleyelim :)

Cliosportve
01-11-2016, 14:00
merak edenler olursa diye diyorum clio rs 172 aracımla megane rslerinizi istanbul sınırları içerisinde deneyebiliriz

Galip
01-11-2016, 14:06
merak edenler olursa diye diyorum clio rs 172 aracımla megane rslerinizi istanbul sınırları içerisinde deneyebiliriz

bende kenardan inceden yürüyim diyorsun yani :)

Cliosportve
01-11-2016, 14:10
bende kenardan inceden yürüyim diyorsun yani :)

Yok kanka direk teklif ediyorum bodozlama :)

kalipson
01-11-2016, 14:11
Herkesin kendi tercihi tabii... Ama ben arkadaşlarla sidik yarışı yapar gibi roll, drag, artık her neyse, çıkamam beyler.
Daha yeni 20bin km. olmuş RS'i bu genç yaşında heder edemem :D
Varsın yürümüyor desinler; kabul. :D
Ama bi fantezim de yok değil; ağzı burnu düzgün bi RS daha alıp kurcalamak. Ama uzak şimdilik :)

CUB
01-11-2016, 14:11

Ben şimdiden geldim bekliyorum :D
Ama Megane 2 Rs yok tekrar mı alsam ne yapsam :D

Cliosportve
01-11-2016, 14:17
Herkesin kendi tercihi tabii... Ama ben arkadaşlarla sidik yarışı yapar gibi roll, drag, artık her neyse, çıkamam beyler.
Ama bi fantezim de yok değil; ağzı burnu düzgün bi RS daha alıp kurcalamak. Ama uzak şimdilik :)

40 verilirmiş
Vakit geç olmadan Düşün derim :D

Galip
01-11-2016, 14:18

şimdi bu konuda herkes sidik mi yarıştırıyor ?

kalipson
01-11-2016, 14:23

Ben de du bakalım kim atlayacak diyordum... :D
Tabii ki yarıştırmıyor.
Okuduğunu anlıyor musun? "sidik yarışı yapar GİBİ ....."

:)

kalipson
01-11-2016, 14:24
40 verilirmiş
Vakit geç olmadan Düşün derim :D

Bu mesajımı kaydedin.
Aynısından bulun; 80 vermezsem ne olayım. ;)

Cliosportve
01-11-2016, 14:27

Asker !!!
İştima vakti burda ne işin var !!! ???

Galip
01-11-2016, 14:28
Ben de du bakalım kim atlayacak diyordum... :D
Tabii ki yarıştırmıyor.
Okuduğunu anlıyor musun? "sidik yarışı yapar GİBİ ....."

:)

okuduğumu anlıyorum işte senin yazdığın "sidik yarışı yapar GİBİ ....." benim yazdığımda "sidik yarışı " şimdi burda değişen nedir ? :) " hadi içtimaya "

kalipson
01-11-2016, 14:28
Emret komutanım !!!
Yav işiniz yok mu? :D

Cliosportve
01-11-2016, 14:32
Bu mesajımı kaydedin.
Aynısından bulun; 80 vermezsem ne olayım. ;)

Çok oluyor öyle noterde istediği fiyatı yazdırmak için yalvaranlar
Biz ona hayaller 80
Gerçekler 40 diyoruz :D

Cliosportve
01-11-2016, 14:33
Asker !!!
İştima vakti burda ne işin var !!! ???

okuduğumu anlıyorum işte senin yazdığın "sidik yarışı yapar GİBİ ....." benim yazdığımda "sidik yarışı " şimdi burda değişen nedir ? :) " hadi içtimaya "

Emret komutanım !!!
Yav işiniz yok mu? :D

Ahhahahaha
Aynı anda yazmışız
Bu ne tesadüf
:DD:D

kalipson
01-11-2016, 14:35
Keşke olsa da alsak 40'a.
Düşmez kalkmaz bi Allah. Bulursan haber et :D

Galip
01-11-2016, 14:37
Ahhahahaha
Aynı anda yazmışız
Bu ne tesadüf
:DD:D

Adamın konusunu mındar ettik bu rsçiler hep böyle işte ibrahim bu arada bende videoların var özelden tel num atarmısın

Cliosportve
01-11-2016, 14:40
Keşke olsa da alsak 40'a.
Düşmez kalkmaz bi Allah. Bulursan haber et :D

Nasıl ulaşacağım sana , Haber etmesi basit ama seni kimse tanımıyor Ankarada
Nasıl olcak bu işler :)

Adamın konusunu mındar ettik bu rsçiler hep böyle işte ibrahim bu arada bende videoların var özelden tel num atarmısın

Ama şunu anladım
Özlemişiz böyle konulara girip ortalığı mındar etmeyi
Sık sık yapalım bunu

iynn-RS
01-11-2016, 14:48

Hayirdir insallah ne videosuymus o merak ettim :)

kalipson
01-11-2016, 14:54
Bana ulaşmanız imkansız. Ben ulaşırım ama.
Bu arada, ben arabamı hiçbir rakama satmıyorum. Yani yanlış anlaşılma olmasın. Ama 40'a da temiz Faz-2 varsa bilmek de isterim; dursun kulağımın kenarında :)

CUB
01-11-2016, 15:41

Ben şimdiden geldim bekliyorum :D
Ama Megane 2 Rs yok tekrar mı alsam ne yapsam :D

CUB
01-11-2016, 15:56
Benim mesaj niye 2 kere gitmiş yaw :)
Neyse 2 kere atar yapmış oldum İbo hacıya :D

kalipson
01-11-2016, 16:06
Bana ulaşmanız imkansız. Ben ulaşırım ama.
Bu arada, ben arabamı hiçbir rakama satmıyorum. Yani yanlış anlaşılma olmasın. Ama 40'a da temiz Faz-2 varsa bilmek de isterim; dursun kulağımın kenarında :)

Kendi kendime alıntı yapayım :D

Eli ayağı düzgün Faz-2 varsa yazın harbiden sevabına. :)
Eski UGK'nın şimdiki sahibi Kevork abi gibi koleksiyon yapma planlarım var. Şimdilik bi tane zaten var bende. İkincisini ciddi ciddi sadece gazlamalık, kırbaçlık düşünüyorum.

kelalper
19-11-2016, 13:10
Koleksiyon yapılacak en son RS UGK dır heralde.

kalipson
19-11-2016, 13:28
Koleksiyon yapılacak en son RS UGK dır heralde.

Sıfırlamış arabayı. Ben bizzat gözümle gördüm. Anlattığına göre 50bin liradan fazla masraf olmuş ki bence doğrudur. Abi çıkar faturalarını da sayalım diyecek halimiz tabii ki yok da, yaptıklarının toplamı söylediğini doğrular derecede.
Arabayı zaten 40-45 arası birşeye aldı, herhalde 90-95 gibi bi rakama bitti herhalde restorasyon arabayla birlikte.

tayreep_john
20-11-2016, 16:28
kelalperin arabadan biliyorum o megane2 rs ler sökülünce dünyası değişiyor :) sökükken deneseniz kafa burun olmasa bile fark baya bi kapanır ... tıc a her zamanki gibi maşallah gururumuz :D

Jeandan-R
21-11-2016, 03:08
Stock yazılımda megane rs'in sökülünce 1.5 saniyeden fazla hızlandığını biliyor muydunuz? :) Tic'in dbn'i var mı, hiç baktınız mı? Bu arada megane'ı yerin dibine sokup durmayın, gitmiyorsa sizde bir eksiklik vardır. Dv'yi ilk aldığımızda stock yazılımda ne kadar gittiğini az çok biliyorum ben. Kendi aracımın da ne kadar gittiğini. Rolling vs sevseydim 50 kere görürdünüz, öyle işlerden pek hoşlanmam arkadaş grubum harici.

iynn-RS
21-11-2016, 05:24
Atmosferik arabaninda 1100 rakimdan 0 rakima inince dunyasi degisiyor. Deniz seviyesinde denesek ne olur acaba :)

sene 2016 bana meg rs anlatmayin rica ediyorum :)

iynn-RS
21-11-2016, 05:26
Stock yazılımda megane rs'in sökülünce 1.5 saniyeden fazla hızlandığını biliyor muydunuz? :) Tic'in dbn'i var mı, hiç baktınız mı? Bu arada megane'ı yerin dibine sokup durmayın, gitmiyorsa sizde bir eksiklik vardır. Dv'yi ilk aldığımızda stock yazılımda ne kadar gittiğini az çok biliyorum ben. Kendi aracımın da ne kadar gittiğini. Rolling vs sevseydim 50 kere görürdünüz, öyle işlerden pek hoşlanmam arkadaş grubum harici.

Candan rolling sevenleride gördük.

Sen pist seviyosun, pistte basarilarinin devamini diliyorum.

kalipson
21-11-2016, 12:10
Yav arkadaş... Şu forumda Megane RS modladım ettim, yok şöyle ettim, böyle ettim diyenler belli.
İyidir, zevklidir; eyvallah. Ağzımı açmam. Ama kusura bakmayın, performans anlamında Megane RS yanında benim için g.tü b.klu bi araçtır.
Buradan da Megane RS'çiyim, şöyle modladım ettim, ben çok anlarım deyip de şu arabacıklara madara olan arkadaşları da tebessümle birlikte ayıplıyorum :)
Yapamıyorsan ya da yapamadıysan çıkma yollara da bizi de bu ezik muhabbetlere sokma arkadaş. Yazık. Altındaki stok 225 hp araba sonuçta. Tabii ki Clio RS'e göre ağır. Yollara çıkıp deneyeceksen de ona göre modla; tabii anlıyorsan. Anlamıyorsan modlama.
Onu dene bunu dene; birçok Megane RS'i mundar etti zaten bi nesil . Onlar da kendini biliyor zaten. İcraat? Sıfır!!!

Allahtan Alper hoca, Uğur, Candan, vb. abi/arkadaşlar var da bizi sık sık tebessüm ettiriyor. Olması gereken de o zaten bu arabayla. O arabadaki beygirler Toros beygiri değil.

kalipson
21-11-2016, 12:24
Edit: 2. paragrafta(Ama kusura bakmayın diye başlayan) bahsettiğim ve Megane 2 RS ile kıyasladığım araç Clio 172 ( ne yazık ki :) )

iynn-RS
22-11-2016, 06:41
Kalipson cumle aralarinsa sıkıştirip caktirmadan kendi aklinca sokmaya calistigin laflardan dolayi kaale alip tartisacagim son kişisin.

2.0 litre turbo araclarin neler yapabildiginin farkında oldugunuda sanmiyorum. Bende 2.0 turboda var ordan biliyorum :) Cidden farkinda oldan performans konusunu acmanin ne kadar komik olduğunun farkina varirdin.Yada farkina varabilecek seviyede oldugunu temenni ediyorum.

GokhanRS
22-11-2016, 09:05
Tic rs e lafım olamaz. Her zaman iyi yürüdüğünü görüyoruz maaşallah.

Ancak kusura bakmayın ama benim meg rs stokken abi chip yaptım deneyelim diyen megane rslerin 2 sine araya 3-4 tır sokmuştum. Yani adamların arabası chip yapılınca yavaşladığı ortaya çıkmıştı. O yüzden nerde nasıl yapıldığı yazılmayan her megane rs gözümde yavaşlatılmış megane rsdir.

NakkaSss
22-11-2016, 09:22

Ancak kusura bakmayın ama benim meg rs stokken abi chip yaptım deneyelim diyen megane rslerin 2 sine araya 3-4 tır sokmuştum. Yani adamların arabası chip yapılınca yavaşladığı ortaya çıkmıştı. O yüzden nerde nasıl yapıldığı yazılmayan her megane rs gözümde yavaşlatılmış megane rsdir.

Senin beyaz type'r ile yaptığın rolleri hatırlarım hala 270 lere kadar. Bilinçli ellerde megane rs'ler gerçekten güzel iş çıkartıyor..

Cliosportve
22-11-2016, 09:27
İbrahimin demek istediği anladığım kadarıyla '' 2000cc turbo araçlar arasında karşılaştırma yapacak olursak en verimsiz motor ve en nazlı motor F4RT 225hp 'dir '' söylemidir.
Ben çoğu megane rs le yarışan birisi olarak Gökhanrs kardeşimin dediği gibi chip atılıp yavaşlayan , turbosu gebermiş , segman kırmış , kompresyon 50 psi lara düşmüş çok megane rs biliyorum.
Düzgün olanlar illaki var ama gene bir cupra kadar iyi değiller lafı bana görede doğru bir söylem

iynn-RS
22-11-2016, 10:47

Şimdi boyle yazinca sanki stock meg rs benle yuruyecekmis sonucu cikmiyormu :)

Bu arabanin performansını 10. yasinda tartisiyosak demek bisey eksikki tartisiyoruz.

Cidden fabrika cikisi 2.0 turbo diger araclari araştırıp savunun meg rs i

kalipson
22-11-2016, 11:42
Yazanlar yazmış...
Modifiye yaptığını sanıp arabası stok olanların gerisine düşen Megane RS'lerin (özellikle bilinmedik chipler ile) olduğunu duymayan kalmadı.
İlk mavi Megane RS'imde benim de başıma gelmişti. Ankara'da Ahmet Gürlek abi yazarsa yazar. 7 sene olmuş. Araya uçak gemisi girdi resmen. Onun o zamanki siyah RS uçtu gitti. Benim de orijinal yazılıma dönmem 24 saati bulmadı tabii.

Seviye meviye olaylarına girmeyelim kardeş. Bi laf ettiğimizde de ne ben o betimlemeye çalışıtımız seviyeye inerim ya da çıkarım; ne de sen. Rahat olmak lazım :)

GokhanRS
22-11-2016, 12:35
Şimdi boyle yazinca sanki stock meg rs benle yuruyecekmis sonucu cikmiyormu :)

Bu arabanin performansını 10. yasinda tartisiyosak demek bisey eksikki tartisiyoruz.

Cidden fabrika cikisi 2.0 turbo diger araclari araştırıp savunun meg rs i

tamam stock 2005 model 2.0 turbo hangi araçlar var megane rs i ezip geçen? nerdeyse yok gibi.

benim demek istediğim sadece şu, stock rs belki seni geçemez ama bu kadar fark bile yemez stoğu, videodaki aracın specleri hikaye. sende anca itb olursa bu kadar fark atabilirsin.

stok halim le denediğim clio videoları var elimde. dostlarım izin verirse atayım buraya. bir egzantirik ve hafiflikle kapanacak farklar değil aradaki 100 küsür beygir eğer çipliyse megane.

yine söylüyorum senin aracın maaşallahı var. ama o megane kıstas değil. her kimin ise kırılmasın bana o araçta.

kalipson
22-11-2016, 12:39
Clio 172'nin en büyük avantajı hafifliği. Birbirimizi kandırmanın manası yok. Atmosferikten alınacak güç belli. Megane 'ı o ağırlıklara çekelim bakalım ne oluyor.

iynn-RS
22-11-2016, 12:49
tamam stock 2005 model 2.0 turbo hangi araçlar var megane rs i ezip geçen? nerdeyse yok gibi.

benim demek istediğim sadece şu, stock rs belki seni geçemez ama bu kadar fark bile yemez stoğu, videodaki aracın specleri hikaye. sende anca itb olursa bu kadar fark atabilirsin.

stok halim le denediğim clio videoları var elimde. dostlarım izin verirse atayım buraya. bir egzantirik ve hafiflikle kapanacak farklar değil aradaki 100 küsür beygir eğer çipliyse megane.

yine söylüyorum senin aracın maaşallahı var. ama o megane kıstas değil. her kimin ise kırılmasın bana o araçta.

Peki kistas alacagin bi meg rs varsa akşam deneyelim.Varmi oyle bi rs.

Ben cevap vereyim.Yok.

Sizin denediginiz rs lerde bana gore kistas degil. Ortalik laguna pistonlu clio dolu.

Ve ayrica varsa stock meg rs 200 luk stock audi tt var onlada deneriz. 2.0 turbo karşısında ne yapiyor gormus oluruz.

Amazing
22-11-2016, 12:58
YA ne meg rs miş :D madem bu kadar problemli, yazılımla bile geri düşüyorsa nesi savunuluyor bunun. HANİ NEREDE en hızlısı ben denemek istiyorum ?????

erh
22-11-2016, 13:00
2005 yilinda uretilen 2.0 motorlar arasinda megane rs en yavas olandir.. kiyaslamak isteyen varsa cok rakip cikarabiliriz

kalipson
22-11-2016, 13:14

Ben cevap vereyim.Yok.

Sizin denediginiz rs lerde bana gore kistas degil. Ortalik laguna pistonlu clio dolu.

Ve ayrica varsa stock meg rs 200 luk stock audi tt var onlada deneriz. 2.0 turbo karşısında ne yapiyor gormus oluruz.

Megane RS var; var olmasına da...
Söyleyince, o şahısı bu muhabbete sokmayalım diyorsun. Ona, buna saygım var diyorsun.
Saygıyla maygıyla ne alakası var. :)

kalipson
22-11-2016, 13:20
YA ne meg rs miş :D madem bu kadar problemli, yazılımla bile geri düşüyorsa nesi savunuluyor bunun. HANİ NEREDE en hızlısı ben denemek istiyorum ?????

Bilinçli ellere düşememiş RS var çokça.
Şehir efsanesi üretmek gibi bi derdi yok kimsenin. Aslında süper araba da, şöyle de böyle de diye...
Ama yaşanmış bir gerçek var. Herkes chip yapamıyor. Olmuyor. Geçmişte yaşanmış bazı hadiselerden dolayı da yurtdışındaki ilgilileri de istisnai bi iki kişi hariç programı göndermiyor, arabayı getir diyor.
Olay kısaca bu.
Kimsenin kafasındaki algıyı yıkamam hatta uğraşamam. Forum diye yazıyorum.

Amazing
22-11-2016, 13:27
Şehir efsanesi üretmek gibi bi derdi yok kimsenin. Aslında süper araba da, şöyle de böyle de diye...
Ama yaşanmış bir gerçek var. Herkes chip yapamıyor. Olmuyor. Geçmişte yaşanmış bazı hadiselerden dolayı da yurtdışındaki ilgilileri de istisnai bi iki kişi hariç programı göndermiyor, arabayı getir diyor.
Olay kısaca bu.

lütfen somut şeylerle gel artık. HANİ NERDE ? İspatlayın

kalipson
22-11-2016, 13:36
Benim samimi olduğum iki kişi var.
Biri İzmir'de Alper hoca, diğeri de Karabük'te Uğur.
Somut derken TC no falan lazım mı? :)

erh
22-11-2016, 13:40
Olay kısaca bu.
Simdi bu sorum gayet ciddi ve ona gore cevap verirseniz sevinirim.. tam ne kadar gittigini biliyormusunuz alper abinin arabasinin? Yani alper abi rolling vs ugrasan birisi degildir arabalarina da cok iyi bakar sahsen de tanirim kendisini ama, 2.0 turbo bir araca gore ucuyor mu saniyorsunuz? En hizlisi o varsayarsak aslinda onunda cok hizli olmadigini soylemeye calisiyoruz. Ha gercekten cok hizli oldugunu dusunuyorsaniz da bence gerceklerle karsilasorsaniz cok buyuk hayal kirikligi olur sizin icin..

Amazing
22-11-2016, 13:52
Benim samimi olduğum iki kişi var.
Biri İzmir'de Alper hoca, diğeri de Karabük'te Uğur.
Somut derken TC no falan lazım mı? :)

Anlaşıldı boş yapıyoruz..

kalipson
22-11-2016, 14:06
Şöyle izah etmeye çalışayım...
Ben Alper hocanın arabasına bindim. Stok ile arasında muazzam bir fark olduğu belli. Stok ile kıyaslamak durumundayım; çünkü benim arabalarım hep stok idi ve benim kendi arabalarımda da totalde en az 50bin km yaptım. Yani, potansiyelini ve dinamiklerini biliyorum. Bi tek ilk mavi Megane RS'imde 24 saatten az bi chip maceram oldu ve bu mu lan chip deyip orijinale döndüm hemen.
Bu muhabbet uzar. Kimsenin arabası üzerinden de arabamı yüceltmeye çalışma gibi bi derdim de yok. Ama şunun altına imzamı atarım. Alper hocanın araba kılçıksız 280-290 hp. Üstüne birşey diyemem. Çünkü o güçlerde bi RS ne sürdüm ne de beraber yürüdüm. Atmasyon konuşmayayım.
Alper hoca; evet... O muhabbetlere girmez. Biliyorum. Ama çekindiğinden ya da ulan millete arabamız şöyle böyle dedik de madara olduk deme ihtimalinden değil. Sebebi şu. Bu RS camiasında inanılmaz bi dedikodu ve kıskançlık var. Adam Prof. zaten. Böyle saçma sapan diyalogları sevmiyor. Kapılardaki çıtaları solmadan dolayı boyatsan aaaa bak araba boyalı diye dedikodu yayan yaramaz adamlar var bu camiada. Yazık. Yani benim arabam, onun arabası en hızlı olsa ne olur olmasa ne olur be adam. Hasetlik zibil gibi. Renault 'tan reklam alan mı var sanki aramızda.
Öyle ezik muhabbetler var ki anlatılmaz yaşanır. Başka otomobillerin sahipleri arasında ya denk gelirsin ya gelmezsin.
Bu muhabbetlerden dolayı o adam onunla bununla gazlamaz, gazlamıyor. Yüzyüze görüştüğü adamlar bile azdır. Bu muhabbetleri çok yaptık onunla. Her aklı başında adam gibi rahatsız bu konularda. Bunu da eski konularda belirtiyor zaten.
Bu yazdıklarımın altında da, yani gazlamama olaylarının altında başka sebepler arayanlar varsa da bu saatten sonra diyeceğim bi çift laf varsa da onlar da "he hü"dür.

O yüzden, yani yukarıdaki salak saçma muhabbetlerden dolayı hep söylerim. Benim arabam en yavaş RS'tir. Denemek isteyen buyursun. :)

kalipson
22-11-2016, 14:09
Anlaşıldı boş yapıyoruz..

Boş yapıyoruz biz kardeşim. Boşver. :)

erh
22-11-2016, 14:15
Şöyle izah etmeye çalışayım...
Ben Alper hocanın arabasına bindim. Stok ile arasında muazzam bir fark olduğu belli. Stok ile kıyaslamak durumundayım; çünkü benim arabalarım hep stok idi ve benim kendi arabalarımda da totalde en az 50bin km yaptım. Yani, potansiyelini ve dinamiklerini biliyorum. Bi tek ilk mavi Megane RS'imde 24 saatten az bi chip maceram oldu ve bu mu lan chip deyip orijinale döndüm hemen.
Bu muhabbet uzar. Kimsenin arabası üzerinden de arabamı yüceltmeye çalışma gibi bi derdim de yok. Ama şunun altına imzamı atarım. Alper hocanın araba kılçıksız 280-290 hp. Üstüne birşey diyemem. Çünkü o güçlerde bi RS ne sürdüm ne de beraber yürüdüm. Atmasyon konuşmayayım.
Alper hoca; evet... O muhabbetlere girmez. Biliyorum. Ama çekindiğinden ya da ulan millete arabamız şöyle böyle dedik de madara olduk deme ihtimalinden değil. Sebebi şu. Bu RS camiasında inanılmaz bi dedikodu ve kıskançlık var. Adam Prof. zaten. Böyle saçma sapan diyalogları sevmiyor. Kapılardaki çıtaları solmadan dolayı boyatsan aaaa bak araba boyalı diye dedikodu yayan yaramaz adamlar var bu camiada. Yazık. Yani benim arabam, onun arabası en hızlı olsa ne olur olmasa ne olur be adam. Hasetlik zibil gibi. Renault 'tan reklam alan mı var sanki aramızda.
Öyle ezik muhabbetler var ki anlatılmaz yaşanır. Başka otomobillerin sahipleri arasında ya denk gelirsin ya gelmezsin.
Bu muhabbetlerden dolayı o adam onunla bununla gazlamaz, gazlamıyor. Yüzyüze görüştüğü adamlar bile azdır. Bu muhabbetleri çok yaptık onunla. Her aklı başında adam gibi rahatsız bu konularda. Bunu da eski konularda belirtiyor zaten.
Bu yazdıklarımın altında da, yani gazlamama olaylarının altında başka sebepler arayanlar varsa da bu saatten sonra diyeceğim bi çift laf varsa da onlar da "he hü"dür.

O yüzden, yani yukarıdaki salak saçma muhabbetlerden dolayı hep söylerim. Benim arabam en yavaş RS'tir. Denemek isteyen buyursun. :)
Bahsettigin sikintilar sadece yuce rs camiasinda degil malesef tum arabalarda var.. hepimiz muzdaribiz o sikintilardan ama yapcak bisey yok.. 2.0 turbo ve yapili bir arac icin senin deger yargilarina gore 280-290 hp cok iyi olabilir fakat malesef oyle degil gercekler.. 2.0 turbo hacimden megane rs haric nerdeyse tum diger araclar 600 hp bariyerini geceli yillar oluyor. Tam da soylemek istedimiz bu fark ztn ;)

kalipson
22-11-2016, 14:23
Tamam. Kesinlikle katılıyorum.
O konuya girersek Megane RS'te de 500+ hp alan adam var yurtdışında. Sen paradan bahset. :)
O 600 beygirlik, örnek veriyorum VAG grubu bi araç, o kadar beygiri sadece radyatöre zemzem suyu koyunca almıyor herhalde :) Bi dünya para harcanıyor.
Aynı şey RS'te de geçerli. Yapan adam var. Google'a yazınca çıkıyor. :)
Ama şunu kabul etmiyor değilim, kimi markalar modifiye ve verilen paranın karşılığında alınan güç olarak değerlendirildiğinde daha başarılı. Örn Honda. Biçok modelinde, arabaya parfüm koy +5 hp neredeyse :)

iynn-RS
22-11-2016, 14:41
iste vag da "yurt disinda bi adam " olmuyor bu gucleri alan. Bizim ahmet abi mehmet abi oluyor :)

Evet harciyosun para.Harcamadan olduğunu iddia ettimi kimse.

kalipson
22-11-2016, 14:58
Ver parça siparişini gelsin, taksın ya da taktırsın Ahmet ağa ya da Mehmet Ağa. :)
Bu set-up için (300+++ hp'den 500 küsür hp.ye kadar) hap şeklinde malzemeler hazır zaten.
Sitesi de belli. Biliyorsun.
Neyi tartışıyoruz ki?? :)

VAG'da bu işlerin TR'de fazla ve başarılı olmasının sebebi marka algısı. Her türlü arabası sattığı için modifiye malzemesi de o oran da bolca geliyor. Allah var. Araba da buna cevap veriyor

iynn-RS
22-11-2016, 15:07
Evet cok iyi biliyorum.Peki neden kimse alip yapmamis?

Ben verdim siparisi taktim parcalari.550 hp yaptim biniyorum.

kalipson
22-11-2016, 15:22
Allah kaza bela vermesin

Niye yapmamış? O parayı vermek istememiştir. Sen ne kadar içindesin ya da ne kadar bu muhabbetlerin içine girdin bilmiyorum ama bu RS camiasında üç kuruş menfaat için hunharca birbirine kazık atıp ertesi gün de hiçbir şey olmamış gibi birbirine selam veren adamlar var. Bunlar mı o ciddi rakamları verecek de o set-up'lara geçecek? ? :)

VAG'ın o yönü süper. 10 lira ver; atıyorum 100 hp al. Megan RS'te böyle olmuyor. Hee olmuyor mu? Tabii ki oluyor. 10 lira değil de örnek veriyorum 20 liraya oluyor. Zaten öyle olmasa İngiltere'de en cok tutulan hot-hatch'lerden olmazdı sanırım. Yanlış mıyım?

GokhanRS
22-11-2016, 15:26

Ben cevap vereyim.Yok.

Ben türkiyedeki aracımı sattım. Şuanki sahibi rollinge yanaşmaz. Burda çok iyi megane rslerimiz var ama ne sen belgrada gelebilirsin, ne biz o araçlarla yurtdışına çıkabiliriz, burda egzozu bağaran aracı bile trafikte görünce mokoko yapıyorlar :) anca piste geliyorlar.

iynn-RS
22-11-2016, 15:28
Abi durup durup insanlari kotuluyosun.Kafayı takmiyorum diyosun ama hep birilerine serzenis var. Bos ver dedikodu yada hasetlik yapanlari.Teknik olarak tartisiyoruz.Bana ne kim kime ne demis.

Demek arabalar yurumeyince diline vurmus milletin :)

O paralari vermek istemiyo.kimse cunki karsiligi yok.Bunu anlamak bu kadarmi zor.Vag a 10 harcarsan oluyo ama meg rs 30 da 40 da harcasan olmaz.Abartmıyorum cidden.Harcayip sonuc alamayanlar var. Adam yirtiniyor.Ne varsa aldim diyor.Lazimsada alirim yeterki yurusun diyor.Nedir eksik diyor. Cevap veremiyosun

GokhanRS
22-11-2016, 15:28
yani keşke yorum yapmasaydım diyorum. varken olsa düşünmem basar gelirdim. yanında 225 hpye ayar yapar dynoya çıkar sonrada denerdim. ama geçti gitti o günler. neyse tekrar söylediğim gibi keşke karıştırmasaydım ortalığı :) elimde araç yokken atar yaparsak sonra mors oluruz :)

kalipson
22-11-2016, 15:30
yani keşke yorum yapmasaydım diyorum. varken olsa düşünmem basar gelirdim. yanında 225 hpye ayar yapar dynoya çıkar sonrada denerdim. ama geçti gitti o günler. neyse tekrar söylediğim gibi keşke karıştırmasaydım ortalığı :) elimde araç yokken atar yaparsak sonra mors oluruz :)

Yok yav. Öyle düşünmeyin. Karışan bir şey yok.
Forum bunun için var.

iynn-RS
22-11-2016, 15:34
araba 2005 de cikmis. 10 yil olmus hala yazilim yapinca geri gider muhabbeti var.Ve bu arabayi performans konusunda savunanlar var.

Tfsi 2008 de cikti 1 yilda zirve yaptilar. 2009-2010 Hergun deneme videolari paylasiliyordu burda.

Yeni 2.0 tsi lar oyle senesi dolmadan 400 hp ye ciktilar sureler 7 saniyelerde.

Typer keza oyle yılını doldurmadı giderleri ortada.

Adam olacak çocuk derler ya.

kalipson
22-11-2016, 15:40
Abi durup durup insanlari kotuluyosun.Kafayı takmiyorum diyosun ama hep birilerine serzenis var. Bos ver dedikodu yada hasetlik yapanlari.Teknik olarak tartisiyoruz.Bana ne kim kime ne demis.

Demek arabalar yurumeyince diline vurmus milletin :)

O paralari vermek istemiyo.kimse cunki karsiligi yok.Bunu anlamak bu kadarmi zor.Vag a 10 harcarsan oluyo ama meg rs 30 da 40 da harcasan olmaz.Abartmıyorum cidden.Harcayip sonuc alamayanlar var. Adam yirtiniyor.Ne varsa aldim diyor.Lazimsada alirim yeterki yurusun diyor.Nedir eksik diyor. Cevap veremiyosun

Haklısın. Serzeniş konusunda da, güç konusunda da.
Değişen bir şey olmuyo. Aynı adam(lar) hala piyasada langır lungur konuşuyor. Aradan yıllar geçmiş olsa da. Bak yine serzenişi patlattım :D
Geçenlerde "sorunlu" dedin diye konuyu uzattım; kusura bakma. Ama beni de anla. :)
Art niyetli insanların ekmeğine yağ sürüyor bence bu tarz söylemler.
***** siteyi uzun zamandır takip ediyorsundur. İngiliz. Özellikle Megane RS üzerine baya yol katettiler ama sanırım uzun bi dönem TR'de alınan kötü neticeler sebebiyle sanırım çoğu kişi bu arabalarda modlama niyetine girmeye cesaret edemiyor. Kendimden örnek vereyim; sırf ses için egzoz aldım bilindik bi firmadan. O bile yeni bir egzoz çıkarmış. 2009'da da aynı firmadan almıştım. Alakası yok şimdiki ürünle. Yol katediliyor ama bi handikap da var ki yeni kasa ve modeller çıkıyor.
Tabii şu da var. Adam diyor ki mesela, gider Cupra ya da Type-R alırım, şu kadar bütçe ile şu hp.leri kdvsi ile alırım :) Ve de alıyor o hp.leri. Haklı yani. Niye maceraya atılsın ki. :)

kelalper
22-11-2016, 17:02
araba 2005 de cikmis. 10 yil olmus hala yazilim yapinca geri gider muhabbeti var.Ve bu arabayi performans konusunda savunanlar var.

Tfsi 2008 de cikti 1 yilda zirve yaptilar. 2009-2010 Hergun deneme videolari paylasiliyordu burda.

Yeni 2.0 tsi lar oyle senesi dolmadan 400 hp ye ciktilar sureler 7 saniyelerde.

Typer keza oyle yılını doldurmadı giderleri ortada.

Adam olacak çocuk derler ya.
Biz burada hiç bir zaman megane ın motoru en iyisi demedik ki. 225 için limit belli aşağı yukarı 300 hp. Sonra kol çıkarıyor. Yıl olmuş 2016 hala 2005 deki arabanın yazılımı çözülemez mi diyorsun ya. Evet çözülemez. Yazılım yapıyorum diye ortaya çıkan bir sürü adam ve megane yüklüyorum diye bir sürü Megane sahibi 3 kuruş para veripte basınç saati ve wideband koymadan araba yüklediklerini sanıyorlar. Megane 225 in beyini diğer beyinlerden çok farklı o nedenle haritada çok farklı. Evet hala iddia ediyorum hala o arabaya Türkiye içerisinde Özgünden başka yazılım yapabilen adam yok. 2010 2013 arasında dünya kadar megane ın arabasına bağlanıp log aldım kontrol etmek için. Bir tanesinde dahi basınç stock basınçtan 0.1 bar bile fazla değildi. Bunlar sözde yazılım yapılmış arabalardı. Bende ilk aldığımda şak diye yazılımı yaptık oldu diye bişey yok. Özgün kafayı yiyodu çözene kadar. Kaç depo benzin yaktık kaç saatimizi harcadık.
Tekrar ediyorum yanlış anlaşılmalara karşı megane ın motoru rakipleri arasında belkide en kötüsü dayanabildiği mak güç konusunda. Evet turbosu küçük enjektörü yetmiyor. Turbosu da enjektörü de motor dayanıklılığıda maks 300 hp ye kadar dayanıyor. Türkiyede şu zamana kadar forgetlenip yapılamama nedeni de yazılımsal. Çünkü 640cc enjektörü koyduktan sonra kalibrasyon yapman gerekiyor. Ben taktım 1 ay sonra da söktüm vakit olupta kalibrasyon yapamadığımız için. Özgün yurtdışından rica etti ben parası ile teklifte bulundum kimse vermeye yanaşmadı. Haa yapsaydım da forged yapmayacaktım sadece enjektör sürekli maks duty cycle da çalışmasın diye takacaktım. Hadi basınç açiim desen zaten turbo basamıyor. Hadi o bassa Map sensörü 1.5 barda kelebeği kapatıyor. Megane özetle budur. Evet motor olarak en iyisi değildir doğrudur ama yapılamaz diye bişey yok. Ama pist konusuna gelirsek şase ve frenler olarak yol tutuş olarak rakiplerinin hepsinden başarılıdır o seneler için.

GokhanRS
23-11-2016, 11:20
En büyük örnek benim, benim aracıma ilk yazılım barboda yapıldı, dynoda 272 hp aldı. Aynı akşamı selçukla denedik, bi kaç gün içinde istanbulda en iyi gider denilen cliolar ile denedik. Bırak 3-5 boyu kimse 210 220yi görmeme izin vermedi. Anında bıraktı herkes çünkü ciddi büyük fark oluşuyordu daha basma anında.

Sonuçu söyliyeyim 1 haftada motor kırdı. Motoru forgedladım. Kelalperinde dediği gibi yazılım yaptıracak adam bulamadım. Arabanın halâ taş gibi sağlam motoru olması da bu yüzden, içi forged yazılımı orjinal :D arada bir rs tunerle basit dandik bir yazılım atıp rolling yaptık. Yaparsa bir özgün yapardı, ama onunda uğraşmak istemediğini hissettim peşine düşmedim. adamda haklıydı, megane rs yapacağı vakitte 100 tane honda veya vag yazılımı yapar adam.

Modifiye konusunda kötü olduğuna hak veririm, ama o denediğin aracın doğru düzgün bir çipi olduğuna inanmam. Kusursuz stock megane ondan hızlı gider diye düşünüyorum.