PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Youtube'dan anlayan arkadaşlardan yardım

MertDuman
27-01-2017, 09:34
Herkese merhabalar;
Youtube ile ilgili birkaç sorunum var bilen arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa sevinirim ayrıca öneri ve görüşlerinize de ihtiyacım var
şöyle yapsan daha iyi olur bunları çeksen yayınlasan daha çok ilgi görür diyebileceğiniz tüm önerileri merak ediyorum açıkçası.
Şimdi durum şöyle babam tır şoförü ve 50 yaş üstü facebook'u keşfedenlerden :) sürekli kendi facebookundan fotoğraf video paylaşır.
Bende babama bunları düzgün videolar halinde çekelim youtube a atalım daha çok kişi tanır seni diye bahsettim onunda ilgisini çekti aklına yattı,
video çekmeye başladı ilk montajdan sonra 1 adet vlog kanala ekledim.
Sorunuma gelince kanalın profil fotosunu değiştiremiyorum Google hesabımla eşleştirmeme rağmen (google hesabınızın fotoğrafı eklenecek diyor ama eklenmedi)
video atına abone ol butonu ekledim fakat eklediğim buton tıklayan kişiyi abone yapmıyor kanalın videolar bölümüne atıyor,
birde video yüklerken küçük resmi kendim tasarlıyorum ama özel resim olarak eklenmiyor,
son olarak telifsiz müziklere ihtiyacım var bu işle uğraşan kişiye özgün müzik üreten varsa satın alabilirim, bunlar sorunlarım.

Sizinde önerilerinizi merak ediyorum ilk videoyu paylaşıcam eğer vlog izlemeyi sevenler varsa önerilerini bekliyorum. :)

https://youtu.be/KT5VgbPbpeg

McKrop
27-01-2017, 09:43
Nazım Zeki Uysal var youtubeda. Aynı konseptte video cekiyor. Takip ediyorum arasira. Fakat surekli sayfasi kapaniyor. Yapamadigi bisey var sanirim, ogrenmek gerek. Kapanan kanalindan kalan videolari tekrar yukleyemiyorsun. Prosedur biraz ilginc. Simdilik bunlari dusunme derim. Belli sayida aboneyi yakalarsan ustte sordugun sorulara cevap olan sirketler var fakat detayini net bilmiyorum

fthdrn
27-01-2017, 09:45
Kanal hayırlı olsun. Bende bir tırcı oğlu olarak youtubeden bir kaç şöförü takip ediyorum. Keyif alıyorum izlerken. Nazım zeki diye bir arkadaş da video paylaşıyordu müziklerden dolayı videoları silindi vs. Buna dikkat etmeni öneririm. Çok zor iştir tırcılık şimdi teknoloji ile arabalar gelişti eskilerin adamlarının yol muhabbetleri efsanedir :)

MertDuman
27-01-2017, 10:15
Kapatılan kanallar genelde telifler yüzünden kapatılıyor ona dikkat ediyorum, kendime özgün birkaç telifsiz müzik bulup bunlar dışında videoda müzik eklemeyi düşünmüyorum zaten.

mmtrıza
27-01-2017, 11:57
yeni profil açın nasılsa ilk videonuzu yükleyeceksiniz yine aynı problem çıkarsa başka bir iş var demektir

Orhan
27-01-2017, 12:45
Arkadaş güzel bi çalışma olmuş ve olacak nacizane eleştirim arabayı biraz daha düzenli temiz tutsanız daha hoş gözükecektir

vtechno
27-01-2017, 12:48
videolarda genelde fon müziğinden dolayı telif yiyerek banlanıyor. lisanssız telifsiz müzikler seçmek gerek.

kurtbil
27-01-2017, 12:52
Muzikleri şu siteden satın alabilirsin.

Royalty Free Music & Audio from AudioJungle (https://audiojungle.net/?osr=tn&_ga=1.224010459.1581153456.1485514232)

individual
27-01-2017, 13:40
Müzik telif haklarından ya kanal kapanıyor yada video'nun sesi kaldırılıyor.İşi garantiye almak için telifsiz fon müzikleri alıp kullanmak.

Yanlız bu müziklerde çok güzel değil.Murat abi GF bu bu telif yüzünden biraz başı ağrıdı.Son çektiği videoları izledim müziksiz yapıyor artık keyif vermiyor.

MertDuman
27-01-2017, 13:56
O benide çok fazla rahatsız etti açıkçası bu hafta girişicem arabanın içine babama kalırsa böyle devam edicek :)

MertDuman
27-01-2017, 14:02
Muzikleri şu siteden satın alabilirsin.

Royalty Free Music & Audio from AudioJungle (https://audiojungle.net/?osr=tn&_ga=1.224010459.1581153456.1485514232)

teşekkürler burayı inceliyim

MertDuman
27-01-2017, 14:03
Müzik telif haklarından ya kanal kapanıyor yada video'nun sesi kaldırılıyor.İşi garantiye almak için telifsiz fon müzikleri alıp kullanmak.

Yanlız bu müziklerde çok güzel değil.Murat abi GF bu bu telif yüzünden biraz başı ağrıdı.Son çektiği videoları izledim müziksiz yapıyor artık keyif vermiyor.

müzik olayı çok sıkıntı bence daha farklı bir kolaylık getirmeliler bu soruna

individual
27-01-2017, 14:13
müzik olayı çok sıkıntı bence daha farklı bir kolaylık getirmeliler bu soruna

Valla eserin sahipleride aslında kazanıyor bu işten.Mesela ben videoları izlerken otomobil yada oyun fon'da kullanılan müzik çok güzelmiş diyip youtube'den aratıp dinliyorum.Eser sahibi'de kazanıyor bu şekilde.

Yöntem şu olabilir.Örnek olarak videonuzda kullanılan müzik telif hakkı var.Videonuzdan gelir elde etmek isterseniz,videodan gelen gelirin %15'i eser sahibine verilecektir dese daha iyi olucak sanırım.

Anıl E.
27-01-2017, 14:25
Allah babanın yolunu açık etsin kazasız belasız . Şu tırları kullanmayı hep istemişimdir.

MertDuman
27-01-2017, 14:34
Allah babanın yolunu açık etsin kazasız belasız . Şu tırları kullanmayı hep istemişimdir.

Sağol teşekkür ederim cidden çok zevkli binek araçtan çok farklı

kurtbil
27-01-2017, 15:57
Valla eserin sahipleride aslında kazanıyor bu işten.Mesela ben videoları izlerken otomobil yada oyun fon'da kullanılan müzik çok güzelmiş diyip youtube'den aratıp dinliyorum.Eser sahibi'de kazanıyor bu şekilde.

Yöntem şu olabilir.Örnek olarak videonuzda kullanılan müzik telif hakkı var.Videonuzdan gelir elde etmek isterseniz,videodan gelen gelirin %15'i eser sahibine verilecektir dese daha iyi olucak sanırım.

Kazın ayağı pek öyle olmuyor ama :) Yıllarca müzisyenlik yapmış biri olarak söylüyorum, telif olayı bizim ülkemizde sağlıklı bir şekilde uygulanmadığı için, piyasadaki bir çok insan geçinemediğinden müziği bırakıyor. Kayıt masrafları, kullanılan ekipmanlar, saatlerce harcanan emeklerin bir şekilde geri dönüyor olması lazım. Bahsettiğin şekilde o videodan gelirin geri dönmesi her daim yüz güldürmez ama o adam malını bir kere satmış olur ve karşılığını alamaz. Yukarıda paylaştığım siteden istediğin müziği satın alıp defalarca kullanabilirsin. Bu hem senin için ucuz bir yöntem olur hem de yapımcısı için sağlıklı bir satış olur.

bason
27-01-2017, 19:00
Kapatılan kanallar genelde telifler yüzünden kapatılıyor ona dikkat ediyorum, kendime özgün birkaç telifsiz müzik bulup bunlar dışında videoda müzik eklemeyi düşünmüyorum zaten.
Telif geliyorsa zaten neden yediğini görürsün sn bile verir. Müzik koyuyorsan Youtube'un kütüphanesinden ekle. Bir deneme kanalı oluştur önce oraya at videoları 1-2 gün bekle telif gelmez ise bas ana kanala ayrıca Telifi rakiplerde atıyor olabilir. Rekabeti yüksek bir yerdir Youtube... :D

twin
27-01-2017, 19:21
TURK TRUCKER
- YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCwf-wGqvdnlXUOa_xtyqcXQ/videos)

amerikada tırcılık yapan fatih isimli bir kişinin kanalı müzikleri çok hoş

MetalliHead
27-01-2017, 22:46

3 yolla telif cezası atılıyor . Birincisi dediğiniz gibi kanalın gelirlerine el koymak , 2.si para kazanmanızı kapatmak ve çeşitli kısıtlamalar , 3. olarak dakanalı tamamen kapatmak . Bu hak sahibine göre değişiyor sanırım .

Eren
28-01-2017, 00:22
ellerinize sağlık hiç sıkılmadan sonuna kadar izledim babanız sıcakkanlı ve bu youtube işlerine
baya hevesli gözüküyor yolunuz açık olsun

HondatugraL
28-01-2017, 01:16
Süperdi babamla birlikte izledik ağır bir tır hayranı ve ETS oyuncusu olarak gerçekte yaşamak istediklerimi tatmış oldum. Muhabbetlerde güzel bu arada

Senleyken sıkıntı çıkıyor hep. Allahtan hep senden dolayı çıkıyor arabadan dolayı çıkmıyor

Evet istanbula dönüyoruz oğlumda arkada uyuyor, yatmakla geçti ömrü zaten :D :D :D

sedat2626
28-01-2017, 10:05
Valla hiç sıkılmadan izledim ama müzik konusuna bi çözüm bulman şart birde babayla biraz daha muhabbet etmen gerekirse daha eğlenceli sohbetler daha makara konular çıkarsa dahada keyifli olucağına eminim allah kaza belasız yolculuklar nasip etsin

MertDuman
29-01-2017, 10:23
herkese iyi dilekleri için teşekkür ederim. bu ilk video olmasına rağmen güzel tepkiler geliyor, daha güzel içerikler üreticez bizi izlemeye devam edin :p tekrar teşekkürler

MertDuman
30-01-2017, 12:20
Valla hiç sıkılmadan izledim ama müzik konusuna bi çözüm bulman şart birde babayla biraz daha muhabbet etmen gerekirse daha eğlenceli sohbetler daha makara konular çıkarsa dahada keyifli olucağına eminim allah kaza belasız yolculuklar nasip etsin

bundan sonrası için babam kendisi çekim yapacak yollarda istanbulda oldukça anlatım videoları çekicez beraber.

BıD-Clio
30-01-2017, 12:54
Aydin abiye boyle bir kanal sartti. Cok dogal bir insan ve gercekten gezmeyi eglenmeyi biliyor yani muhanneti cok iyi biri kafa dengidir. Degisik yerleri kesfetmeyi sever. Kisacasi her kisima yararli olacak bir adam :) ve videolarida oyle olacaktir. ��İzleyelim gorelim

MertDuman
31-01-2017, 12:58
Aydin abiye boyle bir kanal sartti. Cok dogal bir insan ve gercekten gezmeyi eglenmeyi biliyor yani muhanneti cok iyi biri kafa dengidir. Degisik yerleri kesfetmeyi sever. Kisacasi her kisima yararli olacak bir adam :) ve videolarida oyle olacaktir. ��İzleyelim gorelim

babam hep gel benimle diyor gitmiyorsun kadir maceraları kaçırıyorsun bence :)

oabayram
31-01-2017, 13:51
Truckman adamdır gerisi yalandır :D Reise saygılar sevgiler

therev
31-01-2017, 14:04
bildigim kadariyla ustunden 8 sene gecen parcalardan telif hakki alinmiyor. istiyosaniz birde oyle deneyin.

MertDuman
31-01-2017, 14:18
bildigim kadariyla ustunden 8 sene gecen parcalardan telif hakki alinmiyor. istiyosaniz birde oyle deneyin.

birkaç tane site buldum adamlar telifsiz müzikler satıyorlar sanırım oradan satın alıcam vlog için müziği tek bir müzik kullanıcam.

fthdrn
31-01-2017, 14:31

Organ gencebayın arabeskinden dolayı telif yedi Tırcı kardeşimiz :)

MertDuman
01-02-2017, 13:26
Organ gencebayın arabeskinden dolayı telif yedi Tırcı kardeşimiz :)

8 Yıl konusunu biraz araştırdım da bir kaynak bulamadım sanırım yok öyle birşey

therev
01-02-2017, 14:05
okulumuzdaki musicology profesoru oyle demisti valla bende onun yalancisiyim

EserBodrum
01-02-2017, 14:54
Bence çok başarılı olmuş hiç sıkılmadan izledim devamını beklerim :)

MertDuman
01-02-2017, 15:50
Bence çok başarılı olmuş hiç sıkılmadan izledim devamını beklerim :)

Teşekkür ederim, devamı gelecek şuan babam yolda zaten çekimlere devam ediyor geldiğinde montajına başlıcam hızlıca :)

MertDuman
06-02-2017, 11:24
ellerinize sağlık hiç sıkılmadan sonuna kadar izledim babanız sıcakkanlı ve bu youtube işlerine
baya hevesli gözüküyor yolunuz açık olsun

teşekkür ederim babama da uğraş oldu sıkılıyordu tek başına yollarda heves sardı ona da :)