PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte ölümüne Kavga Kamerada(Taksici vs Motorcu)

Sayfa : [1] 2 3

youssef
15-06-2017, 10:33
Link ==> Trafikte olumune kavga kamerada (http://www.iha.com.tr/haber-trafikte-olumune-kavga-kamerada-650889/)

"Motosiklet sürücüsünün tartışma sırasında aynasını kırdığı taksi şoförü , motosikletlinin üzerine aracını kırarak şahsı bariyerlere sıkıştırarak yaralanmasına neden oldu."

Kendi yorumumu da eklemek istiyorum. Burada çok sayıda motorcu kardeşim ve abim var. Allah aşkına sinirlendiğin adamın aynasını kırmak nedir motorsiklet üzerinde seyir halinde iken ? Karşındaki şahısa ani bir öfke hali vermiş oluyorsun. O da cinnet hali ile üstüne kırıyor işte. Allah korusun canınıza kast ediliyor. Taksiciye asla hak vermiyorum ama 10 kere ayna kırsan 6-7 tanesi ya sana vurur ya peşini bırakmaz yani.

Kesinlikle haklı olduğunuz noktalarda olabilir ama lütfen karşı araca vurma ayna kırma gibi şeyler yapmayın. Kaybedecek bir şeyleriniz vardır ila ki...

O kadar olgun ve efendi motorsiklet kullanıcıları var ki... Bi o kadar da son dönemlerde türeyen, kaskta go pro vs gibi aksiyon kameraları ile sırf youtube kanallarına malzeme çıksın diye aptal saptal hareketler yapan motorsiklet kullanıcıları var..

Anıl E.
15-06-2017, 10:37
işte bu ya . Aynı motor mu acaba geçenlerde yine bir taksicinin aynasını kırıp atmıştı kardeşim benim,ya kendisi ya da başkası ona özenmiş.

ne güzel yapmış öyle arabayı üstüne vurarak,iftardan sonra keyif sigarası yaktırır.

Olm bunlar ne zannediyor bu memleketi ? Herkes kendi kafasına göre at koşturuyor. Kafasına kamerayı takan ,rıza baba zannetti kendine herhalde. Adamın rızkına,ekmeğine neden müdahale ediyorsun ? Bir zamanlar plakalarını alırlardı,şikayet ederlerdi yanlış yapan araçların ona eyvallah da ,adamın bir kusuru varsa cezasını sen kim oluyorsun da kesiyorsun ? Sen nerenin itisin ? Öyle vururlar işte arkandan.

onursumer
15-06-2017, 10:45
ayna kiranlara hic uzulmuyorum cok guzel paket olmus

fthdrn
15-06-2017, 10:45
Ohh içimin yağları eridi. keşke üzerinden geçseymiş.
Bi de mal adam bari vuruyorsun gaza bas ta kaç git hala aynı rolantide gidiyor.

turboman
15-06-2017, 10:46
Ben hem motorcu hem arabacı olarak
Ayna kırma işi korkaklık olarak görüyorum bir derdin varsa durdur döv sanki ayna sürüyo arabayı :D

Bugraaa
15-06-2017, 10:47
vblog çekip video yayınlıyorlar birde iyi birşeymiş gibi zevkle anlatıyolar çok iyi olmuş çokta güzel olmuş :D

altugkocer
15-06-2017, 10:48
Adamın ....... kan alırlar Kamil

http://i68.tinypic.com/2rxwcxh.jpg

ahk
15-06-2017, 10:50
yaz başladı motorlar her yerde kazalar iyice arttı. Motorların güvenlik şeridine girmesi, iki aracın arasından geçmesi, ters yöne girmesi veya kırmızıda geçmesinin yasak olduğunu bilmeyen birçok motorcu var. Bunları hakları sanıyorlar.
Trafikte motorculardan inanılmaz korkuyorum nereden çıkacakları belli değil. Canları iki teker üstünde ve kaportaları vücutları iken bu kadar cesaret pek mantıklı gelmiyor.
Gene de kimsenin kimseye ceza kesme hakkı yok. Motorcuya geçmiş olsun hatalı davransa da taksicinin malına zarar gelmiş ama o motorcunun canına kast etmiş.

KÖROĞLU
15-06-2017, 10:55
İst da yaşarken motorculara çok yol verdim, çoğuyla da sohbet ettik ışıklarda falan teşekkür edenler oldu.

Şimdi bu olayın geçmişini bilmiyoruz ama biri aynamı kırsa aynını yaparım.

Varsa derdin delikanlı gibi inersin sonrası kimin kime gücü yeterse. İyi olmuş.

MK8800
15-06-2017, 10:55
Taksici kardeşimi tebrik ediyorum , nobel barış ödülü verilmeli arkadaşa .

Lan ne güzel vurmuş ya görsem arkasından gider tebrik ederdim . Böyle şovcu arkadaşlara ders niteliğinde bir video olarak izlettirilmeli .
altugkocer

https://i.hizliresim.com/vpEpNm.png (https://hizliresim.com/vpEpNm)

enes_srb
15-06-2017, 10:58
yaz başladı motorlar her yerde kazalar iyice arttı. Motorların güvenlik şeridine girmesi, iki aracın arasından geçmesi, ters yöne girmesi veya kırmızıda geçmesinin yasak olduğunu bilmeyen birçok motorcu var. Bunları hakları sanıyorlar.
Trafikte motorculardan inanılmaz korkuyorum nereden çıkacakları belli değil. Canları iki teker üstünde ve kaportaları vücutları iken bu kadar cesaret pek mantıklı gelmiyor.
Gene de kimsenin kimseye ceza kesme hakkı yok. Motorcuya geçmiş olsun hatalı davransa da taksicinin malına zarar gelmiş ama o motorcunun canına kast etmiş.
benim aklimdaki yorum buydu.iki tarafta hatali ama taksicinin yaptigi kabul edilemez can sonucta

rahmitanir
15-06-2017, 11:00
Ayna kıranı indirsinler, net!!!

barakuda26
15-06-2017, 11:05
iki teker üstünde bu neyin artisliği adlı kısa film olmuş bu.

MCN21
15-06-2017, 11:05
Bu videoyuda action cam den yayinlasinlar da ayna kirmaya ozenen eglence haline getiren ..... olayin ciddiyetine varsinlar. Son donemde fazla moda olmustu.

youssef
15-06-2017, 11:06
İki tarafın yaptığı hareketi hiç bir şekilde tasvip etmemem ile birlikte sanırım ki taksici abimiz bir çok kişinin duygularına tercüman olmuş. Yapılan yorumlardan bunu görüyorum :D çekinerek paylaştım haberi şimdi millet çıkacak motorcu şöyle haklı böyle haklı bu olayda diyecek diye :)

Yigit-Y
15-06-2017, 11:08
Motorcu ölürse

Planlayarak adam öldürmekten taksiciyi kucağa oturturlar :)

GKS
15-06-2017, 11:13
durup duruken neden ayna kırarki insan zevkine kırmaz heralde vardır bir sebebi videoda öncesi gözükmüyor zaten.

Sezgin
15-06-2017, 11:15
Motorcuları sevmem, taksicileri hiç sevmem. Keşke motor gazlasaydı da taksici girseydi bariyerlere.

darkmoon
15-06-2017, 11:16
zaten şu vlog muhabbeti çıkdı .. herkes eldivengiyen adam ,kasını ters çeviren adam,tüysüz adam, sazlı sürücü,sesli sürücü falan filan bir kafalara alemlere girdiler.. kırdıysan aynayı çekersin ceremesini..

geçen üç hafta önce falan işte akşam haliçde kadın yolunda gidiyor orta şeritte motorcu resmen kadını sıkıştırdı bizde arkasındayız 3 araba kadının .. kadının kapıya tekme atıcak gibi oldu el kol yapıyor kadına bağırıyor arkadan sellek korna çaldım banada ne var gibisinden el kol yapınca arkamdaki yiğenim bana el kol yaptığını görüp dellendi banada makas attı çocuğun üstüne sürdü yapıştırıcakdı metrobüs tellerine kaçdı gitti.. kaçmasıda iyi oldu kendi hayatı için 3 arabaydık hadi ben bir şey yapmazdımda yiğenler ateşli genç çocuklar..

motor sürmeye utanır oldum artık herkes bir havalarda bir alemlerde .. iki üç gaz açan tek tekere kaldıran yolların kralı efendisi zannediyor kendini.. 20 yıldır sürüyorum nerdeyse motoru eskiden çok savunurdum bu motorcuları artık günahım kadar savunmuyorum..

yok arabanın kapıya tekme atmalar yok aynaları kırmalar sırf youtube da üç beş hit fazla alıcaklar diye millete yolda sataşmalar dalaşmalar gereksiz showa kalkmalar.. dişine göre masum adamı gördünmü indirip dövmeye kalkmalar.. sonra millet motorcuları niye sevmiyor.. ben soğumuşum millet sevmiyor çokmu..

emir91
15-06-2017, 11:31
yamaha r25 ve gopro aldıysanız sizde bir türk youtuber olmanın ilk adımını attınız demektir :) Sırf kamerada aksiyon olsun diye arabanın kör noktasında takılıp üstüme kırdı diye aynaya vurup kaçanlara selam olsun taksici yanlışta olsa gerekeni yapmış

Octane
15-06-2017, 12:19
Motosiklet kullanıyorum. Otomobil zaten 10 yıldan fazladır kullanıyorum.

Öz eleştiri yapmam gerekirse uymadığım iki trafik kuralı var. Biri şehir içi hız limitleri (buna ben uyuyorum diyen yalan söylüyordur zaten), mahalle içi ara sokaklarda kağnı gibi gidiyorum ama ana arterlerde de 80le gidilmiyor hakikaten. İkincisi de buna bağlı olarak inatla çekilmeyen araçların sağından geçmem. Halbuki ben 200le de gitsem aynama bakıyorum, belki biri 250yle geliyordur, olabilir. Bunları motorla da araçla da ihlal ediyorum ne yazık ki. Şimdiye kadar çok şükür hiç bir kazam olmadı.

Fakat ne kimsenin aracının aynasını kırdım, ne de kimsenin kasten üstüne kırdım.

Ama şu var ki, birisi benim aynamı kırsa aynısını yapardım. Şimdi herkes oturduğu sandalyeden konuşabilir, ya ayna işte ne olacak diye. Ama o anda, o aracın içindeyken o iş öyle değil. İnsanın gözü dönüyor.

Çevredekiler efendi davranıyor diye kendini firavun sananlar var, böyle şeyler yapıyorlar işte. Bunların bir de mahalle ağzıyla konuşup itlik peşinde olanları var, dar kot, jöleli saç, sivri burun ayakkabı ve önü ta göbeğine kadar açık gömlek giyen, tesbihli versiyonları. Gardaşlı başganlı atarlı giderli tripler. Bunları dövünce daha bir komik oluyor, beklemiyor çünkü yüksek lisanslı klasik müzik dinleyen adamdan dayak yemeyi.

Yakında da polislere böyle şeyler olacak bence, çünkü çok sıkıyorlar artık gerçekten. Standart motoru bağlıyor adam ses çıkıyor diye, standart ferrariye ceza kesiyor artık, şu ödül mevzusu çıktığından beri. Eğer ki insanların böyle damarına basarsanız o iş size girer. Bu sadece trafikte değil, her yerde böyle.

darkmoon
15-06-2017, 12:25
motorculardan kaçı adam gibi motora biniyor.. akıyorum almış harley sürüyor 40-50 bin dolarlık motora kafada uyduruk bir nazi kaskı gibi baret gibi bir kask .. üstte atlet kısa hırka yada t-shirt , altta capri short yada ince normal kot pantalon falan .. gazlayıp gidiyor maksat havalı görünmek..

adam scootera biniyor tarzan gibi.. ne olucak yaa scooter diyor.. düş dedim bir 40 la 60 la dizlerin kolların lime lime derilerin soyulsunda 1 ay yürüyeme aklın o zaman başına gelir..

Ssamet
15-06-2017, 12:27
Buz gibi oldu içim oh be :D

Tayfun.O
15-06-2017, 12:31
bu motorcunun kesin vlogu vardır demedi demeyin :D

ufuksaracci
15-06-2017, 12:33
Octane bu ödül mevzusu nedir acaba, merak ettim?

GÖKTÜRK
15-06-2017, 12:39
içimin yağları eridi umarım bir daha motorsiklet kullanamaz , dün akşam eski halley tarzı bi motorcu armadanın yanından aşağıya doğru iniyorum öbür şerit tıkanmış bu motorcu bizim şerite girdi tersten geliyor bide tip tip bakıyor o..... çocuğu üzerimden mi atlayacaksın tek şeritli yol nereye çekiliyim yanımda ablalarım olmasa ben ona çok güzel bi muamele çekecektimde plakası aklımda inşallah karşıma çıkar bir gün bu videodaki gibi altıma alıcam

dieselpower
15-06-2017, 12:42
azcık aklı olsa aynayı kırdıktan sonra kaçardı..sen adamın aynasını kırıcan adamda trene bakar gibi bakcak he..bunun gibilere müstahak..

GokhanK.
15-06-2017, 12:48
Vallahi çok iyi yapmış. Helal olsun taksiciye. Ben bu trafikte bir servisçilere ayar oluyorum birde bu motorlulara. Çok kısa zaman önce trafik sıkışık. en sağ şeritteyim dur kalk trafiği.Neyse soldaki şeritte de halk otobüsü var ben hareket ederken birden benim şeride kırınca mecbur bende hafiften emniyete doğru kaçmak zorunda kaldım vurmasın diye. O sırada da lavuğun biri geçiyomuş motorlu. Kornalar bağırmalar küfürler birde aynama vurdu ayna ayağı kırıldı tabi. Lan o trafikte ben seni mi kontrol edicem trafiğimi kontrol edicem. Ayrıca emniyet şeridini kendine atanmış yol sanıyor bu gerizekalılar. Neyse hemen ekiplerden bir arkadaşımı aradım. Dedi dur ekip varda orda. Eminyette durdururuz. Aradılar beni motorlu bir ekip durdurmuş bu yavşağı tam köprüye girmeden. Yanında durmamla ensesinin köküne yapıştırmam bir oldu. Yer misin yemez misin? Sen kimsin lan benim malıma zarar veriyosun. Adam defalarca haklı bence.Taksici az bile yapmış. Çünkü bu motorlular işine geldiği gibi yolu da trafiği de kullanıyor. Birşey olunca da karı gibi zırlıyolar. acımıyorum o yüzden hiç birine.

yearone
15-06-2017, 12:58
Youtube motovloggerları anlatan video :D

Gunumuz yutub motovloggerları - Bugunluk Bu Kadar Sayfa Yeter (https://www.facebook.com/SayfaYeter/videos/800989970067979/?autoplay_reason=gatekeeper&video_container_type=0&video_creator_product_type=2&app_id=2392950137&live_video_guests=0)

gkhn55
15-06-2017, 13:08
Al birini vur ötekine.Motorcunun kafasında kamera varsa çok iyi olmuştur yoksa boşuna artislik yapmış.

Octane
15-06-2017, 13:29
Octane bu ödül mevzusu nedir acaba, merak ettim?

Ankara'da en çok aracı trafikten men eden ve en çok ceza yazan polislere ödül verilecek.

Hayır şaka değil.

Hayır sazan.avi de değil.

Malesef buz gibi gerçek. Kendi polisinin sana savaş açması böyle bir şey.

ahmet3425
15-06-2017, 13:38
vay arkadas ne kadar cok motor dusmanı varmıs ya dokulun dokulun :)

Alpii
15-06-2017, 13:44
Motorcuya malzeme çıkmış youtube için. "Taksi tarafından eziliyordum!!" + 500K izlenme.

-Umarım bu kafadaki motorcular izler de şu videoyu, başlarına gelebilecekleri görüp ayna olayından vazgeçerler...

BarışSever
15-06-2017, 13:54
bikaç kötü motorcu yüzünden genelleme yapıyorsunuz.
oh iyi olmuş,yok ölseymiş,yok bilmemne ben böyle bişey görmedim

Ahmet Saraçoğlu
15-06-2017, 13:56
iyi olmuş , başkasının malına bilerek zarar vermek nedir?Şoförü durdurup dövmeyi bile anlarım ama ayna kırıp kaçmak kadar şerefsizce bi olay yok.Diğer dingillere ders olur inşallah.

ahmet3425
15-06-2017, 14:00
motorcu keske ölseymis, malesef yaralanmıs :(

KÖROĞLU
15-06-2017, 14:06
görünen o ki sol aynayı kırana sağ'ı da uzatmak lazım motorcu kardeşleri sevelim koruyalım, olmadı yanımızda kırılmış taşıyıp gelene al kardeş "kırılmışı var diyelim" güzel beğendim bunu.

tremx
15-06-2017, 14:10
var mi oyle zarar verip kacmak, iyi olmus..

STP
15-06-2017, 14:13
amma basıt gelıo sıze beyler ıstanbulda motor kullanmak ? ben bılınclı oldugum halde ne kazalardan kendım kurtulıyorum yolda bılıyomusunuz? hergun 150 km yapıyorum net. emın olun kendım arac sevdalsıı bı adam olmasam cooook ayna kırılcak adam vaer cunkı senı zıklemıyolar.en sagda 80 le gıdıyorum adam bana gtampon yapıo daaaat ,lan en sagdayım 80 leyım daha ne gelıyosun.sen motorsun emnıyete gır dıyor gavat.serıtte normal seyretmen ınanın mumkun degıl cunkı kımse rahat bırakmıyo. dedıgım gıbı uzatmıycam ama cok ayna kırılcak adam var

fthdrn
15-06-2017, 14:14
Motorcuyu birazdan melek ilan edeceğiz :D
beter olsun ibine hem milletin malına zarar veriyor bir de üzülücem mi ? Erkek olsa taksici hata mı yaptı ekipmanın kaskın var indirir kafa göz girersin taksiciye. raconu budur. Karı gibi ayna kırıp kaçmak (kaçamamış gerizekalı) nedir yani. İyice moda oldu bu olayda bunun önüne bir nebze geçer umarım.

Mivec_4G63
15-06-2017, 14:17
Motorcunun yaptığı eşeklik, taksicinin yaptığı eşek oğlu eşeklik. Bu arada ayna kırma olayını biraz araştırdım. Hakketen kasti yapılıyormuş.

"arabanın gittiği hızın 10 km/hız üstünde Sağ veya Sol aynanın ucuna doğru tekmeyi hazırlayıp tam yanındayken vurmak.Yada kaliteli bir eldiven alırsın korumalı tam yanından geçerken aynaya bi yumruk..Daha ne olsun."

"bak şimdi usluca adamın yanına yaklaşıyorsun adam tabi sana bakıyor vizörü açıp adama bir bakış atıyorsun sonra aynasını gösterip tekmeyi yaıpıştırıp kaçıyorsun düşmessin ama adam üzerine kıra bilir eze bilir yani her türlü şeyi aklına getire bilirsim ama 600 lük 1000 lik makina ile vur vur kaç"

"Ben size bir iki teknik öğretiyim çok etkilidirler mutlak uygulayın. bu teknikler hemde videolu bu kıyağımıda unutmayın.

İlk teknik giden arabaya tekme atıp hasar verme tekniği."

"trafikte durunca inip kirmak en iyisi"

"Dikkat et ayna kırarken, geçen hafta passatın aynası kırıldı yanlış hatırlamıyorsam 1500tl den pahalıydı. Şimdi sen adama pat diye 1500tl sokarsan adam üzerine de kırar,vurup kenara da atar. Gerçi burda ne kadar yapma etme desekte trafikte gözümüzün içine baka baka üzerimize kıran araba şoforlerini o an öldürmek istiyoruz. Sakin olmak lazım,çok sakin.. Çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım."

"Ayna kıracağına yan taraftan boydan boya çizerek geç ? Sollarken sağ elde ucu sivri birşeyle , bozuk parayla vs."

"eski bujilerinizi atmayın, saklayın"

"Adamın gidip aynasını kırarsın eğer altında 150 cc gibi bir motor varsa hiç yeltenme bu işe çünkü o arabanın sahibi boş durmaz aracı üzerine kırar ve seni düşürür düstüğünle kalırsın"

STP
beter olsun ibine hem milletin malına zarar veriyor bir de üzülücem mi ? Erkek olsa taksici hata mı yaptı ekipmanın kaskın var indirir kafa göz girersin taksiciye. raconu budur. Karı gibi ayna kırıp kaçmak (kaçamamış gerizekalı) nedir yani. İyice moda oldu bu olayda bunun önüne bir nebze geçer umarım.

o kaskla kafayı usulsuz koydunmu o adam ölür fatıhım ...

MK8800

Ben hala bu amk evlatlarına ayna kırma yetkisini kim , hangi kurum-kuruluş neye güvenerek veriyor anlamış değilim ?

Ayna kırmak aynen BEN Bİ SİKE YARAMIYORUM AMA BAK O EVLADIYIM KIRDIM KAÇIYORUM muhabbeti

Madem kırıyorsun , madem delikanlısın kırdıktan sonra dursana , madem haklısın ne diye kaçıyorsun ?

Benim bagajda her daim 6'lı soda bulunur , içersen mideyi içmezsen bünyeyi rahatlatıyor dayıcım :D

delta0o
15-06-2017, 14:21
Durduktan sonra aynayıda motorcunun gotune sokup;gotun yıyorsa şimdi şekil yap demeyi isterdim :)

ahmet3425
15-06-2017, 14:23
MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN !! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=tTUPO6UuUVw)

sunu bi izleyin de bu videoki onune kırana, bakmadan kapı acana, silme gecene bunlarda arac surucusu bunları napıcaz nasıl ceza verelim bunlarda olsun mu ?

youssef
15-06-2017, 14:25
Motorcunun yaptığı eşeklik, taksicinin yaptığı eşek oğlu eşeklik. Bu arada ayna kırma olayını biraz araştırdım. Hakketen kasti yapılıyormuş.

"arabanın gittiği hızın 10 km/hız üstünde Sağ veya Sol aynanın ucuna doğru tekmeyi hazırlayıp tam yanındayken vurmak.Yada kaliteli bir eldiven alırsın korumalı tam yanından geçerken aynaya bi yumruk..Daha ne olsun."

"bak şimdi usluca adamın yanına yaklaşıyorsun adam tabi sana bakıyor vizörü açıp adama bir bakış atıyorsun sonra aynasını gösterip tekmeyi yaıpıştırıp kaçıyorsun düşmessin ama adam üzerine kıra bilir eze bilir yani her türlü şeyi aklına getire bilirsim ama 600 lük 1000 lik makina ile vur vur kaç"

"Ben size bir iki teknik öğretiyim çok etkilidirler mutlak uygulayın. bu teknikler hemde videolu bu kıyağımıda unutmayın.

İlk teknik giden arabaya tekme atıp hasar verme tekniği."

"trafikte durunca inip kirmak en iyisi"

"Dikkat et ayna kırarken, geçen hafta passatın aynası kırıldı yanlış hatırlamıyorsam 1500tl den pahalıydı. Şimdi sen adama pat diye 1500tl sokarsan adam üzerine de kırar,vurup kenara da atar. Gerçi burda ne kadar yapma etme desekte trafikte gözümüzün içine baka baka üzerimize kıran araba şoforlerini o an öldürmek istiyoruz. Sakin olmak lazım,çok sakin.. Çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım."

"Ayna kıracağına yan taraftan boydan boya çizerek geç ? Sollarken sağ elde ucu sivri birşeyle , bozuk parayla vs."

"eski bujilerinizi atmayın, saklayın"

"Adamın gidip aynasını kırarsın eğer altında 150 cc gibi bir motor varsa hiç yeltenme bu işe çünkü o arabanın sahibi boş durmaz aracı üzerine kırar ve seni düşürür düstüğünle kalırsın"

Neden çizsin arabayı ? neden vursun ? buji saklamak felan.

Ayna kırmadan hallice şeyler bunlar. illa birine zarar mı verilecek ?

Siz yaptınız farz edelim bunu ve kaçamadınız bi şekilde yakaladılar sizi. Eee?

yaklaşım tarzı çok yanlış...

kiraccemal
15-06-2017, 14:27
kafasına kamera takan kendinden geçiyor. Motorcuları severim zamanında bende kullandım adam hata yapıp özrünü diliyorsa çekip gideceksin. Bunlar ilk hatada it dalaşına girip youtube kanalında kavga yayınlayacağız diye ortamı geriyorlar. Ardından dayak yediklerinde kamera görüntülerini delil olarak sunuyorlar ya da sosyal medyada ifşa ediyorlar. O kamerayı silah zannediyorlar ama kendilerinin kaporta olduklarını unutuyorlar. Yazık taksiciye de üzüldüm düşene de....

fthdrn
15-06-2017, 14:28
o kaskla kafayı usulsuz koydunmu o adam ölür fatıhım ...
Abi adam senin canına kast ediyorsa vurursun yani iş o raddeye gelecekse kimse düşünmez onu ölecek mi kalacak mı diye. şimdi sen fk2 ile düz yolda giderken önüne bir şey atladı diye reflexle hafif sola çıkıyorsun bu sırada sol aynaya bakıyorsun motor olduğu için sorun teşkil etmiyorsun çünkü araba kadar yer kaplamadığı için şeride gir çık yapmanda sorun olmayacağını düşünüyorsun. Motor da üzerine kırdığını düşünüp yanına geliyor ve aynanı kırıyor. Sende oh ne güzel oldu thnx mi dicen yoksa motorun üzerinden mi geçicen :D Aynası kırılacak adam çok değil dövülecek adam çok diye belirtebiliriz çünkü bunun hırsızlıktan bir farkı yok senin malına kasten senden başka kimse zarar veremez.

Ben hala bu amk evlatlarına ayna kırma yetkisini kim , hangi kurum-kuruluş neye güvenerek veriyor anlamış değilim ?

Ayna kırmak aynen BEN Bİ SİKE YARAMIYORUM AMA BAK O EVLADIYIM KIRDIM KAÇIYORUM muhabbeti

Madem kırıyorsun , madem delikanlısın kırdıktan sonra dursana , madem haklısın ne diye kaçıyorsun ?

Benim bagajda her daim 6'lı soda bulunur , içersen mideyi içmezsen bünyeyi rahatlatıyor dayıcım :D

maden suyu da candır dayıcım gazı alır :D

MCN21
15-06-2017, 14:33
MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN !! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=tTUPO6UuUVw)

sunu bi izleyin de bu videoki onune kırana, bakmadan kapı acana, silme gecene bunlarda arac surucusu bunları napıcaz nasıl ceza verelim bunlarda olsun mu ?

Turkiye de arac kullanmak bile riskliyken motor kullanmak kisinin kendi tercihi. Yol kisalicak diye yikilmak uzere olan bir kopruyu mu tercih edersiniz yoksa etrafindan dolanmayi mi? Benim tercihim dolanmak oluyor. Forumdaki herkes istanbulda motor kullanmanin ne kadsr tehlikeli bir ulasim oldugunu biliyor.

Arabayla yolda seyir ederken birisi uzerinize arabayi yatirdiginda(farketmeden), yada sapagi kacirdigi icin son dakika girmeye calisip 3 serit direksiyon kiranlarla her gun karsilasiyoruz. Kactanesin de aractan inip ayna kirdiniz yada arabadan inip kavga ettiniz? Ama motor ustunde olunca olay ister istemez ciddilesiyor kaput surucu cunku.

Sonuc olarak eldeki mal bu.

kadireren
15-06-2017, 14:48
Motorcu yeniymiş anlaşılan kırdıktan sonra hemen gazlaması gerekirken bunda bi yavaşlık var

Taksicinin yaptığı doğru değil ama biri arabanın aynasını kırsa çoğuğumuz aynısını yaparız hani durcağını bilsek direk elemanı döverizde kaçıyolar adamda mecbur motoru yatırmış

Oznsrl
15-06-2017, 14:48
nedense hiç üzülmedim. böyle bi yavşaklık yaparsan sonuçlarına ağırda olsa katlanıcaksın yapcak bişey yok kendi düşen ağlamasın

wolrath
15-06-2017, 14:50
soyle dusunun pekı. ısıkta beklıyorsunuz yaya olarak, mesela taksıcının bırı sırf en one gecmek ıcın ayagınızın ustunden gectı, ama parmagınız zarar gormedı. la havle dıyıp gecersınız oyle mı? bırakın allah askınıza.
ben 100 ıle orta serıtte dumduz kımseye salca olmadan gıderken, aynası omzuma vurmus kamyonet oldu arkadaslar. hele artcım arkamdayken ; ustume yuruyenler, hıc orda degılmısız gıbı davrananlar, tamponla ıttırenler felan. hergun trafıkte oyle hayvanlarla muhatap oluyor kı 2 tekerlıler, gosterılen tepkılere onyargı ıle yaklasmayın bence. he ben ayna kırmam ama hayatınıza bırısı kastetseydı farklı durumlarda sızın tepkınız ne olurdu? burası Turkıye madem rısklı kullanmayın denmıs yukarıda. e oyle madem, motorcular da boyle madem oyle. aynanızı dusunmeyın o halde :) boyle bır dusunce nasıl olur aklım almıyor. bırkac sene sonra herkes motor kullanmak zorunda kalacak. 20 mılyonu geckın bır nufus baska cozum kaldırmaz bence.

Gorky
15-06-2017, 14:50
"iyi olmuş" diyenlere ithafen:

https://youtu.be/gkAxhsFfyRQ

not:motorum yok

işte bu ya . Aynı motor mu acaba geçenlerde yine bir taksicinin aynasını kırıp atmıştı kardeşim benim,ya kendisi ya da başkası ona özenmiş.

ne güzel yapmış öyle arabayı üstüne vurarak,iftardan sonra keyif sigarası yaktırır.

Olm bunlar ne zannediyor bu memleketi ? Herkes kendi kafasına göre at koşturuyor. Kafasına kamerayı takan ,rıza baba zannetti kendine herhalde. Adamın rızkına,ekmeğine neden müdahale ediyorsun ? Bir zamanlar plakalarını alırlardı,şikayet ederlerdi yanlış yapan araçların ona eyvallah da ,adamın bir kusuru varsa cezasını sen kim oluyorsun da kesiyorsun ? Sen nerenin itisin ? Öyle vururlar işte arkandan.

bir a.m.k aynası bir canla aynı değerde mi yani?

ckrc
15-06-2017, 14:56
Kendini motorsiklet kullanıcısı değilde "motorcu" olarak tanıyan kesim kadar kadar kural tanımaz, boş özgüvene sahip, kimse yok. Bizi trafikte tanıyın der, trafik kuralının hiç bir tanesini bile uygulamaz.
Makas atan şöförlere ana avrat küfür eder, kendisi sağlı sollu ilerler.

Emniyet Şeridine babasının malı gibi girer, sağlı sollu kör noktalardan ilerler "bizü farkitmyursunuz, aynalarünüza bakun, trafükte duyarluluk" diye böğürürler. Kardeşim farkedilmek istiyorsan adam gibi kullan şu motorunu, bu motorun nasıl kaportası yok diye ağlıyorsan bu arabalarında deli gibi kör noktaları var. Saniyede bir yer değiştiriyorsun, dallamalık peşindesin aynadan seni mi takip edeyim yoksa yoluma mı bakayım.
Arkadan gelen baret gibi nazi kaskı takmış, üzerinde montu, yeleği olmayan, salak salak çakarlar takmış motorlu görünce yemin ediyorum sağa geçmeye korkuyorum dallamalık yapıp sağımdan geçicek bende bunu altıma alıcam iti adamdan sayacaklar diye.

Taksici, hafriyat kamyoncu, servisciler bu adamların yanında melek melek. Yemin ediyorum melek. 5 Senedir bir fiil şile yolunu kullanıyorum(istanbul anadolu yakasının hafriyat döküm alanına ulaşım sadece şile yolu üzerinden) 1 kere beni kamyon sıkıştırmadı, bir kere taksici sıkıştırmadı, itlik yapmadı, yol isteyince vermemezlik yapmadı. Çünkü bu büyük arabaların kör noktalarını biliyorum, o tonajla frene basar basmaz duramayacağını biliyorum, yokuş çıkarken onu yavaşlatacak hamleler yapmayacağaını biliyorum.

Aksine 2,3 sefer beni %100 luk kazadan kurtardı hepsi.

Her taraf harfriyat kamyonu olsun ve kamyonun kör noktasını bilen, büyük araç kullananların ne zorluklar yaşadığını bilen şöförler olsun trafik kazası olursa namerdim.

Şimdi aksiyon kameraları çıktı, kasklar çıktı herkes "motoblogger", herkes prim peşinde.

He bak 5-6 sene önceleri böyle motor crewleri oluyordu, eskort halinde gidiyorlardı, gerektiğinde sinyallerini de veriyorlar, ekipmanları da tamam. İnsanlara saygılılar, trafiğe saygılılar bak bu adamlara saygım sonsuz. Çünkü amaçları motor kullanmak, doğayla buluşmak, arkadaşlarıyla beraber o anın tadını çıkartmak.

Neyse, bu motorculara karşı çok doluyum, taksici haklıdır, haksızdır diyemem ama 7 senedir istanbulda 1 kere bile taksicilerle problem yaşamadım, bir kere beni sıkıştırmaya çalışan olmadı o yüzden bu arkadaşlara ön yargım yok. Birisi gelip benim aynamı kırsaydı, bu hareketi yapmazdım ama o aynayı kırdığına bir şekilde pişman ederdim o arkadaşı.

mikelazi
15-06-2017, 14:57
2 ay önce kamera aldı.bu mevzular yüzünden kullanasım gelmiyor.

trafikte bir araba motoru sıkıştırıyor.motorcu ne yapabilir.fren-gaz-şerit değiştirme...

motorsiklet arabayı sıkıştırıyor.araba ne yapabilir.......

sende 6 ay motora binerim.işe git gel.
zamandan
otoparktan
trafikten
yakıttan
her türlü kardayım.

Yigit-Y
15-06-2017, 15:13
Herkesin 1 sene cezaevine girmesi gerek bence

Bu cahil cesaretini bir insanın üstünden atması ancak bu şekilde gerçekleşir

powERS
15-06-2017, 15:25
tabiki 10 parmağın 10 uda bir değil ama kendiniz söyleyin motorcular 10 parmaktan kaçı düzgün eğri oturalım doğru konuşalım.

Trafikte ilk kez kavga görmüyoruz, bu videoda kavga varsa var eyvallah, seyir halindeyken laflı sataşma hiçmi başımıza gelmedi 2 otomobil ? hangimiz gidip çarptık aynasını kırdık çizdik bilmemne yada kalkıp bujimi atalım adama ? varmı böyle mantık ? 2 otomobil şöförü tartışır hırslarını alamazlarsa iner girerler birbirlerine ADAM gibi.

Neden ilk fiziki hareket motorlulardan geliyor kolay olduğu içinmi ? daha haklı olduğu içinmi? kendine güvendiği içinmi?

tabıkı kımsenın canına kastetmek ıstemem ama bu kadar yavsaklıkta sineye çekilir gibi değil. Ben çalışacam eşek gibi didinecem gidecem araba alacam trafikte x sebepten paşanın hoşuna gitmeyen bişey olduğunda gelip aynamı kıracak yok öyle. kaldıki o anda mantıklı düşünsen yapmazsın. Mantklı düşünse o motorluda aynayı kırmaz ama mesela,

Şu sosyal msjlarıda bırakalım artık.

Öncelikle trafikte saygı hoşgörü bekleyen motorcuların kaçtanesi saygılı araçlara ?

Şerit aralarından geç, 2 aracın arasından geç, arabaların dibinden geç, trafiğin 3 katı hızla ilerle, trafikte her kural her araç için geçerliyse o zaman haklarda aynı şekilde her araç için geçerli.

Bunu kabul edin ona göre ilerleyin zaten çoğu riski azaltırsınız.

Hayır zaten ıkı arac arasından gececek kadar yer sıze yetıyorsa, neden önünüze kırıldığında panik yapıyosunuz anlamıyorum ? !

Motorcuların yaptığı hareketleri araçlar yapmaya kalksa ne olur düşünebiliyomusunuz? sen 120 le giderken yanından 300 le bir araç geçicek 50cm yanından ? aynada gorcekmısın ? duycakmısın ?

Daha çok yazasım varda ne okunur ne evet lan denır.. herkes bıldıgı gıbı takılsın.

Bu arada bıde plakayı bezle tshırtle fılan kapatan ıbıneler var selam olsun onlarada tamda aılenıze yakısanı yapıyorsunuz.. :)

STP
15-06-2017, 15:36
tabiki 10 parmağın 10 uda bir değil ama kendiniz söyleyin motorcular 10 parmaktan kaçı düzgün eğri oturalım doğru konuşalım.

Trafikte ilk kez kavga görmüyoruz, bu videoda kavga varsa var eyvallah, seyir halindeyken laflı sataşma hiçmi başımıza gelmedi 2 otomobil ? hangimiz gidip çarptık aynasını kırdık çizdik bilmemne yada kalkıp bujimi atalım adama ? varmı böyle mantık ? 2 otomobil şöförü tartışır hırslarını alamazlarsa iner girerler birbirlerine ADAM gibi.

Neden ilk fiziki hareket motorlulardan geliyor kolay olduğu içinmi ? daha haklı olduğu içinmi? kendine güvendiği içinmi?

tabıkı kımsenın canına kastetmek ıstemem ama bu kadar yavsaklıkta sineye çekilir gibi değil. Ben çalışacam eşek gibi didinecem gidecem araba alacam trafikte x sebepten paşanın hoşuna gitmeyen bişey olduğunda gelip aynamı kıracak yok öyle. kaldıki o anda mantıklı düşünsen yapmazsın. Mantklı düşünse o motorluda aynayı kırmaz ama mesela,

Şu sosyal msjlarıda bırakalım artık.

Öncelikle trafikte saygı hoşgörü bekleyen motorcuların kaçtanesi saygılı araçlara ?

Şerit aralarından geç, 2 aracın arasından geç, arabaların dibinden geç, trafiğin 3 katı hızla ilerle, trafikte her kural her araç için geçerliyse o zaman haklarda aynı şekilde her araç için geçerli.

Bunu kabul edin ona göre ilerleyin zaten çoğu riski azaltırsınız.

Hayır zaten ıkı arac arasından gececek kadar yer sıze yetıyorsa, neden önünüze kırıldığında panik yapıyosunuz anlamıyorum ? !

Motorcuların yaptığı hareketleri araçlar yapmaya kalksa ne olur düşünebiliyomusunuz? sen 120 le giderken yanından 300 le bir araç geçicek 50cm yanından ? aynada gorcekmısın ? duycakmısın ?

Daha çok yazasım varda ne okunur ne evet lan denır.. herkes bıldıgı gıbı takılsın.

Bu arada bıde plakayı bezle tshırtle fılan kapatan ıbıneler var selam olsun onlarada tamda aılenıze yakısanı yapıyorsunuz.. :)

ne bıcım konusuyosun lan sen ,benım plakam kapalı. gunde 150 km kullanıyorum emnıyet serıdınden cıkamıyorum trafık yuzunden. polıs karısmıyor ambulansı engelemedıgın surece devam dkıyor. paso plakaya cezamı gelsın,sen kımsın o lafı kullanıyosun ? mesajını sıldır adamın asabını bozma benı dınden ımandan cıkarma,aıleye yakısanmıs bılmemne.ne yazdıgını kıme yazdıgını bıl senın aklını alırım

Mutu
15-06-2017, 15:40
Abilerim kardeşlerim sadece 4 teker ve kaporta korumasında olan aracı kullanıp konuşmak emin olun çok kolay. 2-3 hafta motor kullanın insanların nasıl sizin sabrınızı ve tek olan canınızı yakmaya yakın olduklarını görün ondan sonra konuşun. Taksilerin, minibüslerin nasıl sizi görmesine rağmen laps diye yola girdiklerini, harfiyat kamyonlarının dibinizde seyrettiğini, sokak aralarından laps diye çıkıp sizi düşünmediklerini vs.

Bu videodan bağımsız olarak, genelleme yapanlara ithafen yazdım. Ben motoru ölüme göz önüne alıp sürmüyorum. Motosiklet kullanmayı seviyorum ve bunu taşıt olarak seçtim.

ErkanCanS
15-06-2017, 15:41
Adam senin canina kast edicek aynasini kiramazsin , varsa sorun durdur araci ( durursa tabi ) levye vs kask fight ! O zaman delikanlisin.

Adam senin aynani kiracak onun 10 kati buyuk aracinla onu durdurma. Yukardaki delikanlilik kanunu senin icin gecerli degil direk ez gec .

Hayatimda motor kullanmadim , kullanmayida dusunmuyorum ama otomobilin icindeyken bile biri ustumu kirinca deliriyorum. Motorcular , yapilan en ufak hatada ( ki ne yaziktir bilerek motor sikistiran kapi acan tipler var ) bedelini sakat kalmak veya cani pahasiyla oduyor. Aynasi kirilan adam delirip motoru cigneyebilir ama 10 saniye oncesinde olumden donen adam ayna kiramaz :) Cifte standart gibi geliyor sanki.

powERS
15-06-2017, 15:44
ne bıcım konusuyosun lan sen ,benım plakam kapalı. gunde 150 km kullanıyorum emnıyet serıdınden cıkamıyorum trafık yuzunden. polıs karısmıyor ambulansı engelemedıgın surece devam dkıyor. paso plakaya cezamı gelsın,sen kımsın o lafı kullanıyosun ? mesajını sıldır adamın asabını bozma benı dınden ımandan cıkarma,aıleye yakısanmıs bılmemne.ne yazdıgını kıme yazdıgını bıl senın aklını alırım

Aklımımı alırsın.

150 km yapıyosan bunun bılıncınde olup ona göre kullanıyorsun o motoru degılmı ? senı zorla oturtanmı var motorun ustune ? ne demek plakayı kapatmak. kac araba gordun sen plakası kapatılan herkes ıstedıgını yapsın ne ala memleket.

Trafıkte saygı ısteyen adamlara bak farkedılıyosunuz çok güzel.

Arabalara yasak motorlara serbest mı o şerit ? Trafık polısıde ısını yapmıyo demekkı. Bu kadar basit. yaptıgın doğrumuda burda neyi savunuyosun ?

STP
15-06-2017, 15:50
Aklımımı alırsın.

150 km yapıyosan bunun bılıncınde olup ona göre kullanıyorsun o motoru degılmı ? senı zorla oturtanmı var motorun ustune ? ne demek plakayı kapatmak. kac araba gordun sen plakası kapatılan herkes ıstedıgını yapsın ne ala memleket.

Trafıkte saygı ısteyen adamlara bak farkedılıyosunuz çok güzel.

Arabalara yasak motorlara serbest mı o şerit ? Trafık polısıde ısını yapmıyo demekkı. Bu kadar basit. yaptıgın doğrumuda burda neyi savunuyosun ?

aklınmı eksık olm senın? 75 km beylıkduzu pendık arası neyle gıtmeyı planlıyorsun ıs ıcın ? senın keyfın olacak dıye arabaylamı yada toplutasımayla 3 saattemı gıdeyım? cok duzgun motor kullanan bırıyım herkesıde kollarım kı gecen hafta embesıl bı kurye yuzunden cıddı bır kaza gecırdım.motorumda parcalandı kendımde hasar aldım hala ıyılesme surecındeyım neyın ne oldugunuda bılıyorum. klavyeden yazmak kolay gelıyor sana herhal. adam ol asap bozma o mesajını sıldır. ızmır mızmır dınlemem senı orda bulurum klavye erkegı

mrtngn
15-06-2017, 15:51
Aynada motor gördüğümde mutlaka yol veririm sıkışmasın geçsin diye.. Herkesin ortak fikri bu kamera takanlar ota boka olay çıkarıp bişeyler yapma peşindeler..

Trafikte öküz çok bunuda herkes kabul ediyor. Sinyalsiz öne atlamalar, kapı açmalar, motoru önemsemeyip önüne kırmalar burdada herkes hem fikir. Bu durumlar arabayla olursan frene basıp durursun veya sürtersin, motorla olursan direk düşersin bu kaçınılmaz ama ayna kırmak nedir.

Açın izleyin ayna kıranların hepsi gaza basıp kaçıyor madem haklısın,madem yaptığını savunuyosun neden kaçıyosun ? Dur delikanlı gibi kavganı et bağır çağır..

O an motorcu yapabileceği en kolay ve hızlı çözümü ayna kırmak olarak düşünüyor , arabadaki adamda aynı şekilde onun kaportasına zarar vermeyi düşünüyor. Olay basit sonuçlar belli..

Taksicinin yerinde olsam aynısını yapardım, aynasını kıramıcağıma göre..

ahmet3425
15-06-2017, 15:53
Olayin oncesini aslini astarini bilmeden bol keseden yaziyorsunuz da bi dakka beyler adam ya taksiciye cek saga dediyse ? Ya taksici motorcuya ana avrat sovdugu halde kenara cekmiyorsa ayni sey sizin basiniza gelse ne yapardiniz ? Bir ayna bir insan hayatina bedelse sizin insanliginiz bitmistir benim gozumde. Kaldi ki tartisma icerisinde olan arac taksi (1 tane kurallara uyan taksici gordunuz mu )

Ayip yahu yok sigara yakiyormus yok soda sisesi gezdiriyormus, yok icinin yaglari erimismis, siz trafikte her kurala uyrak mi gidiyorsunuz. Gazlamiyor musunuz makas atmiyor musunuz kendi hayatlarinizi hice sayiyorsunuz da baskalarini dusunuyor musunuz tabiki hayir.

Motorcular soyledir boyledir diye girmeye gerek yok burada motorcu yerden goge kadar sucluda olabilir ama bunun cezasi kesinlikle uzerine kirip adami bariyere dogru dusurmek kesinlikle degil.

Gecenlerde motorcu bi arkadas anlatiyor uzerine kirmis araba aynaya bakmadan yanina gidip, kardes ayna koymuslar buraya kullanasin diye demis surucude sanane lan kullanmiyorim amk spor gazetesi diye cevap vermis. Buda aynayi kirmis al amk spor gazetesi o zaman deyip basip gitmis.

Tasvip etmiyorum ama bu adamda kasinmamis mi simdi ? Olaylarin nasil gelistigi hakkinda detayli bilgimiz yokken vurun abaciya sekli yorumlar ustune birde motorculari genelleyen mesajlar hic hos degil.

Yogi
15-06-2017, 15:55
https://68.media.tumblr.com/2e3baed0e593d0031c03a96e86c6962a/tumblr_mogot6zD5O1qmo396o1_500.gif

atituti
15-06-2017, 15:56
benim yerimede vursaymis birtane allah razi olsun taksiciden (taksicilerinde hiamina k. )

SULTANOGLU
15-06-2017, 15:57
Motorlu stratejik hata yapmış bence. sağ eli ile ayna kırdığı için hemen gaz açamamış bence. o sıra gazı bırakmış vurup tam gaz vericekken eline vermişler. inşallah taksicininde eline verirler. ikisisde layığını bulur.

BARR
15-06-2017, 15:59
Motorlu stratejik hata yapmış bence. sağ eli ile ayna kırdığı için hemen gaz açamamış bence. o sıra gazı bırakmış vurup tam gaz vericekken eline vermişler. inşallah taksicininde eline verirler. ikisisde layığını bulur.

Hocam peki diğer maçlarda ne olur?

uzk
15-06-2017, 15:59
İlk önce taksiciyi döverdim sonra motorcuyu al birini vur ötekine arayada dolmuşla otobüsü sok tamam

hak_on
15-06-2017, 16:00
Şurda şu yaptıgınız konusmalarla cinayete açık bir şekilde yakın olsugunuzun farkında mısınız? Motorcunum yaptıgını tasvip etmiyorum fakat taxicinin yaptıgıda cinayet işlemekten farkı yok. Bide siz iyi yapmıs gibi yorumlar yapıyorsunuz. O motorun üstündeki insan insan. Maddi zarara sebebiyet vermenin karşılığı katil olmak mı? Burdan şunu anlıyoruz ki cinayet işleneye meyilli bir şok insan var bu sayfada allah akıl fikir versin size şu ramazan ayında.

PiscocuK
15-06-2017, 16:01
Konu ve oyunculardan çok genç arkadaşlar yorumları ciddi şaşırtıcı
hep bir *** kesme kafa koparma asma astırma kan alma.Hepiniz tıp mı okudunuz arkadaşlar nedir bukadar cerrahi müdahale.Biraz sakin ve sağ duyulu yaklaşın olaylara

SULTANOGLU
15-06-2017, 16:02
Hocam peki diğer maçlarda ne olur?

diğer maçlarda tahminim aile baskısıyla motorculuktan men cezası alıcak arkadaş.

MK8800
15-06-2017, 16:09
Olayin oncesini aslini astarini bilmeden bol keseden yaziyorsunuz da bi dakka beyler adam ya taksiciye cek saga dediyse ? Ya taksici motorcuya ana avrat sovdugu halde kenara cekmiyorsa ayni sey sizin basiniza gelse ne yapardiniz ? Bir ayna bir insan hayatina bedelse sizin insanliginiz bitmistir benim gozumde. Kaldi ki tartisma icerisinde olan arac taksi (1 tane kurallara uyan taksici gordunuz mu )

Ayip yahu yok sigara yakiyormus yok soda sisesi gezdiriyormus, yok icinin yaglari erimismis, siz trafikte her kurala uyrak mi gidiyorsunuz. Gazlamiyor musunuz makas atmiyor musunuz kendi hayatlarinizi hice sayiyorsunuz da baskalarini dusunuyor musunuz tabiki hayir.

Motorcular soyledir boyledir diye girmeye gerek yok burada motorcu yerden goge kadar sucluda olabilir ama bunun cezasi kesinlikle uzerine kirip adami bariyere dogru dusurmek kesinlikle degil.

Gecenlerde motorcu bi arkadas anlatiyor uzerine kirmis araba aynaya bakmadan yanina gidip, kardes ayna koymuslar buraya kullanasin diye demis surucude sanane lan kullanmiyorim amk spor gazetesi diye cevap vermis. Buda aynayi kirmis al amk spor gazetesi o zaman deyip basip gitmis.

Tasvip etmiyorum ama bu adamda kasinmamis mi simdi ? Olaylarin nasil gelistigi hakkinda detayli bilgimiz yokken vurun abaciya sekli yorumlar ustune birde motorculari genelleyen mesajlar hic hos degil.

Fahri trafik memurluğuna gerek yok , trafikte akışa aykırı bir durum varsa ( vasıta her ne olursa olsun başkalarının canını tehlikeye atıyorsa ) bunun muhattabı olan gereğini görüp cezasını kesecek olan

merci POLİS'tir - Trafik Şube'dir . Gider şikayet edersin sonrasını o şahıs düşünsün .

Ha bunun harici yine diyorum motorcu ya da araç sürücüsü ne olursa olsun , ÇOK MU DELİKANLISIN ? AYNA KIRINCA ADALETİ Mİ SAĞLIYORSUN ? FARZI MİSAL BU YETKİ SENDE KIRDIN AYNAYI - E HAKLIYSAN AYNAYI KIRARKEN GÜCÜN , MANTIĞIN YERİNDEYSE HADİ DURSANA ? KİMSE KUSURA BAKMASIN KIRIP - KAÇANIN YA DA KIRIP KAÇMAYA ÇALIŞANIN HAKKI BU'DUR .

Öncesini sonrasını bilmem , görünen kısma bakarak yorum yapıyorum . Çok da iyi olmuş , haketmiş , hatta şişede müstehak BANANE KARDEŞİM BURASI TÜRKİYE - DÜŞÜNSEYDİ , TARTIP BİÇİP ONA GÖRE DAVRANSAYDI ?

Kralına kadar haklı olsun , aynayı kırıp kast ediyorsa sonrasında olacakları göze almıştır , uzatmaya lüzum yok

powERS
15-06-2017, 16:15
aklınmı eksık olm senın? 75 km beylıkduzu pendık arası neyle gıtmeyı planlıyorsun ıs ıcın ? senın keyfın olacak dıye arabaylamı yada toplutasımayla 3 saattemı gıdeyım? cok duzgun motor kullanan bırıyım herkesıde kollarım kı gecen hafta embesıl bı kurye yuzunden cıddı bır kaza gecırdım.motorumda parcalandı kendımde hasar aldım hala ıyılesme surecındeyım neyın ne oldugunuda bılıyorum. klavyeden yazmak kolay gelıyor sana herhal. adam ol asap bozma o mesajını sıldır. ızmır mızmır dınlemem senı orda bulurum klavye erkegı

STP ben bu nu yapana söyledim lafım ortaya. Sen gocundun yaran ortada. Aklın eksık degılse sen düşün hadi ben suratına söyledim Söylemeyen sen giderken arkandan gelen neler var bunu yaptığın için bunu düşünmedinmi hiç. Bende hergün 80km yol gidip geliyorum bende plakamı kapatayım emniyet şeridinede gireyim. Kural ihlalide yapayım. herşeyi yapayım ama ceza ödemeyim. paralı yoldanda geçeyim onuda ödemeyim nasılsa var ödeyen böyle güzel.
Ben sana düzgün kullanmıyorsunmu dedim? Eminimde öylesindir bu kadar hassassan! Madem bu kadar bilinçlisin üstüne alınmazsın olur biter uzatmanın manası yok.
Bunun keyıfle meyıfle alaksı yok. Dusun kı eşinle yoldasın geldi bitane plakası kapalı olan motorlu zevkten aynanı kırdı camı kırdı korktun bılmemne yada sen yoksun sadece eşin trafıkte. plaka kapalı birşey belli değil. Ne diceksin benim keyfim için adam plakasını açacak değil ya..
Anlatmaya çalıştığımı anla empati yap sonra lakırda.
İzmirede geliyosundur konuşuruz dost meclisinde.

MK8800
15-06-2017, 16:16
Fahri trafik memurluğuna gerek yok , trafikte akışa aykırı bir durum varsa ( vasıta her ne olursa olsun başkalarının canını tehlikeye atıyorsa ) bunun muhattabı olan gereğini görüp cezasını kesecek olan

merci POLİS'tir - Trafik Şube'dir . Gider şikayet edersin sonrasını o şahıs düşünsün .

Ha bunun harici yine diyorum motorcu ya da araç sürücüsü ne olursa olsun , ÇOK MU DELİKANLISIN ? AYNA KIRINCA ADALETİ Mİ SAĞLIYORSUN ? FARZI MİSAL BU YETKİ SENDE KIRDIN AYNAYI - E HAKLIYSAN AYNAYI KIRARKEN GÜCÜN , MANTIĞIN YERİNDEYSE HADİ DURSANA ? KİMSE KUSURA BAKMASIN KIRIP - KAÇANIN YA DA KIRIP KAÇMAYA ÇALIŞANIN HAKKI BU'DUR .

Öncesini sonrasını bilmem , görünen kısma bakarak yorum yapıyorum . Çok da iyi olmuş , haketmiş , hatta şişede müstehak BANANE KARDEŞİM BURASI TÜRKİYE - DÜŞÜNSEYDİ , TARTIP BİÇİP ONA GÖRE DAVRANSAYDI ?

Kralına kadar haklı olsun , aynayı kırıp kast ediyorsa sonrasında olacakları göze almıştır , uzatmaya lüzum yok

Motorcu düşmanı algılamayın hemen :D

Yaya da olsa , helikopter pilotu da olsa , uzay mekiği ile de E5'e inse insan gibi gelip söylerse bende haksızsam zaten kusura bakma , özür dilerim derim sonuçta insandan bir şey eksilmiyor .

Yukarıdaki yaklaşım tarzım gopro'lu polat alemdar kardeşlerime yazılmıştır tşkler

Mikail :surucu::surucu::surucu:

chevelle
15-06-2017, 16:17
Genel olarak motosiklet kullanıcılarının daha bilinçli, daha duyarlı, daha yardımsever kişiler olduğunu düşünüyorum. Arada çürük elmalar çıkar elbet. Fakat trafikte asıl sorun yaratanlar bana göre taksici, dolmuş şoförleri, servisler ve şirket araçları. Aynaya bakmadan şerit değiştirenler, makas atanlar, sinyal vermeden bi anda bi sokağa dalanlar, vs vs. Trafik kültürü diye bir şey yok, anlayış yok. Yol vermeyi namus meselesi zannediyorlar. 75 beygirlik arabalarını da ferrari falan sanıyorlar.
Motorcularla ilgili sorun çabuk yer değiştiriyor olmaları. Hangi şeritte olursam olayım aynalarımı mümkün olduğunca kontrol ediyorum, motorlu görürsem geçebilmesi için yol veriyorum. Ancak ben sağdayken hafif sola çekiliyorum geçmesi için, oysa o yarım saniyelik sürede çoktan benim soluma geçmiş oluyor. Arka direklerin arkasından yaptıkları manevraları bizim görmemiz pek kolay değil. Onların da bunu düşünmesi gerek.

STP
15-06-2017, 16:20
STP ben bu nu yapana söyledim lafım ortaya. Sen gocundun yaran ortada. Aklın eksık degılse sen düşün hadi ben suratına söyledim Söylemeyen sen giderken arkandan gelen neler var bunu yaptığın için bunu düşünmedinmi hiç. Bende hergün 80km yol gidip geliyorum bende plakamı kapatayım emniyet şeridinede gireyim. Kural ihlalide yapayım. herşeyi yapayım ama ceza ödemeyim. paralı yoldanda geçeyim onuda ödemeyim nasılsa var ödeyen böyle güzel.
Ben sana düzgün kullanmıyorsunmu dedim? Eminimde öylesindir bu kadar hassassan! Madem bu kadar bilinçlisin üstüne alınmazsın olur biter uzatmanın manası yok.
Bunun keyıfle meyıfle alaksı yok. Dusun kı eşinle yoldasın geldi bitane plakası kapalı olan motorlu zevkten aynanı kırdı camı kırdı korktun bılmemne yada sen yoksun sadece eşin trafıkte. plaka kapalı birşey belli değil. Ne diceksin benim keyfim için adam plakasını açacak değil ya..
Anlatmaya çalıştığımı anla empati yap sonra lakırda.
İzmirede geliyosundur konuşuruz dost meclisinde.

plakası acık oluncada bu memlekette bırsey olmıuyor merak etme sen. neyse.... dost meclsısıne gerek yok

STP
15-06-2017, 16:22
Genel olarak motosiklet kullanıcılarının daha bilinçli, daha duyarlı, daha yardımsever kişiler olduğunu düşünüyorum. Arada çürük elmalar çıkar elbet. Fakat trafikte asıl sorun yaratanlar bana göre taksici, dolmuş şoförleri, servisler ve şirket araçları. Aynaya bakmadan şerit değiştirenler, makas atanlar, sinyal vermeden bi anda bi sokağa dalanlar, vs vs. Trafik kültürü diye bir şey yok, anlayış yok. Yol vermeyi namus meselesi zannediyorlar. 75 beygirlik arabalarını da ferrari falan sanıyorlar.
Motorcularla ilgili sorun çabuk yer değiştiriyor olmaları. Hangi şeritte olursam olayım aynalarımı mümkün olduğunca kontrol ediyorum, motorlu görürsem geçebilmesi için yol veriyorum. Ancak ben sağdayken hafif sola çekiliyorum geçmesi için, oysa o yarım saniyelik sürede çoktan benim soluma geçmiş oluyor. Arka direklerin arkasından yaptıkları manevraları bizim görmemiz pek kolay değil. Onların da bunu düşünmesi gerek.

motorcu ıcın en ıyı sey nedır bılıyormusun kardesım, akan trafıkte gıden aracın sabıt ılerlemesı. motorcu ona gore kendını ayarlıyor cunkı,sana tavsıye sen hıc ıstıgını bozma eger senden korna ıle yol ısterse ver

fthdrn
15-06-2017, 16:23
Empati yapmak için forumdaki herkesi 1 haftalığına günlüğü 150 liradan taksi şöförlüğü yapmaya davet ediyorum. Lütfen biraz empati yapın. Öyle bir para kazanmanız gerekiyor ki günlük araç parasını 70-80 mazot parasını yıkama parasını durak parasını kazanmanız gerekiyor. kalan para da cebinize kalacak. Ve tüm bu parayı kazanmanız için gereken şey trafikte ilerlemek. Lütfen biraz empati !11!!1!!

Dodoo
15-06-2017, 16:28
Merhaba arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz.

Olayın öncesini bilmiyoruz tabiki ama, ayna kırma olayı çok çocukça bir hareket geliyor bana. Geçen yine forumda videosu olan yamaha mt0* motorlu vlogger elemanın videosu gibi kırıp kaçayım dedi ama ava giderken avlandı.

Kamera takanların yüzde olarak büyük çoğunluğu boş yapıyor. Herkes vlogger oldu a**.

Yigit-Y
15-06-2017, 16:28
Asarım kesen diyenlere

Başınıza gelsin bir cezaevine girin

Bakalım dünya nasıl bir gezegenmiş

Motor yada araba suçlu olsun kimse kafasına göre ceza kesemez

Kesersen cezaevine girersin

Bir güzelde mikilirsin

Bazı yorumlar var beyin göç etmiş bedenden aklı gitmiş fikrini yazıyor

Şiddetin her türlüsü zarardır beyler

O motorcu ölse o taksici çok pişmanım diyecekti mahkemede

Niye olay soğumuş beynine o2 gitmiş olacaktı

Olayın başını kıçını bilmeden yorumluyoruz

Bu kadar sığı düşünmeyin

Avrupada görmediğim ülke kalmadı

Araçda kullandım ben bizim gibi bir ülkeye şahit olmadım

Şu saygı işini beceremezsek bu ne ilk ne son olay olacak

Sabır ve saygı beyler ne kadar zor

STP
15-06-2017, 16:41
Empati yapmak için forumdaki herkesi 1 haftalığına günlüğü 150 liradan taksi şöförlüğü yapmaya davet ediyorum. Lütfen biraz empati yapın. Öyle bir para kazanmanız gerekiyor ki günlük araç parasını 70-80 mazot parasını yıkama parasını durak parasını kazanmanız gerekiyor. kalan para da cebinize kalacak. Ve tüm bu parayı kazanmanız için gereken şey trafikte ilerlemek. Lütfen biraz empati !11!!1!!

sevgılı taksıcı kardesım , 2 hafta evvel semtte buyuk bır ada var ben ada ıcınde sınyalımı vermıs ılerlerken soldan uzan bı lınea c plaka taksıyı son anda farkettımkı ben ada ıcındeyım o yoldan gelıyor, zor kactım.hoıp mop dıkkat derken adam zıktır len dedı uzadı. gıttım ılerde ısıklarda yakaladım dedım sen hayırdır hem olduruyodun bızı hemde kufur edıyosun. kara kafa arkadasımız nolacah yoru ısıne bah spevc devam ettı, skıllı ol kardes hatalısın bı kusura bakma gormedım de gıt dedım. demıom la napacan dıyerek devam ettı. yuru lan hadı ısıne dedım, bu sefer yurumuyom dedı. napacan dovcenmı dedım , elınde bıcakla asagı ındı. nerkek gelde sok madem cıkarttın onu dedım bekledım, bı *** yapamadı gavatın oglu ınsanlar geldı ona cullandılar bu sefer. sımdı afedersınde zıkerım onun kazanacagı parayı... taksıcı dedıgın babıalı taksıcısı gıbı ıstanbul beyefendısı adam gıbı adam olur, onune gelen davarın oldugu sekıl olmaz...

Mivec_4G63
15-06-2017, 16:47
Şurda şu yaptıgınız konusmalarla cinayete açık bir şekilde yakın olsugunuzun farkında mısınız? Motorcunum yaptıgını tasvip etmiyorum fakat taxicinin yaptıgıda cinayet işlemekten farkı yok. Bide siz iyi yapmıs gibi yorumlar yapıyorsunuz. O motorun üstündeki insan insan. Maddi zarara sebebiyet vermenin karşılığı katil olmak mı? Burdan şunu anlıyoruz ki cinayet işleneye meyilli bir şok insan var bu sayfada allah akıl fikir versin size şu ramazan ayında.

Validenin kullandığı sıfır aracı, kansız bi minibüs deynekçisi kaldırıma sıfır park etmedi diye kasti olarak çizmiş. Kameradan v.s herşey belli oluyor. Adamın yeri yurdu da belli. Şeytan dedi ki, git o adamın suratını tanınmaz hale sok. Sonra hukukçu olduğum geldi aklıma, savcılığa şikayette bulundum. Belki birşey çıkmayacak biliyorum. Ancak 2-3 bin tl zarar için, elimi kana bulamadım. Arkadaşın dediği gibi bu işler çok ciddi işler. Savcı davayı açtı mı, bir anda kendinizi kodeste bulursunuz.

Somut olay için konuşuyorum, sol şeritte işlek bir yolda giden bir adamın üzerine kasten araba sürüp devirmek, şansınız olur da adam yaşarsa "kasten adam öldürmeye teşebbüstür" adamın öldüğünü varsayın indirim v.s en az 20 yıl alırsınız.

fthdrn
15-06-2017, 16:50
sevgılı taksıcı kardesım , 2 hafta evvel semtte buyuk bır ada var ben ada ıcınde sınyalımı vermıs ılerlerken soldan uzan bı lınea c plaka taksıyı son anda farkettımkı ben ada ıcındeyım o yoldan gelıyor, zor kactım.hoıp mop dıkkat derken adam zıktır len dedı uzadı. gıttım ılerde ısıklarda yakaladım dedım sen hayırdır hem olduruyodun bızı hemde kufur edıyosun. kara kafa arkadasımız nolacah yoru ısıne bah spevc devam ettı, skıllı ol kardes hatalısın bı kusura bakma gormedım de gıt dedım. demıom la napacan dıyerek devam ettı. yuru lan hadı ısıne dedım, bu sefer yurumuyom dedı. napacan dovcenmı dedım , elınde bıcakla asagı ındı. nerkek gelde sok madem cıkarttın onu dedım bekledım, bı *** yapamadı gavatın oglu ınsanlar geldı ona cullandılar bu sefer. sımdı afedersınde zıkerım onun kazanacagı parayı... taksıcı dedıgın babıalı taksıcısı gıbı ıstanbul beyefendısı adam gıbı adam olur, onune gelen davarın oldugu sekıl olmaz...

Selçuk abi taksici değilim :D ama taksi gördüm mü sinyal verdi mi direk yol veririm çünkü o ekmeğini ondan kazanıyor. Fren yaparım önüme alırım adabı ile kullananlara yardımcı olurum. çünkü onların saatleri var. Burada bütün taksiciler OÇ propagandası yapılıyor da o yüzden ironi yaptım.

M3CSL
15-06-2017, 16:51
Yapılan bir kötülüğe en fazla o kadar karşılık verebilrsin,affetmek daha büyüklüktür o ayrı.Yorumlardan zaten toplumun patlamaya hazır bomba olduğu belli.
Sen benim kolumu kırdın ben senin 2 kol bir bacağını kıramamki bu hakkı bana vermez.

STP
15-06-2017, 16:54
Selçuk abi taksici değilim :D ama taksi gördüm mü sinyal verdi mi direk yol veririm çünkü o ekmeğini ondan kazanıyor. Fren yaparım önüme alırım adabı ile kullananlara yardımcı olurum. çünkü onların saatleri var. Burada bütün taksiciler OÇ propagandası yapılıyor da o yüzden ironi yaptım.

bende sana yaptım :D

ahmet3425
15-06-2017, 17:00

Gorunen kismina bakarak yorum yaptigin icin yanlis yapiyorsun o motoru kullanan sen olsan mikail kardesim, adam dur desen durmasa belki ayni tepkiyi sende verirsin (seni takip ettigim kadariyla az bucuk polat alemdarlik sende de var)

Polis mevzuuna gelince git polise de ki adam ustume kirdi plakasi bu ya bi ziktir gitin kibar sekliyle seni basindan savacaktir.

Polisin gozunun onunde sapaga son anda dalan arac aynasina bakmadi benim temkinli olmam sayesinde kendimi kurtardim ani fren korna vs ki sapagin basindaki refujde polis motoruna yaslanmis bekliyordu olaylari gordu yanina gittim memur bey plakasini aldiniz mi dedim ya bosver salak herif iste dedi ne diyeceksin ?

Kamera olayina gelecek olursak bir donem bende kullaniyordum bozuldu sonra meret, benim kamera kullanma sebebim iste bu tarz oncesi sonrasi belli olmayan olaylrda kendimizi garanti altina almak. Trafikte Kimseyle isim olmaz ben yoluma gidiyorum dayilanmam dayilanada 2 cift lafimi soyler basar giderim.

Ben motorumla emniyette gittim diye 2 kere eds cezasi yedim pasa pasa da odedik. Kamerayi birde emniyetten giden baska insanlarin hakkina tecavuz eden araclarin plaklarini polisin ihbar hattina gondermek icin kullaniyordum.

Yeniden alicam kamerasiz motosiklet surmek istanbulda buyuk dert, sunu iyi bellemek lazim 3-5 apachi mevzu pesinde adam yuzunden butun motorcular tu kaka degil emin olabilirsin.

streetracer_nos
15-06-2017, 17:12
Polisin bişeyle ilgilendiği yok hacılar .Bu ülkede dayak yersen yanına kar kalır ona göre önleminizi alın.Hele trafik kavgasıysa hiç bişey olmaz olduğunu görmedim.Zopanı yer gidersin:D Kanun manun yoktu zaten hiç kalmadı..

İnsanların adaleti kendilerinin araması işlerin düzgün gitmediğinin en büyük kanıtıdır.

mikelazi
15-06-2017, 17:22
saat 20:00 civarı göztepe parkının ordayım maltepeye doğru gidiyorum.önümde gri 320 bir sağ şerit bir sol şerit.ben solundan geçsem o otarafı kapatıyor.sağına geçsem otarafı kapıyor.sonunda yanına geldim.cam ardına kadar açık.50 lerinde bir beyfendi.dedim usta şeridinde git.zankk diye fren koydu.bende durdum.arkadan dattt duutt kornalar.

nediyorsun sen dedi.dedim usta şeridinde git boş yolda sağ,sol yapıyorsun.sanamı sorcam diyip arabayı üzerime sürdü.bende bis...git deyip gazladım.aynadan baktım.peşimden gelir melir.baktım kolpacı.zaten trafikte kayboldum gittim.

demem oki,sadece küçük bir uyarı yaptım,karşılıgı üzerime sürülen bmw.

kesinlikle ayna kırmayı araca zarar vermeyi onaylamıyorum.ama karşınızda sizi ezmek isteyen 1500kg lik bir demir yıgını var.kendimizi nasıl koruyabiliriz ki???

emir91
15-06-2017, 17:22
Validenin kullandığı sıfır aracı, kansız bi minibüs deynekçisi kaldırıma sıfır park etmedi diye kasti olarak çizmiş. Kameradan v.s herşey belli oluyor. Adamın yeri yurdu da belli. Şeytan dedi ki, git o adamın suratını tanınmaz hale sok. Sonra hukukçu olduğum geldi aklıma, savcılığa şikayette bulundum. Belki birşey çıkmayacak biliyorum. Ancak 2-3 bin tl zarar için, elimi kana bulamadım. Arkadaşın dediği gibi bu işler çok ciddi işler. Savcı davayı açtı mı, bir anda kendinizi kodeste bulursunuz.

Somut olay için konuşuyorum, sol şeritte işlek bir yolda giden bir adamın üzerine kasten araba sürüp devirmek, şansınız olur da adam yaşarsa "kasten adam öldürmeye teşebbüstür" adamın öldüğünü varsayın indirim v.s en az 20 yıl alırsınız.

Alkollüyken aşırı hızlı ters şeride dalıp polisi öldürmenin kamera kayıtları olduğu halde cezasının 8 ay olduğu ülkede 20 yıl falan hikaye garibana denk gelirse belki işler adalet

HondatugraL
15-06-2017, 17:55
Hani cama çekiçle yada taşla vurursunda çattttt eder dökülürya anasını satayım içi öyle oldu ne güzel koydu bariyere doğru ibneye bi darbede bariyerden yemiştir inşallah

Drive Fast
15-06-2017, 18:01
aramadığın halde başını kolayca belaya sokabildiğin bir ülkede bela ararsan suyunu bile pipetle içersin

aykutsafakyaman
15-06-2017, 18:30
Bu forumda bu kadar motorcu nefreti olduğunu bilmiyordum beklemezdim. Bazılarınızla yüzyüze bazılarınızla da ismen tanışıyoruz. Arabanın icindeyken rahat geliyor bazi seyler. Ama 2 tekerin ustundeyken oyle olmuyor.
Ben yeni bi motosiklet kullanicisiyim cogu goprolu cakma youtuber gibi ordan burdan malzeme çıkarıp bi izlenme yapayim gibi bi dururum yok. Zaten coguna bende sovuyorum. Ama benim gibi Trabzon gibi bi sehirde motosiklet suruyosaniz her dakka cinnet geciriyosunuz. Araba sizi saymiyor kamyon saymiyor otobus saymiyor hatta bazen yaya saymiyor. Yavas gidiyorsun niye yavaş gidiyosun kaldirimda git diye tepki geliyor. Hizli gidiyorsun burasi pist mi ne yapiyorsun insan gibi sur sunu diye tepki geliyor. Ayna kirma tekmeleme vb. hic bir hareketi desteklemiyorum. Ama bazi zaman oyle seylere maruz kaliyosun ki insan yapmiycam dediği seyleri yapabiliyor.
Cok şükür buyuge saygiyi da yitirmedik R25 li elemanin yaptigi gibi babam yasibdaki adama sovecek de degilim. Ama burdaki abilerim kardeslerimden tek istegim var bi gun surun motosikleti ne demek istedigimi anlarsiniz.

Anıl E.
15-06-2017, 19:02
"iyi olmuş" diyenlere ithafen:

https://youtu.be/gkAxhsFfyRQ

not:motorum yok

bir a.m.k aynası bir canla aynı değerde mi yani?

hiçbir nesnenin karşılığı elbette can olamaz;ancak bundan sonra kırılacak her aynanın ve zarar görecek her aracın masrafını sen cebinden karşıla kardeşim çok alçakgönüllüsün bunu da yapacağına inanıyorum.

-Murat Özcan-
15-06-2017, 19:23
İkiside haklıdır muhakak..

MetalliHead
15-06-2017, 19:26
Yapmayın etmeyin bu dedikleriniz ayıp . Motorcular agresif ama şeritte gitmesi engellendiği için, sıkıştırıldığı için veya aynayı kullanmayanlar yüzünden agresif.

marikan
15-06-2017, 20:11
Aynayı kırmış. Karşı tarafta reaksiyon vermiş. Kavgada yumruk atarsan yemeyi de göze alacaksın.
İnşallah akıllanır.

Ronin_
15-06-2017, 20:13
ihtimal 1= motorcu ergen vlog, zaten çapına göre atarlı giderken ve ondan bi tık daha atarlı giden taksiciyle dalaştı bişeyler oldu vs vlog için taksiciye atarlandı > taksicide sen misin aynayı alan diyip elemanın aynayı aldı.

ihtimal 2= motorcu filtreleme yaparken taksicide bunu görmeyip üzerine kırdı > eleman el kol yapınca taksicide sinirlendi izlenen yere kadar gelindi ve sonra motorcu yerde

ihtimal 3= taksici ve motorcu da apaçinin önde gideni > en çok ben artistim kavgası yapıp finalde birbirlerine artizlenince motorcu 1.5ton yüke dayanamayıp paketlendi

trafikte ib.e motorcu kadar taksici, otobüstü tırcı normal filo arac kullanan vs var. İnsanları motor sürüyor diye aa bu motorcu oç, taksi sürüyor diye taksici oç diye adlandırırsanız, yarın bir gün sizinde adınızı çıkartırlar. bu şekilde kılıf uydurmaktan vazgeçmemiz lazım ÜLKE OLARAK.

yaklaşık 6 senedir motor, 18 yaşından beride araba kullanıyorum bir fiil..

Arkadaşlar en son mt-09lu youtube onlarca e-5 de tek teker yaparak makaslayan bi eleman vardı.Kanallara çıkınca videoyu sildi özür diledi ve birton ceza tatava vs aldı..

Bu vloggerın amacı ücbeş beğeni alalım bilinelim edileleim reklamamız olsun birazda cebimize benzin parası girsin. Bu apaçi kardeşlik her zaman vardı. Sadece şuan siz kolay ulaşabiliyorsunuz.

Olayla ilgili şahsi yorumum; motorcuda taksicide birbirlerinin haricinde arkadan gelen diğer araçların da can güvenliğini tehlikeye attıkları için :

Motorcununda taksicininde süresiz 2 sene ehliyetten men cezası, 2 sene psikoteknik , akıl sağlığı raporu, kullanmasalar bile toplu taşıma haricinde hiçbir ulaşım aracına binmemeleri gibi bir ceza verilsin ve bu ceza örnek olarak 2-3 kişiye daha verilsin o zaman görelim kim böyle apaçilik yapacak?

AdemAr
15-06-2017, 20:43
Burda taksiciyi savunan tipler, trafikte motorları sıkıştıran , motorları farketmeden kafalarına göre şerit değiştiren insanlar işte. Kime ne açıklamaya çalışıyorsunuz ki :) Bu ülkede kaç tane motorsikleti "taşıt" olarak gören otomobil şöförü var ? Aralardan geçersin caz yaparlar , şeridi ortalarsın sellektör üzerine sellektör yapar baktı geçemiyor sana silme şekilde sollamaya kalkar. Burda keşke ölseymiş, taksici iyi yapmış vs. diye kişilerde trafikte motorsikletleri hiçe sayan kişiler işte.

MiaMi
15-06-2017, 20:49
Karaktersizle karaktersiz şerefsizle şerefsiz olacaksan yaşama aq. Sanamı kaldı lan adama adalet öğretmek anlık sinirle o yaptı sende yaptın kafa girdi bariyerin araya öldü gitti amk ç. neyin kafasındasın.

Eren G.
15-06-2017, 21:13
Az bile yapmis ustunden gecseymis de bir de keske. Youtube parasi, serseri itibari pesinde olan dingillere ders olsaymis. 1 degil 3 degil 5 degil moda oldu mk ayna kirma. Yemiyorsa dotun oyle abidik gubidik hareketler yapamyacaksin o motorun ustunde.

denizhandinc
15-06-2017, 21:15
kardesim bu tarz motorculara mustehak motorsiklette bir motorlu aractır ve sen seridinde gitmek zorundasın herifler yol üstünlükleri varmıs gibi kafasına göre sagımdan solumdan lap diye girip cıkıyolar

Mutu
15-06-2017, 21:21
kardesim bu tarz motorculara mustehak motorsiklette bir motorlu aractır ve sen seridinde gitmek zorundasın herifler yol üstünlükleri varmıs gibi kafasına göre sagımdan solumdan lap diye girip cıkıyolar

Yarın gelsene kullanımı çok kolay olan scooter ımı vercem sana. Hız limitleri dahilinde bi şile otoyoluna çık, şileye kadar git. Normal bir insan gibi ve en sağ şeritten kullanmaya çalış. Motorcuların sizlerin paketçilerden çektiğinin kaç katını otomobillerden, toplu taşımalardan ya da diğer büyük araçlardan çektiğini anla. Tek far var, biz kaza yapınca "normal motorlu" araç dediğin aracımızdan inmemiş muhtemelen 50-60 mt ötede yerde yatıyor oluyoruz. Kimse ayrıcalık beklemiyor.

Mutu
15-06-2017, 21:23
Yine söylüyorum, burada yaptığınız genellemeler kan dondurucu düzeyde. Bi aracınızın yağ seviyesini kontrol ettiğiniz gibi insanlık seviyenizi de kontrol edin. Bunda kol çıkarmazsınız belki ama bu kin ve öfkeyle hayatınız boyunca ceremesini çekeceğiniz hatalar yapabilirsiniz.

MiaMi
15-06-2017, 21:24
Az bile yapmis ustunden gecseymis de bir de keske. Youtube parasi, serseri itibari pesinde olan dingillere ders olsaymis. 1 degil 3 degil 5 degil moda oldu mk ayna kirma. Yemiyorsa dotun oyle abidik gubidik hareketler yapamyacaksin o motorun ustunde.

Güzel kardeşlerim nasıl böyle düşünüyorsunuz motosikletli mal bir hata yaptı ama taksici a. s.kti bu böyle yapılmaz. Sol şeritten bir bayan geliyor olabilirdi motorsun arkasından duramadı vurdu veya panik yaptı metrobüs yoluna kırdı arabayı herşey olabilir. O motorcuyu yakalarsan gerekeni bizzat yap yakalayamazsan plakasını almayı dene oda olmuyorsa allah belanı versin de yoluna bak. Başına belamı almak istiyorsun neler doğabileceğini düşünsenize.

Yigit-Y
15-06-2017, 21:26
Cezaevini lunapark zannedenler var

Klavyeden sallıyorlar

cookies
15-06-2017, 21:26
Akıdaşlaarr mrbaa kanalıma hoşgldiniizz..

wolrath
15-06-2017, 21:40
kamera nerede ya?

ciddi ciddi adam öldürmeye teşebbüs etsin diyenler görüyorum, pes gerçekten. haberlerde 1 tl wc parası için adam öldürenlerden tek farkınız, ayna parası için adam öldürenlere aday olmanız.

biraz insaf. size "maddi" zarar veren herkesi öldürmeye mi çalışıyorsunuz siz hayatınızda? o halde motoru cızen felan herkesi öldürelim biz. ne ala memleket ak!
yada motorcuya carpınca en kotu bır cızık alırım, ama ADAMIN A.KORUM kafasında mı yaşıyorsunuz? allah sizi sakat motorculardan korusun o halde. böyle birşey yaptıgınızda ve o motorcu da ayaga kalkacak kadar az zarar alırsa, o arabayı komple monte eder size emın olun. motorla dusmek arabayla kaza yapmaya hıc benzemıyor bunu 1.agızdan sıze soyluyorum. bu yuzden boyle bır eylem gerceklestıreceksenız , yarınınız yokmuş gibi yapın derim.

Sadık Özyer
15-06-2017, 21:46
kamera nerede ya?

ciddi ciddi adam öldürmeye teşebbüs etsin diyenler görüyorum, pes gerçekten. haberlerde 1 tl wc parası için adam öldürenlerden tek farkınız, ayna parası için adam öldürenlere aday olmanız.

biraz insaf. size "maddi" zarar veren herkesi öldürmeye mi çalışıyorsunuz siz hayatınızda? o halde motoru cızen felan herkesi öldürelim biz. ne ala memleket ak!
yada motorcuya carpınca en kotu bır cızık alırım, ama ADAMIN A.KORUM kafasında mı yaşıyorsunuz? allah sizi sakat motorculardan korusun o halde. böyle birşey yaptıgınızda ve o motorcu da ayaga kalkacak kadar az zarar alırsa, o arabayı komple monte eder size emın olun. motorla dusmek arabayla kaza yapmaya hıc benzemıyor bunu 1.agızdan sıze soyluyorum. bu yuzden boyle bır eylem gerceklestıreceksenız , yarınınız yokmuş gibi yapın derim.
Para kolay kazanılmıyor , mal canın yongasıdır , ben motorcunun önünde ani fren yapar durdurur bir temiz kolunu kilitler kaskı kırılana kadar kafasını yere vurur sonra öylece bırakıp giderdim çarpmazdım , çarpmak yanlış ölebilir .Böyle en fazla benden şikayetci olur bende güzel bir savunma ile denetimli serbestlik ve 3 bin tl kadar bir para cezası alır yoluma devam ederdim oda yediği dayakla kalırdı.

K0213
15-06-2017, 22:07
Kısasa kısas! *** boku kenefte bulurmuş. Ne denir bulamadım.

İbrahim33
15-06-2017, 22:35
kamera nerede ya?

aynanın geçmişini sen si.esin gomutanım :D mesele ayna değil. o anki haleti ruhiye. :) inan ki izlediğim youtube videolarından sonra üzülmüyorum ben. Şahsen biri bana aynı hareketi yapsa bende aynı şekilde silkelerim onu.

STP
15-06-2017, 22:41
Para kolay kazanılmıyor , mal canın yongasıdır , ben motorcunun önünde ani fren yapar durdurur bir temiz kolunu kilitler kaskı kırılana kadar kafasını yere vurur sonra öylece bırakıp giderdim çarpmazdım , çarpmak yanlış ölebilir .Böyle en fazla benden şikayetci olur bende güzel bir savunma ile denetimli serbestlik ve 3 bin tl kadar bir para cezası alır yoluma devam ederdim oda yediği dayakla kalırdı.

Ordaki motorcu ben taksicide sen olsaydinda kilitleseydin kolumu yerlere vuraydin kaskimi :

Dynatech
15-06-2017, 22:54
Ayna kıranda , motorcuyu bariyere yapıştıranda, burada yazanlar da memleketin şu anki içinde bulunduğu ruh halinin yansımasıdır. Bu kadar açık....

(Motor da kullanıorum araba da )

İbrahim33
15-06-2017, 22:56
Herkeste gereksiz bi özgüven var. el yumruğunu yemeyen kendisininkini balyoz sanırmış der geçerim ben. en büyük kabadayılık efendiliktir. Şahsen ben lise yıllarından beri kavga etmedim. Şu yaşımda (evli değilim çoluk çocuk yok olsa gurur 2 ye katlar) birinden bi tokat yesem o gece duramam imkanı yok çekip vurmam lazım. Eski halim olsa trafikte vs birşey hemen inip caz cuz ederdim artık haklı bile olsam eyvallah diyorum. Anaya bacıya laf edilmediği sürece , namusuna ekmeğine el uzatılmadığı sürece kedi gibiyim. Allah kötüye rast getirmesin. Harbiden şu yaşımda birinden öyle büyük değil bi tokat yesem imkanı yok onu vurmam laızm. sonuda *** olacak tabi. ceza zaten yatacaksında kürt ise ailen memleketi terk edecek , kan davası kan parası vs. o yüzde ne şeytanı gör ne salavat getir. bizim kaybedecek şeylerimiz var , gerek yok ;)

wolrath
15-06-2017, 23:01
aynanın geçmişini sen si.esin gomutanım :D mesele ayna değil. o anki haleti ruhiye. :) inan ki izlediğim youtube videolarından sonra üzülmüyorum ben. Şahsen biri bana aynı hareketi yapsa bende aynı şekilde silkelerim onu.

motosıklet sıtelerınde ya da burada , kafasına kamera takıp yerlı yersız tartısma cıkaranları hıcbır zaman savunmadım, hatta en son kamyoncu vıdeosunda ben de ayar oldum ah 2 sopa yese dedım amcadan, lakın bu olay cok cok farklı. barıyerler bıldıgınız parcalıyor motor kullanan kısılerı, dusuk suratte olsalar bıle. bu vıdeoda yapılan motorcuyu durdurmak ya da basıtce tabırle onu sıkıstırmak degıl, bıldıgınız barıyere dogru adama carpıyor. allah korumus gercekten.

sımdı bır kamyon ya da buyuk bır vasıta sıze yıne bu sekılde zarar verse ne yapacaksınız? uzerıne mı kıracaksınız? :) muhtemel durdursanız da karsılacagınız dayı en kotu sızden ırı ve sopalı vs lı olacak. kamyon soforu oldugu ıcın yıne cok buyuk bır ıhtımal bu sıtedekı cogu gencten daha az kaybedecegı sey olacak ve sıze maddı-manevı daha cok zarar verecek. sonuc? demek kı sızın tezınız sadece guc sızdeyken calısıyor, dıger turlu ezılen oluyorsunuz. bu yuzden lutfen an ıtıbarıyle sızden gucsuz olanı kaba kuvvet ya da baska tesebbuslerle ekarte etmeyın. adam ölür yahu, var mı daha kotu bır senaryo? hayatınız mahvolur, afedersınız de mal mısınız sız bır ayna ıcın hapsi goze alıyorsunuz? yukarıda arkadas gozunuze sokmaya calıstı ama anlamadınız. ben de 66 gün yattım ve cıdden hapis boktan bırsey. allah dusurmesın kımseyı hele boyle salak sacma bır sebepten.
madem sıkayet etmek sıze cok cok uzak bır cozum, durdurun sız de ılerıde . motoruna ya da onun korumalarına maddı zarar verın. ne bıleyım baska bır cozum bulun, ama uzerıne kırmayın...

SekoLive
15-06-2017, 23:05
Taksici vs kalitesizmotorcu

İki tipdende hoslanmam. motorlari kollayan birisi olarak bu motorcu rus ruleti oynamis mermiye denk gelmiş.

Taksici anlık sinirle yapmadıysa ciddi cesaretliymis...

mert_can 41
15-06-2017, 23:34
İçimin yağları eridi umarım ibret olurda daha cesaret eden çıkmaz. Ben aracımın üzerine aşırı titrerim benim aracıma yapsa allah korusun aynı tepkiyi verirdim.

sagi
15-06-2017, 23:59
Keşke motorcuları genelleyip sallayanlar çok değil 1-2 hafta istanbulda motosiklet kullansa da ne çekildiğini bilse bende araba sürmeyi bıraktım yaklaşık 6 aydır motosiklet kullanıyorum
Araba ile daha az farketmişim sinyal vermeyen ve daha çok telefonu ile oynayan ne kadar denyo varmış yeni görüyorum.
Emniyet şeridi evet yasak fakat motosiklet ufak ve girip geçebildiği için göz yumuluyor yalandan.
Sizin arabanızın geçeceği boşluk olsa girmeyecek misiniz o boşluğa ya benzin yakmıyım,aman eve erken gidiyim gibi düşünceleriniz olmayacak mı ?

ahmet3425
16-06-2017, 00:02
Yalniz bu icinin yaglari eriyenler ben olsam ustunden gecerdim ezerdim iyi olmus beter olsun diyenlere bakiyorumda yas araligi 18-25 arasi cogunlukla.

Genc kardeslerim bu kadar siddet meraki nedir ? Bi psikolojik danismana gitmenizi tavsiye ediyorum size.

denizhandinc
16-06-2017, 07:14
Yarın gelsene kullanımı çok kolay olan scooter ımı vercem sana. Hız limitleri dahilinde bi şile otoyoluna çık, şileye kadar git. Normal bir insan gibi ve en sağ şeritten kullanmaya çalış. Motorcuların sizlerin paketçilerden çektiğinin kaç katını otomobillerden, toplu taşımalardan ya da diğer büyük araçlardan çektiğini anla. Tek far var, biz kaza yapınca "normal motorlu" araç dediğin aracımızdan inmemiş muhtemelen 50-60 mt ötede yerde yatıyor oluyoruz. Kimse ayrıcalık beklemiyor.

hocam her arac trafikte sorun yasayabilir evet haklısın motorcuların üzerine oynayan, onlara otomobillere verdigi dikkati vermeyen bir kısım 5 para etmez insan mevcut ama bu durum senin motorunla benim sagıma soluma lap diye girme hakkı vermiyor.

Anıl E.
16-06-2017, 08:14
Herkes gergin ramazan nedeniyle , sanki motorcunun ya da taksicinin kardeşi sizsiniz :)

İkisinin de köküne kadar taaaaa size bir şey olmasın :D

blow07
16-06-2017, 08:17
Her yönde olduğu gibi trafikte de çok gelişmiş bir ülkeyiz maşallah.

PiscocuK
16-06-2017, 09:38
Böyle konuların olması güzel.İş olmadığı dönemlerde nasıl akşam oluyor anlamıyorsun bile
Dün 4. sezon 72.bölümde bırakmıştım 7. sezon olmuş bile
Dur bakalım kim kime atarlanacak kim kime gider yapıp, Mustafa sandal'dan "ben olsaydım" şarkısını armağan edecek.

Ufak araç kullanan arkadaşlar ve forumun geneli, makas atarak kullanan gençlik düşünün yine bir gün cuppa cuppa kopuyor tatlı tatlı gidiyorsunuz derken bi atraksyon trafik sıkışması falan sonra bu bahsettiğiniz damperli kamyoncu amcayla söz dalaşına giriyorsunuz ve siz daha ağır küfür edip kaçacakken kamyoncu üzerinize kırıp sizden kaşarlı tost yapıyor.

Motorları böcek gibi gördüğünüz trafikte sizde kamyon ve tırcılar için böceksiniz unutmayın

Anıl E.
16-06-2017, 10:22
Emre abi kimse trafikte yapılan hataların meşrutiyetini savunmuyor zaten ,taşıt kullanım hakkından bahsediyorum. Kim suçludur ,kim şerit hatası yapıyordur vs. o konulara girmiyorum.

Kafasına kamerayı takan küheylan kesilmeye başladı. Her türlü sosyal medya'ya video atabilmek için yarış içinde bu adamlar. Daha geçen gün ,hatta çok konuşulup gülünen bir video vardı. Kamyoncu abi ''öldür beni'' diye isyandaydı hani. Kamyon taa anasının nikahından döneceği zaman,motorcu birden gaza yüklendi sırf bulaşmak için. Adam özürdiledi,haklısın dedi yok ,hala üstüne gitti şoförün. Sırf video atıp izlenmek için.

Bu ayna kırma olayı da ilk değil. Geçen zamanlarda yine bir motorcu arkadaş ,taksi şoförü yavaş yavaş sol şeride girerken birden motorun hızını arttırıp taksiciye küfürler savurarak aynasını kırmıştı.

Kim veriyor bu hakkı onlara ? Nerenin iti bunlar diyorum . Motosiklet sürücülerine daha çok dikkat etmemiz gerekiyor evet doğru,hakları bazen yeniliyor o da doğru. Ben de bazen nerden,aniden geçen motorcuyu göremiyorum çünkü canım gardaşlarım öyle bir kullanıyor ki yolların hakimi maşallah. Bir an da ya sağında ya da solunda bir dur olm sen niye kuralları çiğniyorsun dümbük. Ben şehir içi yol da 50 ile giderken beni geçmek için neden 70-90 a çıkıyosun birden bire .

Benim aracıma da hatalı olsam bile yanıma gelip aynamı kırsa bilmiyorum ne yaparım. Siz çok geniş düşünüyorsunuz sanırım,kovalasam o yüksek hızda ya başka arabaya çarparım ya da motora çarparım ölümlü kaza olur herhalde. Ya yakalayıp döveceksin,ya da taksi şoförü gibi ufaktan dokunacaksın.

kimse kusura bakmasın,taksi şoförünün de yaptığı doğal bir şey değil cana kastediyor ama beyfendinin de kimsenin malına zarar vermeye hakkı yok . Bence çoğu kasıtlı olarak yapmaya başladı bunu. İnşallah ,tüm dualarımla beraber bir gün ben de aynısını yaşamak istiyorum çünkü tepkimi ölçmeliyim . İstanbul gibi yerlerde çok sık yaşanır bunlar,bizim buralarda olsa muhtemelen ben başlatırım devamını halk getirir . Öyle heybeden delikanlılık işlemiyor trafikte her şehirde.

Mutu
16-06-2017, 10:33
Ah şu ama lı cümleler.

Anıl E.
16-06-2017, 10:33
Ah şu ama lı cümleler.

ama'na koyayım he :) :)

clioGT
16-06-2017, 10:44
ayna kırmak nedir ya?

hayatımda bu kadar saçma şey görmedim duymadım. şikayet et trafikte dur in şöföre git vs vs.

ama ayna kırıp kaçmak nedir Allah aşkına.

ilkerrrrr
16-06-2017, 10:46
Mala zarar verenin canına kasteden de onu savunan da benim gözümde maldır.

Motorcu ayrı mal zaten o konu dışı.

ahmet3425
16-06-2017, 11:03
ayna kırmak nedir ya?

hayatımda bu kadar saçma şey görmedim duymadım. şikayet et trafikte dur in şöföre git vs vs.

adamı ezmek nedir o kısıma da değinseydin keske ?

atituti
16-06-2017, 11:04
Burda taksiciyi savunan tipler, trafikte motorları sıkıştıran , motorları farketmeden kafalarına göre şerit değiştiren insanlar işte. Kime ne açıklamaya çalışıyorsunuz ki :) Bu ülkede kaç tane motorsikleti "taşıt" olarak gören otomobil şöförü var ? Aralardan geçersin caz yaparlar , şeridi ortalarsın sellektör üzerine sellektör yapar baktı geçemiyor sana silme şekilde sollamaya kalkar. Burda keşke ölseymiş, taksici iyi yapmış vs. diye kişilerde trafikte motorsikletleri hiçe sayan kişiler işte.

kendi kendinizle çelişiyorsunuz :) kendiniz yazmissini, ,motorsiklet 'taşıt'sa aralardan neden geciyor ? emniyetten neden gidiyor ? cevap varmi ? soyliyeyim , yok.

Anıl E.
16-06-2017, 11:06
Motorcuyu melek ilan edeceksiniz zorlayın :). Başka bir arkadaşa daha söylemiştim. Cana kastetmek zaten hukuksal olarak suç,madem bu kadar cengaversiniz bütün trafikte ,motorcuların zarar vermiş olduğu arabaların masraflarını karşılayın. Abi motorcunun yaptığı yanlış ama senin yaptığın daha da yanlış deyip buyur sıfır aynan abi diyin .

HondatugraL
16-06-2017, 11:08

Motor üstünde büyüdüm motor dediğimde yanlış anlaşılmasın dandık mobiletler daha sonradanda Honda kinetik vardı. Taksıcıyı savunuyorum ama trafıkde ne motoru skıştırmışlığım vardır ne zora sokmuşluğum şeridin hakkını veren motora yolda veririm gerekirse sollarkende uzaklarından geçerim kendi kendine düşerse arabanın altında kalıp başımı belaya sokmasın diye. Eee hani sıkıştıran tiplerdendim, demekki atıp tutmadan önce karşıdaki insanlarıda tanımak gerekiyor.

Day Walker
16-06-2017, 11:19
Yaw bu skici cuma gününde bayaa mutlu oldum bu videoyu görünce...

Kafasına kamera geçiren motorcu trafikte god father oluyo :D ama bi gün çatır çatır skicekler birini sonra youtube da paylaşacaklar haberleri olsun.

Ama bende bariyerlerin daha az tehlikeli olmasını isteyenlerdenim o yüzden bariyerlere özgürlük :hehe:

ahmet3425
16-06-2017, 11:19
kendi kendinizle çelişiyorsunuz :) kendiniz yazmissini, ,motorsiklet 'taşıt'sa aralardan neden geciyor ? emniyetten neden gidiyor ? cevap varmi ? soyliyeyim , yok.

cevap var tabiki ben sana soyleyeyim aralardan gecmek evrensel bir trafik kuralıdır adınada 'filtreleme' denir. emniyet seridine gelecek olursak biz sadece trafik sıkısıkken emniyet seridini kullanmıyoruz aksine trafik rahat ve seyiri hızlıyken emniyet seridini tercih ediyoruz sebebi ise istanbul trafiginde bi suru kendini S.vettel, hamilton sanan manyak dolu makas atıyorlar sıfır geciyorlar vs vs esas sebep güvenlik! ben bazen aynaya önümden daha cok bakıyorum diyeyim sen anla.

clioGT
16-06-2017, 11:21
adamı ezmek nedir o kısıma da değinseydin keske ?

ayna kırmak nedir ya?

ona da burada değinmişim.

ahmet3425
16-06-2017, 11:23
ona da burada değinmişim.

şöföre git vs ? den benim anladıgım motorcu aynayı kırma yani ben onu o sekilde anlamadım kusura bakma.

i-vtec07
16-06-2017, 11:28
İkisininde savunulcak bi tarafı yok

İt iti ısırmış...

clioGT
16-06-2017, 11:29
şöföre git vs ? den benim anladıgım motorcu aynayı kırma yani ben onu o sekilde anlamadım kusura bakma.

estafurllah, yolda ben kaçar sağa saola trafikte yine de yolu veirirm motora, motosiklet sürücüsüne saygı dikkat kontrol vs zaten sıfır araba kullananın, ama vurkaç işi olmaz:)

atituti
16-06-2017, 12:05
cevap var tabiki ben sana soyleyeyim aralardan gecmek evrensel bir trafik kuralıdır adınada 'filtreleme' denir. emniyet seridine gelecek olursak biz sadece trafik sıkısıkken emniyet seridini kullanmıyoruz aksine trafik rahat ve seyiri hızlıyken emniyet seridini tercih ediyoruz sebebi ise istanbul trafiginde bi suru kendini S.vettel, hamilton sanan manyak dolu makas atıyorlar sıfır geciyorlar vs vs esas sebep güvenlik! ben bazen aynaya önümden daha cok bakıyorum diyeyim sen anla.

ahmet yanlışa yanlış örnekleri veriyorsun :-) ben diyorumki cevap varmi ? sen diyorsun trafikte vettel var , dediğin dogru yanlıs demedim ama bu senin ve senin gibilerin aralardan derelereen gecmesini ayna kirmasini mesrylasturmaz , motorcular biz ozguryz ayagina her istedigini yapmaya calisiyorlar , baskasinin alanina girdginde ozgurluk ozgurluk degildir :)

STP
16-06-2017, 12:09
ahmetın fıltreleme dedıgı olayı tc nın resmı kurumunun verdıgı egıtımde ogretıyorlar nasıl olması gerektıgını

ahmet3425
16-06-2017, 12:18
ahmet yanlışa yanlış örnekleri veriyorsun :-) ben diyorumki cevap varmi ? sen diyorsun trafikte vettel var , dediğin dogru yanlıs demedim ama bu senin ve senin gibilerin aralardan derelereen gecmesini ayna kirmasini mesrylasturmaz , motorcular biz ozguryz ayagina her istedigini yapmaya calisiyorlar , baskasinin alanina girdginde ozgurluk ozgurluk degildir :)

motorların sıkısık trafikte arac arasındaki serit bosluklarından gecmeleri yasal bi mevzu diyorum sana sen hala bana kafanıza göre takılıyorsunuz diyorsun. bak simdi tekrar söylüyorum buradaki olayın aslını astarını bilmiyoruz ama sundan emin olabilirsin trafikte cok fazla aynası kırılacak adam var sebebi basit kullanmıyorlar.

ben daha önce ayna kırmadım ama tepki olarak bi kac kez aynasını kapattım nasıl olsa kullanmıyorsun en azından arkandan gelen aynası kapalı görmüyor der dedim ve devam ettim :)

100.000 km askın motosiklet tecrubem var simdiye dek 8-10 farklı aracım oldu toplasan o kadar km yapmamısımdır. yasadıgımız tecbureler sabittir ve sureklide guncelleniyor hele az sinirli bir adamsan trafikte motor sürmek araba sürmekten daha zor bir iş biz ayrıcalık beklemiyoruz sadece saygı gösterilmesini istiyoruz.

MK8800
16-06-2017, 12:27
8 sayfada 3-4 kere sordum , yine soruyorum ;

AYNA KIRMA HAKKINI KİM VERİYOR ?

Anıl E.
16-06-2017, 12:33
Her yasal olaya mantıklı gözle mi bakar olduk ? Yeri geliyor çoğu yasayı eleştiriyoruz. Bana göre o ''filtreleme'' muhabbeti kadar da çok saçma bir şey yok.

Arabayla seyir halindeyken normal hızımda ilerliyorum,sağa dönmem gerekiyor ve sinyal yakıyorum sürekli aynalara baktığım halde o da ne bir motorcu arkadaş geliyor bismillahirahmanirahim ne ara geldin,ne ara dötüme girdin ,biraz hızlı dönsem vurucam. Olsun ama filtreleme yasal

bir daha motorcu gördüğümde kontak kapatacağım .

Anıl E.
16-06-2017, 12:37

Bi motor al da kardeşim,mersin caddelerinin korkulu rüyası ol . Aynasavar mikail

MK8800
16-06-2017, 12:39
Bi motor al da kardeşim,mersin caddelerinin korkulu rüyası ol . Aynasavar mikail

Sonra gundinin biri pikapla ezsin dayı xdxd

Anıl E.
16-06-2017, 12:40
Sonra gundinin biri pikapla ezsin dayı xdxd

olsun gardaşım,o gundinin hatası . Şerefsizin seni ezmeye ne hakkı var,keyif senin değil mi motor benim asfalt benim dersin kırarsın tek tek aynaları.

MK8800
16-06-2017, 12:46
olsun gardaşım,o gundinin hatası . Şerefsizin seni ezmeye ne hakkı var,keyif senin değil mi motor benim asfalt benim dersin kırarsın tek tek aynaları.

Ayna kırmak motorcunun hakkıdır diyen stajyer alemdar kardeşlerime gelsin o zaman :D

Kameranızla çekmek istediğiniz sahnelerle , yaşayacağınız sahneler çok farklı olabilir temkinli olmak lazım karşıdan kim çıkar belli olmuyor

Криминал † - Я Хулиган 📵 (https://www.facebook.com/KriminalCriminal/videos/617846708418774/)

GokhanK.
16-06-2017, 12:48
Sen motorunla emniyetten gidiceksin! ama bir araç emniyete kaçmaya çalıştığında(kaza olmasın diye) yada emniyetten gittiğinde tutup emniyette ne işin var lan burası motor yolu diceksin. Arabaya yasak ama bana izinli diceksin?! İşine gelince trafikte milletin dikkatini dağıtıp oradan buradan giriceksin, işine gelmediğinde emniyette şeridini pist yapıcaksın. Motorsun sen ! kaportan olmayabilir. Kaportan yok diye emniyeti suistimal edemezsin! hangi kitapta yazıyor motorlu emniyeti kullanma hakkına sahiptir diye? Araç aralarından geçip insanların üstüne kırabilir diye. En sol şeritte motorla 20 ile gidebilir diye? Şimdi hemen çıkıp savunmaya geçmesin kimse. ama arabalılarda böyle yapıyo şöyle yapıyo diye. Korumaya çalıştığınız tiplerin yaptıkları bunlar. Arabalılarıda görüyoruz elbette yapılan saçmalığın haddi hesabı yok.

Şu ülkede herkes kullandığı şeyi adam gibi amacına hizmet ettirse zaten sorun olmaz. Sorun saygısızlık kuralsızlık cahillikten ibaret Başkada birşey değil...

polo
16-06-2017, 12:48
Sadece bu başlık için değil genel olarak Türkiye'deki motosiklet kullanıcılarının genel sıkıntısı "motosikletleri farkedin" düşüncesiyle bütün suçu karşı tarafta aramaları. Arkadaşım küçük olan, zarar görecek olan sensin sen dikkat edeceksin, sen farkedeceksin doğrular ülkesinde yaşamıyoruz. Otobanda kim 5 sn de bir arkasına bakar 5 sn de 500 metre geliyorsun 299 la. Kamyonun önünden geçerken ben arabayla geriliyorum sürtmesin diye kör açısı diye motor iki kat dikkat edecek. Sonra tuğralılar var, aynası kapalı giden kadın şoförler var, arabacııı lar var, var da var. Adam daha kontra montra bihaber 30 la viraj dönemiyor kamyona sağdan makas atıyor, şehir içi 160 yapıyor yardıra yardıra. Kardeşim ben işten çıkmışım kafam kazan zaten 160 la arkadan bir araç bekler miyim? Millete plakanı aldım diyorsun senin plakan yok. ondan sonra vurdu katil öyle bir dünya yok. Bu filtreme denilen lanesplitting, abd de birçok eyalette yasakmış abd de yayın yapan bir motovlogger söylüyordu. Çünkü hem motorcuyu hem otomobil kullananları tehlikeye atıyor. Adamlarda bakıyorsun herkes efendi efendi motorunu sürüyor bizde olay şuna dönmüş:
scooter: trafik nedeniyle iş-ev arası
250-500 cc: gecelerin yargıcı motovloggerlar ve genç kardeşlerimiz
600-1000 cc: 299 kilitçiler, cambazlar, trafik magandaları

Burada en çok zarar gören düzgün motor kullanıcıları ama kusura bakmasınlar böyle tipleri kendi içlerinde kendileri ayıklayacaklar. Kimse motosiklet bilincine sahip olmak zorunda değil ki zaten motorculara araba içinden laf anlatılmıyor. Bu olay içinse ilk sayfalarda var "Bir adamın mekanına delik açarsan" lı fotoğraf aynen öyle düşünüyorum. Adamın ekmeği o araç zarar veremezsin, yargılayacak olan sen değilsin. Bildiğin adamın vaktini, malını gasp ediyorsun orada. Bugün aynı zararı sokakta esnafa versen sonuç yine aynı olur polise vermeden bayıltana kadar döverler adamı.

GokhanK.
16-06-2017, 12:50
Korumalar motorculara hadlerini bildiriyor! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=qWs_4Q1DL8M)

şu video yu izleyin. Adam şimdi ne yapsın burada girmesin mi kavşağa? sen motorsun hareket kabiliyetin çok daha fazla. bas git yada frene bas geçsin. nedir yani? adamın götüne teneke bağlarlar !

ghibli06
16-06-2017, 12:57
2 taraf da haksız, 2 taraf da olabilecek kötü sonuçları kabullenmiş... en dayı geçinenimizin bile 1 kurşunluk canı olduğu bir ortamda çok gereksiz olmuş... ne motorcunun ne de taksicinin savunulacak bir tarafı yok, boşuna tartışıyorsunuz 2 yanlıştan 1 doğru çıkmaz...

Yiğit G.
16-06-2017, 13:00
Ne yazik ki bu olaylar yine devletin suçu , nasıl mı ? Sen amerikada veya avrupada bir motorcuyu sıkıştırsan onun canını tehlikeye atsan seni yakalar kelepçeleyip götürürler.İnanılmaz bir para cezası yersin hapis yatarsın veya bu suçun daha önceden tekrarı varsa ehliyetini kaybedebilirsin.Ya türkiyede ? Ceza bile yemessin polisler uğraşmaz.

Motorcunun haksız olduğu yer ise ayna kırması.Haklıyken haksız konuma düşüyor.Ha haklıyken de turkiyede zaten haksız konumda oldugu için ayna yı kırıyor.Çünkü onun hakkını arayacak bir devlet yok ortada.. Oda kendi cezasını veriyor ama salaklık yapıyor çünkü o aynayı kırıyorsan uzayacaksın arkadaş.Öyle öyle bön bön gidersen bura turkiye burada insan canı hiçe sayılan bir ülke adam da gelir seni ezer... Yani taksici bileğine güvenip aşagı inmez.Üstüne kırar..

Taksicinin yaptığına gelirsek bu haraketi amerikada veya avrupada yapsa idi ömrünün çeyreğini hapishanede geçirirdi cana kastetmekten...Bir daha asla direksiyon başına oturamaz.Çünkü bunu yapan insan eline bıçak alıp adam da öldürür.Hiçbir farkı yok.Buda adam öldürmeye teşebbüs dür çünkü.

buyrun arabasını motorsikletin üstüne sürüp sürücüsünü düşürüp yaralayan şöför 15 yıl yemiş (assault with a deadly weapon olarak yargılanmış)

Access Denied (https://www.usnews.com/news/best-states/texas/articles/2017-04-04/texas-man-sentenced-to-15-years-for-injuring-motorcyclists)

O motorsikletlinin hakkını arayacak bir devlet olsa ortada bu olayların hiçbiri olmaz idi.

not: motorcu değilim hiç binmedim bile...

Yiğit G.
16-06-2017, 13:00
Ne yazik ki bu olaylar yine devletin suçu , nasıl mı ? Sen amerikada veya avrupada bir motorcuyu sıkıştırsan onun canını tehlikeye atsan seni yakalar kelepçeleyip götürürler.İnanılmaz bir para cezası yersin hapis yatarsın veya bu suçun daha önceden tekrarı varsa ehliyetini kaybedebilirsin.Ya türkiyede ? Ceza bile yemessin polisler uğraşmaz.

Motorcunun haksız olduğu yer ise ayna kırması.Haklıyken haksız konuma düşüyor.Ha haklıyken de turkiyede zaten haksız konumda oldugu için ayna yı kırıyor.Çünkü onun hakkını arayacak bir devlet yok ortada.. Oda kendi cezasını veriyor ama salaklık yapıyor çünkü o aynayı kırıyorsan uzayacaksın arkadaş.Öyle öyle bön bön gidersen bura turkiye burada insan canı hiçe sayılan bir ülke adam da gelir seni ezer... Yani taksici bileğine güvenip aşagı inmez.Üstüne kırar..

Taksicinin yaptığına gelirsek bu haraketi amerikada veya avrupada yapsa idi ömrünün çeyreğini hapishanede geçirirdi cana kastetmekten...Bir daha asla direksiyon başına oturamaz.Çünkü bunu yapan insan eline bıçak alıp adam da öldürür.Hiçbir farkı yok.Buda adam öldürmeye teşebbüs dür çünkü.

buyrun arabasını motorsikletin üstüne sürüp sürücüsünü düşürüp yaralayan şöför 15 yıl yemiş (assault with a deadly weapon olarak yargılanmış)

Access Denied (https://www.usnews.com/news/best-states/texas/articles/2017-04-04/texas-man-sentenced-to-15-years-for-injuring-motorcyclists)

O motorsikletlinin hakkını arayacak bir devlet olsa ortada bu olayların hiçbiri olmaz idi.

not: motorcu değilim hiç binmedim bile...

HondatugraL
16-06-2017, 13:11
Eskiden böyle değildi arabaya parası yetmeyen ergenler motor ala ala içine ettiler motor keyfinin. Artık insanlara motor denınce çok tehlıkelı bır aletmiş gibi geliyor. Bide şu go prolu yunusdan bozma motorcular türedi tramvaya sataşanı bile var. Herneyse yolunda gidene eyvallahta gerisine acımıyorum bana bulaşmasınlar yeter

ghibli06
16-06-2017, 13:14
motorcuların yarısından çoğu zaten kurye ya da paket servisçiler, aynen taksici mantığıyla gidiyorlar, gerçek motorcular asla böyle hareketler yapmazlar tam tersi defansif kullanırlar, kurallara uyarlar...

atituti
16-06-2017, 13:24
ahmetın fıltreleme dedıgı olayı tc nın resmı kurumunun verdıgı egıtımde ogretıyorlar nasıl olması gerektıgını

o egitimde serit cizgisinin ustunden gidin demiyor mu selcuk? , sikisik yada duran trafikte bi sola bi saga tamponlarin arasindan gecin demiyor yada emniyetten gidin yada ensoldaki aradan gidin demiyor benim anlatmak istedigim bu

mikelazi
16-06-2017, 13:38
emniyete girme,araç aralarından geçme tamam.

nerden gitsin motorlar.bir yol gösterin bakalım.

Mutu
16-06-2017, 13:42

Buradaki arkadaşlar hız sınırına uymana rağmen neredeyse lastiğine değecek şekilde seyreden bilmem kaç tonluk harfiyat kamyonunu aynasından yaldır yaldır görmedikleri için buna bir önerileri olmayacak malesef. Onlar sadece tüm motorculara paketci tayfasıyla aynı kefeye koymayı bilirler.

mikelazi
16-06-2017, 13:50
Buradaki arkadaşlar hız sınırına uymana rağmen neredeyse lastiğine değecek şekilde seyreden bilmem kaç tonluk harfiyat kamyonunu aynasından yaldır yaldır görmedikleri için buna bir önerileri olmayacak malesef. Onlar sadece tüm motorculara paketci tayfasıyla aynı kefeye koymayı bilirler.

usta ciddiyim öneride bulunsunlar.

ahmet3425
16-06-2017, 14:02

insiyatif alıyorsun böyle birseyin hakkı olabilir mi ? sorun sacma oldugu icin cevap verilmemiş.

STP
16-06-2017, 14:11
o egitimde serit cizgisinin ustunden gidin demiyor mu selcuk? , sikisik yada duran trafikte bi sola bi saga tamponlarin arasindan gecin demiyor yada emniyetten gidin yada ensoldaki aradan gidin demiyor benim anlatmak istedigim bu

serıt ızgısı motorlar ıcın en tehlıkleı yerdır hıc bılgın yokmj? bır cok kısı serıt cızgısınde dusuyor

MK8800
16-06-2017, 14:22
insiyatif alıyorsun böyle birseyin hakkı olabilir mi ? sorun sacma oldugu icin cevap verilmemiş.

sana göre saçma , bana göre değil ? Napicaz şimdi

yearone
16-06-2017, 14:23
Yeri gelmişken ben de söyleyim. Motorcu arkadaşlardan rica ediyorum. Gece gündüz "Uzun farlarınızı" açmayın. En az arka sis farını açmış kadar küfür yiyorsunuz.. Kısa far ile de fark edilirsiniz.

Anıl E.
16-06-2017, 14:26
sana göre saçma , bana göre değil ? Napicaz şimdi

Mikail bey lütfen sakin olun.

fthdrn
16-06-2017, 14:33
Mikail bey lütfen sakin olun.
Anıl bey neden profil fotoğrafını değiştirdiniz ?

Anıl E.
16-06-2017, 14:34
Anıl bey neden profil fotoğrafını değiştirdiniz ?

Rahmetliyi daha fazla görmek istemedim,gördükçe sıcak havada titriyordum.

kadioglu
16-06-2017, 14:40

Kurallara göre motor normal bir araç değil mi? Muayeneye giriyor, sigortası yapılıyor, plakası ruhsatı var ve ehliyet gerektiriyor. Dolayısıyla otomobilden farkı varmıdır? Kanun önünde yoktur. Yani otomobilin girmesinin yasak olduğu yere motorun da girmesi yasaktır.
Sorunun cevabına gelince : Otomobil nereden gidiyorsa, motor da oradan gidecek. Emniyete girmeyecek, dar alana girmeyecek, kaldırımda sürülmeyecek vs.vs. Ha motora yaklaşan diğer araçlar da önünde otomobil varmış gibi hareket edecek. Sollamak için adamı sağa itmek yerine diğer şeritlerin müsait olmasını bekleyecek. Ben motor sürerken şerit çizgisinin yaklaşık yarım metre filan sağında gidiyorum.
Ha küçük araç diye, bir çok yere sığıyor diye, hiç bir kanun motosiklete extrem hareketler yapma hakkı vermiyor.

jeffy
16-06-2017, 14:47

normal motorlu taşıtların gitmesi gereken yerden.. Yani şeritlerden..

aRSLaN
16-06-2017, 15:30
Taksicinin yaptığı adam öldürmeye kasıt suçuna girmeli altını çize çize belirtmek gerekir de bu ayna kırma olayının olağan görülmesi çok saçma.

Köprü yolunda gidiyorum arabalar yavaş gidiyor sinyal verip sola gireceğim önümdekini geçmek için, sinyal verir vermez sol arkamda kalan kaskçı tayfa mensubu gazı köklüyor.

Selektör atıp yol istiyorsun sağ geçip yol verebilecek durumu varken yol vermemeyi tercih ediyor, kendim sağ şeride geçince gene gaza basıyor yol vermemek için ki önleri boş olmasına rağmen.

Kavacıktan Ankara yönüne bağlanırken bağlantı yolundan yan yola gireceğim, kenarda arabalar beklemekte üstelik, arkamda dönüş boyunca sabit hızla takip eden şahsına münhasır kaskçı mensubu gaza basıp soluma atlıyor. Ben niye kendimi tehlikeye atayım onun aptallığı yüzünden ya da dip gaz verip bariyere mi yanaştırayım?

Benim düşünceme göre kimse cik cik bahane bulmasın. Hiçbir touring, sport touring kullanıcısının bu şekilde kullandığını görmedim duymadım. Enduro, 125 250 cc kullanıcılarında bu durum fazlasıyla mevcut.

mikelazi
16-06-2017, 16:11
Kurallara göre motor normal bir araç değil mi? Muayeneye giriyor, sigortası yapılıyor, plakası ruhsatı var ve ehliyet gerektiriyor. Dolayısıyla otomobilden farkı varmıdır? Kanun önünde yoktur. Yani otomobilin girmesinin yasak olduğu yere motorun da girmesi yasaktır.
Sorunun cevabına gelince : Otomobil nereden gidiyorsa, motor da oradan gidecek. Emniyete girmeyecek, dar alana girmeyecek, kaldırımda sürülmeyecek vs.vs. Ha motora yaklaşan diğer araçlar da önünde otomobil varmış gibi hareket edecek. Sollamak için adamı sağa itmek yerine diğer şeritlerin müsait olmasını bekleyecek. Ben motor sürerken şerit çizgisinin yaklaşık yarım metre filan sağında gidiyorum.
Ha küçük araç diye, bir çok yere sığıyor diye, hiç bir kanun motosiklete extrem hareketler yapma hakkı vermiyor.

dostum 41 yaşındayım ne atraksyonu,ne extremi. evden işe, işten eve...125cc scooterım var.e-5 e mecbur kalmadıkça çıkmam.

ist.trafiginde motor kullandınızmı bilmiyorum.ama bence kullanmadıgınız anlaşılıyor.normal araba gibi önünüzde scooterımla 50-60 ile gitsem,benim üzerimden atlarsınız.bunu sizde bizde biliyoruz.arabamızla önündeki 1 aracı sollamak için neler yapıyoruz bu trafikte herkez biliyor.motora neler yapılır siz düşünün.ben arkamdan gelen arabaya,münibüse,kamyona güvenmiyorum ki.nasıl normal araç gibi seyretmemi istersiniz.motorsikletin durma mesafeside,4 tekerli bir araçtan uzundur.öndeki araç ani frende motor arkada sümük olur.

yani araya girmeye mecburuz.

93ten beri B,2004ten beride A2 ehliyetim var.tecrübelerimi ve kaybettiğim dostlarımı buraya yazmama gerek yok :)

crazydog
16-06-2017, 17:02
Taksicinin yaptığı yanlış hiç bir doğru tutulur yanı yok yok ta motorcuya ayna kırma hakkını kim veriyor? Benimde başıma geldi istemeden sıkıştırdığım kör noktada kalan vs motorcular oldu pardon dedik eyvallah dedi devam ettik yolumuza daha bugüne kadar aynama sataşan olmadı ha olursa da ağzının payını alır net bi şekilde.

Yiğit G.
16-06-2017, 18:00

hocam senin bu yazdıgın türkiyede geçerli.. Amerika ve birçok avrupa ülkesinde motorlara şerit arası serbesttir.Kanun vardır.Buna lane sptillting denir.Ayrıca motorsikletler için bir aracın arkasında veya önünde gitmekten daha güvenlidir.Şurdan bilgi alabilirsin

Lane splitting - Wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting)

fthdrn
16-06-2017, 18:37
Kurallar ülkesi Türkiye :D

Yigit-Y
16-06-2017, 18:43
Motorcu sizin aynanızı kırsın

Sizde motorcuya çarpın

Motorcuda bi ölsün bakalım

Ondan sonra izleyin bakalım beton demir volta koğuş nedir öğretirler bir ömür boyu

AdemAr
16-06-2017, 20:30

Aradan geçmekten kastım duran trafikte geçilebilecek boşluk varsa oradan geçmek. Emniyet şeridinden gitmeye trafik polisi bile izin veriyorken senin buna laf söylemen gereksiz bence.

AdemAr
16-06-2017, 20:32
O zaman gel bir de istanbulda kullan motoru beni ancak öyle anlarsın ;)

AdemAr
16-06-2017, 20:34
Motor üstünde büyüdüm motor dediğimde yanlış anlaşılmasın dandık mobiletler daha sonradanda Honda kinetik vardı. Taksıcıyı savunuyorum ama trafıkde ne motoru skıştırmışlığım vardır ne zora sokmuşluğum şeridin hakkını veren motora yolda veririm gerekirse sollarkende uzaklarından geçerim kendi kendine düşerse arabanın altında kalıp başımı belaya sokmasın diye. Eee hani sıkıştıran tiplerdendim, demekki atıp tutmadan önce karşıdaki insanlarıda tanımak gerekiyor.

ahmet3425
16-06-2017, 21:45
Motorcu arabalar gibi seridinde gidecek he ? Siz cok biliyosunuz niye mi ?

Kisin aralik ocak subat aylarinda sen arabanin icinde kaloriferi acmis sicacik yolculuk yaparken bizim gotumuz elimiz ayagimiz donuyor. Arada tost olmayi gectim guvenligi kenara at mal miyim o sogukta 30-40 la bile gidemeyen arabalarin arkasindan gideyim pardon ?

Yada yazin sicaginda sen arabanda pufur pufur klimani acmisken ben 30-40 la akan yada akmayan trafikte senin arkandan gidersem motor hataret yapmadada ben o kaskin icinde hararet yapip tansiyonum dusup bayilabilirim (basina gelen arkadaslarim var kirik kol bacak sonucu.

Ya pardonda siz baya kolay saniyorsunuz heralde istanbul trafiginde motor surmeyi tovbe tovbe

Bu motorculara ayar olanlar sizlerde dahil olmak uzere insanlari nasil motosiklete tesvik ederiz diye dusunurken su gelen yorumlara bakar misiniz.

Memlekette trafik bitmis heryer kilit acil bi pakediniz olsa moto kurye ile gondermeyi bilirsiniz sonra motorcu surdan gecmesin burdan gitmesin. Nasil olacak o is?

Burda tanidigim motor suren adamlarin hepsinin en az 1 bazilarinda 2 araba var ustune 2 motoru olanda var benimde arabam var ama ben motor kullanmayi tercih ediyorum herzaman. Hatta istanbulda araba kullanmaktan nefeet ettigim gibi kisin en soguk zamanlari bile olsa motosiklet surmekten buyuk keyif aliyorum.

Yukarida bi arkadas demis ki bende gecen kor noktamda kaldi sikistirdim sonra ozur diledim eyw dedi gotti o motoru suren adam eger sikistirildiysa eminim ki taksici ziklememistir ustune bide munakasa olduysa kesin sayip sovmustur cogunlukla kimlerin taksicilik yaptigini hepiniz biliyorsunuzdur heralde.

Ben yine soyluyorum trafikte aynasi kirilacak cidden cok adam var 2-2 daha 4

Draniela
16-06-2017, 22:24
Olayın evveliyatını bilmiyorum. Belki taksici gerçekten büyük birşey yaptı bilemem. Motor kullanan biri olarak öyle hayvanlar görüyorum ki anlatamam ama gidip kimsenin malına da zarar vermem.
Hadi bu motor sürücüsü itlik (kibar söyledim normalde oç derdim) yapıp kırmış aynayı ama taksici de adamın canına kastetmiş. Bana göre ikisi de şerefsizlik yapmış. Böyle insanların ben var ya...

Bir şey söyleyemiyorum. Yazıklar olsun.

HondatugraL
16-06-2017, 22:31

Motor kullanmıyorum sevmiyorum ama motorun üstünde büyüdüm dediğim gibi babamla birlikte Antalyanın altını üstüne getirirdik en ufak bir kazamız olmadı. İnsan gibi kullanırdı babam motoru o yüzdende hiç bizi farkedin deme ihtiyacı duymadık. Önce kendimizi korur sonra yolumuza bakardık.

HondatugraL
16-06-2017, 22:37
Motorcu arabalar gibi seridinde gidecek he ? Siz cok biliyosunuz niye mi ?

Kisin aralik ocak subat aylarinda sen arabanin icinde kaloriferi acmis sicacik yolculuk yaparken bizim gotumuz elimiz ayagimiz donuyor. Arada tost olmayi gectim guvenligi kenara at mal miyim o sogukta 30-40 la bile gidemeyen arabalarin arkasindan gideyim pardon ?

Yada yazin sicaginda sen arabanda pufur pufur klimani acmisken ben 30-40 la akan yada akmayan trafikte senin arkandan gidersem motor hataret yapmadada ben o kaskin icinde hararet yapip tansiyonum dusup bayilabilirim (basina gelen arkadaslarim var kirik kol bacak sonucu.

Ya pardonda siz baya kolay saniyorsunuz heralde istanbul trafiginde motor surmeyi tovbe tovbe

Bu motorculara ayar olanlar sizlerde dahil olmak uzere insanlari nasil motosiklete tesvik ederiz diye dusunurken su gelen yorumlara bakar misiniz.

Memlekette trafik bitmis heryer kilit acil bi pakediniz olsa moto kurye ile gondermeyi bilirsiniz sonra motorcu surdan gecmesin burdan gitmesin. Nasil olacak o is?

Burda tanidigim motor suren adamlarin hepsinin en az 1 bazilarinda 2 araba var ustune 2 motoru olanda var benimde arabam var ama ben motor kullanmayi tercih ediyorum herzaman. Hatta istanbulda araba kullanmaktan nefeet ettigim gibi kisin en soguk zamanlari bile olsa motosiklet surmekten buyuk keyif aliyorum.

Yukarida bi arkadas demis ki bende gecen kor noktamda kaldi sikistirdim sonra ozur diledim eyw dedi gotti o motoru suren adam eger sikistirildiysa eminim ki taksici ziklememistir ustune bide munakasa olduysa kesin sayip sovmustur cogunlukla kimlerin taksicilik yaptigini hepiniz biliyorsunuzdur heralde.

Ben yine soyluyorum trafikte aynasi kirilacak cidden cok adam var 2-2 daha 4

Motora binerken bunları göze alıyor olman lazım. Kimse zorla motora binin donun yada yanın sıcaktan demiyor binmeyin ozman. Yoldaki orta halli motorların çoğu 15-20 binden başlıyor zaten araba parası bu zahmetlere katlanamıyorsanız araba alın kaldıki motorun zevkide budur yoksa arabadan farkıda kalmıyor zaten. Ha yok ben sağdan soldan şerit olmayan yerden geçerim sokarım motoru dıyorsan geçemeyipte düşersen aynama bakarım sonra yoluma.

Eren G.
16-06-2017, 22:57
Bir akgezenlerin kandirildik ajitasyonu bir de su motorcu ajitasyonu. Yok biz nerede surelim e biz bu aynayi kirmayalim da besleyelim mi ? Yok biz neler cekiyoruz yok efendim transilvanyada makas atmak legal. Maganda gibi surmuyorsaniz bu motosikleti neye aliniyorsunuz bu kadar burada denilenleri ben anlamiyorum ? Madem farklisiniz kuryeci paketci tayfadan ee ne bu surekli madur tutumu ?

ahmet3425
16-06-2017, 22:59
Motora binerken bunları göze alıyor olman lazım. Kimse zorla motora binin donun yada yanın sıcaktan demiyor binmeyin ozman. Yoldaki orta halli motorların çoğu 15-20 binden başlıyor zaten araba parası bu zahmetlere katlanamıyorsanız araba alın kaldıki motorun zevkide budur yoksa arabadan farkıda kalmıyor zaten. Ha yok ben sağdan soldan şerit olmayan yerden geçerim sokarım motoru dıyorsan geçemeyipte düşersen aynama bakarım sonra yoluma.

Madem alinti yapacaksin once mesaji duzgun oku arabam var kardesim ama istanbul trafiginde kullanmaktan nefret ediyorum demisim ustteki mesajimda.

Motorum olmasa yine araba kullanmam toplu tasima kullanirim ayrica evet benim tercihim sana burada saygi duymak dusuyor.

Drive Fast
16-06-2017, 23:18
İki tane şerefsiz için döktüğümüz dile yazık aslinda hepimiz aynı şeyi söylüyoruz motor kullananlari savunanlar kimsenin canına kast edemezsin diyor motorculara karşı olanlarda kimsenin malına zarar verip trafikte abidik gubidik gidemezsin diyor, anladığım kadarıyla adam gibi motor kullananlara ölsün gebersin dendiğini düşünmüyorum motorcu arkadaşlar biz taksicileri veya trafikte terör estiren barzolari savunmadıgimiz gibi bence sizde her motorcuyu savunmayın önceki sayfada yazmıştım bela arıyorsan hayır bulmazsın burası türkiye trafiğin durumu belli insanlarin durumu belli bunu bilerek ve göze alarak trafiğe cikalirsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum

HondatugraL
16-06-2017, 23:26
Madem alinti yapacaksin once mesaji duzgun oku arabam var kardesim ama istanbul trafiginde kullanmaktan nefret ediyorum demisim ustteki mesajimda.

Motorum olmasa yine araba kullanmam toplu tasima kullanirim ayrica evet benim tercihim sana burada saygi duymak dusuyor.

Ben saygı duyuyorum zaten boşa donuyorum diye hayıflanmaya gerek yok bunu söylüyorum sadece

McKrop
17-06-2017, 01:14
Motosikleti gectim arabalarinda guvenlik seridini kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Ulan koca istanbulda her yer hastane her yerde olay her yerde polis. Neyin acelesini nereye tasiyorsun? Guvenlik seridi dahi olsa ne kadar ise yariyor? Maltepedeki hastayi bakirkoye mi tasiyosunuz? Ensesi kalinlar zaten 10 araba konvoy yapiyor neyin havasiysa? Guvenlik seridi ne kadar guvenli? Ben size soyliyim sacmaligin daniskasi. Neyi tartisiyoruz arkadaslar istanbul trafigi bitmis. Tum yollar icin arti bir serit buyuk rahatlik olacaktir. Kaldirin guvenlik seritlerini. Ego tatmin seridi olmaya basladi. Bana birisi guvenlik seridinin gerekliligini ciddi ciddi anlatsin ikna etsin ben dinlerim. Ama lise 2 Türkçesiyle annen, baban hastaneye acil... seklinde cumleleri kabul etmiyorum

ÖmerF.Bayar
17-06-2017, 02:00
Ben ciddi tırsıyorum motorlardan, özellikle paket servis motorları ve getir in motorlarından, nerden ne zaman çıkacakları hiç belli değil,
Önümde ölümcül motor kazasıda görünce zaten direk onum arkam sağım solum olduğum bildiginiz,
Videoda o haklı bu haksız vs demek yanlıs ama bazıları gerçekten hak ediyor, hepsi gopro nun .ok yemesi, millet video uğruna sapıttı.

youssef
17-06-2017, 02:03
Motosikleti gectim arabalarinda guvenlik seridini kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Ulan koca istanbulda her yer hastane her yerde olay her yerde polis. Neyin acelesini nereye tasiyorsun? Guvenlik seridi dahi olsa ne kadar ise yariyor? Maltepedeki hastayi bakirkoye mi tasiyosunuz? Ensesi kalinlar zaten 10 araba konvoy yapiyor neyin havasiysa? Guvenlik seridi ne kadar guvenli? Ben size soyliyim sacmaligin daniskasi. Neyi tartisiyoruz arkadaslar istanbul trafigi bitmis. Tum yollar icin arti bir serit buyuk rahatlik olacaktir. Kaldirin guvenlik seritlerini. Ego tatmin seridi olmaya basladi. Bana birisi guvenlik seridinin gerekliligini ciddi ciddi anlatsin ikna etsin ben dinlerim. Ama lise 2 Türkçesiyle annen, baban hastaneye acil... seklinde cumleleri kabul etmiyorum

Şimdi şöyle bir durum var. Her yolda veya yolun her kısmında güvenlik şeridi yok. Güvenlik şeridinin devamlı kullanılan bir şerit olacağını ön görürsek eğer, bu senaryoda da 4 şeritten 3 şerite düşüş mevkiilerinde yoğunluk olacak. Ekstra trafik oluşmuş olacak böylece :) zaten trafiğin asıl sebebi şerit daralmaları ve tali yoldan ana yola katılma durumları değil mi ?

gokhankenar
17-06-2017, 10:21
orada ben olsam sonunu düşünmeden kesinlikle aynısını yapardım... Gebersin şerefsiz

onn_dear
17-06-2017, 10:45
Bakın beyler,
Motorda ya da araçta olun, önünüze kiran da oluyor yanlis yerden donende ama eger kaza yapmadan manevra ile kurtardıysanız bırakın gitsin zaten kurtardınız peşinden gitmeyin kavga etmeyin serserinin psikopattın birine denk gelirsiniz kötü sonuçlar doğurur . Yok kaza olduysa zaten olan olmuştur can sağlığınız yerindeyse tutun tutanaginizi gidin yaptırın vasıtanızı. Ben eğer kurtardıysam yüzde yüz karşı taraf hatalı olsa kornaya dahi basmam kurtardım vurmadım çeker giderim yoluma. Motorlara da, arabaya da, yayaya da her zaman yol verir selam alirim.

Kubilay
17-06-2017, 11:01
Üniversitedeyken arabada sopa taşırdım, minibüsçü ve taksicilere eyvallahım yoktu, en ufak sıkıntıda ek frenini cart çeker arabadan inerdim. Babam bir gün kendini öldürtecen lan derdi, bi de onla kavga ederdik.

Sonra taksicilik yaptım bi dönem, bu dönemde semtten bi arkadaşım cezaevine girdi çıktı 9 ay. Taksici psikolojisine aşina oldum az çok, arkadaşım da çıktı o arada, oturduk muhabbet ettik. Öyle değişmişti ki, içeriye dair anlattıkları beni de çok etkiledi. Arabadaki sopayı çöpe attım, o gün bugündür arabadan inmiyorum, dişimi sıkıyorum.

Bir anlık sinir insana her şeyi yaptırır, sonrası hep pişmanlık. Şükür başıma bir iş gelmedi, inşallah da gelmez. Asıp kesmeye gerek yok, herkes ekmeğinin peşinde, biraz hoşgörülü olmak lazım.

ambinte
17-06-2017, 13:30
Can>Mal

Bazı mesajları şaşkınlıkla okuyorum. Gebersin şerefsiz ya da ben de aynısını yapardım.
Bu kadar gaddar bir toplum mu olduk?
Altı üstü bir ayna. Bunun için adam mı öldürülür.

Motorcu arkadaşın yaptığını savunmak mümkün değil ama verilen tepkiler çok üzücü.

Mehmet Opc
19-06-2017, 10:07
Motorcularda deli cesareti var ayna kırmak nedir git indir kozunu paylaş. Ama taksicide haklı adam 10-20 lira kazansın diye bütün gün koşturuyor. Şahsen benim aracımın aynasını kırsa sürter düşürürüm yine sonuçta kırıyorsan bunuda göze alacaksın. Kırdı yakaladın dövdün sonra nolacak kim zararını karşılayacak sorum bu ? 1 aracın aynası 1.500 lira ortalama kaskon yoksa yazık yani

YsfTzcn
19-06-2017, 10:22
Şu motorcu düşmanlığı nedir bu forumda anlamadım. Yorumlarda resmen kanım dondu. Karşınızdaki insan, bir sorun varsa çekin kenara konuşun. O taksicinin hareketi ile adam ölseydi ne olacaktı. Belki evde bekleyeni vardır, belki ufak bir bebeği vardır. Lütfen insani duygularınızı yitirmeyin.

Not:Motor falan kullanmıyorum, sempatizan değilim sonra garip garip konuşmayın.

wolrath
19-06-2017, 10:37
dün o yagmurda 850km den sonra ıstanbula donuste temde bıldıgınız ustume kırdı c 180ın teki. atlattıgım tehlıke ve hıssettıgım duyguları anlatamam. orta serıt 80le gıdıyordum.
sonra sagına gecıp 5dk boyunca el ısaretı cektım, sadece baktı. degıl aynası, sı.ını koparmak ıstedım gercekten.
sıze ufak oyunlar gıbı gelıyor bu makaslar vs ama can guvenlıgımızı rıske atıyorsunuz. bu tur seylerı yapıyorsanız , arabanızı sevmıyorsunuz bence. herkes benım kadar anlayıslı olamıyor.

STP
19-06-2017, 10:50
burda esenlerı sadece 1 gun ıst trafıgıne motorla salalım baska hıcbırseye gerek yok

Mutu
19-06-2017, 10:52
dün o yagmurda 850km den sonra ıstanbula donuste temde bıldıgınız ustume kırdı c 180ın teki. atlattıgım tehlıke ve hıssettıgım duyguları anlatamam. orta serıt 80le gıdıyordum.
sonra sagına gecıp 5dk boyunca el ısaretı cektım, sadece baktı. degıl aynası, sı.ını koparmak ıstedım gercekten.
sıze ufak oyunlar gıbı gelıyor bu makaslar vs ama can guvenlıgımızı rıske atıyorsunuz. bu tur seylerı yapıyorsanız , arabanızı sevmıyorsunuz bence. herkes benım kadar anlayıslı olamıyor.

"BURSA'da, dün kırmızı ışıkta beklerken, bulundukları motosiklete TIR'ın çarpması sonucu yaşamını yitiren Hüseyin ve Rabia Mülayim çifti, Orhangazi İlçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Mülayim çiftinin kısa bir ayrılık yaşadıktan sonra 3 gün önce yeniden nikah kıyarak evlendikleri öğrenildi."

Gelcek şimdi biri yine "ama siz di imniyittin gidiyorsunuz" diyecek Tövbe tövbe ya.

mkerim
19-06-2017, 10:59
Şu motorcu düşmanlığı nedir bu forumda anlamadım. Yorumlarda resmen kanım dondu. Karşınızdaki insan, bir sorun varsa çekin kenara konuşun. O taksicinin hareketi ile adam ölseydi ne olacaktı. Belki evde bekleyeni vardır, belki ufak bir bebeği vardır. Lütfen insani duygularınızı yitirmeyin.

Not:Motor falan kullanmıyorum, sempatizan değilim sonra garip garip konuşmayın.

burada aynayı kırmak öneli olan. aynayı kıran Ö..z motosiklet kullanırken bu işi yapıyor. o hareketi bisiklet kullanan yada koşan biri de yapsa tepkinin aynı olacağını düşünüyorum.

STP
19-06-2017, 11:01
burada aynayı kırmak öneli olan. aynayı kıran Ö..z motosiklet kullanırken bu işi yapıyor. o hareketi bisiklet kullanan yada koşan biri de yapsa tepkinin aynı olacağını düşünüyorum.

bırsey sorucam, olumden donmek nasıl bılıyormusunuz ?

mkerim
19-06-2017, 11:08
bırsey sorucam, olumden donmek nasıl bılıyormusunuz ?

ne anlamda sordun bunu. ayna kırmak çözüm mü. birinin aynasını kırdıktan sonra olabilecekleri düşünüyormusun. daha dün malın biri en soldan sağ şeride geçerken beni de sağ yola sokmaya çalıştı. sonra kibarca adama bu hareketi yapmaması gerektiğini anlattım. eğer kırma dökme olacaksa savunmasız olan araca değil kendini savunacak olan bir şeye karşılık vermeyi tercih ederim. bende motosikletin üzerindeyken oldu bu olay.
ölümden dönmenin çeşitleri var trafikte olanından bahsediyorsan günümüz şartlarında şansını zorlamaman gerektiğini düşünüyorum.

wolrath
19-06-2017, 11:10

yanlıslıkla (!) aynanızı kıran agır vasıtaların da uzerıne kırabılıyor musunuz mıkerım boy, yoksa mıkerler aynayı dıyıp devam mı edıyorsunuz :)

*

kımse kusura bakmasın ama bu 3 5 kısıyı toplayıp adam dovmekten hıcbır farkı yok. ılerıde yakalayıp hesaplasmak varken ya da yasal baska cozumler aramak varken cana kast etmek.

Anıl E.
19-06-2017, 11:13
yanlıslıkla (!) aynanızı kıran agır vasıtaların da uzerıne kırabılıyor musunuz mıkerım boy, yoksa mıkerler aynayı dıyıp devam mı edıyorsunuz :)

*

kımse kusura bakmasın ama bu 3 5 kısıyı toplayıp adam dovmekten hıcbır farkı yok. ılerıde yakalayıp hesaplasmak varken ya da yasal baska cozumler aramak varken cana kast etmek.

cana kast etmek yanlış zaten abi de ,adam yanlışlıkla aynayı kırmıyor kasıtlı kırıyor . Yasal çözüm mü ? Adam eşinin yanında dayak yiyor,ölüm tehditleri alıyor korkudan evine giremiyor,yapanlar sağda solda rahatlıkla geziyor. Ayna için emniyete gittiğinde ''al bak boy aynası var'' der yollarlar.

Amerika da mı yaşıyoruz ?

Mutu
19-06-2017, 11:18
Tamam kendi adaletimizi sağlıyalım biz de öyleyse diyorsun.

wolrath
19-06-2017, 11:20
cana kast etmek yanlış zaten abi de ,adam yanlışlıkla aynayı kırmıyor kasıtlı kırıyor . Yasal çözüm mü ? Adam eşinin yanında dayak yiyor,ölüm tehditleri alıyor korkudan evine giremiyor,yapanlar sağda solda rahatlıkla geziyor. Ayna için emniyete gittiğinde ''al bak boy aynası var'' der yollarlar.

Amerika da mı yaşıyoruz ?

unlem koydum zaten, bılerek aynanızı kırsa ne tepkı vereceksınız ? :)
bunu karsındakı motordayken yapabılmek, anca sana gucum yetıyor demek işte.

STP
19-06-2017, 11:21
ne anlamda sordun bunu. ayna kırmak çözüm mü. birinin aynasını kırdıktan sonra olabilecekleri düşünüyormusun. daha dün malın biri en soldan sağ şeride geçerken beni de sağ yola sokmaya çalıştı. sonra kibarca adama bu hareketi yapmaması gerektiğini anlattım. eğer kırma dökme olacaksa savunmasız olan araca değil kendini savunacak olan bir şeye karşılık vermeyi tercih ederim. bende motosikletin üzerindeyken oldu bu olay.
ölümden dönmenin çeşitleri var trafikte olanından bahsediyorsan günümüz şartlarında şansını zorlamaman gerektiğini düşünüyorum.

demek ıstedıgım bu gune kadar cıdden olumden dondum baska okuzler davarlar tarafından kendım kurtuldum. bı kere dahı yeltenmedım ayna kırmaya vs ama yapmak lazımkı bı daha sagına soluna baksın kontrollu olsunlar

STP
19-06-2017, 11:24

gÖt ister...................

fthdrn
19-06-2017, 11:31
demek ıstedıgım bu gune kadar cıdden olumden dondum baska okuzler davarlar tarafından kendım kurtuldum. bı kere dahı yeltenmedım ayna kırmaya vs ama yapmak lazımkı bı daha sagına soluna baksın kontrollu olsunlar

Selçuk abi fk2 ile giderken dalgınlığına geliyor ve solundaki motoru görmüyorsun ve saniyelik üzerine kırma meyilimi gösteriyorsun. sonra el işareti ile kusura bakma diyorsun ama motorcu kafasındaki goprodan aldığı yetki ile aynanı alıp gidiyor. Senin içinde hiç kötülük yok ama malına zarar verip gidiyor bir anlık hatan yüzünden. yakalayıp dövme şansında yok napacaksın ? bırakırım nere gidiyorsa gitsin deme inanmam :D

wolrath
19-06-2017, 11:34
sen bı hareket sonrası ozur dıledıgınde kımse ayna kırmaz emın ol kardesım. tekrarlar cunku o ayı, bır daha yapar ya da s.tr gıt der eleman de kızıp ayna kırar...

Anıl E.
19-06-2017, 11:35

ben haklıysam kovalamaktan vazgeçmem abi,otobüste olsa kamyon da olsa elbet bir kırmızı ışık denk gelir. Otobüsü kamyonu görünce geri vites mi yapalım yani ? :)

wolrath
19-06-2017, 11:35
he motor kullanan kımse de baska motorcuya bu sekılde hareket yapmaz. cunku algıların cok degısıyor kımın nerden gelecegını motorun nereden cıkacagını cok daha ıyı bılıyor oluyorsun.

wolrath
19-06-2017, 11:36
ben haklıysam kovalamaktan vazgeçmem abi,otobüste olsa kamyon da olsa elbet bir kırmızı ışık denk gelir. Otobüsü kamyonu görünce geri vites mi yapalım yani ? :)

yok hacım demek ıstedıgım motora carpıp barıyere surukleyen arkadaslar agır vasıtaya bu sekılde cozum bulamıyor ama demek ıstedım ;) agır vasıtaya buldugun cozumu motora da bul bence. hareket halındekı motora vurmak cok cok cıddı bır olay.

STP
19-06-2017, 11:39
Selçuk abi fk2 ile giderken dalgınlığına geliyor ve solundaki motoru görmüyorsun ve saniyelik üzerine kırma meyilimi gösteriyorsun. sonra el işareti ile kusura bakma diyorsun ama motorcu kafasındaki goprodan aldığı yetki ile aynanı alıp gidiyor. Senin içinde hiç kötülük yok ama malına zarar verip gidiyor bir anlık hatan yüzünden. yakalayıp dövme şansında yok napacaksın ? bırakırım nere gidiyorsa gitsin deme inanmam :D

valla fk2 olmasına gerek yokkı dıger arabalarımda ucuz degılkı fk2 harıc ıkısı elektrıklı ayna daha kalın para, olmadımı dedıgın oldu? elını kaldırıp pardon demek yeterlı oluyo merak etme

SekoLive
19-06-2017, 11:46

aklıma gelen sahne

Sarı Mercedes-Kamyoncu Sahnesi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3jHFiutWo-0)

kimi için ayna kimi için canı değerlidir.

biz videolarda el kaldıran adama elini biyerine sokarım diye bağıran motorcularda izledik :)

tanımadığınız motorcu için kesin yapmaz etmez gibi ifadeler gerçeği yansıtmaz keza aynı sekilde tanımadığımız taksici içinde.

videonun başı yok. olan görüntüye göre konuşursak aynayı kıran bütün ihaleyi alan kişidir.

tez zamanda iyileşip durumu anlatır inşallah

fthdrn
19-06-2017, 11:47
valla fk2 olmasına gerek yokkı dıger arabalarımda ucuz degılkı fk2 harıc ıkısı elektrıklı ayna daha kalın para, olmadımı dedıgın oldu? elını kaldırıp pardon demek yeterlı oluyo merak etme

bi onu bildiğim için onu örnek verdim. Pardon demek yeterli olmuyor Youtube de motovlog çekenlerin çoğu araç sürücüleri özür de dilese kaskındaki kameraya güvenip sataşıyor. balmumcudaki taksicinin aynasını kırma olayında taksiciye konuşma fırsatı bile vermeden aynasını kırıp devam etmişti motorcu.

fthdrn
19-06-2017, 11:54
https://www.youtube.com/watch?v=jeO5YlXyzm4

Bu videodaki anası belli olmayan motorcunun yaptığı doğru mu şimdi ? adam belli ki kasten olmayacak şekilde yolu ortalamış giderken motorun geldiğini sonradan fark ediyor ve sağa geçiyor. hatta konuştukları sırada daha da sağ şeride kayıyor motorcu da onun şeridinde oluyor. Sürücü sadece yola bakıp tartışmamasına rağmen motorcu sırf prim olsun diye adamın malına zarar veriyor. Şimdi yukarıda yazıyorsunuz motorcular özür dileyenin arabasına zarar vermez diye. Ayna kırma yönteminin bir savunması yoktur bence.

onat
19-06-2017, 11:55
2006 yılından beri motor , 18 yıldır da araba kullanıyorum. trafikte canımı tehlikeye atan araba yada motor fark etmez kim olursa ayna yada her ne ise gerekeni yaparım. fakat hiçbir sebep olmadan da kimsenin malına yada canına zarar vermedim , vermemde.

YALNIZ araba süren arkadaşlar şunu bir türlü anlayamadı ; motorlar şeritten gitmezler. gitmemeleri lazım. YADA motorlar trafikte 2 araba arasından geçebilirler. neden geçmesinler ? sen geçemiyorsun diye adam da geçmesin mi ? yada emniyet şeridinden neden gidemesin ? gitse emniyet şeridinde trafik mi oluşacak ? hasta hastaneye yetişemeyecek yada acil bir durumda polis olay yerine geç mi kalacak ?

Bizim milletimizde ben yapamıyorsam oda yapamasın , ben binemiyorsam oda rahat binemesin mantığı var. Malesef çekememe durumu. Türkiyenin en büyük otomobil bilgi platformu olan bu sitede bile , sözde herkes akli selim olur ama olay motorculara gelince ölsün gebersin deniyor. Yahu arkadaşlar , her önüne gelen kaskına cam takıp geziyorsa bunun sebebi trafikte yaşadıkları sorunlardır. Adamlar çok mu mutlu kafasında kamerayla gezmeye ? zevki için hafta sonu motora binen bir kişi 2 saatlik ulaşım süresince kaç kere tehlike atlatıyor kaç kişi ölüm tehklikesi yaşıyor biliyor musunuz.. binmeyin kardeşim o zaman diyecek beyinsizler çıkacaktır elbette. adam neden yaşama sevinci olan motora senin gibi beyinsizler yüzünden binmesin ? sen değiş kardeşim. sen saygılı olmayı öğren. sen trafikte sıkıştırma. sen yol vermeyi öğren. bunları yapmak sana ne kaybettirir. aksine saygılı bir birey olmayı öğrenmiş olursun. bu toplum böyle olduğu için bu insanlar da manyaklaştı. eskiden ayna kırmamı vardı ? kafada camla video çekip salak salak vloglar hazırlayan motorcular mı vardı ? kimse kusura bakmasın. bu insanların bu hale gelmesindeki etken siz duyarsız araba kullanıcılarısınız. laflarımı üzerine alınan yazsın. yoksa gayet saygılı , efendi , bilinçli kişileri tenzih ediyorum.

STP
19-06-2017, 11:56

Bu videodaki anası belli olmayan motorcunun yaptığı doğru mu şimdi ? adam belli ki kasten olmayacak şekilde yolu ortalamış giderken motorun geldiğini sonradan fark ediyor ve sağa geçiyor. hatta konuştukları sırada daha da sağ şeride kayıyor motorcu da onun şeridinde oluyor. Sürücü sadece yola bakıp tartışmamasına rağmen motorcu sırf prim olsun diye adamın malına zarar veriyor. Şimdi yukarıda yazıyorsunuz motorcular özür dileyenin arabasına zarar vermez diye. Ayna kırma yönteminin bir savunması yoktur bence.

tamamda fatıh bu tam oc yanı :)

Anıl E.
19-06-2017, 12:00

o'... oğlun da plaka da yok. Biz baskılı mühürlü orjinal app ile gezmeye bi yerimiz yemiyor. Adamlarda ki özgüven patlamasına bak . Video'nun altındaki yorumlar zaten düşmanlığı gözler önüne seriyor. Böyle yaparak antipati topluyorlar farkında değiller ,o'... nun oğlu adam zaten arabayı iyice kenara çekmiş nerdeyse kaldırıma çıkacak daha ne istiyorsun haa o'... oğlu .

Laleye bak,kendi motoru kaldırımda park halindeyken biri yere düşürse olay yaratır,milletin arabasına zarar veriyor . Böyle video'ya almaları güzel bence,iki gün sonra güzel dayak yeme videoları çoğalır inşallah.

fthdrn
19-06-2017, 12:02
tamamda fatıh bu tam oc yanı :)

https://www.youtube.com/watch?v=ybdHRvgSAzU

peki bu abi :)
Motorcunun motoru sürüş tarzından videoluk pozisyon aradığını fark edebiliyorsunuz. Opelin döneceğini görmesine rağmen fren yapmayıp dibine kadar girip korna basıyor bilerek. kendi yanındaki ford fren yapıyor bekliyor dönüş yapanları ama motor olduğu için durma gereksinimi göstermiyor. opeli süren adam hiç soluna bakıp tartışmaya girmiyor laf atmıyor ama aynasından oluyor. Şimdi bu aynasına zarar verilmesi doğru mu :)

mkerim
19-06-2017, 12:06
motosiklete kimler karşıdır.

1 almak istemiş ama alamamışlar.
annesi babası veya eşi tarafından engellenen kişiler. hani duyarsınız ya alacaktım ama annem yemin verdirdi. bunlar en tehlikeli olanlar. kendilerinin motosikleti kullanıp hatta onu uçurma kabiliyetine sahip olduklarını düşünürler ve gördükleri her motosiklete bir zarar verme peşinde olanlar. her türlü imkana sahip olup engellenen kesim çok tehlikelidirler.
2 para durumlarından dolayı almayanlar.
imrenerek bakar ve yardımcı olamaya çalışırlar. zarar vermezler.
3 almış fakat kullanmayı becerememiş tiplerdir.
motosiklet umurlarında olmaz gereksiz olduğunu düşünürler. motosiklete zarar verdikleri görülmemiştir.

KÖROĞLU
19-06-2017, 12:15
Son iki video ibretlik, düzgün kullanan adama lafım elbette yok ama bunun gibi haysiyetsizlere o aynayı sapıyla monte etmek lazım.

Madem adamsın madem delikanlısın niye kaçıp gidiyorsun. Sorun bunun gibi şerefsizlere prim verenlerde. Milletin başına iş olurlar başka bir şey değil.

Trafik yapısı gereği her türlü duruma müsait, istemeden de karşı tarafı zor durumda bıraktığımız oluyor, iyi niyet çerçevesinde özür dileyip geçmek lazım.

Özür dilediğim halde o elini g. sokarım derse biri tamam kardeş gel sok mu diyeceğiz ?

serkanaygün
19-06-2017, 12:17

Motorcunun motoru sürüş tarzından videoluk pozisyon aradığını fark edebiliyorsunuz. Opelin döneceğini görmesine rağmen fren yapmayıp dibine kadar girip korna basıyor bilerek. kendi yanındaki ford fren yapıyor bekliyor dönüş yapanları ama motor olduğu için durma gereksinimi göstermiyor. opeli süren adam hiç soluna bakıp tartışmaya girmiyor laf atmıyor ama aynasından oluyor. Şimdi bu aynasına zarar verilmesi doğru mu :)

Hadi Diğerleri neyse de bu tam sopalık, insana kriz geçirtir sokakta. Belli ki adam oradan çıkacak bas frene dur olsun bitsin. Acı acı kornaya basacaksın bir de gidip aynasını kopartacaksın üstüne de marifet gibi videoya ay elim çarptı kolum çarptı yazacaksın. Dayak arsızı bi tiptir bu kesin.

aRSLaN
19-06-2017, 12:53
2006 yılından beri motor , 18 yıldır da araba kullanıyorum. trafikte canımı tehlikeye atan araba yada motor fark etmez kim olursa ayna yada her ne ise gerekeni yaparım. fakat hiçbir sebep olmadan da kimsenin malına yada canına zarar vermedim , vermemde.

YALNIZ araba süren arkadaşlar şunu bir türlü anlayamadı ; motorlar şeritten gitmezler. gitmemeleri lazım. YADA motorlar trafikte 2 araba arasından geçebilirler. neden geçmesinler ? sen geçemiyorsun diye adam da geçmesin mi ? yada emniyet şeridinden neden gidemesin ? gitse emniyet şeridinde trafik mi oluşacak ? hasta hastaneye yetişemeyecek yada acil bir durumda polis olay yerine geç mi kalacak ?

Bizim milletimizde ben yapamıyorsam oda yapamasın , ben binemiyorsam oda rahat binemesin mantığı var. Malesef çekememe durumu. Türkiyenin en büyük otomobil bilgi platformu olan bu sitede bile , sözde herkes akli selim olur ama olay motorculara gelince ölsün gebersin deniyor. Yahu arkadaşlar , her önüne gelen kaskına cam takıp geziyorsa bunun sebebi trafikte yaşadıkları sorunlardır. Adamlar çok mu mutlu kafasında kamerayla gezmeye ? zevki için hafta sonu motora binen bir kişi 2 saatlik ulaşım süresince kaç kere tehlike atlatıyor kaç kişi ölüm tehklikesi yaşıyor biliyor musunuz.. binmeyin kardeşim o zaman diyecek beyinsizler çıkacaktır elbette. adam neden yaşama sevinci olan motora senin gibi beyinsizler yüzünden binmesin ? sen değiş kardeşim. sen saygılı olmayı öğren. sen trafikte sıkıştırma. sen yol vermeyi öğren. bunları yapmak sana ne kaybettirir. aksine saygılı bir birey olmayı öğrenmiş olursun. bu toplum böyle olduğu için bu insanlar da manyaklaştı. eskiden ayna kırmamı vardı ? kafada camla video çekip salak salak vloglar hazırlayan motorcular mı vardı ? kimse kusura bakmasın. bu insanların bu hale gelmesindeki etken siz duyarsız araba kullanıcılarısınız. laflarımı üzerine alınan yazsın. yoksa gayet saygılı , efendi , bilinçli kişileri tenzih ediyorum.

1) Amaç izlenme alarak tıklanma yoluyla 3-5 kuruş kazanmak ya da hit kasarak kendini değerli ve popüler hissetmek.
2) Doğru olmasa da kör noktasında kalmış dalgınlığına gelip geç fark etmiş birinin aynasını da kırar mısın? Köşe dönüşlerinde bile motorlar da arabalar da karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayaların üzerine sürüyorlar o zaman yayalar da hakkını o şekilde arasın. Mesela bi sopa çıkartıp durmayıp üzerine gelmeye devam eden motorcunun önüne doğru uzatıp beklesin ya da arabanın arkasından sert bir cisim fırlatsın, lastiklerine doğru geçtiği yönde çivi atsın.
3) Aradan geçme konusunda ise otobanda akan trafikte aradan geçmeye hakkın yok. Bazen benim bile şoför koltuğundan sıçradığım oldu egzoz sesinden ötürü. Duran trafikte tabi ki aradan geçebilirsin ama geçerken de geçeceğim diye aynama elciğin ile dokunma/çarpmaya hakkın yok. Trafikte aradan geçecek boşluk yoksa az bi müsaitlik için sabredeceksin. Yol vermiyorsa isteyeceksin, ufak bi egzoz hırıltısını duyan çoğu kişi yol verir. Üzerine sürüyorsa ya kenara çek dayak at ya da kamerandaki görüntülerle şikayetçi ol.
4) Kenarda durup yolcu indirme durumu söz konusu olacaksa gerçek bir motor kullanıcısı bunu tahmin eder ve sağ şeridin kenar tarafındaysa kendini ona göre ayarlar. Otobüs, taksinin sağından geçilecekse dikkatli geçerler.

Dip not: Üstüme alınmamıştım, zaten durum el verdikçe yol veririm ancak insanlara beyinsiz yazıp da kendinize neredeyse ambulans düzeyinde geçiş üstünlüğü hakkı tanıyınca kayıtsız kalamadım. Yazdıklarım hakaret ya da artistlik değil kendi düşüncelerim ve gözlemlediklerimdir.

Sadık Özyer
19-06-2017, 13:05
Ordaki motorcu ben taksicide sen olsaydinda kilitleseydin kolumu yerlere vuraydin kaskimi :

Teke tek kafes hangisini istersen go :) 05076974834

STP
19-06-2017, 13:06

Olm motorcu oc dedim ben :D

STP
19-06-2017, 13:08
Teke tek kafes hangisini istersen go :) 05076974834

Merminin tanesi 5 lira...

fthdrn
19-06-2017, 13:22
Olm motorcu oc dedim ben :D

Abi aynı motorcu değil ki niye hepsine oc diyon. Ben kimse kimsenin malına kasten zarar veremez diyorum. Biri önüne kırdı ve sen kazayı atlattıysan yanına gider ikaz edersin dingoluk yapıp uzatırsa delikanlıysan indirir döversin ama ayna kırmak kırdıktan sonra da basıp gitmek pek erkek işi değil. Şimdi en az 6 ay mapus yatarı olmayanlar yazmasın kasıyor diyenler olabilir de aileden dolayı neyin ne olduğunu yakinen idrak ettik zamanında.

aybarsdnr
19-06-2017, 13:23

Yazdığın bir çok şeyde haklısın.

Mesela motorların emniyet şeridinden gitmesine karşı değilim. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde eminim ki motor kullanıcılarının bir çoğu trafikten kaçmak için motora biniyor. Ayrıca ayrım yapamayanlar için, emniyet şeridinde 100 tane motor olsa bile sıkışıklık yaratmaz ama 10 tane araba olsa sıkışıklık olur ve geçiş üstünlüğü olan ambulans vs. gibi araçları etkiler.

Yazlıkta scooter haricinde trafikte hiç motor kullanmadım, isteğim de olmadı. Ama trafikte özellikle dikkat ederim, şerit değiştirirken, dönerken vs. Kendi malımdan ziyade motor kullanan arkadaşın canı için dikkat ederim. Yalnız öyle tipler var ki, aracın yanından silme geçmeler, özellikle gaz vermeler vs.

Evli değilim dolayısıyla çocuğum yok ancak abimin bir oğlu var ve yengemde araç kullanıyor. Kadınları biliyorsunuz biraz daha ürkekler trafikte. Şimdi senin düşüncen gibi " istediğim aradan geçerim" mantığında ilerleyip son gaz silme geçse ve heyecanlanıp direksiyonu kırsa, kaza yapsa, ona, cocuğuna bir şey olsa?? Gücüm yeterse kaskını da kamerasını da bir tarafına sokarım. Gücüm yetmezse çeker vururum.

İşin özeti; dikkatsiz, kıskanç vs. nasıl adlandırırsak artık, araç sürücüleri ne kadar suçluysa, sırf motora binip özgürlüğünü ilan eden ve saygı bekleyip saygı göstermeyen motorcular da o kadar suçludur.

onat
19-06-2017, 13:27
1) Amaç izlenme alarak tıklanma yoluyla 3-5 kuruş kazanmak ya da hit kasarak kendini değerli ve popüler hissetmek.
2) Doğru olmasa da kör noktasında kalmış dalgınlığına gelip geç fark etmiş birinin aynasını da kırar mısın? Köşe dönüşlerinde bile motorlar da arabalar da karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayaların üzerine sürüyorlar o zaman yayalar da hakkını o şekilde arasın. Mesela bi sopa çıkartıp durmayıp üzerine gelmeye devam eden motorcunun önüne doğru uzatıp beklesin ya da arabanın arkasından sert bir cisim fırlatsın, lastiklerine doğru geçtiği yönde çivi atsın.
3) Aradan geçme konusunda ise otobanda akan trafikte aradan geçmeye hakkın yok. Bazen benim bile şoför koltuğundan sıçradığım oldu egzoz sesinden ötürü. Duran trafikte tabi ki aradan geçebilirsin ama geçerken de geçeceğim diye aynama elciğin ile dokunma/çarpmaya hakkın yok. Trafikte aradan geçecek boşluk yoksa az bi müsaitlik için sabredeceksin. Yol vermiyorsa isteyeceksin, ufak bi egzoz hırıltısını duyan çoğu kişi yol verir. Üzerine sürüyorsa ya kenara çek dayak at ya da kamerandaki görüntülerle şikayetçi ol.
4) Kenarda durup yolcu indirme durumu söz konusu olacaksa gerçek bir motor kullanıcısı bunu tahmin eder ve sağ şeridin kenar tarafındaysa kendini ona göre ayarlar. Otobüs, taksinin sağından geçilecekse dikkatli geçerler.

Dip not: Üstüme alınmamıştım, zaten durum el verdikçe yol veririm ancak insanlara beyinsiz yazıp da kendinize neredeyse ambulans düzeyinde geçiş üstünlüğü hakkı tanıyınca kayıtsız kalamadım. Yazdıklarım hakaret ya da artistlik değil kendi düşüncelerim ve gözlemlediklerimdir.

estafurullah neden hakaret yada artistlik olsun. ben nasıl yazdıysam sizde yazdınız. Fakat bence yanlışlar var yazdıklarınızda.

1. tamamen doğrusunuz , izlenmek için atraksiyon yapanların cezası yeri öpmek olmalıdır.
2. Dalgınlıkla yapılan her hareket motorcunun ölümü ile sonuçlanabilir. Kaldıki motor yada araba fark etmez dalgınlık olmayacak. O dalgınlıklar ile en iyi ihtimalle maddi hasarlı kazalar , en kötü ihtimalle ölümlü kazalar yaşanıyor. Dalgındım yada dalgınlıkla oldu kelimesi öleni geri getirmiyor. Dalgın olmayacak hiçbir birey. Ucunuda ölüm var. Dalgın olur , bir hata yapar , hatanın büyüklüğüne göre özür kabul edilir. Efendiyse karşı taraf. Bu araba içinde motor içinde aynı benim için.
3. İşte siz şoför koltuğunda sıçrayın diye egsozların bizlere faydası var. 3 şeritli yolda 3 şerit birden eşit süratte gidiyorsanız kimse sizi beklemek zorunda değil. keyfiniz olacak da siz yol verecekseiniz diye kimse sizi beklemek zorunda değil. Ayrıca motorlar trafiğin akıcılığı açısından şeritlerin sağı yada solundan geçerler, zevki için değil. Trafikte seyir halinde önünde oluşacak herhangi bir ani durumda kaçmak için bu şekilde eğitim verilir. En azından ben eğitim aldığım motorsiklet okulunda bu şekilde eğitim aldımki herkes de bu şekilde kullanır.
4. Gerçek bir motorcu trafiği okumasını bilir. Dediğiniz gibi zaten sağ şeritte duran / duracak / durmuş aracı metrelerce öteden görür yada sezer ve ona göre şekil alır. Gerçek bir motorcu zaten farklı bir durum olmadıkça araçların sağından yada duracak araçların sağından geçmezler.

dip nota istinaden : kendimizi ambulans düzeyinde önemsediğimiz falan önemsediğimiz yada geçiş üstünlüğümüzü vurguladığım bir tek cümlem olmadı. Geçiş üstünlüğümüz falan önemli değil. Burada önemli olan unsur şu , frene basar basmaz zank diye durabildiğimiz arabalarla , kaza esnasında maddi hasar ile kurtaracağımız arabalar , kaza da direkt ölüm riski olan motorcuları bir tutmayın demek istiyorum. her bilinçli birey önemsemeli , dikkat etmeli diyorum. Motorcuya takılmayın. Bu bisikletçide olabilir. aynı hasar aynı ciddiyet aynı düşünceler onlar içinde geçerli diyorum.

onat
19-06-2017, 13:31
Yazdığın bir çok şeyde haklısın.

Mesela motorların emniyet şeridinden gitmesine karşı değilim. Özellikle İstanbul gibi bir şehirde eminim ki motor kullanıcılarının bir çoğu trafikten kaçmak için motora biniyor. Ayrıca ayrım yapamayanlar için, emniyet şeridinde 100 tane motor olsa bile sıkışıklık yaratmaz ama 10 tane araba olsa sıkışıklık olur ve geçiş üstünlüğü olan ambulans vs. gibi araçları etkiler.

Yazlıkta scooter haricinde trafikte hiç motor kullanmadım, isteğim de olmadı. Ama trafikte özellikle dikkat ederim, şerit değiştirirken, dönerken vs. Kendi malımdan ziyade motor kullanan arkadaşın canı için dikkat ederim. Yalnız öyle tipler var ki, aracın yanından silme geçmeler, özellikle gaz vermeler vs.

Evli değilim dolayısıyla çocuğum yok ancak abimin bir oğlu var ve yengemde araç kullanıyor. Kadınları biliyorsunuz biraz daha ürkekler trafikte. Şimdi senin düşüncen gibi " istediğim aradan geçerim" mantığında ilerleyip son gaz silme geçse ve heyecanlanıp direksiyonu kırsa, kaza yapsa, ona, cocuğuna bir şey olsa?? Gücüm yeterse kaskını da kamerasını da bir tarafına sokarım. Gücüm yetmezse çeker vururum.

İşin özeti; dikkatsiz, kıskanç vs. nasıl adlandırırsak artık, araç sürücüleri ne kadar suçluysa, sırf motora binip özgürlüğünü ilan eden ve saygı bekleyip saygı göstermeyen motorcular da o kadar suçludur.

kesinlikle kelimesi kelimesine haklısınız.

Sadık Özyer
19-06-2017, 14:20
Merminin tanesi 5 lira...

Hmm ben arabadan emanet cikartamicam hani delikanliydik , hani bilekti abi hersey hey gidi hey , neyse son olarak demek istiyorum ki benim dayim mafya.

DB18a2
19-06-2017, 14:25
Peki normal yolunda giden motorcuyu makas atan, durduk yere sıkıştıran hızla gelip arkadan rahatsız eden aracı, motorcu gelip sıkıştırıp bi şekilde kaza yapmasına yol açsa aynı yorumları yapabilirmisiniz? iyi yapmış ikiyi öldürmüş, üstünden geçseymiş bu yorumlarda o youtube malzeme çıkaran arkadaşların düşüncesinden farklı gelmiyor bana.. Ülkemizde bazı kitlenin motorculara karşı ayrı bi bakış açısı var net..
Eğer taksici arkadaş 20 lira kazanabilmek için bunu yapma hakkına sahipse kuriyeci, paket servisçi arkadaşlarında sıkıştıran araca silahı çekip kafasına sıkma hakkı vardır.
Bütün motorculara savunmuyorum hatalı olan bir sürü var ama, hatayı araç sürüceleri hiç kendinde aramıyor.

STP
19-06-2017, 14:39
Hmm ben arabadan emanet cikartamicam hani delikanliydik , hani bilekti abi hersey hey gidi hey , neyse son olarak demek istiyorum ki benim dayim mafya.

Sadik, body yapiyosun spor yapiosun kafes mafes yapiyosun diye boburlenme ,adamina denk gelirsin ne oldugunu anlamazsin,toprak atarlar ustune. Bulasmayin kimseye yolda, kenardan usul usul en guzeli

Sadık Özyer
19-06-2017, 14:46
Sadik, body yapiyosun spor yapiosun kafes mafes yapiyosun diye boburlenme ,adamina denk gelirsin ne oldugunu anlamazsin,toprak atarlar ustune. Bulasmayin kimseye yolda, kenardan usul usul en guzeli
Bizde yol yordam bilmeyen arabasina filtre egzoz yapip sokakta yarisan hizli cocuklardan degiliz arabadan hayda diye inecek , yarin sabah geliyorum oruc degilsen cay icelim tanis olalim boyle tt den olmuyor abi :)

STP
19-06-2017, 14:49
Bizde yol yordam bilmeyen arabasina filtre egzoz yapip sokakta yarisan hizli cocuklardan degiliz arabadan hayda diye inecek , yarin sabah geliyorum oruc degilsen cay icelim tanis olalim boyle tt den olmuyor abi :)

Iyiki biliosun ha iki dakkada tel verdin kafes mafes yardirdin :) delikanli olmak baska bisi tabi gecti bizden o donemler :D

BARR
19-06-2017, 14:52
Bütün saydırdığımız tipler zaten bu son sayfadaki videodaki gibi vlogcu motorcu tayfası. O yüzden boşuna sayfa sayfa yazmayın işte kendinizi de bu salaklarla aynı kefeye koymayın motorcu abiler / kardeşler. Böle boş yere (dolu da olsa kıramaz) ayna kıranlara o aynayı sokarım o kadar net.

Sadık Özyer
19-06-2017, 15:33
Iyiki biliosun ha iki dakkada tel verdin kafes mafes yardirdin :) delikanli olmak baska bisi tabi gecti bizden o donemler :D Sen teklif ettin ben de olur dedim ..
Cay iccez mi ? Yarin napiyorsunuz Selcuk bey?

STP
19-06-2017, 15:35
Sen teklif ettin ben de olur dedim ..
Cay iccez mi ? Yarin napiyorsunuz Selcuk bey?

ben teklıf etmedım cnm :) her kusun etı yenmez dıyorum :D bu haftaıcı ızmırdeyım :D

Sadık Özyer
19-06-2017, 15:43
ben teklıf etmedım cnm :) her kusun etı yenmez dıyorum :D bu haftaıcı ızmırdeyım :D

Olur gelince goruselim Selcuk bey iyi yolculuklar.

wolrath
19-06-2017, 17:14
aklıma gelen sahne

Sarı Mercedes-Kamyoncu Sahnesi - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=3jHFiutWo-0)

kimi için ayna kimi için canı değerlidir.

biz videolarda el kaldıran adama elini biyerine sokarım diye bağıran motorcularda izledik :)

tanımadığınız motorcu için kesin yapmaz etmez gibi ifadeler gerçeği yansıtmaz keza aynı sekilde tanımadığımız taksici içinde.

videonun başı yok. olan görüntüye göre konuşursak aynayı kıran bütün ihaleyi alan kişidir.

tez zamanda iyileşip durumu anlatır inşallah

hahah merco sahnesı fena evet. 1e1 ne demek ıstedıgımı anlatmıs :) elbette dedıklerıne katılıyorum, tek savundugum nokta ayna-can aynı kefeye konmaması.

abıcım ılk kural. kafada arai, altına kot pantolon ve spor ayakkabı ıle ss kullanan kımseyle muhatap olma :) emın ol canını dusunmeyen adam karsısındakıne hıc saygı duymaz.

focus'ta neye kızıyor anlamak mumkun degıl. tek serıt yolda sen eger ki park halınde arabayla araya gırıyorsan her an acılabılecek bır kapı, kosarak cıkacak bır cocuk ya da bunun gıbı park yerını terk eden bır aracla karsılabılırsın. yapacagın tek sey yol vermek cunku sen serıtte degılsın kardesım.

dacia da yıne serıtte degıl aradan gıdıp sabır yazmıs ulan ınsanlar sana nasıl sabretsın?

opel konusunda haklı ana yoldan ılerlıyor ve yol hakkı onda ama yıne de adamın hareketlendıgını gormesıne ragmen ısrarla korna ve gaza basıyor. bır de aynaya hallenıp ıslak zemın dusuk surat sola gecıp beklıyor. vıdeonun sonrasını kesmıs :)
ve elbette "Comments are disabled for this video." :) ızleyın ak. kufretmeyın demıs kısaca.

S.Özeren
19-06-2017, 17:28
Ayna kırmak cıktı mertlik bozuldu

Yigit-Y
19-06-2017, 20:51
Her zaman kavga cıkacak değil herhalde :) - 7 Tepe Motosiklet Kulubu (https://www.facebook.com/7TepeMC/videos/1344663032235804/)

Şunu izleyin aramızdaki bazı üyelere kapak şeklinde olsun

İsteyince olur şu saygı anlayış

Mutu
19-06-2017, 21:59
Her zaman kavga cıkacak değil herhalde :) - 7 Tepe Motosiklet Kulubu (https://www.facebook.com/7TepeMC/videos/1344663032235804/)

Şunu izleyin aramızdaki bazı üyelere kapak şeklinde olsun

İsteyince olur şu saygı anlayış

Oradaki alttaki yorumlara bak bir de bu konudaki yorumlara baksana. Bir tane ılımlı olmayan yorum var mı? Yok.

Yigit-Y
19-06-2017, 22:12
Oradaki alttaki yorumlara bak bir de bu konudaki yorumlara baksana. Bir tane ılımlı olmayan yorum var mı? Yok.

Ne kadar malca yorum yapan varsa alayına bu video kapak

Saygı anlayış olunca bu mıçtığın trafikte kavga dövüş olmayacağının ispatı

HondatugraL
20-06-2017, 01:40
Babamın arabası çok kıymetli kendisi için onun arabadayken böyle birşey yapmam belki genede dersini alır ama kendime ait bir arabaya böyle bir hareket yaparsa bir motorcu o taksici gibi dokunmam karşı şerite fırlatırım onu geberırse geberır girer yatarım gebermezse bıdahakıne evindeki aynlara bile küser. Şerefsizlere bak sen kimsin benim gözümden sakındığım arabamın aynasını kırıcan bız hangısın motoruna tekme atıp düşüyoruz orman çocukları şu hayabusalı şerefsize acaip ayar oldum çok götleri kalktı bunların.

Mutu
20-06-2017, 02:00
Keskin sirke küpüne zarar derler atalarımız arkadaşlar. Dikkat edin kendinize. Re-start yok hayatta.

yearone
20-06-2017, 23:49
Uyarı: Bol küfürlü

Motorcu İle Araba Arasındaki Kavga!!!! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NecXXow2Kuc)

Anıl E.
20-06-2017, 23:58
Güzel küfrediyor yalnız . Konya-Sivas arasında bir memleketli olduğu kesin .

wolrath
21-06-2017, 00:39
Uyarı: Bol küfürlü

Motorcu İle Araba Arasındaki Kavga!!!! - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NecXXow2Kuc)

hacım bunu daha once tartıstık , basa sarmayalım yahu :) :)

yearone
21-06-2017, 01:25
hacım bunu daha once tartıstık , basa sarmayalım yahu :) :)

Valla haklısın hacı. Çevremde de bu motor işlerine bulaşıp böyle adamlara evrilen insanlar olunca, ister istemez paylaşım gereği duyup, örnekleme ihtiyacı duyuyoruz. :)