PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Akşam Trafikte Yaşadığım Talihsiz Olay

oguzedr
02-08-2017, 02:12
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ;

Bu akşam arkadaşlarımla birlikte aracımla Lüleburgaz'da dolaşırken aracım (polo gti) da dsg den kaynaklı klasik mekatronik arızası oldu. Aracı aç - kapat yaptıktan sonra araç normale döndü , lakin kontrol etmek amaçlı ( Lüleburgaz ı bilenler varsa Özsüt'ün orda ve İzabella Pizzanın sokağında) 1 ve 2. vites gaza oturdum ( gaza oturduğumda da en fazla 60km hız gördüm) araç yeniden arızaya geçicek mi diye fakat arkamda Polis Aracı cayır cayır yüksek sesli bir şekilde anons geçmeye başladı. Bende tabi doğal olarak aracı sağa çektim. Etrafımıza da polislerin anonsu anormal bir durum varmış gibi geçmesinden ötürü kalabalık oluştu . Aracın içinden ben indiğimde polisler şaşırdıklarını 16-17 yaşında aracı çocuk kullandığını zannettikleri , araçta abart egzoz bulunduğunu söylediler. Bende araçta abart egzoz olmadığını belirttim. Aracımda da varex tarzı vanalı yada çok ses yapan bir egzoz kesinlikle yok. Sadece milltek stili sesi çok fazla olmayan bir egzoz var etrafı rahatsız etmesine de imkan yok hatta etrafımızda oluşan kalabalıkta anonsun sertliğinden dolayı olaya tepki gösterdi .Tabi doğal olarak çevreyi rahatsız etmekten dolayı 206 tl'lik cezamızı yedik. Cezanın iptali için zaten gerekli itirazı yapıcam. Neyse ceza yazıldıktan sonra arkadaşlarımla sokaktaki cafeye geçtik. Etrafımıza bikaç kişi geldi olayı anlamadıklarını söyledi bizde olayı anlattık. Yalnız etraftan insanlar anons geçilirken anonsun ' 22 XX 607 çek LAN sağa '' şeklinde anons geçildiğini belirtti. Ben zaten araç içinde sert bir anons olduğunu anladım lakin söyleneni net anlayamadım. Bu şekilde de sadece tek kişiden değil etrafımızdaki 5 - 6 kişiden de 'LAN' şeklinde anons geçildiğini teyit ettik. Polis aracının içinde de 2 polis memuru bulunuyordu. Kestikleri ceza makbuzunda isimleri soyadları yazıyor.
Arkaşlar benim sizlere sormak istediğim şey etrafta belkide 150 kişi varken ''LAN'' kelimesini kullanarak anons geçmesi. Bu konu ile ilgili olarak nasıl bir yol izlemem gerektiği hususunda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim...

DOHC
02-08-2017, 06:46
Sen duymamışsın.
Şikayet etsen, sana bu bilgiyi veren kişiler gelip şahitlik yapacaklar mı acaba?

oguzedr
02-08-2017, 07:03
Sen duymamışsın.
Şikayet etsen, sana bu bilgiyi veren kişiler gelip şahitlik yapacaklar mı acaba?

Evet doğru ben duymadım lakin dışarda duyan çok sayıda insan var. Hatta yoldan geçen birisi daha polisler ordayken ^ Terörist mi kovalıyorsunuz böyle iş mi olur^ diye laf bile etti ama tabi onlar oralı olmadı
Çevreyi rahatsız etmekten ceza yedik ama ne hikmetse etraftaki herkes bize değil polise tepki gösterdi , yazılan ceza bile usule uygun değil tamamen kota amaçlı olduğu belli ama cezaya itiraz hakkım var. Önemli olan konu cezadan ziyade şu anonsta geçen lan kelimesi. Ben duymadım diyede ses çıkarmazsam bugün benim başıma gelir yarın da başkarının başına...

DOHC
02-08-2017, 07:16
Israrcı isen, polisi amirine şikayet etmekten ziyade (çocuğu velisine şikayet eder gibi) muhtemelen hakaret davası açacaksın bu kelime için. Duruşmada şahitsiz olmaz bu iş ama. Kim gelecek duruşmaya?
Kolay gelsin.

KaanBRS
02-08-2017, 07:24
Geçmiş olsun yanlış da anlama sakın ama abartı bi tabir olucak el şeyine güvenip gerdeğe girilmez yaşın itibariyle böyle bir olayın hiç bir hukuki geçerliliği olmadığını bileceğini düşünüyorum. Aracın da farklı bir egzoz sistemi mevcut her hangi bir sebeple gaza oturmuşsun polis de sana durman için ihtar vermiş. En azından şöyle düşün bu ülke şartlarında baba oğluna şahitlik etmezken boş beleş eleştirenlerin hiç biri mahkemede sana şahitlik etmez.Can kaybı yok mal kaybı yok bana lan dedi polis diye gitsen malesef ki gülerler.

oguz
02-08-2017, 07:26
Bu ülke Liderlerin Ananıda al git dediği bir ülke ... Lan kelimesi için bide sana deli muamamelesi yaparlar .)))

oguzedr
02-08-2017, 07:28
Israrcı isen, polisi amirine şikayet etmekten ziyade (çocuğu velisine şikayet eder gibi) muhtemelen hakaret davası açacaksın bu kelime için. Duruşmada şahitsiz olmaz bu iş ama. Kim gelecek duruşmaya?
Kolay gelsin.

Israrcılıktan ziyade kimsenin karşısında çocuk yok,ortada yapmış olduğum eylem bile tartışma götürürken orda olan birisinin de söydiği gibi terörist mi kovalıyorsunuz tavrıyla hareket edilmesi ve söylememesi gereken bana göre hatalı kelime söylemesi . Size yapılsa bile bence hakkınızı arayın , aman olur deyip geçmeyin :) Dün akşam birkaç avukat arkadaşımla görüştüm. Adli olarak bu işi yürütmekten ziyade eğer başka bir yol yada yollar varsa onları öğrenmek.

aposport
02-08-2017, 07:36
Benim başıma da değişik versiyonu gelmişti.

2013 Aralık ayı. Kar yağıyor. Basın Ekspres yolu. En sağ şeritteyim. Yol kar nedeniyle ilerlemiyor.

Soldan trafiği yarıp, emniyet şeridine geçmeye çalışan bir sivil Fluence geliyor. Ama trafik ilerlemediği için yerinde duruyor.

En son benim güç bela benim yanıma geldi.

Siren çaldı. "Nereye gideyim, trafik duruyor" şekilde kendisine işaret yaptım.

Anons : "Ne bakıyorsun aval aval çekilsene"

Sonrasında ortalık karıştı daha fazla yazmayım.

Soruşturma geçirdi. Ankara dan müfettiş geldi. Siciline işlendi. Vs vs.

Hiç bir Polis ya da kolluk kuvveti sizinle böyle LAN lı LUN lu konuşamaz.

Bağlı olduğu İl Emniyet Müdürlüğüne

Ankara Emniyet Genel Müdürlüğüne

İçişleri Bakanlığına

Bimer e yazın.

Ancak mevcut durumlar nedeniyle şuan ilgilenirler mi ilgilenmezler mi bilemem. Eleman eksikleri ve daha önemli işleri varmış.

PiscocuK
02-08-2017, 07:45
Bimere yazın diyeceğim.En azından olay günü saati ve ceza makbuzunuzu ekte gönderin
Ben bu şekilde şikayette bulunmuştum bağlı olduğu bölgeden beni aramışlardı bu bile hoşuma gitti.Birşey yapıldı yapılmadı bilmiyorum ama en azından şikayetleri değerlendirmeleri sevindirici

konu ile alakası yok ama ek bilgi gibi kabul edin.Trafikte iett otobüs şöförü beni sıkıştırdı elinde telefon takılıyor amcam.Beyaz masa yazıyordu aradım yer saat plaka her bilgiyi verdim.Sanırım araç içi kamera mevcut kontrolleri yapmışlar 300 bilet ceza yazmışlar.Yazılı olarak geri dönüş oldu

Sizin olayınızda da siz elinizden gelen şikayet ve başvuruları yapın yanlız insanlar duydu olayına çok girmeyin nerede bu insanlar denildiğinde hepsi kaçar siz yanlız kalırsınız

KÖROĞLU
02-08-2017, 07:48

2013 Aralık ayı. Kar yağıyor. Basın Ekspres yolu. En sağ şeritteyim. Yol kar nedeniyle ilerlemiyor.

Soldan trafiği yarıp, emniyet şeridine geçmeye çalışan bir sivil Fluence geliyor. Ama trafik ilerlemediği için yerinde duruyor.

İçişleri Bakanlığına

Bimer e yazın.

Ancak mevcut durumlar nedeniyle şuan ilgilenirler mi ilgilenmezler mi bilemem. Eleman eksikleri ve daha önemli işleri varmış.

Kişisel olarak bir çevre varmış ondan dolayı olay büyümüş o lafı kullanan arkadaş alması gereken cezayı almış.

Ama normal vatandaş (sıradan bir insandan bahsediyorum) için böyle bir yaptırımın uygulanmasını tahayyül edemiyorum mevcut şartlarda.

Çünkü her meslek grubu ister istemez kendi içindeki arkadaşını korumaya meyilli.

Bu arkadaş gidip şikayetçi olsa muhtemelen kimse şahitlik etmez, hadi etti diyelim yine de bir sonuç alınmaz.

Hukuk / adalet hepimize lazımken sadece çevresi olanın / yukarılarda tanıdıkları olanın yanında duran bir mekanizma haline geldi.

Bu eleştiri size değildi genel olarak yazdım.

Hem size hem arkadaş geçmiş olsun.

Ülkemiz böyle bir hal aldı maalesef üzülerek izliyoruz, yarın bizim başımıza ne gelir bilinmez.

oguzedr
02-08-2017, 07:49

İçişleri Bakanlığına

Bimer e yazın.

Benimde aslında öğrenmek istediiğim tam olarak buydu. Teşekkür ederim ... İşin doğrusu adli makamları hiç düşünmemeye çalışıyorum.

Bazı arkadaşlar örnekler vermiş ananıda al git , adamı deli yerine koyarlar vs diye ama arkadaşlar biz hiçbişeye tepki koymadığımız zamanda en

sonunda adamı salak yerine koyuyorlar... Zaten biz tepkisiz kaldığımız için onlar bu tavrı gösteriyor... Saolsun dün aksam etraftaki halk bile polislerin

o tavrına tepki gösterdi.

aposport
02-08-2017, 07:56
Kişisel olarak bir çevre varmış ondan dolayı olay büyümüş o lafı kullanan arkadaş alması gereken cezayı almış.

Ama normal vatandaş (sıradan bir insandan bahsediyorum) için böyle bir yaptırımın uygulanmasını tahayyül edemiyorum mevcut şartlarda.

Çünkü her meslek grubu ister istemez kendi içindeki arkadaşını korumaya meyilli.

Bu arkadaş gidip şikayetçi olsa muhtemelen kimse şahitlik etmez, hadi etti diyelim yine de bir sonuç alınmaz.

Hukuk / adalet hepimize lazımken sadece çevresi olanın / yukarılarda tanıdıkları olanın yanında duran bir mekanizma haline geldi.

Bu eleştiri size değildi genel olarak yazdım.

Hem size hem arkadaş geçmiş olsun.

Ülkemiz böyle bir hal aldı maalesef üzülerek izliyoruz, yarın bizim başımıza ne gelir bilinmez.

Selam,

Kendim internet üzerinden gerekli formları doldurarak sonuca ulaştım.

Çevre vs. ile çözülmedi.

CenKeR
02-08-2017, 08:17
lüeleburgazdaki polislerin çoüunu tanırım bilirim sürekli git gel yaparım özel değilse
isimlerini pm atarmısın merak ettim yeni gelenler mi ?

ErkanCanS
02-08-2017, 08:32
Kesinlikle şikayette bulunun. Direk Bimer e yazın , arkanıza yaslanın ve bekleyin :) Bazı şeyler eskisi gibi değil. Ohal devam ediyorken bu memurlardaki özgüvene hastayım.

MatraX_07
02-08-2017, 08:33
ıkı gun sonra LAn demedik La dedık dıye bı cevap ıle karsılasınca sasırmayın

arda35
02-08-2017, 08:34
Ohal olmasaydı karakola gidip amirlerine şikayet edin diyeceğim ama bu zamanda bir şey çıkacağını sanmıyorum.

dirk
02-08-2017, 08:36
Boşa kürek çekiceksin. Zira Egzozda var gürültü yapmıyor dediğin halde anonsu duyamamışsınız. Şahit bulamazsın şikayetci olsan muhatap bulamazsın muhatap bulsan sonuça ulaşamazsın. Umarım dilediğin gibi olur ama zor. Olanüstü halde olağanüstü yetkileri var iyi arkadanızdan ateş etmemişler :D geçmiş olsun

Oznsrl
02-08-2017, 08:39
Aracımda da varex tarzı vanalı yada çok ses yapan bir egzoz kesinlikle yok. Sadece milltek stili sesi çok fazla olmayan bir egzoz var etrafı rahatsız etmesine de imkan yok

birilerinin dikkatini çektiğinize göre rahatsız edici bi ses var gibi geldi bana yoksa durup dururken kimsenin peşine polis arabası takılmaz

oguzedr
02-08-2017, 08:43
lüeleburgazdaki polislerin çoüunu tanırım bilirim sürekli git gel yaparım özel değilse
isimlerini pm atarmısın merak ettim yeni gelenler mi ?

özelden yazdım..

Kesinlikle şikayette bulunun. Direk Bimer e yazın , arkanıza yaslanın ve bekleyin :) Bazı şeyler eskisi gibi değil. Ohal devam ediyorken bu memurlardaki özgüvene hastayım.

Aslında şöyle söylim ben kendim Edirne'de yaşıyorum ama ne Edirne'de ne Lüleburgaz'da ne de Trakya'nın başka yerinde ben böyle birşeyde karşılaşmadım.. Şuan Trakya'da en yoğun polisin olduğu yer Edirne'dir. Bende Edirne'de yaşıyorum , yeri geldi yunuslar bile trafikte çevirdi ama bu şekilde bir anons bile karşılaşmadım :) Memurlarada özellikle belirttim aracımda arıza olduğunu vs diye ama akabinde cezayıda yedik :)

ıkı gun sonra LAn demedik La dedık dıye bı cevap ıle karsılasınca sasırmayın

Aklıma geldi, olur mu olur :)

Ohal olmasaydı karakola gidip amirlerine şikayet edin diyeceğim ama bu zamanda bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Emniyete gidip şikayette bulundum anonstan dolayı lakin pek oralı olmadılar ama hakkımı arıyacağımı da özellikle belirttim

oguzedr
02-08-2017, 08:52
Boşa kürek çekiceksin. Zira Egzozda var gürültü yapmıyor dediğin halde anonsu duyamamışsınız. Şahit bulamazsın şikayetci olsan muhatap bulamazsın muhatap bulsan sonuça ulaşamazsın. Umarım dilediğin gibi olur ama zor. Olanüstü halde olağanüstü yetkileri var iyi arkadanızdan ateş etmemişler :D geçmiş olsun

:) anonsu duydum ama lan kelimesini duymadım ,duymamamın sebebi aracın içinde 4 kişiydik ve herkes birden panikledi noluyor diye ve yüksek sesli olmasada aracımda müzik vardı , eğer sizin dediğiniz gibi olsaydı polisler çevirdiklerinde etrafta çok sayıda insan vardı eminim ki birisi çıkıp egzoza vs laf ederlerdi ki orada 100 - 150 kişi vardı . 1 kişide çıkıp araç sesli vs demedi tam tersi polislerin tavrına herkes laf etti

oguzedr
02-08-2017, 08:58
birilerinin dikkatini çektiğinize göre rahatsız edici bi ses var gibi geldi bana yoksa durup dururken kimsenin peşine polis arabası takılmaz

Benim esas takıldığım zaten egzoz olayı değil , etrafta bir sürü insan varken 22 XX 6XX çek LAN sağa şeklinde ve yüksek sesle anons geçmesi , yoksa işin egzozunda

değilim , ben itiraz ederim. Cezaya itiraz edicem tabiki ama kabul edilir yada edilmez onu bilemem...Benim üstünde durduğum konu başka :)

mehmet6r
02-08-2017, 09:21
1.5 Sene evvel başıma aşağıdakı ekledığım olay geldı.

http://www.techturkey.com/forum/sohbet/213831-bir-istanbul-vakasi.html?highlight=

konuyu güncellemedim ama şikayetlerim sonucu olaydakı şahısın polıs olduğu ortaya çıktı. Ben tabi her türlü şikayetimi devam ettirdim. Bana göre polis olması yaptığı hareketi doğru kılmıyordu. Neticede soruşturma başlatıldı ve amiri arayarak benden özür diledi ve diletti. Şikayetimi geri alabilirdim ama almadım. Ki almam için aramışlardı. Bu ülkede kim yetki sahibi olursa şaşırıyor, kesınlıkle peşıne düşün derim. geçmiş olsun.

GokhanRS
02-08-2017, 10:00
bence sadece bimere ve cumhurbaşkanlığına yazın. çünkü mahkemeden bir sonuç çıkmaz.

bimer v.s den yazdığında polis memurlarına amirleri tarafından uyarı gidiyor. ben ceptelefonumu servise verdiğim gün (yani telefonum bozuk servise verdim ve üstümde hiç telefon yok) bana araç kullanırken cep telefonu kullanmaktan sağlam geçirdiler. yani amaç sadece ceza yazmaktı. cam filminden yazsa laf etmezdim ama tutanağa bir baktım cep telefonu yazıyor. anlayacağın bu kadar saçma bir ülke.

beni emniyetten arayıp özür dilediler. o gün telefonunuz olmadığını kanıtlayabiliyorsanız lütfen cezaya itiraz ediniz dediler, polis memurunada uyarı verdiğini söyledi amiri.

yani bimer işe yarar bence. çünkü mahkemeden hiç bir sonuç alamazsın. 100 bine yakın insan dava görülememesinden dolayı içerde şuan. senin lan kelimesi davanla hiç mi hiç ilgilenilmez bu ülkede. adalet maalesef bayan ismi artık.

KÖROĞLU
02-08-2017, 10:57
Selam,

Kendim internet üzerinden gerekli formları doldurarak sonuca ulaştım.

Çevre vs. ile çözülmedi.

Şaşırdım ve sevindim bu iyi bir şey. Kimsenin bu tür durumlar yaşamaması dileğiyle.

ckrc
02-08-2017, 10:58
Polis araclarinda sesli ve goruntulu kayit var, konu ile alakali Bimer'eyazin, size imzalitlan cezada sicil numarasi yazar zaten polisin, detaylari paylasin.
Incelenip size geri donus yaparlar diye dusunuyorum.

Kamuda en degersiz memur polis memurudur, sozlesmeli personelden bile degersizdir.Pek cok memur arkadas o silahin verdigi sahte ozguvenden mi, garibanin bunlardan cekinmesinden mi neden bilmiyorum ama bunun farkinda degil ama ne kadar yanlista dogruda olsa durum bu.
Amiri, Muduru vs. bu konulara cok dikkatlidirler, polis memurunu polis memuruna degil, en ust rutbesine hatta sorumlu mulki idari amirine kadar sikayet edin ki, gercekten kovusturulup cezasini alsin.

Ama sunu soyliyeyim, 1-2 kez duzgunce anons edip, siz gaza oturtmaya devam ettiyseniz, bu arkadasin yaptigini mesru kilmasada adli veya idari kovusturmaya gerek kalmaz diye dusunuyorum.

997TT
02-08-2017, 11:07
La yada lan dedigi icin cidden bu isin pesinden mi gidiceksiniz?

aqustic
02-08-2017, 11:28
Bu devirde polis işini yapsın da vallahi lan demesine de razıyım...

Polisin gözünde eksoz bagırtanların büyük bir kısmı trafigi tehlikeye atan apaçi,makasçı.Adam nerden bilsin aracın içinden sizin gibi kibar bir beyefendı çıkacagını.Zaten sizi görünce de aracın içinden 16-17 yaşlarında biri oldugunu sandıklarını söylemiş.
Polis orda biraz da sert yapmış ki herkes görsün aynı hareketi yapmasın diye.
Çok kafanıza takmayın bu gibi şeyleri.

G.U.Z.
02-08-2017, 12:07
Lüleburgaz i biliyorum küçük bir yer, kesin kanit olmadığından, cok az bir yaptırımla karşılaşır, ancak 22 plakali polo gti olarak tum cevirmelerin kadrolu elemanı olursunuz:)

Oznsrl
02-08-2017, 12:09
Benim esas takıldığım zaten egzoz olayı değil , etrafta bir sürü insan varken 22 XX 6XX çek LAN sağa şeklinde ve yüksek sesle anons geçmesi , yoksa işin egzozunda

değilim , ben itiraz ederim. Cezaya itiraz edicem tabiki ama kabul edilir yada edilmez onu bilemem...Benim üstünde durduğum konu başka :)

tamamda konunun başına gelirsek diyorum hatalı olan siz değil misiniz ? Siz normal yolunuzdaydınızda polis peşinize takılıp la ha hu diye anons yaptı
belki önünden dip gaz geçtiniz
0-60 yapıp durucağınız bi mesafede polis sizi gördüyse çokta uzakta olcağını sanmıyorum neyse lafı uzatmicam şikayetinizi yapın tabi o konuda haklısınız ama kendi hatanızıda görmeyi deniyebilirsiniz

G.U.Z.
02-08-2017, 12:10
Açıkçası sıktığınız yer de cok uygunsuz, yaman otel yonunde ise orduevi ve yanlis hatırlamıyorsam kaymakamin konutu vardi(5sene oldu)..

sevo16
02-08-2017, 12:47
Ben arkadaşı anlayabiliyorum arkadaş yediği cezaya bişey demiyor yada suçsuzum demiyor polisin tavrına kızıyor ki haklı polis teşkilatı özellikle trafik polisleri %99u insan ziyanı aramızda polis yada polis yakını olan varsa kusura bakmasın ama bu böyle

oguzedr
02-08-2017, 17:44
Ben arkadaşı anlayabiliyorum arkadaş yediği cezaya bişey demiyor yada suçsuzum demiyor polisin tavrına kızıyor ki haklı polis teşkilatı özellikle trafik polisleri %99u insan ziyanı aramızda polis yada polis yakını olan varsa kusura bakmasın ama bu böyle

aynen anlatmak istediğim zaten egzoz olayı falan değil ama acaba ben mi anlatamadım :) Kendimi sütten çıkmış ak kaşık gibi göstericek halim yok. 1,5 senedir bu araç aynı egzozla bende. Çok şükür ceza yemedik. Aracı aldığımdan bu yana yediğim tek ceza otobanda hızdan dolayı zaten :) O da 7-8 ay oldu sanırım

Bana göre bu şekilde bir olay normal değil ... Normal , boşver , takılma , abartıyosun vs diyenlerde saolsun ama dediğim gibi etraftan polislere anonsundan dolayı tepki gösterenler dahi oldu. Yani bir kişi çıkıp evet egzoz sesinden rahatsız olduk vs demedi. Tam tersi polis memurlarının tutumu yanlış bulundu. Yani bende cafede oturup böyle bir anons duysam insanın aklına egzozdan dolayı böyle bir anons yapılması normal gelmez... Terör eylemi değil , uyuşturucu kaçırmıyoruz , hırsız değiliz...egzozdan dolayı lan kelimesini kullanarak anons geçmek nedir ? Üstelik etraftan rahatsız olanda yokken...

Zaten cezayı yedik cafeye geçtik , yanımıza birkaç kişi geldi olayı vs sordu , bizde anlattık egzozdan dolayı diye...Onlarda polislerin çek lan sağa şeklinde anons geçince
anormal bir durum sandıklarını belirtti , bizde belki yanlış duymuş olabilirler diye etraftan başka kişilere bile sorduk , anons geçilirken lan kelimesini kullandıklarını
söylediler...

lnd_samet
02-08-2017, 18:12
valla küfür olsa anlarımda. lan nedir yanii? vay arkadaş,
büyük geçmiş olsun, ne diyim...

Yiğit G.
02-08-2017, 18:13
"lan" ı duyunca aklıma geldi yıl 1996 yaş 15 arabayı kaçırmışım göztepe de arkadaşla gezlıyoruz ... Arabanın ön arka camlarında "kingdragon" stickerları.. (eskiler bilir kingdragonu :) )

Göztepe de futbol sahasının arkasında minübüse paralel dümdüz bir yol var bilen bilir 400 metre falan.. Orada gazladım gidiyorum yanımda arkadaş... Arkama polis arabası dayandı "Wiuwww 34 Bs sağa çekkk " diye bagırdı , hass dedim ehliyet yok ruhsat yok kimlik yok ayakta terlik öyle turlamaya çıkmışız yaz tatili.. Ben gazladım aracım mazda 323.. Bu polis yetişti bana "Sağa çeeekkkkk " diye tekrar bagırdı , ben yine gazladım... Yanımda ki arkadaş sinir krizleri geçiyor öldük bittik biz diye.. Tam artık yolun sonuna yaklaştım önüme araç çıktı yavaşlamak zorunda kaldım polis arkama geldi.. "SAĞA ÇEK LANNNNN" diye bir bağırdı... Dedim şimdi vuracaklar bizi gençliğim buraya kadar mış.. O vurmassa peder vuracak zaten.. Sağa çektim yavaştan bunlar solumuzdan geçerken tip tip baktılar , önümdeki araca bagırdılar "SAĞA ÇEEKK" diye .. Meğer olaya gidiyorlarmış bizimle ilgisi yok.. O gün işte ömrümden 1 yıl gitmiştir.

Lan diyince bu aklıma geldi hiç unutmam :)

sweatcaptain
02-08-2017, 18:44
3 senedır zar zor sıyrıldıgım bır olaydır.

yasadıgım ılcede ısıklarda beklıyorum yesıl yandı tam ısıkları gecerken bı kadın atladı onume durdum sengec ben geceyım derken kadın ılkıldı... o arada kadının gecmesını beklerken ulan esoluessek yol versene yayaya dıye bı bagırtı koptu aynı yerde cektım el frenını ındım
40 yaslarında gorevde olmayan bır polıs memuru...
sen kımsın bana o lafı edıyosun derken ılerı gerı konusmaya basladı
uzerıme yurudu derken ben aldım ele gerekenı yaptım
gorevde olmamasına karsın ( olay gunu ızınlıymıs ) 2 hafta ıs goremez raporu aldı... darp raporu aldı sırf ı....lıgıne...
kamu davası acıldı hakkımda... olay tam eds nın altında oldu... tum esnaf sahıt oldu
sonuc sadece ben ugrastım :D

gerenk yok salın gıtsın

memurların zıhnıyetı degısmedıkce bunlar hep yasanıcak.... o zıhnıyetıde bız degısemeyız...herkez kendı kuyrugunu koruma pesınde cunkı.

serkanokan
02-08-2017, 18:59
Valinin gavat sözü kavas'a dönmüşse,

memurunun lan sözü de samimiyetten kaynaklanan len'e döner ve bir şey çıkmaz bu işten.

turbo&quattro
02-08-2017, 19:14
Aklima turbo sadik a polisin lan serefsiz dedigi video geldi :D

Gecmis olsun . Maalesefki ugrasmaya degmez.

oguzedr
02-08-2017, 19:24
Aklima turbo sadik a polisin lan serefsiz dedigi video geldi :D

Gecmis olsun . Maalesefki ugrasmaya degmez.

Turbo Sadık - Polisle Kapışma - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=b515hjlbuBw)

sanırım bahsettiğiniz video bu :)

şunuda belirteyim polis memurları ile kesinlikle bir sürtüşme, laf söyleme vs olmadı...Zaten polise laf edenler etraftaki vatandaşlardı yapmış oldukları hareketten dolayı :)

Octane
02-08-2017, 19:27

Standart megane 2 rsi bağlattım ben. Araç çekildi üstüne men edildi. Niye? Çift çıkış egzozu var diye. Bunlar devlet millet düşmanı.

Oznsrl
02-08-2017, 19:52
Standart megane 2 rsi bağlattım ben. Araç çekildi üstüne men edildi. Niye? Çift çıkış egzozu var diye. Bunlar devlet millet düşmanı.

abicim bende 1 numara filmden men edildim 200 küsür larada ceza yedim o ayrı bişey polisi savunmuyorum ben bu durumda tabi ki lan diyemez demek istediğimi bi atasözü ile özetliyim :) iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır :)
öyle bi yerde öyle bi hareket yapılmasaydı böyle bi muamele ile karşılaşılmıcaktı

oguzedr
02-08-2017, 20:00
abicim bende 1 numara filmden men edildim 200 küsür larada ceza yedim o ayrı bişey polisi savunmuyorum ben bu durumda tabi ki lan diyemez demek istediğimi bi atasözü ile özetliyim :) iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır :)
öyle bi yerde öyle bi hareket yapılmasaydı böyle bi muamele ile karşılaşılmıcaktı

öyle bir yerden kasıt nedir biraz açar msn? düzgün bir biçimde olayı izah ediyorum ve sende anladığım kadarıyla bana diyorsun ki egzoz bağartmışsın adamda sana lan lı anons yapmış ve buda normal diyorsun , doğru mu anladım ?

Oznsrl
02-08-2017, 20:03
öyle bir yerden kasıt nedir biraz açar msn? düzgün bir biçimde olayı izah ediyorum ve sende anladığım kadarıyla bana diyorsun ki egzoz bağartmışsın adamda sana lan lı anons yapmış ve buda normal diyorsun , doğru mu anladım ?

anlamamışsınız tekrar okuyun isterseniz

levent_s
02-08-2017, 20:04
Gaza oturmak nedir ya?

GokhanRS
02-08-2017, 20:06
Gaza oturmak nedir ya?

Yok o sandığın şey değil :)

oguzedr
03-08-2017, 01:39

kusura bakna dostum senden alıntı yapıyorum :) bak istersen şöyle düşün dün akşam benim yaşadığımın benzeri başka arkadaşlarında başına gelebilir ve hatta gelenlerde var, kendi yaşadıklarından yola çıkarak örneklerde verdiler çok saolsunlar .... bimmer , il emniyet vb gibi

Lan vs gibi kelimeleri küçükmüş , aman işte ne önemi var , büyütme diye geçiştirmek yarın öbürgün daha ciddi sıkıntılarından önünü açmak demek

Tut ki yanında kız arkadaşın , eşin , çocuğun , annen yani sevdiğin insanlar var.. Lan der , üstüne yürür o zamanda sessiz mi kalıcaksınız ? :) Bugün bu tip şeylere sessiz kalmak demek bana göre yarın öbür gün daha ciddi durumlara yol açmak demek. İllaki bazı şeylerin üstüne bıçak kemiğe dayanınca gitmeye gerek yok :) Ortada usule uymayan bir davranış söz konusu ...

Egzoz işinide özellikle tekrar tekrar söylüyorum, yediğim cezada falan değilim zaten lakin onuda şöyle belirteyim etraftaki insanlar benim egzozumdan değil gereksiz yere yapılan polislerin şiddetli anonsundan rahatsız oldu...Bunu da orada dile getirdiler

Oznsrl
03-08-2017, 08:07
kusura bakna dostum senden alıntı yapıyorum :) bak istersen şöyle düşün dün akşam benim yaşadığımın benzeri başka arkadaşlarında başına gelebilir ve hatta gelenlerde var, kendi yaşadıklarından yola çıkarak örneklerde verdiler çok saolsunlar .... bimmer , il emniyet vb gibi

Lan vs gibi kelimeleri küçükmüş , aman işte ne önemi var , büyütme diye geçiştirmek yarın öbürgün daha ciddi sıkıntılarından önünü açmak demek

Tut ki yanında kız arkadaşın , eşin , çocuğun , annen yani sevdiğin insanlar var.. Lan der , üstüne yürür o zamanda sessiz mi kalıcaksınız ? :) Bugün bu tip şeylere sessiz kalmak demek bana göre yarın öbür gün daha ciddi durumlara yol açmak demek. İllaki bazı şeylerin üstüne bıçak kemiğe dayanınca gitmeye gerek yok :) Ortada usule uymayan bir davranış söz konusu ...

Egzoz işinide özellikle tekrar tekrar söylüyorum, yediğim cezada falan değilim zaten lakin onuda şöyle belirteyim etraftaki insanlar benim egzozumdan değil gereksiz yere yapılan polislerin şiddetli anonsundan rahatsız oldu...Bunu da orada dile getirdiler

abicim son kez yazıyorum anlamamakta ısrar ediyosun çünkü. ben polisi savunmuyorum yaptığını (lanlun) haklı bulmuyorum sadece diyorum ki insanların hatta polisin olduğu bi yerde aracınızı deniceğinize daha sakin müsait bi yerde bu hareketi yapsanız başınıza bunların hiç biri gelmicekti bu kadar basit

omerce
03-08-2017, 08:39
Öncelikle kimse kusura bakmasın birkaç şey dile getireyim.

Ben tarafsız bir açıdan değerlendirmeye ve sadece anlamaya çalışıyorum. Geçenlerde bir trafik polisi abimizle konuşmamızda egzos konularından dolayı sürekli müdürlerinden çocuk gibi azar işittiklerini şikayet için polis merkezini arayan vatandaşların işinizi adam gibi yapın ile başlayan küfür hakaret ve sonunda telefonu yüzlerine kapatmak ile sonlanan şikayet süreçlerinden bahsettiğine şahit oldum.

Çoğu kimse farkında olmasa da egzos açık olarak yanından geçtiğiniz bir araç bile plakanızı verip sizi şikayet edebiliyorken bende dahil kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı bulunmuyor. Son zamanlarda artan egzos sorunları gerçekten polisler için dayanılmaz bir boyutta. Artık başa çıkamadıkları için her gördüklerini bağlıyorlar.

Polisin "LAN" diye hitap etmesi tabi ki çok yanlış ancak egzos yüzünden hiç alakası olmadığı halde müdürlerinden hakaret duyan şikayet için aranıp en değerli varlıklara küfür işiten polislerin suçu ne oluyor?
Birde sanırım boşluk veya iş stresi gibi bir durum denk gelmiş çünkü bende egzostan men yediğimde "beyfendi aracını bağlamak durumundayım lütfen beni takip edin" gibi bir konuşma olmuştu :)

Şikayetçi olmadan önce elinizi vicdanınıza koyun ve tekrar düşünün

d3n1s
03-08-2017, 08:51
anladığım kadarıyla kimse olayı anlamak istemiyor. Nasıl ki vatandaş, polis görevini yapmadığında, polisi arayıp dümdüz küfür etme hakkına sahip değilse, o polis de vatandaşa hakaret ile anons etme hakkına sahip değil. Elma ile armutu bi ayırın önce. Bu, iş yerinde stresli bir gün geçiren bir erkeğin eve gelip yemek hazır değil diye karısını dövmesini savunmak gibi bir olay.

drago
03-08-2017, 09:59
Daha geçen hafta dükkandaki arkadaşın oem egzozlu 106sını bağladılar. İşin enteresan tarafı da aracı çıkartmaya gittiğimizde bunu söyledik; siz bu egzozu kesseniz dahi biz yine aynı susturucuyu; oem susturucuyu takacağız saçma değil mi bize yol gösterin diye. Onlar da ikna oldu, egzoz ucunu kestiler gönderdiler komediye bak. Yediği cezayla park parasıyla kaldı çocuk.

Octane
03-08-2017, 10:21
Daha geçen hafta dükkandaki arkadaşın oem egzozlu 106sını bağladılar. İşin enteresan tarafı da aracı çıkartmaya gittiğimizde bunu söyledik; siz bu egzozu kesseniz dahi biz yine aynı susturucuyu; oem susturucuyu takacağız saçma değil mi bize yol gösterin diye. Onlar da ikna oldu, egzoz ucunu kestiler gönderdiler komediye bak. Yediği cezayla park parasıyla kaldı çocuk.

Mazdayı çıkarıyorum arada, geceleri falan. Evim atestaşın dibinde, gazlıyom çevrelerinde gün boyu, nasıl olsa ev de yok çevrelerinde, egzoz nasıl olurmuş ne demekmiş iyice bir öğrensinler. Yolda falan da çekici görünce yol falan vermiyorum, mesela bahçeli tarafına dönecekse sağına geçip döndürmüyorum, bağırıp sövüyorlar ama bana ne.

oguzedr
03-08-2017, 11:58
Öncelikle kimse kusura bakmasın birkaç şey dile getireyim.

Ben tarafsız bir açıdan değerlendirmeye ve sadece anlamaya çalışıyorum. Geçenlerde bir trafik polisi abimizle konuşmamızda egzos konularından dolayı sürekli müdürlerinden çocuk gibi azar işittiklerini şikayet için polis merkezini arayan vatandaşların işinizi adam gibi yapın ile başlayan küfür hakaret ve sonunda telefonu yüzlerine kapatmak ile sonlanan şikayet süreçlerinden bahsettiğine şahit oldum.

Çoğu kimse farkında olmasa da egzos açık olarak yanından geçtiğiniz bir araç bile plakanızı verip sizi şikayet edebiliyorken bende dahil kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı bulunmuyor. Son zamanlarda artan egzos sorunları gerçekten polisler için dayanılmaz bir boyutta. Artık başa çıkamadıkları için her gördüklerini bağlıyorlar.

Polisin "LAN" diye hitap etmesi tabi ki çok yanlış ancak egzos yüzünden hiç alakası olmadığı halde müdürlerinden hakaret duyan şikayet için aranıp en değerli varlıklara küfür işiten polislerin suçu ne oluyor?
Birde sanırım boşluk veya iş stresi gibi bir durum denk gelmiş çünkü bende egzostan men yediğimde "beyfendi aracını bağlamak durumundayım lütfen beni takip edin" gibi bir konuşma olmuştu :)

Şikayetçi olmadan önce elinizi vicdanınıza koyun ve tekrar düşünün

Bakın birçok yerde dile getirdim ama yinede tekrardan dile getireyim :)

Benimde annem yaklaşık 30 yıllık kamuda kurumunda çalışan mimar , yol yordam bilmiyen birisi değilim. Polislere ne egzozdan nede başka bişeyden dolayı ters bir hareketim yada sözüm olmadı. Zaten olay egzoz değil , ceza yazdı bende itiraz edeceği düzgün bir şekilde belirttim . Unuttuğum es geçtiğim bir kısım var lütfen kusura bakmayın. Memur en son ceza yazarken egzozdan dolayı değil etrafta gürültü yapmak çevreyi rahatsız etmekten dolayı yazdım dedi. Ceza makbuzunda da bu şekilde yazıyor ki ne etrafı rahatsız ettim nede bağırta bağırta egzoz açtım. Hatta emniyet e gittiğimde o bölgeden geçen çok daha gürültü yapan araçlar vardı , memur beye bunlara neden ceza yazmıyorsunuz dediğimde de ''herkese ceza yazıcak halimiz yok''şeklinde cevapla bile karşılaştım ...

Benim zaten üstünde durduğum , çevredeki insanlarında esas rahatsız olduğu sert bi şekilde yapılan Lan lı anons zaten .

Bugüne kadar ilk defa anons görmüyorum ama ''çek sağa'' demek var, sert ve sesli bir şekilde ''çek LAN sağa'' demek var... Çevredeki insanlar bile ''Terörist mi kovalıyorsunuz'' diye olayı dile getirdi zaten...

Serkan_UR
03-08-2017, 12:57
Duyarlı davranışınız için tebrik ediyorum.

e-devletten bildirim yapmanız size hiç bir şey kaybettirmez birkaç konuda denemişliğim var bir şekilde ilgili makamlara iletilip dönüş yapılıyor.

Lütfen bildirim yapın gelişmeleri bu konuda paylaşın.En büyük problemimiz düzene yapılana bol bol eleştiri yapıp üzerine gitmemek.

İzzet Göçmen
04-08-2017, 16:07
ilk cezaya itiraz edip mahkemeden bilirkisi istiyorunuz egsozu desibel testi yaptırıyorsunuz,normal düzeyde degerlerin altında cıkıyorsa,sikayetci oluyorsunuz sonra hakaretten sikayetci olucaksınız,Ugrasın babacım ugrasın yok ögle yagma,madem egsoz a kızıyorlar sattırmıcaklar

drago
04-08-2017, 18:04
ilk cezaya itiraz edip mahkemeden bilirkisi istiyorunuz egsozu desibel testi yaptırıyorsunuz,normal düzeyde degerlerin altında cıkıyorsa,sikayetci oluyorsunuz sonra hakaretten sikayetci olucaksınız,Ugrasın babacım ugrasın yok ögle yagma,madem egsoz a kızıyorlar sattırmıcaklar

Herkesin gösterdiği yol itiraz, ama ben daha egzoz cezasına itiraz edip geri alan görmedim. Alan varsa anlatsın, garibanın parasını kurtaralım

oguzedr
04-08-2017, 18:50
Herkesin gösterdiği yol itiraz, ama ben daha egzoz cezasına itiraz edip geri alan görmedim. Alan varsa anlatsın, garibanın parasını kurtaralım

https://i.hizliresim.com/BAdO4Q.jpg (https://hizliresim.com/BAdO4Q)

oguzedr
04-08-2017, 18:55

*** ÖNEMLİ NOKTA ***

Egzos sisteminiz ne şekilde olursa olsun 74dba'yı geçmezse yasal sınırlar içerisindesiniz demektir.

Ve bu da ceza yazılamaz anlamına gelir.

Teknik değişiklik kısmı ile ilgili değildir bu karar ve ceza.

Silencer ile kullanılan egzostan ceza yemezsiniz, yasal sınırlar içerisinde kalır.

fakat teknik değişiklik sebebiyle ceza veya yaptırım uygulanabilir.

DipNot: Resimleri yedekleyin, işi mahkemeye taşırsanız süreci ve lehinize sonuçlandırmasını hızlandırır.

https://i.hizliresim.com/1gopdG.jpg (https://hizliresim.com/1gopdG)

drago
04-08-2017, 19:03
Teşekkür ederim, peki bu itiraz trafik şubeye gidip mi yapılıyor; yoksa direkt dava mı açılıyor? İzlenmesi gereken yol nedir?

oguzedr
04-08-2017, 19:05
Teşekkür ederim, peki bu itiraz trafik şubeye gidip mi yapılıyor; yoksa direkt dava mı açılıyor? İzlenmesi gereken yol nedir?

o konuda net bil bilgim yok ama hususu net öğrenip konunun içine mutlaka yazıcam

oguzedr
04-08-2017, 19:11

https://i.hizliresim.com/nWDbaV.jpg (https://hizliresim.com/nWDbaV)

https://i.hizliresim.com/Ln6vXZ.jpg (https://hizliresim.com/Ln6vXZ)

https://i.hizliresim.com/MvZ1b1.jpg (https://hizliresim.com/MvZ1b1)

Yiğit G.
04-08-2017, 19:16
aslında birde egzosunu bağırttırıp videosunu buraya koysan ne güzel olur.Bizde kendi egzos sesimizin desibeli hakkında fikrimiz olurdu.

oguzedr
04-08-2017, 19:23
aslında birde egzosunu bağırttırıp videosunu buraya koysan ne güzel olur.Bizde kendi egzos sesimizin desibeli hakkında fikrimiz olurdu.

vakit bulursam mutlaka koyarım.. Örnek vermek gerekirse 1.4 tsi araçta milltek egzoz ne kadar ses çıkarıyorsa aynısını çıkarıyor , baştan sona kadar 70 lik egzoz oem turbo... Egzozdan rahatsız olan arkadaşımda var , özellikle ceza yemeden ona sormuştum sesi nasıl diye , rahatsız edicek boyutta sesinin olmadığını söylemişti onun dışında etraftan da egzozla ilgili şikayet almadım

Yiğit G.
04-08-2017, 19:34
vakit bulursam mutlaka koyarım.. Örnek vermek gerekirse 1.4 tsi araçta milltek egzoz ne kadar ses çıkarıyorsa aynısını çıkarıyor , baştan sona kadar 70 lik egzoz oem turbo... Egzozdan rahatsız olan arkadaşımda var , özellikle ceza yemeden ona sormuştum sesi nasıl diye , rahatsız edicek boyutta sesinin olmadığını söylemişti onun dışında etraftan da egzozla ilgili şikayet almadım

hmm benim ki daha fazladır herlade ?

https://www.youtube.com/watch?v=rx4JywDXuuw

oguzedr
04-08-2017, 19:41
hmm benim ki daha fazladır herlade ?

https://www.youtube.com/watch?v=rx4JywDXuuw

varex muhtemelen daha sesli olabilir ama dediğim gibi egzozdan ceza yesem zaten konuyu açmazdım :) açan olursada tabiki neden açtı denemez , saygı göstermek gerek... Egzoz olayını da sadece polisin lan lı anonsundan dolayı belirttim