PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 207 RC Hayırmı? Şermi?

TaGo
22-07-2009, 20:08
Arkadaşlar son zamanlarda yapılan rollingler vs time trial etkinlikleri sonucu 207 RC araçlar hakkında biraz araştırma yapma gereği duydum. Aldıkları sonuçlar ortada oldukçada tatmin edici. Gel gelelim sahibindenede girince gördüğüm oki ne kadar RC Lemans varsa daha 1000 km yada bilemedin en fazla 4000 de satılık... İnsanın aklı karışıyor. Fiyatları karşısında verdiklerine bakınca, fayda maliyetinde üst sıralarda olan bu araçtan insanlar neden biran önce kurtulmaya çalışıyor??

Burak Mehmet
22-07-2009, 20:13
sert kullanmaya fazlayanaşmıyor bu araçlar....sente atlama sorunu var hepsinde... ankarada bu problemden dolayı garantiden motor değiştiren 2,bitanede komple araç değiştiren tanıdığım var..

TaGo
22-07-2009, 20:18
Fiyatlar o kadar komikki; Son model 207 rc ler nerdeyse kendinden 4 yaş yaşlı 206 rc lerle kafa kafaya gidecek. Rahatlıkla 220 hp lere konumlandırılabilen bu araçlar için çok yüksek bir fiyat değil aslında.

Eworen
22-07-2009, 20:21
RC lemans ların satılmasının tek bir nedeni var
bi ara kampanyadan 32-33 bin TL ya satıldı "0" km olarak ve satanların nerdeyse hepsi bu amaçla satıyor almalarının sebebide oydu 32 ye alır üstüne kar koyar satarım dır
bizzat bu nedenle alandan biliyorum..

TarikS
22-07-2009, 20:23
Son Lemans'lar 32.500'den satildi.. Onlari 40 bin liradan birine 'kakalamaya' calisan uyaniklar o sahibindekiler, diyebiliriz bir kismina.. belki gercekten satmak zorun kalan da vardir tabi, hakkini yemeyeyim simdi..

207 cok guzel bir arac ben GT aldim daha 1 hafta olmadi, filtre egzozlu; RC kadar yuruyor olmasi gerek, herseyiyle son derece zevkli bir arac. bazi RC'lerde cam tavan yok, GT'lerde ise standart ve bence cok guzel bir donanim.. GT de bakabilirsin temiz bir sey bulabilirsen siddetle tavsiye ederim.. Alt devirde yurumesi sayesinde sehir icinde zevkli bir arac, uzun yolda da uzmez.. 215 civarina kadar yolu var 5. vitesi kisa oldugu icin.. bende 5lik eibach yay var o haliyle biraz alcak oluyor ama virajlarda cok stabil kaliyor arac, bu haliyle surusu de baya zevkli oluyor.. yakiti da 1.6 atmosferikler kadar diyebilirim rahatlikla.. henuz tam tecrube edemedim ama kullanicilarindan topladigim verilere gore umutluyum yakit tuketiminden :)

Burak Mehmet
22-07-2009, 20:25
Son Lemans'lar 32.500'den satildi.. Onlari 40 bin liradan birine 'kakalamaya' calisan uyaniklar o sahibindekiler, diyebiliriz bir kismina.. belki gercekten satmak zorun kalan da vardir tabi, hakkini yemeyeyim simdi..

207 cok guzel bir arac ben GT aldim daha 1 hafta olmadi, filtre egzozlu; RC kadar yuruyor olmasi gerek, herseyiyle son derece zevkli bir arac. bazi RC'lerde cam tavan yok, GT'lerde ise standart ve bence cok guzel bir donanim.. GT de bakabilirsin temiz bir sey bulabilirsen siddetle tavsiye ederim.. Alt devirde yurumesi sayesinde sehir icinde zevkli bir arac, uzun yolda da uzmez.. 215 civarina kadar yolu var 5. vitesi kisa oldugu icin.. bende 5lik eibach yay var o haliyle biraz alcak oluyor ama virajlarda cok stabil kaliyor arac, bu haliyle surusu de baya zevkli oluyor.. yakiti da 1.6 atmosferikler kadar diyebilirim rahatlikla.. henuz tam tecrube edemedim ama kullanicilarindan topladigim verilere gore umutluyum yakit tuketiminden :)

yakıt tüketimin 206 gti sahiplerini çatlatıcak türden olucak ;););)

TaGo
22-07-2009, 20:26
peki ne kadar yakıosun yaklaşık??

TarikS
22-07-2009, 20:31
peki ne kadar yakıosun yaklaşık??

Ben daha 1 depo bitirmedim, ankara'dan gelirken adapazari'na kadar 120-130'la geldim, adapazarindan itibaren 150'nin altina inmedim, ortalama 7.8.. geldigimde ceyrek depo kalmisti.. o ceyrek depoyla sehir icinde takiliyorum su an, ceyregin yarisina indi inmedi sayilir, 8.2'ye cikti ortalama.. genelde gazlama ile denebilir..

depo 50 litre'ye yakin.. 48 sanirim..

eklenti eklemeye calistim ama olmadi, forumdaki kullanicilarin tuketimlerini not almistim text belgesine.. pm'le yollarim birazdan..

kop42
22-07-2009, 20:35
sanırım kronık bır sorun var sente atlıyor sureklı aynı motor copper s bı modelınde turbolu olanda kulalnıldı ondada aynı sorun var

YEY®
22-07-2009, 20:37
2007 sonrası Cooper S'lerdede aynı motor var fakat sente atma tarzında bir sorun duymadım.

kop42
22-07-2009, 20:38
2 sefer denk geldım copperda bu soruna bırazda şans işi

Burak Mehmet
22-07-2009, 20:38
sanırım kronık bır sorun var sente atlıyor sureklı aynı motor copper s bı modelınde turbolu olanda kulalnıldı ondada aynı sorun var

egzantrikleri nasıl söylesem sanki gevşek gibi sert gaz tepkilerinde ve redlineda gaz keserken oynuyor...ondan dolayı sente atlıyor..

kop42
22-07-2009, 20:40
egzantrikleri nasıl söylesem sanki gevşek gibi sert gaz tepkilerinde ve redlineda gaz keserken oynuyor...ondan dolayı sente atlıyor..

olabılır servıstede denk geldım özel servısdede hep aynı sorundan kuzu gıbı yatıolardı

emretorlak
22-07-2009, 20:41

215 km ye kadar yolu yok Tarık. Gt ile Rc vites oranlarını sana detaylı yollayabilirm.Sadece birinci vites oranı farklı.2-3-4-5 ve son dişli oranı Rc ile aynı.

6000 km.lik yolun ortalaması 100km.de 7,6 litre şehir içi-dışı ve roll dahil.

can_ank
22-07-2009, 20:41
Motor ısınmadan direk gazlayan adamlarda sente atlıyor. Arabasını dikkatli kullanan hiçbir tanıdıgım 207RC sahibi sorun yaşamadı bu gune kadar.

TarikS
22-07-2009, 20:42
215 km ye kadar yolu yok Tarık. Gt ile Rc vites oranlarını sana detaylı yollayabilirm.Sadece birinci vites oranı farklı.2-3-4-5 ve son dişli oranı Rc ile aynı.

6000 km.lik yolun ortalaması 100km.de 7,6 litre şehir içi-dışı ve roll dahil.

Yahu 215 falan gorebilirsin dememis miydin en son :soru:

leventrc
22-07-2009, 20:44
2 sefer denk geldım copperda bu soruna bırazda şans işi

evet biraz öyle..

emretorlak
22-07-2009, 20:45
Düz yolda 215km. gördüm demiştim.50 metre yanımda deniz vardı.

Milletin düz diyip bastığı yolsa 5 te elektrik kesitirirsin merak etme. 230 km.

dragon07
22-07-2009, 20:45
ustalar sente niye atlıyor bileniniz varmı tam olarak...?

benim bildigim yag basıncıyla çalışan bi sistem var.bu sistemde yag basıncı düşünce sente atlıor olay budur yani gazlama bilmemne yok ki bildigim kişiler gazlayan insanlar degiller...

emretorlak
22-07-2009, 20:49
Bu arada 1 ay önce 33000TL ye halka ekmek dağıtır gibi dağıttıkları RC bugün 40000TL yi geçince satarlar tabi.

tuFAN
22-07-2009, 20:55
benim RC türkiyeye gelen ilk RClerden (ağustos 07 çıkışlı)
0 olarak aldım 20 bin km oldu.sente sorunu yaşamadım ama var bazı modellerde.
sente sorunu cooper s - rc -gt farketmeksizin oluyor.

Burak Mehmet
22-07-2009, 21:14
Herkes araba sahiplerinden daha bilgili yaw...

yok sen yanlış anladın..aracı kötülemek gibi bir niyetimiz yok...hatta tahminlerim doğruysa sen ryu rc nin arkadaşı olan Can'san benimde müşterimsin göraldan...

şimdi satılan bütün gt ve rc ler garanti kapsamındaki otomobiller ve peugeot için yeni motorlar.. her hafta bu motorlarla ilgili olarak bir teknik bülten yayınlanıyor her ay bir eğitim görüyoruz... Bu yüzdende bu motorlar hakkında az buçuk bişey bilelim ;););)

Dragger
22-07-2009, 21:27
Valla fiyatları o kadar güzelki 1dk düsünmeden alırım :)

Antalyalogy
22-07-2009, 21:49
Sınıfında Fiyat/performans orantısı en iyi araçtır bana göre (Standart donanımları , günlük kullanıma uygunluğu ,performansının yüksekliği , yakıtının düşük olması vb..)..
Edit:Efendi mesaj..:p:p

YEY®
22-07-2009, 22:23
Fiyat / performans olarak kesinlikle alınası araçlar..Özellikle cam tavanlı,garantide,ve performanslı bir aracı bu rakamlara pejodan başkası sunamıyor :)

sinan-s
22-07-2009, 22:26
Demekki sıkıntılı araçlar...

nikox
22-07-2009, 23:54
benim düşünceme göre 207 rc lerin satılma sebebi kesinlikle alan kişinin tatmin olmaması ve artı günümüzde alternatif araçların çok olmasından kaynaklanıyor .Vatandaş araçtan ne beklediğini bilmeden aracı alıyor sonra başka arabalara özenip satmak iztiyorlar,bir nevi maymun iştahlılık.207 rc kullanmadım ama bence güzel bir araç .Körfez de ve izmirde time attack org.larında gördüğüm kadarıyla dengeli ve turbo motoru sayesinde pistte seri bir araçtı çoğu aracada kök söktürmüştü .eskiden gti arabalar olsun spor arabalar olsun fazla seçenek yoktu 205 lerin olduğu zamanlar ama şimdi her markanın rekabet için bir spor otomobili var hepsi birbirinden güzel insanın kafası karışıyor.sonuç 207 rc gördüğüm ve izlediğim kadarıyla iyi bi araç yani şer değil gibime geliyor.

emretorlak
23-07-2009, 00:08
Ne açıdan tatmin olamamaktan bahsediyorsun? Yazdığın yazıda bir sonraki cümleler öncekiler ile çelişiyor sanki.

RC nin performans açısından rakipleri çok, ama fiyat açısından rakibi yok. Herkezin bildiği gibi RC, FN2 ve EP3'e rakip görülüyor.Bugün bir FN2 almaya kalksan 69000TL liste fiyatı var sanırım.

Stock olarak FN2 ve RC denendi.RC geçti.

Sadece filtreli EP3 ve Stock RC denendi.RC geçti.

Sahipleri siteden araştırırsan videoları bulabilirsin.

Hiç kullanmadığını belirttiğin halde neden bu kadar kesin yorumlar yapıyorsun?

Enes-x
23-07-2009, 00:23
Ne açıdan tatmin olamamaktan bahsediyorsun? Yazdığın yazıda bir sonraki cümleler öncekiler ile çelişiyor sanki.

RC nin performans açısından rakipleri çok, ama fiyat açısından rakibi yok. Herkezin bildiği gibi RC, FN2 ve EP3'e rakip görülüyor.Bugün bir FN2 almaya kalksan 69000TL liste fiyatı var sanırım.

Stock olarak FN2 ve RC denendi.RC geçti.

Sadece filtreli EP3 ve Stock RC denendi.RC geçti.

Sahipleri siteden araştırırsan videoları bulabilirsin.

Hiç kullanmadığını belirttiğin halde neden bu kadar kesin yorumlar yapıyorsun?

Bunun videosu var mı çok merak ettim?

emretorlak
23-07-2009, 00:38
Evet var...

Enes-x
23-07-2009, 00:42
E görelim o zaman hangi caili typer hangi rc 'e nasıl geçilmiş?

Açık konuşmak gerekirse 207 Rc yi çok severim hiç bi zaman rakip olarak görmedim.Bana pek mantıklı gelmedi.O yüzden video izleyip görmek isterim..

H22Power
23-07-2009, 00:46
207 lemans ı sakın hafife almayın benden tavsiye....

Chatin
23-07-2009, 00:52
sağlam bir yüklemeden sonra çok güzel sonuçlar çıkarır gibi o 207 rc. bindim sadece henüz kullanmadım ama binince bile artık bazı şeyleri anlıyorsunuz. benim görüşüm hayır :)

H22Power
23-07-2009, 00:56
kıvanç ın rc lemans barbaros bayrak yazılım miltek egzost intercooler kn apollo cai ile filtreli ep3 ü ferah geçer ama stock rc asla geçemez kimseye atıfta bulunmuyorum birebir gördüğümü söylüyorum...

emretorlak
23-07-2009, 01:08
kıvanç ın rc lemans barbaros bayrak yazılım miltek egzost intercooler kn apollo cai ile filtreli ep3 ü ferah geçer ama stock rc asla geçemez kimseye atıfta bulunmuyorum birebir gördüğümü söylüyorum...

:icon_tup:fıltrelı rc yavas gecsın type-r ı :)

ben type-r la yakın gıdıyorum. varsa deneyelım fıltrelı rc ıle :icon_tup:

E görelim o zaman hangi caili typer hangi rc 'e nasıl geçilmiş?

Açık konuşmak gerekirse 207 Rc yi çok severim hiç bi zaman rakip olarak görmedim.Bana pek mantıklı gelmedi.O yüzden video izleyip görmek isterim..

Wolrath; Filtreli Rc demedim.Stock RC, filtreli EP3 geçti dedim.

Kaldıki gerkesiz yere bir iddianız var.Ben izlediğim bir video hakkında konuşuyorum.Siz öyle bir video olmama ihtimali üzerinde duruyorsunuz.

H22Power
23-07-2009, 01:13

Kaldıki gerkesiz yere bir iddianız var.Ben izlediğim bir video hakkında konuşuyorum.Siz öyle bir video olmama ihtimali üzerinde duruyorsunuz.

abi eyw da o araba civic sport olmasın:)

Enes-x
23-07-2009, 01:14

Hayır neyi tartışıyosunki video var dedin o zaman koy hep beraber izleyelim görelim..Aslında videonun olup olmaması da çok önemli değil zaten..İnternetin başından bakkal hesabıyla bile stock rc nin filtreli ep3 geçmesinin zor olacağını bilmek gerekir..Teknik veriler belli değil mi?

stock rc 175 hp değil mi ben mi yanlış biliyorum?

ef186
23-07-2009, 01:22
şşş relax konunun özü deneme geçme geçilme değil yahu ..

emretorlak
23-07-2009, 01:22
İşte her zaman bakkal hesabı tutmuyor.

Video var dedim evet.Deneyen arkadaşlar internete koymadılar.Ama benim izleme şansım oldu.

Hala inanmamakta ve bakkal hesabı yapmakta ısrarlıysan forumda konuşulan konulara bi daha göz at.

Deneyen arkadaşlardan bilgi alın.

:):) Aynen öle valla cenk, malzemeleri sökmüşken yakalamak lazım seni :)

vtc type-r muayene için hafta sonuna kadar sökük sadece cai var başkada bişi yok. yarın akşam gazlıyoruz biz.

gelmek isteyenler organizatör şefkadir abiye ulaşsın :D

Derhal egsozu,headersı tak:D

İyi böle hiç gerek yok onlara :) bak çevirmeden nasıl rahat geçio. Bosver Cenk dinleme Kadir abiyi kafan rahat olur :)

Bidaa öyle zor yakalarsın Cenki :) Ömer bile fiesta ile sulandıya :D

Şaka bi yana Cenk gibi arabayı soktum gelin deniyelim diyecek adam da yoktur. Rahat adamla denemenin zevki burda. :)

ef186
23-07-2009, 01:24
Arkadaşlar son zamanlarda yapılan rollingler vs time trial etkinlikleri sonucu 207 RC araçlar hakkında biraz araştırma yapma gereği duydum. Aldıkları sonuçlar ortada oldukçada tatmin edici. Gel gelelim sahibindenede girince gördüğüm oki ne kadar RC Lemans varsa daha 1000 km yada bilemedin en fazla 4000 de satılık... İnsanın aklı karışıyor. Fiyatları karşısında verdiklerine bakınca, fayda maliyetinde üst sıralarda olan bu araçtan insanlar neden biran önce kurtulmaya çalışıyor??

Dimi ama ...

Enes-x
23-07-2009, 01:29

Abi relax diyosunda , araba sente atlıyomuş yok çoğu düşük kmlerde satılıkmış vs diye söylenince , rc i çamurdan çıkartmaya çalışırken ep3 bile geçiyo diye ep3'e çamur sıçratırlarsa kızarım doğal olarak..

emretorlak
23-07-2009, 01:31
gereksız?

ıddıa degıl soyledıgım , fact!

stock hele ımkansızın otesınde. denedıgım bır arabadan bahsedıyoruz. gıdısını bılıyorum sonucta. temızı felan da sacma olur daha 0 arabalar?

ıddıa degıl bu varsa stock deneyelım dıyorum.

ben vtı lerle kafa kafaya gıden arabamla 150 ye kadar gecmıstım rc yi. type-r ı gecmesı hele cai li type-r ı gecmesı komık bı durum bence.

vıdeo hakkında dusuncem olmadıgı degıl gercekcı olmadıgı.

bunun senle degıl arabalarla ılgısı oldugunu unutma bence ;)

Yukarıda yazdıklarım yeterli mi yoksa sırf senin için deneyenlerin onayını alıp msn den video gönderiyim mi?

Ya da daha fazla gereksiz yere uzatmayalım bu konuyu

emretorlak
23-07-2009, 01:33
Abi relax diyosunda , araba sente atlıyomuş yok çoğu düşük kmlerde satılıkmış vs diye söylenince , rc i çamurdan çıkartmaya çalışırken ep3 bile geçiyo diye ep3'e çamur sıçratırlarsa kızarım doğal olarak..

Evet stock RC, Filtreli Ep3'ü geçiyor. Kızmanı gerektiren durum ne?

Ep3'e çamur atmak mı?

burak10
23-07-2009, 01:39
bir rc kullanıcısı olarak fiyat/performans oranı en iyi araba rc dir. aynı şekilde 205 gti kullanıcısıyım. fiyat performans oranı onunda çok çok iyi. benim rc tercih nedenim bilinçliydi. az çok netten, peugeot türkiyeden araştırmalarım oldu. sente atlama olayını ilk burda öğrendim. zaten motor soğukken yüklenmek hiçte mantıklı değil. ayrıca böyle bir durumda motor garanti kapsamında.tr ve yurtdışı forumları takip etmeye çalışıyorum.şimdilik kronik bir sorun gözüme çarpmadı.daha yeni araçlar ve km'leri az. benimki daha 1500km de. arabada elektronik gibi şans işi...

yazının ilk başlarında belirtilmiş. lemanslarda büyük indirim yapılmış.32 33lü rakamlardan bahsediliyor. ben alalı 2ay olmadı bile.bu fiyattan yükseğe aldım. tek oto istanbulu aradım, zamanında 32-33e lemans satıldı dedim. bana verilen cevap imkansız, GT leri o fiyata vermiyoruz denildi. ama bir şekilde internette ticari amaçlar güdülerek yani 32-33e alınıp ne kadar fazlaya satarsam kardır mantığı güden arkadaşlar vardır. gayet doğal çünkü bu araçtan sadece 50adet var. illaki alıcısı çıkar, ama ne fiyat verir bilinmez.

yakıt tüketimi konusunda bende 1-2 şey yazayim. en son ölçümlerim ve yol bilgisayarıma göre :

şehir dışı uzun süre denemedim. şehir içi 9lt nin civarı geziniyor. %50sinde klima açık
aşırı sıkışık trafikte 9.7lt %100 klima açık
orta şeker trafik 8lt. %50klima
benim bulduğum minimum şehir içi 6.6lt(80km şehir içi ortalaması ve klima kapalı gece)

otoban değerlerim:
şehir dışı 90km sabit hız ve c.control 4.8 -5lt arası (klima kapalı)
100km sabit hız c.control ile klima açık 6-6.2lt, klima kapalı 5,1-5.5lt

performans olarak stock hali şimdilik tatmin ediyor beni.sadece 1 kere roll yaptım. ama şahsi fikrim ep3'ü geçmesi cidden zor görünüyor. fn2 yi vtec kapalı rollde geçiyor.

modifiye parçaları bence daha yaygınlaşmadı. ileride güzel parçalar çıkacağı görüşündeyim. modifiyeye çok açık bir araba rc. konforu bence yeterli, donanım olarak beklediğimden fazla... yol tutuş benim için mükemmel ancak rc nin rakiplerine binmedim. rc de esp full kapatılabiliyor ki bu çok eğlence verici. esp gerekenden biraz geç devreye giriyor buda istediğim gibi ve devreye girince araç direk izine oturuyor. direksiyon tepkileride böyle.
benim için rc hayır, başkalarına göre şer olabilir. ilk 1500km deki kişisel görüşlerim bunlar.

H22Power
23-07-2009, 01:39
deneyenlerin onayını alıp sana zahmet bi seyrettirsene benle enese enesle çoklu konuşmaya alırım denedik ikimizde rc lemans la merak ediyoruz zahmet olmaz umarım...

Enes-x
23-07-2009, 01:41

Ep3'e çamur atmak mı?

Benim kızdığım konu , stock rc filtreli ep3ü geçiyor videosu var ben izledim 3-5 kişide mesajlarıyla onayladı iş bittiye getirmen..

Amacım bilgi alışverişi.Videoyu paylaşmak istemiosanda anlat hangi hızda bastınız hangi hıza kadar denendi..1280 kg caili ep3 205 hp civarıdır..Rc kaç kilo kaç hp? yürüyeni yada şanzımanı mı daha iyi typerdanda geçebiliyor öğrenelim?

ef186
23-07-2009, 01:49

Genel olarak forumda çamur mevzu olmaması tercih sebebi tabii. konu ile ilgisiz mesajları zaten arkadaşlar kökünden kurutur o sıkıntı değil amaç kalpler kırılmasın...

Ayrıca bu konuda iki arabanın rolling performansı ile ilgili açın şimdi bir konu idda edende yanlış diyende ordan devam etsin bilgi rica eden bir arkadaşımızın açtığı konu ilgisiz bir şekilde pert olmasın ... yazdığım mesajın sebebide budur yoksa benimde şahsi fikrim mevcut ama yazıp dahada Konuyu dağıtmak istemiyorum ...

Ayrıca biliyosun canım benim kimse hiçbir otomobile çamur atamaz bu forumda ***** denemesi kolay iddaa var ise video rica edilir ayrıca dener video cekersiniz olur biter hepimiz doğru bilgiye ulaşırız ;)

H22Power
23-07-2009, 01:50
RC nin aynada ""objects in mirror are closer than they appear""" yazısı yok galiba:D

ef186
23-07-2009, 01:55
bknz : http://www.techturkey.com/forum/forumdisplay.php?f=26

Dookan
23-07-2009, 02:51
gt kesinlikle ve kesinlikle rc yi geçemez....hatta chiplisinide buna dahiledebilirm...ben 2 siylede denedim 2 sinide 1.2.3. vites zaten geçtim 4.vitestete geçtim...

ben rc yle denedim 1 2 3.vites ın sonunda 1 boy ondeydm 4 de epey yuruduk 2 boy civarı onume geçti..

ben typer la da denedim rc yi yalan eder 1 2 3.vitesini bilmem ama 4.vites kesınlıkle type r daha sert bi makına...

arkadaş gt yle geçtim rc yi demiş ama rc cinin iyi bi sofor olmadıgını sana kesınlıkle söyleyebilirim yad arabası bozuk emin ol bundan chıplısı dahi geçemez...

para konusuna gelınce 27 verıp gt alacagıma 32 verır rc alırım koltukları bambaşka gideri de gt ye göre bambaşka...ama 32 verip rc alacagıma 2 daha verir megane rs alırım böyle 2 2 daha verirsem istedigim herşyide alırım tabiki orası ayrı bı konu :):):)

dragstar
23-07-2009, 05:08
sente atlama sorunu dışında bişey duymadım ben

Cimmeria
23-07-2009, 06:45
rcler türkiyeye ilk geldiğinde test etmiştik güzel giden güzel duran güzel koltukları olan güzel motoru olan bir araç. fiyat performans garanti ve km olarak bakınca mantıklı araçlar.

biz benim headers cai ara boru haricinde bir şey olmayan vti'ımla denemiştik rc pek ep3 type r geçecek gibi gitmiyordu.

geçen kamerin videosu vardı yine rc ile ordaki gidişide pek ep3 type r geçecek gibi durmuyordu.

Yani bu arabayı alırım stock haliyle caili ep3 geçiyormuş olm süper alalım tayyar geçelim şeklimiz olsun bir de chip mip yapar 200 beygir olursak stilara kök söktürüz gibi düşüncelerle alınırsa üzülür tabi insan gerçeklerle karşılaşınca :)

ama alayım güzel giden güzel duran kmsi az garantili arabam olsun performansı da tatmin etsin denince bence alınabilecek bir araba

emretorlak
23-07-2009, 07:53
deneyenlerin onayını alıp sana zahmet bi seyrettirsene benle enese enesle çoklu konuşmaya alırım denedik ikimizde rc lemans la merak ediyoruz zahmet olmaz umarım...

Deneyenlerin konuşmalarını alıntı yaptım.Alın izleyin

can_ank
23-07-2009, 07:59
fn2 yi vtec kapalı rollde geçiyor.

Konu aslında type-r,rc karsılastırması deil ama buralara kadar gelmiş.
Burak streetfire'a 207RC FN2 yaz. Oradaki FN2de ultralggera (orjianl ile arasında baya agırlık farkı var) ve cai var. FN2 nin istedigi viteslerde bastım hep yani VTEC acıktı. 3 tane de deneme var. Burada bu şekilde gitmesini yüksekliğe bağladık Kadir abiler ile ama Turbo bar diye deniz seviyesine inip deneyecek halimiz de yok:)

can_ank
23-07-2009, 08:00

PM attım kardes

TaGo
23-07-2009, 08:26
Arkadaşlar yorum yapan tüm herkeze teşekkürü borç bilirim. Benim vardığım kanı; araç bu fiyata alınabilecek seviyede. Extra opsyonlarıda bu fiyata dahil, nadir bulunması cabası. Birde tuning malzemeleri yaygınlaştımı tam pist aracı olur bu araç. Birde haklı olarak söylemek isterimki rolling benim için en gheriden gelen kıstas. Pist için elverişli bir araç olması daha makbul...

serhat306
23-07-2009, 08:54
fıyat performas acısından sınıfının lıderı bır arac ben sanayıdeyım aracın kronık hıc bır sorununu duymadım tekoto olsun yıldırım olsun erler oto olsun hepsınle dıyalog halındeyım aracın oyle denılen gıbı kronık hıc bır sorunu yok sente atlamayıda bende burda duydum...

dragonflydesing
23-07-2009, 09:45
fiyat konusunda gerçekten abartılıyo rc'ler,206'nın kardeşi olmasından millet rollinge giriyo olabilir :D

RCpower
23-07-2009, 10:07
beyler bu problem 2007 yılı ve sonrası gt/rc ve r56 için söz konusu değil.
çünkü resimde de gösterdim, buna sebep olan parçayı upgrade edildi.
sente kaymasının sebebi resimde 2 numarayla gösterilen sente dişlisinin ansızın pozisyonunun kayması.
bu dişli özellikle sert kullanımda kolaylıkla kayabiliyordu çünkü bunu kranka sabitliyen bir pin, kama veya setuskur vs. gibi birşey yoktu.
dişlileri ve kasnakları sadece 7 numaralı civata bir arada tutuyordu.
artık bu problem yok, dişliyi iyice sabitlediler. içiniz rahat olsun..

ama yine de başınıza böyle bir olay geldiği zaman direk sente kaydı diye bi arıza uyarısı gelmiyor.. şunlarla karşılaşılıyor:
afr aşırı fakire gidiyor, güçten düşme, buji ateşleme sorunları (missfire), aşırı yakıt harcamı vs.
diagnostic bi alete bağlayıp "long term fuel trim" denen şeye bakılıyor.
bunun gösterdiği değer -%2 +%2 olmalı.
dişli kayınca bu değer fakire doğru artıyor %25 de arıza lambası yanıyor: antipolution fault "mixture too lean"..
benim de başıma gelmedi ama aklınızda bulunsun..

http://img189.imageshack.us/img189/1088/pulleyp.jpg

emretorlak
23-07-2009, 10:12
Çok güzel anlatmışsın eline sağlık

mrtcn
23-07-2009, 10:12
beyler bu problem 2007 yılı ve sonrası gt/rc ve r56 için söz konusu değil.
çünkü resimde de gösterdim, buna sebep olan parçayı upgrade edildi.
sente kaymasının sebebi resimde 2 numarayla gösterilen sente dişlisinin ansızın pozisyonunun kayması.
bu dişli özellikle sert kullanımda kolaylıkla kayabiliyordu çünkü bunu kranka sabitliyen bir pin, kama veya setuskur vs. gibi birşey yoktu.
dişlileri ve kasnakları sadece 7 numaralı civata bir arada tutuyordu.
artık bu problem yok, dişliyi iyice sabitlediler. içiniz rahat olsun..

ama yine de başınıza böyle bir olay geldiği zaman direk sente kaydı diye bi arıza uyarısı gelmiyor.. şunlarla karşılaşılıyor:
afr aşırı fakire gidiyor, güçten düşme, buji ateşleme sorunları (missfire), aşırı yakıt harcamı vs.
diagnostic bi alete bağlayıp "long term fuel trim" denen şeye bakılıyor.
bunun gösterdiği değer -%2 +%2 olmalı.
dişli kayınca bu değer fakire doğru artıyor %25 de arıza lambası yanıyor: antipolution fault "mixture too lean"..
benim de başıma gelmedi ama aklınızda bulunsun..

http://img189.imageshack.us/img189/1088/pulleyp.jpg

son nokta konuldu sanırsam :) teşekkürler yararlı bilgi için

can_ank
23-07-2009, 10:14
Bilen adamın hali başka :) Belgelerle konustu direk:)

RCpower
23-07-2009, 10:23
stelyo saolsun bu arabalar hakkında bilmediği bişey yok..
stage 3 yazılım bekliyorum ondan, hayırlısıyla noktayı o zaman koyacaz.
ha belki sonra k03 compressor housing ini k04 e göre uyarlama olabilir..

can_ank
23-07-2009, 10:27
Bi de su parcalarla yazılımdan sonra deneme videoları alsak da araba ne kadar gidebilecek görsek ya :) Ama egzosu bence 60tan 76lıga gecirsen daha ii olur. ALTA downpipe takmayı dusundun mu?

Ranthor
23-07-2009, 10:48
param yetmedi alamadık zamanında:) 42 lira istiyorlardı.
Alsaydım onun kredisini kaç zamanda öderdim kim bilir.

RCpower
23-07-2009, 11:15
altanın dp si (sport kat şeklinde olanı) sorunlu can.. arıza yaktırıyor. milltek te böyle bişey yok.. 63 mm iyi şimdilik yetiyor.
ama dp den sonra geniş birşey olabilir tabi..

video çekeriz..ep3 leri bilmiyorum nasıl gidiyor deneyelim?

toonch
23-07-2009, 12:08
Bence roll delisi değilsen alınır zevkle kullanılır. Donanım, vergi, yakıt gibi avantajları var.

Şimdi ustadlarsa soru bölümüne geçelim.

GT İLE RC NİN FARKI NELER?

H22Power
23-07-2009, 12:17
altanın dp si (sport kat şeklinde olanı) sorunlu can.. arıza yaktırıyor. milltek te böyle bişey yok.. 63 mm iyi şimdilik yetiyor.
ama dp den sonra geniş birşey olabilir tabi..

video çekeriz..ep3 leri bilmiyorum nasıl gidiyor deneyelim?

kıvanç haftasonu deneyelim :D walla ben bişi anlamadım ep3 istiosan var tanıdık birton ama headers filtre egzostlusunu gördün sana sade filtreli bulmak lazım reşit abiyi rahatsız edicez sanırım yine:D

Burak İ
23-07-2009, 12:19
http://www.sahibinden.com/acil_207_rc_175hp-82WQQaXQQ15584744WQQpXQQdisplayitem

Şimdi bu aracın fiyatıda inanılmaz uygun bence bana göre. Bu belirttiğiniz soruna giriyor mu acaba ? Varmıdır öyle bir sorun ? yoksa o zaman gerçekten aciliyetten satılıyordur.

öncel
23-07-2009, 12:26
RC lemans ların satılmasının tek bir nedeni var
bi ara kampanyadan 32-33 bin TL ya satıldı "0" km olarak ve satanların nerdeyse hepsi bu amaçla satıyor almalarının sebebide oydu 32 ye alır üstüne kar koyar satarım dır
bizzat bu nedenle alandan biliyorum..

:icon_tup:başka söze gerek yok

Kaan
23-07-2009, 12:28
Rc güzel arac bende izmir de pistte timeattack ta izlemiştim.Heleki beyaz oldumu tadından yinmez.Fiyat konusundada çoğu spor araçlara göre gayet makul bi fiyatı var aslında.Çevremde tanıdığım pek kimsede yok ama bu sente atlama sorunu biraz kafa karıstırıcı iyice arastırılıp ona göre almak lazım.

TarikS
23-07-2009, 12:31

Şimdi bu aracın fiyatıda inanılmaz uygun bence bana göre. Bu belirttiğiniz soruna giriyor mu acaba ? Varmıdır öyle bir sorun ? yoksa o zaman gerçekten aciliyetten satılıyordur.

daha oncesinde de 1 haftalik fiyat diye ilan acmisti.. :rolleyes:

DoDo_hamann
23-07-2009, 12:36
kazalı araba,değil 1 hafta 2 gün içinde giderdi zaten düzgün bir araba olsaydı.

emretorlak
23-07-2009, 12:46
Bence roll delisi değilsen alınır zevkle kullanılır. Donanım, vergi, yakıt gibi avantajları var.

Şimdi ustadlarsa soru bölümüne geçelim.

GT İLE RC NİN FARKI NELER?

Forumda defalarca yazıldı aratırsan burada yazılacaklardan daha fazla bilgi edinebilirsin.

Burak bu aracı satan kişi ile görüştüm.Sağlıklı bir araba değil.

Sahibine saygısızlık yapmadan kısaca özetliyim. Sağ çamurluk ve kaput işlem görmüş ve boya var.Aracın içinde 5'li cd changer olması lazım ama yok:beuj:Yerinde yeller esiyor.

Aracın üzerindeki eksoz eski sahibinin araca yaklaşımı hakkında fikir verebilir:rolleyes:

Araç 9100 km.de.Satan kişiye hangi servise kayıtlı olduğunu araştırma yapacağımı söyledim.Bana verilen cevap bu aracın daha bakımı gelmedi 9100 km de.bu yüzden hiçbir serviste kaydı yok şeklinde oldu:)

Bu aracın pek de küçük bir kaza yapmadığını söyleyen arkadaşım çok oldu.Hatta kazalı halini gördüğünü söyleyenler.

öncel
23-07-2009, 14:05
ustalar sente niye atlıyor bileniniz varmı tam olarak...?

benim bildigim yag basıncıyla çalışan bi sistem var.bu sistemde yag basıncı düşünce sente atlıor olay budur yani gazlama bilmemne yok ki bildigim kişiler gazlayan insanlar degiller...

efeciğim aynen öyle egzantrik zincirinin gergisini yağ basıncıyla çalışan bir mekanizma yapıyo.gazlasanda gazlamasanda yağın içinden geçtiği çok ince bir kanal var tıkanınca araç kendini korumaya alıyo.o parçayı değiştirip sentesini ayarlıyolar.ben en fazla 207 gt de rastladım bu olaya.şimdiye kadar satmış olduğumuz rc lerde böyle bir arızayla karşılaşmadım.

su106GTI
23-07-2009, 14:35
efeciğim aynen öyle egzantrik zincirinin gergisini yağ basıncıyla çalışan bir mekanizma yapıyo.gazlasanda gazlamasanda yağın içinden geçtiği çok ince bir kanal var tıkanınca araç kendini korumaya alıyo.o parçayı değiştirip sentesini ayarlıyolar.ben en fazla 207 gt de rastladım bu olaya.şimdiye kadar satmış olduğumuz rc lerde böyle bir arızayla karşılaşmadım.

Sen ne bılırsın gıt araba sat sen (rc in gt out)

Burak İ
23-07-2009, 15:21
Forumda defalarca yazıldı aratırsan burada yazılacaklardan daha fazla bilgi edinebilirsin.

Sahibine saygısızlık yapmadan kısaca özetliyim. Sağ çamurluk ve kaput işlem görmüş ve boya var.Aracın içinde 5'li cd changer olması lazım ama yok:beuj:Yerinde yeller esiyor.

Aracın üzerindeki eksoz eski sahibinin araca yaklaşımı hakkında fikir verebilir:rolleyes:

Araç 9100 km.de.Satan kişiye hangi servise kayıtlı olduğunu araştırma yapacağımı söyledim.Bana verilen cevap bu aracın daha bakımı gelmedi 9100 km de.bu yüzden hiçbir serviste kaydı yok şeklinde oldu:)

Bu aracın pek de küçük bir kaza yapmadığını söyleyen arkadaşım çok oldu.Hatta kazalı halini gördüğünü söyleyenler.

Teşekkürler tahmin etiiğim gibi :)

Erden
23-07-2009, 15:28
km gelmese bile yillik bakim yok mu?

nime
23-07-2009, 15:38

Helal olsun sana toprağım :icon_tup:

RCpower
23-07-2009, 18:43
kıvanç haftasonu deneyelim :D walla ben bişi anlamadım ep3 istiosan var tanıdık birton ama headers filtre egzostlusunu gördün sana sade filtreli bulmak lazım reşit abiyi rahatsız edicez sanırım yine:D

mustafa deneyelim.. yüklü yüksüz farkmaz, bi ep3le yürüyelim. haftasonu ordayım..

saner müftüoğlu
24-07-2009, 01:03
toplamda 1 ay RC, GT ve Le Mans kullandım. Ucu de adam gıbı kullanırsan yakmıyordu. Ayrıca GT de dahil gidişleri bence yeterlıydı. Tabı dıbın dıbı kullanmaya en dayanıklı arac bıle dayanamaz. Şahsen cok hızlı arac sahıbı dahı olsam elalemın malı gıbı kullanmam. 1000km veya 4000 kmde satılan araclar o malın kötu oldugunu göstermez. Ayrıca Turkıye'de ve Avrupada en cok satılan markalardan bırısı. Marka mıllıyetcılıgı yapmaya kalkarsak ısın ıcınden cıkılmaz. Bu sebeple kronık arızları olabılır. Bılınen en negatıf yanı zayıf ön takımlarıdır. Bunun dısında Honda gibi sureklı yuksek devır vs vs agresıf kullanıma karsı hassas. Gercı bloğu kırılan bır cok Honda da görüp şaşırmıştım. Bu sebeple olay tamamen zevk meselesı. Bence alınası yanları var. Bu paraya sıfır km arac alıyorsun, hem spor hem de aşırı besleme.

H22Power
24-07-2009, 17:25
mustafa deneme olursa camcar hazır :icon_tup: :)

:D çok şeytani gördüm seni reşit abiye söledim benle denerken 3.vites senkromenç ini kırmış 3 ten boşa düşüyormuş araç yaptırayım 207 rc gt lemans f-1 rally ne varsa getir deneyelim sıkıldım dedi ehehe

H22Power
24-07-2009, 17:30
mustafa deneyelim.. yüklü yüksüz farkmaz, bi ep3le yürüyelim. haftasonu ordayım..

kıvancım gel başım üstüne hatta herhafta beklerim ama senlik bir mesele yok kimse gelmese geçen seferki gibi biz deneriz ama mevzu stock rc ile ep3 geçme öle bir dünya yok onu göstermek çabamız:D

imhotep
24-07-2009, 17:31
bu aksam org varmı ya:D

burak10
24-07-2009, 17:33
kıvancım gel başım üstüne hatta herhafta beklerim ama senlik bir mesele yok kimse gelmese geçen seferki gibi biz deneriz ama mevzu stock rc ile ep3 geçme öle bir dünya yok onu göstermek çabamız:D

bencede geçmez

H22Power
24-07-2009, 17:33
bu aksam org varmı ya:D

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: :D

16 RC 515
25-07-2009, 11:40
Merhaba arkadaşlar;207 RC fiyat ekonomi performansına göre bencede mükemmel bir otomobil,şu andaki aracım tr deki ilk le mans lardan ve 32.000km'de nazar değmesin hiç bir sorunum yok.Otomobili genellikle performanslı kullanıyorum zaten bu otomobiller bunun için yaratılmış.En dikkat ettiğim nokta ilk çalışmada ısınana kadar yüklenmiyorum ve stop etmeye yakın gazlamıyorum ve rölantide yaklaşık 45 saniye bekliyorum bence en önemli en hassas nokta bu turbo otomobillerde dayanıklılık açısından,

diğer yandan muhtemelen sizde duymuş olmalısınızki izmit körfez pistinde yapılan time attack ve time trail larda çok iyi dereceler çıkardım,bu dereceler standart rc le yapılabilcek en iyi dereceler(sevgili burak ertemde şahit)otomobilin pist performansı gerçekten mükemmel ama düzlüklerde gitmio tabiki...

gelelim otomobilimin eksik gördüğüm özelliklerine;aslında pek bi eksikliği yok ama normal asvaltta 50-60-70 gibi hızlarda girilen virajlarda arka kısmı çok rahat bırakıyor(esp devre dışı tabiki)dışardan güzel görüntü ortaya çıkabilio ama bu iyi bişey değil;fakat yüksek süratli virajlardada mükemmel bir tutunma var

gelelim rc nin type-r ile kıyaslanmasına;bizzat arkadaşımda var type-r,tartışılcak bi konu bile değil bence 2.0 litre atmosferik hondayla 1.6 litre turbo otomobille hiç bi şekilde baş edemezsiniz.(standart,stok otomobilleri göz önüne alırsak)honda hayat onda yani=)

MERT YILMAZ/BURSA

Absinthé
25-07-2009, 11:46
Merhaba arkadaşlar;207 RC fiyat ekonomi performansına göre bencede mükemmel bir otomobil,şu andaki aracım tr deki ilk le mans lardan ve 32.000km'de nazar değmesin hiç bir sorunum yok.Otomobili genellikle performanslı kullanıyorum zaten bu otomobiller bunun için yaratılmış.En dikkat ettiğim nokta ilk çalışmada ısınana kadar yüklenmiyorum ve stop etmeye yakın gazlamıyorum ve rölantide yaklaşık 45 saniye bekliyorum bence en önemli en hassas nokta bu turbo otomobillerde dayanıklılık açısından,

diğer yandan muhtemelen sizde duymuş olmalısınızki izmit körfez pistinde yapılan time attack ve time trail larda çok iyi dereceler çıkardım,bu dereceler standart rc le yapılabilcek en iyi dereceler(sevgili burak ertemde şahit)otomobilin pist performansı gerçekten mükemmel ama düzlüklerde gitmio tabiki...

gelelim otomobilimin eksik gördüğüm özelliklerine;aslında pek bi eksikliği yok ama normal asvaltta 50-60-70 gibi hızlarda girilen virajlarda arka kısmı çok rahat bırakıyor(esp devre dışı tabiki)dışardan güzel görüntü ortaya çıkabilio ama bu iyi bişey değil;fakat yüksek süratli virajlardada mükemmel bir tutunma var

gelelim rc nin type-r ile kıyaslanmasına;bizzat arkadaşımda var type-r,tartışılcak bi konu bile değil bence 2.0 litre atmosferik hondayla 1.6 litre turbo otomobille hiç bi şekilde baş edemezsiniz.(standart,stok otomobilleri göz önüne alırsak)honda hayat onda yani=)

MERT YILMAZ/BURSA

Ooo Mert bey hoşgeldiniz.... :p
Fehmi/istanbul

RCpower
25-07-2009, 18:52
Biz geliyoz, 1 stok 1 yüklü rc :)

emretorlak
25-07-2009, 19:21
Kıvanç videoları bekliyoruz gece

burak10
25-07-2009, 19:31
Biz geliyoz, 1 stok 1 yüklü rc :)

video bekliyoruz.

Ranthor
25-07-2009, 20:17
barış benim de bir deyenesim var özberkle konştuk

Ranthor
25-07-2009, 20:22
deneyelim valla barış, videoya filan gerek yok, benim yazılımda bir sıkıntı var, ondan öncesi sonrası feyz almış oluruz. giderdikten sonra bir daha deneriz.

Shadow_Dancer
25-07-2009, 20:35
Valla fiyatları o kadar güzelki 1dk düsünmeden alırım :)

al da binelim :)

can_ank
26-07-2009, 00:22

Mustafa senin msjını gören NASA bana mail attı yeni bi gezegen kesfetmişler linki de aşşağıda. (videonun sonunda kadir abinin cumleden de anlasılcagı uzere 1 deneme daha yapmıstık :))

http://video.yahoo.com/watch/5613065/14731344

ep3 de aem v2 var. 2. vitesde vtec acık bastık. 24 saniye sonunda hız kactır siz benden ii bilirsiniz. RC de stock.
Cenk kardeşim de umarım kusura bakmaz. En kısa zamanda geri kaldırcam videoyu.
Arabayı ilk aldıgımda stock vtec le kafa kafaya gitsin iidir deniyordu. Bu da stock vtec le olan video ( Bunun içinde Kadir abi kusura bakmaz umarım)

http://videos.streetfire.net/video/si-vs-vti_687251.htm

Bu araç Antalya'dan geldi galiba. Dolu iken de denedik ama videosu yok. Bunun dısında baska bi ep3 le daha denemiştim onun da sonucunu bilen biliyor.
Haaa arabalar saglıksız dencektir bu videolardan sonra eminim. Bildiginiz saglıklı stock ep3 varsa Ankara'da seve seve de denerim. Herkese ii geceler

Haaa bi de yazılım var sende fln denmez umarım, merak edenle gelip isetdigi yerde bakabiliriz.

dragon07
26-07-2009, 01:06
polemik çıkmasın ama...senin o geriden geldigin videoda araç vti boştu can kardesim...;)

caili typer mevzusuna bişiy diyemem...

can_ank
26-07-2009, 01:07
polemik çıkmasın ama...senin o geriden geldigin videoda araç boştu can kardesim...;)

caili typer mevzusuna bişiy diyemem...

dragon kardeşim sizin dolu vtec'le de denedik. İlgililere sor sonucunu. Neler vardı vtec'de, kısa, headers, cai, egzos, p28, egzantrik, yay, şapka....
başka atladıgım var mı :)

Bu arada geriden gelme de söz konusu deil. Basarken yan cama bakarsan ben basta geride kalıyorum, cunku araclarda korna yok, onlar basıo ben sonra :)

dragon07
26-07-2009, 01:10
kadir abide bu sitede yarın gelir geçtiyse geçtim geçildiyse geçildim deR ;)

can_ank
26-07-2009, 01:12
Kesinlikle katılıyorum sana :)

burak10
26-07-2009, 01:41
buyrun.

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?p=780457&posted=1#post780457

elinize sağlık :)

slowmotion
09-01-2011, 00:36
ahahah hort :D

samet54
09-01-2011, 15:30
demekki bu arabalara binilmez biz typer bakalım en iyisi bilgiler için teşekkürler....

Eyüp
10-11-2011, 23:33
şehir dışı uzun süre denemedim. şehir içi 9lt nin civarı geziniyor. %50sinde klima açık
aşırı sıkışık trafikte 9.7lt %100 klima açık
orta şeker trafik 8lt. %50klima
benim bulduğum minimum şehir içi 6.6lt(80km şehir içi ortalaması ve klima kapalı gece)

otoban değerlerim:
şehir dışı 90km sabit hız ve c.control 4.8 -5lt arası (klima kapalı)
100km sabit hız c.control ile klima açık 6-6.2lt, klima kapalı 5,1-5.5lt
.

Konuyu biraz hortlatıcam ama :D

Bu yakıt değerlerine sahipse düşünmeden alınabilir 207rc :)

slowmotion
11-11-2011, 00:24

aracım şu an 30000de hala aynı tüketim eğrisi devam ediyor

TarikS
11-11-2011, 00:25

Dogrudur :)

Surekli gazlayarak kullaninca 10-11 litre yakiyor valla :) O rakamlardan sonrasi sapikca gazlamaya giriyor hehe

Eyüp
11-11-2011, 00:31
Demek kasarak şehir içi 6.5'lt'lere inmek mümkün..

O zaman fazlada arayı açmadan RC arayışlarına devam.. :D

TarikS
11-11-2011, 00:52
Demek kasarak şehir içi 6.5'lt'lere inmek mümkün..

O zaman fazlada arayı açmadan RC arayışlarına devam.. :D

O o kadar kolay degil de :) Benzini koklama durumu yok ama kesinlikle icmedigi konusunda da herkes hemfikirdir

Eyüp
11-11-2011, 00:58
O o kadar kolay degil de :) Benzini koklama durumu yok ama kesinlikle icmedigi konusunda da herkes hemfikirdir

Yoğun istanbul trafiğinde değil , sakin sakarya trafiğinde :)

Zaten bir dizel gibi yakmasını beklemek saçmalıktan başka birşey olmaz :D

2 aydır bakmadığım araba kalmadı , en kısa zamanda bir araba almak için hepsinin olumlu yönlerini topluyorum :hahaha:

TarikS
12-11-2011, 02:30
Yoğun istanbul trafiğinde değil , sakin sakarya trafiğinde :)

Zaten bir dizel gibi yakmasını beklemek saçmalıktan başka birşey olmaz :D

2 aydır bakmadığım araba kalmadı , en kısa zamanda bir araba almak için hepsinin olumlu yönlerini topluyorum :hahaha:

Istanbul'da ben trafige pek girmem, en acik kosullarda da denedim sabit hizini bir bozdun mu normal 7 litre civarlarina cikiyor tuketim, 5'li 6'li rakamlarda gunluk kontagi acip kapatarak tutabilen de gormedim acikcasi

Sakarya'da yapacagin yol cok fazla olmaz zaten benzin pek koymaz sana :p Ama oranin trafigi de les yani, Istanbul'a kurban olayim ben :)

AEAlmas
12-11-2011, 02:44

Ep3'e çamur atmak mı?

Merak ettim rc yi Antalya'da ise denemek isterim bu arada bar basınç stok oldugundan eminmisiniz