PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracı üzerine alma

olcay_bora
13-09-2009, 11:03
az önce polis cevirdi dedi dün sigortan bitmiş dün muayenen bitmiş 2 gün önce de üzerine alma vaktin geçmiş baglıorum ddi. ve bagladı. aracı üstüme almam için 2 ay vaktim var dedim 1 ay dedi yazdı yediemin kagıdını verdi napmam gerekiyor bundan sonra

Göki,ZD
13-09-2009, 11:06
ruhsatı üstüne alma süresi 1 ay

hadi onu geç sigortasızmısın baglar . Sigortasız neden geziyorsun Allah korusun birisini ezdinmi kimse kurtaramaz seni.

sigortanı yapıcaksın gidip alıcaksın aracını.ruhsatı çıkarmadın diye araç baglanmıyor. 1 ay sonrası ceza biniyor günlük bilgin olsun.

olcay_bora
13-09-2009, 11:18
ben sürleri geçmedi sandıgım için durdum yoksa durmam hiç bi çevirmede ama sürelerinin geçtiğini bilmiyorum adam dedi bu 2 gün geçmiş bu 1 gün geçmiş fln bagladı direk. plakaları verdi yanıma ruhsatı verdi ddi yarn karakola git. ruhsatla bankaya mı gitcem ben sigorta için hiç bilgim yok bu konuda

Ahmet_28
13-09-2009, 11:25
noter satışı ve ruhsatla birlikte herhangi bir acenteye gidip sigortanı yaptıracaksın.daha sonra arabanı çözecen ve muayenesini yaptıracaksın.

en son iş olarakta trafik şubene gidip aracı üzerine alacaksın.kolay gelsin geçmiş olsun

olcay_bora
13-09-2009, 11:53
sigortayı yaptırınca aracı otoparktan alabiliyor muyum ? aracımı aliyim gerisi kalsın sigortasız zaten ben dolaşmazdım ama diğerlerini yaptırmayı pek sevmem aracımı aliyim sigortam olsun bana yeter. bir günlük işim var sanırım anladıgım kadarıyla

tool
13-09-2009, 11:57
aracımı aliyim gerisi kalsın sigortasız zaten ben dolaşmazdım ama diğerlerini yaptırmayı pek sevmem aracımı aliyim sigortam olsun bana yeter. bir günlük işim var sanırım anladıgım kadarıyla

muaynesi bitmis arabayi sadece sigorta ile kurtaramazsiniz, sevmem nasil oluyo bu arada?

CeSaNCeEm
13-09-2009, 12:00
Ruhsatıını sigortanı alıp çıkarırsın sana 1 hafta müsade verirler o zamandada muayeneyi yaptırısın gelip yakalamayı kaldırırsın...

XoR
13-09-2009, 12:03
muaynesi bitmis arabayi sadece sigorta ile kurtaramazsiniz, sevmem nasil oluyo bu arada?

Tarzım değil gibi yani :)

Noter satışı yapıldıktan sonra satıcının koyduracağı süre belirlenir.Eğer satıcı bir süre belirlemezse Noter'de otomatik olarak 1 ay yazıyolar o kısma.

Geçmiş olsun Kolay gelsin zor bi durum.

elastico
13-09-2009, 12:11
noter satışla sigortanı yaptırman lazım, ruhsatı çıkartman içinde 1 ayı geçtigin için nakit ceza makbuzu kestireceksin 20e1 mi ne öyle bi ceza 96tl vergi daireleri kesiyolarmıs artık polisler kesmiyor. aracında muayenesi yoksa ruhsat çıkmıyacaktır aracı ordan çıkarıp muayenesini yaptırıp cezalarını ödeyip keyfine bakacaksın.

Fbc
13-09-2009, 12:38
Satışını almadan sigortanı yaptırmadan arabayı teslim etmezler onların sevdiği bu :) muayene içinde uyarı verir 2. bağlar sevme meselesi

olcay_bora
13-09-2009, 13:06
plakalarım takılı değildi onları yanıma verdiler ruhsatı da verdiler beni gönderdiler. noter kagıtlarım ruhsatım sigorta için gereken ücret ve plakalarım şuan hazırda ama diğer ruhsat işlemlerini fln yapmam için arabayı cıakrtmam lazım çok uzakta çünkü aracın kayıtlı oldugu yer otobusle fln çok ters olcak bir günde halledemem de zaten işlemleri. polislerden biri de dedi sigortanı yaptır aracı al diğerlerini yaptır bu arada sana belli birgün trafikte dolaşma izni olan ceza yazarız dedi. diğer polis te aracı üstüne almadan gelirsen yine vermeyiz aracı dedi allak bullak oldu herşey

sinan-s
13-09-2009, 13:09
Bu şekilde dolaşman çok sakat zaten..Ve olan olmuş.Polis haklı olarak bağlamış..Sana ruhsat işlemleri ve trafik sigorasını yapman gerekiyor..1Ay muhleti var..

elastico
13-09-2009, 13:11
diğer polis işi bilmiyomuş. aracın muayenesi yoksa zaten üstüne alamazsın. sigortanı yaptırıp aracını çıkarman lazım. 2 günün gider muayene emniyet derken.

Pug67
13-09-2009, 13:33
gecmıs olsun....önemlı konular bunlar keske aksatmasaydın.....sıgortanı yaptır once sonra guzel bı ceza ye aracını oradan cıkartmak ıcın...snra aracını cıkart gıt muayenını yaptr sonrada topladıgın evraklarları karakola gotur aracı uzerıne al....ben bole bılıorm...cunku muayene olmadan yenı ruhsat cıkartmazlar yanı ruhsatı cıkartmak ıcın ılk once sıgorta yaptırıp arabayı oradan cıkartman lazım...

olcay_bora
13-09-2009, 15:59
sigortayı yaptım hemen faksladılar bana yeni poliçeyi faks ile gidip aracı çıakrtabilir mym ?

crazydog
13-09-2009, 16:09
bildigim kadarıyla fax yada fotokopi geçerli olmuyor orjinalini istiyorlar birde bugün pazar karakoldan çözdüremiyebilirsin aracı

Burak İ
13-09-2009, 16:37
Hiç bir çevirmede durmam nasıl oluyor?

olcay_bora
13-09-2009, 16:55
gittim az önce karakola yakın zaten bize yarın sabah 9 10 gibi gel dediler faksı da kabul etmediler dediğiniz gibi.
çevirmede durmam yani önceki aracımda muayenesizdim ben bir bir buçuk yıl kadar iki defa ihtar almıştım yine yaptırmamıştım zorda olmadıkca yavaslıyorum basıp uzaklaşıyorum sonra işin gerçegi bu yani dışarda eksiği çok bir sürü araç ve söför varken bana denk gelirlerse ben buna sinirlenirim. bugunkülerde çok acımasızdı 1 gün geçtim sigorta da 2 gün geçmiş ve bu süreçte aracım sanayide yatıyordu p.tesi bu işleri halletcem o yuzden bugun aracı almaya gittim dediysemde bagladılar. ben böyle insanları görünce dur ihbarına neden uyyim ki

Pug67
13-09-2009, 18:03
tamam polislerimiz pek anlayıslı olmayabılır ama..... senın evrakların tam olmadan trafıge cıkman allah korusun basına bı kaza vs gelse....ck dert cekersın....

YEY®
13-09-2009, 18:12
Kardeş kusura bakmada arabayı üstüne almamışsın,birde sigortan yok.Gelsen bana vursan neyinle ödeyeceksin hasarı ? Polis bazen gerçekten acımasız davranabiliyor bu bi gerçek ama senin durumunda yapması gerekeni yapmış.Öyle kafana göre trafikte potansiyel tehlike olarak gezemezsin.Trafik poliçen başkalarını korumak içindir seni değil bunu unutma..Yarın bi gün biri gelir trafik poliçesi olmayan vurur sana hasarını ödetmek için bin dereden bin su getirirsin o zaman anlarsın durumunun vahimliğini.

Mustafa Birsesli
13-09-2009, 18:13
allah yardımcın olsun 20-b den mı kapattı arayı bizim iş arabasıda kapandı baya bı ugrastık

CeSaNCeEm
13-09-2009, 18:31
gittim az önce karakola yakın zaten bize yarın sabah 9 10 gibi gel dediler faksı da kabul etmediler dediğiniz gibi.
çevirmede durmam yani önceki aracımda muayenesizdim ben bir bir buçuk yıl kadar iki defa ihtar almıştım yine yaptırmamıştım zorda olmadıkca yavaslıyorum basıp uzaklaşıyorum sonra işin gerçegi bu yani dışarda eksiği çok bir sürü araç ve söför varken bana denk gelirlerse ben buna sinirlenirim. bugunkülerde çok acımasızdı 1 gün geçtim sigorta da 2 gün geçmiş ve bu süreçte aracım sanayide yatıyordu p.tesi bu işleri halletcem o yuzden bugun aracı almaya gittim dediysemde bagladılar. ben böyle insanları görünce dur ihbarına neden uyyim ki

Durmam ne demek, ne kadar mantıksız bi yaklaşım... Bide iftaharmış gibi söylüyorsun 1.5 yıl gezdim durduruncada kaçtım diye, bu ülkede belli kurallar var ve herkes bunlara uymak zorunda ki sende uyacaksın uymazsanda böyle uğraşacaksın...

Evet eksiği olan araç çok ama senin bu davranışlarınla onlardan ne farkın kalıyo ki belki onlarda senin için aynı şeyleri söyleyip devam ediyorlar yollarına kusura bakmada böle konuşan birisinin arabasının bağlandığına da üzülmedim...

olcay_bora
13-09-2009, 18:41
düşüncelerimi normal karşılamamanızı anlıyorum geçmişte yaşadıgım bir çok olay oldugu için polislerle bu tarz bir yaklaşımım var jandarma trafik varken eksigim olsun olmasın uyardım onların dur işaretine vs... iş polis olunca şalterler atıyor bende. bugun içinde bulundugum durumda normal değildi ona bi itirazım yok ama dediğim gibi evraklarımın son günleri yaklaşıyor diye biliyordum unutmuşlum tam tarihini alnım açık şekilde uzattım evrakları polis tarihi geçmiş dediğinde bile hayır geçmedi iyi bakın memur bey die cevapladım ama bana gösterdi snra telefondaki tarihe baktım ve birinin dün birinin de geçen gün bitmiş oldgnun o an farkına vardım. zaten direk anahtarı uzattım memura zorluk çıkarmanın aksilik yaratmanın anlamı yok o tarz şeler yapmam. önceki aracımda da sigortasız dolaşmıyordum asla onu ihmal etmem ama dalgınlıgıma geldi bu sefer. ama muayene bana ters geliyor aracımda eksiğim olmadıgı halde saçma sapan konular olarak tabir edeceğim fazla ses çıakrmayan egzoz cam filmi vs gibi nedenlerden dolayıda ne muayene oluorum nede cevirmede duruorum. e memurlarda bunu kabullenemeyeceğine göre tek bir çıkar nokta kalıyor geriye. arkalarından da konuşmuyorum polislerin ben düşüncelerimi onalrında yüzüne gayet açık açık sölüorum

yavuz364
13-09-2009, 20:01
ben de "olcay_bora" arkadaşıma katılıyorm, imkanım veya cesaretim olsa bende durmam, ortada bu kadar saçmalık varken, polisin beni durdurup boşuna zaman harcamamı mı bekliyeyim.. insan yaşamayınca böyle düşünmüyor tabii ki, ama bi yerden sonra dayanamıyorsunuz..

Durmam ne demek, ne kadar mantıksız bi yaklaşım... Bide iftaharmış gibi söylüyorsun 1.5 yıl gezdim durduruncada kaçtım diye, bu ülkede belli kurallar var ve herkes bunlara uymak zorunda ki sende uyacaksın uymazsanda böyle uğraşacaksın...

Evet eksiği olan araç çok ama senin bu davranışlarınla onlardan ne farkın kalıyo ki belki onlarda senin için aynı şeyleri söyleyip devam ediyorlar yollarına kusura bakmada böle konuşan birisinin arabasının bağlandığına da üzülmedim...

mgnPower
13-09-2009, 22:01
boyle durmam yaptirmam ugrasmam zihniyetler oldukca polis cok daha fazla modlu araci baglat men eder ceza keser ona takar buna takar. 50 tane tam donanimli modlu araba olsun iclerinden bir tanesi bu arkadasimiz gibi ciksin 50sinide baglarlar hepsinide potansiyel suclu muamelesi yaparlar. gecenlerde bahceli 7dede oldu ayni durum nitekim. o yuzden insallah evraklarini ve muayeni sana tamamlatmadan arabani vermezler diye umit ediyorum. ama bi yandanda biliyorumki bi yerlerde senin gibi yakalanip yakalanip o yakalandigi polislere corba parasi ile yoluna devam eden bi dunya insan vardir ve ben bu insanlar yuzunden trafikde huzursuz olup haksiz yere polisler tarafindan rahatsiz ediliyorum. cunku benimde siradan ufak tefek rutuslamalar yaptigim ama her turlu evragim belgem vergim tebesirinden ceset torbasina kadar tam olan eksiksiz aracimda potansiyel suclu goruluyor ve ben olabildigince rahatsizim ama her ihtarada uyup duruyorum. ornek olmak yerine kostek oldugumuzdan bu durumunda duzelmesini beklemek yanlis.

ayrica cok yakin tarihlerde yine biri dur ihtarina uymayip durmadigindan polis tarafindan vurulup hayatini kaybetmisdi belki cocuk sucsuzdu ama kacmasiyla en buyuk sucu isledi neticede polis bilemez durmayipda polisden kacan birinin cok iyi biri olma olasiligini hesaplamaz hem cocuk hayatini kaybetti bir hic ugruna hemde gorevli polis memurunun basi yandi. belki polis gorevini yapti orada o cocuk yerine bir terorist yada bir bombaci olsaydi kahraman ilan ederdik ama ihtara uymayan ve salakca bir nedende oturu kacan biri olunca gorev basindaki polis memurunuda topa tuttuk hani. ? biraz daha iyi dusun bir daha kacarken arkandan ne gelecegi belli olmayabilir.

olcay_bora
13-09-2009, 22:05
işin komik kısmı 5 dk önce dayımlar geliyor ailecek aile diye dur bile dememişler 5 dk snra bana direk dur dedi. dayımın aracı 7 aydır üzerine almadı ondada ne muayene var ne sigorta ama aile görüo geç diolar. hiç düşünmüolar bu çocuk oruçlu mudur ramazan günü ugraşıp durcak taa nerelere gitcek oruclu oruclu 1 gün geçmiş oysaki belki gerçekten sanayiden geliyordur bi ihtar yazıp yollayalım yada geçsin gitsin yada bi çorba parası versin die de mi düşünmezler anlamıorum ki. en sinir oldgm gider ayak herşey tmm bana dedi akıllanmışsındır umarım bidaa evrak eksik gezmezsin dedi. o an şalterler attı zaten keyfimden gezmiorum memur bey sanayiden geliyorum ama evet akıllandım bi daa polis cevirmesinde durmamam gerektigini ögrendm dedim döndüm gittim

XoR
13-09-2009, 22:08
boyle durmam yaptirmam ugrasmam zihniyetler oldukca polis cok daha fazla modlu araci baglat men eder ceza keser ona takar buna takar. 50 tane tam donanimli modlu araba olsun iclerinden bir tanesi bu arkadasimiz gibi ciksin 50sinide baglarlar hepsinide potansiyel suclu muamelesi yaparlar. gecenlerde bahceli 7dede oldu ayni durum nitekim. o yuzden insallah evraklarini ve muayeni sana tamamlatmadan arabani vermezler diye umit ediyorum. ama bi yandanda biliyorumki bi yerlerde senin gibi yakalanip yakalanip o yakalandigi polislere corba parasi ile yoluna devam eden bi dunya insan vardir ve ben bu insanlar yuzunden trafikde huzursuz olup haksiz yere polisler tarafindan rahatsiz ediliyorum. cunku benimde siradan ufak tefek rutuslamalar yaptigim ama her turlu evragim belgem vergim tebesirinden ceset torbasina kadar tam olan eksiksiz aracimda potansiyel suclu goruluyor ve ben olabildigince rahatsizim ama her ihtarada uyup duruyorum. ornek olmak yerine kostek oldugumuzdan bu durumunda duzelmesini beklemek yanlis.

ayrica cok yakin tarihlerde yine biri dur ihtarina uymayip durmadigindan polis tarafindan vurulup hayatini kaybetmisdi belki cocuk sucsuzdu ama kacmasiyla en buyuk sucu isledi neticede polis bilemez durmayipda polisden kacan birinin cok iyi biri olma olasiligini hesaplamaz hem cocuk hayatini kaybetti bir hic ugruna hemde gorevli polis memurunun basi yandi. belki polis gorevini yapti orada o cocuk yerine bir terorist yada bir bombaci olsaydi kahraman ilan ederdik ama ihtara uymayan ve salakca bir nedende oturu kacan biri olunca gorev basindaki polis memurunuda topa tuttuk hani. ? biraz daha iyi dusun bir daha kacarken arkandan ne gelecegi belli olmayabilir.

işin komik kısmı 5 dk önce dayımlar geliyor ailecek aile diye dur bile dememişler 5 dk snra bana direk dur dedi. dayımın aracı 7 aydır üzerine almadı ondada ne muayene var ne sigorta ama aile görüo geç diolar. hiç düşünmüolar bu çocuk oruçlu mudur ramazan günü ugraşıp durcak taa nerelere gitcek oruclu oruclu 1 gün geçmiş oysaki belki gerçekten sanayiden geliyordur bi ihtar yazıp yollayalım yada geçsin gitsin yada bi çorba parası versin die de mi düşünmezler anlamıorum ki. en sinir oldgm gider ayak herşey tmm bana dedi akıllanmışsındır umarım bidaa evrak eksik gezmezsin dedi. o an şalterler attı zaten keyfimden gezmiorum memur bey sanayiden geliyorum ama evet akıllandım bi daa polis cevirmesinde durmamam gerektigini ögrendm dedim döndüm gittim

Çok ama çok yanlış düşünüyosun bu şekilde devam etme bence.Gürol abi doğru şeyler yazmış arkandan ne geleceği belli olmaz Allah korusun.

http://www.bulletforge.com/images/silver_bullets/9mm_conical_silver_bullet.jpg

maxpower
13-09-2009, 22:12
suçluysan ceza keser. hep bana denk geliyor, neden başkasına ceza kesmiyorda bana kesiyor gibi saçma bi yaklaşım görüyorum

herkes sizin gibi düşünürse ne olur bi düşünün

ufak bi hatırlatma da yapayım polis çevirmesinde durmazsanız bedeli daha ağır olabilir

olcay_bora
13-09-2009, 22:12
ben hepsini düşünüyorum ztn o olayıda biliyorum vurulup ölen cocugu cevirme görünce bi anda hepsi gözümde canlanıyor zaten insanın ailesi gelio o an bi anlık kararla hareket ediyorsun ama bende senin anlattgın gibiydim babamın pimpirikli olmasından kaynaklanır hatta bu araçta hiç bir eksik bulunmazdı ayda bir tebeşirine kadar tarihli ürünlerin kullnm tarihine kadar kontrol ederdi ama onun arabasında herseyden fazlalık bi egzozum vardı zamanında onun için bile baglamışlardı ve yanımda annem vardı uslu uslu yolumda gidiyordum. tmm bana evrakları tamamlamadan vermesinler sorun deil ztn olması gerekende o aksini idda etmiyorum ama bi benmle olcak iş deil ki bu dünyayı ben mi kurtarcam

ACTPK
13-09-2009, 22:27
Söylediklerin saçma sapan şeyler. Sonuçta muayenesiz gezdin sigortasız gezdin diye kimse kötü niyetinden söylemiyor sonuçta. Tut ki sigortasız bi adama çarptın? İçeridesin. Ayrıca nasıl bi bahanedir unuttum? Tamam aracı 1 ay içinde üstüne geçirme zorunluluğunu bilmeyebilirsin. Ama böyle şeylerde unutulacak birşey olmamalı. Muayenede sadece egzoza farına falan bakmıyorlar artık. Bu kadar düz mantık düşünme. Adamlar seni düşünüyor resmen. Araç muayeneye girecek diye adamın biri servise bırakıyor adam öbür gün muayeneye giriyor. Adamlar fren hortumlarını kontrol etmemiş birinde çatlak varmış fren hidroliği sızdırıyormuş yere. Basınçla o hidroliğin boşaldığını düşün? Aynı gün başka bir serviste adam başına geleni anlatırken kulak misafiri oldum bu olaya. O yüzden muayeneyi sevmem bana göre işler değil gibi saçma sapan düşüncelere kapılma. Hem kendi hem başkalarının hayatını tehlikeye atıyor olabilirsin. Üstelik sigortanda yokken başına fena bela açılabilir.

mgnPower
13-09-2009, 22:28
ben hepsini düşünüyorum ztn o olayıda biliyorum vurulup ölen cocugu cevirme görünce bi anda hepsi gözümde canlanıyor zaten insanın ailesi gelio o an bi anlık kararla hareket ediyorsun ama bende senin anlattgın gibiydim babamın pimpirikli olmasından kaynaklanır hatta bu araçta hiç bir eksik bulunmazdı ayda bir tebeşirine kadar tarihli ürünlerin kullnm tarihine kadar kontrol ederdi ama onun arabasında herseyden fazlalık bi egzozum vardı zamanında onun için bile baglamışlardı ve yanımda annem vardı uslu uslu yolumda gidiyordum. tmm bana evrakları tamamlamadan vermesinler sorun deil ztn olması gerekende o aksini idda etmiyorum ama bi benmle olcak iş deil ki bu dünyayı ben mi kurtarcam

hadi hepimiz boyle yapalim o zaman bravo tebrik ediyorum konundanda cikiyorum. Hayatta basarilar sanada yaptiklarinla uzun ve saglikli ama benim aracimdan ve seridimden uzak bir omur diliyorum.

Söylediklerin saçma sapan şeyler. Sonuçta muayenesiz gezdin sigortasız gezdin diye kimse kötü niyetinden söylemiyor sonuçta. Tut ki sigortasız bi adama çarptın? İçeridesin. Ayrıca nasıl bi bahanedir unuttum? Tamam aracı 1 ay içinde üstüne geçirme zorunluluğunu bilmeyebilirsin. Ama böyle şeyler unutulacak birşey olmamalı. Muayenede sadece egzoza farına falan bakmıyorlar artık. Bu kadar düz mantık düşünme. Adamlar seni düşünüyor resmen. Araç muayeneye girecek diye adamın biri servise bırakıyor adam öbür gün muayeneye giriyor. Adamlar fren hortumlarını kontrol etmemiş birinde çatlak varmış fren hidroliği sızdırıyormuş yere. Basınçla o hidroliğin boşaldığını düşün? Aynı gün başka bir serviste adam başına geleni anlatırken kulak misafiri oldum bu olaya. O yüzden muayeneyi sevmem bana göre işler değil gibi saçma sapan düşüncelere kapılma. Hem kendi hem başkalarının hayatını tehlikeye atıyor olabilirsin. Üstelik sigortanda yokken başına fena bela açılabilir.

kendi eksikleri ve hatalari yuzunden basina is gelenlere asla ve kati uzulmem ama birine bi zarar verirlerse iste o zaman cok uzulurum. Umarim kimsenin basina boyle bir arac kartpostal olmaz.

mmustu
13-09-2009, 22:34
dostum siz ailecek sarmışsınız bu işe ne yapsalar müstehak yani.

Muayenesiz sigortsız araca nasıl biniyosun hangi akla hizmet.

bizde burda yazıyosunuz utanmadan sevmem yapmam etmem kaçarım durmam..

ne halin varsa gör inşallah çıkartamazsın o arabayıda..

Göki,ZD
13-09-2009, 22:35
yaşına verin genç daha.

mmustu
13-09-2009, 22:39
ya abi böyle yapınca yada yazıp çizince ne olacak yani ne sanıyolar

vayyy helal olsun koçum falan mı diyecez..

neyse ayarım kaçıyo banned by muştu :D

deathofacar
13-09-2009, 23:19
olcay bora gerçektende öyle ya da böyle bi tarzın var. bence çevirildiğin zaman düşüncelerini sonuna kadar savun ve sakın pes etme :)

ayrıca dayından da sakın bahsetme:)

kop42
13-09-2009, 23:36
bence sen evre gecırıyosun kendını ıspatlamak ıcın :)

ne soguk havaya delıkanlılık olur nede polıse unutma :)

tool
13-09-2009, 23:46
barking^în arkadasi herhalde..

CeSaNCeEm
13-09-2009, 23:53
ben de "olcay_bora" arkadaşıma katılıyorm, imkanım veya cesaretim olsa bende durmam, ortada bu kadar saçmalık varken, polisin beni durdurup boşuna zaman harcamamı mı bekliyeyim.. insan yaşamayınca böyle düşünmüyor tabii ki, ama bi yerden sonra dayanamıyorsunuz..

Dayanmayın arkadaşım sizde gereği olan şekilde eksiklerinizi tamamlayıp öyle gezin siz kaçarken yolda ben olcam bi anlık dikkatsizliğiniz beni ya yoldan çıkarcak ya gelip bana çarpcaksınız ben bunu kabul edemem...

senna
13-09-2009, 23:58
iftar olmadımı istanbulda?

olcay_bora
14-09-2009, 00:08
abilerim arkadaşlarım konuyu nereye çektiniz herkesin düşünce özgürlüğü var beni trafik canavarı olarak niye görüyorsunuz ki trafikte ne makas atarım ne de yerleşim yeri içinde dikkatsizce hız yaparım. benim kimsenin canına kastım yok yada kurallara aykırılıgım yok. beni yanlış anlıosunz bide adım kötüye çıkıo. açtıgım konu taaa nerelere geldi bilmiyorum yapmam gerekenleri sordum konuyu açtıgımda kaynadı gitti neyse ilk baslarda bi kaç yanıt yapmam gerekenler konusunda biraz yol gösterdi de sigortamı bugunden yenilettim. yrn da onunla gitcem karakola tekrar ugraşmamış olcam. ama cidden dokunuyor beni trafik katili gibi görmeniz buna üzüldüm açıkcası

Serencebey
14-09-2009, 00:08
dostum siz ailecek sarmışsınız bu işe ne yapsalar müstehak yani.

Muayenesiz sigortsız araca nasıl biniyosun hangi akla hizmet.

bizde burda yazıyosunuz utanmadan sevmem yapmam etmem kaçarım durmam..

ne halin varsa gör inşallah çıkartamazsın o arabayıda..

yaşına verin genç daha.

ya abi böyle yapınca yada yazıp çizince ne olacak yani ne sanıyolar

vayyy helal olsun koçum falan mı diyecez..

neyse ayarım kaçıyo banned by muştu :D

bence sen evre gecırıyosun kendını ıspatlamak ıcın :)

ne soguk havaya delıkanlılık olur nede polıse unutma :)

iftar olmadımı istanbulda?

koltuktan dusuordun okurken oldurdunuz lan gulmekten :D

tool
14-09-2009, 00:12
abilerim arkadaşlarım konuyu nereye çektiniz herkesin düşünce özgürlüğü var beni trafik canavarı olarak niye görüyorsunuz ki trafikte ne makas atarım ne de yerleşim yeri içinde dikkatsizce hız yaparım. benim kimsenin canına kastım yok yada kurallara aykırılıgım yok. beni yanlış anlıosunz bide adım kötüye çıkıo. açtıgım konu taaa nerelere geldi bilmiyorum yapmam gerekenleri sordum konuyu açtıgımda kaynadı gitti neyse ilk baslarda bi kaç yanıt yapmam gerekenler konusunda biraz yol gösterdi de sigortamı bugunden yenilettim. yrn da onunla gitcem karakola tekrar ugraşmamış olcam. ama cidden dokunuyor beni trafik katili gibi görmeniz buna üzüldüm açıkcası

sen kacarken birine carp ozaman gorursun uzuntuyu...

brv
14-09-2009, 00:15
kurallara uymazsan ceza da yersin poliste bağlar nokta...hala neyi savunuyosun....yok çevirmede durmam yok muayene yaptırmam...var mı başka sıkıntın...polis bu gerektiğinde çevirir kontrolu yapar bırakır...hırsızmızın suçlumusun kaçıyosun...

Eray Yümsel
14-09-2009, 00:16
bende önceden hep polisten kaçardım ama doğru yolu buldum.

metin
14-09-2009, 00:38
arkadaşım oyle bır ovunerek yazmısınkı durmam etmem sallamam mılletın tepkısı ona
hala cozemedınmı ?
tmm belkı paran yoktur sıgortanı yaptıramamışsındır satısını alamamısındır vaktın yoktur
ama yok durmam etmem sallamam hoş şeyler değil bunlar

olcay_bora
14-09-2009, 00:57
arkadaşım oyle bır ovunerek yazmısınkı durmam etmem sallamam mılletın tepkısı ona
hala cozemedınmı ?
tmm belkı paran yoktur sıgortanı yaptıramamışsındır satısını alamamısındır vaktın yoktur
ama yok durmam etmem sallamam hoş şeyler değil bunlar

hoş şeler değil tabi bende keyfimden bunlara yönelmiyorum benimkisi sadece polisin anlayışsızlıgına tepkim bi olay oldugunda yanına gittiğim insan da polis. ama gerçekten bi kaç gün daha var biliyordum poliçe tarihine aracım kaç gündür sanayide yatıordu çünkü bugun polis 2 gün geçmiş dediğinde bende ögrendim. arabayı bugun aldm yarında sigortamı yaptırcktm hafta içi dier günlerde satısı fln alcaktım 2 ay biliyordum süresini 1 aymış o da dün doldu. ariim diorum tamirciyi inanmaya bilir çünkü her çevirdigi insan bişey anlatıo yok hastam var yok cenazem var ispatlarım yani diye hiç dinlemedi bile tepemin tası attı sabahtan beri bi yudum su bile içmedim yaa kaçıncı paket sigaramı içiorum uyku girmio gözüme sbha kadr oturuorum işte montumu alıp sabah karakola gitcem direk.

Pug67
14-09-2009, 01:01
kolay gelsın walla suan yerınde olmak ıstemezdm ackcası :)

Absinthé
14-09-2009, 01:03
trafikde hayalet gibi geziyosun maşallah. :)

illegal
14-09-2009, 08:36
öncelikle geçmiş olsun ama hocam çok sakat iş yapmışsın hem kendin adına hem çevre adına büyük tehlike bu allah korusun başına birşey gelse yada senin sebebinle birine bir şey olsa hakkaten seni kimse kurtaramaz o yüzden bundan sonra biraz daha dikkatli olmanı tavsiye ediyorum...

SekoLive
14-09-2009, 08:46
trafik polislerinin haklı oldugu konu azdır sitede bitaneside bu sanırım
ve yazdıklarını dışardan okusan çok itici gelirdi sanada rte nin oğlu havasıyla yazmıssın durmam etmem v.s. diye yapma böyle şeyleri sonra arkandan ne geleceği belli olmaz... sen diyorsun ben makas atmam v.s. yapmam ama polis çevirincede durmam makas atmak polisten kaçmakdan daha tehlikesiz olabilir...

arabanı alma işin byağa zor olacak bir daha satış yapıcaksın sigorta yapacaksın başın bayağa ağrıcak halledince işlerini bilgilerini paylaşmanı bekliyorum...

olcay_bora
14-09-2009, 10:28
bilgi veren arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum. eski sahibi sağolsun geldi çıakrttı aracı arabama kavustum bi gecelik otopark ücretini ödedim cezamı da aldım ödeyeceğim bugun. 1 hafta da süre tanıdılar muayene yapılması için far temin edip takıp muyanesini yaptırıp üstüme alcam hepsi yoluna girdi allah büyük yukarda görüo bilio herşeyi yardımcım oldu....

Fır@t
14-09-2009, 12:06
Allah(c.c.) cok buyuk bunu herkes bılıyo zaten ;) Yıgıtlıge mok surmemek ıcın aynı formatda devam eder bıgun yaralamalı yada ölümlü bı olaya karısırsan Rabbım'de pek yardımcı olamaz bılesın... Anladıgım kurallara riayet etmeme durumu ırsi sizde...Bir an önce aklınızı başınıza devşirmeniz dileklerimle...

R_Kaptan
14-09-2009, 12:09
işinizi halletmenize sevindim,fakat daha dikkatli olmak lazım işi sağlama almak en önnemlisi..