PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık İş Başı Yapalım, Bu Arabanın Sahibini Arıyorum Arkadaşlar?

GokhanRS
16-01-2011, 04:14
bu dyno verisini buldum nette. aracın sahibini bu modları yapanı tanıyan varsa beni görüştürürse sevinirim.

bide fotocu arkadaşlar resim gerçekmi değilmi anlarlar onlarda bi incelerse boş yere aramayalım. ama ben gerçek olduğunu sanıyorum.

http://img213.imageshack.us/img213/9375/tara0001wu5.jpg

hakotech
16-01-2011, 04:20
vay be hakaten ıyı degerlermıs :S :S psaoglu servıse bı tel ac ıstersen onlar yardımcı olurlar kanımca gokhan..

GokhanRS
16-01-2011, 04:21
yarın denicem. bide resmin her tarafına goofy filan yazmışlar orayıda arar sorarım bu dyno resmi ciddi mi diye. ama belki forumdandır bu arkadaş bellimi olur.

ya bide bu dyno muhabbetinden ciddi anlamda iyi anlayanlar eğriyi yorumlarsa filan güzel olur. bu değerler nedir yani?

adamı aramamın sebebi şu. birisi bu dynonun megane rs stock motoruna yapılan modifiye ile çıktığını söylediler.

yani piston miston değiştirmeden yazılım intercooler v.s ile olduğunu idda ettiler resmi bulduğum x sitede. gerçek sahibi ile görüşmek o yüzden daha mantıklı dedim ve aramaya başladım bu akşam :D

hakotech
16-01-2011, 04:23
plaka yazıyo zaten ıkısınıde ararsın speclerı sorarsın,ama acılen bu degerlere ulasmalısın :)

cem
16-01-2011, 04:24
yarın denicem. bide resmin her tarafına goofy filan yazmışlar orayıda arar sorarım bu dyno resmi ciddi mi diye. ama belki forumdandır bu arkadaş bellimi olur.

Ranthor tanıyo olabilir bu sheete 2008 de yorum yazmis :)

34 AH 5774 (( POWERED BY GOOFY))
http://turkiyers.com/forum/search.php?search_author=ranthor&sid=0721c1748cb8b2623945d8e5a7796244

!KO
16-01-2011, 04:25
turkiyers.com dan bi link var ama üye olmadan gorunmuyor

http://www.turkiyers.com/forum/login.php?redirect=viewtopic.php&t=662&sid=7c38c09b92da5db89dd3e89a274cd1d2

!KO
16-01-2011, 04:27
konuyu açanın msn adresını buldum pmliyorum

GokhanRS
16-01-2011, 04:27
Ranthor tanıyo olabilir bu sheete 2008 de yorum yazmis :)

34 AH 5774 (( POWERED BY GOOFY))
www.turkiyers.com :: Arama (http://turkiyers.com/forum/search.php?search_author=ranthor&sid=0721c1748cb8b2623945d8e5a7796244)

eyv yaa. zaten powered goofy yazılmış verdiğin linkte de en iyisi yarın onlarıda aramak.

GokhanRS
16-01-2011, 04:29
ooo ooooo oo :D tamamdır arkadaşlar bektaşın araçmış bu galiba :D onun numarası barbarosda var. yarın alırım ondan.

!KO
16-01-2011, 04:29
edit : tanıdık cıktı operasyon tamamlandı :D

GokhanRS
16-01-2011, 04:30
edit : tanıdık cıktı operasyon tamamlandı :D

okudum pm yi sağol.

neyse 2008 de böyle bir güç alınmışsa düşünemiyorum. baya bişeyler yapabiliriz demekki.

darkred
16-01-2011, 04:31
ooo ooooo oo :D tamamdır arkadaşlar bektaşın araçmış bu galiba :D onun numarası barborosda var. yarın alırım ondan.

Abi eğitim seviyemiz cok düşük ama istihbaratçılardan daha sistemli calısıyoruz sabahın 5:15 inde sahibi aranan aracın 5:30 da sahibi bulundu :D

GokhanRS
16-01-2011, 04:32
Abi eğitim seviyemiz cok düşük ama istihbaratçılardan daha sistemli calısıyoruz sabahın 5 inde sahibi aranan aracın 5:25 te sahibi bulundu :D

aynen eğitim seviyelerimiz düşük olmasına rağmen :D bu forumu bu yüzden seviyorum. varsın gelsin birileri eğitim seviyeniz düşük desin tınnn :D

sabaha karşı uyku sersemiyken bile herkes el ele verip yardımcı oluyor. o gitsin kendini kaşısın .bne

hakotech
16-01-2011, 04:32
o bu degılde benım teyze oglu kayıp bı el atsak? eve gıtmemiş it !!

GokhanRS
16-01-2011, 04:33

yok artık :D

cem
16-01-2011, 04:33

buna benzer bi konu açıldı bu forumda , ciddiyim bak :D sonra bulundu :D

GokhanRS
16-01-2011, 04:35

YouTube - Kolpaçino - Polis Çevirmesi (http://www.youtube.com/watch?v=gt8uBprmniE)

39uncu saniye lütfen :D

hakotech
16-01-2011, 04:35
şakaydı bee... serfsızım korkuyorum artık :D mitmisiniz nesiniz anlamadım :D

cem
16-01-2011, 04:36
YouTube - Kolpaçino - Polis Çevirmesi (http://www.youtube.com/watch?v=gt8uBprmniE)

39uncu saniye lütfen :D

aauhauhah

Beni pavyona alıştıran :) | İzlesene.com (http://www.izlesene.com/video/beni-pavyona-alistiran/2976631)

komple lütfen :D soldaki benim, deşifre olduk :)

GokhanRS
16-01-2011, 04:39
aauhauhah

Beni pavyona alıştıran :) | İzlesene.com (http://www.izlesene.com/video/beni-pavyona-alistiran/2976631)

zuahahah yakışıklıymışın.

bi kaç gündür ünlü oldun ozaman. dünden beri bunu konuşuyor millet :D

darkred
16-01-2011, 04:40
aauhauhah

hauhauh yıkıldımm :D

cem
16-01-2011, 04:40
abi ekmegimize bakıyoruz işte üçtü beşti :o utandım yatıyorum ben :o

darkred
16-01-2011, 04:41
aauhauhah

Komple dinlemenizi rica ederim :D

YouTube - POLİS TELSİZİ galip ömer teyfik (http://www.youtube.com/watch?v=Tcu44sPv5Io)

GokhanRS
16-01-2011, 04:44
Komple dinlemenizi rica ederim :D

YouTube - POLİS TELSİZİ galip ömer teyfik (http://www.youtube.com/watch?v=Tcu44sPv5Io)

ahauauahahahahah hyıkıldım akü :D

bu ne? insan değilsin

clioGT
16-01-2011, 06:30
bektaşındı araba...

sağlıklı şekilde o değerlerde yürüdü mü yürümedi mi bilmiyorum... ama dyno verisi o şekil almışlardı zamanında:)

eser
16-01-2011, 07:19
bektaşın araba ama çk sağlıklı yurumedi die hatırlıyorum yinede çok net bişey sölememek lazım

CLIORS
16-01-2011, 08:59
bu arac ne kadar saglıklı yurudu yurumedi bilmiyorum ama megane rs 5. viteste olculurse ben de dyno uzerinde 600 HP gosteren egri mevcut. Dyno da megane rs 4. viteste olculmeli, daha dogrusu oranı 1 e yakın vıtes secilip 200 km/h dyno uzerinde asılmamalı. Bu aracı uzaktan biliyorum siyah megane rs ti bu hatta hala sahibinden de satılık. Zamanında ugrasılmıs bir aractı.

başalp
16-01-2011, 09:07
aga bu topic süpermiş...

ArMy
16-01-2011, 09:53
NEyseki bulunmuş..Bektaş abinin araçtı..Numarası bulunamazsa bende var yardımcı olurum..
Evo kaputuyla çok güzel duruyordu be :D

ygtrn
16-01-2011, 09:56
(goofy motorsport) kendisi çok yakından tanıdığım rıfat ustadır, kendisi şuan topkapı sanayide, istersen telefonunu verebilirim.....

VteC_MaNiaC
16-01-2011, 13:22
aauhauhah

altıma mıçtım ya :D

eyvah eycah 2 yi izleyenlere bir sorum var :) sinemada gösterilen fragmanlarda bi film vardı ankaralıların oynadığı komedi adını bilen var mı :) bunuda bilirse tech ahalisi işin son noktasına gelmiş oluruz :D

Frid
16-01-2011, 13:45

bir kızdı kaybolan sanırım yanlış hatırlamıyorsam :D

fastchild
16-01-2011, 13:47
be artık bu siteden korkuyorum abiler
yakında diyecem canım lahmacun çekti diye laptopun ekranından lahmacun uzatacaklar

GokhanRS
16-01-2011, 16:59
bu arac ne kadar saglıklı yurudu yurumedi bilmiyorum ama megane rs 5. viteste olculurse ben de dyno uzerinde 600 HP gosteren egri mevcut. Dyno da megane rs 4. viteste olculmeli, daha dogrusu oranı 1 e yakın vıtes secilip 200 km/h dyno uzerinde asılmamalı. Bu aracı uzaktan biliyorum siyah megane rs ti bu hatta hala sahibinden de satılık. Zamanında ugrasılmıs bir aractı.

dyno nun çakma olduğunu mu iddia ediyorsun?

o kadar amatör olduklarını sanmam bu araç milyon kere dynoya girmiş bi araba. benim arabada 5 de ölçülüyor ve 235 veriyor. bu dyno ilede stock cupralarla gidiyor.

4 de ölçersek asıl fazla çıkarıyor benim araçta. ama rs tuner ile ölçersende 4 de ölçmen gerekiyor o zamanda 5 de yanlış çıkarıyor. ben anlamadım bu dyno işlerini.

CLIORS
16-01-2011, 17:14
cakma demedim, cevrim oranlarina bakmak lazim, belki gercekten 4. viteste olcup operator default deger olarak 5 yazmistir onu bilemem. Ama 5. viteste ben 3 - 4 kere olctum megane cok cok yuksek degerler cikiyor. Ben en son krankta 400 Nm de dyno uzerinde balatayi bitirince tovbe cikarmam arabami :) 230 HP tekerde olcumde kaldi arac. Bana gore en iyi dyno, yanina deneyecek stok bir megane rs bulman ya da iyi bir arkadas bulup surekli degisiklik yaptikca denemen.

CLIORS
16-01-2011, 17:15
ha bu arabayi kim yapti ne etti bilemem ama bu stok turbo ile mumkun degil cikmaz onu soyleyim, flow yetmiyor zaten stok turbo maksimum 285 HP cikarir. Yuksek guce sahip onden cekisli araclari en guvenilir olcme yeri aslinda dyno dynamics gibi yuk tipi dynolar. Ben burada SERP te denedim, sonucu gordum :)

GokhanRS
16-01-2011, 17:16
bilmiyorum bektaş zamanında çok fazla uğraştı en sağlıklı bilgiyi kendisinden alırız. onu ve goofy yi arayacağım zaten. bakalım neler söyleyecekler.

GokhanRS
16-01-2011, 17:18
ha bu arabayi kim yapti ne etti bilemem ama bu stok turbo ile mumkun degil cikmaz onu soyleyim, flow yetmiyor zaten stok turbo maksimum 285 HP cikarir

dediğim gibi abi. adam zamanınçok uğraştı bu arabayla.forge intercoolerından motorun içine kadar çok defa söktü taktı kapak mapak ne ararsan canı sıkıldıkca bişey yapıp yazıyordu bi kaç sitede. çok uğraştı yani. umarım gerçektir dynosu bizim işimize gelir sende de RS var sonuçta.

böyle bir gücü alsak. hatta 323 ü boşver düz 300 alsak bile tek oluruz :D bi kaç hafifletme çalışmasından sonra süper oluruz.

CLIORS
16-01-2011, 17:18
bence de ilk agizdan modlari ogren bence kesinlikle turbosu farkli ama devamini ancak kendinden ogrenirsin.

CLIORS
16-01-2011, 17:21
ya soyle bir durum var kimse isin sonuna bakmiyor, peak gucun artmasi cokta onemli degil aslinda, onemli olan egrinin duzgun artmasi ve peak gucun mumkun oldugu kadar sabit kalmasi yoksa sana peak torku anlik atacak bir yazilim atarak seni patinaja dusurup hic kullanilmaz bir yazilimda yaparak moral gayet yukseklerde tutulabilir. hybrid turbo ile 320ler hayal degil.

GokhanRS
16-01-2011, 18:05
ya soyle bir durum var kimse isin sonuna bakmiyor, peak gucun artmasi cokta onemli degil aslinda, onemli olan egrinin duzgun artmasi ve peak gucun mumkun oldugu kadar sabit kalmasi yoksa sana peak torku anlik atacak bir yazilim atarak seni patinaja dusurup hic kullanilmaz bir yazilimda yaparak moral gayet yukseklerde tutulabilir. hybrid turbo ile 320ler hayal degil.

abi bektaş diyorki. 1.3 cont ile stage2 cupralarla yürüyormuş.

araçtaki modifiyeler. komple düz boru 76lık. hks son susturucu. forge intercooler. barbaros ile en limitlerde yazılım yapılmış. dyno verisi doğruymuş.

uzun dönem kullanmış. sadece kadran çevirip 300km hızla 5-10 dk boyunca gidince. topspeed denemesinde motor kırmış.

800 tl masraf açmış. sadece segman atmış aynı performansta yürümeye devam etmiş. şimdide mustang almış onla uğraşıyormuş.

barbaros iyidir çok zamanını harcadı benim arabaya diyor.

aracın goofy ile hiçbir alakası yoktur dedi.

bunlar onun telefonda söledikleri az önce.

he birde barbarosuda aradım, o da diyorki: aracın stage2 cupralarla gittiği doğrudur ama 323 hp benim dynomda vermez dedi. paşanın dynoda bişey olabilir o kadar hp çıkmaması gerekir diyor.

arfy
16-01-2011, 18:11

araçtaki modifiyeler. komple düz boru 76lık. hks son susturucu. forge intercooler. barbaros ile en limitlerde yazılım yapılmış. dyno verisi doğruymuş.

uzun dönem kullanmış. sadece kadran çevirip 300km hızla 5-10 dk boyunca gidince. topspeed denemesinde motor kırmış.

800 tl masraf açmış. sadece segman atmış aynı performansta yürümeye devam etmiş. şimdide mustang almış onla uğraşıyormuş.

he birde barbarosuda aradım, o da diyorki: aracın stage2 cupralarla gittiği doğrudur ama 323 hp benim dynomda vermez dedi. paşanın dynoda bişey olabilir o kadar hp çıkmaması gerekir diyor.

barbaros abide yaparsan genelde oralardayım .. cupra da var bende deneriz hem :)

GokhanRS
16-01-2011, 18:14
zaten ben dynoya hep onun yanına gidiyorum. yazılım muhabbetlerinde de gidiyorum. bende tanırım onu. eski eyüp çocuğuyuz :D

CLIORS
16-01-2011, 18:21
bazı soruların cevabını almıssın, ama tekrar soyluyorum stok turbo ile ne yazarsan yaz 285-290 HP limit. Arkadas emek vermis o kesin, top speed de arabayı kırdıgına gore muhtemelen aracın knock sensorunu vs bypass ettıler.

CLIORS
16-01-2011, 18:24
turbo hybrid olursa eger, o zaman oyunun kuralları bıraz degısıyor, o zaman forged ınternalsız 340 ıcı komple forged 370 alınan meganelar dolasıyor trafıkte.

GokhanRS
16-01-2011, 18:26
olabilir abi bu adam sonuçta 2008 de yaptı bunları. şimdi 2011 bişeyler değişiyor gittikçe. ama turbosu stockmuş.

dediğim gibi barbaros abi o dyno çıktısında hata vardır diyor. benim dynomda 320 gibi rakamı hiç vermedi yazılımında ben yaptım diyor. tamam çok iyi yürüyordu ama 320 çıkarmadı diyor o zaten.

söylediğine görede bende 290 çıkaran başka dynoda nedense daha fazla çıkarıyor. dynosuda güzel dyno yani düşük çıkarma ihtimali yok. dediğin gibi bencede barbarosun dynosu daha doğrudur. 280 290 gibi rakamlar yani.

arfy
16-01-2011, 19:28
olabilir abi bu adam sonuçta 2008 de yaptı bunları. şimdi 2011 bişeyler değişiyor gittikçe. ama turbosu stockmuş.

dediğim gibi barbaros abi o dyno çıktısında hata vardır diyor. benim dynomda 320 gibi rakamı hiç vermedi yazılımında ben yaptım diyor. tamam çok iyi yürüyordu ama 320 çıkarmadı diyor o zaten.

söylediğine görede bende 290 çıkaran başka dynoda nedense daha fazla çıkarıyor. dynosuda güzel dyno yani düşük çıkarma ihtimali yok. dediğin gibi bencede barbarosun dynosu daha doğrudur. 280 290 gibi rakamlar yani.

şöyle söyliyim cupralar 340 350 veriyor barbaros abide paşada 400 küsürat..

GokhanRS
16-01-2011, 19:34
evet demek istediğim bu :D 300 den sonra zaten uçuk farklar oluyor. sanırım bi çok dynocu milleti mutlu etmek için yüksek çıkarıyor olabilir :D

yoksa birinin 400 dynosu var diğerinin 330 ikiside aynı araba :D ama deneme yapıyorlar 330 dynosu olan geçiyor :D en güzeli roll galiba :)

arabayı satacak olursam paşada dyno yapıp ilan açayım bari :D ehüeühüe

arfy
16-01-2011, 19:38
evet demek istediğim bu :D 300 den sonra zaten uçuk farklar oluyor. sanırım bi çok dynocu milleti mutlu etmek için yüksek çıkarıyor olabilir :D

yoksa birinin 400 dynosu var diğerinin 330 ikiside aynı araba :D ama deneme yapıyorlar 330 dynosu olan geçiyor :D en güzeli roll galiba :)

bitane özel mesaj atıyorum .. forumda olan bi video ama tekrar polemik yaratmak istemiyorum yanlış anlaşılabilir diye pm atıyorum senin yazdığınla birebir alakalı :)

bygoofy
26-01-2011, 22:42
dyno kagıdı sahte degıl gercek

bygoofy
26-01-2011, 22:44
birde rica edıcem bilipbilmeden *** atmak icin bos konusmayın arkadaslar yapılamadanda olculdu yapıldıktan sonrada olculdu araba hep aynı vıteste olculdu ve sorun falan yoktu saygılar

bygoofy
26-01-2011, 22:47
arabanın yazılımını barbaros yapmıstı aracın uzerıne beyın takıp yenıden ayar yapıldı yanı barbarosun yaptıgında aynı dynoda 260 verıyordu beyınden sonra bu gucu verdı

bygoofy
26-01-2011, 22:51
birde bektas kıme demıs bu arabanın goofyle alakası yok dıye yuhhh be kardesım bu kadarı olmaz kendı yaptıgım seyden suphe duymaya basladım sız ınsanı ipe goturursunuz yuhhhhhhhn

ef186
26-01-2011, 23:06

Savasin dynoda kalibrasyon yerindedir sorunsuz olarak senelerdir olcum yaptiririm soledigin gibi bir sonucla hic karsilasmadim ne kendi araclarimda nede piyasada duydugun gordugun araclarda....
Konunun hangi otomobil hangi parcalar hangi ustalar kismini bilmem ama pasaoglu servisteki dyno ile atip tutmadan 2 kez dusunmekte fayda goruyorum .....
biri cikipta der sonra bizim vtec i satmadan once bir megan rs le deneyip ilan acalim diye kalp kirilir ...

Oz`
26-01-2011, 23:26
paşaoğlundaki dynoya bokatmak için Kendin kanıtlamış bir dyno gerekli Serp ile Wamag ı karşılaştırmasssınız Kesinlikle !

Ben dha o dynoda aman fazzla çıksın öle çıksın böle çıksın dendiğini görmedim yalan yanlış bilgi vermeyin insanlara

tool
26-01-2011, 23:47

5. vites okadar uzun mu bunlarda?

ibooo
27-01-2011, 00:01
5. vites okadar uzun mu bunlarda?

6 birazdaha uzun ama 300 yapıcak kadar mı bilinmez

Jam da Joker
27-01-2011, 00:05
Konu dyno savaşına kaymış..
Benim Cuprada egzozlu hali ile 400 küsur vermişti Paşada Özgünde şahittir..
Ama dyno bozuk olduğu için değil, araç patinaj çektiği içindi..

ibooo
27-01-2011, 00:07
10 dakka 300 le nereye gitti acaba,10 dakka sonunda motor kırılmasa araba kırılırdı muhtemelen

arfy
27-01-2011, 00:29
Savasin dynoda kalibrasyon yerindedir sorunsuz olarak senelerdir olcum yaptiririm soledigin gibi bir sonucla hic karsilasmadim ne kendi araclarimda nede piyasada duydugun gordugun araclarda....
Konunun hangi otomobil hangi parcalar hangi ustalar kismini bilmem ama pasaoglu servisteki dyno ile atip tutmadan 2 kez dusunmekte fayda goruyorum .....
biri cikipta der sonra bizim vtec i satmadan once bir megan rs le deneyip ilan acalim diye kalp kirilir ...
kendi aracım ile olan sonucu paylaştım yanlış mı yapmışım ? aracım orda 405 hp veriyor , barbaros abide 350 hp ..

paşaoğlundaki dynoya bokatmak için Kendin kanıtlamış bir dyno gerekli Serp ile Wamag ı karşılaştırmasssınız Kesinlikle !

Ben dha o dynoda aman fazzla çıksın öle çıksın böle çıksın dendiğini görmedim yalan yanlış bilgi vermeyin insanlara

benim tek mesajımda paşaoğlu boktur kakadır ölçülmez dediğimi gösterirmisiniz .. ? sadece 2 dyno arasındaki yaşadığım farkı yansıttım .. buda sanırım en doğal hakkım .. barbaros abideki doğruda paşa yanlış mı dedim ? yada tam tersi ? hangisi doğrudur bilmiyorum ..

ef186
27-01-2011, 00:42

bitane özel mesaj atıyorum .. forumda olan bi video ama tekrar polemik yaratmak istemiyorum yanlış anlaşılabilir diye pm atıyorum senin yazdığınla birebir alakalı :)

kendi aracım ile olan sonucu paylaştım yanlış mı yapmışım ? aracım orda 405 hp veriyor , barbaros abide 350 hp ..

benim tek mesajımda paşaoğlu boktur kakadır ölçülmez dediğimi gösterirmisiniz .. ? sadece 2 dyno arasındaki yaşadığım farkı yansıttım .. buda sanırım en doğal hakkım .. barbaros abideki doğruda paşa yanlış mı dedim ? yada tam tersi ? hangisi doğrudur bilmiyorum ..

ustteki mesajlari senin alinti yaptigin sekilde koydum okurmusun arka arkaya ne anlasiliyor yazdiklarindan ....

arfy
27-01-2011, 00:48
paşa kötüdür mü anlaşılıyor yani .. öyleyse nediyim ok paşa kötüdür :)