PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda İntegra Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sayfa : [1] 2

JDM VTİ
28-01-2011, 10:59
http://img211.imageshack.us/img211/6050/dsc07335t.jpg (http://img211.imageshack.us/i/dsc07335t.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/11/14476.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

JDM VTİ'den

Son zamanlarda bayağı ilgi odağı oldu integralar. Bunun içinde böyle bi konu açıp,TEG hakkında merak edilenleri +ları ve -lerini yazarsak almayı düşünen,ön yargıları olan,merak eden arkadaşlara faydalı olur diye düşündüm.kendimce gözlemlediğim kullananlardan duyduğum yorumları harmanlayarak bikaç şey yazıyım, benden çok çok daha bilgili olan abilermiz de devamını getirirler:)
Buji Kodu
*Buji kodu BCPR6E-11'dir. Bu koddan başka bi buji kullanılması tavsiye edilmiyor.

Benzin çok yakar mı?
*Uzun yolda yaktığım benzin(ara ara devirli kullanarak) 25krş
Ş.içi(Gazlamalı) 40-41krş
Not: Aracımın specleri filtre,hedırs,egzos,eprom ayarı,17jant ile oluşan değerler bunlar :)

Konforu nasıldır?
*Bana göre civicten çok daha konforlu,ayrıca donanımlı

Sürüş izlenimleri?
*Frenler bana göre yeterli değil,oturaklı bir araba ama arkayı savurma olayı yaşayabiliyorum baya sert virajlarda gerçi benim arka koltuklar ve bagaj komple sökükken tattım bu hissi :))
*Direksiyon tepkisi normal,sürerken keyif alıyorsunuz

Donanımları?
*Abs yok hava yastığı yok gerisi full :) 4cam otomatik,4disk fren,klima,hidrolik dreksiyon,alçaklık yükseklik ayarlı aynı zamanda,içerden açılır bagaj ve benzin kapağı,sunroof(elektrikli),dikiz aynaları elektrikli,elektrikli anten,far açık uyarıcısı,kemer takma uyarıcısı.

Sorunları?
*Sunrooflu modellerde ayakları sıkıntılı olabilir,çürümeye başlayabilir,parçası zor bulunur,arka cam zor bulunur rezistans arıza yapabilir,bagaj içinde çürümeler olabilir,farklarını stoplarını hasara uğrattığınız zaman sıkıntı olabilir,distribitör şarj dinamosu sıkıntı çıkarabilir.direksiz kapı olduğu için camlargevşer ve kapıyı kapattığınızda sallantı yapar ki bu benim en gıcık olduğum şeydir :D ama vidaları sıkarak geçirebiliyorsunuz büyük bişey değil yani.benzin ışıkları genelinde yanmaz şamandıradan olur genelde.

İntegralara Bakış?
*Model düşüklüğünden dolayı dezavantajları vardır malesef,ama emin olun normal bi civic ies'in model dışında bana göre hiçbir üstünlüğü yok İntegra'ya.hangi 91-92model arabada elektrikli yan ayna,elektrikli sunroof var misal olarak :) Alırken dikkat etmeniz gereken yerlere baktığınız zaman size kolay masraf çıkarmaz. ama çıkartırsada sıkıntı yaşatır:)

Beyin ve Chipleme Durumu*
pr4beyin kodludur, chiplenebilir özelliğe sahiptir. iyi bir eprom ayarı ayrıca hem yakıtta hemde güç olarak sizi tatmin eder

timucintt'den;

Genel Mühendislik
Teg hakkında bilinmesi gerekenler şöyledir.... Öncelikle çok sağlam araçlardır... hondanın bir sürü modeline binmiş denemiş ve incelemiş biri olarak diyebilirimki zamanın ve şimdiki araçlardan bile halen üstün yanları olan bir araçatır.... birincisi şase tasarımı zamanın en iyi cray tasarımlarından biridir... darbe emici şase ve enerji kırılma noktaları fazlaca bulunmakatadır. Ön ve arka tampon demirleri ve darbe emici köpükleri bile şu andaki hiç bir hondada bu kadar dolusu yoktur... sırf arka traversin boş ağırlığı 20 kilo. Şasenin kemikli oluşu kaporta sacınında sağlamlığı aynı yıllardaki EF ve Accordtan üstündür ki integra civic ve accord arası bir modeldir...

Şase ve Aerodinami
şasesinin tek kusuru aracın fazla yere yakın oluşudur genelde paramparça olurlar önden kaza yaptıklarında çünkü burnu yere yakın ve uzun olduğundan bütün darbeyi şase yerine kaput ve çamurlukları yiyor ve buda aracın anında parçalanmasına nedendir aynı şekilde aynı yıllardaki EFlerdede aynı kusur vardır.... Aerodinamisi iyidir... önden sert kırar rüzgarı arkaya normal bir şekilde dağıtır... spoilersiz tegle spoilerlı arasındada deli gibi yol tutuş farkı vardır anında hissedilir fark yani ben hissediyorum

Yol tutuş
Yol tutuşu mükemmeldir... şimdiki yeni hondalarla kıyaslanır yol tutuşu... alt takım diğer civiclerle benzerlikler içersede şasenin tasarımından dolayı daha iyi bir performans sağlar...
yol tutuşu kötü diyenler kesinlikle kötü bilmiyorlar yada arabalarının alt takım burçları vs si ölüdür... heleki ön arka üst alt kule gergileri poliüretan burç takımı ve 3.5 lik bir yayla bu aracın nasıl yol tutuğunu gördüklerinde baya bir moralleri bozulacaktır... yürüyen aksamının tek kusuru ( kusur değil aslında sahiplerinin umursamamazlığı aslında ) yapı olarak sağlam olmasına rağmen alt takımın üst rotillerde boşluğu hızlı yapan bir araçtır aynı zamanda arka bağımsız salıncakların komple burç ve trapez takozlarının yenilenmesi şartdır çünkü bu burçlarda en küçük bir boşluk aracınızın TOE KAMBER ve KASTERinde kaçaklıklara neden olur ve bu aracınızı yolda gezmesine ve sert virajlarda saçma sapan sekme ve kaçmasına sebebiyet verir....

Frenler
Frenlerine gelince... konvansiyonel olmalarından dolayı ALB gibi fren destek sistemleri olmadığından frenlerde kızaklama viraj içlerinde frene asılmalarında kıçın atması çok doğaldır ama tegi iyi bilen birisi olarak oversteering durumlarında tegi kurtarmak çok kolaydır... ama EK de EF de daha zordur.... Frenleri ise yeni alacak olanlar benim gibi komple fren merkezini disklerini ve hortumlarını elden geçirsinler ve kesinlikle OEM kullansınlar aradaki fark dağlar kadar....

Kaporta
TEGler 20 yaşında olmalarına rağmen çürükleri çok olan bir araç dğeildir... genelde arka çamurluk içlerinde pas birikir aynı şekilde ön panel saçının bir kısmında pas görülebilir... aynı zamanda kapı fitilerinin C stununda bittiği kısımda büyük çürük delikler bulmak mümkündür çünkü oralarda su birikiyor teglerde bu bir mühendislik hatasıdır ben oraya delik açtık matkapla küçük ondan sonra çürük durdu aynı zamanda genel olarak bütün tegler sol taraftan çürümeye başlar

Konfor ve Malzeme
Bana göre mükemmel bir kalitesi var göğüsün komple vinil deri iç aksamı ve insana kalite hissi veriyor... yeni hiç bir arabada o kaliteli göğüs yok artık.... göğüsü çok kullanışlı ve herşeyi elinin altında görüş açısı ise bir devrimdir... akvaryum içindesin gibi bir hisse kapılıyorsun ve çok ferah bir araçtır kullanırken çok zevk veren ve çok pis bağımlılık yapan bir araçtır.... tek kusuru yine yaşından dolayı havalındırma ventleri kırık olabiliyor koltukları vtı koltuğu gibidir zaten bel desteği ve kavraması çok iyidir....

Motor ve şanzıman...
Tİpik honda sağlamlığı.... yüksek kmlilerde genelde metal yorgunluğundan dolayı çelik üst contası eskiyor değişmesi gerekiyor olabilir. Ama motoru açılmamış temiz bakılmış hor kullanılmamış bir tek motor üst kapağı açılmadan segmanlar değişmeden rahat 400 500 K Km yapacak kapasitede bir motora sahiptir... elektronik ve elektrik donanımı çok sağlamdır olabildiğince mekanik müşürler, sensorler ve okuyucular mevcutdur ve kolay kolay kurcalanmadan bozulmazlar.... Motorunun en büyük düşmanı ısıdır suyuna yağına iyi bakın en küçük bir eksilmede sizi çok pis üzebilir...

integranın subap ayarı şöyle olmalı

emme 15-19
egzoz 17-21

Şanzımanlar....
Q1 YS1 gibi şanzımanlar çok sğalamdır... litaratüre girebilecek sğalamlıkta şanzımanlardır düzgün binildiği hor kullanılmadığı srece onlard amotordan daha uzun bir ömre sahiptir....

Otomatik şanzımanlarıda çok sağlam ve ataktır.... Bende 2 tane mevcut otomatik şanzıman kompel mekanik selenoidle yönetiliyor şanzıman ve 4 adet elektronik dıştan kontrollü selenoid mevcutdur.... ataklığı çok iyidir.... S4 de kullanmakta çok zevkklidir aynı zamanda yakıtdada adamı üzmez... sıkıcı bir otomaitk şanzımanda dğeildir... hondaların içindeki kullandıklarımın en zevkli şanzıman kendisi aynı zamanda G3 preludedeki şanzımanda süperdir... tek kusurları yüksek kmlilerin zamanla main valve selonoid beyinlerinin içindeki ayaların ve kurşun valvelerin görevini yerine getiremiyor olmasıdır.... Benim şanzımanım mesela ilk kes 245.000 kmde söküldü ve balatalarında boşluk dahi yoktu ( vardı ama tölerans servis limitleri içerisinde)

Dipnot: Aynı zamanda Q1 şanzuman çok uzun bi şanzumandır, turbo için candır atmosferik içinse aşırı uzundur.

bossporus06'dan:
Eski bir integra kullanıcısı olarak bende bir şeyler yazıyım:
*Bana göre diğer hondalara göre çok farklı bir modeldir!
*Sunduğu performansa göre yakıt tüketimi makuldur.
*Alt takım ve yürüyenleri türkiye yollarına göre değildir,o sebeble sık sık alt takım bakımına girersin.
*Parçası bulunmaz derler,aslında bulunur fakat biraz pahalıdır.
*İnanılmaz keyifli bir oyuncaktır...
*Ciddi ciddi bağımlılık yapar,arabaya birşeyler yapmadan duramassın.
*Gaz ve direksiyon tepkisi oldukça iyidir,kullanımı ve görüş açısı mükemmeldir.
*Kliması orta ayarda soğutur,çalıştığı zaman güçten çok çalar,kalorifer sistemi tipik japan otomobili gibi fena değildir.
*Vtec yapmak öle hemen kapak takalımla olacak bir iş değil,uğraştırıcı bir moddur,para,zaman ve iş gücüne ihtiyaç vardır.
*Motor sesi çok iyidir.(Araç genel olarak içeri çok ses alır
*Şanzımanı oldukça sağlam ve keyiflidir.(yolları uzun olsa bile)
*Çok farklı araçlara bolca sürpriz yapabilirsiniz.
Son olarak 91 model integra 0km olarak yeniden üretilse hiç düşünmeden hemen alırım

alperx'den

bende TEG ile ilgili yazayım biraz..

TEG ilginç bir araç gerçekten.. Birçok konuda sıradışı ..

1. Yere çok yakın zaten, bir 3-4 cm düşürdüğünüz zaman binince sanki go-kart gibi hissettiriyor. Buda kimine göre acaip - kimine göre de müthiş bişey. Bana göre süper.

2. Donanım olarak yeterli denebilse de, frenlerin elden geçmesi şart. Çoğu TEG'de ABS yok. Sanırım çok azında var. Araç bu frenlere göre hızlı sayılır. Benim frenler Megane frenleri. Diskleri daha buyuk. Cuk oturuyor.

3. Şasesi ve süspansiyonları baya sağlam. Bence sorunu şu : aracı düşürdüğünüzde kamber sorunu oluşuyor. Bu araca düşürmek çok yakışıyor. Yüksekken komik bi araç oluyor.

4. Araçta müthiş ayrıntılar mevcut. Ön kaputun üzerindeki kıvrımlar harika. Abartmıyorum, göstergeler birçok 2011 model araçlardan bariz daha güzel. Aracın genişliği normal bi araçtan daha fazla. Bir arkadaşımızın da dediği gibi, araç yere yakınken hele bir de lastikler geniş ise, tampon dizaltı spor bir coupe havası veriyor.

5. Ön konsol güzel aslında da çok toz tutuyor. Buna yapacak birşey var mı bilmiyorum.

6. Kapıların direksiz olması anormal havalı. Cam inikken ön kapıyı açıp araçtan çıkmanın tadı çok güzel. Tek gıcık nokta arka camların tam açılamaması.

7. Camlar açıkken son sürat de gitseniz uğultu yapmıyor.

8. Aerodinamik olarak cdw katsayısı 0.34. İyi değil çok kötü de degil. Ama aracı düşürdüğümüzde bu sayı kesinlikle düşüyordur. Çünkü aracın orjinali Jeep gibi.

9. Araç hafif oldugu için çok performanslı gösteriyor. Fabrikasyon 0-100 değerlerine bakınca bunu anlarsınız. Bu yüzden araca yapacagınız her türlü modifiye size fazlasıyla geri dönüyor.

10. Servis kitabı çok güzel, birçok sök-tak'ı evinizde yapabilirsiniz adım adım.

11. Aracı düşürünce amortisörlerin muhakkak değişmesi lazım. Yeni model araçlar gibi sert amortisörleri yok çünkü. Aşırı yumuşak.

Motor konusunda birşey yazmama gerek yok. Vtec olsun olmasın çok güzel.

SekoLive
28-01-2011, 11:05
güzel bilgiler olacak sanrım

kendi fikrim son maddeye katılmıyorum, ek civic görünüş olarak bayağa bi üstün model olarakda çok üstün ;) ve eski arabada bence kendi fikrim çok elektronik olması iyi değil zamanla illaki arıza veriyor bi tarafı(çok ultra bakımlılar her elektroniği değişenler v.s. hariçdir scorpio vardı ondan çok iyi biliyorm bu olayı çok özellik vardı her özelliğindede bi sıkıntı vardı yaş itibaryle. )

JDM VTİ
28-01-2011, 11:09
güzel bilgiler olacak sanrım

kendi fikrim son maddeye katılmıyorum, ek civic görünüş olarak bayağa bi üstün model olarakda çok üstün ;) ve eski arabada bence kendi fikrim çok elektronik olması iyi değil zamanla illaki arıza veriyor bi tarafı(çok ultra bakımlılar her elektroniği değişenler v.s. hariçdir scorpio vardı ondan çok iyi biliyorm bu olayı çok özellik vardı her özelliğindede bi sıkıntı vardı yaş itibaryle. )

dediğim gibi civicin tek artı tarafı model yılı ve kasa görüşünüşü başka hiçbişey değil.

elektronik kısmında düşündüğün sorunları yaşatacak bi marka değil honda. düşün ki 92model araba akünün gücü 14'lerde :)

ygtkrmdnz
28-01-2011, 11:16
e30larda da yok yoktu mesela yol bilgisayarına kadar vardı o zamanlarda :)

integraların bence kıyas yapılması gereken kendi içerisinde sedan civic si lerdir

o zamanda yine integra ağır basıyor :) günümüzde tr de pek temizi kalmadı o ayrı konu

timucintt
28-01-2011, 11:20
Ben yazarsam şimdi 30 sayfalık kitap çıkar :)

overblack
28-01-2011, 11:22

aman abicim aman :) sen pm ile yanıtla milletin sorularını :D

JDM VTİ
28-01-2011, 11:22

biraz bişeyler yaz abi ben ilk postuma eklerim derli toplu durur,

mesela otomatik ve düz şanzuman hakkında :)

orkuteren
28-01-2011, 11:25

adamımsın :icon_tup:

timucintt
28-01-2011, 12:01
Bende ilk posta gerekli olanları yazdım :)

JDM VTİ
28-01-2011, 12:15
abi postunu editle ben ilk mesaja ekledim, karmaşa olmasın her sayfada;) bilgiler için ayrıca teşekkürler..

timucintt
28-01-2011, 12:16
abi postunu editle ben ilk mesaja ekledim, karmaşa olmasın her sayfada;) bilgiler için ayrıca teşekkürler..

ok ama :D başlıkları kalın yap :D

erhann
28-01-2011, 12:27
civicten daha konforlu olabilir ama biz hurdaci parca aramioz :D

Emir_b16a
28-01-2011, 12:40

tegin warsa bunla arkadaşlık yapçan :D :ninca:

JDM VTİ
28-01-2011, 13:06
civicten daha konforlu olabilir ama biz hurdaci parca aramioz :D

civicten her türlü üstün model ve kasa daha modern civicin sadece:) ki bence TEG'in keskin duruşuda civicten aşağı kalır değil.. civic 10üzerinden 9 ise teg 10üzerinden 8dir :)

civicsi_r
28-01-2011, 13:15
her zaman teg lere karşı ilgim olmuştur..bu konu teg alıcaklara çok faydalı olacaktır.

APO
28-01-2011, 13:26
bu konuda sana 1 boy verseeee...:rolleyes: yok yine geçemezsin stock vti ı...:D:D

JDM VTİ
28-01-2011, 13:28
bu konuda sana 1 boy verseeee...:rolleyes: yok yine geçemezsin stock vti ı...:D:D

uahauha bak kısa şanzuman volan ve debriyajla ben neler yapıcam şaşırıcan apo abi :) kısa şanzuman muallak işte can sıkıyor fiyatı. ayrıca stock vtec değil filtre egzoslu vtec :D

fastchild
28-01-2011, 16:35
e30larda da yok yoktu mesela yol bilgisayarına kadar vardı o zamanlarda :)

integraların bence kıyas yapılması gereken kendi içerisinde sedan civic si lerdir

o zamanda yine integra ağır basıyor :) günümüzde tr de pek temizi kalmadı o ayrı konu

e30 larda check control denilen bir sistem vardır ki interga ile aynı işlevi görür

verilen bilgiler çok açıklayıcı olmuş ki ben integranın genişliği ve basıklğına hasta birisi olarak çok beğendim teşekkürler

HondatugraL
28-01-2011, 17:13
crx lerdede var o arkayı atma olayı eskı araçlarının hepsındemı vaar bu sorunkı arkayı cok hafıf yapıyolar ondan olsa gerek. EF lerdede varmı bu sorun??

__FrK__
28-01-2011, 17:16
sağolun arkadaşlar paylaşımlarınız için
ama artık benimki 2011 integra :D

JDM VTİ
28-01-2011, 17:17
sağolun arkadaşlar paylaşımlarınız için
ama artık benimki 2011 integra :D

görelim şu 2011integrayı :D kırmızı paspasları çekmeyi unutma kanka:D:D

_FrKn_
28-01-2011, 17:20
integra güzel arabadır.donanım olarak az ama öz.gereksiz hiçbirşey yok.araba dışarıdan ufak ve dar gibi gözüküyor fakat içine binince gerçekten ferah ve geniş.

__FrK__
28-01-2011, 17:35
görelim şu 2011integrayı :D kırmızı paspasları çekmeyi unutma kanka:D:D

yarın çalışmazsam alıcam allahın izni ile maslakda olucam gelıceksın zaten dimi ;)

JDM VTİ
28-01-2011, 18:49
yarın çalışmazsam alıcam allahın izni ile maslakda olucam gelıceksın zaten dimi ;)

yok kanka gelmiycem ben..

__FrK__
28-01-2011, 19:57
yok kanka gelmiycem ben..

gel bızım dukkana gel ;) çayım var kahvem var

JDM VTİ
28-01-2011, 19:59
kanka eyvallah gelmiş kadar oldum.ama o gün oraya geçmiycem başka zaman gelirim inşallah;)

<<buğra>>
29-01-2011, 07:39
güzel bir konu olmuş, ellerine sağlık.
Eyüp'te ne taraftasın?

JDM VTİ
29-01-2011, 09:10
teşekkürler. eyüp topçulardayım ben.

JDM VTİ
31-01-2011, 16:50
Güncel.

Şanzumanlar çok uzundur yürütmek isterseniz kısa şanzumana geçmelisiniz ilk posta ekliyorum:)

bykral
31-01-2011, 17:35
İntegra gerçekten ayır birşey bilgiler için çok tşkler :)

JDM VTİ
02-02-2011, 13:53
Alıcaklar için bu bölüm nimet, korkmayın sizde TEG'lenin :)

TarikS
02-02-2011, 13:58
Güncel.

Şanzumanlar çok uzundur yürütmek isterseniz kısa şanzumana geçmelisiniz ilk posta ekliyorum:)

Eklenen her yeni bilgiyi ilgili basligin altinda ilk mesaja duzenli sekilde koyarsan cok faydali bir konu olur. Biz 207 konusunda yapmadik zamaninda, 300 sayfaya yayildi bilgiler :D

Emegi gecenlere tesekkurler, okumasi da zevkli oluyor :icon_tup:

JDM VTİ
02-02-2011, 14:22
Eklenen her yeni bilgiyi ilgili basligin altinda ilk mesaja duzenli sekilde koyarsan cok faydali bir konu olur. Biz 207 konusunda yapmadik zamaninda, 300 sayfaya yayildi bilgiler :D

Emegi gecenlere tesekkurler, okumasi da zevkli oluyor :icon_tup:

Teşekkür ederiz, ilk postuma ekliyorum zaten bilgileri önlemini baştan aldım dediğiniz olayın :)

UNAL
02-02-2011, 15:05
Düşünenler için çok yararlı bi paylaşım olacak elinize sağlıkk..

hondafit
02-02-2011, 15:14
çok güzel açıklama olmuş teşekkürler.

Sh4rk
02-02-2011, 19:32
teg ler guzeldır bızde de vardı teg b18c kapaklı fenaydı

sürüngen
03-02-2011, 13:34
teg beş para etmez bir otomobil bence....pırt inanmadım:D

JDM VTİ
03-02-2011, 14:15
içine bindiğimde arabama aşık oluyorum her seferinde :D

JDM VTİ
08-02-2011, 21:23
Güncel tutalım konuyu.

bosporuss06
15-02-2011, 10:09
Eski bir integra kullanıcısı olarak bende bir şeyler yazıyım:
*Bana göre diğer hondalara göre çok farklı bir modeldir!
*Sunduğu performansa göre yakıt tüketimi makuldur.
*Alt takım ve yürüyenleri türkiye yollarına göre değildir,o sebeble sık sık alt takım bakımına girersin.
*Parçası bulunmaz derler,aslında bulunur fakat biraz pahalıdır.
*İnanılmaz keyifli bir oyuncaktır...
*Ciddi ciddi bağımlılık yapar,arabaya birşeyler yapmadan duramassın.
*Gaz ve direksiyon tepkisi oldukça iyidir,kullanımı ve görüş açısı mükemmeldir.
*Kliması orta ayarda soğutur,çalıştığı zaman güçten çok çalar,kalorifer sistemi tipik japan otomobili gibi fena değildir.
*Vtec yapmak öle hemen kapak takalımla olacak bir iş değil,uğraştırıcı bir moddur,para,zaman ve iş gücüne ihtiyaç vardır.
*Motor sesi çok iyidir.(Araç genel olarak içeri çok ses alır;)
*Şanzımanı oldukça sağlam ve keyiflidir.(yolları uzun olsa bile)
*Çok farklı araçlara bolca sürpriz yapabilirsiniz.
Son olarak 91 model integra 0km olarak yeniden üretilse hiç düşünmeden hemen alırım....:9

JDM VTİ
15-02-2011, 10:13
bilgiler için teşekkür ederiz ilk posta ekliyorum. sizden rica etsem postunuzu editlerseniz sayfanın fazla uzun olmasını engelleyebilmemiz için;) insanlar bilgileri toplu halde görürse daha kolay olur çünkü.teşekkürler görüşleriniz için.

bu arada klima ve kalorifer için dediklerinize katılmıyorum, tabiri caizse aracın içini sahra çölü gibi sıcak yapıyor kutuplar kadarda soğuk olabiliyor. şahsen benim aracımda böyle.

JDM VTİ
24-02-2011, 17:18
güncel diyelim :)

dipnot: mayıs-haziran aylarına doğru inşallah emme-gaz kelebeği port polish,filtre,hedırs,egzos,stage2 debriyaj,hafif volan,eprom ayarlı + olarak belki kısa şanzumanlı bi integranın motor ve teker gücünün dyno çıktısını koyacağım. modlamak isteyenlere çok güzel fikir olur;)

levent
24-02-2011, 18:38
peki bir sorum olucak, otomatik teg ne kadar yakar ortalama değer olarak? arada bi kanıma giriyor da kendileri, genelde istanbul-edirne, alanya-edirne arasında kullanmak için almayı düşünüyorum bide okula gitgel tabi. lpg ile sorun çıkarır mı?

JDM VTİ
27-02-2011, 21:11
peki bir sorum olucak, otomatik teg ne kadar yakar ortalama değer olarak? arada bi kanıma giriyor da kendileri, genelde istanbul-edirne, alanya-edirne arasında kullanmak için almayı düşünüyorum bide okula gitgel tabi. lpg ile sorun çıkarır mı?

Uzun yolda ki yakıt değerleri kullanan kişiler cok iyi diyordu. Gaz tepkiside normal otomatik araçlardan çok dha iyiymiş.

Değerleri bilmiyorum fakat kendi aracım için konuşıyım düz benim ki, filtre hedırs egzos eprom ayarlı 17 jantlı halimle 20tl'ye 80km gittim ki bu da 0.25krş'a tekabül eder :)

SOMEONESPECİAL nickli kerem abinin vardı otomatik TEG'i ona bi pm at istersen bilgi verebilir rahatlıkla o konuda sana

timucintt
27-02-2011, 21:19

Lewocum otomatik teg şehirler arası 7 8 şehir içide 10 11 litre yakar....

emmeli gömmeli binersende 13.5 litre yakar

levent
27-02-2011, 21:21
Uzun yolda ki yakıt değerleri kullanan kişiler cok iyi diyordu. Gaz tepkiside normal otomatik araçlardan çok dha iyiymiş.

Değerleri bilmiyorum fakat kendi aracım için konuşıyım düz benim ki, filtre hedırs egzos eprom ayarlı 17 jantlı halimle 20tl'ye 80km gittim ki bu da 0.25krş'a tekabül eder :)

SOMEONESPECİAL nickli kerem abinin vardı otomatik TEG'i ona bi pm at istersen bilgi verebilir rahatlıkla o konuda sana

Lewocum otomatik teg şehirler arası 7 8 şehir içide 10 11 litre yakar....

emmeli gömmeli binersende 13.5 litre yakar

teşekkürler cevaplar için, timu planlarımı başka yöne kaydırcak gibiyim bakalım kısmet :icon_tup:

timucintt
27-02-2011, 21:23
hayırlısı lewocum bende tegi veriyorum kısmetse martın sonunda yerine daha egzotik bir honda gelecek kısmetse :) sende umarım planların steidğin gibi gelişir ;)

levent
27-02-2011, 21:32
hayırlısı lewocum bende tegi veriyorum kısmetse martın sonunda yerine daha egzotik bir honda gelecek kısmetse :) sende umarım planların steidğin gibi gelişir ;)

valla inşallah hayırlısı olur timucum :) egzotiği bekliyoruz :rolleyes:

otomatik + lpg li teg düşünüyodum günlük binmelik, gezmelik, alanya-edirne yapmalık ama açıkçası golf3 1.9 tdi lara kaydım baya baya, hem daha ekonomik gazlamaya da müsait yazılım vs ile hem model olarak daha yeni falan diye :) bakıcaz işte pederle bi masaya yatırcaz konusu :)

JDM VTİ
27-02-2011, 21:34

otomatik + lpg li teg düşünüyodum günlük binmelik, gezmelik, alanya-edirne yapmalık ama açıkçası golf3 1.9 tdi lara kaydım baya baya, hem daha ekonomik gazlamaya da müsait yazılım vs ile hem model olarak daha yeni falan diye :) bakıcaz işte pederle bi masaya yatırcaz konusu :)

TEG'in modeline pek takılmayın kasko yapamayacağınız bir araç alıcaksanız.

TEG gerçekten farklı ve keyifli bi araçtır.

levent
27-02-2011, 21:36
biraz yedek parça sıkıntısı ve yaşın getirdiği metal yorgunluğu ile ilgili caydım diyebilirim, bi de ***** en ekonomik araç en iyi araç olucak senede en az 4-5 kez edirne-alanya(1100+ km gezmeden) yapıcam gitgel şeklinde, ayda 1 kez de istanbul gitgel (500km gezmeden) olcak :)

JDM VTİ
27-02-2011, 21:39
şöyle söyliyim yedek parça konusunda dediğim gibi en kötü ihtimal servisten halledebiliyorsun.

ama TEG konusunda bilgili ıncığını cıncığını bilen adamlar sıkıntıları olduğu zaman halledebilecek yer bulmuşlar sağolsunlar:)

sorun yaşayabileceğin şeyler belli çözüm yerleri de belli.

sorunsuz TEG alırsan kolay kolay sorun çıkarmaz o parça sıkıntısı yaşarım dediğin şeyler;)

devilboy
27-02-2011, 22:02
bilgilere ihtiyacım var yakın zamanda bende teg alacam bilgiler için yazan herkeze tşk ederim

JDM VTİ
27-02-2011, 22:10
Orjinal buji kodundan başka bi buji kullanmayınız. Cem(stlegal) abinin bana söylediği buydu.

Kodunu yazıyorum ilk postuma

timucintt
27-02-2011, 22:31

lpg li alırsan baya düşer yakıtı tabi... 20 25 kuruşta gezersin...

bilgilere ihtiyacım var yakın zamanda bende teg alacam bilgiler için yazan herkeze tşk ederim

bilgi bol :) ilk sayfaya bakabilirisin onun dışında merak ettikleirni buraya sorabilirsin...

Orjinal buji kodundan başka bi buji kullanmayınız. Cem(stlegal) abinin bana söylediği buydu.

Kodunu yazıyorum ilk postuma

BCPR6E-11

JDM VTİ
02-03-2011, 23:25
Güncel olsun, TEG'ler revaçta bu ara :)

JDM_5
03-03-2011, 06:24
güzel bilgiler almayı düşünenlere çok yararlı olur...

apsimaty
04-03-2011, 09:53
Zaten düşünüyordum . iyice kanıma girdiniz.

JDM VTİ
09-03-2011, 16:34
:)

güncel olsun bakalım

devilboy
09-03-2011, 16:49
24 saatlik teg sahibiyim timu saolsun aracını sonunda verdi bana :D ilk izlenimlerim kullanmaktan bıkmayacağım bi araç kullanımı mükemmel diyebilirim motor sesi iç gıcıklayıcı sağından solundan ses gelmiyor alt takımıda süper daha ne olsun :D:D

ufuck
09-03-2011, 17:06
24 saatlik teg sahibiyim timu saolsun aracını sonunda verdi bana :D ilk izlenimlerim kullanmaktan bıkmayacağım bi araç kullanımı mükemmel diyebilirim motor sesi iç gıcıklayıcı sağından solundan ses gelmiyor alt takımıda süper daha ne olsun :D:D

almıssın teg hayırlısı olsun :):)

Emir_b16a
09-03-2011, 22:27

o araba timuda olduğu için öle idi ama :D hayırlı olsun :)

tyMu
09-03-2011, 22:35
hayırlı olsun bahri :) timuya hala yakın bi sıkıntı çıkmaz :D

devilboy
11-03-2011, 10:50
saol tşk ederim ufuk

timuda olması çok fazla bişe değiştirmiyor en az onun kadar titiz bakıyorum arabalarıma buda aynı şekilde olacaktır

timu cumartesi geliyorum şu işlemleri halledelim

ferad
11-03-2011, 14:21
bismillah bu da bizim burdan 1 integra typer YouTube - Fuat`s DC2 B20VTEC Igniter Problem Missfire Test (http://www.youtube.com/watch?v=mrkaBvQ9po4)

JDM VTİ
14-03-2011, 14:36
TEG güzeldir,özeldir ...

caglargungor
16-03-2011, 20:16
hiç düşünmeden alınabilecek bir araç otomatik 1.4 den sonra devrim gibi gelmişti bana..

JDM VTİ
31-03-2011, 23:06
güncel diyelim :)

JDM VTİ
02-04-2011, 11:52
opssssss..

JDM VTİ
23-04-2011, 13:39
TEG'i sattık diye buradan kopucak değiliz ya günceli:D

messi
23-04-2011, 13:45
hayran oldum valla. :)

JDM VTİ
23-04-2011, 16:04
Sahip olmak gerek :)

JDM VTİ
17-05-2011, 17:43
güncelleyelim :) :)

böyle bi konu da 306GTI-6 için açıcam inşallah :)

cery
17-05-2011, 19:09
teg sahibi olmadan burda okuduklarınız cidden askıda kalıyor. bi tane alıp direksiyonunuza oturduğunuz zaman burda yazılanlar ne kadar yavan bilgiler diyorsunuz. kendimden biliyorum.

vtec varken bu integrada ne var ki bu kadar özel diyordum. 20 yıllık araba ahı gitmiş vahı kalmış dedim.

ama vteci satıp integra alınca vay anasını dedim.

herşeyden önce yaşından beklenmeyecek derecede konforlu araba. zaten üstüne basılmış ama yol tutuş konusunda devrim niteliğinde. orijinal yayları ve alt takımında sayısız eksiklerine rağmen antalyadan dönerken virajlardaki kaabiliyeti ile şaşırtmıştı. şimdi tein yaylar ve kısmen düzeltilmiş alt takım ile yola adeta yapışıyor. eskiden viraja girmeden "acaba" derken şimdi gönül rahatlığıyla çizgiden şaşmadan girip çıkabileceğimi biliyorum.

diyarbakırda bazen inceleyen meraklılar bakınca aa üstü açılıyor aa kliması da var aa kemer takma uyarısı varmış diyor. sonra dönüp ee sıfır arabaların bundan ne farkı var diyorlar ve neredeyse orta sınıf bi sıfır arabanın 4 te 1 i fiyatına :)

cidden kendine hayran brakıyor namussuzlar :D

edit: ayrıca duruş itibariyle kasa güncelliğini yitirmiş gibi görünüyor. ben ilk aldığımda 15 ATS ve 60 yanak lastikleriyle 4x4 havası veriyordu. hatta pişman olucam galiba dedim. ama 5 cm yaylar ve 16 TE37 jantlarla şimdi bu duruşu var ki :) karşısına geçip bakınca farların diz kapağımın hizasında olduğunu görünce daha bi seviyorum :) ilk aldığımda şehirde gezerken milletin acıyarak baktığını ve belki akıllarında "zavallı çocuk, parası olmayınca hurdaya biniyor" düşüncesinin geçtiğini hisediyordum sanki. ama bi kaç ufak dokunuştan snra cumartesi günü gezerken dönüp bi daha bakanlar, yanındakini dürtüp arabaya bak diyenler arabaya bakarken kaldırımda ayağı takılanlar filan görünce cidden hoşuma gitti :)

JDM VTİ
19-05-2011, 12:42
ufak makyaj işi teg'i baya güzelleştiriyor kanka dediğin gibi.

baya bi dikkat çekici oluyor..

JDM VTİ
20-05-2011, 21:53
Arayanlar için bir nimet bu konu...

Bilgi eklemek isteyen TEG kullanıcılarının yorumlarını da bekliyoruz :)

messi
20-05-2011, 21:58
vti neysede bunu satmayacaktın be arkadaşım. :)

JDM VTİ
21-05-2011, 11:18
vti neysede bunu satmayacaktın be arkadaşım. :)

:D benim VTİ'm 93binde amcadandı, gri sedan. 5bin tl karla sattım onu.

yani onun bundan aşağı kalır b yanı yoktu ki :)

ama TEG gerçekten başkaydı, çok ciddiyim :)

Trance-R
21-05-2011, 12:42
süper bir konu intergra hep ilgimi çekmiştir bakalım belki ilerde :) bilgiler için ayrıetten teşekkürler.

messi
21-05-2011, 12:43
yalnız o kadar çok övmüşsünki konfor yol tutuş gidiş falan...
sanki sl65 amg gibi abartmışsın. :D

şakayı geçtim ben çok ilgi çekici ve güzel buldum integrayı.
daha önce pek dikkatimi çekmezdi ama çok çok okuyup parlak bordo renklede görünce tamam dedim. :)

JDM VTİ
21-05-2011, 23:37
süper bir konu intergra hep ilgimi çekmiştir bakalım belki ilerde :) bilgiler için ayrıetten teşekkürler.
teşekkürler.. :)

yalnız o kadar çok övmüşsünki konfor yol tutuş gidiş falan...
sanki sl65 amg gibi abartmışsın. :D

şakayı geçtim ben çok ilgi çekici ve güzel buldum integrayı.
daha önce pek dikkatimi çekmezdi ama çok çok okuyup parlak bordo renklede görünce tamam dedim. :)

Yol tutuş olayını 306gti-6'ya sahip olduktan sonra hondanın yol tutmadığı kanaatini getirdim ben :) s2000 deneyimim olmadı o nasıldır bilmiyorum fakat.

TEG'in kullanımı bana aşırı keyif veriyordu..

Üretildiği yıla göre donanımı filan harkulade yani.

Honda fanatiklerinin, funlarının sahip olması gereken bi araç ısrarla söylüyorum :)

JDM VTİ
03-06-2011, 11:53
TEG'e meraklı kişilere altın mahiyetinde bilgiler..

timucintt
03-06-2011, 11:55
Bend egene teg alabilirim belli olmaz benim huyum :P

JDM VTİ
03-06-2011, 11:57
Zuhahaha :D

Ben bile özlüyorum ya cidden.

Bakımlısını, temizini bulduktan sonra almaman için hiç bi sebep yok!

Bu sefer JDM tadında bişeyler yaparsın ama orjinalliği bozmadan :)

timucintt
03-06-2011, 11:58
yok jdm mdm sevmem ben full stock oem devam :D en fazla yay takarım o kadar :D vidasına kadar yenileirm gene :P

JDM VTİ
03-06-2011, 12:08
Ben yaparsam german style yapıcam bitane tekrar.

Kamberli, offsetli, Tavan bagaj portlu filan :)

JDM VTİ
11-06-2011, 21:33
Bu sefer kendim için güncelliyorum, bi TEG alıcam tekrar GTI-6'yı satıp listemi dahi yaptım;

Komple siyaha boyancak,
Ep3 veya Fn2 typer koltukları,
JDM farlar,
Spoon bronze jantlar,
Ep3/S2k direksiyon,
Skunk2 vites topuzu,
Alcantra tavan ve direkler(siyah),
Kapı döşemeleri kırmızı alcantra,
Taban halısı kırmızı
Coilver kit,kule gergisi set,arka taşıyıcılar,
76mm HKS Hi-Power,
Acura logolar.

Ve alırsam TEG'i 92 model olmadan almıycam. Şanzuman kısalığı,tampon ve stop farklılığından dolayı:D

Aşktır TEG diyip bilgileri okumayanlarımız varsa keyifle okusunlar bakalım :D

cery
11-06-2011, 22:11
harbi gece üstün açık kalmış senin :D

ama ne yalan söyliyim teg cidden güzel bee.

keşke dc2 dc5 ler girseymiş şu ülkeye :(

JDM VTİ
11-06-2011, 22:21
Kanka yapıcam ama kıyamam SS'e bakma :D

Ama yapmak istiyorum yani bi TEG daha;)

KHK yarım kaldı çünkü bende.

Honda sevgisi başka bende, yoksa SS GTI-6 benim için başı çekiyor tüm arabalarım arasında :)

gökhan
11-06-2011, 22:40
http://ressim.net/s/upload/2b93ea37.jpg

hakikaten çok keyifli bir araba. tavsiye ederim.. ayrıca gidişi ve ciğer sesi mükemmel..

JDM VTİ
11-06-2011, 22:48
Maşallah senin araçta çok çok temiz abi.

Kazasız belasız inşallah, kıymetini bil çok keyifli bi araca sahipsin :)

Umarım daha da güzelleştirirsin.

gökhan
11-06-2011, 22:54
Maşallah senin araçta çok çok temiz abi.

Kazasız belasız inşallah, kıymetini bil çok keyifli bi araca sahipsin :)

Umarım daha da güzelleştirirsin.

teşekkürler. farkındayım zaten. 91 lerle 92 ler arasındaki şanzuman oranları farkı nedir acaba, mesela kaçta kaç yapıyor? bendeki eski arabamınkinden kısa gibi geldi bana (esay dan)

gokhan035
11-06-2011, 22:57
Bu sefer kendim için güncelliyorum, bi TEG alıcam tekrar GTI-6'yı satıp listemi dahi yaptım;

Komple siyaha boyancak,
Ep3 veya Fn2 typer koltukları,
JDM farlar,
Spoon bronze jantlar,
Ep3/S2k direksiyon,
Skunk2 vites topuzu,
Alcantra tavan ve direkler(siyah),
Kapı döşemeleri kırmızı alcantra,
Taban halısı kırmızı
Coilver kit,kule gergisi set,arka taşıyıcılar,
76mm HKS Hi-Power,
Acura logolar.

Ve alırsam TEG'i 92 model olmadan almıycam. Şanzuman kısalığı,tampon ve stop farklılığından dolayı:D

Aşktır TEG diyip bilgileri okumayanlarımız varsa keyifle okusunlar bakalım :D

aahahhaha Honda adamı böyle yapar işte :)

JDM VTİ
11-06-2011, 22:58
Bi tablo vardı bende iş yerinde ki pc'de kaldı.

3-4 daha kısa YS1 kodlu şanzumanların.

Motor kodunun yukarı taraflarına bakarsan görürsün abi YS1 diye sarı kağıtta yazar.

JDM VTİ
11-06-2011, 23:00
aahahhaha Honda adamı böyle yapar işte :)

Bende honda aşkı başka gökhan abi zaten nickimden belli değil mi:D

JDM VTİ
11-06-2011, 23:01
3.vites kaçta kesiyor gökhan abi bu arada baktın mı hiç?

gökhan
11-06-2011, 23:02
3 te 130-135 civarı kesiciye giriyor. 4 ü tam hatırlamıyorum. fazladan 1000-1500 devir daha çevirse manyak olurdu bence..

JDM VTİ
11-06-2011, 23:04
Bende 140ta kesiyordu 3.vites, 4.vites 210 diye hatırlıyorum.

1bin dd'de gözüm yoktu benim 7200dd güzel olurdu:D

gökhan
11-06-2011, 23:06
4 de 210 a kadar gitmiyor ona eminim. daha erken kesiyor.. bide hacimle ilgili olacak herhalde filtre sesi mükemmel. duyan egzozmu yaptın diyor..

JDM VTİ
11-06-2011, 23:09
Filtre sesi iyidir evet ben arabaya emme manifolduyla gaz kelebeğini port polish yaptırmıştım ses daha da fenaydı :D :D + performansa etkisi de çok güzeldi tavsiye ederim yaptırmanı;) ama japantuner kaan abide yaptırmanı tavsiye ederim baska yere kesinlikle yaptırmam ben:) şimdiki arabamada yaptırıyorum malzemeler onda :D

gökhan
11-06-2011, 23:12
eminim güzel olurda, kıyamam şimdilik. kültablasının kapağı açılmamış daha. orjinal olduğu için bişeye ellemeye gönlüm varmıyor.

JDM VTİ
11-06-2011, 23:18
eminim güzel olurda, kıyamam şimdilik. kültablasının kapağı açılmamış daha. orjinal olduğu için bişeye ellemeye gönlüm varmıyor.

Abi zaten orjinalliği bozmıycaksın aman diyim şu güzelliği harcarsın:D

Yukarıda mesela dediğim gibi listem var benim, orjinal honda ekipmanlarıyla tune ediceksin arabayı o zaman arabanın orası burası oynanmış olmuyor benim için değer katmak,elit hale getirmek dolayısıyla daha da kıymetli hale geliyor araç:)

gökhan
11-06-2011, 23:20
inşallah abicim. güzel bişeyler yaparız tegler yaşar. :)

vınce
12-06-2011, 01:09
hıııımmmm konu ne güzel benim gibi teg gin her evresini yaşamış yalamış yutmuş biri olarak cok sevdim konuyu ,ben bir başlasam yazmaya ,timu gibi sayfalar alır :) sadece şunu söyleyeyim teg gercekten bir bağımlılık aracı beni tanıyanlar ne demek istediğimi anlar honda sevgisi ayrı teg sevgisi apayrıdır lüfen cıvıc ciler mükayeseye dahi girmesinler teg cok farklı bir zevk bence tşk ler.:):):)

JDM VTİ
12-06-2011, 01:11
murat abi sende cok emek para zaman harcadın arabana inşallah kazasız belasız binersin.

bi coilover fiyatı veremedim sana da k.bakma baya zaman geçti :D :D eğer düşünüyorsan hala bakıyım abi ;)

vınce
12-06-2011, 12:05
murat abi sende cok emek para zaman harcadın arabana inşallah kazasız belasız binersin.

bi coilover fiyatı veremedim sana da k.bakma baya zaman geçti :D :D eğer düşünüyorsan hala bakıyım abi ;)

eyallah sağol kardeşim ,yok ben aldım coil lerimi ama yinede tşk ederim ,şimdi başka şeyler lazım o yüzdn ilannım var sitede okuduysan jdm farımı ,yarış koltuklarımı ve jantlarımı satıyorum isteyen arayan olursa aklında olsun o.k :):):)

alperx
13-06-2011, 11:00
bende TEG ile ilgili yazayım biraz..

TEG ilginç bir araç gerçekten.. Birçok konuda sıradışı ..

1. Yere çok yakın zaten, bir 3-4 cm düşürdüğünüz zaman binince sanki go-kart gibi hissettiriyor. Buda kimine göre acaip - kimine göre de müthiş bişey. Bana göre süper.

2. Donanım olarak yeterli denebilse de, frenlerin elden geçmesi şart. Çoğu TEG'de ABS yok. Sanırım çok azında var. Araç bu frenlere göre hızlı sayılır. Benim frenler Megane frenleri. Diskleri daha buyuk. Cuk oturuyor.

3. Şasesi ve süspansiyonları baya sağlam. Bence sorunu şu : aracı düşürdüğünüzde kamber sorunu oluşuyor. Bu araca düşürmek çok yakışıyor. Yüksekken komik bi araç oluyor.

4. Araçta müthiş ayrıntılar mevcut. Ön kaputun üzerindeki kıvrımlar harika. Abartmıyorum, göstergeler birçok 2011 model araçlardan bariz daha güzel. Aracın genişliği normal bi araçtan daha fazla. Bir arkadaşımızın da dediği gibi, araç yere yakınken hele bir de lastikler geniş ise, tampon dizaltı spor bir coupe havası veriyor.

5. Ön konsol güzel aslında da çok toz tutuyor. Buna yapacak birşey var mı bilmiyorum.

6. Kapıların direksiz olması anormal havalı. Cam inikken ön kapıyı açıp araçtan çıkmanın tadı çok güzel. Tek gıcık nokta arka camların tam açılamaması.

7. Camlar açıkken son sürat de gitseniz uğultu yapmıyor.

8. Aerodinamik olarak cdw katsayısı 0.34. İyi değil çok kötü de degil. Ama aracı düşürdüğümüzde bu sayı kesinlikle düşüyordur. Çünkü aracın orjinali Jeep gibi.

9. Araç hafif oldugu için çok performanslı gösteriyor. Fabrikasyon 0-100 değerlerine bakınca bunu anlarsınız. Bu yüzden araca yapacagınız her türlü modifiye size fazlasıyla geri dönüyor.

10. Servis kitabı çok güzel, birçok sök-tak'ı evinizde yapabilirsiniz adım adım.

11. Aracı düşürünce amortisörlerin muhakkak değişmesi lazım. Yeni model araçlar gibi sert amortisörleri yok çünkü. Aşırı yumuşak.

Motor konusunda birşey yazmama gerek yok. Vtec olsun olmasın çok güzel.

http://www.antbirlik.com.tr/118.jpg

JDM VTİ
13-06-2011, 11:03
Abi postunu editle sana zahmet ilk mesaja ekliyim senin bilgileri de ;)

by_hayali
13-06-2011, 11:12
dün dikkatimi çeken bi olay söyleyeyim belki başına gelen vardır benim emliyet kemeri ışığım kemeri taksam dahi sönmüyo kısıktan yanıyo bazen canlanıyo bazende sönüyo bunun sebebi nedir acaba bilen varmı?
Timu alakasız sigoralar attığı zaman böyle yapabilir diyodu varmı fikri olan ? :)

JDM VTİ
13-06-2011, 11:17
abi kemer uyarıcı soketlerine bi bak, sigorta'dan önce.

alperx
13-06-2011, 11:49
editlerim de , neyi niye editlicem onu anlamadım :) bilgilerde filan sıkıntı mı var ?

Abi postunu editle sana zahmet ilk mesaja ekliyim senin bilgileri de ;)

JDM VTİ
13-06-2011, 11:52
yok abi ne sıkıntısı bilgi toplu dursun diye ilk mesaja ekledim :)

Oconner
13-06-2011, 13:16
konu açtım bakarmısınız bizde teg sahibi olcaz inş :)

kRo_bOy
13-06-2011, 13:45
alican merak ediyodu arabayı ekliyim dedim çok iyi deil fotolar ama havalar bi düzelmedi denizlide düzgün bi çekim yapamadık:D:D
http://img39.imageshack.us/img39/153/img2664g.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/8804/img2670q.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/1390/img2659j.jpg
http://img641.imageshack.us/img641/3729/img2662x.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/4853/img2674h.jpg

JDM VTİ
13-06-2011, 13:48
Vay vay vay yavruma bak :( Allah kaza bela vermesin.

GTI'yı sattığımda geri almak sitiyorum bu aracı haberiniz olsun projelerim var TEG ile ilgili yine :D

tamponların boya işini nasıl hallettiniz? dediğim koddan mı adınız başka türlü yaptınız kardeşim, simliydi cnkü biliyosun.

cery
13-06-2011, 13:50
khk nın yayları ne ya öyle? yerlenbir olmuş araba :D

JDM VTİ
13-06-2011, 13:51
arka da yayların üstünde takoz var o takozları söksünler bak arka nasıl düşüyor çok deli bi görüntü oluyor.

hytech hedırs var diye dip düşürememiştim kanka ben :)

arkalar ayarlı önler civc yayı var 1bakla kesik

kRo_bOy
13-06-2011, 13:59
hahaha valla basıklığı güzel şehir içinde yavaş gidiyosun sorun yokta uzun yolda fena stres yaptırıyor adama geçen manisa yarışlarına gittik geldik ömrümden ömür canımdan can gitti altı falan sürtcek diye ama çok şükür bişey olmadı
alican bişey diyim mi sana hhehehehe:D:D tamponları boyatmadık daha duruyor aynı sadece ilk geldiği gibi ön eki yaptırdık boyadık arka delikleri bizim arkadaşın kardeşi kapatmış fotoşla:D:D kodu aldık boyatırsak onla boyatırız tabi
gözün arkada kalmasın kitap gibi duruyor hala otoparkında
dün arka kapı döşemelerinde hafif salmalar var ya onları hallettik çok güzel oldu şimdilik gelişmeler böyle:D:D

JDM VTİ
13-06-2011, 14:02
Kanka yapışkanı gitmişti salmanın nedeni o.

Fena iyi durmuş shop olduğu da anlaşılmıyor fotoda net değil :D

buna da TEİN alın kardeşim o çile gbi gelen yol size kundak gibi gelicek o derece konfor sağlıyor ;);)

cery
13-06-2011, 14:09
valla ön arka oem vti yayı kullanıyorum. çok memnunum. :D

gökhan
13-06-2011, 18:40
evet dün öğleden sonra ile bugün arası izine çıktığım için toplam 900 km yol yaptım. geçen sene aynı yolu esay ile gelmiştim, arada çok fark var inanın. uzun yoluda çok rahat geldi bana. yol tutuşu çok iyi, yüksek hızlarda bile sunroof açıkken ses inanılmaz az. aynı yolda kullanmış olduğum mazda ve bmwde suroofu açıkken içeri gelen ses düzeyi daha yüksekti. klima açık 280-300 kuruş yaktı. (3000-4000 devir arası). depo 190-200 liraya doldu.
http://ressim.net/s/upload/dead83c6.jpg

kRo_bOy
14-06-2011, 08:11
Kanka yapışkanı gitmişti salmanın nedeni o.

Fena iyi durmuş shop olduğu da anlaşılmıyor fotoda net değil :D

buna da TEİN alın kardeşim o çile gbi gelen yol size kundak gibi gelicek o derece konfor sağlıyor ;);)
ilk düşündüklerimiz arasında:D:D

overblack
14-06-2011, 10:47
dün eskişehirdeki yeşil teg'i aldım.müthiş araba..

cery
14-06-2011, 10:52

hayırlı olsun abi :)
insanı hayran bırakıyor di mi. zehir gibi kana işliyor

naim_crx
14-06-2011, 10:56

Hayırlısı olsun başkannnn allah kaza bela vermesin

kRo_bOy
14-06-2011, 11:05

hayırlı olsun valla benimde ne zamandan beri gözüme takılıyodu o araba resimlerde temiz duruyodu fotolarını ekleyince görürüz artık

overblack
14-06-2011, 11:15
hayırlı olsun abi :)
insanı hayran bırakıyor di mi. zehir gibi kana işliyor

aynen..salakmışız bugüne kadar civic'in kahrını çekmişiz. ;)

Hayırlısı olsun başkannnn allah kaza bela vermesin

saol naim.amin..

hayırlı olsun valla benimde ne zamandan beri gözüme takılıyodu o araba resimlerde temiz duruyodu fotolarını ekleyince görürüz artık

teşekkür ederim.gerçekten çok temiz ve orjinal bir araba.zaten o kadar orjinal olmasa almayı düşünmezdim.fotoları yay,jant,vs takınca eklemeyi düşünüyorum.şu anda fabrikadan çıktığı gibi araç.

caglargungor
14-06-2011, 22:01
insanın kanına kaynıyor resmen bi aldımı satmak istemiyo insan .. çok güzel makinalar

16EC813
14-06-2011, 22:13
[QUOTE = overblack; 2368853] Dün eskişehirdeki Yeşil teg'i aldım.müthiş araba .. [/ QUOTE]
eskişehir unundan yeni çıktı fırından haa :D
baybaşkan allah tegine zeval vermesin

JDM VTİ
14-06-2011, 23:13
Bir TEG daha işi bilen ellere geçti, ne mutlu :)

16EC813
14-06-2011, 23:16
Bir TEG daha işi bilen ellere geçti, ne mutlu :)

amcadan hacı teyzeden 1 tanede benim elime geçse :D

JDM VTİ
14-06-2011, 23:18
amcadan hacı teyzeden 1 tanede benim elime geçse :D

Valla biz bitane daha alıyoruz kısmetse cuma günü aşırı temiz bitane beyaz:D

16EC813
14-06-2011, 23:19
Valla biz bitane daha alıyoruz kısmetse cuma günü aşırı temiz bitane beyaz:D

valla bana aşırı temiz olmasada olur ,ben onu yalarım hergün temizlerim :D

overblack
14-06-2011, 23:32
[QUOTE = overblack; 2368853] Dün eskişehirdeki Yeşil teg'i aldım.müthiş araba .. [/ QUOTE]
eskişehir unundan yeni çıktı fırından haa :D
baybaşkan allah tegine zeval vermesin

amin ehtiyar.. :D

0k4N
15-06-2011, 15:51
Konuyu devamlı güncel tutsak daha iyi olur sanki :)

Bilgisi olan tegciler açtı konuyu , böyle bi konu da CRX için bekliyoruz tecrübeli ellerden :D :)

piscocuk
21-06-2011, 09:58
çok güzel bir konu olmuş :)

JDM VTİ
25-06-2011, 15:43
Listemi yaptım, TEG için parça toplamaya başlıyorum ufak ufak JDM tarz için bikaç parça aldım, TR'de ki en iyi TEG'i yapıcaz inşallah, speclerinde en iyi yürüyen GTI-6'yı yaptıktan sonra tabi :D

CasabLanca
25-06-2011, 15:45
ben TEG alamadım sen al kardeşim ühü ühü :hehe:

JDM VTİ
25-06-2011, 15:56
Hahaha :D

Kanka herşeyi tamam bi arabaya sahibim çok şükür fakat şöyle bi durumu fark ettim kendimde, herşeyi tamam olan bi araba almamam lazımmış uğraşıcağım para harcıycağım bi araba lazımmış :D

Kısaca birşeyler girmesi lazım rahatlık batıyor yoksa zuhahah :D :D

__FrK__
25-06-2011, 16:28
Hahaha :D

Kanka herşeyi tamam bi arabaya sahibim çok şükür fakat şöyle bi durumu fark ettim kendimde, herşeyi tamam olan bi araba almamam lazımmış uğraşıcağım para harcıycağım bi araba lazımmış :D

Kısaca birşeyler girmesi lazım rahatlık batıyor yoksa zuhahah :D :D

akli dengesi bozuk kardeşim benim, madem öyle gel sana bi evo veriyim bol bol zaman ve para harcarsın :D

JDM VTİ
25-06-2011, 16:29
auhahah yok kanka o kadar uzun boylu değil ya o kadar zengin değiliz biz :D

__FrK__
25-06-2011, 16:34
auhahah yok kanka o kadar uzun boylu değil ya o kadar zengin değiliz biz :D

iyi o zman gtı ı satma sakın ;)

JDM VTİ
26-06-2011, 00:08
Yavrum satmadan alabilsem bunu müzelik yapıcam zaten :(

Ama mecbur, zaten daha baya bi süresi var. Kendimce parçalar topluycam ilk olarak!

0k4N
26-06-2011, 00:17
Yook abi yoook sana JDM ruhu işlemiş :D , GTI felan pek sarmadı seni galiba uğraşılcak araba istiyosun :D

JDM VTİ
26-06-2011, 00:19
Her zaman hondacıyım ben, ilk pejo bu :)

Kaliteli arabalara binmek, spor arabalara binmek güzel oluyor ne kadar hondacı olsakta...

Sarmama gibi bi durum değil, uğraşılcak bi yanı yok arabanın her yeri 10 üzerinden 10 :D

Spor koltuk alıyım diyorum orj koltuklar efsane, başka bi aracın direksiyonunu koyiyim diyorum e o da güzel vs vs diye gidiyor anlıycağın :)

primera sr20de
26-06-2011, 00:21
bu yazılanlanlardan sonra teg furyası başlar :)

0k4N
26-06-2011, 00:22
Her zaman hondacıyım ben, ilk pejo bu :)

Kaliteli arabalara binmek, spor arabalara binmek güzel oluyor ne kadar hondacı olsakta...

Sarmama gibi bi durum değil, uğraşılcak bi yanı yok arabanın her yeri 10 üzerinden 10 :D

Spor koltuk alıyım diyorum orj koltuklar efsane, başka bi aracın direksiyonunu koyiyim diyorum e o da güzel vs vs diye gidiyor anlıycağın :)

Öyle Abi 306 cidden iyi bi spor araba :)

İstediğin gibi bi teg alır istediğin gibi yaparsın inş , GTI ' ı yürüttükten sonra :)

Takipteyim :D

JDM VTİ
26-06-2011, 23:55
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/27/700.jpg (http://goo.gl/mc9cY)

cery
27-06-2011, 08:39
alican olm git peco ile uğraş yaa.

integraya liste yapmak kolay. ben hergün yeni bi liste yapıyorum :) ama son şeklini almaya başladı ve bu ay ya da temmuz başında büyük bi adım olarak başlıyoruz kısmetse :)

JDM VTİ
27-06-2011, 15:31
Hayırlı olsun kanka:D

TEG'i nasıl satmaya bir anda karar verdiysem almaya da o şekilde biranda karar verdim cahit, yapıcam bitane daha.

Ama '' tam '' yapıcam..

by_hayali
27-06-2011, 16:35

TEG'i nasıl satmaya bir anda karar verdiysem almaya da o şekilde biranda karar verdim cahit, yapıcam bitane daha.

Ama '' tam '' yapıcam..

"tam" :)

hadi bakalım hayırlısı kardeşim :)

edit: bu arada bana oem integra yayı lazım elinde olan varsa bana bi ulaşırsa sevinirim

okanturan
27-06-2011, 16:36

Ama '' tam '' yapıcam..

gel verelim sana beyazından bir teg:D:D

JDM VTİ
27-06-2011, 16:45
by_hayali@ aynen mustafa abi 'tam':D tamam bi kaç arkadaş var ama satar mı bilmiyorum sorucam;)

okanturan@ kanka ben sana pm'den söyledim GTI-6 takasta üstüne biraz para alırım :)

ayriyetten seninde bu yazdıklarımız dışında gözlemdiğin farklı şeyler varsa yazsana kanka, debriyajı hidroliğe çevirdin ondan biraz bahsedersen yapılan işlem,maliyeti, oranlar da ki kısalma filan çok yararlı olur bizim için. baya zahmetli bişeye geçtin çünkü.

by_hayali
27-06-2011, 16:48
Okan aslında filtre egsozlu vtecle bi denesen ne kadar fark etmiş şanzuman anlaşılır çokta zevkli olur bence :)

JDM VTİ
27-06-2011, 16:49
Okanda hedırs yok abi orj egzos sistemi var filan. bişeye fayda etmez ama yine ne kadar tutuncağını görmek adına iyi olur.

by_hayali
27-06-2011, 16:53
Okanda hedırs yok abi orj egzos sistemi var filan. bişeye fayda etmez ama yine ne kadar tutuncağını görmek adına iyi olur.

egsoz yaptırmıştı Sebo'ya söktümü?
güzel bi filtre egsoz ve yeni şanzuman ile vtecle denemesi zevkli olurdu ;)

JDM VTİ
27-06-2011, 16:54
söktü egzos sistemini o.

okanturan
27-06-2011, 17:05
son susturucuyu söktum fakat ara borular üzerinde ama farklı bi egzoz var 60 mm giriş 60 mm çıkış v8 egzoz var oem le aynı tip çok güzel sesve görüntü oldu şanzımanda çok iyi oldu tabi biraz uğraştırıyor ayırmama gibi sorunlar vs. zamanla düzeliyor hepsi senkromeçler diğişecek şimdi 2-3 ondan sonra daha zevkli olacak.ama hızlanmada ve devirde çok büyük fark var .
3000 tl gibi bi rakkamı buldu bu bana ama vti voland stage1 baskı balata vti kulaklar vti marş motoru rekor borular merkezler vs.

okanturan
27-06-2011, 17:06
şanzıman olayında gerçekten görüldüğü veya düşünüldüğü gibi değil belki telli bi şanzıman bukadar uğraştırmazdı .

JDM VTİ
27-06-2011, 17:47
Telli olsaydı uğraşmıycaktın, al tak şeklinde olucaktı.

cery
27-06-2011, 22:16
telli şanzımanda baskı balata bile değişmiyor :D cidden al tak :D

Schumi
27-06-2011, 22:21
Okan gördüğüm yerde kafanı gözünü kırıcam tahmin edebiliyorsun dimi ? :) Sana ne dediysem hepsi çıktı bu güne kadar ama sen akıllanmıyorsun.

JDM VTİ
27-06-2011, 22:24
Şuayb abi okan söz dinlemez bi yapıda arkadaş :D

BAŞAR
27-06-2011, 22:27
paylaşım için tşkler....

okanturan
27-06-2011, 23:52
Abi simdi arabayi yine radara biraktim baski ayirmiyor

JDM VTİ
28-06-2011, 17:18
Sorun neymiş okan, halloldu mu?

by_hayali
28-06-2011, 18:40
birisi bana 2 tanede olsa önlere oem yay bulsun Allah rızası için :)

okanturan
28-06-2011, 19:22

sürreklimi yoksa idaretenmi abi

Mikrop_Ali
28-06-2011, 19:35

dostum bu sabah verdim kargoya antalya ya gitti oem ön yaylar... aradıgını bilmiyodum şimdi gördüm.
arkaları yollayım sanada aynı zaten. 1-2 cm uzun önlerden..

vınce
28-06-2011, 21:18
dün dikkatimi çeken bi olay söyleyeyim belki başına gelen vardır benim emliyet kemeri ışığım kemeri taksam dahi sönmüyo kısıktan yanıyo bazen canlanıyo bazende sönüyo bunun sebebi nedir acaba bilen varmı?
Timu alakasız sigoralar attığı zaman böyle yapabilir diyodu varmı fikri olan ? :)

o sorun bendede var kardeşim gercekten bilen varsa söylesinde huzura erelim :D

Mikrop_Ali
28-06-2011, 21:23

benimde bazen arka bagaj kapağı ışığı yanıyor kendiliğinden sönüyor geçengünde elfreni ışığı yanıyodu sonra düzeldi.

vınce
28-06-2011, 21:30
şanzıman olayında gerçekten görüldüğü veya düşünüldüğü gibi değil belki telli bi şanzıman bukadar uğraştırmazdı .

evet ben telliyi aldım gelirde takarsam size farkı anlatırım ;)

MKT
29-06-2011, 00:29

oem yay ve amartisörler kcann_220 nickli arkadaşta var.hepsini satıyor pm atarsan cvp verecektir

Ahmet Saraçoğlu
29-06-2011, 00:32
hiç bi zaman denk getiremiycem biliyorum ama çook seviyorum integraları.

by_hayali
29-06-2011, 07:56
sürreklimi yoksa idaretenmi abi

devamlı lazım Okan aslında EK civic için spor yayda olur :) coil springlerden kurturlmam lazım

abi bende gitti artık yanmıyo direksiyonun altındaki sigortalara bak gerçekten alakasız sigortalar atınca alakasız ışıklar yanıyo :)

dostum bu sabah verdim kargoya antalya ya gitti oem ön yaylar... aradıgını bilmiyodum şimdi gördüm.
arkaları yollayım sanada aynı zaten. 1-2 cm uzun önlerden..

arka yayları öne takmak biraz sıkıntı olabilir yinede teşekkürler :)

oem yay ve amartisörler kcann_220 nickli arkadaşta var.hepsini satıyor pm atarsan cvp verecektir

Kemalcan'da varsa hemen arayayımda göndersin :D eywallah kardeşim

okanturan
29-06-2011, 08:26
bende 2 bakla kesik varda ön lazım olur diye saklıyorum abi coillerden biran önce kurtul yoksa direksiyon kutusu iflaz edecek

by_hayali
29-06-2011, 08:34
bende 2 bakla kesik varda ön lazım olur diye saklıyorum abi coillerden biran önce kurtul yoksa direksiyon kutusu iflaz edecek

hiç sorma basıkken sorun yok ama egzos sürtüyo o zamanda 76mm olduğu için, yükseltincede acayip şekilde sert oluyo. valla ayara çıkıcaz gözüm kesmiyo bu şekilde yola çıkmaya, basıcam o zamanda heryerde altı vuruyo en güzel bi takım oem yay bulup onları takıcam coilover alana kadar :)

okanturan
29-06-2011, 09:16
hiç sorma basıkken sorun yok ama egzos sürtüyo o zamanda 76mm olduğu için, yükseltincede acayip şekilde sert oluyo. valla ayara çıkıcaz gözüm kesmiyo bu şekilde yola çıkmaya, basıcam o zamanda heryerde altı vuruyo en güzel bi takım oem yay bulup onları takıcam coilover alana kadar :)

benim coiller amortisörleri gümletti onleri arkalar sağlam şu an önleri attım çöpe:D

cery
29-06-2011, 09:25
coil yay oem amortisörde cidden kötü sonuçlar doğuruyor. ama sertleştirilmiş amortisörlerle kullanımı fena deil.

tabi imkan olsa da coilover alsak. en güzeli o :D

JDM VTİ
29-06-2011, 14:17
Murat abi çok doğru bi seçim yaptın telli şanzuman için ve de çok yararlı olucak emin ol net 3boyun var bu kadar diyorum senin o speclerde.

Mustafa abi oem civic yayı da kullanabilirsin önlere biliyorsun dimi. Benim önler oem civc yayıydı TEIN'lerden sonra

kRo_bOy
29-06-2011, 14:22
oem civic yayı tak zıpzıp top gibi ol hahahahaha:D:D:D:D

JDM VTİ
29-06-2011, 14:39
o bi bakla kesik kanka:D

siz arkalardan dolayı sekiyosunuz ayarlı yay var. Çok düşük oldugu için plastik kütük gibi bişey koyduk semsert alt takım işine girerseniz söktüğünüzde anlarsınız neden sektiğinizi:D:D

zaten gti'yi yürütiyim satıcam geri alırım arabayı sizden satarsanız :D

cery
29-06-2011, 20:38
ya benden başka oem vti yayını integraya takabilen var mı?

ben taktım cuk oturdu :)

JDM VTİ
29-06-2011, 20:41
arkalar için konuş öne oluyor:D

cery
29-06-2011, 21:06
arkalar daha güzel oturdu :D şu anda ön arka vtec yayı var.

önler 1 bakla kesik arkalar orijinal

vınce
29-06-2011, 21:37
coilover ları aldım derdim bitti şuan 5,6 cm olsada yere sürtme yok coiloverlar harika emiyor ,hele yapıştırığımda son hızda bile kasiste hiç anlamıyorsun yapıştırıp geciyor bence araba alındığında ilk alınması gereken modifye parca bence coilover,lar ;);):):)

vınce
29-06-2011, 21:39
Murat abi çok doğru bi seçim yaptın telli şanzuman için ve de çok yararlı olucak emin ol net 3boyun var bu kadar diyorum senin o speclerde.

Mustafa abi oem civic yayı da kullanabilirsin önlere biliyorsun dimi. Benim önler oem civc yayıydı TEIN'lerden sonra

bir gelse :D:D:D

JDM VTİ
29-06-2011, 21:44
Ankara'dan izmir'e aç günde gelicek sanki abi.

Kargo çıkmadı mı yola?

cery
29-06-2011, 22:17
evet murat abi seni bekliyorum. kalan şanzımanı almayı düşünüyorum ama senin yorumundan sonra :D

vınce
29-06-2011, 22:43
Ankara'dan izmir'e aç günde gelicek sanki abi.

Kargo çıkmadı mı yola?

yürüyerek geliyor :D:D:D fuat işte ;)

driftnolimit
29-06-2011, 23:49
arkadaşlar Ankara'da bildiğiniz İntegra satrılık varmı?
link yada şurda şu kişide satılık var diye haber verirmisiniz?

kRo_bOy
30-06-2011, 09:15
o bi bakla kesik kanka:D

siz arkalardan dolayı sekiyosunuz ayarlı yay var. Çok düşük oldugu için plastik kütük gibi bişey koyduk semsert alt takım işine girerseniz söktüğünüzde anlarsınız neden sektiğinizi:D:D

zaten gti'yi yürütiyim satıcam geri alırım arabayı sizden satarsanız :D

hahahahaa yok be arkalar tamam da önlerde çok hırlı deil bence integra ağır gelmiş civicin yayına hahahhaa:D:D
manisaya gittik geldik 10 yerde yemek molası versin zıplaya zıplaya acıktık araba bizim yakar masraflı olmadı yolda hahahahaha:D:D:D

Serencebey
30-06-2011, 10:18
Peh ne arabaydı.

JDM VTİ
30-06-2011, 11:10
burak abi beraber girelim senle TEG işine bikaç ay sonra ben niyetliyim inşallah kafamda güzel şeyler var:)

cery
30-06-2011, 23:14
satılık 306 GTI-6 :D

JDM VTİ
30-06-2011, 23:15
yok kanka satmıyorum :D :D

önce parçaların tamamını toplıycam teg için ondan sonra belki satarım :)

bugün baya düşündüm, gti-6'yı çok seviyorum benimle uzun süre inşallah.

cery
30-06-2011, 23:38
o zaman sende para çok. araba satmadan araba alıcağına göre :D

JDM VTİ
30-06-2011, 23:38
Hee tuvalette s.çtığımda dolarla siliyorum kıçımı :D :D

JDM VTİ
01-07-2011, 17:11
TEG'i merak edenlere bedavaya altın niteliğinde bilgiler daha ne olsun...

Osman Bahadır
01-07-2011, 20:02
Murat abi ve diğer teg'inde emniyet kemeri uyarısı alanlar, ICM modülünüzü oksitlenmiştir. Kendiniz tamir edebilirsiniz. Birazcık elektronik bilgisi gerektiriyor ama. Ayrıntı isteyen olursa buraya yazarım.

Osman Bahadır
01-07-2011, 20:05
@by_hayali;

Senin konilerle benim oem amortisör + oem yayları takas edelim. Bir şekilde anlaşırız. Ayarlı coilover springlerini de buradan ayrıca satarsın. Oem yay koni amortisörle olmaz zaten. Bu şekilde ihtiyacını da görmüş olursun.

driftnolimit
01-07-2011, 22:49
arkadaşlar bu aracı tanıyan varmı?
aracın durumu nedir?
Honda Integra 1.8 1991 Model 6.850 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-surungen54-48485019/detay/?)
eğer gerçekten iyiyse almayı düşünüyorum.

overblack
01-07-2011, 23:42
aracın durumu nedir?
Honda Integra 1.8 1991 Model 6.850 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-surungen54-48485019/detay/?)

ben almadan önce netteki bir çoğunu inceledim.alınacak gibi olanlar 11-12 liradan başlıyor.edermi dersen 98-99 civic 15 lira ediyorsa integra 20 lira eder.ek sahipleri alınmasın bende bir tanede civic ek var.teg aldığım günden beri binesim gelmiyor.

MKT
01-07-2011, 23:48
benim aracımdada 5cm eibach yay var çok memnunum konforundan.beşik gibi yaylanıyor aracım yolda.amartisörlerimde sıfır ama benim.alt takımda değişmeyen parçam da kalmadı.çok huzurluyum ne ses var ne sekme nede zıplama.muhteşem konforlu oldu.5cm civic eibach yayı takın.üst tarafa kauçuk lastikten ince bi çember kestirip koymanız gerekiyor sadece. 12 cm felan düştü benim aracım.5cm yay ile:)

Mikrop_Ali
02-07-2011, 00:29
aracın durumu nedir?

bu paralara alırsın bi o kadar daha harcarsın

vınce
02-07-2011, 01:58
Murat abi ve diğer teg'inde emniyet kemeri uyarısı alanlar, ICM modülünüzü oksitlenmiştir. Kendiniz tamir edebilirsiniz. Birazcık elektronik bilgisi gerektiriyor ama. Ayrıntı isteyen olursa buraya yazarım.

vallah kardeşim o işi nasıl yapacağımı söylersen cok sevinirim cünki cok sinirime dokunuyor ;)

Serencebey
02-07-2011, 10:31
burak abi beraber girelim senle TEG işine bikaç ay sonra ben niyetliyim inşallah kafamda güzel şeyler var:)

depodan parcalar cıktıkca cıkıyor :)

neden olmasın dıye dusunurum sora vazgecerım karar veremem :)

by_hayali
02-07-2011, 11:24
@by_hayali;

Senin konilerle benim oem amortisör + oem yayları takas edelim. Bir şekilde anlaşırız. Ayarlı coilover springlerini de buradan ayrıca satarsın. Oem yay koni amortisörle olmaz zaten. Bu şekilde ihtiyacını da görmüş olursun.

bende şuan oem amortisörler var zaten bu arada konileride sattım :) coil springlerle basıkken şikayetim yoktu ama arabayı yükseltince herşey değişti baya baya sert oldu ve sekme var. bu gidişle ground control alıcam bende ;)

CasabLanca
02-07-2011, 11:57
açıkcası TEG benimde içimde uhde kaldı alamadım :( nasip olursa bebekler bebeği alacağım ileride:D

Oconner
02-07-2011, 16:48
abiler yakın çevrenizde integra varmıdırı satılık 1 hafta önce almıştık ankaradan tatsız bi kaza yaptık pert oldu :/ gene integra almak istiyoruz saygılar

DogukanB
02-07-2011, 18:33
bazılarının stopun sinyal ve geri vites kısmı düz beyaz ve düz iniyo, bazılarının sinyal kısmı turuncu ve aşağı doğru eğimli iniyo ne farkları var?

92 sonrası ve öncesi integraların ne farkı var?

cery
02-07-2011, 18:59
92 öncesinde dediğiniz gibi arka stop beyaz ve düz iniyor. yan taraflarında da hava ızgaraları var.

92 lerde ise stop turunculu ve eğimli. yanlardaki hava ızgaraları yok.

benim açımdan 91 ile 92 arasındaki en önemli fark şanzıman farkı. 92 ler YS1 kodlu 91ler Q1 kodlu şanzımanlar.

6800 kesicide Q1 şanzıman ile 4. viteste 200 civarına çıkılırken YS1 şanzımanda 160 170 arası bi hıza çıkılyor. kısacası koşturmak isteyenler ys1 şanzımanlı teg isterler :D

bunun dışında ön tampon dizaynı farklıdır. 92lerde tampon sinyalleri tam köşededir ve kıvrımlıdır. 91 de düzdür EF kasalarınki gibi.

91de 3 kollu direksiyon var 92de 4 kollu. bence 91 direksiyonu en güzeli :D

bunun dışında fark varsa bile ben bilmiyorum. ufak tefek makyaj farkı işte.

fsunnetci
03-07-2011, 01:13
abiler yakın çevrenizde integra varmıdırı satılık 1 hafta önce almıştık ankaradan tatsız bi kaza yaptık pert oldu :/ gene integra almak istiyoruz saygılar

pert olan integra'da sunroof camı sağlammı satılıkmı:rolleyes:
İntegra var şuan 2 tane beyaz var 13bin istiyor her ikiside 91 model temiz düzgün araçlar.:icon_tup:

JDM VTİ
03-07-2011, 11:44
cahit 4.viteste q1 200den fazla yapıyor kanka;) 220ye yakındı diye hatırlıyorum kendi aracımdan

cery
03-07-2011, 11:45
200 civarı dedim zaten :) +- 10 km olabilir

ben oraya kadar çıktım sonrası için tırstım :D

JDM VTİ
03-07-2011, 11:49
oğlum 200civarı dediğin zaman ne kadar kısa oluyor o 4 sen biliyon mu q1'e göre :)

220'den bahsediyorum ben sana -+10 km değil.

ki 10 km dahi olsa bu bile ciddi bi rakam yani .

MKT
03-07-2011, 14:17

aracım satılıktır.her yönü ile muadil bir araçtır.istersen ara görüşelim
Honda Integra 1.8 1991 Model 11.300 TL Sahibinden satılık ikinci el Kahverengi renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orjinal-kazasiz-integra-52393054/detay/)

cery
03-07-2011, 14:48
Honda Integra 1.8 1991 Model 11.300 TL Sahibinden satılık ikinci el Kahverengi renk (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orjinal-kazasiz-integra-52393054/detay/)

olum karbonatlı çay mı içtin. muadil bi araç deil muayyer bi araç olur :D

Osman Bahadır
03-07-2011, 14:55
olum karbonatlı çay mı içtin. muadil bi araç deil muayyer bi araç olur :D

Arayan arkadaşın önceden de temiz bir integrası varmış, pert etmiş. Belki ona "muadil" bir araç olarak söylemiştir. Yani onu aratmaz anlamında.

cery
03-07-2011, 15:01
gerekli açıklamayı makat beyden bekliyoruz :d

Oconner
03-07-2011, 15:39
pert olan integra'da sunroof camı sağlammı satılıkmı:rolleyes:
İntegra var şuan 2 tane beyaz var 13bin istiyor her ikiside 91 model temiz düzgün araçlar.:icon_tup:

Abi karşı tarafa verdik aracı o hurdaya ayırtacakmış ankadara

Abi beyaz olsa düşünürdük :)

Osman Bahadır
03-07-2011, 18:42
vallah kardeşim o işi nasıl yapacağımı söylersen cok sevinirim cünki cok sinirime dokunuyor ;)

Bizim teg'lerin emniyet kemerleri kanada sistemi. Emniyet kemeri kilidinde bir switch var. Bu switch ICU(integrated control unit)'e bağlı. ICU switchten aldığı şasiye göre göstergedeki uyarı ışığını yakıyor ve buzzer'a akım gönderiyor.

ICU sol ayak panelinin içindeki sigorta tablasının arkasında yeralıyor.

Genelde bizim arabalarda yaştan ötürü ICU'nun içindeki kapasitör bozuluyor. Yalnız kapasitör bozulunca genelde sadece emniyet kemeri uyarısında sorun olmaz, onunla birlikte arka cam rezistansı, sinyaller, gecikmeli cam silecekleri, far açık uyarısı gibi başka işlevlerde de sıkıntılar çıkabilir. Ha durum daha oralara etki etmemiş, içi akan kapasitör daha devrenin o kısımlarını bozmamış da olabilir.

http://forums.g2ic.com/attachment.php?attachmentid=11580

Sorun ICU'dansa çözümü söküp, açıp bu kapasitörü değiştirmek. Varsa devre tahtasında bir oksitlenme, temizlemek.

Bir diğer ihtimal ise ICU'ya emniyet kemerinin takılı olup olmadığıyla ilgili akım gönderen kemer kilidindeki switch'in bozuk olması.

Ben bu switch'in bozulduğunu pek görmedim. Ama olabilir. En kolay yöntem onu denemek olur. Switch'den ICU'ya gelen kablodan kontrol yapılabilinir.

Bir diğer nokta ise zayıf şasi. Şasi zayıfsa bizim arabalar sapıtır. Ve her sistem, her parça, her modül için ayrı ayrı şasi noktaları vardır.

Kemerdeki switch'in şasisi ön yolcu kısmında, sağ ayak panelinin içinde.
ICU ise şasilerini şoför kısmında, pedalların sol tarafındaki ayak panelinin içinden ve motor bölmesinin sol tarafında, cam suyu haznesinin hemen yanındaki şasi bağlantısından alıyor. Bunlardaki bir zayıflık da saçma ikazlara ve işlev bozukluklarına sebep olur.

Burada olsaydın tek tek test ederdik. Ama bunları kendin de yapabilirsin.

Kolay gelsin.

Ekleme:

Bu hatayı kapı switchlerinden de yapar. Ön kapı switchleri düzgün çalışıyor mu? Yani her iki kapı da ayrı ayrı açılınca tavan lambası yanıyor mu?

Bu hatadan dolayı kontrol edeceğin sigorta 23 numaralı 7.5Amperlik sigorta ...

cery
03-07-2011, 18:49
......

abi gördüğüm kadarıyla integraların elektrik sistemleriyle çok ilgilisin. benim de başımda bi kaç problem var.

haftasonu konsol ve kadran ışıklarını tazelemek amaçlı bi uygulama yaptık. kadranı sökünce devir saatinin altında takılı olmayan bi fiş gördük. onu taktık. sonra arabayı çalıştırıp yolda giderken kadrandan dıt dıt diye ses geldiğini ve araç hızlandıkça hızlandığını yavaşladıkça yavaşladığını gördüm. sağolsun timuçin onun hız uyarı sinyali olması gerektiğini ve 120 den sonra devreye gireceğine benimkinde sürekli devrede olduğunu söyledi. şimdilik çözemedik. araç yürüdükçe ötüyor :D

asıl önemli olan ise cidden çok saçma. araç içinde nem olunca (yıkalamardan sonra filan) konsoldaki el freni lambası yanarken herşey normal ancak elfrenini indirip konsoldaki el freni ışığı sönünce silecekler kendiliğinden çalışıyor. debriyajın ordaki sigorta kutusunu ve üzerindeki sigortaları tamamen temizledim. ama sıkıntı devam ediyor. 10 15 dakika kendi çalışıp sonra duruveriyor. şu ara silecek motorunun fişii çektim. çalışmıyor. ama fişi takarsam yeniden çalışacak. neyden olabilir.?

Osman Bahadır
03-07-2011, 19:14
abi gördüğüm kadarıyla integraların elektrik sistemleriyle çok ilgilisin. benim de başımda bi kaç problem var.
...

Silecek motoru da aynen yukarıda anlattığım ICU'ya bağlı. Yukarıda gösterdiğim kapasitör tam silecek geciktirici rolenin olduğu yerde. Bu yüzden bu kapasitör bozulunca silecek düzgün çalışmıyor veya durmuyor. Bunun için ICU'yu söküp devredeki patlak kapasitörü değiştirmen ve varsa devre tahtasını temizlemen gerek. Emin olmak için başka bir integranın ICU'sunu bağlayıp deneyebilirsin. Ama dediğim gibi, sileceği kontrol eden tek şey ICU. Tabi ki sen de öncelikle ICU'nun şasi bağlantılarını kontrol et. Bir ihtimal zayıf şasiden de yapar. ICU'nun şasi bağlantılarını yukarıda yazdım. Bir başka ihtimal ise kısa devre. El freni switchinden de ICU'ya sinyal geliyor. Eğer bir şekilde kısa devre varsa bu da sebep olabilir. Yalnız soket pinleri falan birbirine epey uzak. Bence böyle bir kısa devre ancak devre tahtası üstünde olur. Yoksa kabloyla zor.

Silecek motoru için kontrol edeceğin sigorta no.16 20Amperlik sigorta.

Gelelim sürekli öten hız uyarısına;

Öncelikle bahsettiğin soketin hangisi olduğunu şuradan bana gösterebilir misin;
http://i56.tinypic.com/abnm0l.jpg

Bahsettiğin durumdan VSS bozuk görünüyor. Çünkü o buzzer VSS'den hız sinyalini alır. Bozulunca da soketi çıkararak susturmuşlardır. Hızın ibrede düzgün görünüyorsa sorun ibrenin içinde halatın dönme hızını elektrik sinyaline dönüştüren bu VSS devresindedir. Bu devre düzgün sinyal göndermeyince böyle olur.

Bunu da test edebilirsin. Göstergeyi sökünce hız halatının yerine kurşun kalem gibi birşeyi sokup çevirdiğinde speedometer uçlarından her turda gelen sinyali görerek teşhis koyabiliriz.

cery
03-07-2011, 19:30
http://ressim.net/s/upload/8b75c23a.jpg

bahsettiğim fiş bu abi.

o zaman en kısa zamanda sigorta kutusunun arkasındaki icu devresini söküp incelemek lazım. çünkü emniyet kemeri ışığım da yanmıyor. kontak açılınca uyarı sesi geliyor ama konsolda lambası yanmıyor. hepsi birbirine bağlantılı şeyler gibi

Osman Bahadır
03-07-2011, 19:38
O işaretlediğin soketten aracın hız bilgisi ICU'ya gidiyor. ICU da belli bir seviyenin üstünde buzzer'ı açıyor ve yükseltiyor.

Muhtemelen hız bilgisinde bir hata var. Onu da göstergedeki VSS veriyor.

Bir başka ihtimal ise yine ICU'dan kaynaklı olarak buzzer düzgün çalışmıyor.

Sonuç olarak senin ICU'yu elden geçirmen gerekiyor.

Ayrıca göstergeyi ve ICU'yu sökersen ben sana test prosedürlerini anlatırım. Ona göre tek tek tüm pinleri test edersin. Varsa tesisat hatası, bulursun.

vınce
03-07-2011, 20:42
bilgiler için tşk ederim kardeşim bu ıcu dediğin kutuyu inan ben hiç görmedim daha yani hiç dokunmadık ona bu beyin değil demi beyin olsa ecu derdin gerci bende şuan p30 s300 var ama ilk önce ben şu kemerin sivicini sökeyim sonra ona bakarız :)

cery
03-07-2011, 20:49
bilgiler için tşk ederim kardeşim bu ıcu dediğin kutuyu inan ben hiç görmedim daha yani hiç dokunmadık ona bu beyin değil demi beyin olsa ecu derdin gerci bende şuan p30 s300 var ama ilk önce ben şu kemerin sivicini sökeyim sonra ona bakarız :)

murat abi anladığım kadarıyla bu icu denilen olay kaput açma kolunun yanındaki sigorta kutusunun arkasında olmalı. oraya bakmadık hiç :D

vınce
03-07-2011, 21:54
murat abi anladığım kadarıyla bu icu denilen olay kaput açma kolunun yanındaki sigorta kutusunun arkasında olmalı. oraya bakmadık hiç :D

zaten bir orası kalmıştı :D:D:D

fsunnetci
03-07-2011, 22:15

Evet sigorta kutusunun tam arkasında gri kutu..devamlı yağ lambası yakan bir TEG'in arızasını bulmak için bu ICU elden geçmişti:rolleyes: hiç kimse arızanın buradan olcağını tahmin edememişti :D

Osman Bahadır
03-07-2011, 22:34
Evet sigorta kutusunun tam arkasında gri kutu..devamlı yağ lambası yakan bir TEG'in arızasını bulmak için bu ICU elden geçmişti:rolleyes: hiç kimse arızanın buradan olcağını tahmin edememişti :D

Doğru kişiye sormamışsınız. :)

Osman Bahadır
03-07-2011, 22:36

Murat abi bu ICU denen meret teg'de motor hariç geriye kalan neredeyse herşeyi kontrol eden modül. Birçok garipliğin bizzat sebebi olabilir. Bunun gibi bir iki ara modül daha var, fan modülü, merkezi kilit modülü gibi.

ICU sigorta tablasının tam arkasında, 12 pin soketli bir kutu.

Kabaca ICU'nun görevleri;
-Fren sistemi uyarıları
-Emniyet kemeri uyarısı
-Anahtar kontakta uyarısı(otomatikte)
-Farlar açık uyarısı
-Gecikmeli silecek zamanlayıcısı
-Arka cam rezistansı zamanlayıcısı
-Yağ basıncı ikazı

Bunlarda bir sorun olduğunda öncelikle ilgili kısmın sigortasına, sonra da ICU'ya bakmakta yarar var.

JDM VTİ
03-07-2011, 23:57
o.b.k@

abi sende teg'le ilgili baya bilgilisin maşallah.

bize hem bu ICU olayı hemde aşka varsa püf noktaları aracın kısa kısa maddeler halinde yazarsan bilgilerini ilk posta ekliyim senin adına bilgiler dağınık durmasın.

ellerine bilgine sağlık

vınce
04-07-2011, 00:41
Murat abi bu ICU denen meret teg'de motor hariç geriye kalan neredeyse herşeyi kontrol eden modül. Birçok garipliğin bizzat sebebi olabilir. Bunun gibi bir iki ara modül daha var, fan modülü, merkezi kilit modülü gibi.

ICU sigorta tablasının tam arkasında, 12 pin soketli bir kutu.

Kabaca ICU'nun görevleri;
-Fren sistemi uyarıları
-Emniyet kemeri uyarısı
-Anahtar kontakta uyarısı(otomatikte)
-Farlar açık uyarısı
-Gecikmeli silecek zamanlayıcısı
-Arka cam rezistansı zamanlayıcısı
-Yağ basıncı ikazı

Bunlarda bir sorun olduğunda öncelikle ilgili kısmın sigortasına, sonra da ICU'ya bakmakta yarar var.

evet vallah daha hiç görmedim ama bakacağımdan emin olabilirsin bu ıcu nasıl okunuyor ,icu mu ayku mu telaffuzu nasl yani ,derken senin yaznın içinde buldum bu bir kısaltma ve integra contrl ünitesi ani icu sanırım doğru telaffuz bu :)

Osman Bahadır
04-07-2011, 00:54
Murat abi;

Integrated control unit, yani entegre kontrol ünitesi. Benzer fonksiyonları bir arada kontrol ediyor. Yalnız öyle bakınca anlaşılmaz. Açıp devreleri, özellikle kapasitörleri kontrol etmen lazım. Önceki sayfada verdiğim resimdeki gibi bir durum görürsen müdahale et.

@JDM VTİ;

Bende epey bir DIY(kendin tamir et), tip(ipucu) var. Bir ara yazıya dökmem ve görselleri düzenlemem lazım. Ondan sonra eğer çok uzun olmazsa burada paylaşırız. Çok uzun olursa ve birbirinden alakasız konular olursa hepsine ayrı konu açmak zorunda kalabilirim. Önce bir toparlayayım bakalım.

JDM VTİ
04-07-2011, 00:56
Mutlaka bekliyorum abi bilgileri.

Misal şurda sıkıntı olabilir çözümleri şurdadır,

şunu yaptığınızda şuralar daha sağlam olur vs vs. dar düşünmeyin ama sadece ben örnek vermek amaçlı yazdım bunları.

TEG'le ilgili herşey olabilir yani.

fsunnetci
04-07-2011, 15:16
Doğru kişiye sormamışsınız. :)

Doğru kişiyi bulmak o kadar kolay olmuyor malesef hele ki konu Integra olunca:rolleyes:

devilboy
04-07-2011, 22:02
bende manuele döndüğüm için gösterge panelini söktüm tekrar taktığımızda km ve hararet çalışmadı km halattan olabileceğini düşündük ama hararetin sigortadan olabilme ihtimali varmıdır?

by_hayali
04-07-2011, 23:03
benimde hız göstergesi çalışmıyo vtec motor içi tesisat var bende büyük ihtimalle vss de vtecin vss'si beyinden göstergeye bi kablo vasıtası ile çalışacağını söylediler ama daha fırsat bulup deneyemedim

JDM VTİ
10-07-2011, 00:09
beyler pr4(orj teg) beyin arıyorum olanlar ulaşsın bana bi zahmet

JDM VTİ
11-07-2011, 22:44
ufak ufak topluyorum parçaları günceli :D

cery
11-07-2011, 23:02
pr4 için tarantinoya ulaş :D

JDM VTİ
20-07-2011, 09:22
ulaştım kanka bi tanıdık içindi zaten onlarda konuşmuş sağolasın..

ahmetesay
05-09-2011, 02:53
10 nümara konu olmuş yarın nasipse 91 teg almaya gideceğim

TigeR
07-09-2011, 01:28
güzel bir bilgi kaynağı özellikle TEG almayı düşünenler için saol güzel paylaşım

Osman Bahadır
07-09-2011, 23:19
Arkadaşlar bizim TEG'lere baskı balata seti olarak exedy'nin hangi kiti uyuyor? Yurtdışında Q1 diye bi şanzıman yok. O yüzden kıyaslayamıyorum. Y1 ile Q1 ölçüleri denk midir?

Bu meredin 90-91'i ile 92-93'ü bile birbirinden farklı çıkıyor USA listelerinde.

USA exedy part numarası olarak 90-91 cable integra B18A Y1 şanzıman için 08017 parça numarası çıkıyor. Ama exedy europe'da bu parça numarası yok. Bizim parçacılar da europe numaralarına göre bakıyor ve bulamıyorlar. Dengini bilen var mıdır? 08017 nin ölçüleri şu şekilde;
Specs
Disc Outer Diameter 219mm
Spline Teeth / Major Diameter 24T / 25mm

Buna uyan başka bir honda şanzımanı yok. Siz hangisini taktınız? Parça numarası nedir? Nereden aldınız? Nasıl temin ettiniz?

Atmosferik non-vtec teg için Exedy oem mi, Exedy stage 1 mi tavsiye edersiniz? Exedy stage 1 kullananlar herhangi bir sorun, konforsuzluk, sertlik yaşıyorlar mı?

JDM VTİ
07-09-2011, 23:21
ebayden model yılına göre stage2 takmıştım. xtd marka. çok çok güzeldi. ömürlük demişti cem taşçı bana. orjinalde yumuşak olmuştu benim ki :) kavraması filan da mükemmeldi zaten

Osman Bahadır
07-09-2011, 23:28
ebayden model yılına göre stage2 takmıştım. xtd marka. çok çok güzeldi. ömürlük demişti cem taşçı bana. orjinalde yumuşak olmuştu benim ki :) kavraması filan da mükemmeldi zaten

Bu mudur?;
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/XTD-STAGE-2-HD-CLUTCH-90-91-INTEGRA-B16A1-/190570538874?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c5ee3a77a

XTD fiyatları exedy'nin yarısı çıkıyor. Anamızdan exedy'le doğmadık ya :) Ben XTD'yi bir araştırayım bakalım.

Saolasın.

JDM VTİ
07-09-2011, 23:30
o zaman 300-350tl idi şuan dolardan dolayı çıkmıştır heralde:)

timucintt
07-09-2011, 23:34
90-91 q1
92-93 ys1 olarak trde geçer.. usa ve edm farklı kodla şanzımanlardır ama aynıdır baskı balataları... tek farkları onlarında 92 ile 91 in balatanın oturduğu dişlinin freezesi farkıdır... baskıları 90-93 aynıdır.. balata ise 90-91, 92-93 farklıdır... 92-93 e vtı baskısı takabilirisn... 91 e takamazsın o çok daha farklıdır...

MKT
07-09-2011, 23:38
benim arabadada böyle olmuştu.YS1 şanzuman olduğu için bende orjinal piyasadaki q1 olanların baskısı oturmadığı için exedy stage2 baskı balata almıştım vti'a uyumlu olanlardan.