PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin Regülatörü...

serqan23
29-04-2011, 09:17
benzın regülatörü hakkında bilgi almak istiyorum. aracıma taksam bana ne gıbı bı kazancı yada ne gıbı bı kaybı olur ? simdiden herkese tesekkur edıyorum...:)

MiaMi
29-04-2011, 09:20
Enjektörler ve yakıt pompası daha büyük bir akım kurulum yükseltildiğinde zaman stok yakıt basınç regülatörü yeni kurulum için gerekli baskılara uygun yeterli olmayacaktır. Performans tipi regülatöre ihtiyaç vardır mümkünse üstünde saati olanlar iyi olur. Örnek Sard fuel press regulator.

serqan23
29-04-2011, 09:27
öncelıkle tesekkur edıyorum :) 2005 model clio rs için konusmus olursak? aracta extra filtre egzoz chip war. bu specler ıcın performans tipi benzın regulatoru takmalımıyım yoksa bu speclerde bı araba ıcın gerek duyulmamalımı ?

MiaMi
29-04-2011, 09:29
Yaptığın işlemlere göre gerek yoktur, ilerde Şef Kadir gibi bi extreme uygulama yaparsan gerekli olabilir.

serqan23
29-04-2011, 09:39
Yaptığın işlemlere göre gerek yoktur, ilerde Şef Kadir gibi bi extreme uygulama yaparsan gerekli olabilir.

hmm... kadir abii kadar extreme bi düşüncemiz yok ama yawas yawas olur biseyler :)

yavuz364
29-04-2011, 10:04
Wideband oksijen sensörü takmadan hiç bir oynama yapmanızı tavsiye etmem..

Benzin basınç regülatörü Clio RS lerde ilginç şekilde işe yarıyor o yüzden AFR (Wideband) göstergesi alarak benzin regülatörü kullanmayı deneyebilirsiniz..

serqan23
29-04-2011, 10:17

Benzin basınç regülatörü Clio RS lerde ilginç şekilde işe yarıyor o yüzden AFR (Wideband) göstergesi alarak benzin regülatörü kullanmayı deneyebilirsiniz..

pm attım :)

Cliosportve
29-04-2011, 10:23
Ben kendi Clio Rs imde regülatörüni değiştirdim
3 bar orjinal olan regülatörü 4 bar olarak değiştirdim
Gördüğüm değişiklik hem yakıt hem performansı hemde gazın ilk tepkimesi oldukça değişti
Zaten dynoda before -after yaparak eğrinin güzelleştiğini hem yerel dynoda hemde gerekli RS TUNER aleti yardımıylan gözlemlemiş olduk
2005 Clio Rs in benzin regülaötörü depodaki şamandıradadır
Sökümü biraz zahmetlidir bizim kasalara göre
Esasında elimde 3.5 regülatörde var esası o daha uygun kaçıyor 4 biraz fazla gelebiliyor
Fakat 3.5 bu yakıt ekonomisini 4 kadar sağlayamıyor
1 senelik araştırmalar ve denemeler sonucu bildiklerimi paylaştım
Umarım katkımız olmuştur Clio Rs camiasına :)

serqan23
29-04-2011, 10:42
Gördüğüm değişiklik hem yakıt hem performansı hemde gazın ilk tepkimesi oldukça değişti
Zaten dynoda before -after yaparak eğrinin güzelleştiğini hem yerel dynoda hemde gerekli RS TUNER aleti yardımıylan gözlemlemiş olduk
Esasında elimde 3.5 regülatörde var esası o daha uygun kaçıyor 4 biraz fazla gelebiliyor

selçuk senınle serkanın yanında tanısmıstık veliefendiye gelip clio cup lipini almıstık hatırlıyorsan :) söyledıklerınde gayet mantıklı ama birde söyledıklerının yanında miaminin de söyledikleri biraz zıt gelıyor. Ama dynoda mantıklı eğimler söz konusu ise benzin regülatörü takılabilir :icon_tup:

MiaMi
29-04-2011, 10:47
Ben genel anlamda yazdım Rs lerin detaylarını bilen arkadaşlarımız daha faydalı bilgiler verdiler.

Aşağıdaki gibi bir uygulama çok güzel olur düşüncesindeyim,
Benzin pompası,Regülatör,Güzel bir Cold Air Filtre kiti,Header,Egsoz sistemi ve bunlara uygun chip tuning.

R21TURBO 41
29-04-2011, 10:51

Kesinlikle katılıyorum..

serqan23
29-04-2011, 11:12
Ben genel anlamda yazdım Rs lerin detaylarını bilen arkadaşlarımız daha faydalı bilgiler verdiler.

Aşağıdaki gibi bir uygulama çok güzel olur düşüncesindeyim,
Benzin pompası,Regülatör,Güzel bir Cold Air Filtre kiti,Header,Egsoz sistemi ve bunlara uygun chip tuning.

eksigim sadece benzın pompası ve benzın regülatörü geri kalanlar araçta mevcut :) pompa ve regülatör hakkında daha iyi bilgi edinebilirsem bu ıslemlerıde heran yaptırabılırım :D:D:D

Cliosportve
29-04-2011, 23:27
selçuk senınle serkanın yanında tanısmıstık veliefendiye gelip clio cup lipini almıstık hatırlıyorsan :) söyledıklerınde gayet mantıklı ama birde söyledıklerının yanında miaminin de söyledikleri biraz zıt gelıyor. Ama dynoda mantıklı eğimler söz konusu ise benzin regülatörü takılabilir :icon_tup:

Evet hatırladım :)
Yani RS tunerde bütün değerleri okuyabiliyoruz
Arabaya zararlı bir eğim yok avans vurmuyor veya sapıtan bir değer yok
En güzel wideband odur :D
Direk beyinden okuyorsun tüm değerleri :D

chiefkadir
29-04-2011, 23:32
Yaptığın işlemlere göre gerek yoktur, ilerde Şef Kadir gibi bi extreme uygulama yaparsan gerekli olabilir.Tayfunum bende şuan 3bar oem takılı .. Bende gerekir diye 4bar almıştım ama takıp herhangi bir faydasını görmedim ve 3 barı geri taktım.Şuanda gayette yeterli gibi ancak itb yaptığımda ayarlı regülatöre geçecem..
4 bar regülatörüde isteyene satabilirim :)

Ahmet_28
29-04-2011, 23:38

selçuk regulatörün şamandırada ne işi var :D pompa olmasın o ?

M///maniac
29-04-2011, 23:39
gereksiz olur size serkan

chiefkadir
29-04-2011, 23:41
Evet hatırladım :)
Yani RS tunerde bütün değerleri okuyabiliyoruz
Arabaya zararlı bir eğim yok avans vurmuyor veya sapıtan bir değer yok
En güzel wideband odur :D
Direk beyinden okuyorsun tüm değerleri :DOlm hava yakıt karışımını nasıl görecen ..Rs tuner müneccim mi :D Ama takarsan lc-1 ve bağlantı yaparsan rstunere o zaman log da alabiliyosun

chiefkadir
29-04-2011, 23:45
Standart yazılımda etkisi olablir, yazılımı yapmamaya inat eden üç beş Rs li kaldı :D wimmer yapanlar bilir zaten zengin yürür regülatör hikaye kalır