PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iphone 4 - Htc desire hd - LG Optimus 2X

kanashibari
20-06-2011, 12:30
Arkadaşlar yukarıdaki cihazlar arasında kaldım. Fikirlerinizi almak istiyorum.

facia
20-06-2011, 12:45
ip4 macera aramaya deymez... Diğerleri iphone dan 400-500 tl ucuz değilse hiç maceraya girme.

By_HaNNibaLL
20-06-2011, 12:50
HTC desire diyorum

RsErdi
20-06-2011, 12:52
iphone 4 tabiki kullanıyorum şarjı dışında mükemmel ;)

MiaMi
20-06-2011, 13:03
LG yıkım olacak bence çift çekirdekli gayet güzel bir makina fiyatını takipteyim ayrıca çok güzel foto çeliyor ve 1080 p/hd video kaydı yapmakta.

individual
20-06-2011, 13:13
ben oyun oynarım deli gibi uygulama yüklerim diyorsan htc ama sadece tasarım kullanış kolaylığı facebook twitter mail falan sa iphone4

RottingChrist
20-06-2011, 13:14
HTC desire diyorum

dün eniştem almış biraz inceledim şekil şemal olarak güzel fakat çok ağır çok geniş ve benim galaxy s in yanında ekran çözünürlüğü ve hassasiyeti pek hoşuma gitmedi. (kontras, kalibrasyon ayarı vs yapılıyorsa yapılmamış haliyle incelemiş olabiliirm) ayrıca menü çok detaylı ve zorlayıcı olabilir. ikonlar çok sade geldi bana.

facia
20-06-2011, 13:48
:mad:
ben oyun oynarım deli gibi uygulama yüklerim diyorsan htc ama sadece tasarım kullanış kolaylığı facebook twitter mail falan sa iphone4

Android henuz oyun piyasasında iphone kadar çeşitliliği söz konusu değil ... Uygulama desen keza aynı... Bence tam tersi durum söz konusu....

senna
20-06-2011, 13:57
şu an için i phone bence

Deagles48
20-06-2011, 14:00

Aslında durum tam tersi :D iPhone'u iPhone yapan işletim sistemi iOS'dur İOS'u İOS yapan uygulama ve oyun destegidir Android hala buna yetişmeye çalışşa bile yetişememiştir hepsi genelde iPhone'dan emule edilmiş oyunlardır

redbaron
20-06-2011, 14:03
Aslında durum tam tersi :D iPhone'u iPhone yapan işletim sistemi iOS'dur İOS'u İOS yapan uygulama ve oyun destegidir Android hala buna yetişmeye çalışşa bile yetişememiştir hepsi genelde iPhone'dan emule edilmiş oyunlardır

:icon_tup: evet tam tersini soylemis

oGuZ555
20-06-2011, 14:05
HTC diyorum başkada bişi demiyorum :)

Deagles48
20-06-2011, 14:08
Android diyorsanız Galaxy S2 derim ben

Sercan K.
20-06-2011, 14:08
HTC çok büyük ve ağır birazcık bence iphone4

individual
20-06-2011, 14:10
:mad:

Android henuz oyun piyasasında iphone kadar çeşitliliği söz konusu değil ... Uygulama desen keza aynı... Bence tam tersi durum söz konusu....

valla oyunlara 20 dolar 30 dolar 50 dolar yada uygulamalara para vericekseniz iphone ama free ücresitsiz ugulamalar konusundan androdi ben o anlamda yazmıştım.

Deagles48
20-06-2011, 14:15
Jailbreak yaparak tüm uygulama ve oyunları bedavaya yükleyebilirsiniz ayrıca bir sürü Free uygulamada vardır android markette üçretli uygulamalar Tr ye açık degil o yüzden herşey free ama çok kaliteli uygulamalar degil Android cihazlarada Root yapıp tüm uygulamalarıda bedavaya yükleyebilirsiniz

onursumer
20-06-2011, 15:28
galaxy s2 on sparişte bi değerlendirin derim

peşinden htc sensetion geliyor zaten :)

leader_T
20-06-2011, 15:36
i phone 4 ...

MiaMi
20-06-2011, 15:37
Biraz önce media markette optimus black'i inceledem oda güzelmiş müşteri temsilcisi optimus 3d geliyor onu piyasayı dağıtacak dedi ürünü henüz araştırmadım.

VTec_king
20-06-2011, 15:39
Galaxy s2 çok ince zarif ekran arka planı vs..gece ve gündüz çekimi mükemmel..

Chatin
20-06-2011, 15:41
iphone5........

efe_
20-06-2011, 16:50
iphone5........

iphone 4;)

krm
20-06-2011, 17:13
Iphone 4 tabiki de

yan53
20-06-2011, 17:41
galaxy s 2 gelıoyor bır haftaya bekle derım..ben Galaxy s kullanıyorum onun cıkmasını beklıyorum...

Chatin
20-06-2011, 19:44
iphone 4;)

değil işte iphone5 diyorum özellikle;)

Onurkk06
20-06-2011, 20:35
galaxy s2 derim i phonenin elması var diye 2000 tl ler verilmez bencede o cihaza samsung galaxy s2 cıkınca direk onu almanı tavsiye ediyorum iyi oldu bu konu ben de telefon araştırıyorum

CTG
20-06-2011, 20:45
valla oyunlara 20 dolar 30 dolar 50 dolar yada uygulamalara para vericekseniz iphone ama free ücresitsiz ugulamalar konusundan androdi ben o anlamda yazmıştım.

App store da 20 dolara oyun degil full navigasyon yazilimi aliyosun fiyatlari bi daha arastir bence :)

Bence de chatinin dedigi gibi 2 ay beklenir iphone 4s mi olur 5 mi olur ne olursa o alinir

Low-Rider
20-06-2011, 20:47

jb yaptın mı beleş herşey:)

volume81
20-06-2011, 20:55
HTC sensesion veya galaxy S II derim sadece :)

ip4'e ve desirehd'ye o kadar para vermek şu dk'dan sonra gereksiz olur sonuçda tek çekirden 1 ghz işlemcileri var her ikisininde :)

sensesion ve galaxy s II hem daha yeni hemde 1.2 ghz çift çekirdek ile gelecek ki bunlar önemsiz farklar değil :)

tabi bu dediklerim telefonu sonuna kadar kullanacaksan geçerli yoksa sms yaz mail at facebook'a gir vs içinse 3gs bile iş görür :) benim gibi iş odaklı uzak'dan bağlantı vs kullanacaksan işlemci ve ram'in önemi baya öne çıkıyor güzel bi hat ile hızlı internetin varsa bilgisayar taşımaya gerek yok :)

OnurD.
20-06-2011, 22:10
İphone4 alıyorum Bende Avea kampanya yapmış tavsiye ederim.
250dakika heryöne konuşma
250sms heryöne
4gb internet
+
iphone4

ayda 99TL 2yıl sözleşme ile. Paketler vs. 60tl tutsa 40x24=960 tl ye alabileceğin en iyi telefon bence ;)

Serkan06
20-06-2011, 22:16
galaxy s 2 aldı bi yakınım, yakından inceledim oynadım, şu an alınacak en performanslı cihaz... 1 gb ram 1.2 ghz işlemci... biraz piyasaya girsin gidip alıcam...

Deagles48
20-06-2011, 22:31
Galaxy S2 çoktan piyasada 1.250TL yurtdısı fiyatı var tr garantiliside 1.499TL tahminimce 2012nin ilk çeyreginde google nexus 3 çıkıyor 4çekirdek nvdia tegra 720p hd ekranı felan baya sağlam gelicek sonra o zamanlarda yeni galaxy s3 ile yeni iPhone modeli çıkıcak acıkcası şimdi galaxy s2 alırsanız 5 6 ay sonra yeni bir telefon almak isterseniz yarı fiyatına satarsınız ben size diyim şu anlık hiçbirşey almamak biraz beklemek en iyisi

efe_
20-06-2011, 23:13
değil işte iphone5 diyorum özellikle;)

Ortada hiçbirşey yokki , efsaneler dolanıyor sadece...Bu ümit bağlama da nedir :D
ip4 yetmiyor artık mı?:D

CTG
21-06-2011, 23:08
Efsaneden ote biraz, ios cihazlari ortalama senede 1 yenileniyo, ios5 i de tanittilar sonbaharda piyasaya surerken iphone 5 ile (ve hatta bi ihtimal ipad 3 ile) birlikte surcekler
Ios4 tanitildiginda 2g den destegi cekmislerdi, 3g+ios4 cok kisitliydi ve cok yavas kaliyodu, 3gs iyi calissada sistem esas iphone 4 icindi- telefonu da hemen surduler ztn piyasaya
Simdi ayni sey ios5 icin de gecerli; 3g den destegi cektiler, 3gs+ios5 yavas calisiyomus, iphone 4 OK ama bence iphone 5 yakindir :)

EREN34
21-06-2011, 23:10
Daha yeni beyaz 4 aldım. 5 yada diğer markalar ile ilgilenmiyorum açıkçası.

TayfunTARI
22-06-2011, 00:01
Desire HD suan kullaniyorum ve iPhone 4'de bir sure kullandim. Ikisinin arasinda karsilastirma yapmak aslinda biraz zor. Amaclari biraz farkli cunku. Kisaca ozetlemeye calisiyim.

iPhone : iPhone daha ergonomik bir cihaz. Daha kullanici dostu ve kullanimi kolay. Kafa yorulucak hicbir yani yok. Satis sonrasi servisler ve yenilenebilme kapasitesi hala Android'den iyi. Bunu application ve oyunlar acisindan ele aliyorum.

Artilari : Desire HD'ye gore ekrani daha iyi. Ama bunun anlami Desire HD'nin ekrani kotu manasinda degil. Sadece iPhone'un ekrani gercekten iyi :) Sarj konusunda Desire HD'den daha iyi. Uygulama destegi fazla.

Eksileri : Kullaniciyi kisitliyor. Mesela; istediginiz ses dosyasini zil tonu yapamiyorsunuz, itunes'a bagli yasiyorsunuz. Dosya transferleri falan sikintili. Genisletilebilir hafizasi yok. Uygulamalar ucretli(yani genelde). Flash destegi yok yani sitelerdeki videolari izleyemiyorsunuz. Bilgisayarda gezindiginiz gibi internette gezinemiyorsunuz. Sitelerle uyum problemleri yasayabiliyorsunuz bazen.

HTC Desire HD : Aslinda kendisi tam bir smart phone. Cep bilgisayari'da diyebiliriz :) Bilgisayarinizda veya tablet le yapabildiginiz bir cok seyi yapabilirsiniz. iPhone'a gore daha karmasik. Aslinda bu daha kapsamli bir cihaz oldugundan kaynaklaniyor.

Artilari : 4.3` ekran. Gercekten farkli bir deneyim. Ozellikle multimedya isin icine girince buyuk ekran onemli bir rol oynuyor. Cihaz cok esnek. Istediginiz gibi yonetebiliyorsunuz. Kisisellestirmede sinir yok gibi. Sense arayuzu piyasadaki android telefonlar icindeki en iyi arayuz bence. Social Networking programlariyla mukemmel uyum icerisinde calisiyor. Kesinlikle kullaniciyi kisitlamiyor ve tamamen ozgursunuz. Yani herhangibi bir yazilima bagli degilsiniz iTunes gibi. Istediginiz gibi dosya transferi yapabilirsiniz. Genisletilebilir hafiza sunuyor(32 gb'a kadar micro SD). HTC sense servisi gercekten ise yarar bir servis. Telefonunuza webden erisim saglayabiliyorsunuz. Kaliteli bir kamerasi var(8 mp). Flash destegi var ve inanilmaz hizli bir web tarayicisina sahip. Bilgisayarda bir web sitesini nasil goruntuluyorsaniz Desire HD ' de de durum ayni(orn: hurriyet.com gibi bol flashli bir site). Ayrica harita servisini icin haritalari ucretsiz olarak yukluyorsunuz ve internet baglantiniz yoksa bile servisten faydalanabiliyorsunuz. Son olarak DLNA'yi destekliyor.

Eksileri : Sarji 1 gun gidiyor. Ekrani iPhone ile karsilastirildiginda geride kaliyor ama kesinlikle kotu degil. Boyutlari eksi olarak kabul edilebilir ama bu tamamen kullaniciyla alakali. Benim icin buyuk olmasi bir arti mesela. Biraz karmasik denilebilir iPhone'a gore. Ama yine dedigim gibi sunduklari daha fazla.

Son olarak ise sunu soylemek isterim. Eger ben su anda yeni bir akilli telefon alacak olsaydim kesinlikle HTC Sensation alirdim. Gercekten su an piyasadaki en guclu cihazlardan bir tanesi ve sense 3 arayuzu ile geliyor.

efe_
22-06-2011, 00:53
Desire HD suan kullaniyorum ve iPhone 4'de bir sure kullandim. Ikisinin arasinda karsilastirma yapmak aslinda biraz zor. Amaclari biraz farkli cunku. Kisaca ozetlemeye calisiyim.

iPhone : iPhone daha ergonomik bir cihaz. Daha kullanici dostu ve kullanimi kolay. Kafa yorulucak hicbir yani yok. Satis sonrasi servisler ve yenilenebilme kapasitesi hala Android'den iyi. Bunu application ve oyunlar acisindan ele aliyorum.

Artilari : Desire HD'ye gore ekrani daha iyi. Ama bunun anlami Desire HD'nin ekrani kotu manasinda degil. Sadece iPhone'un ekrani gercekten iyi :) Sarj konusunda Desire HD'den daha iyi. Uygulama destegi fazla.

Eksileri : Kullaniciyi kisitliyor. Mesela; istediginiz ses dosyasini zil tonu yapamiyorsunuz, itunes'a bagli yasiyorsunuz. Dosya transferleri falan sikintili. Genisletilebilir hafizasi yok. Uygulamalar ucretli(yani genelde). Java destegi yok yani sitelerdeki videolari izleyemiyorsunuz. Bilgisayarda gezindiginiz gibi internette gezinemiyorsunuz. Sitelerle uyum problemleri yasayabiliyorsunuz bazen.

HTC Desire HD : Aslinda kendisi tam bir smart phone. Cep bilgisayari'da diyebiliriz :) Bilgisayarinizda veya tablet le yapabildiginiz bir cok seyi yapabilirsiniz. iPhone'a gore daha karmasik. Aslinda bu daha kapsamli bir cihaz oldugundan kaynaklaniyor.

Artilari : 4.3` ekran. Gercekten farkli bir deneyim. Ozellikle multimedya isin icine girince buyuk ekran onemli bir rol oynuyor. Cihaz cok esnek. Istediginiz gibi yonetebiliyorsunuz. Kisisellestirmede sinir yok gibi. Sense arayuzu piyasadaki android telefonlar icindeki en iyi arayuz bence. Social Networking programlariyla mukemmel uyum icerisinde calisiyor. Kesinlikle kullaniciyi kisitlamiyor ve tamamen ozgursunuz. Yani herhangibi bir yazilima bagli degilsiniz iTunes gibi. Istediginiz gibi dosya transferi yapabilirsiniz. Genisletilebilir hafiza sunuyor(32 gb'a kadar micro SD). HTC sense servisi gercekten ise yarar bir servis. Telefonunuza webden erisim saglayabiliyorsunuz. Kaliteli bir kamerasi var(8 mp). Flash destegi var ve inanilmaz hizli bir web tarayicisina sahip. Bilgisayarda bir web sitesini nasil goruntuluyorsaniz Desire HD ' de de durum ayni(orn: hurriyet.com gibi bol flashli bir site). Ayrica harita servisini icin haritalari ucretsiz olarak yukluyorsunuz ve internet baglantiniz yoksa bile servisten faydalanabiliyorsunuz. Son olarak DLNA'yi destekliyor.

Eksileri : Sarji 1 gun gidiyor. Ekrani iPhone ile karsilastirildiginda geride kaliyor ama kesinlikle kotu degil. Boyutlari eksi olarak kabul edilebilir ama bu tamamen kullaniciyla alakali. Benim icin buyuk olmasi bir arti mesela. Biraz karmasik denilebilir iPhone'a gore. Ama yine dedigim gibi sunduklari daha fazla.

Son olarak ise sunu soylemek isterim. Eger ben su anda yeni bir akilli telefon alacak olsaydim kesinlikle HTC Sensation alirdim. Gercekten su an piyasadaki en guclu cihazlardan bir tanesi ve sense 3 arayuzu ile geliyor.

ip4 ile ilgili yazdığınız eksi'lerin hiçbiri yok aslında eksisi hiç yok diyebiliriz...
not without jb :D

GokhanK.
22-06-2011, 07:42
htc sensations kesinlikle tavsiye ederim.iphone ios yazılımıyla daha çok fire verir.android ve htc sensations derim.

TayfunTARI
22-06-2011, 10:13
ip4 ile ilgili yazdığınız eksi'lerin hiçbiri yok aslında eksisi hiç yok diyebiliriz...
not without jb :D
onu not dusucektim ama unutmusum :) bu soyledigim eksilerin bazilari Jailbrake ile giderilebilir tabikide. Ama hic eksisi yok diyemezsiniz. Benim icin hala en buyuk eksisi kullaniciyi kisitlamasi ve flash desteginin olmamasi.

yavuz364
22-06-2011, 11:17
iphone un tuş ve mikrofon bozulması gibi sorunları olmasaydı ve aynı para olsaydı HTC yerine alınabilecek bir telefon..

leventrc
22-06-2011, 13:55
Biraz bekleyip htc sensation almalısın..Samsungta güzel cihazlar yapıyor fakat htc nin sense arayüzü mükemmel ve de 1000 tl üstü para verdigin bir cihaz aliminyum gövdeye sahip olmalı.Samsung plastik oyuncak gibi geliyor..Belki eline aldıgında galaxy s 2 veya sensation büyük gibi gelebilir fakat zamanla büyük ekranın bağımlısı oluyorsun.

kanashibari
22-06-2011, 16:01
Ortaya daha karışık bir durum çıktı desenize :)

|KaAn|
01-08-2011, 21:13
Farklı bir konu açmak yerine mevcuttan devam etmek istedim.
Yaklaşık 1.5 yıllık iphone 3gs kullanıcısıyım. Öncesinde max. 6ayda bir telefon değiştirir her çiçekten bal alır durumu vardı.iphone'u taahhütle almıştım yine taahhütle telefon almayı düşünüyorum.
Aklımda HTC Sensetion modeli var. iphone ile kullandığım süre boyunca bir sıkıntım olmadı fakat 4'ü 5 ile ilgili haberler çoğaldığı için düşünmüyorum. Samsung g s2'de açıkçası daha önce kullandığım modeller ve samsungun sürekli model yenilemesi nedeni ile düşünmüyorum,iş arkadaşım aldı inceledim özellik bakımından pekte kötü notum yok..

Htc, özellikle sensetion kullanıcısı var ise iphone sonrası "+"sı budur diyebilecekleri özellikleri belirtebilirlerse ( flash desteği dışında) çok sevinirim. Vodafone'un mevcut kampanyasında 24ay taahhüt ile ayda 85tl'ye internet paketi ve turkcellden transfer ile ilk 6ay 500,kalanında 250dklık seçenek mevcut. Sadece telefon almak isteyenlerede 1.450-1.500tl gibi bir rakam vermişlerdi,taahhütlü alıp uzun süre kullanmak öncelikli tercih olacak yine. iphone3-samsung pixon- iphone 3gs sonrası içeriğini tam keşfedemediğim android işlemci ile prog. yükleme ve geliştirme nasıl yapılır bu konudada bir yardım olsa ..

berkayGLRN
01-08-2011, 21:16
iphone 4 bence..

efe_
01-08-2011, 21:18
Bekleyip biraz daha 4S alin. Apple ve diğerleri....

|KaAn|
01-08-2011, 21:32
İphone dediğim gibi 3 kullandım 3gs kullanıyorum,4 bir çok tanıdığımda var açıkçası değişiklik istiyorum ara yüz olsun appstoredan ayrı bir alanım olsun-jb hiç yapmadım yapmayıda düşünmedim.1.2ghz işlemci 4.3 inç 540x960' çözünürlüklü HD ekran çok cezbetti beni.

dirk
01-08-2011, 21:33
ıphone bugune kadar yapılmış en iyi telefon... samsung alınabilir glxy 2

EREN34
01-08-2011, 21:37
ayfon for derim.

OnurD.
01-08-2011, 21:48
Her fırsatta şu flash desteğinin olmayışı söyleniyor iphone u kötülerken. Kime nezaman nekadar lazım oluyor flash desteği ???

Jealbreak lı bir İP4 ten daha iyi bir telefon hala üretilmedi.

Onurkk06
01-08-2011, 23:28
desire hd kullanıyorum tavsiye ederim :)

Falmor
01-08-2011, 23:44
İlk çıkan iphone u ve 3g yi kulladım.Kardeşim şuan iphone 4 kullanıyor fazlasıyla kurcaladım.Bende Galaxy S var ve kesinlikle Android derim.Şunun şusu iyidir bunun busu kötüdür demeden mümkünse cihazları yanyana koyun kurcalayın biraz zaman geçirin.Hangisi aklınıza yatarsa onu alın.Androidde karar kılarsanız HTC sensation kesinlikle süper bi cihaz.

yavuz364
01-08-2011, 23:44
aynen öyle, sensation çok iyi oldu ya..

İlk çıkan iphone u ve 3g yi kulladım.Kardeşim şuan iphone 4 kullanıyor fazlasıyla kurcaladım.Bende Galaxy S var ve kesinlikle Android derim.Şunun şusu iyidir bunun busu kötüdür demeden mümkünse cihazları yanyana koyun kurcalayın biraz zaman geçirin.Hangisi aklınıza yatarsa onu alın.Androidde karar kılarsanız HTC sensation kesinlikle süper bi cihaz.

Hyjal
01-08-2011, 23:49
Arkadaşlar yakın zamanda Htc Desire HD aldım , 2 telefonun da birbirinden özellik olarak çok az farkı var , kişiye kalmış bir durum.Yalnız şu var ki İphone ben aldığım sırada 2.5 milyar iken HTC 1.5 milyardı aradaki 1 milyarın Iphone'a değmeyeceğini düşündüm, ekran olarak 4.3" boyuta sahip olduğu için tercihim htc'den oldu.Ayrıca şöyle de bir durum var ki Android Market'teki neredeyse tüm uygulamalar ücretsiz , İphone da durum tam olarak ne bilmiyorum.

Youtube'da bu 2 cihaz haricinde muadili birçok cihazın karşılaştırması var oradan da izleyebilirsiniz ama fiyat dışında (aldığım sıradaki fiyatından konuşuyorum) bariz bir fark yok.

|KaAn|
01-08-2011, 23:50
Cihaz özellikleri bakımından kafamı kurcalayan bir sorun yok,Kullanım olarak Htc kullanmamış biri olarak; iphone sonrası zorlama olur mu? İphone ciddi anlamda kullanımda sorunsuz ve basite indirgenmiş bir telefon

Falmor
01-08-2011, 23:52
Androidden sonra iphone da sorun yaşıyorum kullanım konusunda :)

Hyjal
01-08-2011, 23:52
ıphone bugune kadar yapılmış en iyi telefon... samsung alınabilir glxy 2

Bence söylediğin şeyde neye göre kime göre durumu söz konusu.Hem ne açıdan en iyi telefon ? Bunun kıstası , işlemcileri , video kamerası , çözünürlüğü , ekran boyutu gibi sayısal verilerin dışında , kişilerin tercihine bağlı olarak renk , telefonun boyutu , telefonun tipi gibi durumlar da söz konusu bence....

Hyjal
01-08-2011, 23:56
Cihaz özellikleri bakımından kafamı kurcalayan bir sorun yok,Kullanım olarak Htc kullanmamış biri olarak; iphone sonrası zorlama olur mu? İphone ciddi anlamda kullanımda sorunsuz ve basite indirgenmiş bir telefon

Kullanım açısından İphone'dan tek farkı yazılımı ve arayüzleri.Daha önceden Android kullanmadıysanız biraz kurcalamanız gerekebilir.

Not: Diğer üyeler HTC Sensation demiş , biraz bekleyebilirseniz sensation alın ;)

AEAlmas
01-08-2011, 23:58
I phone 4 ü ilk cıktıgında aldım hiç bir sorun yaşamadım 16 yı satıp sadace 32 gb lık olana geçtim uygulama dersen en basit örnek bir navigasyon dusun 300 400 $ a araca takılıp satılan aynı program sistemini 10 dolara sahip olabiliyorsun =) ve türkçe güncelleme vs ücretsiz oyun program vs
uygulamada vs android kısıtlıyor bana göre ama kullanıcı tarzına baglı 30 dk takıl ama program oyun vs yüklü olan her 2 cihazı arkadaşlarından görürsün denersin bakarsın karar sizin =)

yavuz364
01-08-2011, 23:58
kullanım olarak iphone gerçekten çok basit ama birkaç haftada android ile çok daha pratik kullanmayı öğrenirsiniz..

|KaAn|
02-08-2011, 00:01
Falmor o kadarda değil ama,nokia-samsung-s ericcson kullandım.. biraz cesaret :)

Hyjal teşekkürler bilgiler için. Belirttiğim vodafone kampanyası ile uygun geldi cepnet olarak belirtilen tarife kafamı karıştırıyo sadece 100mb sonrası internet hızı düşürülüyor gibi birkaç şey okudum,şu an kullandığım iphoneda aylık 150dk 150sms 4gb net paketi için 105 ödüyorum. eğerki cepnet paketinde düşüm olmazsa yada hızın düşürülmediği bir paket bulursam Htc ailesine geçiş olcak :)

Falmor
02-08-2011, 00:06
[QUOTE=|KaAn|;2483884]Falmor o kadarda değil ama,nokia-samsung-s ericcson kullandım.. biraz cesaret :)

Bi süre kullan Androidi sonrada iphone 4 al eline anlarsın ne demek istediğimi.Bu arada iphonu kesinlikle kötülemiyorum iyi cihaz ama çok abartmamak lazım.

Hyjal
02-08-2011, 00:12
Falmor o kadarda değil ama,nokia-samsung-s ericcson kullandım.. biraz cesaret :)

Hyjal teşekkürler bilgiler için. Belirttiğim vodafone kampanyası ile uygun geldi cepnet olarak belirtilen tarife kafamı karıştırıyo sadece 100mb sonrası internet hızı düşürülüyor gibi birkaç şey okudum,şu an kullandığım iphoneda aylık 150dk 150sms 4gb net paketi için 105 ödüyorum. eğerki cepnet paketinde düşüm olmazsa yada hızın düşürülmediği bir paket bulursam Htc ailesine geçiş olcak :)

Kaan , şu an Genç Avantaj diye Vodafone da bi tarife var , her yöne 5000sms 500dk da konuşma süresi 25TL(kdv vs. her şey dahil , dk dk da kalan dakikalarını öğrenebiliyorsun) Vodafone'un Aylık Cepnet pakedi var 6.99 tl ye kota aşım derdi yok sınırsız.Toplamda aylık 30.99'a 500 dk 5000 sms ayrıca sınırsız internet pakedin oluyor.Dediğin gibi hız düşmesi söz konusumu bilmiyorum fakat şöyle bir durum var.Bildiğim kadarıyla zaten o bahsedilen hıza hiç çıkamıyorsunuz çünkü sunucular hep dolu o yüzden pek fazla düşünme internet hızını neredeyse hepsi aynı , bence önemli olan sınırsız olması , kotalılarda kotayı geçtikten sonra faturanın elde patlaması söz konusu :)

|KaAn|
02-08-2011, 00:12
[QUOTE=|KaAn|;2483884]Falmor o kadarda değil ama,nokia-samsung-s ericcson kullandım.. biraz cesaret :)

Bi süre kullan Androidi sonrada iphone 4 al eline anlarsın ne demek istediğimi.Bu arada iphonu kesinlikle kötülemiyorum iyi cihaz ama çok abartmamak lazım.

Kotulencek bir cihaz degil kesinlikle,3gs ile pek farki yok kullanim olarak. Android kullanmadim ama belirttigim gibi htc'ye megilliyim androidide yasicam. Ayni sikinti bendede olcak sanirim bir sure..

|KaAn|
02-08-2011, 00:19
Kaan , şu an Genç Avantaj diye Vodafone da bi tarife var , her yöne 5000sms 500dk da konuşma süresi 25TL(kdv vs. her şey dahil , dk dk da kalan dakikalarını öğrenebiliyorsun) Vodafone'un Aylık Cepnet pakedi var 6.99 tl ye kota aşım derdi yok sınırsız.Toplamda aylık 30.99'a 500 dk 5000 sms ayrıca sınırsız internet pakedin oluyor.Dediğin gibi hız düşmesi söz konusumu bilmiyorum fakat şöyle bir durum var.Bildiğim kadarıyla zaten o bahsedilen hıza hiç çıkamıyorsunuz çünkü sunucular hep dolu o yüzden pek fazla düşünme internet hızını neredeyse hepsi aynı , bence önemli olan sınırsız olması , kotalılarda kotayı geçtikten sonra faturanın elde patlaması söz konusu :)

Soyle birsey buldum cepnet ile ilgili"*aylık cepnet paketinde adil kullanım hakkı* 100 mb'tır. adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 mbps'ye kadar ulaşan erişim hızınız 96kbps'ye iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder. " su an kullandigim cihazin taahhudunun bitmesini bekliyorum 10-15gunum kaldi,yeni sahibide hazirda bekliyo :) Tcellden vodafona transferdede +lar olcak zaten,soyledigin tarifede cok makul gercekten.

Hyjal
02-08-2011, 00:22
Soyle birsey buldum cepnet ile ilgili"*aylık cepnet paketinde adil kullanım hakkı* 100 mb'tır. adil kullanım hakkınız dolduğunda 7,2 mbps'ye kadar ulaşan erişim hızınız 96kbps'ye iner ve internet erişiminiz bu hızla devam eder. " su an kullandigim cihazin taahhudunun bitmesini bekliyorum 10-15gunum kaldi,yeni sahibide hazirda bekliyo :) Tcellden vodafona transferdede +lar olcak zaten,soyledigin tarifede cok makul gercekten.

Numara taşımada bildiğim kadarıyla 10 ay Facebook ve Twitter bedava olması gerek Vodafone'da. :)

DR808
02-08-2011, 08:01
HTC desire Cok daha ıyı kardesım Bu gecen aylarda bı teknoloji dergisindede cıktı ıp4 le HTC yi karsılastırdılar HTC 5 Boy fark ettı resmen bence elıne al bı bak hangısını ıyı kullanabılırsın ondan sonra al derım zevk meselesı belkı kullanımını sevmessın felan ama HTC iyidir ! ;)