PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 01-03 Vtec II orijinal far-stop/mercekli far-ledli stop?

SErhat.
04-08-2011, 23:10
Arkadaşlar fikirlerinize danışmak istedim başlıktaki belirttiğim husus hakkında.Aracımda mercekli far ve ledli stop var.Aslında ikisini de büyük hevesle almıştım.Ancak şu sıralar gözüme güzel gelmemeye başladı.Sanki arabayı güzelleştireyim derken(bilhassa ledli stoplardan sonra) iyice bozuyormuşum gibi hissettim.

Farların aydınlatmasından gayet memnunum aslında.Kısalarda 6000K xenon var aydınlatması aynı 4300K'lar gibi günışığına yakın renk veriyor.Beyaz değil yani.O yüzden bu araba için en başta istediğim şey olan "mercekli xenon" olayı gerçekleşmiş oldu.

Sonrasında çokça ledli stop aradım.Nihayet 2 ay önce bulabildim.Led istememin sebebi de yine frenlemede filan ledin tepkisinin normal ampule göre daha çabuk olması ve daha net ışık vermesiydi.Ancak aldığım stoplar "smoke" denilen cam türündendi ve bir türlü farlarla uyum sağlamadı.Gittim üzerine kırmızı folyo çektirdim;renk "ehh işte" oldu.İşte bu andan sonra keşke almasa mıydım demeye başladım.Ardından farları da mı söktürsem oldu iş.

Açıkçası son zamanlarda bir JDM akımı var.Elimde cam vizörleri filan da var.Sis siparişi verildi onlar gelecek.Kısacası orijinal far-stop ve diğer parçaları da taktığımda JDMsi bir görünüm olabilir ama istediğim şey JDM olması da değil.

Ne yapayım sizce?Bu far-stopla yola devam mı edeyim?Yoksa orj-far stobu mu takayım?Ya da orj far-ledli stop mu yoksa ikinci fotodaki gibi orj stop-mercekli far mı devam edeyim?

İstediğim şey güzel bir aydınlatma-arka görünüm sağlamaktı ışık performansı olarak ve bu oldu.Ama görünüm olmamış gibi sanki?

Mercekli hâli:
http://i53.tinypic.com/2ilklds.jpg

Ledli hâli:
http://i55.tinypic.com/zyexw3.jpg

Orijinal stoplu hâli:
http://i51.tinypic.com/sxdq1d.jpg

berkayGLRN
04-08-2011, 23:15
orj-far stobu takın bence..

bora1311
04-08-2011, 23:17
bencede orjinalleri takın...

erturul çiçek
04-08-2011, 23:19
Orjinal daima güzeldir bence

VTİ1035
04-08-2011, 23:22
orjinal far-stonu takın.ve stobun alt kısımlarındaki boya/film neyse artık onu sökün çok daha iyi olucaktır.

SErhat.
04-08-2011, 23:38
Tamam;dediğiniz gibi orijinal daha güzel görünüyor ama işte bu sefer de şu anki sahip olduğum ışık performansı olmayacak.
Orijinal farlara xenon taktırasım yok;zira merceksiz xenonu sevmiyorum..

SErhat.
06-08-2011, 01:34
Güncel.Hâlâ kararsızım.:)

ruudvan
06-08-2011, 01:37
stop kalsın farlarda durabılır ama modası gectı orjınallere donup sarı ışık kullan xenon suz.

SErhat.
06-08-2011, 01:39
stop kalsın farlarda durabılır ama modası gectı orjınallere donup sarı ışık kullan xenon suz.

Stoplar senin arabadaki gibi kırmızı taban olsa sökmeye niyetim yok ta;smoke cam olunca görüntü her ne kadar folyo da çekmiş olsam atıyorum senin stoplar gibi olmadı.Bulanık kırmızı duruyor.Ama işte led diye sökesim de yok..

Fakat işte bir moda olayı var ya;çoğunluk sök diyor..

SErhat.
06-08-2011, 01:47
Ek olarak bu stopların içindeki ledleri orijinal stoplara aktarabilir miyim?Yani ledliyi sökmek kolay;gerekirse kırarım da orijinal stobun camlarını nasıl ayıracağım?Daha doğrusu ayrılır mı?

berkay_aydin
06-08-2011, 01:49
Modası geçti + güzel durmuyor bencede orjinale geçin

ruudvan
06-08-2011, 01:55
Ek olarak bu stopların içindeki ledleri orijinal stoplara aktarabilir miyim?Yani ledliyi sökmek kolay;gerekirse kırarım da orijinal stobun camlarını nasıl ayıracağım?Daha doğrusu ayrılır mı?

o arabanın rengiyle alakalı beyazda bnm hoşuma kırmızı beyaz stop olayı hoş gelio ama bi gride lacivertte bnde smoketan yana kullanırım tercihimi farlarında güzel aslında goruntuden cok amaca yonelık ama değişiklik iyidir sen orjinal far tak bnce stoplar elleme.

SErhat.
06-08-2011, 01:57
o arabanın rengiyle alakalı beyazda bnm hoşuma kırmızı beyaz stop olayı hoş gelio ama bi gride lacivertte bnde smoketan yana kullanırım tercihimi farlarında güzel aslında goruntuden cok amaca yonelık ama değişiklik iyidir sen orjinal far tak bnce stoplar elleme.

İşte amacım önümü daha iyi görebilmekti;bu oldu.Xenonlar filan gayet iyi.

Arkada da frenleme tepkisi filan daha çabuk olsun diye led aldık.

Ama işte arabanın üstünde yanarken iyi de;gündüz görenler "sökmelisini" yapıştırıyor hemen..

ruudvan
06-08-2011, 02:00
hmm gunduz nası duruo bılmem ben stoplarımı 2 ay aradım yoksa gırla smoke kristal stop vardı.

SErhat.
06-08-2011, 02:01
Yukarıdaki fotolarda belli işte orijinal stopla ledlinin gündüz nasıl durduğu.Ledli olan smoke olduğundan üzeri kırmızı da olsa hafif bulanık bir rengi var orijinale göre..

Aklıma asıl takılan şey orijinal stobun açılıp açılmayacağı.Şayet o stobun açılma ihtimali varsa ledlinin komple tesisatını ona aktarmayı düşünüyorum.Ama olur mu işte?

berkay_aydin
06-08-2011, 02:04
Keşke kırmızı tabanlı alsaydınız

SErhat.
06-08-2011, 02:08
Keşke kırmızı tabanlı alsaydınız

İşte sorun orada başladı zaten.Satıcının eline kırmızı tabanlısı var diye gittim.Adamlar bunları kendileri ürettirmişler.Bir daha da yapılmayacakmış ve elinde en son kalan da smoke camlısıymış.Ben de aldım o anlık hevesle ama sonradan o puslu cam bütün hevesimi yok etti.Yoksa işlevi gayet güzel stopların.

İşte o yüzden orijinal stobu açabilir miyim diye düşünmeye başladım şimdi.Şayet öyle bir imkan olursa direk ledlileri filan ayırıp ondan ona aktarmak daha iyi olur görünüm olarak..

Ama far konusunda herkes hemfikir sanırım.Orijinal?

ruudvan
06-08-2011, 02:09
Yukarıdaki fotolarda belli işte orijinal stopla ledlinin gündüz nasıl durduğu.Ledli olan smoke olduğundan üzeri kırmızı da olsa hafif bulanık bir rengi var orijinale göre..

Aklıma asıl takılan şey orijinal stobun açılıp açılmayacağı.Şayet o stobun açılma ihtimali varsa ledlinin komple tesisatını ona aktarmayı düşünüyorum.Ama olur mu işte?

camlarını değiştirebilirsin ama aktarma olayı olmaz cok ınce ışçılık gerektırır kesip içmek sanat ister bnce o atarafını pek kurcalama camlar aynı ise camlarını değiştir.

SErhat.
06-08-2011, 02:11
Camı kırmadan nasıl açabilirim peki?

ruudvan
06-08-2011, 02:32
Camı kırmadan nasıl açabilirim peki?

o iş bnm elimden hiç gelmiyor işte sıcak su fön makinesi yada fırında ısıtarak açanlar var.ama bn bı kez denedim camlar paramparça oldu.

SErhat.
06-08-2011, 02:36
İşte ben de ondan çekiniyorum..

Sanırım orijinallere döneceğiz.Her ne kadar istemesem de..

SErhat.
08-08-2011, 01:25
Güncel.

Hâlâ kararsızım..

levent
08-08-2011, 01:32
led'li stopların sadece stop kısmına kırmızı folyo çekip orjinal ön farları tak derim ben :)

SErhat.
08-08-2011, 01:34
led'li stopların sadece stop kısmına kırmızı folyo çekip orjinal ön farları tak derim ben :)

Şu an zaten aynen dediğin gibi stoplar.Sinyal ve geri kısmı siyah;diğer kısım komple kırmızı folyo ile kaplandı.Ama işte kırmızı renk tabanı siyah olduğu için ille de eski stopları gibi durmadı ve zaten koyu renk arabada iyice kendini göstermiyormuş gibi oldu.

Fakat led diye de sökesim yok.Aynı şekilde far da öyle.Mercek+xenon diye sökesim yok ama onun da yakışmadığını söyleyen var..

_driver_
08-08-2011, 01:35
istanbulda led donusum işini yapan yer vardır konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarlar nerede yaptırabilecegınızı
ayrıca orj farlara da mercek taktırabılırsınız

SErhat.
08-08-2011, 01:37
Öyle bir yer varsa öğrenmek iyi olur.Eski stopları ayırabilsek zaten direk onların kapaklarını bu ledlilerin üzerine geçirip orijinal bir görünüm elde etme amacım var..

_driver_
08-08-2011, 01:41
kadıkoy taraflarında bu işi yapanlar var diye biliyorum hatta yeni bmwlerdeki gibi kapı kollarına filan da yapıyolardı ama dediğim gibi bu konuda daha cok bilgi sahibi arkadaş mevcuttur sitede goruce yardımcı olacaklardır

SErhat.
08-08-2011, 01:42
Anladım.Teşekkür ederim yardımınız için.

O tip led işiyle uğraşan var mı?Önerilerinizi bekliyorum.

darkred
08-08-2011, 01:50
Orjinal arka stoplarını takıp elindeki led olanlarını sat aşşagıdaki linktekilerden birini alabilirsin imkanın varsa tabi :)

Ledli & Ledsiz Stoplar | FK/DEPO Honda Civic 01-06 Ledli Stop Kırmızı - Oto aksesuarı, tuning, Angel Eyes Farlar, Stoplar ve diğer tuning ürünleri - modifiye.com.tr (http://www.modifiye.com.tr/tuning/5133-237-FK-DEPO-Honda-Civic-01-06-Ledli-Stop-Kirmizi.aspx)

http://www.modifiye.com.tr/tuning/2729-237-Honda-Civic-01-06-Ledli-Kirmizi-Stop.aspx

Angel olayı cok geride kaldı bence oem farları takıp amerikan park ve orjinal sarı ampul kullan...Ben angel taktım 15 gün durdu hemen söküp sattım xenon taktım 15 20 gün durdu söktüm sattım en güzeli sarı ampul...

SErhat.
08-08-2011, 02:18
Orjinal arka stoplarını takıp elindeki led olanlarını sat aşşagıdaki linktekilerden birini alabilirsin imkanın varsa tabi :)

Ledli & Ledsiz Stoplar | FK/DEPO Honda Civic 01-06 Ledli Stop Kırmızı - Oto aksesuarı, tuning, Angel Eyes Farlar, Stoplar ve diğer tuning ürünleri - modifiye.com.tr (http://www.modifiye.com.tr/tuning/5133-237-FK-DEPO-Honda-Civic-01-06-Ledli-Stop-Kirmizi.aspx)

Ledli & Ledsiz Stoplar | Honda Civic 01-06 Ledli Kırmızı Stop - Oto aksesuarı, tuning, Angel Eyes Farlar, Stoplar ve diğer tuning ürünleri - modifiye.com.tr (http://www.modifiye.com.tr/tuning/2729-237-Honda-Civic-01-06-Ledli-Kirmizi-Stop.aspx)

Angel olayı cok geride kaldı bence oem farları takıp amerikan park ve orjinal sarı ampul kullan...Ben angel taktım 15 gün durdu hemen söküp sattım xenon taktım 15 20 gün durdu söktüm sattım en güzeli sarı ampul...
Bu stopları biliyorum.Sinyalleri ledsiz diye elimdekileri almıştım zaten.

Amacım angel olayı değildi ki angelları da iptal ettirmiştim zaten.Sadece önümü daha iyi görebilmekti ve nispeten bu gerçekleşti ama işte bir moda var ya..Herkes sök diyor.:)

levent
08-08-2011, 02:30
Serhat, romeo ilker olarak bilinen İlker Kemal var benim bildiğim bu orj fara mercek takan. o mantıklı seçim olur :)
Infiniti Far Merceği 300 TL - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 53691884 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-fx-r-bi-xenon-mercek-53691884/detay/?)

bu ilandaki isim işte , ta kendisi :)

stopları ise kafana göre hareket et derim ben olsam diyebileceğim kombinasyonu yazdım zaten :)

Ome_RS
08-08-2011, 02:40
stobun cok güzel olanı var bu stobu almak bastan hata olmus aracı cok sönük gösteriyor bence orj stoba dönun sisleri kullanmayı seviyorsanız vizörleride takın

aqustic
08-08-2011, 02:43
Elindeki o stopu fırında falan kesinlikle açamazsın.Fırında stop açılmaz.Farlar ısıtılarak açılabiliyor ama stoplar kesinlikle ısıyla açılamaz.
Dremel el motoru ve dremel kesme diskiyle düşük devirde yüzde 5-10 gibi hasarla stop açılabilir.Enazından ben öyle yapıyorum.Yalnız bu iş biraz sabır işi.Bu şekılde istanbulda açan yerler vardır mutlaka.
Şimdi sen anladıgım kadarıyla eski stopun camını yeni stopun camını kesip yeni stopun gövdesine aktarcaksın.Stopların her bir takımı 4 parçadan oluştuguna göre 8 parça stop camını dikkatli bi şekilde kesip sonrasında yapıştırmak gerekli.

darkred
08-08-2011, 02:47
Bu stopları biliyorum.Sinyalleri ledsiz diye elimdekileri almıştım zaten.

Amacım angel olayı değildi ki angelları da iptal ettirmiştim zaten.Sadece önümü daha iyi görebilmekti ve nispeten bu gerçekleşti ama işte bir moda var ya..Herkes sök diyor.:)

Bende angelsız kullanmıstım angelları :D

2.verdiğim liktekinin sinyalleride ledli sinyallerde led olsun diyorsan elindekini sattıktn sonra üzerine biraz ekleyip 2. koyduğum linkteki stobu alabilirsin sende olanın aynından sanırım tek farkı orjinal kırmızısı :)

SErhat.
08-08-2011, 02:50
@levent
Yardımın için teşekkürler.Sanırım orijinal fara dönmek mantıklı.Farları satarsam şayet bi-xenon için düşünebilirim;zira yarım saattir geceuçuşu'na bakıyorum.:)

@Ome RS
Bu kasa için şeffaf stoplar var bir de.Diğer linkteki ürünü de sinyali ledsiz diye almamıştım.Bunda komple led ve aydınlatması aslında çok hoş.Ama orijinal takılacak gibi..

@aqustic
Mustafa abi aslında benim ilacım sensin.:) Senin bazı yorumlarını okudum geceuçuşu'nda ve orada da kesmekten bahsetmişsin.Ledlinin camlarını gerekirse kırarız sorun değil ama orijinal stobu açmak epey uğraştıracak.Az önce çıkardım baktım ve mümkünatı yok açmanın kesmekten başka.Ama kestiğimizde illa ki %2-3'lük bir kısım eksik olacak.Onu nasıl çözeriz?

SErhat.
08-08-2011, 02:51
Bende angelsız kullanmıstım angelları :D

2.verdiğim liktekinin sinyalleride ledli sinyallerde led olsun diyorsan elindekini sattıktn sonra üzerine biraz ekleyip 2. koyduğum linkteki stobu alabilirsin sende olanın aynından sanırım tek farkı orjinal kırmızısı :)

O stobun sinyalleri ledli değil.Düz ampul.Üstelik o stopta totalde 48 led yanarken benimkilerde 64 led yanıyor.:)

2.linktekiyle aynı ürün zaten benimkiler de.Alacağım vakit bu stobu satan heryerle görüştüm ve bulamamıştım kırmızısını.Ellerinde olduğunu sanmıyorum;çünkü üreten firmayla dahi görüştüm.1 seferlik yaptırmışlar bu stopları ve tükenmiş bir çoğu.Tuningçidei son smoke camlı olanını da ben aldım.

Jeandan-R
08-08-2011, 04:05
Yau arkadaş senin kadar kaşınanı görmedim ben. Ledleri gece gördüm gayet de güzel duruyordu, hem yaptıralı ne kadar oldu ki :D

Evrenoz
08-08-2011, 08:38
Smoke olmayan ledli stoplardan bulursan onlardan al.. Kendi aracımda kullanıyorum, gayet şık duruyorlar.

http://img155.imageshack.us/img155/2476/img6479u.jpg

SErhat.
08-08-2011, 22:34
Smoke olmayan ledli stoplardan bulursan onlardan al.. Kendi aracımda kullanıyorum, gayet şık duruyorlar.

http://img155.imageshack.us/img155/2476/img6479u.jpg
Abi bu stoplar var aslında piyasada ama sinyalleri ledli değil diye almak istemedim.

Aldığım stobun da kırmızı olanı kalmamış piyasada mecbur smoke aldım.Ama sanırım orijinal far-stoba dönüş yapacağım.En azından eski stoplarım makyajlı kasa stobuydu.

Elimdekileri de satacağım.Sattıktan sonra belki aradığım kırmızı taban ledliyi bulurum..:)