User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
140 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Impreza WRX'e LPG uygulaması yapan var mı?

mrtcn
    Misafir
    Alıntı highpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar ben daha önce cok sayıda Subaru Forester araca lpg montajı yaptım.Egerki aracda herhangi modifikasyon yok ise özellikle chip herhangi sorun olmaz.Taktığımız kitte turbo araclar için 2.5 bar map sensörü var.Bunun yanında silindir basına 60 hp ye kadar destekleyen enj. var.Kalibrasyon konusunda ise iş aracın benzinli haline kalıyo.Eğer benzinli hali düzgün ise kalibrasyon yolda sürüş esnasında yapıldığı için program direkt olarak benzinli halinden az miktarda zengin yürüyecek şekilde kendini ayarlıyor.Tabikide görsel olarak bir cihaz yardımıyla afr yi ayarlamak herzaman daha iyi olur ama programın kalibrasyonun kaliteli olması ve programı yapan kişin teknik bilgisi bu anlamda ön planda.bnece eger arac sıkıntısız ise yani benzinli hali düzgün ve herhangi bir modifikasyona maruz kalmamaıs ise hiç bir problem olmaz.
    2.5 bar MAP sensörü MPX serisimi? Kitin markası nedir acaba?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mrtcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta aldığım Focus'un 11lt/100km yakması sebebiyle LPG taktırmaya götürdüm, 2 araba gittik, Impreza'yı LPG'cinin önüne bile çekmedim, biri resim çeker yalan uydurur rezil olurum diye
    2.5 bar MAP sensörü MPX serisimi? Kitin markası nedir acaba?

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sulhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw alması binmesin subaruyu anmasın hem sıkıcak hemde parasına kıyamıycak gitsin şahin alsın...reno 9alsın toros alsın...kartal alsın 87 eskı kasa doğan alsın ama subaru almasın adını anmasın lpg takanlarıda kınıyorum onlarda arabalarına satsınlar..utansınlar!!!! darlandım bee

Araba adamın değil mi? Basmış parayı almış mı? O halde bize ne kınamak düşer ne de onlardan utanmalarını beklemek. Tabiki bu yazdıklarını impreza ya lpg taktıranlar için söylemişsen. Fakat lpg kullanan herkesi ne kınama hakkın var ne de utnamasını beklemek. Aracımda lpg var evet. Ve km de 150krş yakıyorum şu anda. hemde klimam hiç kapanmıyor. Aracım da Astra. Şimde bence sen beni ya da diğer lpg kullanıcılarını kınamak yerine, bizi bu hale düşüren başımızdakileri kınasan ve onların utanmasını beklesen daha doğru bir iş yapmış olacaksın.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba adamın değil mi? Basmış parayı almış mı? O halde bize ne kınamak düşer ne de onlardan utanmalarını beklemek. Tabiki bu yazdıklarını impreza ya lpg taktıranlar için söylemişsen. Fakat lpg kullanan herkesi ne kınama hakkın var ne de utnamasını beklemek. Aracımda lpg var evet. Ve km de 150krş yakıyorum şu anda. hemde klimam hiç kapanmıyor. Aracım da Astra. Şimde bence sen beni ya da diğer lpg kullanıcılarını kınamak yerine, bizi bu hale düşüren başımızdakileri kınasan ve onların utanmasını beklesen daha doğru bir iş yapmış olacaksın.

tunacan güzel yazmışsın

ve yeni konu açmıyım bu kadar güncel konuda yazıyım lpg yede zam gelmiş 1,69 dan 1,74 e çıkmış ....
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hükümete söyleyelim LPG açılımı yapsın

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin araban astra eyv gayet normal takman,corolla gayet normal takması veya hundai gayet normal lpg takması.sulinin hyundaisi vardı lpgli ama gt side vardı tüplü ama NX marka tüp...subaruya tartarini,atiker,vs marka tüp uymaz NOS,NX vs bu marka tüpler olur...2 tezat yanyana geldiğinde herkesin tepki vermesi çok normal...

toyotasupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    millet ne arabalara lpg taktırıyor.subaruyada olur yani alacak olan şahıs kesesini düşünüyorsa taktırır....bence olabilir devir iktisat devri....
    34 AH 6410

PRİMERA GT NİSMO.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı toyotasupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet ne arabalara lpg taktırıyor.subaruyada olur yani alacak olan şahıs kesesini düşünüyorsa taktırır....bence olabilir devir iktisat devri....
    devir iktisat devri yada keseni düşünoyrsan dizel alacaksın daha az yakacak

toyotasupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devir iktisat devri yada keseni düşünoyrsan dizel alacaksın daha az yakacak
    ya vatandaş hızı seviyorsa nasıl olacak dizel bi yerden sonra tıkanıyor...
    34 AH 6410

PRİMERA GT NİSMO.

TechTurkey M_PROJECT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ibooo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin araban astra eyv gayet normal takman,corolla gayet normal takması veya hundai gayet normal lpg takması.sulinin hyundaisi vardı lpgli ama gt side vardı tüplü ama NX marka tüp...subaruya tartarini,atiker,vs marka tüp uymaz NOS,NX vs bu marka tüpler olur...2 tezat yanyana geldiğinde herkesin tepki vermesi çok normal...
    ibo dogru demis , gazlanicak hizli gidecek arabalara takmanin manasi yok acikcasi . sacmalik . bineceksen al bin bi muddet benzinli al zevkini sat . uzun vade binerim hem gazlar hem az kayarim olmaz bence, yani arabana yazik .

ama normal araclar icin bence cok ideal , 2 hafta once trde idim . yazliga gittik arkadaslarla cesmede , donuste arabayla geldik . geldigimiz araba seat leon ve brc marka tup vardi . inanin 100tl ye ankaraya indik 4 kisi ve full bagaj . 10 15 gunde cesmede bindik 2 kere depo doldurduk ikisinide ben doldurdum yine 100tl verdim . acikcasi bu benzin fiyatlari ile ugrasilmaz. amac ulasim ve is gormekse bence cok mantikli lpg ye gecmek . ama dedigim gibi gazlanicak arabaya takmakta sacmalik , malina yazik .
    Straights are for fast cars, but turns are for fast drivers!

senna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başlık altında geyik yapmayın

ayrıca para adamın otomobil adamın ister lpg takar ister benzin döker yakar kimse onun kararını sorgulayamaz o karar verirse yapar vermezse yapmaz sonuçlarını o görür bu kadar basit
    körler sağırlar

gambit49 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi arkads yapmıstı ankarada kadir ilsay lpgnin sahibi kendisi yapmayı dusunursen lpg kiti olarka prins kullanmanı oneririm

mrtcn
    Misafir
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2.5 bar Absolute MAP sensörünü dünyada 2 firma üretiyor, ondan sordum. Piyasada satılan çoğu Gauge ve otomotiv endüstrisinde low-boost çalışan tüm içten yanmalı motor sistemlerinde MPX serisi Absolute MAP sensor kullanılıyor, bu sensör 2.5 bar absolute ölçtüğü için yaklaşık 1.5 bar boost ölçer (1 atmosfer'i zaten havada bulunan değer).

flexamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi arkadaşım prins marka lpg taktırdı. sorunsuz binior istediği gibi de yüklüo
    Rs Racing Garage
    MK2 Ford Focus Silver Bullet
    BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri

yavuz364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diyecek birşey yok, insan yurtdışındaki fiyatlara alıştıktan sonra türkiyeye gelince kafayı yiyor, arabaya ne yapıcağını bilemiyor, LPG nin bile en az yakanına bakıyor yani
    Quattro...Torukcars ARGE & Kulvar.info.tr

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi arkadaşımın arkadaşı bu yaz izmirde gördük gözümüzle, kız saab cabrio turboya taktırmıştı.. gayet de biniyodu kız yani zaten sonuçta sorunlu olsa nası binicek

highpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.5 bar Absolute MAP sensörünü dünyada 2 firma üretiyor, ondan sordum. Piyasada satılan çoğu Gauge ve otomotiv endüstrisinde low-boost çalışan tüm içten yanmalı motor sistemlerinde MPX serisi Absolute MAP sensor kullanılıyor, bu sensör 2.5 bar absolute ölçtüğü için yaklaşık 1.5 bar boost ölçer (1 atmosfer'i zaten havada bulunan değer).
    Kıtın markası TELEFLEX-GFI hollanda malı bir ürün.Map sensörüde 2.5 bar tfx olarak geciy.daha öncesinde 2.0 bar delphi kullanıyorduk suan hollanda bu map sensörüne dönüş yaptı

Burak VTEC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın bir arkadaşım da sırf görüntüsü ve boxer motor sesi için Subaru almak istiyordu ama ***** öğrenci olduğumuzdan benzini de harçlıklardan aldığımızdan dolayı 2002 wrx alıp lpg taktıracaktı.Güç bela ikna ettim 2006 model 2.0r aldık sti spoyleri ve yay zaten vardı bizde karbon kaput,oz ultraleggera 18 sarı jant birde hks egzozla orta boru aldık ve prince lpg taktık mutlu mesut biniyor şimdilik Arkadaşınıza da benzer bir yol önerebilirsiniz.Bütçe uygun değilse de 1.5r lara yönelebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gercekten bazı arkdaşların yazdıkları şaka gibi tamamen bilinçsizce kulaktan duyma bilgilerle yazılmış bakın tr de 8 tane lpg li ferrari warken dünyanın hiçbir ülkesinde lpg ye bizim kadar süpheyle bakan yokken siz benzin e 4.5 verin performans deyin bakın teleflex marka verdim ama bir sorun aracın performansının düşmemesi konusunda garanti veriyor ilerleyen zmanlarda yurt dışında bir bakın bakalım kaç tane subaru da war zaten teleflex markası volvo ve subaruya istendiğinde fabrika çıkışı bile takıyor.2007 yılının en hızlı aracıda lpg li bakın 5 sene olmuş nerdeyse o yüzden boş yere sıkmayın araştırın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)