User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
145 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Vernik ve Sim Seçimi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simi vernige degilde baz kat boyaya karistirirsaniz bir sorun olmaz. Ama simi ekstradan katiyorsaniz mutlaka ama mutlaka biraz ekstradan boya yaptirin kendinize ve formulde neyden nekadar koydugunuzu mutlaka bir yere yazin kaybetmeyin. Efekt serisinden kullanacasiniz anladigim kadariyla E ile baslayan sedef ufak katkilardan
    kendim boya stickerı hazırlattım zaten oraya yazıp yapıştıracağım, evet o ufak sedeflerden... kafamı karıştıran o sim olayı zaten verniği de çözdük çünkü...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sectigin renk hakkaten koyu 55 serisi icin 2 farkli siyah tonundan elde ediliyor. 90 seri su bazli icin ise tek komponent 255 verniklede bence gayet guzel cam gibi olur. Sim icin ise o rengi bence calismak ve uygulamak lazim cunku nasil duracagini gormeden hayal etmek bence cok zor.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracımın orj boya markası da glasuritmiş zaten aracı kazırken boyanın altından çıktı bagajda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bunun aynısı çıktı ben de tekrar hazırlattım rengi yazık yapıştıracağım...

orj rengi Nero Sideral met. MAS 906/C

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet simdi direk cikarrti orjinal rengi. Sizin orjinal rengin icinde metalde varmis metalik bir siyah. Su an uygulayacaginiz renge cok az sedef uygulanarak bence cok guzel sonuclar elde eldilir. Dogru sedef rengini bulmak lazim ama
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam rengin orj.i güzeldir mutlaka ama ben üzerinden tam 7 kat kazıdım sonradan atılan katlar rezil ötesi oldu, bildiğin tofaş fümesi gibi, ben orj rengi hiç göremedim maalesef....

peki 1kg içine ne kadar sim katılması mantıklı olur, güneşli havada biraz sim belli olsun yeter

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O rengi calismadan soylemek biraz zor, sizin aklinizdaki rengi bulmak icin en azindan bir panel calismasi yapilmasi lazim. 100 gr boya yapip icine azar azar girerek denemek en mantiklsi olur.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

istediğim ton budur...

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır boya vernik hakkında bilgili birisini bulmuşken aklıma takılanlara sorayım;

2002 kodlu vernikte pasta yapılamamasının sebebi nedir ? çok sert olması mı ?
    2002 veya benzer özellikteki vernik şuan herhangi bir markada seri üretimde kullanılıyor mu ?

Bazı Nissan GT-R lerde özel bir boya kullanılıyordu çizilmeye karşı dayanıklı aynı vernik mi ? (Yanlış hatırlamıyorsan gri renkte bu seçenek vardı)

Fabrika boyaları dahil yeni nesil çoğu araçta portakal kabuğu görüntüsü (vernikteki dalgalanma) var, yeni nesil araçlarda daha çok var bunun sebebinin çevreye daha zararsız olduğu için su bazlı vernik kulanıldığında ötürü olduğunu söylüyorlar sizin fikriniz nedir ?

Konuyu dağıtıyorsam kusuruma bakma abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok yok çok güzel konu oldu, ben de çok yararlandım yarın akşam boyaya gireceğiz, kullandığım ürünler hakkındaki yorumlarımı da yazarım sonrasında...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır boya vernik hakkında bilgili birisini bulmuşken aklıma takılanlara sorayım;

2002 kodlu vernikte pasta yapılamamasının sebebi nedir ? çok sert olması mı ?
    2002 veya benzer özellikteki vernik şuan herhangi bir markada seri üretimde kullanılıyor mu ?

Bazı Nissan GT-R lerde özel bir boya kullanılıyordu çizilmeye karşı dayanıklı aynı vernik mi ? (Yanlış hatırlamıyorsan gri renkte bu seçenek vardı)

Fabrika boyaları dahil yeni nesil çoğu araçta portakal kabuğu görüntüsü (vernikteki dalgalanma) var, yeni nesil araçlarda daha çok var bunun sebebinin çevreye daha zararsız olduğu için su bazlı vernik kulanıldığında ötürü olduğunu söylüyorlar sizin fikriniz nedir ?

Konuyu dağıtıyorsam kusuruma bakma abi.
    Cizilmeye karsi direncli vernikler mercedesin siyah arabalarinda kullaniliyor.

Ayrica mesela sole diyim sadece markaya ozel uretilen verbiklerde var mesela lexus un birbmodelinicin gibi gibi..

Vernik tam olarak su bazli olamaz ama VOC "volatile organic compound" olur buda icerigindeki dogaya zararli maddelerin cevre kanunlarinin belirledigi sinirlarin altinda olmasidir. Portakallik tamamen ureticinin ve musterinin talepleri veya istegi dogrultusunda olan bir seydir. Bu bahsettigimiz ve maseratiya uygulanacak olan 255 verniktede cok tatli hafif hafif olacaktir.

255 vernikte asil onemli olan ilk kati hizli gecip, 2. Katta dolgulu atmaktir biraz daha uygulamaya dondu olay ama kusura bakmayin

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yok çok güzel konu oldu, ben de çok yararlandım yarın akşam boyaya gireceğiz, kullandığım ürünler hakkındaki yorumlarımı da yazarım sonrasında...
    Abi bende heycanla sonucu merak ediyorum.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cizilmeye karsi direncli vernikler mercedesin siyah arabalarinda kullaniliyor.

Ayrica mesela sole diyim sadece markaya ozel uretilen verbiklerde var mesela lexus un birbmodelinicin gibi gibi..

Vernik tam olarak su bazli olamaz ama VOC "volatile organic compound" olur buda icerigindeki dogaya zararli maddelerin cevre kanunlarinin belirledigi sinirlarin altinda olmasidir. Portakallik tamamen ureticinin ve musterinin talepleri veya istegi dogrultusunda olan bir seydir. Bu bahsettigimiz ve maseratiya uygulanacak olan 255 verniktede cok tatli hafif hafif olacaktir.

255 vernikte asil onemli olan ilk kati hizli gecip, 2. Katta dolgulu atmaktir biraz daha uygulamaya dondu olay ama kusura bakmayin

Abi bende heycanla sonucu merak ediyorum.
    yok abicim ne kusuru, bulduk seni etinden sütünden yararlanmak lazım

ilk katı hızlı geçip 2. katı dolgun geçecek bunu yazdım... peki fırın sıcaklıklarını ve de katlar arasında ne kadar beklemek lazım onları da söyleyebilir misin? ben bu işlerden yıldığım için artık insiyatifi ustaya bırakıp risk almak istemiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2002 vernik icinde sunu soyliyim pasta yapilamaz.dedim ama yapilir yapilmazdegilm ama uygulama esnasinda ortamin olabildigince tozsuz bir ortam olmasi lazim. Toz geldimi diger verniklerde hemen yuksek kumla zimparalayip pasta yaparsin 30 dk da bitirirsin ama bunda toz geldimi kademe kademe kumu yukselticen sonra sungerle degil kece ile pasta yapican. Yani toz basina min 1 saat. Herhangi bir yanlis anlama olmasin yapilamaz degil.

Vernik icin ilk hizli gecilip, ardindan hic beklemeden 2. Dolgulu kati atmak lazim. Firin sicakligi uygulamada 20 olsa olur kurutma esnasindada 60 derece olsun. Misler gibi olur usta daha onceden bu malzemeleri kullanmis birimi ?
    74 model sehpa...

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkur ederim bilgiler için.

Ön hazırlık - Astar - Boya - Vernik... bu konularda detaylı bilgiler veren bir konu açsanız çok iyi olur gerçekten, çok fazla eksik yanlış bildiğimiz şeyler var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2002 vernik icinde sunu soyliyim pasta yapilamaz.dedim ama yapilir yapilmazdegilm ama uygulama esnasinda ortamin olabildigince tozsuz bir ortam olmasi lazim. Toz geldimi diger verniklerde hemen yuksek kumla zimparalayip pasta yaparsin 30 dk da bitirirsin ama bunda toz geldimi kademe kademe kumu yukselticen sonra sungerle degil kece ile pasta yapican. Yani toz basina min 1 saat. Herhangi bir yanlis anlama olmasin yapilamaz degil.

Vernik icin ilk hizli gecilip, ardindan hic beklemeden 2. Dolgulu kati atmak lazim. Firin sicakligi uygulamada 20 olsa olur kurutma esnasindada 60 derece olsun. Misler gibi olur usta daha onceden bu malzemeleri kullanmis birimi ?
    açıkçası glasurit kullanmamış daha önce, ama tanıdığım güvendiğim bir ustadır, teknik bilgileri verdikten sonra uygular diye düşünüyorum, sitesinden karışım oranlarını bile kendim yazdım ben karıştıracağım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya bir konuda yazicam demistim hepte aklimda ama bu aralar is olarak asiri bir yogunluk var uzerimde oyuzden birturlu firsat bulamadim
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkur ederim bilgiler için.

Ön hazırlık - Astar - Boya - Vernik... bu konularda detaylı bilgiler veren bir konu açsanız çok iyi olur gerçekten, çok fazla eksik yanlış bildiğimiz şeyler var.
    evet bu konularda çoğumuz çok bilgisiziz, arabayı veriyoruz, atıyorum 15 gün sonra alıyoruz boyadan önce 'oh mis gibi olmuş ustam eline sağlık' diyoruz, sonra yıkadıkça baktıkça inceledikçe bin tane hatasını görüyoruz... ama afedersiniz de eşşeklik bizde, ne hangi ürünleri kullanıyorsun diyoruz, ne hangi marka vernik atalım diye konuşuyoruz... piyasada 40 tl boya, 20 tl'ye vernik var... glasurit ortalama 5 katı bu fiyatların...

tamam detailing güzel iş, ben de dünya kadar malzeme aldım Meg den, yaptım güzel olmadı mı oldu, ama istenen parlaklıklar için kesinlikle iyi kaliteli bir boya ve vernik şart... fırsatını bulmuşken iyisi olsun istedim ben de... imkanı olan ürünleri de uygulamaları da iyi araştırsın, kesinlikle kendini boyacının kıllı göğüslerine bırakmasın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkçası glasurit kullanmamış daha önce, ama tanıdığım güvendiğim bir ustadır, teknik bilgileri verdikten sonra uygular diye düşünüyorum, sitesinden karışım oranlarını bile kendim yazdım ben karıştıracağım...
    Abi superr, hatta su siteyide veriyim butun urun ozellikleri, karisim oranlari, optimum kuruma sicakliklari, flash of sureleri vs herseyi bulabilirsiniz.

techinfo.glasurit.com/tr_TR/PKW/index.html
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler ben de bu siteden bakıyorum bütün teknik detaylara

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)