User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
85 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Fırın boya ile normal boya arasında ne fark var?

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben firinda boyatirim basindan konusurum veririm farkini sokarim firina,

Ama usta iyi olduktan sonra yerleri islatti kapilari kapadiysa ufo vs isittiysa disari fani varsa olur neden olmasin, lakin bu sogukta toz toprakta boyadiysa rente car boyasin dursun o..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu boya işiyle çok uğraştım hatta konularım bile var, sana tavsiyem artık bu katı astar gibi kullanmak, komple arabayı zımparalatıp fırında boya + vernik attırman...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklemedeyim artık hafta sonuna kadar beğenmezsem teslim almayacam aracımı. Eksperlede görüşecem yarın arayıp benden onay almadan kesinlikle ödeme vs yapılmaması konusunda.. Bakıcaz bakalım kısmet artık kimsenin hakkı kalmaz kimsede bu dünyada olmadı öteki dünyada.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Firinin filtreleri pis diye bile icerde toz oluyor oluyorsa varsin siz dusunun acik alanda boya atmayi. Yazmiyim yaMiyim dedim ama bu boyqci arkadasimiz. Boyle boya yapiyorsa alt zemin hazirligini nasil yapiyor merak ettim kesin suyla sabunla zimpara kolay olsun diye birde oyle yapiyordur. Ohhh sonra birsey olursa gel ben burdayim garantileri
    74 model sehpa...

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fırında boya yapılırken bile şartlar uygun değilse filtreleri değişmemiş düzgün bakımı yapılmamış ise boyada hatalar oluyor, gerisini sen düşün artık.

Dükkanın içinde az ışıkta ufak hataları görülmeyebilir ama yarın güneş altında çok canını sıkar tabi birde düzgün kurumadığı için hele bu mevsimde o boyadan çok şey beklememek lazım.

Yarın yanına gidince bol keseden sallıcak yok ben büyük ustayım bizde hata olmaz diye sen bi kaç hata gösterince onlar birşey değil zımpara pasta ile hallederiz diyecek daha olmadı sen biraz böyle kullan tekrar boyarım ben para almadan diye başından atmaya bakıcaktır., Allah yardımcın olsun.

Ben mesajı yazana kadar işin ehlide (SULTANOGLU) yazmış zaten, paranı kurtarabilirsen şanslısın.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Macunun kuruması için 15-20 gün beklediyseniz aracınız 1 senede boyanmıştır herhalde ?

Eşin ehli bir ustaysa ve kullanılan malzemeler kaliteli olduktan sonra hiçbir sıkıntı olmaz endişe yapmayın bence...
    6 ay sürdü boya işlemleri kara kışa geldi macun işi o yüzden beklettim mekan bizim di sıkıntı olmadı , 3 kere tavan boyattım tekrar tekrar kazıtarak. içime sinsin de isterse 2 sene sürsün.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hi strese sokmayacam kendimi beğenmezsem dediğim gibi verdiğim vekaleti iptal ettirip kendi hesabıma alıcam kasko parasını. Sonra beni memnun edene kadar alamaz parasını. Hiç olmadı giderim başka yerde bir kere daha boyatırım o parayla.
    Üstüne kalanı veririm yine kendisine.
    bn sorularına cvp verıyım.
    1 vekaletı verdın mı vekalet ısleme gırer.sen sonradan ıptal etsen bıle sıgortayada ıptal belgenı yollaman lazım.aslında vekalet vermek zorunda deılsın.
    2.boyacı ıyı olur ıstedıgı kadar fırında boyasın fark olmaz.
    3.dısarda boyamayla fırında boyamanın farkı aydınlatma ve tozdur.
    dısarda yeterınce ısık olmayabılır tozda cok olabılır.
    ama fırındada toz olabılır.
    zımpara tozları alabılır ama en kotu ılk kat vernıgın uzerınde toz olmamalıdır.

bnm calıstıgım servıste fırın var ama oyle bır durum oluyorkı dısardada boya attıgımız oluyor yanı cok takılmamak gerek adam yapıcam dedıyse bırak yapsın.ama kotu yaparsa tabıkıde hatalarını soylemekte ozgursun.

ınsallah ıstedgın gıbı olur.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yarın direk arıyorum eksperi hatta gerekirse verdiğim vekaletide şimdiden iptal edicem, kendi hesabıma yatırılmasını talep edicem yatırılacak ücretin. Dediğiniz gibi belki birr hafta sonra bir yıl sonra sıkıntı çıkaracak. Boya bu her yıl yapılan bir şey değil sonuçta

tunceR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaça boyatıyosun arabayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Firinin filtreleri pis diye bile icerde toz oluyor oluyorsa varsin siz dusunun acik alanda boya atmayi. Yazmiyim yaMiyim dedim ama bu boyqci arkadasimiz. Boyle boya yapiyorsa alt zemin hazirligini nasil yapiyor merak ettim kesin suyla sabunla zimpara kolay olsun diye birde oyle yapiyordur. Ohhh sonra birsey olursa gel ben burdayim garantileri

Suyla zımpara yapmak zararlımı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bn sorularına cvp verıyım.
    1 vekaletı verdın mı vekalet ısleme gırer.sen sonradan ıptal etsen bıle sıgortayada ıptal belgenı yollaman lazım.aslında vekalet vermek zorunda deılsın.
    2.boyacı ıyı olur ıstedıgı kadar fırında boyasın fark olmaz.
    3.dısarda boyamayla fırında boyamanın farkı aydınlatma ve tozdur.
    dısarda yeterınce ısık olmayabılır tozda cok olabılır.
    ama fırındada toz olabılır.
    zımpara tozları alabılır ama en kotu ılk kat vernıgın uzerınde toz olmamalıdır.

bnm calıstıgım servıste fırın var ama oyle bır durum oluyorkı dısardada boya attıgımız oluyor yanı cok takılmamak gerek adam yapıcam dedıyse bırak yapsın.ama kotu yaparsa tabıkıde hatalarını soylemekte ozgursun.

ınsallah ıstedgın gıbı olur.
    yani usta işinin ehli ise sıkıntı olmaz diyorsunuz yanlış anlamadıysam? Yamuk yapacağını sanmıyorum adamın zaten ama yanında çalışan eleman yok fırın parası vermez kasko vs deyince midem bulandı bi kere. Ustayada sordum fırının tek avantajı çabuk kuruması başka bir farkı yok iş boyayanın ustalığında dedi. Görücez bakalım ama dediğim gibi endişe ettiğim bir yıl sonra iki yıl sonra boyada sorunların oluşması. O zaman hakta arayamam gidipte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tunceR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaça boyatıyosun arabayı
    Kasko karşılıyor zaten. Kaput bagal maşbiyeldeki ezikleri vs karşılamıyordu kasko onlarıda 250 liraya anlaştım düzeltmesi boyası vs dahil. Ekstra ücret istemeyen yerlerde vardı ama araştırdım bu ustayı tek geçti herkes

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani usta işinin ehli ise sıkıntı olmaz diyorsunuz yanlış anlamadıysam? Yamuk yapacağını sanmıyorum adamın zaten ama yanında çalışan eleman yok fırın parası vermez kasko vs deyince midem bulandı bi kere. Ustayada sordum fırının tek avantajı çabuk kuruması başka bir farkı yok iş boyayanın ustalığında dedi. Görücez bakalım ama dediğim gibi endişe ettiğim bir yıl sonra iki yıl sonra boyada sorunların oluşması. O zaman hakta arayamam gidipte.
    bak kardesım durum sudur.
    2 sene sonra neden boyanda sıkıntı olur.
    kaputun degısıcektır .ama degısmemıstır onarım olmustur 3-4 mm macun cekılmıstır macun ılerde catlayabılır boyanın kusuru yoktur.
    yada her parcan sıfır macunludur boyan kotudur vernıgın ıyı deıldır matlasır.
    boyan ıyıdır boya atan tabanca tam polarıze olamıyordur dalgalanmalar olabılır.
    yada hersey ıyıdır boyacı kotudur.
    bn cok boyacı gordum hepsının teknıgı farklı farklı.
    macuna ne kadar gec sulu zımpara yaparsan bana gore o kadar ıyı.
    macuna yapıldıysa astar ona gore secılmelı
    astar guzel yoklama ve zımparası yapılıp.
    boya tam kararında gereklı ekıpmanlarla karıstırılıp duzgunce atılmalı mumkunse
    her kat arasında 1 -2 saat beklenmelı.
    vernık atılacak boya ıse vernık ılkten parlatıcak sevıtyede atılmamalı.
    ınce ınce yapılan ıs guzel olur.
    hadı bismillah diyip 5 dakıkada yapılan boya olur ama mukemmel olması ıcın sans lazım.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suyla zımpara yapmak zararlımı ?
    Emisli zimpara makinyse yapmak yem daha kolay hemde daha puruzzsuz yuzey elde edersin. Suyla zmpara olayi kadar amelasyon bisey yok. Su ordan burdan kayar girer suyun girmeyecegibyer yok. Bunlari goze almak buyuk risk.

Ha anlarim astar zimparasinda kenarinkoseyi islak alirsin ama onundanyoku var fine mcro fine 3m sunger zimpara ne gune duruyor. yani isin ozu suyla zimapa alt zemin hatalarina neden olabikir.
    Dostum nasil bisey olmaz acik alanda boyami atilir adam istedi kadar iyi olsun usta olsun tozu nasil engelliycek ? Firinin icinde olan toz acik havada olanin 100de biri.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emisli zimpara makinyse yapmak yem daha kolay hemde daha puruzzsuz yuzey elde edersin. Suyla zmpara olayi kadar amelasyon bisey yok. Su ordan burdan kayar girer suyun girmeyecegibyer yok. Bunlari goze almak buyuk risk.

Ha anlarim astar zimparasinda kenarinkoseyi islak alirsin ama onundanyoku var fine mcro fine 3m sunger zimpara ne gune duruyor. yani isin ozu suyla zimapa alt zemin hatalarina neden olabikir.
    su ıle zımpara yapmaz ısen zımpara cızıklerıne el sallamak zorunda kalırsın.
    aslında zımpara su ıle deıl zımpara kaydırıcıyla yapılır oda bildiğimiz prilin yandan yemişi zaten.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su ıle zımpara yapmaz ısen zımpara cızıklerıne el sallamak zorunda kalırsın.
    aslında zımpara su ıle deıl zımpara kaydırıcıyla yapılır oda bildiğimiz prilin yandan yemişi zaten.
    Zimpara cizigi kalmamasi izin kademeli zimpara yapicaksin bunu ben sana anlatmiyim istersen cunku boyaciyim diyorsun. 5 orbitli makineyle baslayip ve sonra 2,5 orbitli makinayla 80 120 240 320 400 bu kumlari gecersen zimpara cizigi falan hayatta olmaz.

Ayrica macuna su ile zimpara yapilmaz macun sunger gibidir suyi emer goZeneklerine su girer. Su ile illaki zimpara yapicam diyorsanda astar z Imparasini yaparsin.

Emisli makine hem daha puzuruzzuzz yuzey elde edersib, hemde sulu zimparanin pisligini temizlemek zorunda kalmassin.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zimpara cizigi kalmamasi izin kademeli zimpara yapicaksin bunu ben sana anlatmiyim istersen cunku boyaciyim diyorsun. 5 orbitli makineyle baslayip ve sonra 2,5 orbitli makinayla 80 120 240 320 400 bu kumlari gecersen zimpara cizigi falan hayatta olmaz.

Ayrica macuna su ile zimpara yapilmaz macun sunger gibidir suyi emer goZeneklerine su girer. Su ile illaki zimpara yapicam diyorsanda astar z Imparasini yaparsin.

Emisli makine hem daha puzuruzzuzz yuzey elde edersib, hemde sulu zimparanin pisligini temizlemek zorunda kalmassin.
    boyacı deilim yanlış anlaşılmasın .
    bnde sulu zımparaya karsıyım dedıgın gıbı sunger gıbı emer aylar sonra dısarı verır macun emmesı denılen sey budur.catlak catlak olur.
    ama kademelı olarakta olsa o zımpara ısı 800 e kadar kuru 800 den sonra en az 1500 e kadarda sulu olmalı .

sanırım goruslerımızın karsıtlıgı surdan gelıyor.
    bn hurda sayılabılıcek kıvamda kaporta aksamının duzeltılmesınden bahsedıytorum yanı macun yemesı gerekn parcadan.

sende daha az hataları olan duzgune yakın kaporta aksamından bahsedıyorsun sanırım.

No coffee!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    boyacı deilim yanlış anlaşılmasın .
    bnde sulu zımparaya karsıyım dedıgın gıbı sunger gıbı emer aylar sonra dısarı verır macun emmesı denılen sey budur.catlak catlak olur.
    ama kademelı olarakta olsa o zımpara ısı 800 e kadar kuru 800 den sonra en az 1500 e kadarda sulu olmalı .

sanırım goruslerımızın karsıtlıgı surdan gelıyor.
    bn hurda sayılabılıcek kıvamda kaporta aksamının duzeltılmesınden bahsedıytorum yanı macun yemesı gerekn parcadan.

sende daha az hataları olan duzgune yakın kaporta aksamından bahsedıyorsun sanırım.
    Alt zemin icin macun + astar prosesleri icin bence max 2,5 orbitle p400 yeterli olur. O geri kalan cizikleri cok net otomobil boyalari orter. Senin dediginde vernik ustunden toz almak trizac 1500 ile ve devami dimi ? Hafif islatacagim ve toz alicaggim.

Derin hasarlardada takozla yapilmasi gerekki ama tabikide yine kuru olarak. Macuna kesinlikle ama kesinlikse su degmemesi lazim. Aynen senin dedigin gibi araba boyanir gider sonra alttan baslar sayamayacagim kadar boya problemleri.
    74 model sehpa...

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fırında bile hatasız araba çıkmazken,bu kış kıyamette tükanda araba boyamak kurutmak..günler sürer. 4-5 gün geçse bile boyaya tırnak atın tırnagınız içeri girer...

Fırın dışında boyatmayın...düşün parasını.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)