User Tag List

Sayfa 199/300 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
5687 sonuçtan 3.763 ile 3.781 arası

Konu: Car care ürünleri hakkındaki her türlü soru buraya...

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç yeni boyandığı için bence öncesinde bir hare giderici ve cila uygulansın polisaj makinesi ile mümkünse meguairs tan şaşmamak lazım.

Hare giderici için meguiars 205 cila olarak ta m66 öneririm.ama dediğim gibi bunları bir uygulama merkezinde uygularsan bir defaya mahsus çok daha iyi olur.

Bunun dışında aracının kendi şampuanı olsun yıkamacıda bile onunla yıkat kovada hazırlayıp yıkarlar.Kullandıklarım içinde en güzeli meguiars ultimate wash & vax 1,5 litresi 35 40 tl arası ama cilanın parlaklığını koruyor.bir diğer önerimde sürekli hızlı cila atmak yerine aracı 2 günde bir silmen bunu da şu şekilde yaparsan aracın sürekli parlak kalacaktır. Yine meguiars ın M34 diye bir ürünü ile yapacaksın.ürün sıvı bir sprey şişeye boşaltıp yüzeye sıkıyorsun ve pamuklu bir bez ile bastırmadan siliyorsun.(bu ürünü amazonda ucuza bulabilirsin).

ped e elince meguairs ın pedlerini parçalanmadan uzun süre kullana bilirsin.hızlı cila Atas ın Croos adlı ürünü ortalama bir sonuç verir fiyatı da 15 20 tl arasında. yüzeye püskürtüp mikrofiber bez ile siliyorsun. bezleride 3M yada gene meguiarstan seçebilirsin.

Ken_Block - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aracım yeni boyandı.
    boyasını artık korumak ve sürekli parlak tutmak istiyorum.

misal nxt gibi gibi ped'le atıcam, micro fiber bezle silicem, 3-4gün sonra arabam kirlendi yıkatıcam ardından xx markanın sprey hızlı cilasıyla parlaklığı arttırıcam, daha canlı tutucam vs. gibi.

ucuz, parlaklık ve pratiklik istediğim.

bana lazım olacak parçalar da ped,microfiber bez ve önerceğiniz ürünler.

fiyatları ile yazabilecek varsa uygun ise dediğim gibi alırım toptan tümünü.
    aracın boyandıktan sonra ne kadar zaman geçti?

1 ila 1,5 ay araca dokunmaman lazım aracın üzerindeki boya gaz atıyor olduğundan üzerine cila atmanız sakıncalıdır..
    Üzerine cila atarsanız boya hala gaz çıkarmaya devam efer fakat cilanız üzerinde küçük balon patlamaları meydana gelir..

playhard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    finishing pedinin ölçüsünü neye göre seçmeliyim? polisaj mak 180 mm tabla var 150mm ped taksam sorun olur mu?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı playhard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    finishing pedinin ölçüsünü neye göre seçmeliyim? polisaj mak 180 mm tabla var 150mm ped taksam sorun olur mu?
    180mm tablaya 150mm ped takarsan kenarları kıyıları köşeleri çok şahane tıraşlarsın

Ped büyük tabla küçük olacak. Yani 150mm ped için 125 mm tabla alman lazım.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 aylık opak renk jetta için + deri koltuk için , neler yapılabilir, nasıl bir bakım,koruma uygulanabilir ? Hangi ürünler kullanılabilir.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı h.savas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni konu açmadan burdan devam edeyim dedim..
    en baştan söyleyeyim uygulamayı meg.sarı pedi ile elle uygulamayı düşünüyorum (makinam olmadığı için)
    aracımdaki hareler için m205
    çizikleri için ise ; m101 - m105 - m85 veya srp düşünüyorum sizce çizikler için hangisini almalıyım,son kat için de ultimate quick düşünüyorum ve autoglym limon kokulu kauçuk yenileyici nasıldır tavsiye edermisiniz...
    ve sıralamayıda; yıkama - kil - m205 - çizik giderici(artık hangisi olursa) - ultimate quick olarak düşünüyorum
    sizce malzemeler ve sıralama doğru mu...
    güzelce yıkama
    bol sulu kil uyguması
    ben 105 kullandım tam memnun kalmadım 101 kullanın bende 101 ile devam edicem
    205 hare giderici
    66 cila uygulaması
    ultimate quick babalr gibi olur

101 veya 105 i uygularken çok yavaş ilerleyin hızlı ilerlerseniz tam randuman alamıyorsunuz tecrube ile sabit
    Dr.Ecu AntaLya

mstfcn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar Sonaxın hızlı cilası nasıldır bal rengi 106m var.
    Islak,parlak bir görüntü istiyorum.Daha önce hızlı cila kullanmadım.Kullananlardan görüş almak istiyorum.

focus musty35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    el ile yapılcak uygulama hafıf cızık ve parlaklık ıcın ne kullanmam gerekır

canpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya arkadaşlar mequiars ürünlerinden yıkama şampuanı şu sarı olandan kullanıyorum fakat berbat bi kokusu var sanki ıslak bırkılmış paspas gibi kokuyor.. daha güzel kokulu bi şampuan tavsiyeniz varmı yada johnson's baby şampuan la yıkasam acaba nasıl olur?

poseidon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın arka koltuğunda arabayı satın aldığım öküz arkadaşım damacana ile su taşımış.
    Dolayısıyla koltuklarda üstündeki kirle birleşerek lekeler kalıyor.
    Siliyorum hatta turtle wax koltuk temizlik ürünü ile temizliyorum önce temizleniyor
    ama sonra kuruyunca tekrar leke kalıyor.

Ne önerirsiniz?
    illa detaylı iç temizliğe mi girmem gerekiyor.
    Bu arada koltuklar E46 ların standart açık gri kumaş koltukları.
    "Laf ağızdan çıkana kadar sizin esirinizdir. Çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz."

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı poseidon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın arka koltuğunda arabayı satın aldığım öküz arkadaşım damacana ile su taşımış.
    Dolayısıyla koltuklarda üstündeki kirle birleşerek lekeler kalıyor.
    Siliyorum hatta turtle wax koltuk temizlik ürünü ile temizliyorum önce temizleniyor
    ama sonra kuruyunca tekrar leke kalıyor.

Ne önerirsiniz?
    illa detaylı iç temizliğe mi girmem gerekiyor.
    Bu arada koltuklar E46 ların standart açık gri kumaş koltukları.
    Kirin tekrar kusmaması için vakumlu süpürgeye kiri iyice çekip ardından hemen kurutmanız gerekiyor eğer kurutmassanız kir tekrar kusar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar mequiars ürünlerinden yıkama şampuanı şu sarı olandan kullanıyorum fakat berbat bi kokusu var sanki ıslak bırkılmış paspas gibi kokuyor.. daha güzel kokulu bi şampuan tavsiyeniz varmı yada johnson's baby şampuan la yıkasam acaba nasıl olur?
    MOR NXT modelini kullanın derin derin içinize çekin miss ler gibiii
    Dr.Ecu AntaLya

canpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hımm..elimdeki bitmek üzere..bu sefer de nxt yi deneyeyim bakalım.. bu bebe şampuanıyla yıkama olayı nedir bilen varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu haftasonu detailing'e başlangıç yapmak istiyorum ben de. Aracımızı sıfır aldık ilk bir kaç ayı dışında kapalı otoparkta durdu hep.
    Yapmak istediğim 3 şey var.
    Bunların ilki kil, marka model ne kadar farkeder ve nereden almak mantıklı bilmiyorum. Uygulama yöntemi hakkında birkaç video izledim yapmadan önce daha detaylı araştıracağım.

Diğeri ön taraftaki camların üstündeki tutulacak yerde yolcu tarafında siyah kir izleri var. Babamın yıllardır alışkanlığındır hep ordan tutar yol boyunca. Sonax çok amaçlı iç temizlik ürününü uygulamayı denedim mikrofiber bez ile çıkmadı.

Son olarak da aracın paspasları normale göre zaten küçük ve 4 tane vidamsı plastik şey ile sabit kalıyor. Yıkarken "sevgili" yıkamacılar cart diye çektiklerinden o sabit tutanlar kayboldu doğal olarak. Dolayısıyla paspas altındaki bölge de ciddi olarak kirli ve yıpranmış bir halde. Oraya ne yapabilirim.

Elimde sadece Sonax Xtreme Nano - Araç İçi Temizleyici var.

Sonax ya da meguiars'ın quick detailer'ı yanında mavi kil alsam iş görür mü?
    Başka önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.
    Hatta Ankara'da malzemeleri elden teslim alabileceğim bir yer varsa daha da sevinirim.

BerkayKamaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu akşam kışa hazırlık arabaya polisaj yapmayı düşünüyoruz.
    Elimde olan malzemeleri aşağıya yazıyorum. Bana kullanım sırasını ve pastadan sonraki ürünleri ne kadar bekletmemiz gerektiğini doğru bi şekilde yazabilecek birileri varsa sevinirim

Meguiars M85
    Meguiars M82
    Meguiars M21
    Meguiars M66
    Meguiars M34
    Poorboys Blackhole
    Fk1000p
    3m Kil

Makinamız Makita.
    Keçeyle giriyoruz çizikler konusunda pek sıkıntı yaşadığımız söylenemez ama tek sıkıntımız hareler
    Keçeler harici elimde waffle ped var ama sanırım işe yaramayacak. Araştırdığıma göre hareler için sert ped kullanılıyormuş ne kadar doğru bilmiyorum

ruzgar
    Misafir
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kirin tekrar kusmaması için vakumlu süpürgeye kiri iyice çekip ardından hemen kurutmanız gerekiyor eğer kurutmassanız kir tekrar kusar.
    doğru , ayrıca sürekli kusması kirin koltuktaki süngere ulaşması demek , koltuğu temizlerken halı fırçası fazla bastırmadan uygulayın, daha sonra elinizle koltuğa bastırıp çıkan köpüğün rengine bakın. apak çıkana kadar işleme devam edin.
    köpük beyaz bir şekilde çıkınca temiz bezle silip vakumladıktan sonra kurutun. eğer tekrar iz kalırsa bu su gölgesidir , yüzeysel silince de cıkacaktır

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanım sırasına göre yazdım, listeden malzemeleri bilerek eledim cila üstüne cila atmanın faydası olmaz aksine bulanıklaşır parlamaz.

3m Kil

Meguiars M85

Meguiars M82

Poorboys Blackhole

Fk1000p

Elindeki sünger pad hangi marka hangi sertlikte bilmiyorum ama hareleri-hologramları almakta faydası olur.

Yün padla çalışırken yüksek devire çıkıp biraz bastırarak çizikleri aldıktan sonra pasta yüzeyde azalmaya başlarken en son düşük devirle 800-600 civarı bastırmadan ürün bitene kadar çalışırsan hologram-hare lerin çok daha azaldığını görürsün.

Sercan AKCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen gün elle pasta cila attım.ama arabamda kılcal cizikler kaldı bu çizikleri ''elle'' hangi ürünü kullanarak giderebilirim.

emirhan sph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elle kilcal cizik cikartmak imkansiz denecek kadar zor tabi mayk taysin kadar guclu superman kadar cevik spiderman kadar atletik deilseniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)