User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: Yüksek devirde,LPG den benzine geçme sorunu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    atiker de olsa, itin götüne sokulurdu anında, sök at brc tak denirdi

demekki atiker - brc çok da farklı değil (ana fonksiyon anlamında)

esas olay, mekanik seçimlerin doğru yapılması (regülatör, nozzle veya enjektör seçimi, hortumların boyu vs.)

hocam,

5500 üstü veya rampalarda benzine geçiyorsa, bu durumlarda yani motor yüke bindiğinde, regülatörden sonra hattaki gaz basıncı düşüyor demektir.

Bu durumda ya regülatör seçimi yanlış yetersiz geliyor (en baştan beri böyle ise), yada regülatörde arıza var (yeni yapmaya başladıysa) demektir.

En baştan beri böyle ise bir diğer ihtimalde enjektör çok büyük ve otomatik kalibrasyon üst devirleri düzgün ayarlıyamıyor, alt devirlere göre orantılı giden program üst devirlerde fazla açık kalarak, gene basıncın çok düşmesine neden oluyor.

Bilgisayar ile yol testine çıkıp, kontrol yapılınca sorun tam anlaşılacaktır.
    bu sorun en bastan beri var.
    sana görede regulator ve/veya enjektörlerde sıkıntı olabilir.
    bunuda yazıyorum aklıma.
    sağol.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lpg ile epey tecrübem oldu Benzer sorunu uzun süre yaşadım. Lpg'nin üzerindeki yazılımdaki basınç stock olarak kaç bar bilmiyorum ama onu bir miktar, arttırın,çözülür.. Fakire düşüyor.. Yetmiyor...

0.45 bar idi mesela bora' varken . Ben 0.6 bar yapmıştım. daha az yakıt + daha cok performans ve arıza lambası yakma olayı ,benzine geçme olaylarını komple çözmüştüm.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rekord2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deponun basıncından bahsetmiş, siz garantiyi bozmayacak bir bayiiye yada taktırdığınız yere gidin ayar beklemeyin bence, araç düzelene kadar her gün gidin hatta illaki hallediceklerdir bir süre sonra veya ilk gittiğinizde bile çözebilirler sorununuzu, bende aynı dertlerle uğraştım servisin başına ekşidim en sonunda huzuru buldum
    bu sorunu çözdürmeye kararlıyım.
    önümüzdeki hafta bir kaç gün izinliyim gerekirse her gün gidicem.
    tavsiyen için sağol.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TEQUILA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şikayetvar - Tüketici Şikayetleri, Şikayetim var

Adrese yaşadığınız sorunları, yapılan ayarları ve sorununuzun çözülmediğini mağdur olduğunuzu belirtin. 1-2 gün içinde sizi okmeydanı civarındaki genel servislerine çağıracaklar ve sorununuzla işin ehli ustalar ilgilenecekler. Probleminiz muhtemelen 1 kuruş ödemeden hallolacak.

Arıza ışığı sorunumu bir tülü giderilemeyince son çareyi buraya yazmakla bulmuştum. Aradılar gittim, bir kaç saatte yapılan müdahale ile sorun düzeltildi.. O gün bu gündür (1 yıl) arıza ışığı görmedim.
    kiti taktırdığım yerde bu işi çözdüremezsem şikayet etme yönündeki çözüm tavsiyenize kesinlikle uyacağım.
    teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lovato sistemim ilk takıldığı gün test aşamasında bu sorunu yaşamıştım enjektörler yetmiyordu bir büyük cc de enjektör takıtığımızda sorunu çözmüştük.

Sonrasındada tekrar yaşmamak için beyin üzerinden ayarla 5500 dd sonrasında benzin takviyesi ayarı yaparak bir daha yaşamadık.
    eyvallah kardeşim.
    umarım ayarla yırtarız,her ne kadar garanti devam etsede enjektör değişimi filan gerekmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg ile epey tecrübem oldu Benzer sorunu uzun süre yaşadım. Lpg'nin üzerindeki yazılımdaki basınç stock olarak kaç bar bilmiyorum ama onu bir miktar, arttırın,çözülür.. Fakire düşüyor.. Yetmiyor...

0.45 bar idi mesela bora' varken . Ben 0.6 bar yapmıştım. daha az yakıt + daha cok performans ve arıza lambası yakma olayı ,benzine geçme olaylarını komple çözmüştüm.
    arıza lambası problemini cözerlerken arac fakirde kalmış arttıralım demişlerdi lamba söndü 4-5 ay oldu bi daha da yanmadı.

senin söylediğini de yazıyorum kafaya sağolasın

aLLen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorun aracında vardı üst derlerde benzine geçiyordu bölge distötürüne kadar götürdüm bana basınçla alakalı olduğunu söyledi ani tepkimelerde bunu yapar zaten vites küçüktmelerde ani gaz basmanızda oluyordur diye tahmin ediyorum
    34VB2882 Hb Stock VTEC
    Nazar Duası بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْنا"" وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ ح

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçda ne yaparsanız yapın benzine geçmemesi lazım eğer normal deyip sizi gönderiyorlarsa şikayet edin başka bir brc bayisine gidin sorunu çözün.. Eğer benzine geçerken çıt sesi gelirse o zaman programdan ayarlanmıştır lpg'de max devir 5500 gibi bunu 8000-9000 devir yaptırın sürekli gazda gitsin araç

rockford34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüplü ocak olur arkadasım arabaya takarsanız tabi öyle olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun bir çok arkadasında değindiği gibi basınç ayarındaki sorundan kaynaklıymış.

Bugun ayar yaptırdım sorun çözüldü. Ayardan sonra mahmutbeyden bahçeşehir gişelere kadar sıkıştıra sıkıştıra geldim, kaç defa kesiciye soktum bir kere bile benzine geçmedi.

Yorum yazan vakit ayıran arkadaslara tesekkürler.

by_speedvw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı sıkıntı golf mk3 aft 100 hp motorda ben yaşamıştım eski aracımda lpg beyni arızalıymıs aynı anlattığınız gibi 170 lere geldiğimde yada gazı dip yaptıgımda direk benzine geçiyordu.
    PD 130

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)