User Tag List

Sayfa 824/1195 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
22691 sonuçtan 15.638 ile 15.656 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sertlik ayari olmayan coil mantiksiz.sertlik yumusaklik yukseklik alcaklik ayari kadar gerekli...
    '' Detaylı Araç Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma '' :

http://detayciyim.blogspot.com/

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sertlik ayari olmayan coil mantiksiz.sertlik yumusaklik yukseklik alcaklik ayari kadar gerekli...
    Sertlik ayarı olsun da abi ksport, d2 lerdeki gibi sağ-sol 12. kademede iken sağ 12, sol 22 de olmasın sertlik bakımından

iki tarafı da eşit çevirince eşit sertleşip eşit yumuşayan bişey lazım, onlar da iyi marka - iyi para

ki sertlik ayarı olmayan coiller de progressive yay barındırıyor genel olarak üstlerinde, basıklık derecesi ve yük durumuna göre spor helezonlarımız gibi sertleşip yumuşuyorlar

Şu konuda bayağı bilgi paylaşımı yapılmıştı bu durumla ilgili abi, faydası olur. Okunmasını tavsiye ederim.

http://www.techturkey.com/forum/yol-...er-street.html
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı emirarslan34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Connecting site...

bu hacım alımmı bunu ?
    bunlar yerine Raceland'lar daha başarılı.

FK'da 207 için bir de amortisör çapı 47 ve 51mm olan seçenekleri var, RC lerin hangisi uyuyor bilmiyorum ama uyanı sormak lazım tüm 207 lerin aynı değildir sanmıyorum yani aynı olacağını.

Tuning Shop | Gewindefahrwerk Silverline Peugeot 207 Bj. 04.2006- 51mm Federbein | online kaufen

Şunlardan olmuş olsaydı al derdim direk.. Aslında 1500 tl + %20 gümrük vergisi ödenerek online olarak bile alınabilir diye düşünüyorum..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Masterpiece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende linkte ki FK için konuştum alırsam o olacak yani , fakat eibach 50 mm ile FK arasında kaldım , zaten eibachın basıklığı yeter benim için tercihim yay olacak sanırım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sertlik ayarı olsun da abi ksport, d2 lerdeki gibi sağ-sol 12. kademede iken sağ 12, sol 22 de olmasın sertlik bakımından

iki tarafı da eşit çevirince eşit sertleşip eşit yumuşayan bişey lazım, onlar da iyi marka - iyi para

ki sertlik ayarı olmayan coiller de progressive yay barındırıyor genel olarak üstlerinde, basıklık derecesi ve yük durumuna göre spor helezonlarımız gibi sertleşip yumuşuyorlar

Şu konuda bayağı bilgi paylaşımı yapılmıştı bu durumla ilgili abi, faydası olur. Okunmasını tavsiye ederim.

http://www.techturkey.com/forum/yol-...er-street.html
    aynen öyle özellikle Schumi'nin post'u
    bir coilde ne kadar çok ayar varsa o kadar yanlış ayar yapma ihtimali var
    özellikle cadde'de kullanılan bir arabada sertlik kamber ayarlarını herkes kafasına göre ayarlıyor önleri sertleştirirsin arkayla uyumlu olmaz, arkayı biraz yumuşatırsın önle uyum sağlamaz vs vs.
    Yurtdışındaki gibi Corner Balancing denilen olay olsa yani her teker başına düşen ağırlık ile hesaplanıp öyle ayarlansa anca öyle optimum verim alınır

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi hocam süspansiyonda normalde bizim sertlik ve yumuşaklık tabir ettiğimiz ayar aslında tam olarak bahsettiğimiz gibi birşey değil. Konuyu da çok dağıtmadan anlatmaya çalışayım kısaca.

1 way, 2 way ve 3 way denilen 1 - 2 ve 3 yollu ayar sistemleri var. Çoğu süspansiyon sisteminde ayar bulunmaz. Bulunduğu vakitte 1 ayar bulunur Koni gibi. Oda rebounding ayarıdır.

İdeal olan ve ayar sisteminden beklenen ayar düğmesini/vanasını 1 klik çevirdiğin zaman sadece o düğmeye/vanaya ilişkin ayarın değişmesi diğerlerinin değişmemesidir. Vede gene beklenen şey en yumuşak ve en sert arasındaki aralığın (scale) izin verilen klik sayısı kadar eşit parçaya bölünmesi ve linear yani doğrusal olmasıdır.

10 kademeli bir ayar sisteminde en yumuşak hali ile en sert hali arasında 40 birim değişiklik oluyorsa her tur yada klikin 4 birim vede sadece ilgili ayarda değişiklik yapması lazım. Ama çoğu öyle değil 0-4-14-15-16-18-20-28-36-40 felan gibi saçma bir dağılım olabiliyor.

Ama piyasada servet ödemeden alacağınız süspansiyonlarında %99.9 da rebounding ayarını 1 tur çevirinde compressing ayarıda en az 3-4 tura eş değer şekilde değişiyor. O kadar durum vahim ki bir çok markada rebounding ayarının en sert haline 7-8 tur kala (32 kademeli olanlarda genelde) compressing ayarı istemsiz şekilde en serte gelmiş oluyor.

Ayrıca ayarların tekrar edilebilir olması lazım. Normalde ayarlı olmayan süspansiyonlar dyno üstünde ayarlanır. Tabi bu imkan bizde yok. O zaman en azından şunu bekleriz. 12 tıklık pozisyondaki sertlik değerine her seferinde ulaşmak.

32 tık ayarı olan bir süspansiyonda en yumuşağa getirip 12 tık serte çevirince elde ettiğiniz ayarı 32 tık en serte çevirip 20 tık geri gelince elde edemiyorsunuz. Hatta şöyle komik şeyler olabiliyor. 32 tur en serte çevirdikten sonra 32 tur en yumuşağa bile çevirseniz süspansiyon en yumuşağa geçmeyebiliyor. Tam terside geçerli.

Ve en önemli kısım eşleşme (matching). Bu problem Koni'lerdede var. Normalde büyük koni satıcıları ellerinde dyno olur. Sıfır süspansiyonların paketlerini açarlar. Ölçerler. Birbirlerine yakın çiftler oluşturup satarlar. Çünkü ayarlı olması sebebiyle fabrikadan hepsi aynı aralıkta çıkmaz. Koni gibi ciddi olmayan çançinçon markalarda öyle birşey yok. Paketle gönder. Sağ ve sol amortisörün birbiri ile eşleşmeyen dyno grafikleri ve hatta birisinin en sertinin diğerinin en yumuşak haline yakın olduğu görülen durumlardan.

Yoksa sertlik ayarını yapmak çok zor değil. Tabiki Ralli'de etap kasıcak derece süper bir pilotajınız vardır harika lastikler vardır ve sizi şampiyon olmaktan alı koyan tek şey süspansiyon ayarı değilse yol arabası için ayarı yapmak kolay. Yeterli ayarladığınız şeyi bilin ve ayarladığını zamazingo işini yapsın.

Tein'in bile ayarlı olanlarında bazı sıkıntılar var ama diğer markaların yanında gözünüz kapalı Tein'e güvenebilirsiniz.

D2-XYZ-KSport aynı fabrikada üretilen aynı teknolojili ürünler.

BC-Megane Racing gene aynı fabrikada üretilen aynı teknolojili ürünler.

Shunk2'yi kim üretiyor bilmiyorum ama sokak coiloverları ile Race coiloverları farkı firmalar üretiyor. Race olanları çok iyimiş ama bir o kadar pahalı.

Ben ise Bilstein'ciyimdir. Çok güvenirim kendisine. Ama onların bile B16 ayarlı serisi alınmayacak bir seri idi 2011'e kadar. Sonra yeni bir seri geliştirdiler ayar için ve isimlerine yakışır bir ürün oldu. Ama fiyatı baya bir tuzlu.

Eğer benim gibi bu konulara kafayı kıranlar varsa çok fazla bu konuda nette bilgiler var. Uzun uykusuz gecelere sebep olabilir. 1 tane örnek atayım.

Autocross to Win (DGs Autocross Secrets) - ATW Home Page

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emir sen pek 2015 e kalmiyacaksin gibi geliyor bence jant coil derken basladin simdiden...
    abi boş vaktim olsa dahada yapıcam bişeyler çıtırdan yavaş yavaş ama vakit yok konuyu bile okumada zorlanıyorum daha 210. sayfadayım daha ögrenmem gereken cok sey var sizlerden.

emirarslan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FK , RACELAND , JOM 5cm yay falan filan derken bu işin sonu gelmicek anlasılan.

raceland bulabilirsen PUG banada haber ver 2 çift alalım berki indirimde yaparlar. FK da olabilir kafam iyice karıstı. napalım bilmiyorum

roll yaparken bizi uzmesın yeter. araba leylek gibi duruyor kıl oluyorum.

Masterpiece de alırsa 3 çift alalım raceland

blnterng
    Misafir
    arkadaslar merhaba herkeze slm 1 ,6 rc lemans sahıbıyım aracımın bır sıkıntısı var calıstırdıgımda 4 bın 5 bın devır oluyor 6 bın oluyor arac turbo acmıyor gıtmıyor. lımıtore gırdıgınde ıse egzozz patlatıyor. saga cekıp stop edıp 3 4 dkıka belklıyorum ve araca asılıoyorum bu sefer cıldırıyor cok fena kacıyor bu neden olabılır bılgısı olan varmı .servıse goturdum egre ıptal edılmıs falan dedı orjınal halıne dondurulup arza tespıtı yapılması gerekıyor denıldı yardımlarınızı beklıyorum .

Pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar yerine Raceland'lar daha başarılı.

FK'da 207 için bir de amortisör çapı 47 ve 51mm olan seçenekleri var, RC lerin hangisi uyuyor bilmiyorum ama uyanı sormak lazım tüm 207 lerin aynı değildir sanmıyorum yani aynı olacağını.

Tuning Shop | Gewindefahrwerk Silverline Peugeot 207 Bj. 04.2006- 51mm Federbein | online kaufen

Şunlardan olmuş olsaydı al derdim direk.. Aslında 1500 tl + %20 gümrük vergisi ödenerek online olarak bile alınabilir diye düşünüyorum..
    RC ve GT lerde 51 mm amartisor capi
    Women are like Buddhist , They're worship ox.

GOKTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FK , RACELAND , JOM 5cm yay falan filan derken bu işin sonu gelmicek anlasılan.

raceland bulabilirsen PUG banada haber ver 2 çift alalım berki indirimde yaparlar. FK da olabilir kafam iyice karıstı. napalım bilmiyorum

roll yaparken bizi uzmesın yeter. araba leylek gibi duruyor kıl oluyorum.

Masterpiece de alırsa 3 çift alalım raceland
    Raceland kullaniyorum kardesim % 100 tavsiye ediyorum fiyat performans ikileminde harika kesinlikle....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı mturhat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sleeperrrrr

özgür
    Mehmetim hayirli ugurlu olsun aracinda projende...her daim yanindayiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blnterng Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba herkeze slm 1 ,6 rc lemans sahıbıyım aracımın bır sıkıntısı var calıstırdıgımda 4 bın 5 bın devır oluyor 6 bın oluyor arac turbo acmıyor gıtmıyor. lımıtore gırdıgınde ıse egzozz patlatıyor. saga cekıp stop edıp 3 4 dkıka belklıyorum ve araca asılıoyorum bu sefer cıldırıyor cok fena kacıyor bu neden olabılır bılgısı olan varmı .servıse goturdum egre ıptal edılmıs falan dedı orjınal halıne dondurulup arza tespıtı yapılması gerekıyor denıldı yardımlarınızı beklıyorum .
    Elektrovanadandir....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FK mı? racelant mı ? sence ? bende bu ay alıcam. almısken coil alım diyorum

bu iki marka arasında kaldım fiyat yuzunden. raceland dan herkez memnunuz diyor FK kullanan varmı aramızda hiç ???
    Bende raceland var ama onler bosluk yapiyo ayrica satis sonrasi hiZmet yok