User Tag List

Sayfa 3/12 İlkİlk 12345 ... SonSon
226 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Wideband kullanarak lpg ayari yapma ve detaylar

tyMu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler , salı günü lpg bayisine uğricam tekrar taktıkları map sensöründe bir sıkıntı olabilir sensör bozulmadan önce düzgündü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford focus 1.6 otomatik vites, fotolar ve genel detaylar aşağıdaki linkte..

http://lpgayar.blogspot.com.tr/2014/...-otomatik.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hyundai accent 1.6, fotolar ve genel detaylar aşağıdaki linkte:

http://lpgayar.blogspot.com/2015/01/...accent-16.html

By_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Civic 2005 var bende obd'li safefast tek sıkıntım gazı sabit tutup birden çöktüğümde hafif gecikmeli tepki veriyor gaz az gidiyormuş gibi birden fırlıyor benzin gibi ilk başışta net tepki vermiyor 2'lik meme var büyütsem mi sizce yeterli mi 110 hp araç için ?

Ayrıcada ücretsiz yardımcı olduğun içinde teşekkürler bende ayar konusunda bir çok arkadaşın cebinden para çıkarmadan yaptırdım ama malesef sadece rolantiden obd üzerinden baktık yolda imkan olmuyor malesef müsait olan arkadaşlar kesinlikle yaptırsın seyir halinde yükde yapılan ayar başkadır
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi helal olsun keşke herkes böyle yapabilse; yapsa
    sinir oluyorum o ayarcılara
    menülerde geziyo bi ona bi ona tıklıyo
    oto. ayara basıyo sonra bida yalandan menülere bakıyo tmm abi diyip gönderiyo

civelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla ilgili.birsey.sorayim simdi.standart integraya 0.5 bar bastim diyelim lpgyide bu sistemi kaldirabilen cinsten koysam oem beyini hic ellemeden bu yaptiginiz yol ayari ile arabayi lpgde yurutebilirmiyiz??
    '' Titremene gerek yok, ben kral değilim. Kureyşli kuru ekmek yiyen bir kadının oğluyum..!!'' Hz.Muhammed s.a.v

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Civic 2005 var bende obd'li safefast tek sıkıntım gazı sabit tutup birden çöktüğümde hafif gecikmeli tepki veriyor gaz az gidiyormuş gibi birden fırlıyor benzin gibi ilk başışta net tepki vermiyor 2'lik meme var büyütsem mi sizce yeterli mi 110 hp araç için ?

Ayrıcada ücretsiz yardımcı olduğun içinde teşekkürler bende ayar konusunda bir çok arkadaşın cebinden para çıkarmadan yaptırdım ama malesef sadece rolantiden obd üzerinden baktık yolda imkan olmuyor malesef müsait olan arkadaşlar kesinlikle yaptırsın seyir halinde yükde yapılan ayar başkadır
    1.6 motorda, 2 mm nozzle basınç düşükse yeterli olmuyor malesef..

basıncı 1.4 - 1.5 bar lara çıkartmak gerekiyor.

yukarıdaki mesajlarda iki araç var, biri focus biri accent , ikiside 1.6 ve nozzle lar 2 mm idi, basıncı 1.4-1.5 lere çıkartarak afr tutturabildim ancak..

tam gaz da afr, benzinle aynı olursa, hissedilir bir performans farkı kalmıyor açıkçası, kendi vectramdan biliyorum, araç öyle keyifli ve ekonomikti ki, her yere sıka sıka gidiyordum

müsait olursan gel bahçeşehir tarafına, wideband bağlayıp ayarını güncelleyelim, OBD özellikli kit almakla çok iyi yapmışsın, tek ihtiyaç wideband ile tam gaz AFR ayarı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı civelek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyla ilgili.birsey.sorayim simdi.standart integraya 0.5 bar bastim diyelim lpgyide bu sistemi kaldirabilen cinsten koysam oem beyini hic ellemeden bu yaptiginiz yol ayari ile arabayi lpgde yurutebilirmiyiz??
    benzin sistemi sağlıklı olduğu sürece, LPG de de uygun kapasitede regulatör olduğu sürece sıkıntı olmaz..

sadece motor yüksek devir çeviriyorsa biraz zorlayabilir, klasik tip enjektörler yerine biraz daha hızlı açılıp kapanan enjektör kullanmak gerekebilir..

sonuçta olur kullanabilirsin, ihtiyaç halinde bana ulaşabilirsin, uygun ekipman ve güzel bir montaj + ayar organize ederiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erhanarici18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi helal olsun keşke herkes böyle yapabilse; yapsa
    sinir oluyorum o ayarcılara
    menülerde geziyo bi ona bi ona tıklıyo
    oto. ayara basıyo sonra bida yalandan menülere bakıyo tmm abi diyip gönderiyo
    napalım, sektör geneli böyle..

ben onlara değil, eğitim vermeyen ana firmalara kızıyorum esas..

ana firmalar bile ne sattıklarından bi haber, teknik destek sıfır malesef.

fsunnetci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    LPG yakıtı ile aracı performanslı kullanmak yerine tasarruflu kullanmayı tercih etmek daha mantıklı değilmi amaç performans ise LPG yakıtı bu iş için yanlış bir seçim değilmidir
    benzinde istediğin gibi gazla sürat yap ama LPG'de tasarruf yap sakin kullan motor içi aşınmalar azalsın mantığı doğru değilmidir ?
    LPG yakıtının performans alınacak bir yakıt olmadığını düşünüyorum hele ki günümüzde ki motor üretim teknolojisi ile

civelek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzin sistemi sağlıklı olduğu sürece, LPG de de uygun kapasitede regulatör olduğu sürece sıkıntı olmaz..

sadece motor yüksek devir çeviriyorsa biraz zorlayabilir, klasik tip enjektörler yerine biraz daha hızlı açılıp kapanan enjektör kullanmak gerekebilir..

sonuçta olur kullanabilirsin, ihtiyaç halinde bana ulaşabilirsin, uygun ekipman ve güzel bir montaj + ayar organize ederiz
    çok tesekkür ederim farklı bir arabaya geçme imkanım var integrayı satarsam ama hesap kitap uymazsa bahara bu işi yapıcam inş.

Alıntı fsunnetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG yakıtı ile aracı performanslı kullanmak yerine tasarruflu kullanmayı tercih etmek daha mantıklı değilmi amaç performans ise LPG yakıtı bu iş için yanlış bir seçim değilmidir
    benzinde istediğin gibi gazla sürat yap ama LPG'de tasarruf yap sakin kullan motor içi aşınmalar azalsın mantığı doğru değilmidir ?
    LPG yakıtının performans alınacak bir yakıt olmadığını düşünüyorum hele ki günümüzde ki motor üretim teknolojisi ile
    bu sefer performansa dayalı degil abi benim hesap kitap. alttan dolan keyifli ve ekonomik hale getirmek. bak haluk abiye hızlı öfkeli ve tüplü
    '' Titremene gerek yok, ben kral değilim. Kureyşli kuru ekmek yiyen bir kadının oğluyum..!!'' Hz.Muhammed s.a.v

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fsunnetci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tercih meselesi tabi isteyen benzinle isteyen lpg ile kullanir..

Ama lpg de motor asinir diye kabul edip yola cikarsak yanlis yonlenmis oluruz.

Lpg den motoru zarar gorenlerin sorunu hatali afr yada afr gozetmeksizin yapilan ayarlar diyelim..

Lpg sistemi de benzin ile ayni afr ile calisirsa, ben motorun normal asinmanin disinda birsey olacagini dusunmuyorum.

Ama hava filtresini 40-50 bin km degismeden yada kalitesiz yan sanayi versiyon ile degistiererek kullanmak veya motor yagini uzun sure degistirmemek kalitesiz yag filtresi kullanmak motoru fena uzer..

Gazlamak icinde lpg kullanilabilir %40-45 daha ucuza gazlarsin hatta..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum yarın - 2.4 mm 1.10 bar reg basıncı. - bu şekilde ayarlayacağım sence nasıl olur ? Valtek enjektörün açma kapama ms'si düşücek haliyle bir sıkıntı olur mu acaba ?
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefon numaranızı özelden gönderir misiniz, müsait bir haftasonu bilginizi almak için aracımı göstermek isterim.

Araç 2004 Honda CR-V, BRC sıralı sistem takılı ancak, bazen patlatma yapıyor ve her daim silkeleme yapıyor.

Bobinlerden vs. dediler ancak tam bilmiyorum. Bir de sizin görüşlerinizi almak isterim
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum yarın - 2.4 mm 1.10 bar reg basıncı. - bu şekilde ayarlayacağım sence nasıl olur ? Valtek enjektörün açma kapama ms'si düşücek haliyle bir sıkıntı olur mu acaba ?
    2.5 mm, 1 bar - 2 mm 1,5 bar a muadil. bu şekilde yapabilirsin. Problem yaşamazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok tesekkur ettim mesaj gelmedi sandim telefonunada attim , yarin sabah ayarlatiyorum obd uzerindende dip gazda kontrol ederim yarin bildirirm
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.5 mm, 1 bar - 2 mm 1,5 bar a muadil. bu şekilde yapabilirsin. Problem yaşamazsın.
    Bugün sabahdan gittim 2.2 yaptik meme capini basincda 1.45 civari yuksekdi düşürdük 1.20 civarina benzin gaz gecisleri ile karisima bakildi hata cikmadi ardindan oto iyilesyirme obd devreye girdi test ettim sonunda kurtuldum sorun cekis hep iyi diyordum meger kotuymus aracdan inemedim desem yeridir 1 de gaza basmamla patiye dusmesi bir oluyor yazilimdanda ahc yi sectik enjektorde ahc yaziyordu onun etkisini bilmiyorum lpgci arkadas o cok fark ettiriyor dedi dogru calismasi bakimindan
    05 Civic Vtec ||
    Emre Ayg..

Herşey Türklük için

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bu yaz LPG ile baya uğraştım durdum.Ufak tefek problemlerim hala devam ediyor.Bununla alakalı bir konu da açmıştım.

http://www.techturkey.com/forum/gene...bir-sorun.html

-Hala ara sıra teklemeye devam ediyor ve benzin-lpg yapınca sorun ortadan kalkıyor.Biraz can sıkıcı bir durum
    -Aracımdaki sistem Wentgas'ın OBDli sistemi + Keihin enjektörler mevcut.Enjektörler bunlar

Üstündeki kit'de bu
    http://www.wentgas.com/tr/kitdetay.a...D=1&GrupID=700

Araç 1.8 Lancer 140-143 hp 178 tork güç değerine sahip.Benim araç için en uygun değerler ne olabilir ?

-İmkan olsa İstanbul'a gelip ayar yaptırmayı çok isterdim.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tablo daha önce forumda yayımlanmıştı.Biraz arama yaptım,o konu hem gerilerde kalmış hem de resim silinmiş.O zamanlar kaydetmiştim belki işinize yarar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler