User Tag List

Sayfa 4/14 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
255 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LeKLeK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    madem sorun demıssın ms1 v2.2 baskı devresını cıkarttım bastım parcaları dızdım calıstırdım ama arabaya montaj etmeye yemıyo bulundugum yerde ayar yapacak kımse yok aynı aractan var m42 motor onun ayarları kopyalasam ufak oynamalarla standarta bındırebılırmıyım bılmıyorum otor m40 bu arada arabada herseyı soker takarım gozum g..m yer ama beyın konusunda takmakta degılde ayarlamak konusunda yemıyo acıkcası anlat bee ustaa
    yardımcı olurum ama 1 e 1 aynımı araban söyle söleyeyim sana okuyucauların bile aynı olması lazımki tam yerinde olsun yada avans tabancası sartımız var
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi ben temelde standalone beyin ayarlamakla oem beyne müdahale arasındaki keskin farkları merak ediyorum açıkcası.
    standalone beyinde ne nasıl ayarlanıyor hakimim (ayarlarım demiyorum teorisine hakimim) fakat oem beyne yazılım olayının teorisi hakkında hiçbir fikrim yok.
    tıpkı standalone gibi haritalar mı yazılıyor yoksa sadece belirli parametrelerle mi oynanabiliyor vs vs ?
    standalone beyine tam hakimim derken? VE nasıl çalışır biliyormusun mesela nelerden nerelere dayanarak o2 siz çalışabiliyor ve inanılamayacaüğı kadar düzgün Afr ler ile yapılşabildigğini

Injector cc
    Injector dead time
    MAP sensorü
    Air temp .
    motor Hacmi

bu 5 i ile afr takılı olmadan ayar yapip sonra deneme amaçlı Afr yi takıp 15 cruise 11 afr 1 barda yapılabildiğini biliyormuydun kokklayarak Afr anlamak gibi bişiy bu

birçok insana göre benzin haritası var avans haritası var ohh tamam oldu bitti tamam standalonelar aslında işin içi arka yüzü o şekilde deil standalone olduğu için siz birçok seyi görebiliyorsunuz orjinal beyinde bu böyle deil AMA emin olki mantık düz standalone da benzin haritasını kendin yazarsın Oem ecuya dersinki 11.5 yap o yapar avans tablosu aynıdır Calculated load a göre çalışır neredeyse hepsi Stand alone da istediğin gibi yapabilirsin load ları kolay deil ama açık olduğu için standalone kolay gelir devamli 2D 3d çalışırsın 1d çalışırsın ama oem beinde sadece Hex de çalışman gereken yerler vardır ariza kapatmak ölümdür çünkü Standalone daki giibi yerleri hepsinde aynı değildir aslına bakarsan oem ecu stadalone dan daha kolaydır ama artık standalonelarda zor aem gen 1 gibi değğil Ms gibi değil hiçbiri Ve ye göre çalışıyor bir çou orjinal beyin gibi birçok komutlar olusturdular artık Motec M1, haltech Elite, Vipec i88, Base map lerinde çaresiz kaldığı yerler seyler var kranka tak kasnağı çalıştır hoppp oldu sana beyin değil artık malesef

orjinal ecu da söle bi sansınız var çok programı çalar yürütür parasıya satın alır yaparsın Standalone da öyle deil her araba her sıkıştırma her enjektor farklıdır Stock Ecu yazan adam Standalone u basarmış olmalı hepsini geçtim motor mekaniğinden anlıyor olmalı bunun yanı sıra yapılmış 1-2 bişiyi kopyalayıp aa ben yaptım die kendini ortaya atanların bir çoğuna inamanın manası kesinlikle yok yanlış anlama sana laf demiyorum çünkü hakimim ama işim olmaz diebilirsin bazıları kolay para diip saldırıyorlar sewiyorlarda bu saalak saçma işleri sonra AAAAA nooldu ya

yani işin özür standalone die bişiy yok oem Ecu larda aslında standalone ama içinde sana sunulan parametreler daha fazla standalone larda bunları indexin var görebiliyorsun Oem Ecu larda indexin yok kendin buluyorsun bulması zor ama fark yok aynı mantık tek güzel yanı var oem ecunun baskasını yaptığınıda kopyaliyor olabilmen
    www.drecu.com

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    standalone beyine tam hakimim derken? VE nasıl çalışır biliyormusun mesela nelerden nerelere dayanarak o2 siz çalışabiliyor ve inanılamayacaüğı kadar düzgün Afr ler ile yapılşabildigğini

Injector cc
    Injector dead time
    MAP sensorü
    Air temp .
    motor Hacmi

bu 5 i ile afr takılı olmadan ayar yapip sonra deneme amaçlı Afr yi takıp 15 cruise 11 afr 1 barda yapılabildiğini biliyormuydun kokklayarak Afr anlamak gibi bişiy bu

birçok insana göre benzin haritası var avans haritası var ohh tamam oldu bitti tamam standalonelar aslında işin içi arka yüzü o şekilde deil standalone olduğu için siz birçok seyi görebiliyorsunuz orjinal beyinde bu böyle deil AMA emin olki mantık düz standalone da benzin haritasını kendin yazarsın Oem ecuya dersinki 11.5 yap o yapar avans tablosu aynıdır Calculated load a göre çalışır neredeyse hepsi Stand alone da istediğin gibi yapabilirsin load ları kolay deil ama açık olduğu için standalone kolay gelir devamli 2D 3d çalışırsın 1d çalışırsın ama oem beinde sadece Hex de çalışman gereken yerler vardır ariza kapatmak ölümdür çünkü Standalone daki giibi yerleri hepsinde aynı değildir aslına bakarsan oem ecu stadalone dan daha kolaydır ama artık standalonelarda zor aem gen 1 gibi değğil Ms gibi değil hiçbiri Ve ye göre çalışıyor bir çou orjinal beyin gibi birçok komutlar olusturdular artık Motec M1, haltech Elite, Vipec i88, Base map lerinde çaresiz kaldığı yerler seyler var kranka tak kasnağı çalıştır hoppp oldu sana beyin değil artık malesef

orjinal ecu da söle bi sansınız var çok programı çalar yürütür parasıya satın alır yaparsın Standalone da öyle deil her araba her sıkıştırma her enjektor farklıdır Stock Ecu yazan adam Standalone u basarmış olmalı hepsini geçtim motor mekaniğinden anlıyor olmalı bunun yanı sıra yapılmış 1-2 bişiyi kopyalayıp aa ben yaptım die kendini ortaya atanların bir çoğuna inamanın manası kesinlikle yok yanlış anlama sana laf demiyorum çünkü hakimim ama işim olmaz diebilirsin bazıları kolay para diip saldırıyorlar sewiyorlarda bu saalak saçma işleri sonra AAAAA nooldu ya

yani işin özür standalone die bişiy yok oem Ecu larda aslında standalone ama içinde sana sunulan parametreler daha fazla standalone larda bunları indexin var görebiliyorsun Oem Ecu larda indexin yok kendin buluyorsun bulması zor ama fark yok aynı mantık tek güzel yanı var oem ecunun baskasını yaptığınıda kopyaliyor olabilmen
    Öncelikle cevap için çok teşeüür ederim.
    işin teorisini bilmek derken standalone megasquirt gördüm ben hep.
    aynen bahsettiğiniz gibi yakıt haritası avans haritası launch vs vs işte benim de gördüklerim\bildiklerim.

Alınacak gücenecek birşey yok tabii ki o şekilde yorumlamadım hiç.

bahsettiğiniz gibi oem beyin de sonuç olarak bir standalone elbette. sonuç olarak aftermarket veya oem ama sonuç olarak ikisi de engine control unit.
    benim farktan kastım arayüz oluyor sanırım bu durumda.
    standalone da bayaa birşey görülüyor, müdahale imkanı daha fazla (aftermarket sensörler, injector, tps vs vs den dolayı)
    benim merak ettiğim oem ecu da nelere nası müdahale edilebildiği.
    yani oem ecu nun yazılımına müdahale edilirken birşekilde bir harita mı yazılıyor yoksa (basitçe örnek olsun diye söylüyorum) örneğin dizelde rail basıncı yanıltma veya map sensörü yanıltma vs vs gibi mi?
    biraz karışık yazmış olabilirim, umarım anlatabilmişimdir merak ettiğim kısmı.
    oem ecu yazılırken öyle bir bakmıştım da hiçbirşey anlamamıştım, bakınca ha bu yakıt haa bu avans vs vs diyebileceğim hiçbirşey görememiştim.
    If you have no LAG, you have no turbo..

Hızlı_Fransız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu kaçırmışım ama yeri gelmişken bende sormak isterim kendi arabamız için yazılım okuma ve atmak için clone cihazlar sorun yaratırmı kullananlar tecrübe edenler illaki vardır kess v2 için mesela ?
    Renault Sports & ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erdem325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevap için çok teşeüür ederim.
    işin teorisini bilmek derken standalone megasquirt gördüm ben hep.
    aynen bahsettiğiniz gibi yakıt haritası avans haritası launch vs vs işte benim de gördüklerim\bildiklerim.

Alınacak gücenecek birşey yok tabii ki o şekilde yorumlamadım hiç.

bahsettiğiniz gibi oem beyin de sonuç olarak bir standalone elbette. sonuç olarak aftermarket veya oem ama sonuç olarak ikisi de engine control unit.
    benim farktan kastım arayüz oluyor sanırım bu durumda.
    standalone da bayaa birşey görülüyor, müdahale imkanı daha fazla (aftermarket sensörler, injector, tps vs vs den dolayı)
    benim merak ettiğim oem ecu da nelere nası müdahale edilebildiği.
    yani oem ecu nun yazılımına müdahale edilirken birşekilde bir harita mı yazılıyor yoksa (basitçe örnek olsun diye söylüyorum) örneğin dizelde rail basıncı yanıltma veya map sensörü yanıltma vs vs gibi mi?
    biraz karışık yazmış olabilirim, umarım anlatabilmişimdir merak ettiğim kısmı.
    oem ecu yazılırken öyle bir bakmıştım da hiçbirşey anlamamıştım, bakınca ha bu yakıt haa bu avans vs vs diyebileceğim hiçbirşey görememiştim.

olan haritayı editliyorsun 3 bar benzin basıncı var ise onu 4 yapıyorsun mesela bir cok kişi kopya yazılım kullandığı için neyin neolduğunu dahil bilmiyor az kafası çalışıyori se damoslardan baqıp ismini çıkarir tabiki

sen aftermarket ecuda 3 yada 2 d olarak kullanıyorsun zaman zaman 1 d ama bunların hepsi grafiksel aslında orda arkada Hexademal i editledikleri seyler var orasını görmüyorsun cünkü arayüz buna müsade etmiyor mesela Ecuflash ile ewo yapıyorsun ama aslında sen ha cip programi ile editliyorsun ha ecuflashla editor sana cevirmeye yardım ediyor HEP si aynı sey

tabiki standalone bir ecunun yapabiliceği seyler var mesela bazısı 8000 devir üstüne kesici koyamaz orjjinal Ecu ama after market yazar mesela 12 bine kadar destekler Hex olarak o onu destekler
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hızlı_Fransız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu kaçırmışım ama yeri gelmişken bende sormak isterim kendi arabamız için yazılım okuma ve atmak için clone cihazlar sorun yaratırmı kullananlar tecrübe edenler illaki vardır kess v2 için mesela ?
    orjinal olanlar bile sorun yasarken clone ile yasamaman mucize v2 neredeyse 1-2 ayda bir güncelllenen bir program deewamli clone alırsan ew clone cölüğüne doner
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal olanlar bile sorun yasarken clone ile yasamaman mucize v2 neredeyse 1-2 ayda bir güncelllenen bir program deewamli clone alırsan ew clone cölüğüne doner
    Teşekürler sorunun cevabı için. Mesela sağsan soldan duyumlar var clone cihazlar için yazma ve okuma esnasında iletişim koparsa beyin yanıormuş falen deniliyor? aslı var mı benim amacım kendi aracıma yazılım okuma ve yazmak için kullanıcam güncel araç listesine pek ihtiyacım yok gibi ?

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah özgün abi yardırmış , biz halen 1.4 1.6 dizele büyük turbo takalım.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hızlı_Fransız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekürler sorunun cevabı için. Mesela sağsan soldan duyumlar var clone cihazlar için yazma ve okuma esnasında iletişim koparsa beyin yanıormuş falen deniliyor? aslı var mı benim amacım kendi aracıma yazılım okuma ve yazmak için kullanıcam güncel araç listesine pek ihtiyacım yok gibi ?
    beyın ucurma ıhtımalı var ihtimalı bıle yeter dıyosan alma yok ucarsa gıdeırm yenı ecu alırım dıyosan kullan

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her beyin ucabilir yeterki backup i oolsun
    www.drecu.com

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wgdc aciklayabilir misiniz? 2 port, 3 port selonoid e gore nasil ayar yapmak gerekir?.
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her beyin ucabilir yeterki backup i oolsun
    yedek olarak orjinal yazılım varsa üzerine tekrar yazılabilir yani böyle anladım doğrumudur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aldığın yer önemli dump dediğimi Full sekilde alabilirsen tabiki geri dönebilir genelde beyin açıkken dump yani neredeyse full sekilde backup alınır tabiki
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VWci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Wgdc aciklayabilir misiniz? 2 port, 3 port selonoid e gore nasil ayar yapmak gerekir?.
    anlayamadım wastegate Duty Cycle mi demek istedin
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aldığın yer önemli dump dediğimi Full sekilde alabilirsen tabiki geri dönebilir genelde beyin açıkken dump yani neredeyse full sekilde backup alınır tabiki
    Çok teşekür ederim paylaşımların için abi bence risk alıp denemeye değer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar;
    Sanırım bi ben anlamıyorum bu yazılanları

coder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özgün abi yakıtı ve basıncı güzelce ayarladık her şey mikemmel bu avans hesaplaması nasıl oluyor?
    RESPECT YOUR ELDERS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VWci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wgdc den kastın saırım Selenoid 2 sekilde çalışır ya aradan kaçırtarak anlık peakler oluşturarak yada direk araya girip komple kontrolu üstünealarak
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı coder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özgün abi yakıtı ve basıncı güzelce ayarladık her şey mikemmel bu avans hesaplaması nasıl oluyor?
    avans hesaplaması y kulakla dinleyeceks yada matematiksel hesabı var amma velakin matematiksel hesabın hiç tuttuğunu görmedim
    www.drecu.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler