User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
163 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Cooper s 2007 _ Mazda rx8 hangisi sizce?

BurakAuris
    Misafir
    bende rx8 derim aslında gerek dıs dizaynı gerek ic dizaynı gerek performansı gerek sekli...fakat rx8 dedıımız aracın motoru 2 rotorla calısan 1300 cclik bir motor..vankel olusundan dolayı cok bakıma cok yaga ıhtıyac doguyo...cunku vankel motoru dier pistonlu motorlara gore cok fazla asınıyor..her 2000 km de bir motorun kendı yagını deistrmek gerekiyor..ayrıca trde rx8 ugraslı bır araba cunku rx8den anlayan usta hemen hemen yok trde..buda arabanın kullanıslıgını azaltıyor..mini s e gelıcek olursak ıc tasarımından nefret edıorum oyuncak gibi ozellıkle kadranlarının ortada olması berbat birsey..bana gosterisli gelmıo...2 arabanında kotu yanları var fakat ne kadar ugrastırıcı olsada ben rx8 derdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BurakAuris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende rx8 derim aslında gerek dıs dizaynı gerek ic dizaynı gerek performansı gerek sekli...fakat rx8 dedıımız aracın motoru 2 rotorla calısan 1300 cclik bir motor..vankel olusundan dolayı cok bakıma cok yaga ıhtıyac doguyo...cunku vankel motoru dier pistonlu motorlara gore cok fazla asınıyor..her 2000 km de bir motorun kendı yagını deistrmek gerekiyor..ayrıca trde rx8 ugraslı bır araba cunku rx8den anlayan usta hemen hemen yok trde..buda arabanın kullanıslıgını azaltıyor..mini s e gelıcek olursak ıc tasarımından nefret edıorum oyuncak gibi ozellıkle kadranlarının ortada olması berbat birsey..bana gosterisli gelmıo...2 arabanında kotu yanları var fakat ne kadar ugrastırıcı olsada ben rx8 derdim
    sanırım bi rx8'in var ve 2000km'de bir yagını degiştiriyorsun ve çokça bakıma sokuyorsun
    bende var 5000'de bir yağ degiştiriyorum ayrıca s2k'da da 5000'de bir yag degiştiriyorum

Serkan.S
    Misafir
    bence s2k da erken değiştiriyosun o zaman

rsozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cooper s derım turbo herzaman ıyıdır
    megane 1.6 16v 2003
    2.0 ıde f5r swap
    60mm duz boru otto son susturucu
    aem ıntake

OnurS
    Misafir
    Alıntı Serkan.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence s2k da erken değiştiriyosun o zaman
    Bende rxde 5k kmde deiştiriyorum 3.20d dede 7-8kde deiştiriyodum..Bu arada motorun aşınıyo olmasının sebebi yüksek dewir...Sırf wankeller diyil dewir çewiren her motorda aşınma daha fazla olur...Yağ tüketimi de sürekli sıkarak gitmiyosan gayet normal...Bu arada bugün 10k bakımı yaptırdım mazda serwisinde 244.02 ytl tuttu=)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle rx8

BurakAuris
    Misafir
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım bi rx8'in var ve 2000km'de bir yagını degiştiriyorsun ve çokça bakıma sokuyorsun
    bende var 5000'de bir yağ degiştiriyorum ayrıca s2k'da da 5000'de bir yag degiştiriyorum
    hayır rx8im yok ama trnin ilk rx8i arkadasımda 06 plakalı antalya seyir eden..uzun zamandır bınıorum bir rx8 soforu kadar..yag desımı vankelin rotorlarından dolayı vankelin yuksek devire her zmn dier pistonlu motorlara daha cok ihtiyacı vardır..makina muhendısı ogrencısıyım bu konu hakkında belki bir rx8 kullanıcısından daha cok bılıorum..5 binde deistiren olur..2binde deıstıren olur..binde bile deistriren olarabilir..bu kullanısa gore desıgır..bnm demek istedigim sey rx8 yani vankel renesis rotary motoru dier motorlara gore daha fazla asınıyor..bunu goz ardı etmemk lzm bu rx-8 in eksi puanı..dier bir eksi puanıda trde kullanımı cokda uygun olmaması anlayan usta az hafif karmasık bir motoru biyel krank miline ihtiyac duymuyor..fakat dier motorlara gore tamiri daha uzun masraflı suruyor..bunuda bilmek goz ardı etmemek lzm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi herşey kagıt ustunde olmuyor. tr'nin ilk rx8'i 2004 yılında türkiye'ye giren 3 araba var onun haricinde ben 2005 aralıkta aldım zaten daha önce alsam benim ithal etmem gerekirdi.
    Sorun şu herkes böledir şöledir gibilerle gidiyor kesin bişey yok bende wankel temsilcisi degilim ama keyifli bi mcs'den kat kat keyifli bi araba olduguda aşikardır.

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    86 model cabrio bir cooperım vardı 97 yılında, 4 sene o arabayı yürütmek için ömrümü verdim..o dönem parçalara filan ulaşmak mümkün değildi ama keyfi, gidişi inanılmaz güzeldi..şimdi ise cooper o kadar güzel gelmiyor bana ruhunu yitirmiş sanki..ondan dolayı rx-8 derim..

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IMPREZA MANIAC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rx8 bence bide güzel bir turbo kiti ile çok daha keyifli olur.
    rotary motora turbo kit takilacagini sanmitorum

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigittorun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rotary motora turbo kit takilacagini sanmitorum
    http://www.turbo-kits.com/rx-8_turbo_kits.html

" If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alperNSE78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence sen arabaya tek bi taraftan bakıosun benim için önemli alan bi arabanın satış sonrası desteği.duyuyoruz sağdan soldan RX-8 alıpta bozulan aylarca servisten haber bekleyenler garajına sokupta.biçok insan tip alıp performansa yönelik kullanıolar bi şanzıman sıkıntısında motor sıkıntısında aylarca yetkili servisten haber bekliyceksem o arabayı almamam benim iyiliğime olur.Bence sen miniyi çok alakasız derecede kötü bi araba olduğunu düşünüyosun sanırım hiç güzel bir cooper s sürüş deneyimin olmadı.benm en yakın arkadaşım minisi pert olup s2bin aldı minisini hala özlüyo.ne güzel arabaymış diyo.donanım yol tutuş sürüş zevki olarak.Şahsen bomboş bir RX-8 alıcağıma gider bi mini GP alırım tadındanda yemeye doymam.
    kardes satis sonrasi destekte sonuna kadar haklisin rx8 ler rotary motor kullaniyor bu motor sIklIkla ariza cikaran bir motor ve internette yabanci sitelerden edindigim bilgilere gore 100bin de oluyor rotar motoru bilmeyemler icin aciklayayim bu bir helikopter motorudur ve rx8deki arabaya uyarlanmis versiyonudur avantajlari normal bir arac motorunun yarisindan bile daha hafif olmasi dez avantaji urettigi beygirle orantisiz yakit tuketimi bu alet sti dan bile fazla yakiyor neredeyse ve ariza cikarmasi yedek parcasinin zor bulunmasi...ayrica servis bu motordan nekadar anlio oda ayri mesele egitimli servise vermek lazim araci.....yada en kisa yolu eskisehire tusas ucak helikopter motor fabrikasina getireceksin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakismis

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim fikrim cooper tam bir bayan arabasi.........kusura bakmayin. yani nasil desem yanimdan bi s gectigi zaman kafami kaldirip bakmiyorum bile

BurakAuris
    Misafir
    benim fikrim cooper tam bir bayan arabasi.........kusura bakmayin. yani nasil desem yanimdan bi s gectigi zaman kafami kaldirip bakmiyorum bile
    katılıorum bende sana..herkesın gorusu kendınedir..tmm ii gidebilir iyi yol tutabilir vankelde sorunlu bır motordur olabilir..fakat arabadan anlayanda anlamyanda rx8 ile mcs gorse emin olun rx8 e bakar cok sade duruo mcs..ayrıca performans olarakta gerisinde rxin..rxin bence tek sorunu vankel olması..ama bi acıdanda vergi konusunda rahat..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    katılıorum bende sana..herkesın gorusu kendınedir..tmm ii gidebilir iyi yol tutabilir vankelde sorunlu bır motordur olabilir..fakat arabadan anlayanda anlamyanda rx8 ile mcs gorse emin olun rx8 e bakar cok sade duruo mcs..ayrıca performans olarakta gerisinde rxin..rxin bence tek sorunu vankel olması..ama bi acıdanda vergi konusunda rahat..
    vergi olayıda fazla yaktığı yakıtı affettirir diye düsünüyorum

OnurS
    Misafir
    vergi olayıda fazla yaktığı yakıtı affettirir diye düsünüyorum
    Maalesef affettirmiyo=)

BurakAuris
    Misafir
    S2k Ile Ayni Yakio Hemen Hemen Bide Ole Dusunmek Lzm Vergiden Yirtio Rx

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S2k Ile Ayni Yakio Hemen Hemen Bide Ole Dusunmek Lzm Vergiden Yirtio Rx
    S2000 li arkadaşlar 10 lt / 100 km yakıt durumlarını sölüyorlar. Hatta sakinde 9 a iniyorlarmış. Sence RX8 15 in altına kolay kolay inebilirmi
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)