User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: max 50000 TL HOTHACH araç tavsiyesi.

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mini r53 s
    50 bine temiz,iyi kondüsyonda bir şey bulursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf 6

Seat Leon

Audi A3

Şeklinde manuel dizel bulunabilir
    Söylediğiniz arabaların hiçbiri HotHatch değil ki

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50k ya 208 gti temiz sanmıyorum. meg2 rs en mantıklısı olacaktır.

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mito QV bakılabilir.

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende mito bakın derim nokta atışı olur

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 TDIler bile hothatch bizim ülkede, sonuçta yazılım atınca gidiyor
    ben bunu imza yaparım )) 207 Rc olabilir bence.. biraz da para kalmış olur hemde..
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence 50 bin e donanım ve model yılı olarak hatasız boyasız 1.6 thp ds3 yada 1.4 tsi Fabia vrs tavsiye ederim

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Toyota Corolla 1.8 TS 2.El Arabalar ve Satılık Sıfır Km Otomobil Fiyatları sahibinden.com'da
    Kırmızı yı bilmiyorum. siyah benim eski arabam ay gri diye geçen diğeride 2005te fuara gelen araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım hothatch kavramı bu ülkede çok farklı algılanıyor.
    Hatch'i neyine yetmiyor

zamanında hep görünüme takardık yollarda hep doğan görünümlü şahinler vs

şimdi yakıt fiyatlarıyla o hale geldiki dün ufak firmaların ucuz eğitimsiz şöförlerine malzeme taşısın diye verdiği araç lokomotif gibi duman üreterek hothatch oldu

ah nerde gerçek safkan gtilar,Rlar? tamam belki kağıt üstünde eskilerin verilerini hızlanmasını yakalayabiliriz ama verdiği haz,heyecan,zevk mi? ASLA!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkcası bence Hot Hatch tanımına zaman denilen kavram,era resmen tecavüz etti.

adı üstünde HOT!

hayvan gibi devir çeviren, sesi motorsiklet yada yarış arabası sesini anımsatan vtecler gitti yerine çok daha ufak hacimle ful basınca dayalı zevksiz turbolu araçlar geldi.

eskiden özellikle Honda'nın B serisi ve K serisi şanzımanını yumruk atar gibi seri vites değiştirirdin banamısın demez yağ gibi geçerdi ve haz verirdi şimdi herşey otomatik.

eskiden arabanın götü başı oynardı bu işin korkusuzları biner korkusuzca ardı ardına toplardı ,şimdi yok traction control, yok stability control, yok esp yok abs bu ne laa?

bence hot hatchler zamanı vardı ve artık bir zamanlar denilecek noktaya geldi yeniler benim için asla o zamanların hazını vermiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada beyler herkes türkiyede güç güç güç hp tq deyip tutturuyor oysa gerçekte piste işler bambaşka oluyor, hadi rolling anlarım ama pist gerçekten başka zamanında bol bol piste çıkıp yarışmış ve time attack yapmış biri olarak Atmosferik karşısında Turbo için yorumum:

1) Atmosferik araç hemen hemen her virajda avantajlı olacaktır,

şöyle düşünün ciddi açıda yada uzunlukta bir viraja girdiniz turbo tepkisi yüksek olan,devir bandında olan ve ciddi tq üreten araç ile ne kadar rahat dönebileceksiniz?

gazdan kestikçe kesmek zorunda kalacak ancak çıkışın son aşamalarında basabileceksiniz geriye kalan tüm sürede ciddi şekilde parsiyel gaz ve zaman kaybı.

oysa çok yüksek hp,standart tq üreten bir atmosferikte uygun vitesde yeteri kadar devirde kalıp gazdan az keserek çok yoğun tq üretmediğiniz için rahatça virajı alabilecek daha çıkışın sinyalini görmenizle tam gaz ve mermi.

2)turbolu araç her daim daha ağır olan araç olacaktır, 1-2 virajda tamam ama işin içine ardı ardına birkaç viraj girince lastikler aşınmaya başlayacak frenlerde ciddi şekilde brake fadding denilen hadise yani hissizlik ve performans kaybı olacak.

3) turbolu araç genelde git gide ısınan ve ısındıkça güç kaybına uğrayan bir araç tipiyken atmosferik motorlar genelde yarışın başlangıcında ne güç üretiyorlarsa sonundada onu üretirler ısınmadan dolayı kayıp olmaz pek.

kanadada çok ciddi araçlara sahip oldum piste F/P olarak resmen rakipsiz gördüğüm araç EG civic B18C dir bende gerçi type r değildi gsr silindir başıydı ama b20 blok ile aşağıdaki videodaki civicten bile güçlüydüm.

bakınız ağırlık güç oranına vurduğunuz zaman bile nissanın ve toyotanın gücü heleki tq çok daha fazla ama sonuç?

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistten piste değişir ama bazı durumlar. 2 litre hacimli atmosferik araç istanbulpark gibi güç isteyen pistte yetersiz kalabilir. Körfezde daha yetenekli olabilir vs. Bende atmosferik araçları pek severim ama 4 seneye yakın süredir turbo beslemeli bir araç kullanıyorum. İkisinin de tadı farklı ama itbli bir k20yi garajda tutmak isterdim.
    .

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O fiyata alınacak tek araç bence 2013 ibiza fr sc. 1.4 tsi/cth/150hp/7 ileri dsg.
    50'ye temiz cupra, rs, gti biraz zor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pistten piste değişir ama bazı durumlar. 2 litre hacimli atmosferik araç istanbulpark gibi güç isteyen pistte yetersiz kalabilir. Körfezde daha yetenekli olabilir vs. Bende atmosferik araçları pek severim ama 4 seneye yakın süredir turbo beslemeli bir araç kullanıyorum. İkisinin de tadı farklı ama itbli bir k20yi garajda tutmak isterdim.

dediğiniz gibi pistde önemli kesinlikle haklısınız bol düzlükleri olan ve düzlükleri uzun olacak olan bir piste turbolu araç daha avantajlı olacaktır ama açıkcası bu yorumun üstüne ezbere bilmesemde istanbul parkı ezbere istiklal marşı gibi bildiğim toronto motorsports park yada sokak adıyla Cayuga ile karşılaştırıyorumda çok farklı karakterde pistler değiller.

bahsi geçen pistde B20 vtec EG ile elde ettiğim zaman genelde iyi modifiyeli bir EVO 9 ile çok yakındı (kendisi şu an kuzenimin eşi olur Vietnamlı damat )
    yani turbolu aracın ne kadar virajda vakit kaybettiği, atmosferik aracında düzlükte ne derece zayıf olduğuda önemli emin olun 950kg luk 230hp üretip 8250rpm çeviren cep herkülü düzlüktede öyle aman aman yavaş olmayacaktır.

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarbay abi yazılarını okudukça işi gücü bırakıp komple sökük swap Honda rüyaları görüyorum. Eski vti imin tadı hala hiç bir arabada yok çok özlüyorum... Şeytan dürtüyor
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarbay abi yazılarını okudukça işi gücü bırakıp komple sökük swap Honda rüyaları görüyorum. Eski vti imin tadı hala hiç bir arabada yok çok özlüyorum... Şeytan dürtüyor

abicim sen VTI sevdiysen asıl bir 1800cc yada 2000cc B serisi EG gör resmen şok yaşarsın.

zamanında Türkiyede 1 yıl arada kalmıştım ankarada Kırmızı bir Vti kullandım açıkcası güzeldi ama kasa 1155kg, tq 150, tq çok yüksekte üretiliyor altlar cansız araç sanki içine motorsiklet motoru takılmış ara hızlanmalar,parsiyel gazlamalar zayıftı.

işin içine b16 gibi 10 değilde 11 sıkıştırmalı pistonlar, 1600cc değilde 1972cc girince heleki şanslıysan vede GSR silindir başı bulursan (daha basık yanma odası, emme manifoldu ayarlı ve 2 adet emmeye sahip alt devirlerde uzun borularla alt deviri canlı tutuyor sonra belli rpmden sonra kısa emme borularına geçip yarış tipi oluyor) bunuda birde eg gibi çok daha hafif kasaya koyarsan bu sefer çok daha rahat hareket eden çok daha saldırgan araç elde ediyorsunuz.

alt devirler çok ama çok daha güçlü, orta ve üstlerse tadından yenmez cinsten.

şöyle söylim kanadada teker gücü ölçülür bizdeki gibi motor yada krank gücü değil ama sizin anlayacağınız dil ile benim b20 vtec muhtemelen 225-230hpdi ve rollingde çok rahat 280hp lik 1.8t VAGlara kafa tutuyordum piste ise gram şansları yoktu.

belki inanılmayacak ama benim 0-400 rekorum 13.05 sn ve e46m3 stock hali 13.6sn gerisini siz düşünün özetle alet tam bir şaka makinasıydı

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

gerçektende çok beğendiğim bir araba ve sanırsam bahsi geçen arabanın ya şu anki yada önceki sahibi üye bir arkadaşımız araç en azından netden gördüğüm kadarıyla bakımlı ve diri duruyor.

bende olsam perti çıkmış yağ yakma riski olan,dsg riski olan hothatch wannabe alacağıma kesinlikle bu aracı alırdım o paraya hemde gözüm kapalı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler