User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Vettel&Ferrari donemi basliyor

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vettel&Ferrari donemi basliyor

Cumartesi ve Pazar Vettel’in kendisini adadığı yoğun pist ve simülatör çalışmalarıyla geçti.F2012 ile 100’e yakın tur atan Vettel takımla olan güvenini arttırmayı ve koltuk ayarlarına alışmak için pistteydi.Pazar günü tamamen simülatörde geçti,bu sayede Vettel F14T’yi ‘sanal’ versiyonu olsa da kullanmış oldu,bu sayede güç ünitesini anlamaya çalıştı.

Ardından bu sabah Sergio Marchionne ve Maurizio Arrivabene ile buluşan Vettel’in 2015 planları hakkında ve Ferrari’nin uzun zaman planları hakkında görüştüğü düşünülmekte.

James Allison ve yeni yarış mühendisiylede kısa bir toplantı yapan Vettel pistteki zamanları ve toplanılan verileri değerlendirdi.

Takımın web sitesine konuşan Vettel “Bugün buraya gelmek harika birşey.Ufakken daha önce burada bulunmuştum,bariyerlerin arkasından bakıyordum.Şimdi ise Maranello’da araç sürüyorum.Burada takımın bir parçası olarak bulunmak mükemmel.Aracı kullanmak ve takım hakkında bilgi sahibi olmak eşi benzeri olmayan bir tecrübe.Açıkcası taşıdığım renkler farklı,herkes kırmızı giyiyor,heryer kırmızı ama birşeyler gerçekten özel ve gelecekte yaşayacağım mücadeleleri sabırsızca bekliyorum.”

“Şuan kış zamanındayız ve soğukta birkaç tur attık ama bu genede harika bir histi.Araç içinde bulunmak çok eğlenceliydi.Yeniden 11 12 yaşında olduğum zamanları düşünüyorum o zamanlar duvarların arkasından Micheal’in attığı turları görmeye çalışıyordum,ama bu sefer ben aracı kullanırken tifoziler beni izlemeye geldiler.”

“Etrafta Ferrari sürmekle ilgili bir sürü peri masalı olduğunu söylerler,bunu yaptığım sürüşlerin ardından bende doğrulayabilirim.Bu sadece bir hikayeden ibaret değil,tam tersine efsane birşey ve gerçekten aracın içinde bulunarak bunun bir parçası olmak,insanların pistte aracı sürerken izlemeye gelmeleri,duvarları tırmanmaya çalışmalarını görmek gerçekten inanılmazdı.Rüya gibiydi,bugün çok şey yaşandı ve ben bunları hiçbir zaman unutmayacağım.”

*trf1.net ten alintidir.

Seb in red !

Yorumlari alalim . Alonso gibi sifir ceker mi ? Yoksa sampiyonluk tadar mi ?

Resmi Video

https://www.youtube.com/watch?v=k_Y47PhY1PY
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sese bak kesinlikle efsane.

İlk yıl birşey beklemiyorum ama 2. yıl ilk 3'e oynar.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Tabi yavaş araba kullanamıyor bunu gördük bu sezon özellikle..

Eskiden arabası bariz hızlıydı, dolayısıyla kendisi de hızlıydı. Bakalım Ferrari ile napıcak bebe.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acikcasi ben Alonso gibi sifir cekicegini dusunmuyorum ama tabikide bir Schumacher donemi beklemiyorum gorucez bakalim es kaza Ferrari toparlani ve iyi nir arac yaparsa Alonso oturur aglar herhalde
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Canselmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vettel'in redbullda leventin dedigimi gibi cok iyi bir araca sahipti, he takım arkadaşı webber de oyleydi. vettelin daha iyi bir pilot oldugu kesin..
    hamilton vettele virajlara nerdeyse 1 saniye daha hızlı giriyo bizim araclarımıza göre bu araçla onu yakalamamız imkansız demişti.

Bence tamamen Ferrari'nin yapıcagı arac a baglı olacak perfonmansı
    Elleme Sekelesin...

Mythos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vetteli bilmem ama ferrariden bi cacik olmayacagi kesin...
    V8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acikcasi ben Alonso gibi sifir cekicegini dusunmuyorum ama tabikide bir Schumacher donemi beklemiyorum gorucez bakalim es kaza Ferrari toparlani ve iyi nir arac yaparsa Alonso oturur aglar herhalde
    bi Schumi değil, cebinde 1sn taşımıyor Vettel kesinlikle

Ferrari'nin yapacağı arabaya bağlı bence de (b)Alonso nun ağlaması
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

shkodra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vettel 'de F1 yarışlarında galip gelmek için gerekli olan azim ve hırs yok.. Ortalama bir pilot..
    Ben F1 yarış takımı sahibi veya yöneticisi olsam Ricciardo 'yu alırdım. O ışık ve azim ve hırs var...
    Önümüzdeki sene gerekli desteği alırsa birinciliğe oynar..

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vettel hakkında bi istatistik vereyim

97 villeneuve den beri ilk defa şampiyon pilot sonraki sezonda hiç yarış kazanamıyor. Hemde aynı takımda kalıp,o takımın diğer pilotu aynı araçla 3 yarış kazanabiliyorken.98 de villeneuve de 0 çekmişti ama takım da motorda berbattı.vettelin bu seneki aracı gibi yarış kazanabilen bir araç değildi.

Alonso açık ara vettelden kaliteli bence.o bu araçla yarış kazanamadıysa vettel hiç kazanamaz.ferrarinin bir mucizeye ihtiyacı var vettelin şampiyon olması için.çok çok hızlı bir otomobil olmadıkça orta sıralarda gezen bir pilot olduğu ortada.araç iyiyse zaten button bile şampiyon olabiliyor zaten.
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı initial-D Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vettel hakkında bi istatistik vereyim

97 villeneuve den beri ilk defa şampiyon pilot sonraki sezonda hiç yarış kazanamıyor. Hemde aynı takımda kalıp,o takımın diğer pilotu aynı araçla 3 yarış kazanabiliyorken.98 de villeneuve de 0 çekmişti ama takım da motorda berbattı.vettelin bu seneki aracı gibi yarış kazanabilen bir araç değildi.

Alonso açık ara vettelden kaliteli bence.o bu araçla yarış kazanamadıysa vettel hiç kazanamaz.ferrarinin bir mucizeye ihtiyacı var vettelin şampiyon olması için.çok çok hızlı bir otomobil olmadıkça orta sıralarda gezen bir pilot olduğu ortada.araç iyiyse zaten button bile şampiyon olabiliyor zaten.
    Kısmen katılıyorum ama şöyle birşey var. Bazen araçlar sürücüye uymuyor. Alonso bu sene Kimi'yi ezdi geçti resmen burda kimi'nin sürücülüğünü konuşmamıza gerek yok sanırım. Ama bende büyük beklentiler içine girmiyorum herşey Ferrari'ye bağlı Vettel'e değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine bilindik yorumlar, istatistikler filan veriliyor. Ne yapar yapmaz bilemem. Alonso'da Ferrari'de şampiyonluğu yaşayamadı. Sanki diğerleri tur başına 0.5 sn yavaş aracı alıp cebinden 1 sn çıkarıp şampiyon oldu da falan filan. Birde bebe tabiri çok komik adamın boy boy kupası var ama yok hala bebe işte. Belki de askere gitmeli erkek olabilmesi için...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Dünkü bedelli konusuna dönmesin Bason, okudun mu tamamen bilmem.. Bedelli mantıklı bence, ben de askerliği yapmadım. Laf sokmanın anlamı yok

Bebe tabirini ben kullandım, ki bence şımarık bebeden farksız, bir tek ağlamadığı kaldı arabası yavaş diye zaten ilk fırsatta da Ferrari ile anlaştı bu yüzden, artık hızlı araba vaad ettiler sanırım.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dünkü bedelli konusuna dönmesin Bason, okudun mu tamamen bilmem.. Bedelli mantıklı bence, ben de askerliği yapmadım. Laf sokmanın anlamı yok

Bebe tabirini ben kullandım, ki bence şımarık bebeden farksız, bir tek ağlamadığı kaldı arabası yavaş diye zaten ilk fırsatta da Ferrari ile anlaştı bu yüzden, artık hızlı araba vaad ettiler sanırım.
    Ya takılıyorum yanlış anlama. Ciddi yazmadım zaten. Vallaha Ferrari'den umutlu değilim ben Brawn'da gelmiyormuş sanırım. Hele ki Bu Mercedes ile mücadele etmeleri zaten imkansız 1-2 sezon böyle gider. Arada ciddi fark var ve arayı kapatacak fırsat yok... Alındıysan kusura bakma... O hissiyatı pek verememişim...

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alınacak bişey yok yaaa,adam yavaş işte
    2011 E90 320d & 2006 FJR 1300

Post Thanks / Like
    Mentioned
    96 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Redbull un hızlı zamanı gibi olacak işte Mercedes için bu 2-3 sezon da
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence bir canavarı öldürelim derken daha büyüğünü yarattılar. Hamilton'da bundan faydalanır işte.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Romain Grosjean, Sebastian Vettel'in Ferrari anlaşmasından önce Ferrari ile 2015 için görüştüğünü söyledi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir sene sonra Raikkonen'in yerine geçer Romain.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Horner, Renault spordan çekilebilir demiş. Yalnız Ferrari'nin etkisinin nasıl azaldığını hepimiz görüyoruz. Renault ve Ferrari'nin karşısında Mercedes tek başına durabiliyor. Geçen senede Red bull sezonun 2. yarısında böyle bir kaç hamle yapmıştı işe yaramıştı. Politika yönü güçlü takımlar geldikçe Mclaren ve Ferrari'nin sözü pek geçmez oldu. Zaten sözünü geçirecek adam kalmadı Ferrari'de. Mclaren yeni bir rüyaya başlıyor Honda ile bari onlar kafa tutabilse de seyir zevki çıksa. Ferrari ya da Mclaren'in acilen ön tarafa dönmesi gerekli bence.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler