User Tag List

Sayfa 92/173 İlkİlk ... 42829091929394102142 ... SonSon
3272 sonuçtan 1.730 ile 1.748 arası

Konu: Intercity İstanbul Park Pist Günleri

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman anlatamadığımı düşünüyorum.

herkese açık pist günü dediğiniz zaman neler olabileceğini biraz açayım
    adam geldi parayı bastı piste çıkacak. birileri piste çıkacak aracı kontrol ediyor. Sürücüyü kontrol eden var mı ???
    kaza yapıp dalmışım şekerim düşmüş diyen gördüğüm için sordum. Hani kültürden bahsettiniz ya.
    sen daha kültürlüsün ve kültür meselesi dediğin adamla piste çıktınız. geldi çarptı yada olmaz ya sen gittin adamı dümdüz ettin. o yavaş gittiği için büyük bir ihtimalle adamı ezen sen olacaksın.
    şimdi:
    sorumlu kim. diyelim ki adamın kendine bir şey oldu. kimler hesap verecek. orası bir yarışma alanı olarak tanımlanmadığı için olacakları hayal et. adamın ailesi karşına çıkacak neler isterler kimbilir. yada birilerine test aracı veriyorlar. çıkıyor piste otomobili yusyuvarlak ediyor. araçların piste uygun olması şöförününde uygun olması anlamına gelmiyor.
    bir organizasyon ile birlikte pistte olmak güvenlik açısından veya kültür açısından daha güvenli.
    pist günlerinde pistte story atanın sokakta gazlayandan ne farkı var.
    araçların hiç birinde güvenlik önlemi yok.
    çoğunda yangın söndürücü bile yoktur. bırakın güvenlik kafesini
    kaç kişinin lastikleri kontrol ediliyor.
    kaç kişinin lastik havaları kontrol ediliyor.
    yada bağlantı somunları .........
    pistte gezenler uyarılıyor mu ?? hani tehlike yaratması açısından.
    kasklar homologe mi yoksa olsun diye bir kask mı?
    bu pist günlerinin seyircisi neden çok biliyormusunuz ??
    kaza seyretmek için geliyorlar.
    bu güne kadar kim motorsporları ile ilgili ise hepsinin bir cadde canavarlığı geçmişi vardır. bunu da hatırlatayım
    bknz: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bknz: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak...
    Abi, bir açıklama yapacak mısın ? Dönen tezgah her ne ise, çeşitli platformlardan biz de tepkimizi gösterelim, sessiz kalmayalım ama, nedir ne degildir bilmiyoruz şuan.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorsporlarına karşı yapılmış bu yanlışlığı nasıl savunanlar çıkabiliyor akıl sır ermez valla umarım Vural Bey federasyona inat tüm gücü ve isteğiyle pist günlerine ağırlık verir de yaptığı fedakarlığı devam ettirir. 1000lerce insan da birşeyleri bu sayede uygun fiyatlara keyifle öğrenmeye devam eder. Konunun tartışmaya açık bir hali olmadığı halde tartışmaya çalışmak nasıl bir çıkar çatışması olduğunu da net gösteriyor gerçekten.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabah yazarken icimde bir şüphe vardi. Ulan yazma cahile,sende onun seviyesine inersin diye. İlk mesajinda bilgi sahibi olmadan salladigi belliydi,ywrim bilgiyke fikir yürütüyordu. Ama su son yazdigiyla cidden bosa zaman harcadigimi gorul kendime kizdim aq!
    Ben yokmuş, yazılmamış gibi davranacagim.
    Buğra;sana da sabır diliyorum Mike....

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ooooo kafalar pırıl pırıl

pistte birbirini ezenler var S'e gelin hem alkol çevirmesi var hemde yerde şerit var daha güvenli.....

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende kimlerle muhatap oldum..
    düzenlenecek bir kupa ile ilgili soru sordum.
    bana çok ticari geldi diye, düşünüp birkaç soru sordum.
    adama tecrüben ne bu işte demiştim.
    50,000 kiralık arabam var diyen bir düşünce
    ne anlamasını bekliyorum ki.
    herkes bilgisinin en iyi olduğunu düşünür.
    bu yarışlı konularda (tosfed yıldızını aradı ) görüşümü söyleyip, sonra bir sürü karşı çıkan olup ta
    bir sene sonra dediklerim çıkınca,
    ben demiştim demek te bir fena keyifli oluyor.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf şu pist günleri yüzünden piste uygun bir araç almayı düşünüyorum. Trafik kurallarına son derece bağlı olduğum için ne kullanırsam kullanayım günlük hayatta kuralların dışına çıkamam. Fakat Vural Bey'in bu etkinliği bize bir fırsatı verdi, araçlarımızın ve kendi limitlerimizin güvenle zorlanabileceği bir fırsat. Elbette olumsuzluklar olacaktır siz buna kültür eksikliği vs. diyebilirsiniz fakat bu da zaman geçtikçe oturacaktır. Ring'de her şey güllük gülistanlık mı oluyor turist günlerinde sanki.

Kısaca şöyle özetleyeyim, İstanbulpark ilk açıldığı yıllarda sadece izleyici olarak orada bulunabiliyorken şu an piste çıkabiliyorum ki bu bile bence çok büyük bir imkan.

Halk günleri öncesi verilecek bilgilendirmeler, eğitimler, araçların kontrolü vb. şeyler daha sıkı yapılabilir, zaten bizde bunları tartışıyoruz aramızda(siyah duman atan araçlar gibi mesela) fakat bütün bir etkinliği çöpe atmanın hiçbir mantığı yok.

Tosfed ile ilgili olan problem çözülmez ise bizim yapabileceğimiz tek şey pist günlerine her zamankinden fazla katılım göstermek olacaktır. Şahsım adına araç alamasam bile günlük kullandığım binek otomobilim ile katılım göstereceğim bu sene.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pistin yeri Formula1 için kesinlikle yanlıştı ama ticari bakıldığında şu anda konumu güzel, yarış konumu olarak ne kadar başarısız bulsam da, güzel işletildiğinde yerel bir başarı ortamı sağladı... bence yeri neden yanlıştı F1 için? yaklaşık 100.000 turist getirebilirliği olan bir GrandPrixde, izleyicileri 3-4 saatte piste sokabildik, adam pistten 100 km uzakta otelde kaldı, çoğu boğazı bile göremeden gitti... İstanbul'da otel kalitesi çok kötü, gidip de Hilton Sheraton vs kalamıyorsan ne yapacaksın? o kadar dediler, gelin şu yarışı İzmir ya da Antalya'da yapalım, yüzlerce turist odaklı havuzlu denizli otel var, ulaşım rahat, ama dönemin başkanı ve de Bernie Pendikte karar kıldı...

neyse artık bu kısmı kapatalım, İntercity bence kendi adına da güzel bir yatırımla burayı aldı, binaları kullanıyr, otoparkları garajları kullanıyor, hem kendi maliyetlerini buradan çıkartıyor hem de piste sahip çıkıyor, bakın bakalı ilk aldığı sene doluluk yüzde kaçtı şimdi kaç? neredeyse boş günleri h.sonları yok, demek ki başarılılar... peki ya TOSFED? zamanında bunlar TOMSFED ken yani motorcular da bünyedeyken zorla ayırdılar kendilerini, bunlardan bir yol olmz diye resmen mücadele ettiler, cidden zorla ayrıldılar... şimdi birileri belediye başkanlığı sevdasına düşmüş, belki de aylardır motorsporlarıyla alakası yok ama dert ne? TOSFED in yapamadığı yarışları, organizasyonları İntercity nin yapması... bu ülkede yetkili makan bir işi beceremiyorsa nasıl beceririz demez, becerenlerin yoluna taş koyar ki kendi beceriksizlikleri ortaya çıkmasın... yahu inanılır gibi değil, 2000 li yılların takvimine bakıyorum, rally, rallycross, tırmanma, mahalliler, milli-mahalli drag yarışları, off-road, wrc, erc, Türkiye pist şampiyonası, formula3, tek arka kupaları yaz yaz bitmiyor... şimdi TOSFED hangi orgaizasyonları yapabiliyor bir bakın... milyon usd ler harcayıp WRC getirdiler ama başka da bir icraat yok, draglar bile bu ülkede nerdeyse 10 senedir resmi olarak yapılamıyor, ayıp yahu ayıp!!!!
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende kimlerle muhatap oldum..
    düzenlenecek bir kupa ile ilgili soru sordum.
    bana çok ticari geldi diye, düşünüp birkaç soru sordum.
    adama tecrüben ne bu işte demiştim.
    50,000 kiralık arabam var diyen bir düşünce
    ne anlamasını bekliyorum ki.
    herkes bilgisinin en iyi olduğunu düşünür.
    bu yarışlı konularda (tosfed yıldızını aradı ) görüşümü söyleyip, sonra bir sürü karşı çıkan olup ta
    bir sene sonra dediklerim çıkınca,
    ben demiştim demek te bir fena keyifli oluyor.
    Evet bir seansa daha hoşbulduk.
    Sizin Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuz ve emeğimize saldırdığınız yıllar içinde bizler kimseye saldırıp yalan yanlış yazılar yazmadan, 50.000 otomobillik filomuzun servisini verebilen teknik alt yapımız ile 3 yılda 142 pilotu yarıştırdık.
    Siz son 3 senede zaman zaman forumda farklı yazılar yazmak dışında Türkiyede otomobil sporlarının daha iyi bir yere gelebilmesini hedefleyerek neler yaptınız ?

Yalan güzel birşey değil, bu yaşta hiç ama hiç iyi karşılanmıyor bilin. Bunu niye yazıyorum biliyormusunuz size daha önce alenen dedim ki ispatlamazsanız YALANCISINIZ.

Bknz:
    Pist ve pistin yaptığı yarışlar ile ilgili mesajlarınız taraflı, bilgisiz ve boş mesajlar.
    Buda onlardan biri. Sizin Intercity İstanbul Park ile sıkıntınızın ne olduğunu bilemiyorum, merakta etmiyorum.
    Bu mecrada buna devam etmenize izin vermeyeceğim bilginiz olsun.

Bilmediğiniz, içinde olmadığınız, kulaktan dolma dedikodularınızı konuların içindeymişsiniz gibi yazmamanızı tavsiye ederim.
    Yukarıda bold ile belirttiğim kısımda yazdıklarınız alenen yalandır. Böyle bir konuyu burda bu şekilde yazıyorsanız, aksini ispatlayamazsanız yalancısınız.

İyi forumlar.
    İspatlayabildiniz mi ? Hayır..
    Forumdan atmak falan çocuksu işler ama gerçekten boş yazılarla bizleri çok yoruyorsunuz...
    Lütfen rica ediyorum artık buna bir son verin.
    Yazarak zaman kaybetmiyim ben gene size 14 Mart 2017 senesindeki yanıtımla cevap vermiş olayım bunu okur yeni hayaller ile cevabınızı yazarsınız artık...

Kulaktan dolma, içinde olmadığınız, halk arasında dedikodu olarak adlandırılan yazılarınıza bir tanesini daha eklediniz.
    Okadar ki 2017 takvimine bakıp orda tesisimizde yapılacak yarışları bile göremeyecek kadar körsünüz. Hatta 2015 ve 2016 da Pistte neler olduğundan bile haberiniz yok, şampiyonlar şampiyonasında yarışacak olan Clio Cup pilotlarımızdan da...
    Maksadınız sadece çamur atmak ötesi değil. 50.000 otomobil diye tutturmuşsunuz. Servis hizmetleri hususunda gururla bu rakamı telafuz edebiliriz ama anladığım kadarı ile sizin rahatsız olma durumunuz zaten bu büyüklük, bu işlere bir kurumun özgürce yatırım yapabilmesi ve ortaya konan işin işin ''içinde'' olan pilotlar tarafından taktir kazanması.
    Amacınız farklı güdümünüz belli bu nedenle burada demogoji ile yürümez işler boşuna bu anlamsız çabanız...
    Her kelimenize ve satırınıza yarım sayfa '' GERÇEK'' bilgi ile yanıt verebilirim ama şuan size bu yazıyı yazarken pistimizde gerçekleşen ülkenin en önemli fabrika takımının yeni motorsporları araç testine dahil olmam sonrasında önümüzdeki günlerde başlayacak olan tek marka kupalarımız ile ilgili görüşmelerime devam etmem gerekiyor. Gerçekten bildiğiniz bir konu olsa ve bu saldırma değilde merak etme amacı ile yazdığınız yazılar ile ilgili olsa size günlerimi ayırırım severek. Şuan satırlarım bile fazla.

İyi forumlar dilerim,
    Konu ef186 tarafından (13-03-2019 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne istiyorsunuz siz açık açık yazsanıza ? Ağızda geveleyip durmayın. Caddelerde değil pistlerde diye sosyal mesaj verenlerin aksine pist sizin neyinize profesyonellerin orası. Gidin cadde de gazlayın mı demek istiyorsunuz ? Kim bu güruh ? Kaç kişisiniz. Sizin gibi düşünenlerin sayısı umarım 10 u geçmiyordur.
    Aralarında piste çıkan süre yapan var mıdır? 3 dakikanın altında turları var mıdır çok merak ediyorum ben de. Bu profesyonel güruh kimdir ben de açıklama bekliyorum.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Golf 8R / 48.40 @Körfez
    Fiesta ST MK8 / 2.23 @İstanbulPark

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guruh kelimesi , gercekte 'mana' olarak hic de hos degil yalniz. Ek bilgi olarak vereyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merak etmeyin, bu tip baskılar bizi ne yıldırı ne korkutur aksine hırslandırır...
    Şuan için detay yazamıyorum ama içiniz rahat olsun...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merak etmeyin, bu tip baskılar bizi ne yıldırı ne korkutur aksine hırslandırır...
    Şuan için detay yazamıyorum ama içiniz rahat olsun...
    sadece imzana yazdıkların:

Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

bile neredeyse TOSFED takvimindeki yarışlardan fazla, ben bu çekişmenin siyasi tarafı olduğunu düşünüyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece imzana yazdıkların:

Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

bile neredeyse TOSFED takvimindeki yarışlardan fazla, ben bu çekişmenin siyasi tarafı olduğunu düşünüyorum...
    İmzama yazdıklarım benim hayat motivasyonum. Beni ayakta tutan gurur duyduğum işlerimiz.
    O nedenle şu süreçte aslında içim kan ağlıyor ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pistin yeri Formula1 için kesinlikle yanlıştı ama ticari bakıldığında şu anda konumu güzel, yarış konumu olarak ne kadar başarısız bulsam da, güzel işletildiğinde yerel bir başarı ortamı sağladı... bence yeri neden yanlıştı F1 için? yaklaşık 100.000 turist getirebilirliği olan bir GrandPrixde, izleyicileri 3-4 saatte piste sokabildik, adam pistten 100 km uzakta otelde kaldı, çoğu boğazı bile göremeden gitti... İstanbul'da otel kalitesi çok kötü, gidip de Hilton Sheraton vs kalamıyorsan ne yapacaksın? o kadar dediler, gelin şu yarışı İzmir ya da Antalya'da yapalım, yüzlerce turist odaklı havuzlu denizli otel var, ulaşım rahat, ama dönemin başkanı ve de Bernie Pendikte karar kıldı...

neyse artık bu kısmı kapatalım, İntercity bence kendi adına da güzel bir yatırımla burayı aldı, binaları kullanıyr, otoparkları garajları kullanıyor, hem kendi maliyetlerini buradan çıkartıyor hem de piste sahip çıkıyor, bakın bakalı ilk aldığı sene doluluk yüzde kaçtı şimdi kaç? neredeyse boş günleri h.sonları yok, demek ki başarılılar... peki ya TOSFED? zamanında bunlar TOMSFED ken yani motorcular da bünyedeyken zorla ayırdılar kendilerini, bunlardan bir yol olmz diye resmen mücadele ettiler, cidden zorla ayrıldılar... şimdi birileri belediye başkanlığı sevdasına düşmüş, belki de aylardır motorsporlarıyla alakası yok ama dert ne? TOSFED in yapamadığı yarışları, organizasyonları İntercity nin yapması... bu ülkede yetkili makan bir işi beceremiyorsa nasıl beceririz demez, becerenlerin yoluna taş koyar ki kendi beceriksizlikleri ortaya çıkmasın... yahu inanılır gibi değil, 2000 li yılların takvimine bakıyorum, rally, rallycross, tırmanma, mahalliler, milli-mahalli drag yarışları, off-road, wrc, erc, Türkiye pist şampiyonası, formula3, tek arka kupaları yaz yaz bitmiyor... şimdi TOSFED hangi orgaizasyonları yapabiliyor bir bakın... milyon usd ler harcayıp WRC getirdiler ama başka da bir icraat yok, draglar bile bu ülkede nerdeyse 10 senedir resmi olarak yapılamıyor, ayıp yahu ayıp!!!!
    kesinlikle katılıyorum.
    The complete 2019 F1 Championship calendar| Formula 1(R)

Bizim ülkemizde de F1 pisti var, ancak 2011 de f1 yarislari istanbulpark icin sona ermis. Keske burada da f1 yarislari duzenlense, bu pist antalya, izmir, mugla vb. olsa cok guzel olurdu, bi monte carlo gibi cok ust kesim olmasa da turizme faydasi olurdu, ozellikle daha kaliteli, parali turist gelmesi acisindan..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    187 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Meyve veren ağaç taşlanır. Vural Ak ve Buğra gibi vizyonlar olmasa ben İzmirden eşimle arabama atlayıp, çok cüzzi bir miktara F1 pistinde eşim ve ailesi her türlü güvenlik açısından kafaları rahat bir şekilde deneyim sahibi olup, güzel bir hatıraya sahip olamazdım. ne destek gerekiyorsa her mecrada vermeye hazırız.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bu konuda TOSFED' in yaptığına sessiz kalmamalıyız, sosyal mecralardan platformlardan sesimi duyurmalıyız, intercity kurum olarak yaptı, biz de motorsport severler olarak halk olarak, etkinligimizi belirtelim..İlk açıldığından bu yana orada yüzlerce güzel anı biriktirmiş insanlarız, herşeyi herkesi tekelleştirmelerine gözyummamalıyız..
    Bu konuda bilinç oluşturmalıyız..Pist ' imtiyaz sahibi belki Vural Ak, o ama pist hepimizin, anılarımızın,arabalarımızın,sohbetlerimizin..

Aşağıda fb linkini bıraktığım motorsports sayfasında da 1dk ayırabilip yorum yazarak fikir beyan edip bilinç oluşturmamıza destek olursanız, sevinirim..

Facebook

Ewren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    %99 pist günleri devam edecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesele sadece pistgünleri degil ki,o zaten intercity'nin insiyatifinde daha çok, ama bu tavır parkta hic bir yarış aktivitesi olmaması anlamına geliyor bu, cup 'lar vs ya da başka etkinlikler vs..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler