User Tag List

Sonuçlar: Hangisi?

Katılımcı sayısı
13. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Cbf 150

10 76.92%
  • Ybr 125

3 23.08%
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İlk motor, CBF vs YBR kurye special

edemirbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlk motor, CBF vs YBR kurye special

Merhabalar herkese. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde ilk motorumu alacağım kısmetse. Aklımda 2 motor var, CBF 150 ve YBR 125 (eski kasa, 2007-2008 yılları). Oturduğum şehirde aşırı sıkışık bir trafik yok, zaten asıl kullanacağım yer okula git gel olacak, 12 km bomboş ama sürekli yokuş bir yol.

Şimdi, bu iki model de kurye special olduğu için biraz arada kaldım gibi. Kamp atmayı severim, yazın topcase'e çadırı tulumu yükleyip kampa gideceğim. İlerde artçım da olabilir bu turlarda (bir 10k km bandına gelince tabii), o yüzden CBF daha güçlü olduğu ve torku daha düşük devirlerde verdiği için aklımı çeliyor. Fakat okuduğum kadarıyla yağ yakma sorunu var. YBR'lerde böyle bir problem yok, hatta genel olarak bi problem yok, ama daha güçsüz. (CBF 12hp, YBR 10 hp yanlış hatırlamıyorsam). Çok büyük farklar değil ama motorun 130-140 kilo geldiğini düşünürsek farkediyor o 2 beygir :B Gelelim zurnanın zortladığı yere.

Bütçe sınırlı. maksimum 5k civarı bir bütçe olacak kask eldiven hariç. Bu paraya bu motorların turşusunu kurma şansım nedir? İkisi de kendini kanıtlamış motorlar ve parçaları ucuz. Ybr daha kıvrak diye daha çok tercih ediliyor ayrıca yanlış bilmiyorsam. Motoru almaya yine bilen biri ile gideceğiz ama motorunu sağlam görüp şasesine kayılmış bir motor da almak istemiyorum haliyle Güç açısından cbf'e gönlüm kayıyor fakat şekil olarak ybr daha bir hoş. Ybr ile dünya turu yapanları da görüyorum. Baya arada kaldım yani, önereceğiniz hangisi olur?

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tipini sevmediğim şeye binmem et olsun şişde dursun mantığın yoksa bence YBR
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor cbf, serilik ybr.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2015 Cbf sahibiyim pek bir tecrübem yok 2 bin kilometredir kullanıyorum,çok az da ybr kullanmışlığım var.
    Cbf daha oturaklı ve rahat bir motor 80-90 kmh ile sıfır titreşim ile istediğin yere gidebilirsin,çok fazla bir hız bekleme iki aletin de yapacağı top speed max 120.
    İki motorda sana sıkıntı çıkartmaz,100 bin kmleri deviren var orjinal motorla.Ben CBF tavsiye ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cbf cok agır acemiysen, ybr de daha rahat edersin. pratik hafif donusleri cbf e gore daha kolaydır. ybr yi cok sıkıstırmassan cbf den az yakar. cbf in birde kronik yag yakma sorunu var 2. el alacaksan km leri cok yuksek kuryeden cıkma motor alma derim.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler