User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Double Din ana konusu

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Double Din ana konusu

Bir tane double din ana konusu olsun istedim. Bir sürü double konusu var, bende yeni konu açmak yerine tek konudan gidelim istedim... Çin android double din lerden sonra iyi bir markanın double din'ine geçmek istiyorum çünkü çin mallarında gerçekten ses korkunç kötü... Önerebileceğiniz marka modeller varsa sevinirim. Eski üretimde olur, zira yenilerin fiyatları uçmuş, tek istediğim ses kaliteli olsun.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carplayli Sony kullanan var mıdır?
    Carplay ve geri görüş kamerası desteği olan güzel ses alabileceğim bir ürün bakıyorum pickup için.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı çinlerde sapıtma problemi var. Ya aracı stop edip bir süre bekliyoruz ya da kutup başını söküyoruz.

Şuana kadar 7-8 farklı arabada farklı çinde aynı olayı gördüm.

Kendim kullandığım iki modelde bu problem vardı. Neyse ki kısa sürelerde yapmıyor. 3-5 ayda bir....

Bir de benim gibi dirrksiyon tuşlarının aktif olma delileri yüzünden araca özel üretilen çinlere mahkumuz. 1.5 liraya ne cevherler var uoksa

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi bi double teyp istiyorsanız pioneer olacak yoksa bulaşmayın. Ben tek din teypten yanayım ama bazen özellik arayanlar ses kalitesinden vazgeçebiliyor onlarada hak veriyorum.yani tamamen arz talep meselesi... illa ucuz olsun sesi orta olsun derseniz fulltouch panel olanlardan uzak durun ısınınca donmalar yapabiliyor mümkünse ses düğmesi manuel yani kıvırmalı olsun bu çinliler bazen çıkışı kuvvetli de üretebiliyor geçen bitane poloya taktım ön kapılar orjinal arkayada 2 tane ucuz seri pioneer oval taktık çıkan sese şaşırdım resmen anfi varmış gibi ses dolgun çıkıyordu halen inanamıyorum o ses tonuna
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim de elimde pıoneer avh-x8550bt double dın var. zamanına göre gerçekten üst düzey kaliteli cihazdır.
    artık apple car play destekleyen pioneer double dın almayı düşünüyorum.
    üzerine para vererek böyle elektronik cihaz takas edebileceğim yerler varmıdır acaba?
    eskiden kartal soğanlıkta bir dükkan vardı,her 6 ayda bir yada her sene cihaz yenilerdim. en son gittiğimde kapanmıştı.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de pioneer avic f40bt var. Double din navi bluetooth youtube spotify usb sd dahili parrot mikrofon kiti ve turkiye icin uyumsuz olan trafik kontrol aparatı var.

Muzikalitesinden cok memnunum. Amfi hoparlor kadar ana unite de önemli..bunu standart ana uniteler veya çan çin çon seyleri dinleyince farkediyor insan.

Dahili dsp'si olan güzel bi multimedyayi denemek isterim
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar amazondan teyp alıcam (double din) , annem gelecek önümüzdeki ay , kardeşimin evine göndericem annem de getirecek , ama şu amerika da fm yok olayı nasıl oluyor , oradan teyp alan arakdaşım kullanamamıştı burada mesela , amazondan alırken neye dikkat edicem yazar mı fm özelliği ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar amazondan teyp alıcam (double din) , annem gelecek önümüzdeki ay , kardeşimin evine göndericem annem de getirecek , ama şu amerika da fm yok olayı nasıl oluyor , oradan teyp alan arakdaşım kullanamamıştı burada mesela , amazondan alırken neye dikkat edicem yazar mı fm özelliği ?
    Ben kenwood teyp almıştım usa'dan zamanında. FM frekanslarında çift sayılar mı tek sayılar mı ne yoktu.
    Kenwood'a mail attım, faturamı görmek istediler. Tarayıp attım. Onlar da belli bir tuş kombinasyon sırası söylemişlerdi. Onu yapınca tüm FM frekansları görünür olmuştu.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavsiyem: Apple iOS kullaniyor isen muhakkak CarPlay ozellikli headunit al. uzun suredir CarPlay kullaniyorum, tek kelimeyle muhtesem. arama/player/navigasyon harika olmus. Alpine HU'lere bi goz attim, lightning kablosu ile telefonu teybe baglamak zorundasin, BT uzerinden baglanti olmuyor.

Pioneer'da NEX serisinde CarPlay mevcut (USDM).

benim kullandigim HU aftermarket degil, stok. Ama CarPlay standart birsey oldugu icin ekranda gorecegin sey HU'ten bagimsiz olarak ayni.

Android kullaniyor isen bir fikrim yok, ama rakip olduklari icin onun da denk olmasi lazim.

bir de FM bandini niye soruyorsun, israrla takip ettigin radyolar var mi? varsa inet uzerinden yayin yapiyorlar mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiyem: Apple iOS kullaniyor isen muhakkak CarPlay ozellikli headunit al. uzun suredir CarPlay kullaniyorum, tek kelimeyle muhtesem. arama/player/navigasyon harika olmus. Alpine HU'lere bi goz attim, lightning kablosu ile telefonu teybe baglamak zorundasin, BT uzerinden baglanti olmuyor.

Pioneer'da NEX serisinde CarPlay mevcut (USDM).

benim kullandigim HU aftermarket degil, stok. Ama CarPlay standart birsey oldugu icin ekranda gorecegin sey HU'ten bagimsiz olarak ayni.

Android kullaniyor isen bir fikrim yok, ama rakip olduklari icin onun da denk olmasi lazim.

bir de FM bandini niye soruyorsun, israrla takip ettigin radyolar var mi? varsa inet uzerinden yayin yapiyorlar mi?
    yok illa tuner olacak. Radyo çok dinliyorum, internet üstünden dinle falan uğraşamam hocam. Android telefonum , benim için öncelik kaliteli ses , bu yukarda verdiğim alet de kalite serilerde en düşük fiyatlı olanmış.

pioneer ın sitesinde şöyle bir yazı buldum

CAN I PURCHASE A RADIO IN THE US AND TAKE IT TO ANOTHER COUNTRY, LIKE EUROPE?

No, a radio purchased here in the US can not be taken to another country.

The frequencies used in some other countries, like Europe, are even (102.8).

The frequencies used here in the US are odd numbers (102.7) and can not be changed.
    Konu Yiğit G. tarafından (21-10-2019 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi işine yarar mı bilmem ama pioneer teyplerde şöyle bişey vardı atıyorum 3500 ler tr de çekmiyordu 3550 ler çekiyordu öyle bi bilgi kalmış aklımda belki işine yarar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    radyoyu ben de cok severim. ancak TR'de cok uzun suredir frekanslar pic edilmis durumda. teknik beceriksizlikten dolayi FM yayinlari birbirine giriyor.

benim dinledigim kanallar uzun sure once yamuldu gitti, o yuzden FM'den vazgecmek zorunda kaldim. hala dinleyebildigin icin sanslisin. FM'in alternatifi (ya da yeni jenerasyonu mu diyelim) inet, o yuzden onermistim.

US-EU arasinda FM tuner freq dial farki hep oldu, ancak muzik sistemciler bir cok US modelin icine mudahale ederek teypleri EU haline getiriyorlardi. anladigim kadariyla uretici tek-cift diye tuner yapmiyor, dial kismini satis bolgesine gore degistiriyor. cok buyuk ihtimalle alacagin Pioneer HU cift frekans alabilir, ancak nasil yapilacagini ogrenmek lazim, pis bir is maalesef...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi işine yarar mı bilmem ama pioneer teyplerde şöyle bişey vardı atıyorum 3500 ler tr de çekmiyordu 3550 ler çekiyordu öyle bi bilgi kalmış aklımda belki işine yarar
    bir ara öyle birşey diyorlardı ama sanmam bugun çok araştırdım okumadım öyle birşey , birtek mesela bazı kenwood double larda tuner seçme olayı var , avrupadaysan ayarlardan avrupa tuner diyorsun çift haneli oluyor ... pioneer da bu yok sanırsam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yurtdışından birine getirtme şansınız var ise kesinlike Pioneer avrupa modelleri SPH-EVO62DAB yada sığıyor ise SPH-EVO82DAB

bunların en mühim özellikleri:

1) Hi Res çalabiliyor 192khz /24bit bile ok yani tidal vs app ile muhteşem kalite yakalayabilirsiniz
    2) diğer hiçbir markanın yapamadığı bir özellik Pioneer'da sağ ve sol kanalları ayrı ayrı level vermesi yani diyelim sol midbass sönük çünkü bacağınıza çarpıyor ama sol tiz çok yüksek sağa göre çünkü hem engelsiz direk size bakıyor hem sağa göre size daha yakın o durumda fader/balance ile işi çözemezsiniz iste bu model ve 99rs,80prs gibi modellerde sağ sol ayrı level matching var

3) geleceğe yatırım yapmış olacaksınız,bugün aracınız double din kabul ediyor ve bu süper peki gelecekte?
    şu an üretimi birçok vag grubu,renault,opel,bmw,mercedes yuvası single din ve android benzeri multi ekran ile işi çözüyor ve maalesef standart double din sığmıyor işte bu bahsetiğim teypler öyle değil önü double din ama arkası single din üstelik ayrı sabitde değil aralarında kablo var sadece esnek olan

özetle yarın golf 7mi aldın tak sorun değil vs vs

4) araca göre eğer can bus bulabilecekseniz lastik basıncından,klimasından,geri görüş kamerasından herşeyine kadar uyumlu ve ekranda beliriyor

5) belki türkiye için hayal ve erken ama bu teypte DAB uyumuda var,şimdiden TRT dijital yayın yapacak ve emin olun radyoda baya bir fark ediyor ses kalitesi anlamında yarın DAB yayın başladığında bu teyp sunabiliyor olacak

bu gibi birçok sebebten ötürü açık ara bu teybi alırdım kardeşim açıkcası tavsiyemi istiyorsan bu arada bunların aynısı USA içinde var sanırım dmh,c2550nex diyemi ne geçiyor büyüğüde c5500nex galiba zaten başta amerikada görmüştüm bu modelleri
    Konu Yarbay tarafından (24-10-2019 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5) belki türkiye için hayal ve erken ama bu teypte DAB uyumuda var,şimdiden TRT dijital yayın yapacak ve emin olun radyoda baya bir fark ediyor ses kalitesi anlamında yarın DAB yayın başladığında bu teyp sunabiliyor olacak
    yarbayim,

TR'de DAB yayin baslamasi agustos'ta kar yagmasi ihtimalinden dusuk. eskiden turkeyforum'da uydu, radyo gibi farkli sistemlerin konularina arada bakardim. detayli bilgisi olan bazi kisilerin konulari olurdu. belki 10-12 yil oncesinde acilmis DVB-T gelecek, DAB olacak falan diye konular vardir.

inet uzerinden yayin yapma alternatifi giderek yayginlastigi ve biraz da moda oldugu icin diger alternatifler gozden dustu.

ozetle TR'de bu tip olaylar cek-cak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yarbayim,

TR'de DAB yayin baslamasi agustos'ta kar yagmasi ihtimalinden dusuk. eskiden turkeyforum'da uydu, radyo gibi farkli sistemlerin konularina arada bakardim. detayli bilgisi olan bazi kisilerin konulari olurdu. belki 10-12 yil oncesinde acilmis DVB-T gelecek, DAB olacak falan diye konular vardir.

inet uzerinden yayin yapma alternatifi giderek yayginlastigi ve biraz da moda oldugu icin diger alternatifler gozden dustu.

ozetle TR'de bu tip olaylar cek-cak.

aynen ya bencede hayal ama açıkcası olurmu olur ,

dediğim gibi zaten olasılık diyerek onu sona ekledim, diğer ilk saydığım sebebler fazlasıyla almak için önemli detaylar, bahsi geçen teybi takılı halde bir araçta almanyada ars 24 diye firmanın demo aracında uzun uzun dinledim test ettim çok ama çok beğendim ki birçok anlamda ve seçici şekilde değerlendirdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DAB vs. cok guzel, FM radyonun otesine geciyosun kalite olarak, RDS'ten daha gelismis yazili bilgi geliyor vsvs.
    ustelik inet kullanmak zorunda degilsin. inet isin icine girince olay fazla bilgisayarlasiyor.
    kicimiza bile chip takacaz bu gidisle
    yeter aq

Burak53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok özür dileyerek bu konu altında double ihtiyacım olduğunu paylaşmak istiyorum. sıfır alma düşüncem de var ama bu konuyu okuyan ve elinde temiz durumda ve kaliteli double olup satmayı düşünen varsa, özelden iletişim kurabiliriz.
    https://www.instagram.com/rr_ek_project/
    inananlar mutludur, şüphe edenler ise bilgili.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler