User Tag List

Sayfa 28/37 İlkİlk ... 182627282930 ... SonSon
685 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: 2010 Audi A5 1.8 TFSI 170Hp

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben alman aracında japon işi jdm jantları çok çirkin buluyorum şahsen. Seçimim ADV 1 olurdu herhalde.

Bu arada jant store a dikkat, p zero diye cinturato takmaya çalışıp buda aynı abi farketmez diyebilecek kadar çakal bir esnaf. önünden bile geçmem.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla sizin şu abinin arabalara baktım da çılgınmış, a5 alsam ne yapıp eder şu iki kombini yaparım

işte bu abi yüzünden kw coilover aldık da
    abi 275 30 20 lastik ile 20" kullanıyor. görseller o sebeple iyi olduğu gibi, türkiyedeki 20" jantlarda bile ET 25 bulmak çok zor.
    hadi buldun 275 30 20 ile yakıt tüketimi ve hızlanmanın kayıplarını alenen gözlemlemek 1.8tfsi için üzücü bir durum olur.

ilk fotodaki bbs ch-r ile en son fotodaki bbs ci-r modellerinin ikisi de et 25, bu abi bunlara bir de custom spacerlar ekliyor çıkarıyor deniyor vs. et 18-20'ler arası geziniyor diyeyim.

Tr şartları için kısaca şöyle diyeyim, bu görüntü için kesenin ağzını açtım, ancak istesem de ET 25 değerinde jant bulup şu görselleri yakalamıyorsunuz. varsa yoksa et 30-35 var piyasada.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bu abi yüzünden kw coilover aldık da
    abi 275 30 20 lastik ile 20" kullanıyor. görseller o sebeple iyi olduğu gibi, türkiyedeki 20" jantlarda bile ET 25 bulmak çok zor.
    hadi buldun 275 30 20 ile yakıt tüketimi ve hızlanmanın kayıplarını alenen gözlemlemek 1.8tfsi için üzücü bir durum olur.

ilk fotodaki bbs ch-r ile en son fotodaki bbs ci-r modellerinin ikisi de et 25, bu abi bunlara bir de custom spacerlar ekliyor çıkarıyor deniyor vs. et 18-20'ler arası geziniyor diyeyim.

Tr şartları için kısaca şöyle diyeyim, bu görüntü için kesenin ağzını açtım, ancak istesem de ET 25 değerinde jant bulup şu görselleri yakalamıyorsunuz. varsa yoksa et 30-35 var piyasada.
    evet konusunu okdum bol bol, taktığı çıkardığı parçanın haddi hesabı yok ama zevkli adam, olur da yazdan sonra yurtdışına yerleşme hedefimi gerçekleştirirsem bu adam yüzünden a5 alıcam

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    favorim bbs ci-r aşıkoldum
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    favorim bbs ci-r aşıkoldum
    pardon o benim yanlışım olmuş.

bbs ci-r , bbs fi 'a çok benziyor.

ilk ve son fotodaki ch-r . ilk fotoda siyah, son fotoda gunmetal.

bu deli herif o jantın en dışındaki koruyucu zımbırtıları da söküyor daha pürüzsüz bir görüntü elde etmek için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet konusunu okdum bol bol, taktığı çıkardığı parçanın haddi hesabı yok ama zevkli adam, olur da yazdan sonra yurtdışına yerleşme hedefimi gerçekleştirirsem bu adam yüzünden a5 alıcam
    haha adam bela gerçekten.

o topic'i gördüğüm güne lanet olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben alman aracında japon işi jdm jantları çok çirkin buluyorum şahsen. Seçimim ADV 1 olurdu herhalde.

Bu arada jant store a dikkat, p zero diye cinturato takmaya çalışıp buda aynı abi farketmez diyebilecek kadar çakal bir esnaf. önünden bile geçmem.
    sağol hakanım uyarı için.

ben aslında 2. el oem jant alacakken , jant store yakında diye sıfır jantlara da bakayım dedim.. ama replica jant almak için o paraları vermem.
    ikinci elde falan aklıma yatan mantıklı fiyatta replica düşerse ne ala, yoksa bunlarla devam.
    keseyi sadece oem jant için açarım.

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 örnek arasından sizin tarzınıza en uygunu ADV1 bence.

Enkei takıp , birkaç ufak görsel eklenti (egzoz uçları,ekler ,vs ) ile de çok farklı bir araç ortaya çıkabilir . Ben bunu yapardım .

[RaCeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    19 bbs ck verelim
    Alıntı JAMİRYO Nickli Üyeden Alıntı
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSİN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı [RaCeR] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 bbs ck verelim
    Brom kaç yıl önce, benim gösterdiğim ve kaç tl ye alınıp nerede kaç tl ye boyaandığını bildiğim janta 3 katını verecek kadar sıyırmadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cess Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 örnek arasından sizin tarzınıza en uygunu ADV1 bence.

Enkei takıp , birkaç ufak görsel eklenti (egzoz uçları,ekler ,vs ) ile de çok farklı bir araç ortaya çıkabilir . Ben bunu yapardım .
    bunu siz kesin yapardınız eminim çok da güzel olurdu ama bende o kadar vizyon yok
    severek takip ediyorum ceed'inizi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni bir şey yok, mat krom aynaların photoshop ile gerçek ne kadar yakın olmuş bi bakayım dedim aynı açıda

photoshoplu hali;

gerçekte ;

şu da full güneş altında grinin 50 tonu adlı çalışmam

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel maşallahh jantların rengini aynalarla bi shoplasan bi görsek sanki daha da güzel olacakmış gibime geliyo
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel maşallahh jantların rengini aynalarla bi shoplasan bi görsek sanki daha da güzel olacakmış gibime geliyo
    abi aklımda şöyle bir şey var, gri simli vernik hazırlatıp, mevcut boyanın üzerine sadece 2 ince kat vernik geçmeyi düşünüyorum, çünkü ayna rengi (silver) gibi tonlar bana çok açık geliyor , o kadar açmak istemiyorum.

havaların biraz ısınması lazım bu işlemi yapabilmem için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçtiğimiz aylarda değiştirdiğim kapı klipslerinden sonra kapıların kapanma sesi ve bozuk yollardaki sesleri hoşuma gitmiyordu.

klipsçilerde audi a4-a5 klipsi tanesi 1 liradan 20 tane klips alıp 2 kapıyı da yapmıştım. ( her kapıda 8 klips bulunuyor. toplam 16 adet gerekiyor.)

bu seslerden sonra bu işi oem klips alarak çözeceğimi anladım, vw acarlara parça kodunu verip 20 adet klipsi 80 TL karşılığında aldım.

oem klips ile klipsçilerin sattığı yan sanayi klipsler görünüşte ve dokunuşta aynı gibi idi, dedim heralde çok fark olmayacak, bauhausa gittim bitüself alayım da yalıtım yapayım dedim ancak kapıları ağırlaştırmak da istemiyordum , öyle miydi böylemiydi diye dolanırken tam çıkacağım sırada, aşağı kısımlarda 5 metre kare akustik sünger gördüm, 54 TL fiyatı vardı, bitüself almadım bunu aldım.

sağ camım kapandığında arka cam ile arasında tam 1 parmak vardı bu da bana göre az da olsa rüzgar sesi yapıyordu ( sol tarafta bu aralık yarım parmak) . girdim hemen sanayide güvendiğim bir kilitçiye, söktürdüm ve camı ayarlattım, hakikaten cam ayarı biraz öne gelmiş durumdaydı, ayarlandı, kapı trimini de taktırmadan eve geldim, bu esnada kapı içinden gram ses gelmedi, demekki sorun gerçekten klipslerdeydi.

eve geldim ve operasyona başladım.

tüm klipsleri oem klipsler ile yeniledim ve kapının içini tamamen akustik sünger ile kapladım.

aynı işlemi sol taraf için de yaptım;

kapıları monte ettim.
    oem klipslerin , yuvalarına oturma şekli ve rahatlığı ile , yan sanayinin alakası yok.
    bu işi yapacaksanız, oem klipsleri almadan hiç boşuna efor sarfetmeyin derim.

montajı bitirdim ve 3 gün farklı şekillerde ve havalarda test etme fırsatı buldum, kapılar tamamen sessiz şekilde, huzurlu ve mutlu bir şekilde bu macerayı da sonlandırdık.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık.Bu sünger şimdilik sesi kesse de yağmurdan ve yıkamadan su alırsa koku yapmaz mı?Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık.Bu sünger şimdilik sesi kesse de yağmurdan ve yıkamadan su alırsa koku yapmaz mı?Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın
    süngerin sırtının denk geldiği kısım aşağıdaki kısım.

dolayısıyla buralar su alıyor ise zaten ne hoparlör kalır, ne cam kontrolleri çalışır

yağmur / yıkama suyu vb. hepsi kapının sacının içine doluyor ve tahliye deliklerinden tahliye oluyor.
    bu sünger kapı sacının dış sırtına oturuyor, o yüzden ihtimal dahilinde değil

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapı içine sünger megan coupe dizelde yapmıştık çok faydaası olmuştu. Ellerinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapı içine sünger megan coupe dizelde yapmıştık çok faydaası olmuştu. Ellerinize sağlık.
    yol sesini etkileyeceğini pek düşünmüyorum ama kapının genel tokluğu ve kapıdan kaynaklı olabilecek trim seslerini uzun vadeli engelleyeceğini düşünüyorum. uzun dönemli tecrübe ettiyseniz fikir verirseniz sevinirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler