User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Citroën DS2

35AB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Citroën DS2

iyi günler herkese 7 aydır birlikteyiz kendisiyle artık bir konusunu açayım dedim. bir iki araba macerasından sonra biraz bütçe düşürüp araba bakarken 1.7 dti niyetlenmiş olsam da bir gün ansızın c2 de karar kıldım ve iyi ki öyle yapmışım diyorum şimdi dönüp bakınca. bol extra oluşu beni çok cezbetti. extralardan bahsetmek gerekirse sağolsun benden önceki sahibi ilkan abi bana çok yapcak bişey bırakmamış ds3 direksiyon simidi-vogtland 3.5 yaylar 206 rc vites-pedal takımı,turuncu direksiyon vites ve paspaslarda dikişler,akrapovic egzos ucu,c4 jantlar 195/45/46 lastikler,orjinal vts tampon flapleri ve spoiler vs aklıma gelmeyen şeyler olabilir bende bişeylere dokunmak için vizeyi bekledim. problemsiz geçtik şimdi biraz arabayla oynamayı düşünüyorum.

performans olarak zır stock sadece egr iptali-katın içi boş ve son susturucu iptali var.ya downpipe,yazılım şeklinde devam etmek istiyorum ya da görselden devam edip yay değişikliği,bi xenon farlar şeklinde gitmek istiyorum ama kararsız kaldım.bilen bilir 1.4 hdi lar yazılım sonrası çok çabuk baskı yiyor daha önceki 207'im den biliyorum ayrıca 200.000 e yaklaşmış motoru yazılımla devam ettirmek ne derece doğru.mercek konusu da biraz külfet geliyo bana farları söktür kargola istanbula bekle gelmesini vs içime sinmezse at çöpe olucak o yüzden kararsız kaldım sizden de tavsiyelere açığım

ilk görüşüm

alır almaz hemen son susturucu iptalini yaptım biraz homurdansın diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu yanlış yere açmışım dalgınlıkla kusura bakmayın

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adminler taşır görünce. Direksiyon harika durmuş. C4 jantı da her modele bu kadar mı yakışır, c3'e de c2 Ye de yakışan oe nadir jantlardan.

Rengi haricinde her şey çok güzel (Siyah araç sevmiyorum) Bordo ya da gri olsa güzel olurmuş. Güle güle kazasız kullan, maşallah arabana.

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım konusunda eski aracımı "0" alıp 270 km'de satmıştım. İlk 5000 km haricinde yazılımlı olarak kullandım. Sadece 100k km'de bir kez turbo revizyonu yapmıştım. Motorunda satarken problem yoktu. Kilometre doğruysa ve yağ-filtre bakımları düzgün yapıldıysa bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum ki onu da motor testi yaptırarak karar verebilirsiniz.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınıza, kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, her zaman almayı düşündüğüm araçlardan biriydi. Hiç kısmet olmadı. Aynı motorlu 207ye bindim yaklaşık 2 sene, inanılmaz hantal bir araçtı. C2 hafif olduğu için nispeten daha iyidir.
    Direksiyon çok güzel olmuş.

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adminler taşır görünce. Direksiyon harika durmuş. C4 jantı da her modele bu kadar mı yakışır, c3'e de c2 Ye de yakışan oe nadir jantlardan.

Rengi haricinde her şey çok güzel (Siyah araç sevmiyorum) Bordo ya da gri olsa güzel olurmuş. Güle güle kazasız kullan, maşallah arabana.

merhaba alıntı ile hem araca maşallah diyeyim ; jantta megane 2 havası var mı bana mı öyle geldi ama dediğiniz gibi çok yakışmış (not araç jantı c4 )
    Şüphe , tek gerçektir ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba alıntı ile hem araca maşallah diyeyim ; jantta megane 2 havası var mı bana mı öyle geldi ama dediğiniz gibi çok yakışmış (not araç jantı c4 )
    Çok benzer jantlar, c4 ün göbeği biraz daha büyük ve 6 kolun içindeki oyuk sabit derinlikte. Megane da bir kenara tam diğer tarafa oyuk olacak şekilde.

Tasarımı yaparken biri birinden kesin kopya çekmiş

berkay59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direksiyon cok güzel olmus masallah kazasız belasız
    RenaultSport

Megane RS 225

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

teşekkür ederim yorumunuz için gerçekten bu jantlar c4 e bu kadar yakışmıyor.renk konusu tabi zevkler renkler tartışılmaz bakımı çok zor bir renk en sevmediğim yanı o.

Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım konusunda eski aracımı "0" alıp 270 km'de satmıştım. İlk 5000 km haricinde yazılımlı olarak kullandım. Sadece 100k km'de bir kez turbo revizyonu yapmıştım. Motorunda satarken problem yoktu. Kilometre doğruysa ve yağ-filtre bakımları düzgün yapıldıysa bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum ki onu da motor testi yaptırarak karar verebilirsiniz.
    araba ilk alındığından beri bakımları eksiksiz tam yapılmış servis kayıtları vs hepsi var bende kendimde bakımlarını hiç aksatmadım en ufak terslik hissetsem ustam yok elleme dese de içim rahat etsin diye gereken neyse yaptırıyorum motordan yana bir sıkıntım yok.ancak belki bilirsiniz 1.4 hdi böyle ufak oynamalarla çok da verim alınamayan bir motor yani şimdi downpipe-yazılım-intercooler üçlüsünü yapsam aşağı yukarı cebimden çıkan para 1500-2000 çıkacak ve baskıyı daha katmıyorum bile ve alacağım güç 100 beygir falan o yüzden biraz daha uzağım bu fikre.

Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınıza, kazasız belasız günlerde kullanmanız dileğiyle
    çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, her zaman almayı düşündüğüm araçlardan biriydi. Hiç kısmet olmadı. Aynı motorlu 207ye bindim yaklaşık 2 sene, inanılmaz hantal bir araçtı. C2 hafif olduğu için nispeten daha iyidir.
    Direksiyon çok güzel olmuş.
    tesekkürler benimde 1.4 hdi 207'im vardı gerçi yazılım falan vardı araçta ben hani çok o hantallığını yaşamadım ama tabiki c2 yle arasında yaklaşık 200-300 kilo fark var stock c2 stock 207 den kesinlikle performans olarak daha önde.

Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler yorumunuz için gereken açıklama yapılmış gerçi ama evet fransızların bir bilgi alışverişi mevcut bu konuda

Alıntı berkay59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksiyon cok güzel olmus masallah kazasız belasız
    teşekkürler sanırım sizin aracı bir kez gaziemir izbanın orda denk gelmiştim turuncu megane rs ti eğer sizseniz maşallah dönüp baktırdı kendine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @35AB siyah c4 vardı arabayı yıkar evin önüne çekerdim her yeri toz olurdu. Siyah için ekstra bakım şart. Siyahın en güzeli kurulandıktan sonraki 5 dk

Bu araada gunmetal olsa jantlar fena durmayabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonax bsd sıkınca o süre 2 dakika gunmetal konusu aldığımdan beri aklımda.Yaza doğru o işi de yapmayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gunmetal favori boya kodunuz varmı ?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bugraaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gunmetal favori boya kodunuz varmı ?
    bmw Ferric grey A80
    Honda NH676M
    Renault Antrachite gray 205-110
    Koyu gri için Seat LS7T

Bendeki seat renginin tonuna yakın, epey koyuydu rengi ( foto kalitesi kötü, kusura bakmayın. En azından fikir verir )
    Konu Grimlord tarafından (30-03-2018 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 35AB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonax bsd sıkınca o süre 2 dakika gunmetal konusu aldığımdan beri aklımda.Yaza doğru o işi de yapmayı düşünüyorum.
    Araca maşallah. Cevap vermeden geçemedim. Bende siyah megane2 sahibiyim ilk başlarda anlamamıştım ama sonradan sonax bsd kullanınca olduğunu anladım bagajda yatıyor. Mıknatıs gibi spor gazetesi icatı nefret ettirdi

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahmet maşallah kardrşim kazasız belasız çok güzel duruyor dokunuşlarda yerinde 👍🏻

berkay59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen doğrudur, teşekkğr ettim bir gün optimum taraflarında oturalım
    RenaultSport

Megane RS 225

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cihan9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca maşallah. Cevap vermeden geçemedim. Bende siyah megane2 sahibiyim ilk başlarda anlamamıştım ama sonradan sonax bsd kullanınca olduğunu anladım bagajda yatıyor. Mıknatıs gibi spor gazetesi icatı nefret ettirdi
    teşekkürler bu özelliğinden dolayı sonax bsd yi bi köşeye koydum bende bugün gtechniq c2v3 uyguladım onda da şansıma ağaç altına koydum polen dökmüş yine tozlandı

Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmet maşallah kardrşim kazasız belasız çok güzel duruyor dokunuşlarda yerinde 👍🏻
    eyvallah sercan abi teşekkür ederim vh'ye denk geliyor musunuz istanbulda

Alıntı berkay59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen doğrudur, teşekkğr ettim bir gün optimum taraflarında oturalım
    her zaman beklerim ben zaman optimumun orda oturuyorum direk

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah yapılması gerekenler yapılmış zaten çok yakışıklı duruyor

benim nacizane önerim orjinal c2 vts jantı (c4 sedanlarda da aynı jant var bilginiz olsun), orjinal teybe usb sd aux modülü (destekler) yapmanız.

ek olarak yazılımdan önce c3 1.4 hdi 92liklerin intercoolerı c2lere birebir takılabiliyor. ön panelde yeri hazır. intercooler bağlarsanız araç daha rahat nefes alacaktır ardından soft bir yazılımla 90-95 hp bandında oldukça tatminkar bir şekilde kullanabilirsiniz.

edit: sonradan aklıma geldi önden çektiğiniz fotoda ön panjurla plaka arasındaki ızgaranın arka kısmı sökülebiliyor. bu şekilde ön tarafa giren havayı arttırabilirsiniz bilginiz olsun.
    ///MPower

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler