User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 98 mondeo

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

98 mondeo

Ben de anlamadım nasıl olduğunu bir anda mondeo sahibi oldum.

Önceki aracı yad edelim, el emeği göz nuru çok iş yaptığım twingo.

DIY konumuz.

http://www.techturkey.com/forum/do_i...ml#post8569243

Twingonun konusu.

http://www.techturkey.com/forum/otom...25-twingo.html

Mondeoyu ilanda gördüm, ama öncesi var, mondeoyu görmeden önce bir rover 620 ti ile anlaştık.

Arabaya baktırdık usta alma dedi, iade etmeye geldim galeriye, yaptırsam alır mısın dedi, atladık gittik motorcuya

motorcuyla anlaşıldı araba söküldü, üst kapak iptal, segmanlar değişecek vs vs. Söz ağızdan çıktı tabi (ben bir bahane olsa da caysak modundayım)

adam yapar teslim ederse mecbur alacağız.

Neyse 2 gün sonra twingo için sanayiye gittim, rover'a da bakayım dedim o arada, ustaya şakayla karışık "yaşayacak mı ustam dedim"

bön bön baktı bana sen kimsin der gibi, dedim arabayı ben aldım. Demez mi araba izmire satıldı !!!

Birde artis artis sen ticaretini tamamlammışsın diyor beyefendi! Yürümeyen arabanın hangi ticaretini bitireyim dedim döndüm gittim.

Galericiyi aradım dedim usta böyle diyor, dur dedi yoğunum ben seni arayacağım. Hakan Altundan Telefonun başında şarkısı dinliyorum o günden bu yana arayan soran yok. Şaşırdık mı ? Hayır.

Neyse twingodan artık tamamen vazgeçmiş olmam ve araba aramamla birlikte bu mondeo ilanına denk geldim.

Eve de 500 metre mesafede olunca gittim baktım, Araba dıştan çok iyi duruyor, içine baktım km 330 bin ama içi 30 bin gibi Çizik yırtık yok.

Donanım twi den sonra uzay, c.control / otomatik klima / elektrikli koltuk gibi donanımlar olunca içime de sinince oturduk pazarlığa al aşağı vur yukarı anlaştık.

Hatta o arada twiyi burada ilana koymuştum, 14 e verecektim kimse ilgilenmedi galerici şuan 16.400 yazmış, hayrını görsün.

Aracın son sahibi 2012 den bu yana asker bir arkadaş, takılan vidaya kadar yazmış. Sürekli kaskolu bindiği için en ufak şeyi kaskodan yaptırmış,

ön arka tampon değişik, sol kapılarda biraz boya var. Biraz da güneş yanığı var. Netice de benim için gerekli olan iç hacmi ve donanım seviyesini sunuyor.

İlk görüşümüz,

Cam filmi yaptırdım, güneş çok rahatsız ediyor, biraz koyu oldu ama güneş konusunda rahat ettirdi.

Tabi farlar ilk göze batan eksikler, elde malzeme olunca zımparaları aldım 1 mayıs işçi bayramında giriştim

Farlar gerçekten hayata küsmüş
    Öncesi

Sonrası

Öncesi

Sonrası

Bitmiş hali.

Yolcu tarafı far biraz daha koyu kaldı, içinden sanırım, tonlar tam tutmadı baya da uğraştım ama nafile.

Genel olarak aracın sürüşü güzel ve konforlu. Dün biraz uzun yola gittim, iç yalıtım gerçekten iyi,

Eleştireceğim tek nokta aynaları çok küçük ve sürücüye çok yakın bu hoşuma gitmedi.

Tüketim şehir dışı 100-120 aralığında 7.8 Litrelerde. Şehir içi 10 LT nin altına inmedi yol bilgisayarında.
    2.0 lt 130 hp büyük sayılacak bir araba için makul bence.

Cruise controlümüz gaz teli sebebiyle çalışmıyor, sağolsun eski sahibi onu da verdi taktırıp aktif edeceğiz.

Bu model mondeo kullananlara sorum olsun,motorları sıcak mı çalışmayı seviyor ?

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Farlar anında fark ettirmiş araca kafadan
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Renk bu kasaya çok yakışıyor, maşallah Tolgacım güle güle kullan

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en güzel mondeo kasası..

sanayide oktaykan power'ı bilmeyen yoktur, necmettin amcanın dükkanında arkada sürekli yatan 2.5luk liftback kasası vardı.
    sahibi baya para harcadı throttle body falan yapılmıştı diye hatırlıyorum.

bende sürekli ; ya bundan ne olur boşuna uğraşmayın vs vs takılırdım
    Ford'a asla laf söyletmezler bu arada ; kızınca sen git suborusu ile uğraş derler. (subaru demek istiyor, ahaha)

birgün gel bi tur atalım dedi , aklım çıktı. o zamandan beri bu mondeoların hastasıyım

hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız kullanın
    médiocrité partout

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Kaan, ghia mondeo candır kazasız belasız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renk bu kasaya çok yakışıyor, maşallah Tolgacım güle güle kullan
    Teşekkürler Koray hocam ren konusunda katılıyorum, bu sefer araç olayına uzun soluklu bir nokta koydum, piyangodan falan bir şey çıkmazsa.

Bordo tonlarını da çok severim o açıdan güzel denk geldi. Boyanın biraz bakıma ihtiyacı var, ama öncelik her zamanki gibi mekanikte.

Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Farlar anında fark ettirmiş araca kafadan
    Beklentimin çok üzerinde bir sonuç oldu, amatör olarak yapmama rağmen.

Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en güzel mondeo kasası..

sanayide oktaykan power'ı bilmeyen yoktur, necmettin amcanın dükkanında arkada sürekli yatan 2.5luk liftback kasası vardı.
    sahibi baya para harcadı throttle body falan yapılmıştı diye hatırlıyorum.

bende sürekli ; ya bundan ne olur boşuna uğraşmayın vs vs takılırdım
    Ford'a asla laf söyletmezler bu arada ; kızınca sen git suborusu ile uğraş derler. (subaru demek istiyor, ahaha)

birgün gel bi tur atalım dedi , aklım çıktı. o zamandan beri bu mondeoların hastasıyım

hayırlı uğurlu olsun , kazasız belasız kullanın
    İlk defa bu kasa mondeoya sahibi olarak bindim, 98 model ne olacak işte derken konfor ve donanım şaşırttı. F/P arabası resmen.

Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Kaan, ghia mondeo candır kazasız belasız.
    Sağolasın iyiymiş cidden bir de sunroof olaydı keşke ah ah.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun biraz ilgisiz kalmış ama biraz emek ile sıfır tadında olacaktır eminim. İç kısımdan da fotoğraflar bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun biraz ilgisiz kalmış ama biraz emek ile sıfır tadında olacaktır eminim. İç kısımdan da fotoğraflar bekliyorum
    vakit bulup içine girişemedim, içinde bir yalıtım işimiz var onları yapıp temizleyip atacağım umarım

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ST200 body kit bulunsa muhteşem olur

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun,biraz fiziksel bakımla çok güzel bir hale gelecektir.kazasız belasız kullanın

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farlar cidden anında fark etmiş. Twingodan sonra konfor ve donanım anlamında fark yaratacaktır. Anladığım ghia donanım, otomatik vites var mı?

Bir kuaför sonrasında cillop gibi olur, ön farlar belki değişim ister. Yakıt olayı da o hacimde kabız bir motora göre çok normal. Tüp var mı araçta?
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Farlar cidden anında fark etmiş. Twingodan sonra konfor ve donanım anlamında fark yaratacaktır.

Anladığım ghia donanım, otomatik vites var mı?

Bir kuaför sonrasında cillop gibi olur, ön farlar belki değişim ister. Yakıt olayı da o hacimde kabız bir motora göre çok normal. Tüp var mı araçta?
    Evet araç ghia donanımda, (full'ü oluyor sanırım-emin değilim) Twingodan sonra öncelikle içeri giren ses konusunda çok ciddi azalma var, konfor olarak da mondeo sınıfının hakkını veriyor. Neredeyse eski arabam c5 kadar diyebilirim.

Farlara şimdilik yaptığım müdahale beni götürür, ileride 2 takım far alıp mercek olayına girebilirim. (düz camlısı var mı bakmak lazım)

Araç manuel, otomatik olsaydı almazdım, eski nesil otomatikler hem müsrif hem masraf kapısı bana göre.

Lpg var araçta omvl kit takılı gayet uyumlu görünüyor, ufak tefek sarsıntılar var, filtreleri bir değişelim bakalım düzelecek mi.

Kabız motordan kasıt nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet araç ghia donanımda, (full'ü oluyor sanırım-emin değilim) Twingodan sonra öncelikle içeri giren ses konusunda çok ciddi azalma var, konfor olarak da mondeo sınıfının hakkını veriyor. Neredeyse eski arabam c5 kadar diyebilirim.

Farlara şimdilik yaptığım müdahale beni götürür, ileride 2 takım far alıp mercek olayına girebilirim. (düz camlısı var mı bakmak lazım)

Araç manuel, otomatik olsaydı almazdım, eski nesil otomatikler hem müsrif hem masraf kapısı bana göre.

Lpg var araçta omvl kit takılı gayet uyumlu görünüyor, ufak tefek sarsıntılar var, filtreleri bir değişelim bakalım düzelecek mi.

Kabız motordan kasıt nedir ?
    Hacmine göre çok az güç üreten, atmosferik motorlar. Genelde taş gibi sağlam olurlar ancak performans konusunda çok çok iyi değillerdir. Eski bir arabada böyle motor bulmak gerçekten güzel. Çıt kırıldım yeni tip motorlardan değil.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacmine göre çok az güç üreten, atmosferik motorlar. Genelde taş gibi sağlam olurlar ancak performans konusunda çok çok iyi değillerdir. Eski bir arabada böyle motor bulmak gerçekten güzel. Çıt kırıldım yeni tip motorlardan değil.
    teşbihi anlamamışım. Makinası çok sıcak çalışıyor gibi geliyor bana, sürekli bir fan açma durumu var, netleştiremedim işi gerçeği nedir ne değildir.

Belki de normal ama ben gereksiz hassasiyet gösteriyorum. Okuduğum kadarıyla kablolarda sıcaktan kavrulma oluyormuş,

onu da şimdi önce cam elyafı sonra üstüne makaron yaparak aşacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşbihi anlamamışım. Makinası çok sıcak çalışıyor gibi geliyor bana, sürekli bir fan açma durumu var, netleştiremedim işi gerçeği nedir ne değildir.

Belki de normal ama ben gereksiz hassasiyet gösteriyorum. Okuduğum kadarıyla kablolarda sıcaktan kavrulma oluyormuş,

onu da şimdi önce cam elyafı sonra üstüne makaron yaparak aşacağım.
    O da olabilir ancak ölçüm sonuçlarında yanlışlık da sürekli fan açımına sebep olabilir

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En sevdiğim Mondeo kasası güle güle kullanın.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi.Kazasız belasız inşallah.Mondeo diyince aklıma AutoClubTurkey varken,bi tane mondeo vardı ST bodykitli,o geldi aklıma şimdi.
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Twingo ya baya emek ve masraf yaptıktan sonra galeriye gitmesi kötü olmuş satma sebebiniz nedir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler