User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: ERK's 2011 E90 320d Msport

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face ERK's 2011 E90 320d Msport

Herkese merhaba arkadaslar.
    Evde vakit gecirdigimiz bu gunlerde bende cok cok uzun zamandir usendigim bir kac sey icin vakit ayirabildim, bunlardan biri de son aracimin konusunu acmak oldu tabi.

Hayatimin son iki yili, oglumun da dogumuyla beraber cok hareketli ve yogun gecmeye basladi. Cok sukur hep olumlu ve guzel seyler yasadim; bu esnada da hedeflerimiz ve degisen planlarimizdan dolayi biraz araclarimi ve forumu bosladim
    Simdi telafi zamani diyelim

Soz konusu aracimi 2019 yili Nisan ayi ortasinda satin aldim.
    Aslinda 2010 yilindan beri heves ettigim ve bir gun umarim alacagim -hatta oyle veya boyle kesinlikle alacagim- dedigim araci aldim.
    Uzun bir sure E90 ve E60 arasirdim, belkide aracimi almadan son bir yil boyunca zaman zaman hep ilanlari kurcaladım. tabi bazi dengeleri oturtmak gerekiyor.
    hem maddi olarak hazir olmak, hem istedigim kondisyonda arac bulmam, hem de istedigim donanim ve km'de arac bulmam gerekiyor..
    KM takintim biraz var, mutlaka dusuk istiyordum. Xenon, sunroof, navigasyon, siyah ic ve M paket olmaz ise olmazimdi. E bir de tramer konusu da onemli..
    Haliyle her gecen gün daha da zor oluyordu arac bulmak.

Babamin yakin bir arkadasinda 2014 F30 320d Modernline var henüz 20.xxx km'de.
    Kendisi G20 320d alacagini ve biraz sabretmemi soyledi aracini satmak icin. Bende km cok dusuk ve arac neredeyse ciziksiz oldugu icin E90 sevdami birakip pek icini sevmesem de Modernline F30 almaya ikna ettim kendimi.
    Fakat Borusan, Türkiye'ye G20 320d getirmeme karari alinca bizim bu is de suya dustu ve ben yine ilanlarin pesine dustum. Bu sirada yaklasik 6 ay kadar beklemis oldum tabi ve ilanlarda istedigim gibi bir arac yok ne yazik ki.

2018 yili Ekim ayinda Kayinbiraderim icin arac ariyorduk. Ben kendisine o gun icin bazi alternatifler sunmustum.
    O alternatiflerden biri de gözüme kestirdigim bir sedan 320d idi. Ne yazik ki ben o gun icin maddi olarak uygun degildim o araci almaya ve kendisine tavsiye ederek almasini istemistim.
    Arac evimize baya yakin, Ulus'ta (Etiler) bir galerinin ilanindaydi. Aradik konustuk; arac konsinye oldugunu belirttiler, randevulastik ve gormeye gittik.
    Ufak tefek eksikleriyle beraber arac istedigim gibiydi ama biraderin icine sinmedi ve "ben tek kapı bir seyler istiyorum" demesiyle pazarlik bile etmeden ciktik.

Gelgelelim Nisan ayi oldu ve ben hala arastirmalarima devam ediyorum.
    Bu esnada biradere forumdan Murat abi tavsiyesi ile İzmir'den TT aldık; bende bebekler bebegi 307SW var, o yuzden de acele de etmiyorum.
    Bir baktim ki galeride gordugumuz E90 320d sahibi tarafindan tekrardan ilana koyulmus. icim kipir kipir oldu.
    Aradim kendisini ve bulusmak istedim, kendisi yurtdisinda oldugu icin bir kac gun bekledim ve sonra evine giderek aslani yattigi yerde ziyaret ettim.

Araci evinin garajinda gordugumde fotograf cekmeyi unuttum, zaten durumu da pek hos degildi.
    Uzerinde yarim cm toz, aku bitik, bakim zamani gelmis halde kosede yatiyor (ayrica muayene 9 ay once bitmis). Sahibinin soyledigine gore Ekim ayinda araci galeride gormek isteyen biri olmus , en son oraya goturmus ve geri getirdiginden beri de hic kullanmamis.
    kendisine o kisinin de ben oldugumu anlattiktan sonra pazarligimiza basladik. Saolsun cok duzgun bir arkadasti ve ben daha agizimi acmadan borusan'da bakim yaptirip akusunu degistirecegini ve muayeneyi halledecegini soyledi.
    Acikcası bu tavri cok hosuma gitti. sonrasinda da aklimdaki rakamda da anlasinca el sıkışıp kaparomu teslim ettim.

3 gün icinde aracın butun bakim, aku, muayene islemleri tamamlandi ve ekspere gittik.
    Beklemedigimiz tek durum aracin arka sol amortisoru patlamisti. Hallederiz dedim
    Kaporta kendisinin de belirttigi gibi 3 parca boyalı, degisensiz bir arac.
    63.000 km'de ve silecek suyu, lastik degisimi dahil tamamen borusan bakımlı.
    2017'de borusanda Seramik koruma yapılmış, haricinde farklı bir yerde islem gormemis.

2011 Model (E90) 320d Msport
    Black-sapphire metallic (475)
    M Spider Spoke 193
    Sports Package
    M Aerodynamics Package
    M Leather Steering Wheel
    Hi-Fi Speaker System
    Navigation System Professional
    Package Comfort
    Sensatec/black Upholstery (Keske gercek deri olsaydi)

Araci eski sahibi kendi olusturarak siparis etmis; konfor paket konusunda kanina girerek Recaroları iptal ettirmisler.
    Hatta Harman Kardon muzik sistemi istemis, ona da gerek yok ona Hi-Fi yeter diyerek yine ustunde durmamislar.
    Belki de fiyat cok sisiyordu, bilemiyorum artik.
    Neyse, kismetimizde bu varmis

Garajimizdaki ilk gecesi.

Bir haftasonu esimle beraber kullandiktan sonra esim hemen cam filmi istedi (bu sefer gercekten ben degil, o istedi)
    Takip eden hafta icinde hem cam filmi, hem patlak amortisor, hem de arka fren balatasi degisimi icin sanayinin yolunu tuttum.

Tabi bu amortisor konusu basit bir konu degil, bir hafta boyunca kafamda deli tilkiler dolasti. Sag-sol degistirmem gerekiyor, logolusu 3-4 bin TL civari iscilik haric.
    dusun dusun derken Powershop Baycu'yu aradım -sanki icime dogmus gibi- ve stoklarinda bir takim Koni Sertlik yumusaklik ayarli set kaldigini soyledi. Fiziken de depoyu kontrol etti ve saolsun guzel bir fiyat yardimi ile hemen aldım.
    Tabi Koni'yi orjinal yay ile takmamak gerekiyor.
    Konfor konusunu bozmamak ve araci fazla alcaltmamak icin Eibach 3 cmlik yay temin ettim sıfır olarak.
    Ben eski ben olsam direk H&R 5 cmlik yaydı ama arabayi benden cok esim kullanacagi icin bu sefer oyle yapmadim.

bu fotografini cok begeniyorum:

Sonrasinda da makyajli E92lerde oldugu gibi angellari beyaza cevirmek istedim.
    Tabi E92lerde led angel var, ama bizim araçlar ampul ile angellari aydınlatiyor, uygun Led ampul alarak degisimi sagladim.

Uzun bir sure araci bu sekilde kullandik -hatta pek kullanmadik, yatti yine garajda- , acikcasi aklimda olan konular var ama hayatimizdaki bazi degisiklikler sebebiyle hem vakit hem de nakit ayiramadim.

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2019 Eylul ayinda Ankara'ya tasindik.
    Baglica'dan ev aldim ve geçtigimiz ay evime baya yakin bir yerde kendime oto kuaför (detailing) açtım.
    Tabi ilk etapta vakit bulamasam da bu korona durumundan dolayı vakit bularak gectigimiz iki hafta aracim ile baya ilgilendim.

Bu arada kışlık setimizi atlamiyim; lastiklerim hali hazirda vardi (sans eseri ebatlar birebir uyuyor), bende tam da isedigim janti bularak yaz aylarinda alip bir koseye koymustum.
    Style 157 (17")
    öncesi & Sonrasi

Gelelim son iki haftaya;
    Aracimin ici zaten oldukca temiz bir durumda idi. Ben aldigimda arka koltukları falan kullanilmamis durumdaydi.
    ayrica ilk satin aldigimda da kendi imkanlarim ile yine bi temizlemistim genel olarak ama simdi detaylica temizledim.
    Koltuklar, tavan, taban halısı, bagaj en ince noktasina kadar temizledim.
    Acikcasi oyle cok oncesi&sonrasi durumu olusmadi temizlikte. tabiki de kir cikti ama bu kirler goze yansiyan degil, daha cok beze yansiyan kirlerdi.

Kozmetik bazi konulara el attim.
    Niyetim yoktu ama hadi dedim yapiyim; kaliperleri boyadım (temizlik, astar, boya ve vernik olarak.)

Ön izgaralarin hepsini söktüm, Wurth mat siyah spray ile tekrar boyadım.
    Sadece bobrek cerceveleri parlak siyah oldugu icin onu yine parlak siyah boyadım. Zamanla laciverte donmus gibiydi.

On Sis far camlari cok tas izi olmustu. beni cok rahatsiz ediyordu.
    Sag ve sol orjinal logolu sis fari aldim. yan sanayi sis farlari aslinda cok ucuzdu ama camlarindaki baskilardan dolayı hic icime sinmedi.
    Hem, farlar kırık veya arizali degil, ben keyfi degisstiyorum diye alacaksam orjinal almaliyim diye dusundum.
    Sis farlari da sari yanmasin diye led ampul ile degistirdim.
    yeniler:

eskiler:

Motor temizligi yaparken polen filtresinin haznesini de temizledim ve Bosch filtre alarak yeniledim.

Aracin iki takim jantini da detaylica temizleyip seramik koruma uyguladim.

Temizlik konuları neticelendikten sonra da Menzerna ürünleri ile üc asamali polisaji tamamladim ve Slopes Dark Premium Cam Seramik kaplama uyguladim.

Final fotograflarindan once aklimda olan yapilacak listesini de soyle bir ekleyeyim ama ne zaman bu projeleri hayata geciririm cok emin degilim.
    Cunku yukarida belirttigim gibi hayat degisikligi, yeni is, ayrica bu hafta ikinci bebegimizin dogacak olmasi beni maddi olarak cok yoruyor.
    Imkanlar el verdikce, elimden geldikce guzellestirme ve gelistirmelere devam edecegim.

-Geri gorus kamerasi ve bluetooth istiyorum. Bu ikisini monte ettirmek yerine belki NBT'ye gecis yapabilirim. o Zaman zaten standart olarak geliyor o ozellikler.
    -Hız Sabitleme
    -On ve Arka tamponu boyatmak istiyorum. Yakindan bakinca cok memnun degilim.
    -Jantlarim bu yazi gecirecek ama seneye boyatacagim.
    -Seneye yeni lastik seti
    -Uyguna denk getirebilirsem Recaro koltuk (Eger takar isem mutlaka deri & alcantara kombini ile kullanırım), bu işe bulasirsam ön konsoldaki gri trimleri de alcantara ile kaplatmak istiyorum.
    -Motor ve Sanzuman yazilimi konusunda ise kararsizim

Ve buyrun gorseller;

Zaman ayirip da okudugunuz icin tesekkur ederim.
    Umarim icinde bulundugumuz zor surec daha fazla cikmaza girmeden cozume ulasir ve dunyaca akil saglimiza kavusuruz

Up next...
    Bu gorsel de onumuzdeki ay yapilacaklara ait. Yildan dolayi bakim geldi

Konu ERK_RS tarafından (23-04-2020 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiçek gibi maşallah Allah nazarlardan korusun

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala bu kondisyonda bir e90 olmasına çok şaşırdım, Maşallah nazar değmesin. Sizin gibi bilinçli ve kıymetini bilecek birinde olması da ayrı bir şans olmuş arabaya.

Tamamen zevk işi tabi ki ama M Spider'ları gördükten sonra Style 157'ler olmamış sanki. Onun dışında Koni+Eibach ikilisi ve M Spider jant çok güzel bir kombinasyon olmuş. Güle güle kullanın.

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah tam bir detailingçi arabası olmuş.

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu zamanda neredeyse sıfır denecek kadar temiz e90 görmek beni mutlu etti. Kesenize bereket cidden çok iyi bir araç denk gelmiş kazasız belasız
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim, canlı da çok güzeldi uygulamalar ile iyice kendine gelmiş
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı yakından görmüşlüğüm vardır. Ok gibi demek yanlış bir tabir olmaz bence

Yapılanlar ile çok çok daha iyi hale gelmiş kazasız belasız kullan Abi.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araç müthiş temizlikte, kazasız belasız binmek nasip olsun hifi ve ekran olması çok iyi e90 da harman kardon u geçtim hifi bile bulunmuyor o yönden şans yüzünüze gülmüş bence

bu arada spor koltuğu iptal edecek ne varmış konfor pakette merak ettim açıkcası bide anlamıyorum belli aracın eski sahibi gözünü karartmış dolu dolu siparişi geçecek ne diye adamın aklını çelip zevksiz ve donanımsız siparişleriyle getirdikleri her araç gibi adama sipariş çektirmişler bırakın da adam harmanlı spor koltuklu antrasit tavanlı araba alsın bide üzerine gerçek deri hafıza olsa torunuma kadar saklarım öyle arabayı
    Konu Drive Fast tarafından (23-04-2020 Saat 06:13 ) değiştirilmiştir.
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harika kondisyon kombinasyon.
    genişleyen ailenizle beraber kazasız belasız iyi günlerde kullanın

edit: molygen hakkındaki yorumunuzu merak ediyorum çok kullanıcı yorumu göremedim şimdiye kadar.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok çok güzel birgün inşallah banada nasip olur

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Massallah cok guzel bir araba almissiniz kismette varsa oluyor demekki Uyguladiginiz hersey tam kararinda olmus kazasiz belasiz surusler. Cocugunuzuda sahkikla kucaginiza alirsiniz insallah

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu büyük bir zevk ile okudum hocam.

Aynı serüveni babama F30 alırken yaşadık şükür şuan çok mutlu mesut biniyor kendisi tabi arada bizde nispetleniyoruz.

Özellikle E90 kasalar dikkatimi çekti sizinkinin maşallahı var çok diri duruyor böylesi pek bulunmuyor artık.

Kısmet olursa bende kendime Golfü verdikten sonra bir E90 bulma peşindeyim umarım sizinki gibi temiz bir şey denk gelir.Kazasız belasız sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle kıyıda köşede saklı kalmış araçlara bayılıyorum. Sizin araç da elinizde daha da değerlenmiş, maşallah allah kaza bela vermesin.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güle güle kullanın. iş yeriniz de hayırlı olsun kazasız güzel günler diliyorum. fırsat bulursak şu beladan uğramayı düşünüyorum

saygılarımla
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni işiniz de, eviniz de, aracınız da, bebeğiniz de hayırlı uğurlu olsun. allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. aracınıza hayran kaldım maşallah. bir gün tanışmaya, çayınızı içmeye uğramak isterim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nasipte varsa niyet de edilmişse önüne gecilmiyor
    Maşallah temiz bi arac deger bilen ellerde devam etmesi cok guzel.

Molygen ile ilgili fiat grubu araclar icin olumsuz yorumlar vardı. Kullanım sonucundaki gozlemlerinizi de zaman icinde paylasırsanız sevinirim.

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok temiz bir e90,bizim mahalleye gelmişsiniz.
    Her şey hayırlı uğurlu olsun,en iyi dileklerimle.
    Bende de e90 var,şehir dışında çalıştığımdan yatıyor Ankara'da,görünce özledim.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel bir E90 sahibi olmuşsunuz güle güle kullanın, kazasız belasız.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler