User Tag List

Sayfa 48/52 İlkİlk ... 384647484950 ... SonSon
986 sonuçtan 894 ile 912 arası

Konu: Otomobiller & DIY

Kutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yayla gibi lafını sonuna kadar hak eden bi araç C5 x7 ler. 147 den inip her bindiğimde “Allahım konfor ne güzel birşeymiş” dedirtiyor sağolsun 1 günde bu kadar toplandı ise, birkaç ay sonra ne hale gelir bilmiyorum. tekrar kazasız belasız keyifle kullan. Bizde ki C5 2011 dynamic, belki onu satıp senin C5 e müşteri olurum ileride sattığın zaman

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet haklısınız zaten çok kullanılan ve bilinen bir motor olduğu için üstüne soft bir yazılım olacak herhangi bir problem olacağını sanmıyorum yaptıracağınız yerde
    Bence de, bu hafta işi bitiririm o işi. Yarın film yapılacak, sonraki gün de yazılım için bırakırım. Farkı da yazarım, meraktayım etkisini. Şanzıman da mcp olduğundan tork artışını dert etmiyorum
    140-145 hp arası değerler güzel olur gibi geliyor.

Alıntı Kutay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yayla gibi lafını sonuna kadar hak eden bi araç C5 x7 ler. 147 den inip her bindiğimde “Allahım konfor ne güzel birşeymiş” dedirtiyor sağolsun 1 günde bu kadar toplandı ise, birkaç ay sonra ne hale gelir bilmiyorum. tekrar kazasız belasız keyifle kullan. Bizde ki C5 2011 dynamic, belki onu satıp senin C5 e müşteri olurum ileride sattığın zaman
    Ds den sonra mito bakıyorum sabahtan beri bir QV güzel olur gibi, cam tavanlı olanları çok beğendim gerçekten.

147 2.0 SS baktım ama daha güncel bir araç daha güzel olacak gibi geliyor. Bir alfa deneyimlemek istiyorum bende.

Ha yürütebileceğimi bilsem düşünmeden şunu alırım ama TB makinayla uğraşmayı göze alamıyorum şuan.

Just a moment...

Satış söz konusu olursa foruma da mutlaka ilan açarım haberleşiriz. Kafamdaki noktaya gelmesi lazım arabanın öncelikle.

Kutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ds den sonra mito bakıyorum sabahtan beri bir QV güzel olur gibi, cam tavanlı olanları çok beğendim gerçekten.

147 2.0 SS baktım ama daha güncel bir araç daha güzel olacak gibi geliyor. Bir alfa deneyimlemek istiyorum bende.

Ha yürütebileceğimi bilsem düşünmeden şunu alırım ama TB makinayla uğraşmayı göze alamıyorum şuan.

Just a moment...

Satış söz konusu olursa foruma da mutlaka ilan açarım haberleşiriz. Kafamdaki noktaya gelmesi lazım arabanın öncelikle.
    Ooo zehir kanda gezmeye başlamış ) mitoların, daha doğrusu multiairların genel olarak kronik bir arızası var ve tamir olmuyor. En son Multiair ünitelerinin sıfırı 60 bin lira civarıydı. 1.4 T-jet ler oynamaya daha müsait ve daha sorunsuz. 147 2.0 lar keyifli selespeed aslında ben çok severek kullandım. Sıkıntısızı çok hoş, sıkıntılı araba yaktırır ama aslında bazı bakımları var ss robotunun onları yapmak birçok sorunu bertaraf ediyor. Ki o bakımlar senin için çocuk oyuncağı. İlanda ki bronz Mito arkadaşımın. Yine de bi çevreme haber salayım. Belki satılık bi Qv denk gelir

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dönüyor dolaşıyor soruyor yine Fransız alıyor. Dönüyor dolaşıyor yine Fransız alıyor. Hayırlı olsun

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanın kaderini değiştirdin abi maşallah. Eline emeğine sağlık.
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dönüyor dolaşıyor soruyor yine Fransız alıyor. Dönüyor dolaşıyor yine Fransız alıyor. Hayırlı olsun
    Yazdım ya, fransızlarla bir bağım var benim kopamıyorum bir türlü

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanın kaderini değiştirdin abi maşallah. Eline emeğine sağlık.
    Daha değişecek dur, bak cam filmlerini de yaptırdım dün akşam daha da değişti. Cam filmini kim bulduysa net cennetlik. Film yokken bir istanbul sakarya yaptım yandım yandım vallahi.

Kıyas olması için filmsiz halini de ekleyeyim. Bizim şirket araçlarına film yapan bir yere gittim. Çocuk 1.5 saatte baloncuksuz potsuz izsiz bir işçilik yaptı, böyle el becerisi görmedim cidden. Aletin arka camı ***** tekte adam filmi çekti. Sorsan yıllardır film yapan yere gittik zamanında c1 e 2 parça film çekti adamlar. Buna yapacak olsa 5 parça çekerlerdi sanırım.

Aslında bu gün remap işini çözecektim ama arabayı hanıma kaptırdık. Yarın bakıcaz o işe.

Bir de çelikkanattan DP alacağım muhtemelen, bir uğrayayım al tak ürü varmış elinde.

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başkanım hayırlı uğurlu olsun tekrardan maşallah çiçek gibiymiş.
    Serdar TURGUT

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirlara vesile olsun Kaan QQ'dansa bunu almana cok cok sevindim. Baktigin QQ'larda kronik cok sorun var, kimisinin de cozumu yok, o sebeple almamis olmana gercekten cok mutlu oldum. Ote yandan, bu kasa C5'ler de ciktigi gunden beri begendigim, takip ettigim, ara ara acip ilanlarina baktigim bir arac. Zaten ezilmemis, hor kullanilmamis bir arac denk gelmis, senin elinde olacaklarin fragmanini da zaten ilk gunden gormus olduk. Ne diyeyim, agiz tadiyla eksiklerini gider, biz de ekran basindan takip edelim
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ST Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    başkanım hayırlı uğurlu olsun tekrardan maşallah çiçek gibiymiş.
    Eyvallah Serdar güzel temiz denk geldi, biz de her zamanki gibi ufak ufak iyileştireceğiz.

Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirlara vesile olsun Kaan QQ'dansa bunu almana cok cok sevindim. Baktigin QQ'larda kronik cok sorun var, kimisinin de cozumu yok, o sebeple almamis olmana gercekten cok mutlu oldum. Ote yandan, bu kasa C5'ler de ciktigi gunden beri begendigim, takip ettigim, ara ara acip ilanlarina baktigim bir arac. Zaten ezilmemis, hor kullanilmamis bir arac denk gelmis, senin elinde olacaklarin fragmanini da zaten ilk gunden gormus olduk. Ne diyeyim, agiz tadiyla eksiklerini gider, biz de ekran basindan takip edelim
    Bunun en cezbeden yanı otomatik olması + içinin çok temiz olmasıydı. Biraz da benim elim değince daha hoş oldu sanki.

Fragmanı geliştirmek için airbrush boya tabancası aldım ufak ufak rütuşluk yerler var, fırça ile uğraşmayayım diye.

Kapı içi eşik kromları + yan cam kromları + krom bagaj çıtası + 3d paspas + havuz + egsoz sargısı yolda geliyor.

Yarın bi çelikkanat'a uğrayıp bakayım hazır al tak dp var dedi, ok ise alırım onu da mis gibi.

Remap için de bırakıcam aynı gün.

Bayramda tüm boşluklarda garajda sök tak yapacağım

Hızlı biticek araç ama olsun güzel 3-4 hafta sonu eğlencesi çıktı.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kazasız belasız kulanın filmler fotğraftan mı bilmem ama bit ık koyu geldi umarım akşamları sorun yaratmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kazasız belasız kulanın filmler fotğraftan mı bilmem ama bit ık koyu geldi umarım akşamları sorun yaratmaz.
    Doğru aslında, filmler biraz koyu oldu. Ama dışarıdaki koyuluğa rağmen içeriden dışarısı çok güzel görünüyor, bi açık tonu da güneşi istediğim gibi engellemeyecekti muhtemelen.

Akşam tamamen ışık olmayan bir yolda test ettim görüşü kısıtlıyor, ama loş da olsa bir ışık varsa kafi geliyor.

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamirat Tadilat Türkiye yeni sezonu ile ekranlarda

Basganim hayirli ugurlu olsun cok ama cok iyi bir tercih olmus, ne yalan soyliyim qq almani bende istememistim c5 i gorunce cok sevindim, cok severim x7 yi bende.

Yapacaklarini sabirsizlikla bekliyoruz eline beline kesene bereket şimdiden.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamirat Tadilat Türkiye yeni sezonu ile ekranlarda

Basganim hayirli ugurlu olsun cok ama cok iyi bir tercih olmus, ne yalan soyliyim qq almani bende istememistim c5 i gorunce cok sevindim, cok severim x7 yi bende.

Yapacaklarini sabirsizlikla bekliyoruz eline beline kesene bereket şimdiden.
    Forum ne qq düşmanıymış arkadaş hahah. Bence de qq yerine c5 daha iyi bir seçim oldu. Hem daha uyguna geldi hem daha konforlu ve otomatik olması en büyük artısı oldu.

qq de sanırım + olarak deri ısıtma ve bose olacaktı. Deriyi es geçersek ısıtma ve bose olsaydı iyiydi. C5 in de orj ses sistemi beklentimin çok ötesinde ama o açıdan beni mutlu etti. Tabi bir bose olamasa da bana yeterli geldi. Güzel bir kolon güncellemesi ile çok güzel işler çıkarabilir.

Evet dün yine boş durmadık, öğlen arası bir şeyler hallettik

Öncelikle çelikkanattan hazır downpipe aldım sonra aracı daha önceki c1 ve c5 i yazdırıp bir memnuniyetsizlik duymadığım bir arkadaşa yazdırdım.

Özellikle gidip aracı göstererek aldım zira montajı ben yapacağım, arkadaşlar baktı abi uyumlu dedi verdi, ama dpf nin sol kısmında bir giriş var dp da bunu göremedim. Umarım gol yemem.

Neyse en kötü dpf i söküp 2 sini birden götürür düzelttiririz.

Kapı eşikleri ve cam çıtaları geldi onları taktım.

Küçük bir kelime oyunu oldu ama idare edicez. 1.6 olanlarda executive paket var, 2.0 olanlarda exclusive paket var.

Daha önce belirtmiştim tekrar etmekte fayda var 2.0 hdi özellikle almadım tam otomatik şanzıman ve hydractive süspansiyonun olası masrafları ve 100 km de 3 litre civarı fazla tükettiği için.

Eşikler şöyle oldu,

Araba hem pis hem de ortası delik paspası koymamak için eldeki halıları koydum ama çok da iyi durmadı, maksat paspas var mı var.

Bu gün rizline 3d ler gelir akşama takarız.

Arkası da böyle oldu, ürün açıklamasında bant 24 saat içinde etki ediyor falan diyordu, garanti olsun diye kağıt bant ile destekledim. 2 gün sonra çıkmasın.

Cam çıtaları boyları tam olmasına rağmen bitiş noktalarındaki eğimleri kötü, ufak bir taşlama görmüş parçanın kenarları ama yapılan işçilik güzel değil.

Minik bir detay ama ben takılıyorum %99 baksa görmez bile.

Şimdilik şöyle bol bantlı 2 foto atayım, bu postu güncelleyeceğim bu akşam bantları sökünce.

Yazılımdan sonra aracı aldım çıktım denk gelen ilk düzlükte yüklendim abs / esp ve motor arıza verdi. Eve geldim akü sök tak yaptım düzeldi. Bir daha çıkmadım yola.

Bu gün de arabayı almadım, tekrar deneyeceğim eğer aynı hatayı verirse mapper ile ufak bir mesaimiz daha olabilir, ona bakacağız artık.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok abi duman işi bize ters asla yapmam öyle bir şey. Soft şekilde bir ayar için görüşüyorum c1 ve c5 i yazdırdığım arkadaş ile bakalım dönecek.
    varmı dönüş cooo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    varmı dönüş cooo
    Yazılım yapıldı dün, iş çıkışıydı çok deneme şansım olmadı. Eve yakın bi düzlükte yüklendim abs / esp + motor arıza yaktı. Sakince eve gittim aküyü söktüm taktım, geçici arıza ise silsin diye.

Arıza silindi. Bu akşam çıkıp deneyeceğim tekrar, eğer arıza yakarsa yazılımı yapan arkadaşa giderim çözeriz.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle gidip aracı göstererek aldım zira montajı ben yapacağım, arkadaşlar baktı abi uyumlu dedi verdi, ama dpf nin sol kısmında bir giriş var dp da bunu göremedim. Umarım gol yemem.

Neyse en kötü dpf i söküp 2 sini birden götürür düzelttiririz.
    Adblue enjektör yuvası olmasın o eksik bağlantı kısmı ? Bende aldım çelikkanat dan dp ama ben sordum adblue bağlantı yeri yok diye. Taktırırken burda yaptırmayı planlıyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adblue enjektör yuvası olmasın o eksik bağlantı kısmı ? Bende aldım çelikkanat dan dp ama ben sordum adblue bağlantı yeri yok diye. Taktırırken burda yaptırmayı planlıyorum.
    Yazıştık, görsel attım. aşağıdaki fotoda ortadaki giriş ne olacak dediğimde şöyle cevap verdi.
    Dün remap yapıldı iptal et dedim yazılımcıya ama bunu teyit edecek cihazım yok, etti etmedi. Borular ve soket açıkta kalacakmış.

2 si aktif
    Hava giriş boruları iptal
    Yazılımdan olcak
    Bağlamayacaksın
    Sensöre boşta duracak

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazıştık, görsel attım. aşağıdaki fotoda ortadaki giriş ne olacak dediğimde şöyle cevap verdi.
    Dün remap yapıldı iptal et dedim yazılımcıya ama bunu teyit edecek cihazım yok, etti etmedi. Borular ve soket açıkta kalacakmış.

Mudurum o ortadaki ve alttaki boru dpf in basinc farkini olcup doluluk oranini ogrenmesi icin.

O borular bir differantial pressure sensor une bagli, iki borudan (dpf icindeki petegin ust ve alt kismindaki) basinclarin farki ölçülüyor. Fark cok olursa regen açıyor vs. Sen dp yapinca o sensoru takmayacaksin buyuk ihtimal yazilimdanda o kapatilacak. Dpf ile birlikte kenara koyulack o parca.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mudurum o ortadaki ve alttaki boru dpf in basinc farkini olcup doluluk oranini ogrenmesi icin.

O borular bir differantial pressure sensor une bagli, iki borudan (dpf icindeki petegin ust ve alt kismindaki) basinclarin farki ölçülüyor. Fark cok olursa regen açıyor vs. Sen dp yapinca o sensoru takmayacaksin buyuk ihtimal yazilimdanda o kapatilacak. Dpf ile birlikte kenara koyulack o parca.
    Bilgi ne güzel bir şey sayende biz de öğrendik.

Çok da mantıklı aslında. Yazılımdan kapattım dedi arkadaş.

Onu ben komple alayım dışarı. Bu vakum vs hattına bağlı değil mi? Bir map sensörüne bağlı sanırım doğru mu düşünüyorum?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler