User Tag List

Sayfa 23/29 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon
537 sonuçtan 419 ile 437 arası

Konu: 2014 BMW 520i / Kürkçü dükkanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada ben jantta 19 inch ve 8,0 - 8,5 genişlikten şaşmıyorum hem ön hem arkada

dolayısıyla lastik olarak da 245/40/19 kare kullanıyorum hem ön arka

biliyorum, f10'larda arkada 265-275-285 genişlikte lastikler daha şık duruyor dolduruyor arkayı, ama aynı oranda da aracı hantallaştırıyor, yakıtı artırıyor, performanstan da çalıyor, sadece kozmetik için bu bedellere katlanmak istemiyorum

bir de (ve belki de en önemlisi ) arka taraf çok kalın olursa, aracın arkası çok yol tutuyor kuruda, zor kopuyor, koparmak için zorlamak aracı yormak gerekiyor, o da bana uymuyor

245 genişlik ideal, hem iyi tutuyor hem de istersem kolay kopuyor, hem de kışın karda daha başarılı 275'ten

bir de spacer koyup arkaları gerektiği kadar dışarıya alınca, sani 275-285 varmışçasına doluyor arkası, bence oluyor, bana kafi geliyor

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makethewayforme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam müsade varsa atıyorum

ben biraz oem'ciyim, bmw'nin kendi araçlarına koyduğu modellerden gittim hep uzun senelerdir

f10'da da şu anlık tercihlerim;

= yazlıkta style 193, foto ve video (bu janta hep e92 m paket 335'lerde rastladım, beğenirdim hep) :

f10 530d ve OEM STYLE 193 - Dailymotion Video (burda kısa video, yıkayan arkadaş çekip atmıştı)

= kışlıkta bu sene tercihim style 399, fotolar (bu jant da f32-f33 4 serisi cabrio-coupe-gran coupe luxury paketin jantı):

yakışıp yakışmama konusunda her türlü fikre açığım beyler
    Abi sende e90 kasa jantı takmışssın niye böyle yapıyorsunuz
    Orjinal 18m sport jant koysanız daha oem durur ki daha temiz
    Bi görüntü olur
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sende e90 kasa jantı takmışssın niye böyle yapıyorsunuz
    Orjinal 18m sport jant koysanız daha oem durur ki daha temiz
    Bi görüntü olur
    fotodaki e92 jantını hep beğenmişimdir, f10'a da yakıştırdım, onun için kullanıyorum, ayrıca kare yani 4'ünün de 245/40/19 olması ayrıca işime geliyor

ben f10'un oem M SPORT jantlarının çok bollaştığını ve ayağa düştüğünü düşünüyorum, işi bilen bilmeyen herkes f10'un oem model m sport 18-19 inçlerini takmış durumda, ben herkesin yaptığını yapmamak lazım diye düşünüyorum

bi ara e39 m5'in oem jantlarını alıp takmayı bile düşündüm f10'a, ama 18 olduğu için vazgeçtim. Bence f10'da en ideali 19 inç; 19 inç kullanınca yanak 40 olduğu için araç konforu ve jant güvenliğinden ödün vermiyorsun, direksiyon hissi de yerli yerinde oluyor.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Eski jantlardan çok daha iyi oldu canımsu.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar F10'un kaderini değiştirmiş, hayırlı olsun.
    Serdar TURGUT

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jantlarınız bence de eskisinden iyi olmuş ama bana göre f10 kasanın tek jantı 345m olmalı,
    orijinalini bulamayınca çekinerek replikasını almıştım ama 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. arkanın derin konkavlığı her seferinde iyi ki aldım dedirtiyor.

345m Görseller

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jantlarınız bence de eskisinden iyi olmuş ama bana göre f10 kasanın tek jantı 345m olmalı,
    orijinalini bulamayınca çekinerek replikasını almıştım ama 3 senedir sorunsuz kullanıyorum. arkanın derin konkavlığı her seferinde iyi ki aldım dedirtiyor.

345m Görseller
    koyu renk f10'da 345'ler çok güzel duruyor , ama beyaz renkte çok uyumsuz duruyor bana göre. o yüzden radarımda olan bir jant olamadı, ne replikası ne orjinaline hiç bakmadım.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koyu renk f10'da 345'ler çok güzel duruyor , ama beyaz renkte çok uyumsuz duruyor bana göre. o yüzden radarımda olan bir jant olamadı, ne replikası ne orjinaline hiç bakmadım.
    benim araba da beyaz aslında ama zevkler tartışılmaz tabi. siz biraz daha koyu renk jant seviyorsunuz gibi.

Konu sinisa tarafından (05-02-2024 Saat 13:30 ) değiştirilmiştir.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar güldürmedi bu sefer, olmamış maalesef.

Şahsi görüşüm bmwye ne başka kasa jantı, ne farklı yıl jantı olmuyor. Bi 6 serisinin 373M jantı uydu 5e o da maşallah kızılay spec 100 5 kasanın 99unda mevcut.

Keşke şöyle güzel bir orjinal jant bulsan da kurtulsan şu replikalardan. Allahtan az biniyorsun da replikanın olumsuz etkilerini çok deneyimlemiyorsun yoksa 1 gün tutmazsın arabada.

Neyse en azından jantı sıfırlamış oldun, senin için de ekonomik çözüldüyse ne mutlu.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar güldürmedi bu sefer, olmamış maalesef.

Şahsi görüşüm bmwye ne başka kasa jantı, ne farklı yıl jantı olmuyor. Bi 6 serisinin 373M jantı uydu 5e o da maşallah kızılay spec 100 5 kasanın 99unda mevcut.

Keşke şöyle güzel bir orjinal jant bulsan da kurtulsan şu replikalardan. Allahtan az biniyorsun da replikanın olumsuz etkilerini çok deneyimlemiyorsun yoksa 1 gün tutmazsın arabada.

Neyse en azından jantı sıfırlamış oldun, senin için de ekonomik çözüldüyse ne mutlu.
    373 bana göre 5 serisine gram yakışmayan bir jant.. hani onu takacağıma 19 ps4 lastikleri de boşver diyip, gider 18" lci m sport takardım.

orj bbs oz fiyatları zaten uçuk , o paraya janta niyet etsem , hre'leri tutar, arabayı komple satar o jantların bütçeyi arabanın üzerine eklerdim.

dediğin gibi , ekonomiyi sarsmadan jantları sıfırlamış oldum.

siyah kısımları ferric boyayınca görüntüsü çok güzel olacak . havaların ısınmasını bekliyorum .
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

345m Görseller
    Style 345 güzel bir jant, senelerce orjinalini aradım 1 kez buldum Ankara'da birine baktırana kadar satıldı.

Replikaları da hep Ankara'dan ilana girdi, hep ordaki jantçılardan çıktığı için hep oradaki arabalara satılmış.

Maalesef yüzde 90ı kaynaklı, göbekten eğri vs güven vermiyor. Sana düzgünü denk geldiyse ne mutlu

Hatta şu an ilanlarda 3 takım var, kışlıklara bile cesaret edemedim almaya.

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    373 bana göre 5 serisine gram yakışmayan bir jant.. hani onu takacağıma 19 ps4 lastikleri de boşver diyip, gider 18" lci m sport takardım.

orj bbs oz fiyatları zaten uçuk , o paraya janta niyet etsem , hre'leri tutar, arabayı komple satar o jantların bütçeyi arabanın üzerine eklerdim.

5 kasaya uyan jant olarak geriye ne kalıyor, style 351. orjinali 30-35 lira çekiyorlar, replikası zaten piyasayı domine etmiş durumda. Gidip orj 351 taksam , "yani orjinal olması iyi oldu ama çok da muazzam bi jant değil " yorumundan öteye geçmezdi.

Neyse işte dediğin gibi , ekonomiyi sarsmadan jantları sıfırlamış oldum.

siyah kısımları ferric boyayınca görüntüsü çok güzel olacak . havaların ısınmasını bekliyorum .
    Aman aman 351 kadar çirkin bir jant yoktur, bence bmwnin yüz karası. F10 gibi güzel bir kasada o 19u nasıl tasarlamışlar inanılması güç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman aman 351 kadar çirkin bir jant yoktur, bence bmwnin yüz karası. F10 gibi güzel bir kasada o 19u nasıl tasarlamışlar inanılması güç.
    işte yok abi yani .. F10 ' a güzel 19" alternatif yok. 7 kasanın çok kollu bi jantı var, ET kötü, spacer vs çok uğraşmak lazım.

30-35 verip orj style 351'de taksam yine çok bişeye benzemeyecekti.

yarın bir arkadaşımla benim 12mm leri , onun 15mm 'leri değiştireceğiz. Bence güzel olacak.

Ben kararımla mutluyum
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant konusu göreceli bir kavram , önceki hre’lerin arka duruşu güzeldi ama önler çok cılızdı. Jantın arabanın duruşuyla da alakası yoktu.

Bu jant f90 m competition jantı , f90/g30 yan profilde f10dan hiç bir farkı yok kapı kolları hariç hatta o yüzden dönüşüm kitleri yapıldığında ilk bakışta ayırt etmek zor oluyor.

Her zaman bmw’nin kendi içinde farklı modelleri uygulamayı da beğenmişimdir.

Bu jant bana göre HRE’lerden daha iyi bir seçenek oldu. Üstelik makul fiyata jantlarımı takasa aldılar , çok uygun rakama jantı değiştirmiş oldum.

Temmuz ağustos sıcakları geldiğinde cnc’li kısımları maskeleyip , siyah kısımları ferric grey boyayacağım. O zaman tam istediğim görsel olacak.

Yıkama sonrası bir kaç poz olsun;

Kaliperleri gri boyayacağım, arkalara da 15mm spacerları takacağım. 3mm cetvelde bir şey farkettirmese de jant hizasında fark oluşturuyor
    Buradaki gibi camların siyah çıktığı fotolarda daha şık durmuş jantlar

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jant işi çok öznel bir zevk. siz beğendiyseniz hayırlı olsun demek lazım. ancak şahsi fikrim, çok opelimsi, yeni kasa astra bir jant tipi.

şahsen bir bmw sahibi olsam takacağım tek jant style 152, hastasıyım. seneler önce bir takım bulmuştum sahibinden de, sonra yitti gitti.

f10'da da hiç örneği görmedim, internette de aşağıdaki resim hariç hiç bir örneğini bulamadım.

403 Forbidden
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jant işi çok öznel bir zevk. siz beğendiyseniz hayırlı olsun demek lazım. ancak şahsi fikrim, çok opelimsi, yeni kasa astra bir jant tipi.

şahsen bir bmw sahibi olsam takacağım tek jant style 152, hastasıyım. seneler önce bir takım bulmuştum sahibinden de, sonra yitti gitti.

f10'da da hiç örneği görmedim, internette de aşağıdaki resim hariç hiç bir örneğini bulamadım.

403 Forbidden
    teşekkürler.
    opelle bağlantısını hiç anlayamadım, yeni nesil bmw'lerin neredeyse tamamı dış CNC iç siyah jantla geliyor. eskiden hiç sevmediğim bir kombinasyondu, yeni nesille gözüm alıştı herhalde. zaten siyah kısmını ferric grey ya da orbit grey boyayacağım için çok da sorun değil.
    Belki komple ferric de yapabilirim ,basit iş.

style 152 'nin göbeği çok geniş , ince lastikle falan hoş durabiliyor ama hem geniş göbek hem kalın yanaklı f10 , nasıl durur gözümde canlandıramadım
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:21 ) değiştirilmiştir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar bence öncekinden daha güzel olmuş, böyle bile kalsa olur

Bu basıklıklla bi Style 366' da çok tatlı durur.

Just a moment...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gençler abiler ben jantımı değiştirdim çok mutluyum memnunum. bir tur daha masrafa girip değiştirecek halim yok.

o yüzden şunu taksaydın bunu taksaydın önerisi yapmayalım artık.

siz alınca takarsınız biz de maşallah deriz.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar şahane standartların dışında olması çok güzel . Her köşede aynısı olan jantlar çok sıkıcı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler