User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: oto yıkama açma hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

oto yıkama açma hakkında

iyi günler foruma üye oto yıkama dükkanı olanlar vardır yardım ederseniz çok sevinirim. Öncelikle açmayı düşündüğüm yer alışveriş merkezinin otoparkı marka olma şartı olarak yer verirlermi bilmiyorum ama o şart istemezlerse marka olmayan bir yer açıcam ilk olarak 2 kişi işe alıp işler düzgün giderse 3. kişiyi almayı düşünüyorum gerekli ekipmanlar 2 kişinin kullanıcağı şekilde olduğunda toplam 10 15bin tutuyor. Kuyu suyuyla çalışmam gerekiyormuş depo da günde ortalama kaç litre kaç ton su bulundurmalıyım? 2 kişi iç dış ortalama kaç araba yıkayabilir? elektrik su temizlik malzemesi kira işçi parası gideri olarak hesapladığımda en aşağ ayda 6 7 bin masraf ortaya çıkıyor bunlardan başka ne gibi masraflar çıkabilir?

TOLGACANSAHIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oto yıkama sahibi değilim fakat 2 kere farklı yerlerde çalışmışlığım ve yıkama işini ciddi anlamda ana veya yan meslek olarak yapmayı düşünüyorum.

*Alışveriş merkezinin otoparkında olması büyük avantaj konum açısından bence açılabilecek en güzel mekan.

*Belirli markaların (sonax,meguiars,turtle wax) franchising ini almak bi yönden mantıklı duruyor isim,reklam ve bilinirlik bazında çok işinize yarıyacaktır. Fakat franchising tutarları pahalı elinizdeki paranın baya üzerinde rakamlar . Bence dükkan kirası çok değil ise kendi konseptinizi yaratmanız ve bu markaların ürünlerini kullanarak hem müşteriye karşı daha hesaplı hemde daha göz doldurucu malzeme listesi sunabilirsiniz.

*2 kişi ortalama günlük max 20 araba yıkayabilir(kaça kadar çalışacağınıza bağlı). Fakat elemanların cılkı çıkar göründüğü kadar basit değildir. 2 ay sonrada elemanlar kaçar zaten.

*Dediklerinizin haricinde gider olmaz .(elemanların sigortasını yatırcaksanız birde onun masrafı olur)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun diyeyim, benim babam 79 yılından beri bu işi yapıyor haliyle bende bu işin az cok içindeyim. marka ilaç makine işine pek birsey diyemem herkesin kendi tercihi olur , Fakat şöyle bir durum var yanlış anlamayın ama bir işten anlamıyorsanız, elamanların eline bakıyorsanız o iş yürümez hocam.Bu sadece bu iş icin degil her iş icin aynıdır ama bu iş farklıdır.Yani kısacası sizin bu işten anlamanız lazım her ne kadar basit bir iş gibi görünsede bence bu iş bir sanattır herkes yapamaz.Benim size tavsiyem eğer bu işi meslek olarak görüp canı gönülden yapacaksanız iyi arastırmanız, bilhassa kendinizin bu işi ögrenmensi lazım aksi halde işiniz cok zor hakkınızda hayırlısı olsun hayırlı aksamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    marginin altına mı açıcan

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ek iş olarak 5- 6 ay kadar oto yıkama işi yaptı.

Gözlemlerim.

1-) Kendin fiilen çalışmayacaksan kesinlikle yapma.

2-) Elemanın başında dururum vs olayıyla olmuyor. Arkanı dönüyorsun adam kaytarıyor.

3-) Eğitimsiz ve günü kurtarmaya çalışan adamlar genelde işe alınıyor. İnsanlarla uğraşmak zor, işi hakkıyla yapacak adam da çok para istiyor.

4-) ekipman kalite kalite, ama en önemlisi işçilik. Müşteriyi mutlu etmek zor,

kaç defa kavganın eşiğinden dönüdük, adamın arabası boydan boya çizik, siz çizdiniz diyip üstünüze atmaya çalışır.

5-) Kuyu suyu ile yıkama yaparsan araçları silerken harcayacağın zaman çok artar, kullanacağın bezlerin ömrü de azalır.

6-) İlla yapacaksan biraz kalifiye personel al, işinin mutlaka başında dur. Kullanacağın malzemeleri biraz kaliteli seçmeye bak.

hizmet sektöründe olduğunu unutma, iş yerine mutlaka kamera koy. Hatta müşteriler için bir bekleme salonu yap ve araç yıkanırken izlemelerine olanak sağla. Araç anahtarları için kaybolmalarını engelleyecek bir sistem kur. Zira çok can sıkıcı durumlar yaşanıyor. Elemanlarını müşteri araçlarından herhangi birşey almamaları konusunda uyar. ( Bozuk para, sakız, sigara vs gibi)

Dışarıdan kolay görünen ama içine girince bir okadar da zor olduğunu göreceğin bir sektör.

Allah kolaylık versin şimdiden, bereketli olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok marginin altındaki kapalı otoparkı düşünmüyorum marginin önündeki otoparka düşünüyorum otelle outlet arasına olabilir mesela otel müşterileri de otelden ayrılırken kirli arabayla evlerine dönmek yerine yıkatıp yola çıkabilirler böylece hem daha çok müşteri potansiyelim olur hemde dükkan daha göz önünde olur. Şuan bu aklımda bir proje olarak duruyor ilk önce forumda konu açıp eksilerini artılarını öğrenmeye çalışıyorum ondan sonra kafama yatarsa yer için gidip konuşmayı düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    muhakkak işi bilenler güzel fikirler verecektir konu hakkında ama tek şey söylemek istiyorum kuyu suyuyla yıkanacaksa araçların çok güzel silinmesi lazım bu yüzdende el işciliği lazım öyle üstünden alırlarsa müşterilerle papaz olursunuz kendimiz yaşadık aynısını

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evren22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok marginin altındaki kapalı otoparkı düşünmüyorum marginin önündeki otoparka düşünüyorum otelle outlet arasına olabilir mesela otel müşterileri de otelden ayrılırken kirli arabayla evlerine dönmek yerine yıkatıp yola çıkabilirler böylece hem daha çok müşteri potansiyelim olur hemde dükkan daha göz önünde olur. Şuan bu aklımda bir proje olarak duruyor ilk önce forumda konu açıp eksilerini artılarını öğrenmeye çalışıyorum ondan sonra kafama yatarsa yer için gidip konuşmayı düşünüyorum
    sen davranmazsan ekonomik durumumu toparlayınca ben davranıcam
    şaka bi yana acımasız fiyatları olmayan kaliteli bir otoyıkama edirnede iş yapar diye düşünüyorum bende
    açmaya karar verirsen haberim olsun belki yardımım dokunur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen davranmazsan ekonomik durumumu toparlayınca ben davranıcam
    şaka bi yana acımasız fiyatları olmayan kaliteli bir otoyıkama edirnede iş yapar diye düşünüyorum bende
    açmaya karar verirsen haberim olsun belki yardımım dokunur
    vallah kısmet belkide siz açarsınız oraya o yer gerçekten çok değerli eminimki orada iyi işçilik olduğu sürece oto yıkama işinden iyi para kazanılır hem ana caddede hem büyük otoparkı var. fiyat olarak fazla uçmam iç dış 15 tl sadece dış 10 tl olarak düşünüyorum yani piyasa genelde böyle. Yaptığım hesaplara göre günde 10 15 araba arası aylık toplam masrafa gidiyor ondan sonra yıkanan arabalardan gelen parada kısmetse bana kalacak.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evren22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vallah kısmet belkide siz açarsınız oraya o yer gerçekten çok değerli eminimki orada iyi işçilik olduğu sürece oto yıkama işinden iyi para kazanılır hem ana caddede hem büyük otoparkı var. fiyat olarak fazla uçmam iç dış 15 tl sadece dış 10 tl olarak düşünüyorum yani piyasa genelde böyle. Yaptığım hesaplara göre günde 10 15 araba arası aylık toplam masrafa gidiyor ondan sonra yıkanan arabalardan gelen parada kısmetse bana kalacak.

Günde kaç araç yıkamayı ve 1 araca ne kadar zaman ayırmayı düşünüyorsun ?

Bir araç ortalama bir çalışma ile iç - dış en az 45 Dk sürüyor.

Emre Akçay
    Misafir
    Margi Outlet ile Margi Hotel arasında yer var mı ki? Margi Outlet'in otoparkına izin veriyorlar mı yıkama için? Eğer bu yönlerden sorun yoksa çok mantıklı bir iş olur senin için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günde kaç araç yıkamayı ve 1 araca ne kadar zaman ayırmayı düşünüyorsun ?

Bir araç ortalama bir çalışma ile iç - dış en az 45 Dk sürüyor.
    Gunde 20 25 arac yikamayi dusunuyorum sıkışık gunlerde kendimde calisicam 4 araclik bi alan yaptirabilirim isler iyi giderse 3. Eleman alirim diye duaunuyorum zaman olarakta 45 dk 1 saat ayirdigimda 2 elemanla istedigim gunluk 20 25 arac kapasitesine ulasmis olurum

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu konuyuda bir incele istersen.

http://www.techturkey.com/forum/deta...il-olmali.html
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkurler bu konu iyi oldu benim icin

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    günlük 20-25 araba yıkamayı planlıyorsun da fizibilitesini yaptın mı ? yıkayabilecek misin ?

3 elemanla günde düzenli olarak 20-25 araba yıkayamazsın. 3 eleman çalışıyor ben 4. kişiyim 20 arabadan sonrası yormaya başlıyor ciddi manada. + olarak sadece yıkama gözüyle bakmayın. 15 tl veren insanların 150 tl'lik istekleri karşısında ne yapacagınızı şaşıracaksınız. arabaya kusan mı ararsınız köpeği pisleyen mi ararsınız koltuktan sperm temizle diyeni mi ararsınız.. uzar da gider bu örnekler ve gerçekten çok yorucu bir iş. keyifli evet ama sırf keyifli diye girilecek iş degil. zorlukları keyfin önüne geçecek ciddi manada. bunlara hazırlıklı olun.

hayırlısı olsun. inşallah gönlünüze göre olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günlük 20-25 araba yıkamayı planlıyorsun da fizibilitesini yaptın mı ? yıkayabilecek misin ?

3 elemanla günde düzenli olarak 20-25 araba yıkayamazsın. 3 eleman çalışıyor ben 4. kişiyim 20 arabadan sonrası yormaya başlıyor ciddi manada. + olarak sadece yıkama gözüyle bakmayın. 15 tl veren insanların 150 tl'lik istekleri karşısında ne yapacagınızı şaşıracaksınız. arabaya kusan mı ararsınız köpeği pisleyen mi ararsınız koltuktan sperm temizle diyeni mi ararsınız.. uzar da gider bu örnekler ve gerçekten çok yorucu bir iş. keyifli evet ama sırf keyifli diye girilecek iş degil. zorlukları keyfin önüne geçecek ciddi manada. bunlara hazırlıklı olun.

aracımı yıkattığım yerin sahibiyle daha önceden konuşmuştum günde kaç araç yıkıyorsunuz kaç kişi çalıştırıyorsunuz falan diye o bana ozamanlar biraz bilgi vermişti 2 kişi çalıştırıyordu 2 yıkama bölmeli dükkanı vardı ben orda araba yıkatırken gelen giden araba bitmiyordu 2 elemanla 9.00 - 19.00 arası çalışıyormuş günde ortalama 20 araba yıkıyormuş. Bir gün zaman tutmuştum benim aracı 40-45 dk arasında temizliğini bitirmiştiler.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümraniye çakmak köprüsünün orada ayax yıkama var. 2 kişi aracı köpük ve yıkıyor, 3 kişi de silme vs. işini hallediyor. Bu şekilde baya hızlı çalışıyorlar. Çalışanlar da türkmen sanırım.( çalışma şartları sanırım tip üzerinden)
    Çekirge sürüsü gibi girişip, çabucak teslim ediyorlar. Eğer alışveriş merkezi yakınınına kuracaksınız, bu şekilde hızlı teslim bile sizin için + olacaktır.
    Bi araca 2 kişi girip aynı anda 2 araba yıkamak yerine, bu daha hızlı bi method gibi duruyor.

Metin Bilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ilk defa yıkama ısınden bu kadar igrendım.. sperm temizle ne demek ya..!

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Metin Bilen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk defa yıkama ısınden bu kadar igrendım.. sperm temizle ne demek ya..!
    direksiyonda sevişenlerin işi bunlar birazdan damlarlar buraya

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)