User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
81 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Forumdaki kullanicilara karsi guven sorunu

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu forumda çok bilinen yeri yurduda olan ama satın alınacak arabaya *** atıp piyasasını çok düşüren insanda dolu... Aynı araba için cebine para koyup satın almaya gidenide gördüm.

Yakın tarihli örneğinide verebilirim.
    Bu o insanin karaktersizligini gosterir, karaktersiz insanlar hayatin her yerinde mevcuttur. Keza otomobil gibi egitim ve maddi seviyesi dusuk insanlarin ozellikle ilgilendigi bir konuda bu tarz insanlarin miktarinin yuksek olmasi kacinilmaz.

Ama yine de bunlar 10 liraya aldigi mali 20 liraya satmasina engel degil. Bu bizi baglayan kismi degil.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    gunes sadece fakirlikte değil, genel olarak en ucuza almak.

Ürün satarken, fatura vb vb. yok, herşey kayıt dışı, işler karışık.

Araba tam satılığa çıkarılmadan önce rolling de herkesi geçmeye başlıyor filan, bayat artık bunlar.
    Built to fall....

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o arkadaşın nickini bana söyler misiniz?
    Yılmadım araştırdım buldum
    http://www.techturkey.com/forum/6867660-post68.html
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve hala Brs nickli arkadaş hala satış yapıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    bu brs52 ile ilkerotti farkli kisiler di mi?
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gunes sadece fakirlikte değil, genel olarak en ucuza almak.

Ürün satarken, fatura vb vb. yok, herşey kayıt dışı, işler karışık.

Araba tam satılığa çıkarılmadan önce rolling de herkesi geçmeye başlıyor filan, bayat artık bunlar.
    Haci fiyati 3 kurus daha ucuz olsun diye kim gidip at hirsizindan parca alir?

Ben soyleyeyim, parasi gercekten az olan, fakir yani.

Parasi olan adam, uc kurus ucuz olacak diye boyle sacma sapan insanlarla is yapip, acayip acayip riskler almaz.

Ha ama su var, Turk insani o kadar alisti ki fakirlige, parayi bulsada hala en ucuzunu zorluyor, riskleri umursamiyor bile.

Parasal fakirlik zihinsel fakirligi getirmis, artik o saatten sonra para olsada adamin zihin fakir calisiyor sorun bu.

Sonra soyle oldu boyle oldu, e olur tabi...

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu brs52 ile ilkerotti farkli kisiler di mi?
    Evet abi ayrı kişiler sadece İlkerottiye açılan konunun içinde bahsi geçti sadece
    yani senin o sordugun kişi brs852 olan
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

doush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biz de çiziğine kadar yazıyoruz, sonra niye araba satılmadı.. 3-5 şakşakçı ayarlayayım..
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen iskender ustaya git 51lik borudan beyin kıvırsın sana

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay anasını
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    brs582 i de satis yasakli olarak aliriz o zaman, cok ayip etmis.

Ayrica bu sekilde alisveris yapan insanlarin forumlarda populer, goz onunde olmasina kanmayin, islerine gelirse 5 dk da arazi oluyorlar
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu çok yerinde ve güzel olmuş..aracım var,yakın zamanda da almayı düşünmüyorum ama ilgimi çektiği sitedeki için satılık otomobiller bölümünü sık sık ziyaret ediyorum,isim vermek hem yanlış olur hem de polemik yaratacağı için isim vermicem ama sayıları az da olsa bazı arkadaşlar kendini fazla uyanık zannediyor,tabi ki kimsenin malını kaça sattığı,ederinin ne olduğu beni ilgilendirmez ama taktir edersiniz ki her şeyin bir hakkı ve piyasası var..***** site sayesinde zaten herkes neyin ne kadar ettiğini iyi kötü mukayese yaparak bilebiliyor,artı buraya üye olan insanların yüzde 99 u da bu işi,piyasayı normal vatandaştan zaten daha iyi biliyor,o yüzden birebir emsallari hatta daha iyi durumdaki bir sürü emsali 5 lira olan bir araca kalkıp 10 lira istemek ve daha da ileri gidip bunu cazip fiyat,şu tarihe kadar geçerli fiyat diye lanse etmek ne kadar akla vicdana sığar bilemiyorum..tabi araca yapılan ekstra masraflar şu bu falan denilebilir ama yine de arada öyle fahiş farklar olması kabul edilecek bir şey değil..kimseyi kastederek yazmadım ama satılıklar bölümünde kısa bir tur atarsanız zaten görürsünüz..tekrar söylüyorum kimsenin malını kaça sattığı üstüme vazife değil ama kimse de aptal değil..ayrıca otomobilini dürüstçe satmaya çalışan arkadaşları da tenzih ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Herkes ucuza araba alip pahaliya satana kiziyor, ona da hak veriyorum.

Ama benim esas derdim, oduyecegim diyip parayi odemeyenlere,
    Parayi alip, urunu gondermeyenlere,
    Yalandan rolling yapip, yada hile ile araba gecip sonra fiyat arttiranlarla,
    Baskasinin arabasina kazali diye yalan uydurup fiyat kirdiranlarla,
    Kazali arabayi sanayide ucuza yaptirip millete ciziklerden dolayi belalti boyali diye yutturmaya calisanlarla,
    Arabayi 400 000 de alip 120 binde satanlarla...
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes ucuza araba alip pahaliya satana kiziyor, ona da hak veriyorum.

Ama benim esas derdim, oduyecegim diyip parayi odemeyenlere,
    Parayi alip, urunu gondermeyenlere,
    Yalandan rolling yapip, yada hile ile araba gecip sonra fiyat arttiranlarla,
    Baskasinin arabasina kazali diye yalan uydurup fiyat kirdiranlarla,
    Kazali arabayi sanayide ucuza yaptirip millete ciziklerden dolayi belalti boyali diye yutturmaya calisanlarla,
    Arabayi 400 000 de alip 120 binde satanlarla...
    Hay ağzın bal yesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tuning işleri ilk başladığında ebay vs bu kadar yaygın değilken, insanlar her şeye bu kadar kolay ulaşmıyorken fiyat belirlemek kolaydı. Aynı parçaya herkes farklı fiyat verebiliyordu ve gerçekten de iki katına yakın farklar ortaya çıkabiliyordu. Artık öyle değil. MAlın bedeli, dövizin kuru belli. Getirmek için yapılan masraf belli. E getiren adamda kazanacak. Aynı mal artık her yerde aynı fiyat. aradaki farklar çok az. Eğer bir yerde yarı fiyatına bir ürün varsa işin içinde ya bir hile vardır ya da çok şanslısınızdır.

Bir de benim anlamadığım şey şu. Artık birçok ödeme yöntemi varken neden hala önce para sonra ürün tarzı alışveriş şekli seçiliyor? Kapıda ödeme, GET, paypal gibi güvenilir ödeme yöntemlerini tercih etmeniz dolandırılma riskini yok etmese de azaltıyor.

Bir de genel olarak dolandırıcıların çok güven veren tarzları var. Ben artık bu işin bir yetenek olduğuna inanıyorum. Hepsinin belirli bir alanları vardır ve oradan ayrılmazlar. Bir süre kaybolurlar ve mutlaka geri dönerler. Hatta bunların eski borçlarını kapatıp zor günler geçirdim imajını verip çok daha büyük bir vurgunla kaybolanları da mecut.

Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haci fiyati 3 kurus daha ucuz olsun diye kim gidip at hirsizindan parca alir?

Ben soyleyeyim, parasi gercekten az olan, fakir yani.

Parasi olan adam, uc kurus ucuz olacak diye boyle sacma sapan insanlarla is yapip, acayip acayip riskler almaz.

Ha ama su var, Turk insani o kadar alisti ki fakirlige, parayi bulsada hala en ucuzunu zorluyor, riskleri umursamiyor bile.

Parasal fakirlik zihinsel fakirligi getirmis, artik o saatten sonra para olsada adamin zihin fakir calisiyor sorun bu.

Sonra soyle oldu boyle oldu, e olur tabi...

Tam olarak fakirlikten değil esasında. İnsanları o kadar çok kazıkladılar ki artık herkes bahse konu olan malın esasında yarı fiyatı olduğunu sanıyor. Zamanında yediği kazıklarla insanlar paronak oldu. Herkes kendini kazıklıyormuş gibi hissediyor ve hep ucuzunu almaya çalışıyor

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu site üzerinden çok alışveriş yaptım.
    Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım.
    Nedeni çok basit, alıcı ya da satıcı nickini sağ üst köşedeki arama butonuna yazıp kontrol ediyorum
    Benim asıl kızdığım satılık ürüne "dip fiyat" isteyip teklif ettiği fiyatı kabul ettiğin üyenin bi daha aramaması almayacaksın neden pazarlık ediyorsun
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam olarak fakirlikten değil esasında. İnsanları o kadar çok kazıkladılar ki artık herkes bahse konu olan malın esasında yarı fiyatı olduğunu sanıyor. Zamanında yediği kazıklarla insanlar paronak oldu. Herkes kendini kazıklıyormuş gibi hissediyor ve hep ucuzunu almaya çalışıyor
    Bak ben bu kaziklanma mevzusunuda anlamiyorum. Falanca beni kazikladi, bilmemne hep kazikliyor, su adam cok kazikci vs.

Arkadas, sen tuketici olarak almayi planladigin urun ile ilgili gerekli arastirmayi yapmazsan, satis fiyati 100 olan urune 200 isteyen adama gidip OKEY OLUP parasini verip mali alirsan, iki gun sonra baska magazada ayni mali 120'ye gorursen, kalkip kaziklandim diyemezsin, olsa olsa bilincsiz bir embesilim, gerizekali gibi arastirmadan aldim, malim ben dersin.

O yuzden insanlari kazikladilar filan geciniz, sanki silah dayayip satiyor bu adamlar mallari millete.

De ki millet bilincsiz, bu gune kadar 10 liralik mali 20ye aldilar, anlarim. Ama "bu gune kadar hep kazikladilar, millet simdi kaziklaniyormus gibi hissediyor" dersen, ona millet degil beyinsiz embesil surusu denir derim ve mumkunse bu embesillerden millet diye bahsetmeyelim, net olalim, embesiller diyelim.

MiaMi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda çok uzun zamandır bişey alıp satmadım ama allaha şükür dünya parça alıp sattım en ufak sorun yaşamadım bu birazda insanların ciddiyeti ile alakalı burdan yazışır daha sonra telefon açıp konuyu net konuşup olayı bitiririm.

s2k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak ben bu kaziklanma mevzusunuda anlamiyorum. Falanca beni kazikladi, bilmemne hep kazikliyor, su adam cok kazikci vs.

Arkadas, sen tuketici olarak almayi planladigin urun ile ilgili gerekli arastirmayi yapmazsan, satis fiyati 100 olan urune 200 isteyen adama gidip OKEY OLUP parasini verip mali alirsan, iki gun sonra baska magazada ayni mali 120'ye gorursen, kalkip kaziklandim diyemezsin, olsa olsa bilincsiz bir embesilim, gerizekali gibi arastirmadan aldim, malim ben dersin.

O yuzden insanlari kazikladilar filan geciniz, sanki silah dayayip satiyor bu adamlar mallari millete.

De ki millet bilincsiz, bu gune kadar 10 liralik mali 20ye aldilar, anlarim. Ama "bu gune kadar hep kazikladilar, millet simdi kaziklaniyormus gibi hissediyor" dersen, ona millet degil beyinsiz embesil surusu denir derim ve mumkunse bu embesillerden millet diye bahsetmeyelim, net olalim, embesiller diyelim.
    Ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye çok sevdiğim bir laf vardır, aklıma geldi yazdıklarını okuyunca.

Bu arada imza güzelmiş afferim stocklarını kontrol et beni zorla küfür etmeye zorlama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bak ben bu kaziklanma mevzusunuda anlamiyorum. Falanca beni kazikladi, bilmemne cok kazdikci, su adam cok kazikci vs.

Zaten yazının en başında bu işler ilk başladığında demiştim sanırım orayı atladın. Evet bugün şartlarında maksimum 15 dakikalık bir araştırma ile ortalama bir fiyat çıkarıtlabiliyor. Ama eski gün koşullarında mümkün değildi.
    Tabii kolaya kaçan bir millet olduğumuzu da inkar etmeyeceğim... Bugün şartlarında fiyatı yüksek tutup adam kazıklamak (evet kazıklamak demeye devam edeceğim) imkansıza yakın bir şey.
    A'da 10 lira olan mal B'de 20 C'de 21 D'de 19 liraysa A'nın ya sahtekar olduğu ya da malında bir ayıp olduğu aşikardır. Ama aynı malı F, 30 a satmaya çalışıyorsa kazıkçıdır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)