User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
169 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Yurtdışından Araba Getirme / Yabancı Plaka Soru - Cevap Hakkında Herşey

arm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı N0M4dh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancı vatandaş mısınız? mavi kimliğiniz var mı?
    çifte vatandaşım

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çifte vatandaşım
    ma ya hakkınız yok üzgünüm.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185 gün yurtdışında geçiriyor ise; yurtdışından araba getirebilirler.
    185 gün yurtdışında geçirmiyor ise ancak yurtiçi MA plaka alabilir.

ne kadar kullanabilir tarzı soru ise yanlış, istedikleri kadar kullanabilirler. araba türk plaka oluyor.
    MA plaka olunca avantajları nedir? Yok yılı Türkiyede geçiriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MA plakada sadece arabayı ordaki fiyattan alıyorsunuz. Türkiye'de 5 sene kullanımı var (yanlış biliyorda olabilirim) Her sene arabanın yaşı ve motor hacmi üzerinden verginizi veriyorsunuz. Yani size kâr kalan, arabanın TR fiyatı 50k € ise 30a alıyorsunuz

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim burda millet çakallığını buldu. Bulgarıstana yasal olarak giriyor. Orda şirket açıyor sonra kaçak olarak ülkeye geri geliyor. 185 gün sonra yine kaçak bg’e girip ben 185 gün kaldım şirketimde çalıştım diyip araba alıyor. Sonra 2 sıkıntısız biniyor. Zaten özellikle trakya küçük bulgarıstan oldu resmen. Hoş arabaların hepsi bitik coğu aldıktan sonra motor yiyor sanayiler bmw mercedes dolu.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_2885 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MA plakada sadece arabayı ordaki fiyattan alıyorsunuz. Türkiye'de 5 sene kullanımı var (yanlış biliyorda olabilirim) Her sene arabanın yaşı ve motor hacmi üzerinden verginizi veriyorsunuz. Yani size kâr kalan, arabanın TR fiyatı 50k € ise 30a alıyorsunuz
    Anladım. O halde MA plaka bir araç alalım. Prosedürü nedir? Herhangi bir yere başvurması gerekiyormu peki? Bugün bir araca ekspertiz yaptırcaz, hiç yaptırmadan direkt 0 bir araç bakalım.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belli bir miktar teminat yatırman gerekiyor. google a misafir araç plaka vs yazınca gerekli her şey çıkıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım. O halde MA plaka bir araç alalım. Prosedürü nedir? Herhangi bir yere başvurması gerekiyormu peki? Bugün bir araca ekspertiz yaptırcaz, hiç yaptırmadan direkt 0 bir araç bakalım.
    Aynen öyle arkadaşın da dediği gibi teminat falan yatırıyorsun bankaya bi prosedürleri var tam bilmiyorum Nerenin vatandaşısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle arkadaşın da dediği gibi teminat falan yatırıyorsun bankaya bi prosedürleri var tam bilmiyorum Nerenin vatandaşısın
    Ben değil, yakın arkadaşım Azerbaycan vatandaşı. Çalışma izni var ve 2 yıldır Türk' le evli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple yanlış bilgi, mtv dışında türkiye'ye hiç bir vergi vermiyorsunuz, aracı getirirken teminat hesaplanıyor:
    a- banka hesabınızda para vardır faize koyarsınız teminat mektubu alırsınız.
    b- banka için çok kıymetlisinizdir (ticari hacim, BES, birikim vs) der ki burak beyin kıymeti şudur imza karşılığı teminat mektubu alırsınız.)

teminatı da kabaca hesaplarsak; arabanın kasko bedelinin yarısı (tl olarak) veyahut %30 dolar veya euro olarak - hoş aynı para hemen hemen.

avantajları nedir dersek MA'nın.

1- insanların hayal edemediği arabaları alma şansınız olur çünkü yaş model kısıtlaması yoktur, supra - lambo -r34 vs. -Türküm doğruyum çalışkanım derseniz ithal getireceğim derseniz 3 yaş sınırı var, mtvsi ötvsi kdvsi cabası.
    2- ma nın tek amacı yurtdışından araba getirmek değildir, dönen yabancı vatandaşlar veya elçilik çalışanları bedava fiyata arabalarını verirler çünkü teminatı kurtarmak daha önemli sahibindene girin cd plakalara bir bakın 8 bin tlye e46 3.20 var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple yanlış bilgi, mtv dışında türkiye'ye hiç bir vergi vermiyorsunuz, aracı getirirken teminat hesaplanıyor:
    a- banka hesabınızda para vardır faize koyarsınız teminat mektubu alırsınız.
    b- banka için çok kıymetlisinizdir (ticari hacim, BES, birikim vs) der ki burak beyin kıymeti şudur imza karşılığı teminat mektubu alırsınız.)

teminatı da kabaca hesaplarsak; arabanın kasko bedelinin yarısı (tl olarak) veyahut %30 dolar veya euro olarak - hoş aynı para hemen hemen.

avantajları nedir dersek MA'nın.

1- insanların hayal edemediği arabaları alma şansınız olur çünkü yaş model kısıtlaması yoktur, supra - lambo -r34 vs. -Türküm doğruyum çalışkanım derseniz ithal getireceğim derseniz 3 yaş sınırı var, mtvsi ötvsi kdvsi cabası.
    2- ma nın tek amacı yurtdışından araba getirmek değildir, dönen yabancı vatandaşlar veya elçilik çalışanları bedava fiyata arabalarını verirler çünkü teminatı kurtarmak daha önemli sahibindene girin cd plakalara bir bakın 8 bin tlye e46 3.20 var
    Tamam benim kastettiğim zaten MTV olmuyor mu motor ve yaşına göre olan vergi ? Teminat olayı azmış, ben daha çok sanıyordum. 10-20k falan

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyisi gidip yurt dışında yaşamak
    evox

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185 gün yurtdışında geçiriyor ise; yurtdışından araba getirebilirler.
    185 gün yurtdışında geçirmiyor ise ancak yurtiçi MA plaka alabilir.

ne kadar kullanabilir tarzı soru ise yanlış, istedikleri kadar kullanabilirler. araba türk plaka oluyor.
    MA plakali araclari cifte vatandaslar alamiyor yaziyor heryerde.

utkunoa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ma plaka içinde son 1.5 senedir yurtdışında 185 gün bulunma şartı arıyorlar malesef. mavi kartınız olsa dahi trde yaşıyorsanız gidip araç getiremiyorsunuz

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ma plaka içinde son 1.5 senedir yurtdışında 185 gün bulunma şartı arıyorlar malesef. mavi kartınız olsa dahi trde yaşıyorsanız gidip araç getiremiyorsunuz
    Benim gordugum kadariyla cifte vatandas olanlar MA plaka alamiyor ama tabiki yanlis biliyor olabilirim. Bana ***** siteden bir ornek ilan verebilirmisin benim sartlarima uyan . Abd de yasiyorum. Hem ABD hemde Turk pasaportum var.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bi sorum var benim hatun yabancı mesala almanyadaki dayım ordan aracı getirip burda benim hatuna satabiliyormu daha önce ma plaka araç aldık işleyişi biliyorum ancak dediğim gibi dayım arabayı getirip burda konsolosta satışı yapı geri uçağa binip dönüş yapabiliyormu ?
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MA plakali araclari cifte vatandaslar alamiyor yaziyor heryerde.
    ben zaten #116 nolu postta çifte vatandaşların ma alamadığını yazdım, bu yazdığım detay komple yabancı vatandaş olup mavi kimliği olanlar için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim gordugum kadariyla cifte vatandas olanlar MA plaka alamiyor ama tabiki yanlis biliyor olabilirim. Bana ***** siteden bir ornek ilan verebilirmisin benim sartlarima uyan . Abd de yasiyorum. Hem ABD hemde Turk pasaportum var.
    çifte vatandaşlar alamıyor hocam, benim annem komple alman vatandaşı, 1.5 sene önce 185 gün kanunu yoktu, rx8 i bizzat ben getirdim, yeni kanundan dolayı yurtdışından araba getiremeyiz FAKAT yurt içine daha önce girmiş MA plaka arabayı alıp satabiliriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi sorum var benim hatun yabancı mesala almanyadaki dayım ordan aracı getirip burda benim hatuna satabiliyormu daha önce ma plaka araç aldık işleyişi biliyorum ancak dediğim gibi dayım arabayı getirip burda konsolosta satışı yapı geri uçağa binip dönüş yapabiliyormu ?
    arabayı getirir, yengeye satar buraya kadar ok - sorun yok, sorun bu araba aynı gürcü plaka gibi yabancı plaka kalır, (onda da sınır 2 sene zaten) arabanın geldiği ülkede a ne vergi ödüyor ise ödemeye devam eder, Türk MA ya çevrilemezse.

Tabi eğer yenge 185 gün dışarı çıkıyor ise o zaman MA ya döner araba oradaki vergilerden kurtulur ancak bu sefer de buraya mtv artı teminat yatıracak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler