User Tag List

Sayfa 1/22 12311 ... SonSon
415 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yetkili "X" Servisinde Musteriye Kufur Etme,Araci ile Makas Atma...vs

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yetkili "X" Servisinde Musteriye Kufur Etme,Araci ile Makas Atma...vs

-Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,biraz fikirlerinize ihtiyacım var.

-Aracımı 26.02.2015 Yetili bir X servisine götürdüm,şikayetim turbodan ufak bir ıslık sesi gelmesiydi(Egzozdanda olabilir contasinda kacak olabilir ondan sonra oldu).Aracın gidişinde ve turbo basıncında hiçbir sorun yok.Amacım birazda sorun çıkartıp çıkartmayacağını öğrenmekti.

-Aracımda bu arada DPF iptali ve Yazılım var(),Formen geldi dinledi hemen turbonuzu değiştirelim garantiden dedi."Aracımda egzoz ve yazılım var orjinale dönmem gerekirmi dedim?" "Yok yok hemen değiştiririz iş emrini açtırın siz dedi"

-Buraya kadar aslında şoklar içerisindeydim,birazda mutlu olmuştum.Arabanin gidisinden birsey olmasada kim sufir turbo istemezki,Neyse arabamı bıraktım yaklaşık 2 saat sonra telefon geldi.Aracınızda yazılım var,dizel partikül filtresi sökülmüş...vs araç garanti dışıdır diye.

-Gittim ve aracın servis kayıtlarına yazılımlı olduğu işlenmişti,kendime küfür ede ede imzamı attım ve çıktım.Çünkü söyleyecek birşey yok o şekilde girersen bırakırlar.

-Gelelim KONUNUN PATLAMA NOKTASINA:Aracımda güvenlik için araç kamerası var,Görüşümü engellemesin diye dikiz aynasının arkasına taktım.Tabi servisteki arkadaşlar bunu görmemişler.Konuşmalar şu şekilde

Formen:Çocuğu kandırdım,arabada yazılım var.Garantiden değiştirelim hemen dedim.

Diğer çalışan:Tanıdıkmı?

Formen:İstediği kadar tanıdık olsun .ikerim....

Çalışan:Sonra sana tan tana etmesin araç sahibi

Formen:...ikerim hayırdır ya,isterse topla tüfekle gelsin ben aracın resimlerini çektim garanti dışı

**Evet arkadaşlar yetkili servisteki insan bana küfür ediyor,piçliğine garanti dışı bırakmak için hemen bırak dedim diyor(kameradan bir haber) Tabi olay bu şekildede kapanmıyor.

-Araç yazılımlımı?Gel hadi turlayalım diyorlar hemen.Aracımla yola çıkıyorlar.Benim kendi aracıma yapmadığım eziyeti yapıyorlar.
    *Makas atıyorlar
    *Hız sanırını geçiyorlar
    *Kameraların altından hiç gaz kesmeden geçiyorlar
    *Işık ihlalleri yapıyorlar
    *Üstüne üstlük ısrarla garantiden değiştireceğimi sanıyor,piçlik yaptım diyor orda çalışan.
    *9dk arabanın canına okuduktan sonra atolyeye girerken başka bir usta çıkıyor aynen şunu söylüyor "Arabanın bacısını .iktin karşıdan geçerken ta buraya kadar geldi ses diyor"
    *Araç servis alanına geliyor ama aracı stop etmiyorlar.Allahmı ettirmedi bilmiyorum,araç stop edilmediği sürece kameraya elektrik gidiyor ve kamera kayıt etmeye devam ediyor.
    *Başka müşterilerede küfür ediyorlar,Sonlara doğru benim arabanın başına geçip yazdıklarını servis danışmanına okutturuyor.Nasıl yazdım ama haberi yok değişecek zannediyor diyorlar ve Diğer danışmanda Adamsııın diye karşılık veriyor.
    *İşin kısacası arabamı hor kullanabilirsin,kırmızı ışıktan geçersin,bana piçlik olsun diye garanti dışıda bırakırsın eyvallah ama Bana küfür edebilirmisin Yetkili servis çalışanı olarak? Yada servisteki başka insanların anasına küfür edebilirmisin ???

Tabi videoları izlediğimde gece saat 2 idi ve elim ayağım titredi,ertesi günde şehir dışına çıkacağım için hemen bir çok sevdiğim abime whatsapp'dan görüntüleri attım o servise gitti konuştu.Bana telefonlar açıldı çok özür diliyoruz...vs diye

Etesi kendim kalktım ve gittim,Müşteri ilişkilerindeki bir bayan-ve servis müdürünün odasına girdim.Bilgisayarımı açtım videoları izlettim(ben bile kötü oldum bayanlar yanında bana küfür edilirken).Hepsi kitlendiler kaldılar.Evet benimde zoruma gitti 40 yaşındaki servis müdürü olmuş birisinin yanımda kitlenip kalması,yerin dibine girmesi ama olacak işmi?Üst mercilere olayı bildirdik,emin olun gereken herşey yapılacak denildi.Şu an için sizden özür dilemekten başka birşey yapamaam dedi.Saka gibi degilmi Ozur dilemekten baska birsey yok.Lan arabanin .mina koymus adam,kameralarin altindan makas atarak geciyor,birde baa kufur ediliyor sonra Ozur dilemekten baska yapacagim birsey yok

Elinizden gelenin yapılacağına inanıyorum ama lütfen sonuçları beni tatmin edici olsun dedim....vs baktim hala dandun ediyor baslarim turbonuzada garantinizede dedim ciktim.

Malesef böyle tatsız bir olay geçti başımdan,ben aracın garantisinde değilim zaten şu anda.Aracımda hiçbir sorunda yok.Lakin size sorarım,Aracınızı yetkile servise bırakıyorsunuz
    -Size küfür ediyorlar,başka müşterilere küfür ediyorlar,Aracınızı eşşek gibi kullanıyorlar,makas atıyorlar,ışık ihlali yapıyorlar hemde yetkili servis çalışanı.Sizce bu yenilir yutulur tarzda birşeymi?Bence değil.
    -Ustune ustluk ben gidince birde show yapiyorlarmis,bizimde avulatlarimiz var heryere veririz bizden habersiz cekmis goruntuleri...vs Lan habermi vericem bana sovmeyin arabada kamera var diye,arabanin .mina koymayin kamera varmi diycem.
    -Ben ne biliyim benim bile aklima gelmedi kamera basta...
    -Dogusu aradim sikayet ettim bende,dun yani pazartesi gunu "Berk"adli kisi beni aradi.Kisi hakkinda gerekli yaptirim yapildi,ozur dileriz...vs"
    -Boyle bir videonun ben youtubeye dusmesini istemem dedim,musteriye nasil kufur ediliyor musterinin arabasiyla nasil makas atilip,anasini belliyorlar arabanin...vs konustum
    - X marksini kotulemek adina boyle birsey yaparsaniz,milyar dolarlik sirkette size dava acicaktir markayi zedelemekten diye birde uste cikmaya calisiyor
    sizin yetkilendirdiginiz seviste,sizin egitim verdiginiz calisan bana kufur ediyor dedim... Telefonu kapadik.

-Ben ne arabanin garantisindeyim su anda nede baska birsey,zaten 6 ay sonra garantim bitiyordu.Arabamda da hicbirsey yok sapasaglam
    -Benim yag sicakligi 65e gecmeden basmadigim arabami soguk soguk calistirio 10 dakika boyunca canini alip,makaslar atip,bana kufur edip,ustune ustluk halada uste cikmaya calisir gibi arac kamerasi kayitlarini gizli cektiniz hakkinizda dava acariz demelrri cok komik
    -Araba benim mulkum,ici benim mulkum,kimsenin kisisel hayatinida kayit etmioyorum.Hala cok sinirliyim gercekten
    -Sinirlede hareket etmek istemiyorum,bu yuzden dolayi "x Yetkili servisi yazdim ve videolari simdilik koymadim" Sizin dusunceleriniz benim icin onemli
    -Bu saatten sonra onlardan ne turbo istiyorum nede garanti(zaten araba tikir tikir sorun yok),elimden geldigince pesini birakmayacag bu isin...
    -En azindan aracini servise goturenlere guzel bir ornek olur,basinda durabildikleri kadar dururlar....
    -Hepiniz sorun yasiyorduk ama kanitlayamiyorduk,gelisme surclerinide burdan paylasacagim.
    (Not:sorun cozulunce nokta nokta duzeltmem tum konuyu merak etmeyin ahaha )

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın,Saygılarımla...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koyu yerler cok fazla olmus sadece ozet kismini yapicaktim,duzeltme yapamiyorum kusura bakmayin bu yuzden dolayi Mod arkadaslar duzeltirse sevinirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merakla takipteyim.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oooo konu bomba
    ben olsam videoyu youtubeye ve facebooka koyardım
    hemen paylaşalım en az 2000 kişi
    ortalık curcuna olsun + uyanık servis ve servis çalışanlarına ders olsun
    bence türkiyenin böyle bir videoya ihtiyacı çoktan var
    milleti kazıklamaktan bıkmadılar

edit:
    kesin ana haberlere çıkar bu video her kanalda garanti..

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki kere okudum özetle uzun yazının iç içe olmasından dolayı

geçmiş olsun, ama bu kamera kayıt olayı normal mekanlarda açıkça yazıyla "burada kayıt yapılmaktadır" ibaresi taşıması gerekir diye biliyorum. hukukçu arkadaşlar bilgilendirecektir.

tekrar geçmiş olsun.
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoda haber niteliği var.

bence müdürü arayın sizin bişi yapacağınızı düsünmüyorm sizi türkiye ile paylasacağm diye söleyin.

bide adanada sen gibi sakin adama denk gelms olmalarıda mucize
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar koyu yerleri okumayin mobil actigim icin telefon kendince sacmalamis.
    Bunun icin sizden ozur diliyorum,koyu yerler zaten assagida normal sekilde var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TheAce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

geçmiş olsun, ama bu kamera kayıt olayı normal mekanlarda açıkça yazıyla "burada kayıt yapılmaktadır" ibaresi taşıması gerekir diye biliyorum. hukukçu arkadaşlar bilgilendirecektir.

tekrar geçmiş olsun.
    bence araç umuma açık alan değildir. özel mülktür. özel mülklerde kamera konulurken kimseden izin alınmaz, uyarı asılmasına gerek kalmaz. (şahsi görüşümdür)

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsi geçen arkadaşı eksoz deliğinden içeri sokardım. Resmi olarak da yapabildiğinizin fazlasını yapın, böyle şerefsizlik mi olur.
    Not Stock I20N
    Pedal Box
    Başaran Coil
    Mud flaps

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TheAce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

tekrar geçmiş olsun.
    Merhaba mekan benim aracim,taksilerde-minibuslerde...vs zorunlu hale geldi yakinda araclarada gelir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence direk Almanya ile iletişim halinde olun . Yenilip yutulacak bir olay değil

ahmet_xy
    Misafir
    çok uzun olmuş. keşke bunları okuduğun bir video çekseydin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son olarak şunu dile getireceğim, bu gibi yüzlerce örnek vardır. sizden ricam hiçbir şeyden korkmayıp bundan sonra kimsenin başına gelmemesi adına bu olayın üzerine sonuna kadar gitmeniz. hukuki yoldan çok büyük bir ceza alacaklarını sanmıyorum. araçta tespit edilebilen bir zarar söz konusu değildir. ancak gayrihukuki yollardan olayın dillenmesi adına basına verme, internette yayma gibi birçok şey yapılabilir. bunun neticesinde gerekli önlemler alınır bundan sonrada böyle olaylar kimsenin başına gelmez.

omerta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ver aga feyse meyse heryere. adamlar ısten atılsın akılları basına gelsın. volkswagen'de bu kotu damga ıle kalmasın sonucta her servıs o rezalette degıl. bence X yerıne ısımde vermelısınız.
    Arabacı - Kaportacı

Sebring - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz adamlara acıma falan olmaz.Adamların ekmek yediği işe,müşteriye saygısı yok.Hiç affetmeyin.Doğuş bile az,direk olarak Almanya Volkswagen'e mail atın.Kamera görüntülerini de gönderin.Dava falan da açamazlar.Sizi genç görmüşler,kuşbeyinlerince korkutmaya çalışacaklar.
    Sonuç olarak hiç acımayın.İfşa edin bu şerefsizleri.Mahkemeye gideceğiz derlerse de,ben de medyaya gideceğim deyin.Şerefsizin evlatları.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşman başına...
    O lavuğu bulur, videoyu gözünün önünde açar, izlettirir sonra da kaba kuvvetle bir şekilde o ettiği küfürleri yedirtirdim.

Ama siz en doğrusunu yapmışsınız. Geçmiş olsun.
    Videoyu paylaşmak yasal olarak bir sıkıntı olmayacaksa paylaşın derim bence de.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aleyhine birşey olmayacaksa hoplat gitsin. Sigaranı da yak zevkle izle.
    Tam hukuki boyutunu bilmiyorum ama habersiz çekim diye birşey söylemezler sanırım, sonuçta araç içi kamera, gizli çekim falan da değil. Kabak gibi meydanda..
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    akıllı adamsan bir çok servis bakımını bedavaya getirirsin, yeterki görüntuleri kımseye verme, direk doğuş konuş görntüleri ve kişilerin ismini internete vereceğini dile getir taşşaklarını yalarlar
    DRİLL
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle geçmiş olsun..aracınızdaki kameradan dolayı size gelebileceklerini sanmıyorum çünkü suç işleyen onlar..fakat konuyu iyi bir avukat ile görüşmenizde fayda var, hakkınızı sonuna kadar arayın.
    Crm performance

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)