User Tag List

Sayfa 477/1068 İlkİlk ... 377427467475476477478479487527577977 ... SonSon
20286 sonuçtan 9.045 ile 9.063 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ABD fethullah gülen (FETÖ) bize ölseler vermezler.Hatta şöyle diyim ölse o adam cenazesi bile göndermezler.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Savaştan kaçan suriyelilere sövenler savaş çıkmadan memleketi terk etmenin derdine düşmüş :ddddd

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Türkiye hukuk devletidir diyoruz ancak sonra Reis çıkıp 'Ver papazı al Papazı' deyince işler biraz karışıyor ���� Sene sonuna yaklaştıkça tam döviz ihtiyacının arttığı döneme gelmesi kötü oldu... Ancak ben umutluyum ve bizim kazanacağımızı düşünüyorum.. Trump daha önce Rusya'nın Abd seçimlerine müdahale ettiğini söyledi sakın atlamayın bunu.. Daha sonra da şaka yaptım dedi �� Trump düne kadar koltuğundan indirilirmi diye sorgulanıyorken apar topar Yahudi desteğini almak için Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etti..

Abd'de çıkacak siyasi kargaşa direk Altını uçurur!!! Ki bence onların da suyu ısınıyor çünki çok yere birden cephe açtı..

Bizdeki olay yeni değil, Obama'nın beyzbol sopası göstermesi ile başladı asıl sürtüşme.. Irak tezkeresi ile başlamıştı.. Çözüm süreci Abd projesiydi, Cb ciddi oy kaybedince ekonomi de bozulmaya başlayınca "U" dönüşü yapıldı.. Fetö - Pkk - diğer örgütlere ağır darbe vuruldu.. 15 Temmuz darbe girişiminde Abd direk destek verdi İncirlik üzerinden de.. Bizde El bab harekatını yapmak zorunda kaldık.. Abd daha da sinirlendi.. Halkbank davası vs ile sıkıştırmaya başladı, Afrin harekatı ile Abd'nin planları çöp olduğu gibi Abd'nin teröristleri çok büyük hayal kırıklığına uğradı çünki bir anlamda Abd yenilmiş oldu!

Ekonominin bu halde olması bizim suçumuz bu aşikar, Abd bunu biliyor ve yaralı bölgemize bastırıyor
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısaca ben Devletimizin boş duymadığını söylüyorum.. Mutlaka A B C planları vardır ancak önce rn az hasar ile atlatılmaya çalışılır.. Ancak olmadı bambaşka yollar devreye girer, belki Abd'yi burada sıkıştıracak bir Askeri harekat veya başka birşey.. Sabredin hiçbir zaman çok fazla karamsarlığa kapılmayın.. Umutsuzluk Şeytandandır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam bugüne kadar bu hükümetin hangi konuda bir b-c-d planı olduğunu gördünüz?
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim bunlar Şeytana pabucunu tersten giydir emin ol.. Ben Devletten bahsediyorum, emin olunuzki Türkiye'de güçlü bir Devlet var.. O Devlet sayesinde zamanında Obama'nın isteği olan Türk ordusu Suriye'ye girmedi.. Yoksa hükümete kalsaydı çoktan Abd emriyle girmiştik..

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Savaştan kaçan suriyelilere sövenler savaş çıkmadan memleketi terk etmenin derdine düşmüş :ddddd
    kimse provake olmuyor üçtür,bence vazgeç
    Built to fall....

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok komik yorumlar var,meğer biz neymişiz haberimiz yokmuş .

pakistan parasının bile paramızdan daha değerli olduğu bir yerde yaşıyoruz. Aynı kafayı yaşamak istiyorum bir an evvel,eminim ömrümün geri kalanını mutlu bir insan olarak geçireceğim
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimse provake olmuyor üçtür,bence vazgeç
    Provake niyeti olanlar gayet açık da görüşlerden dolayı herkes yakın görüşünü destekliyor bir şey diyemem

Tam tersi ben biraz esprili biraz iğneleyici dille anlatmaya çalışıyorum ki bazı yazılar cidden bilgisiz ama sadece köstek olmak amaçlı devam etmesin diye

Benim iktidar başkasının muhalefet yanlısı olması ne benim körü körüne herşeye iyi dememi ne de başkasının anlamsızca bittik demesini gerektirmez , olası bir kötü durumda memleket iktidar ya da muhalefetin değil hepimizin

Mesela vectra nickli abimiz donanımlı bir çok konuda , çoğu sefer de belirtti iktidar yanlısı olmadığını ama örnek veriyorum hiç bir zaman da konudan nasiplenip giydirdiğini görmedim

Yıkıcı değil yapıcı olduğu sürece her zaman tartışırım bana no problem .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar, kimimiz Hükümete çok öfkeliyiz, kimimiz farklı düşünüyoruz ama hepimiz kardeşiz dahası Devlet ile Hükümet çok ayrı şeyler.. Hangimiz ülkemizin Abd şeytanı tarafından veya haçlı ordusu tarafından işgal edilmesini kabul eder.. Tamam şu başımızdaki musibet bitsin sonra yine yeriz birbirimizi.. Bakın ben 8 sene öncede yazıyordum Ak partili değilim ömrü hayatımda 1 kez oy verdim ve pişman oldum dedim.. Daha sonra gittim Mhp'ye oy verdim ve yine pişman oldum çünki benim oyumu gidip Akp'ye verdi.. Yani daha açık konuşmak gerekirse mevcut şartlar şu anda bu.. Chp gelse idi daha iyi olmazdı emin olun buna.. Birde ricam hakaret etmesin kümse kimseye.. Neyin kafasını yaşıyorsun vs. gibi.. Son seçimde de oy vermedim Akp'ye iyi partiye verdim... Bana bulun Gerçek Atatürk'çü Ecevit gibi bir adam söz sizin için atıcam oy..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iş yerinde canım sıkılıyor neyi tartiştığınızı anlasam girecem konuya da bir türlü anlayamadım

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu intidarin yaptigi yanlislar yuzunden halk da kendi yaşamını ikame ettiriyor. Bugun sirketi satsam,arkama bakmadan giderim. Başkasının yanlisi yuzunden hayatim ve gelecegim mahvoluyor! Hemde bile isteye...
    Papaz mi mesele sizce? Biraz akilli olun yahu,bosverin dis güçleri falan,en buyuk dis guc tayyip.
    Çevresinde ki her yandasin parası yurtdışında,evide! ** siradan halk gidince tepki goster,yine iki yuzluluk yine aynı parti...
    Ecevit suan olsaydi oy alamazdi, yine bir kulp takilirdi.
    Diyelim chp geldi,bundan kotu olma durumu var mi? Yok...
    En azindan dis siyasetimiz ve ulkeye bakis degisir. Uretim yapan yabanci yatirimci gelir,ulkenin algisi degisirdi.
    Chl yerine iyi parti koy yada isci partisi,fark etmez.
    Reis dediginiz adamin son 6 yilda dis politika skandallarini hatirlayin. Biz balkk hafizaliyiz ama yabancilar degil...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, kimimiz Hükümete çok öfkeliyiz, kimimiz farklı düşünüyoruz ama hepimiz kardeşiz dahası Devlet ile Hükümet çok ayrı şeyler.. Hangimiz ülkemizin Abd şeytanı tarafından veya haçlı ordusu tarafından işgal edilmesini kabul eder.. Tamam şu başımızdaki musibet bitsin sonra yine yeriz birbirimizi.. Bakın ben 8 sene öncede yazıyordum Ak partili değilim ömrü hayatımda 1 kez oy verdim ve pişman oldum dedim.. Daha sonra gittim Mhp'ye oy verdim ve yine pişman oldum çünki benim oyumu gidip Akp'ye verdi.. Yani daha açık konuşmak gerekirse mevcut şartlar şu anda bu.. Chp gelse idi daha iyi olmazdı emin olun buna.. Birde ricam hakaret etmesin kümse kimseye.. Neyin kafasını yaşıyorsun vs. gibi.. Son seçimde de oy vermedim Akp'ye iyi partiye verdim... Bana bulun Gerçek Atatürk'çü Ecevit gibi bir adam söz sizin için atıcam oy..
    Bu kadar Atatürkçülüğün lafını yapıp Akp ye vermekte çok büyük hatadır. Adamların kimlerle hangi cemaatlerle iş birliği yaptığı ortada. Kadir mısır dan tut Fatih tezcan daha neler var neler sizin dünyadan haberiniz yok sanırım ,Atatürk’e edilen hakaretlerden. 80 sene ölmüş ülkenin kurucusu hakaret edenlerin yanında görünmek mi Atatürkçülük ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok komik yorumlar var,meğer biz neymişiz haberimiz yokmuş .

pakistan parasının bile paramızdan daha değerli olduğu bir yerde yaşıyoruz. Aynı kafayı yaşamak istiyorum bir an evvel,eminim ömrümün geri kalanını mutlu bir insan olarak geçireceğim
    Çok güzel yakalamışsınız, Pakistan parasına, Bulgar Levasına, Savaştaki Suriye parasına karşı değer kaybediyor Tl.. Peki neden sorgulamıyorsunuz nasıl oluyor diye.. Adamların yaptığı Spekülatif olarak Kaldıraçlı piyasada 1 Milyar usd ile 100 kat hatta 300 kat işlem yapıyor.. Yani Kaldıraçlı piyasada Tl satıyor kasıtlı olarak.. İlla sizi silahla vurması gerekmez , yaptıkları ekonomik saldırı ancak ben Hükümetin ekonomi politikaları iyi demiyorumki zaten, sadece şu anda saldırı altında olduğumuzu söylüyorum..

Ben çocuk iken Abd Irak'ı işgal etmeden önce yaptıklarını biliyorum, Irak'a hemen dalmadı önce Ambargo koydurttu ki halkın direnci kırılsın.. Daha sonra zayıflatınca Irak'ı havadan yerle bir etti ve 10 sene bekledikten sonra yanına tüm Haçlıları alıp havadan iyice yumuşattıktan sonra Irak'ın içindeki isyancılar ile birlikte Saddam'ı devirdi.. Zalim Saddam gitti peki şimdiki durumları nasıl? Sonra Işid kuruldu Abd tarafından.. Işid güya Irak'ta Abd ile işbirliği yapan içerideki hainlere karşı kuruldu.. Ve halkın da çok ciddi desteğini aldı..

Kısaca ben 3-5 satırda anlatmaya çalıştım, Abd şeytanı Halkın direncini kırmak için Pazar yerine bomba yağdırdı güya yanlışlık oldu dedi, eli kopan kolu kopan bebeği ölen..

Libya Kaddafi gitti güya mesut mutlu bir ülke olucaktı.. Ne oldu huzura kavuştularmı?

Kısaca Abd tarafından değil halk tarafından hükümet değiştirilmesi gerekir.. Şu anda da kabul etsek de etmesek de halk bu hükümete Koalisyon olarak görev verdi.. Akp+Mhp

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısaca ben Devletimizin boş duymadığını söylüyorum.. Mutlaka A B C planları vardır ancak önce rn az hasar ile atlatılmaya çalışılır.. Ancak olmadı bambaşka yollar devreye girer, belki Abd'yi burada sıkıştıracak bir Askeri harekat veya başka birşey.. Sabredin hiçbir zaman çok fazla karamsarlığa kapılmayın.. Umutsuzluk Şeytandandır
    Biz burdan Amerikayı mı sıkıştıracağız? Suriyede istediğimiz hiç bir şeyi elde edememişken, ekonomimiz dibe vurmuşken, üretimimiz sıfıra yakınken, Amerikaya sattığımız ve Amerikanın bizden başka hiç bir yerden alabileceği bir ürünümüz yok iken, Amerikanın etrafta onlarca askeri üssü, uçak gemisi vs varken, sınırlarımızda 4 milyon ne yapacağımızı bilmediğimiz mülteci varken mesela ne yaparak sıkıştıracağız? Şu zamana kadar ne yapabildik mesela?

Lütfen biraz gerçekçi olalım, hepimiz ülkemizi seviyoruz, geçmişimize sahip çıkmamız gerekiyor, fakat biraz kendi sınırlarımızı, gücümüzü bilmemiz gerekiyor. Altını doldurabilecek hiç bir argümanımız yok iken tüm dünyaya kendimizi süper güç gibi göstermeye çalışmak ne yazık ki hiç bir işe yaramadığı gibi sadece bize zarar verir-verdi de.

Gerçek hayat esip gürlediğimiz gibi değil, ama biz halk olarak hep böyleyiz, futbol takımlarımız da böyle, siyasetçilerimiz de böyle, sokaktaki vatandaşımız da böyle. Herkes kendini olduğundan 10 kat büyük görüyor. Gerçeklerle yüzleşince de savunma mekanizması olarak kabullenmeme ve konuyu saptırmaya gidiyoruz.

Amerikaya karşı özel bir düşmanlığım yok, özel bir hayranlığım da yok ama şunu herkesin kabullenmesi lazım, biz Amerika, Rusya, Çin, Almanya, İngiltere gibi devletlerle aynı ligde-sıklette değiliz. Onlarla güç yarışına girdiğimizde kazanma ihtimalimiz yok. Ancak akıllı politikalar ile kazançlar elde edebiliriz. Biz ne yaparsak yapalım bu saydığım ülkelere hiç bir şey yapamayız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'yi sakın hafife almayın.. Biz Jeopolitik olarak Dünya'nın en iyi köşesinde yaşıyoruz.. Şayet amacımız pislik yapmak olursa Mültecilerin %5'ini salsak Avrupa sallanır.. Türkiye'nin karışması hiçkimsenin işine gelmez.. Alllah korusun olası bir savaş durumunda bizden de sanırım baya bir mülteci çıkar durum bunu gösteriyor.. Türkiye Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan savunma olarak ta Dünyanın en güçlü ordularından birisine sahip.. Bunu hem Avrupa hem Abd iyi biliyor ki Balyoz vs gibi davalar boşuna değildi.. Avrupa benim çocukluğumdan bu yana Ordunu küçült diye az baskı yapmadı.. Tamam kabul ediyorum biraz Kelle kesen Kör hasan gibiyiz ancak unutmayın ki yaşadığımız Coğrafya çok çok kıymetli ve çok zor bir coğrafya..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel yakalamışsınız, Pakistan parasına, Bulgar Levasına, Savaştaki Suriye parasına karşı değer kaybediyor Tl.. Peki neden sorgulamıyorsunuz nasıl oluyor diye.. Adamların yaptığı Spekülatif olarak Kaldıraçlı piyasada 1 Milyar usd ile 100 kat hatta 300 kat işlem yapıyor.. Yani Kaldıraçlı piyasada Tl satıyor kasıtlı olarak.. İlla sizi silahla vurması gerekmez , yaptıkları ekonomik saldırı ancak ben Hükümetin ekonomi politikaları iyi demiyorumki zaten, sadece şu anda saldırı altında olduğumuzu söylüyorum..

Ben çocuk iken Abd Irak'ı işgal etmeden önce yaptıklarını biliyorum, Irak'a hemen dalmadı önce Ambargo koydurttu ki halkın direnci kırılsın.. Daha sonra zayıflatınca Irak'ı havadan yerle bir etti ve 10 sene bekledikten sonra yanına tüm Haçlıları alıp havadan iyice yumuşattıktan sonra Irak'ın içindeki isyancılar ile birlikte Saddam'ı devirdi.. Zalim Saddam gitti peki şimdiki durumları nasıl? Sonra Işid kuruldu Abd tarafından.. Işid güya Irak'ta Abd ile işbirliği yapan içerideki hainlere karşı kuruldu.. Ve halkın da çok ciddi desteğini aldı..

Kısaca ben 3-5 satırda anlatmaya çalıştım, Abd şeytanı Halkın direncini kırmak için Pazar yerine bomba yağdırdı güya yanlışlık oldu dedi, eli kopan kolu kopan bebeği ölen..

Libya Kaddafi gitti güya mesut mutlu bir ülke olucaktı.. Ne oldu huzura kavuştularmı?

Kısaca Abd tarafından değil halk tarafından hükümet değiştirilmesi gerekir.. Şu anda da kabul etsek de etmesek de halk bu hükümete Koalisyon olarak görev verdi.. Akp+Mhp
    hocam acil bir toplantıyla 750 bp faiz arttırsak o kaldıraçlı piyasalarda sizin dediğiniz gibi"stratejik olarak saldıranlar" ne olur biliyor musunuz?

1.si kimse sizin sandığınız gibi bize karşı savaş ilan etmiş değil bu erdoğanın söylemi temeli yok
    2.si sermayenin dini imanı ırkı olmaz sermaye para kazanacağını bilsin vezüellaya da gider afganistana da
    3.sü üretim kaynakları neredeyse sıfırlanmış betona dayalı bir ekonominin daha ne kadar yürüyebileceğini düşünüyordunuz?
    merak ediyorum

yazdıklarınız komplo teorilerinden öte değil hiç bir temeli yok
    konya kadar ülke tarımda 100 milya usd ihracat yapıyor
    en basiti sen tarımı dışa bağımlı hale getirdin bunuda mı forexte yaptılar?
    veya bi araştırın bakın yolların köprülerin hastanelerin havaalanlarının garanti geçiş/yolcu sayılarını kur üzerinden kim kime verdi?
    140bin nüfusluk ile havaalanında 4 milyon yolcu garantisini $ kurundan abd mi verdi forexte işlem açanlar mı verdi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kur abd ile yapılacak açıklamayı bekliyor
    bizimkileri ciddiye alan pek yok oranın ne diyeceği önemli
    benim düşüncem "eşşek değiller ya illa ki elleri boş gitmemişlerdir" seviyesinden 5.22lerden tekrar kademeli girmek
    5.09 dip düşüncem hala geçerli
    200bp faiz arttırımı dillendiriliyor ama zor

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiye'yi sakın hafife almayın.. Biz Jeopolitik olarak Dünya'nın en iyi köşesinde yaşıyoruz.. Şayet amacımız pislik yapmak olursa Mültecilerin %5'ini salsak Avrupa sallanır.. Türkiye'nin karışması hiçkimsenin işine gelmez.. Alllah korusun olası bir savaş durumunda bizden de sanırım baya bir mülteci çıkar durum bunu gösteriyor.. Türkiye Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan savunma olarak ta Dünyanın en güçlü ordularından birisine sahip.. Bunu hem Avrupa hem Abd iyi biliyor ki Balyoz vs gibi davalar boşuna değildi.. Avrupa benim çocukluğumdan bu yana Ordunu küçült diye az baskı yapmadı.. Tamam kabul ediyorum biraz Kelle kesen Kör hasan gibiyiz ancak unutmayın ki yaşadığımız Coğrafya çok çok kıymetli ve çok zor bir coğrafya..

Biz jeopolitik olarak dünyanın en güzel köşesinde falan yaşamıyoruz, eğitimim sistemimiz yıllarca size bize bunu anlattı ama durum öyle değil, ortadoğunun bu kadar dibinde olmak bir avantaj değildir eğer süper güç değilseniz. Gidin avrupaya istanbul kadar nüfusu olmayan ülkeler orduya bile sahip olma ihtiyacı duymadan ne kadar medeni ve mutlu bir şekilde yaşıyorlar görün. Güzel jeopolitik konum odur. Avrupanın en kalabalık ordularından birini finanse etmek zorunda kalıp sürekli teröre savaşa maruz kalmak güzel bir jeopolitik konumda olmaz. Jeopolitik güzel konumda siz paranızı eğitime, sosyal imkanlara falan harcarsınız.

Ülkeler arası siyaset öyle salarım mültecileri seviyesinde olmuyor, o mültecileri salmamak için dünya kadar anlaşmaya imza attık ülke olarak, siz mültecileri salarken avrupa almıyorum senden malları dediğinde ekonomimiz neyi salar hep beraber görürüz.

Savaş çıkarsa bence de çok mülteci olacaktır, özellikle kendini dev aynasında görenler savaşların artık kara gücüyle yapılmadığını, atar yaptığımız süper güçlerin hava güçlerini engelleyecek bir hava savunma sistemimiz bile olmadığını anladıklarında bence de bir yerlere kaçacaktır. Modern dünyada eski günlerdeki gibi göğüs göğüse savaşın kalmadığını düşünürsek ordu ve halktan beklentileri farklı konuma koymak gerekir.

Balyoz vs gibi davalar yıllardır bu ülkeyi kurt gibi içerden kurutan cemaatçi o.çlarının açtığı davalardı... Onlara kimlerin yıllarca el açtığını da hepimiz biliyoruz görüyoruz, arşivler duruyor taa siyah beyaz fotoğraflar zamanlarından beri...

Bakın sizde de aynı bakış açısı var, ordumuz şöyle, konumumuz böyle, avrupaya şunu yaparız bunu yaparız. Fakat somut olarak bunların hiç bir önemi yok, biz ülke olarak dünya piyasasına bir şey katmıyoruz. Teknolojimiz yok, üretimimiz yok, inanılmaz beyinlerimiz yok, tarım deposu değiliz, hayvancılık devi değiliz, petrolümüz yok, doğal gazımız yok. Savaşlar artık teknolojik ve ekonomik olarak yapılıyor ama bunlara cevap verecek bir gücümüz yok.

Konu dağılıyor ama bizim ekonomimiz ciddi anlamda çöktü, toparlaması gereken siyasi sorumluların 100 günlük planlarına baktığımızda yapılan açıklamaların ne yazık ki ekonomi ile ilgili yapıcı hiç bir şey içermediğini görebiliyoruz. Hala kanal istanbul, boğaza bir tünel daha gibi para getirisi olmadığı gibi ekstradan para götürüsü olan, kısa dönemli popülist söylemler görüyoruz. Bundan dolayı daha da zor günler güzel ülkemin enteresan insanlarını bekliyor olacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler