User Tag List

Sayfa 33/103 İlkİlk ... 2331323334354383 ... SonSon
1942 sonuçtan 609 ile 627 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yuzde yuz yerli üretimi söz konusu olmadığını.

Bunun imkansız olacağı hem fikir mi şimdi.

Bunu dünya yapamamış.

Yuzde yuz yerli üretim değil sadece yerli marka yapılır oda yapılırsa.

Oda birşey keşke yapilabilse

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki özel bir ekip kurarak mesela Almanya'dan Bmw nin fabrikasındaki kalıpları söküp çaktırmadan ülkemize getiremezmiyiz? Şu Süleymanşah Türbesini taşıdığımız gibi
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu platforma neden elektrik motoru koyamayalım ki, fluence a nasıl koydularsa buna da koyulur. şasi aynen alınıp hiç bir geliştirmede bulunulmadan kullanılsa dahi yapılabilir bir şey. Kaldı ki geliştirileceği söyleniyor. Ayrıca biz bu aracın fabrikasını baştan kurmayacakmıyız, güncel üretim teknikleri neyse ona göre revize edilir kullanılır. Saab'ın altyapısı teknolojileri kullanılacak ama sonuçta 10 yıl önce üretilmiş şaseleri toptan almışızda aynen seri üretimde kullanacaz.
    Nedeni çok basit şase dediğim gibi monocoque şase yani o arabanın belli bir şasesi yok. Bütün parçalar şaseyi oluşturuyor. Bir araba dizayn ederken şaseden başlarsın ama yapacağın şase istenilen özelliğe göre dizayn edilir. Ona göre ağırlık dağılımı vs hesaplanır. Koltukların vs yerleri bile o ağırlık dağılımına göre yapılır. Fluence dediğin arabada şase buna göre planlandığı için bataryaları vs koyacak yer planlanıyor. Elektriklilerin şaseleri diğerlerinden farklı. Sadece kupa aynı. Yani sen daha önce planlanmış bir şaseye içten yanmalı motor koyabilirsin sorun yok ama elektrikli motor koyamazsın ağırlık dağılımın vs tutmaz 1.5 v luk alkali pil kullanmayı düşünmüyorsan.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı vectra-tuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki özel bir ekip kurarak mesela Almanya'dan Bmw nin fabrikasındaki kalıpları söküp çaktırmadan ülkemize getiremezmiyiz? Şu Süleymanşah Türbesini taşıdığımız gibi
    Merkel takma ile miker bunları hahahahhaha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nedeni çok basit şase dediğim gibi monocoque şase yani o arabanın belli bir şasesi yok. Bütün parçalar şaseyi oluşturuyor. Bir araba dizayn ederken şaseden başlarsın ama yapacağın şase istenilen özelliğe göre dizayn edilir. Ona göre ağırlık dağılımı vs hesaplanır. Koltukların vs yerleri bile o ağırlık dağılımına göre yapılır. Fluence dediğin arabada şase buna göre planlandığı için bataryaları vs koyacak yer planlanıyor. Elektriklilerin şaseleri diğerlerinden farklı. Sadece kupa aynı. Yani sen daha önce planlanmış bir şaseye içten yanmalı motor koyabilirsin sorun yok ama elektrikli motor koyamazsın ağırlık dağılımın vs tutmaz 1.5 v luk alkali pil kullanmayı düşünmüyorsan.
    Elektrikli fluence şasisi tamamen başka bir şasi mi yani, standart fluence la hiç mi alakası yok. Kangoo modeli filanda var elektrikli. Ağırlık dağılımı elektrikli araçta o kadar zor birşey olmamalı, arabanın tüm boşluklarına istediğin miktarda parça parça koyabilirsin. Belki tesla gibi tamamen arabanın altına yayıp ağırlık merkezini aşağı çekmek gibi kompleks şekilde yerleştiremeaende yaparsın. Fluence ın bataryaları bildiğin bagajda öyle çok mühendislik yapılmış bir durumu yok mesela.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saab firmasının araçları her zaman çok iyi ve zamanının ötesinde olmuştur. Zaten batmasının en büyük sebebi mükemmelliyetçi olması ve bu yüzden üretim maliyetlerinin çok yüksek olması.
    Aaa gerçekten mi. Bu yüzden mi battı saab. Arabaları bu yüzden mi satamadı. Yoksa kullanılan malzeme kalitesi vs değil di mi? Çok ileri görüşlü ama malzeme kalitesi 5 para etmez. 99 model volvom var annem kullanıyor sapasağlam 99 model saabların bi durumlarına bak istersen. Ve inan annem arabayı resmen ırgat gibi kullanıyor.
    IN BOOST WE TRUST

TechTurkey cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kelalper ve Merttepe bu hükümet biraz daha devam ederse Amerika'dan ülkemiz için özgürlük isteyecek )))

Mert;

Ben TED Koleji mezunuyum lan, büyük projelerde ya imam hatipli ya da japon diyince alındım şimdi )
    " If everything seems under control, you're just not going fast enough. "

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Araba yapmaktansa DMA yı inceleyin mesela

Elektrikli motor yapsak

Ve mevcut arabalarin elektrik arabaya donusturme projesi olsa

Devlet projeyi taksi devlet arabaları ile baslasa ise mesela

Daha guzel bir proje olurdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli fluence şasisi tamamen başka bir şasi mi yani, standart fluence la hiç mi alakası yok. Kangoo modeli filanda var elektrikli. Ağırlık dağılımı elektrikli araçta o kadar zor birşey olmamalı, arabanın tüm boşluklarına istediğin miktarda parça parça koyabilirsin. Belki tesla gibi tamamen arabanın altına yayıp ağırlık merkezini aşağı çekmek gibi kompleks şekilde yerleştiremeaende yaparsın. Fluence ın bataryaları bildiğin bagajda öyle çok mühendislik yapılmış bir durumu yok mesela.
    sen koyulan bataryaları 1.5v alkali pil falan sanıosun heralde. Fluence da evet bataryalar arabanın arkasına yakın bi yerde ama komple bagajda değil yoksa orası bagaj değil pil kompartmanı olurdu bagaj diye bişey olmazdı.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen koyulan bataryaları 1.5v alkali pil falan sanıosun heralde. Fluence da evet bataryalar arabanın arkasına yakın bi yerde ama komple bagajda değil yoksa orası bagaj değil pil kompartmanı olurdu bagaj diye bişey olmazdı.
    Tesla da yüzlerce bilgisayar bataryası boyutlarında batarya var mesela, tek parça değil ki. Şimdi fluence de yapılan mühendislik neden bu şaside yapılamasın, kangoo ya yapılan neden bu şasiye uygulanamasın ben onu anlayamadım.

merttepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kelalper ve Merttepe bu hükümet biraz daha devam ederse Amerika'dan ülkemiz için özgürlük isteyecek )))

Mert;

Ben TED Koleji mezunuyum lan, büyük projelerde ya imam hatipli ya da japon diyince alındım şimdi )
    senin çalıştığını bildiğim için özellikle yazdım.
    Açıklasana biraz içinden biri olarak.
    Bu projeyi türklermi tasarladı nasıl oldu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin çalıştığını bildiğim için özellikle yazdım.
    Açıklasana biraz içinden biri olarak.
    Bu projeyi türklermi tasarladı nasıl oldu?
    Hangisini soruyorsun ?

Benim ilişiğim olduğu projeler; Marmaray - Boğaz Karayolu Tüp Geçit - İzmit Körfez Geçiş Köprüsü

Böyle büyük projeleri %100 Türk mühendisliğinde yapamazsın, ülkemizin tecrübesi yetmez.

Neden biliyormusun ? Biz böyle birbirimize geçmişte de söverken, elin japonu, elin alman'ı birşeyler üretme, deneme-öğrenme aşamasındaydı..

Biz sövmeye devam, sadece herşeye siyasi bakmaya devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangisini soruyorsun ?

Benim ilişiğim olduğu projeler; Marmaray - Boğaz Karayolu Tüp Geçit - İzmit Körfez Geçiş Köprüsü

Böyle büyük projeleri %100 Türk mühendisliğinde yapamazsın, ülkemizin tecrübesi yetmez.

Neden biliyormusun ? Biz böyle birbirimize geçmişte de söverken, elin japonu, elin alman'ı birşeyler üretme, deneme-öğrenme aşamasındaydı..

Yok hacım ben söverken biryandan da çalışıyorum

Birşeyler yanlış yapılınca benim kanıma dokunuyor.
    Daha önce boğaza bilmem kaç yılında iki tane köprü yapılmıştı. taa o zamanlardan beri tecrübe niye edinemedik ben buna isyan ediyorum.
    İki kıtayı birbirine bağladık diye sevinilirken, o önünde yabancıların geliştirmiş olduğu kazıcı makine niye türk olamıyor diye soruyorum.
    Sence daha milli hissetmezmiydiniz?
    Ben devletin kolaya kaçıp hazır almasına gıcığım, benim için hizmet temeli atılmış olandır.
    Dışardan parasını ödeyince herşeyi alırsın bu arapların yaptığı birşeydir.
    Gelişmiş hiçbir medeniyet el verdiğince hazır almaz.
    Şu an dünya ayrılmış 3e durumda;
    Bilgi know how satan devletler,
    Know how ve bilginin üretime geötiği devletler,
    Üretilen ürünleri yiyen devletler.

Medeniyet ve refah seviyeside yukarıdan aşağıya doğru sıralanıyor. Anlatabildimmi neye karşı çıktığımı.

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli knowhow ithalatı da yaparız sevgili @merttepe, dert ettiğin şeye bak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı merttepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok hacım ben söverken biryandan da çalışıyorum

Birşeyler yanlış yapılınca benim kanıma dokunuyor.
    Daha önce boğaza bilmem kaç yılında iki tane köprü yapılmıştı. taa o zamanlardan beri tecrübe niye edinemedik ben buna isyan ediyorum.
    İki kıtayı birbirine bağladık diye sevinilirken, o önünde yabancıların geliştirmiş olduğu kazıcı makine niye türk olamıyor diye soruyorum.
    Sence daha milli hissetmezmiydiniz?
    Ben devletin kolaya kaçıp hazır almasına gıcığım, benim için hizmet temeli atılmış olandır.
    Dışardan parasını ödeyince herşeyi alırsın bu arapların yaptığı birşeydir.
    Gelişmiş hiçbir medeniyet el verdiğince hazır almaz.
    Şu an dünya ayrılmış 3e durumda;
    Bilgi know how satan devletler,
    Know how ve bilginin üretime geötiği devletler,
    Üretilen ürünleri yiyen devletler.

Medeniyet ve refah seviyeside yukarıdan aşağıya doğru sıralanıyor. Anlatabildimmi neye karşı çıktığımı.

Gayet iyi anlıyorum, sen beni anlamıyorsun ama..

Şuan içinde yaşadığımız konjonktürde bunu ne kadar sağlayabilirsin ? Önemli olan bu ?

Geçmiş yıllara da bakmak lazım bugunlere değil sadece.

Japon'lara kızma lan, iyi adamlar ben dünyanın bir çok ülkesinden adamla çalışıyorum, en garibi Japonlar

Sana selamları var bak )) ;

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    olm seninde onlardan farkın yok g.t göbek gelmiş biraz ama sırıtmıyosun valla yanlarında
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet iyi anlıyorum, sen beni anlamıyorsun ama..

Şuan içinde yaşadığımız konjonktürde bunu ne kadar sağlayabilirsin ? Önemli olan bu ?

Geçmiş yıllara da bakmak lazım bugunlere değil sadece.

Japon'lara kızma lan, iyi adamlar ben dünyanın bir çok ülkesinden adamla çalışıyorum, en garibi Japonlar

Sana selamları var bak )) ;

japonlara laf yok, benimde best kankam bunlar

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangisini soruyorsun ?

Sıkıntı şu aslında. Ortaya konulan projelerden herkes faydalanıyor, zaten bu projelerin yapılış amacı kamu yararı. Genel olarak bakacak olursak amaç insanların hayatlarını kolaylaştırmak... Ortada şöyle bir gerçek var ki son zamanlarda yapılan marmaray, metrobüs, metro vb. projeler insanların yolda harcadıkları zamanı ciddi derecede azalattı. Örneğin Çağlayandan 522 numaralı otobüs ile 2 saatte eve giderken, şuan metrobüs ile(peak saatler hariç) 45 dakikada evime varmış oluyorum. İş çıkışı kadıköy kartal arası harem minibüsleri 1 buçuk saatte, trafik olan hallerde 2 saatte giderken şuan 30 dakika. Marmaray hakkında konuşmuyorum zaten. Ama gel gör ki insanoğlu hiçbir zaman memnun olmaz, futbol takımı gibi siyasi parti tutar. Emin olun bu projeleri dahi eleştiren bir kesim var.
    men dakka dukka.

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende iktidar partilerinin yapması gereken şeyleri yaptığı için övünmesine kızıyorum.Devletin görevi vatandaşına hizmet götürmek ve vatandaşını rahat ettirmek.Ama bizimkiler (hangi parti olduğu farketmez ) sürekli bir övünme. Mesela bakkala gittiniz. Bir bisküvi aldınız parasını ödediniz çıktınız. Bakkalın gelip gidip sürekli size bisküvi verdiği için övünmesi garip geliyor. Siz yapın vatandaş takdir etsin. Zaten bu tür oyunlara girmezseniz vatandaş takdir edecektir.
    Bunun yanında bence devletin görevleri arasında otomobil üretmek yoktur. Bunlar özel sektör görevleridir. Devlet ancak bir müteşebbis gidipte benim benim şöyle bir projem var derse destek olabilir. Aslında devlet görevlerini düzgün yapsa yeter. Şu yerli otomobil meselesinin daha iyisini jet-fadıl yaptığında adama üçkağıtçı demeyen kalmamıştı. Ama devlet büyükleri yapınca bir ton destekçisi çıkıyor. Çok ironik bence
    Sonuçta : Bu şase düzeltilir, o motor geliştirilir vs.vs. Ama bu şekilde reklam yapılmaz ve bunu devlet yapmaz.
    Nadide şeyler değerlidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)