User Tag List

Sayfa 40/103 İlkİlk ... 3038394041425090 ... SonSon
1942 sonuçtan 742 ile 760 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt yapı? fabrika nerede ? işçiler nerede? pazar nerede ? Dünyaya matrix 2 de ki arabayı mı satacagız. Cadillac ı mı ? Saab ı mı ?

Bu olay tamamen seçim öncesi Yerli uçak, Yerli otomobil havasıyla alınan bi seçim yatırımıydı.

Bu gün nükleere 22 milyar dolar ödeyecegiz, Sonrasında 25 milyar dolara çıktı. Ama japonya 19 milyar dolara sattık diyor. 6 milyar dolar nerede ?

22 milyar dolara, Google aynı nükleer enerji kapasitesinde güneş enerjisi santrali kurdu, faaliyete aldı. Biz daha uranyuma para, işletmeye para, atığa para ödeyecegiz.

Bir fiat bis projesi var facebookta. Akşam 6-7 saat şarj olup, 80 km yol yapabiliyor. Harcanan gücün bedeli 2,5 tl.
    Artık yurtdışından petrol yada doğalgaz almadan enerji üretmeliyiz.
    Devlet zaten fabrikayı kuracak yatırımcı arıyor burda bir sorun yok. Kim 22 milyar dolara santral kurmuş bilmiyorum ama hiçbir güneş enerji santralinin gücü elektrik üretiminde nükleer santralin yanına bile bile yaklaşamaz.

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mustafa_a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet zaten fabrikayı kuracak yatırımcı arıyor burda bir sorun yok. Kim 22 milyar dolara santral kurmuş bilmiyorum ama hiçbir güneş enerji santralinin gücü elektrik üretiminde nükleer santralin yanına bile bile yaklaşamaz.
    Seçim yatırımı konusuna bende katılıyorum.

Ayrıca başında bir terör belası bulunan 3. dünya ülkesi bir ülke için çok fazla riski bulunan bir iş bence.

Elektrik üretiminde getirisi az olur, yatırımı pahalı olur ama bence güneş enerjisinden elektrik üretimi yapılabilen tesisler düşünülmeli. Özellikle Almanya bu işe çok önem veriyor ki adamların kaç katı daha fazla güneş alıyoruz. Coğrafi konumumuz bu işe çok uygun.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yani şu yerli araba işini şaşmazda 3-4 garj bi araya gelse 2 ayda test aracı yapacak hale getirir.
    Bu kadar para yatırmaya ne gerek vardı anlamadım.
    Artı gereksiz rezillik
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı yatırımcı yapacaksa prototipi neden devlet yaptırıyor? siz bu işi sipariş üzerine üretim yapan çinli oyuncak fabrikası sanıyorsunuz sanırım...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015...iparis-yagiyor

sadece şu haber bile, bu prototiplerin amacını çok iyi anlatıyor, tabii ki anlayana

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış anlattım sanırım. Netleştireyim. Google 2,2 milyar yatırımla. 392mw kapasiteli tesis yaptırdı.Yüzbinlerce ayna güneş ışığını bi noktada toplayıp, suyu ısıtıp türbünlerden geçirip elektrik üretiyor. Bu arada ısınan su gece boyunca üretime devam ediyor.

Üretim maliyeti olarak: 25milyar dolara 4.800mw nükleer enerji tesisi kuruluyor. fiyat olarak ele alırsak 11 kat fark var arada. 2.2*11kat= 24,2milyar dolar. üretilen enerji olarak baktığımızda 392*11 = 4.312mw.

Özetleyecek olursak: Ülkemize yapılan nükleer santral kurulum bedeline 11 adet bu büyüklükte güneş santrali yapılabilir. Aynı kapasite için ise 1 tane fazla dan yapmak lazım. Aradaki fark %8.

Diğer konu işletim maliyeti olarak: elimde güneş santralinin planı yok ama nüklerin 15 yıllık işletim maliyeti 50 milyar dolar seviyesinde.

Başka bir diğer konu: Akkuyunun bulunduğu arazi, bedelsiz rus şirketine verildi. Akkuyu Elektrik Üretim Tesisinin sahibi rus şirketleridir. Türk sahibi yok. Yarın satın almak istesek bile %51 rus olmak zorunda. Yıllık gerekli uranyum rusyadan gelmek zorunda.

http://nukleersiz.blogspot.com.tr
    http://www.akkunpp.com/mersin-turkiy...enerji-katacak

Yerli Otomobil Konusuna dönecek olursakta,

Otomobil yapmak çok zor bi şey değil. Zaten binlerce parçayı yüzlerce tedarikçiden toplayıp. Bi montaj hattında birleştiriyorsun. Çok çok kötü bi fiat albea, ford connect kaliesinde olur. Daha ne olsun. Kimse S klas beklemiyor zaten.

En önemli konu; Bu araca konulacak markanın hangi ülkeyi çağrıştıracagı. wv, bmw, mercedes dedin mi ? ne geliyor aklına Almanya. Citroen, pug, Fransa, Aston Martin, Range Rover, Jaguar, İngiliz. Ford Cadillac Amerikan. Hyundai, Kia, Kore. Honda, Toyata Japon değil mi ? Üretim bantının hangi ülkede olduğu sadece detay.

Atmosferik araç piyasasına girmek artık çok gereksiz. Artık ilerisi alternatif enerjili araçlar. Özellikle ülkemizin içinde Polis, Jandarma, Maliye, Taksilerin bile elektrikliye dönüşmesi, ve bu elektriği kendimiz üretmesi bile ne kadar büyük bir para kazandırırı.

STHL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    patent alt yapı alındı.. güya geliştiriliyor hadi geliştirildi diyelim . üretim için fabrika vs kuruldu ondan sonra aha babayiğit bulduk diye üstüne bide teşvikle bi yandaş a peşkeş çekerlerse yine sevinemeyecez kısmen yerli aracımız var diye. hatta daha çok içime oturur. elektirikli veya yakıtlı yerli marka olur olabilrr ama kimin olacak bu çok daha önemli. bu ülke işte bu hale geldi . babayiğt reza olsa veya gemileri cebimizden yürüten bilal oğlan olsa. çok mu milli olacak içinize sinecek mi ?

bence kesinlikle elektirikli olmalı ve sedan, binek, aile tipi değil başlangıç olarak twizy bmw i3 gibi küçük tipte tamamen kendimizin tasarlayacağı platformu ile olabildiği kadar yerli üretim olmalı.ve tamamen devlet projesi olmalı ki zararına bile olsa gelişmeye devam edebilsin. aldğımız araba nın parası hangi babayiğitin cebine girecek düşünmeyelim.

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlattım sanırım. Netleştireyim. Google 2,2 milyar yatırımla. 392mw kapasiteli tesis yaptırdı.Yüzbinlerce ayna güneş ışığını bi noktada toplayıp, suyu ısıtıp türbünlerden geçirip elektrik üretiyor. Bu arada ısınan su gece boyunca üretime devam ediyor.

Üretim maliyeti olarak: 25milyar dolara 4.800mw nükleer enerji tesisi kuruluyor. fiyat olarak ele alırsak 11 kat fark var arada. 2.2*11kat= 24,2milyar dolar. üretilen enerji olarak baktığımızda 392*11 = 4.312mw.

Özetleyecek olursak: Ülkemize yapılan nükleer santral kurulum bedeline 11 adet bu büyüklükte güneş santrali yapılabilir. Aynı kapasite için ise 1 tane fazla dan yapmak lazım. Aradaki fark %8.

Diğer konu işletim maliyeti olarak: elimde güneş santralinin planı yok ama nüklerin 15 yıllık işletim maliyeti 50 milyar dolar seviyesinde.

Başka bir diğer konu: Akkuyunun bulunduğu arazi, bedelsiz rus şirketine verildi. Akkuyu Elektrik Üretim Tesisinin sahibi rus şirketleridir. Türk sahibi yok. Yarın satın almak istesek bile %51 rus olmak zorunda. Yıllık gerekli uranyum rusyadan gelmek zorunda.

http://nukleersiz.blogspot.com.tr
    http://www.akkunpp.com/mersin-turkiy...enerji-katacak

Yerli Otomobil Konusuna dönecek olursakta,

Otomobil yapmak çok zor bi şey değil. Zaten binlerce parçayı yüzlerce tedarikçiden toplayıp. Bi montaj hattında birleştiriyorsun. Çok çok kötü bi fiat albea, ford connect kaliesinde olur. Daha ne olsun. Kimse S klas beklemiyor zaten.

En önemli konu; Bu araca konulacak markanın hangi ülkeyi çağrıştıracagı. wv, bmw, mercedes dedin mi ? ne geliyor aklına Almanya. Citroen, pug, Fransa, Aston Martin, Range Rover, Jaguar, İngiliz. Ford Cadillac Amerikan. Hyundai, Kia, Kore. Honda, Toyata Japon değil mi ? Üretim bantının hangi ülkede olduğu sadece detay.

Atmosferik araç piyasasına girmek artık çok gereksiz. Artık ilerisi alternatif enerjili araçlar. Özellikle ülkemizin içinde Polis, Jandarma, Maliye, Taksilerin bile elektrikliye dönüşmesi, ve bu elektriği kendimiz üretmesi bile ne kadar büyük bir para kazandırırı.
    Çok güzel söylüyorsun ancak o tesisin kurulduğu düz alana ve olduğu bölgenin sürekli güneşli olmasına bakarsan aynı verimi bizim ülkede alabilirmisin o tartışılır. Zaten yapılan hesaplarda nekadar yeşil enerjiye yönelsende ilerde bu ülke için şart nükleer enerji. Biz yapamadığımıza göre başka bir ülkenin yapması gayet doğal. Bir amerikan askeri ruslar araba üretemezken nükleer deniz altı üretiyordu diye anlatıyordu bir belgeselde. Sonra Lada markası doğdu, işte enteresan kısım tam burda, adamlar 66 da Fiat ile teknoloji ve lisans anlaşması yapıp üretime başlıyorlar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ‘Saab’ markasının sahibi olan İsveçli havacılık ve savunma devi Saab Grubu’ndan Türkiye’nin yerli otomobil projesine ilişkin cevap geldi. Saab’ın sözcüsü Sebastian Carlsson, “NEVS firması Saab markasını temsil etmiyor, sadece otomobil tesisini aldı. Bizim Türkiye’de otomobil konusunda herhangi bir çalışmamız veya anlaşmamız yok. Dolayısıyla Türk bakanın ısrarla Saab adını telaffuz etmesini anlayamıyoruz” diye konuştu.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Saab'ın ceosu Türkiye ile çalıştıklarını yalanlamış

- https://eksisozluk.com/saabin-turkiy...5107?a=popular

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Vurduuuuu goll oldu o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel söylüyorsun ancak o tesisin kurulduğu düz alana ve olduğu bölgenin sürekli güneşli olmasına bakarsan aynı verimi bizim ülkede alabilirmisin o tartışılır. Zaten yapılan hesaplarda nekadar yeşil enerjiye yönelsende ilerde bu ülke için şart nükleer enerji. Biz yapamadığımıza göre başka bir ülkenin yapması gayet doğal. Bir amerikan askeri ruslar araba üretemezken nükleer deniz altı üretiyordu diye anlatıyordu bir belgeselde. Sonra Lada markası doğdu, işte enteresan kısım tam burda, adamlar 66 da Fiat ile teknoloji ve lisans anlaşması yapıp üretime başlıyorlar
    hocam ülke coğrafyasının ne kadarına hakimsin? Konya ovası, İç Anadolu ve de Akdeniz, Ege bölgeleri en fazla güneş alan yerler, Almanya'da bizden daha mı çok alan ve güneşli iklim mevcut? 1 günlük deneme yaptılar ülkenin yarısına güneş panelleri ile elektrik verecek duruma geldiler...

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    D ulan bu ak lar işte nerden hava kaçacağı bilinmiyor

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abi arazi arıyordu güneş enerjisi için ne oldu acaba?

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Saab sert çıktı: Markamızı artık telaffuz etmeyin! - Saab sert çıktı: Markamızı artık telaffuz etmeyin!

Resmen dünyanın tinercisi olduk ya. Millet bizden yaka silker hale geldi.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saab sert çıktı: Markamızı artık telaffuz etmeyin! - Saab sert çıktı: Markamızı artık telaffuz etmeyin!

Resmen dünyanın tinercisi olduk ya. Millet bizden yaka silker hale geldi.
    vallah acıncak halimize gülüyoruz rezilliğe bak...
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KAMBOZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aydın doğan medya gurubu hiç şaşırtmıyor beni , aydın doğan suzuki ile sözleşme imzalamış , neden istesinki yerli otoyu , ama yapılan sözleşmeden STK nın bile haberi yok
    hakikaten merak ediyorum bu kafalara nasıl erişiyorsunuz ?

Saabın yaptığı açıklamanın aydın doğanın suzuki ile ticaret yapması ile ne alakası var bunu nasıl bir mantıkta eşleştiriyorsunuz ?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yerli diye cadillac bls getirdiler ses etmediler
    gitmişler 15 yıllık platformu almışlar onada ses etmiyorlar
    saab ile ortağız saab şöyle böyle dendi firma yeter artık bizim ismimizi zikretmeyin bizim hiç bir ilişiğimiz yok dedi onlarada ses etmediler

aracın şimdilik en azından yerli bir şeyi yok ilerde belki olabilir ama şu anda görünen yok onada ses etmediler..

aydın doğan suzuki ile sözleşme yapınca yerli otomobile bakın gördünümüz üretilmesini istemiyorlar oluyor .. Hey Allahım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)