User Tag List

Sayfa 53/103 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
1942 sonuçtan 989 ile 1.007 arası

Konu: Yerli Otomobiller Geliyor!!!

screamforce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence kesinlikle elektrikli olacak vestel bu işin elektrik motoruyla aracı ilerletme kısımını , bmc kirpi ve hafif ticarilerden elde ettiği yürür aksamı kıraça karsandaki tecrübesinden çok hexagon studio ile iç dış tasarımlarda rol alacak (zaten bi çok firmayla çalışıyorlar ) anadolu grubunun üretim bandındaki tecrübesi ve turkcellin geliştirdiği kullanıcı arayüzüyle bi araç çıkacak ortaya bu ekibin hangi klasmanda olursa olsun on numara araç çıkaracağı ortada lakin tutupta d segmenti 150k fiyat etiketli bi araba bütün işi çöp edebilir.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim istanbul parka topladığımız şahin kadar lambo toplamış adiler sonra ver iz di adalet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konudaki insanların destekleyici yorumları sevindirici, umarım gerçekleşirde hem insanlar ucuz arabaya biner hemde ekonomi rahatlar.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yerli araçta Turkcell ne alaka ? biri bana açıklayabilir mi ?

Dünya üzerinde GSM Operatörünün araç üretiminde rol aldığı görülmüş müdür ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzel tarafı bu, mutlaka bir şey olacak ama başarılı mı başarısız mı tartışılır. Keşke bu adımı daha önce yapsaydık,

Grubun içinde kıraça ve bmc üretim kültürüne hakim, ama bunlar daha ziyade ticari grupta. Karsan la mesela ist da müthiş satış yakaladılar.

Aracı da inceledim ticari için yeterli bence, bu tecrübeyi aktarıp daha iyisini yapabilecekler gibi duruyor.

Şu görsellerde paylaşılan aracın akibeti ne olacak acaba onu merak ediyorum. Onun üzerinden mi devam edecekler, ayrıntıları müthiş merak ediyorum.

Diğer taraftan almanlarla yaşanılan gerginlikten sonra tümosan'a motor vermedikleri için Altay tankı ***** motorsuz kalmıştı, şimdi ona da motor üretmek için bir sürü firma kuruldu, güzel şeyler olacak umarım.
    Altay tankı güney kore ordusunun geliştirip ürettiği bir tanktır. motoruda abd mamülatıdır. Altay tankı bize ait değildir. Bizim yerli milli dedikleri daha önceki üretilen protobiblerin geliştirilip farklı isimle piyasaya sürülmesidir. tofaş misali gibi.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok yüksek ihtimalle işin finansörü olup, "bu işte bizim de adımız geçsin, reklamımız olsun" kafasındalar.

Ama, araçta multimedya sistemi falan olursa hem yazılım hem de servis hizmeti verecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yüksek ihtimalle işin finansörü olup, "bu işte bizim de adımız geçsin, reklamımız olsun" kafasındalar.

Ama, araçta multimedya sistemi falan olursa hem yazılım hem de servis hizmeti verecektir.
    Çinden tablet ithal edip yerleştirecekler araca diyorsun

Karsan,BMC ve Vestel doğru tercih. Ama Turkcell bana mantıklı gelmiyor...

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çinden tablet ithal edip yerleştirecekler araca diyorsun

Karsan,BMC ve Vestel doğru tercih. Ama Turkcell bana mantıklı gelmiyor...
    Çinden tablet edip arabaya yerleştirmek bile sıkıntı hocam.

Çindeki tablet üreticilerinin ürün hayat döngüleri genellik 9-15 ay arası oluyor. Yani örneğin 4 yıl boyunca üreteceğin bir arabaya takacağın multimedyayı/tableti ilk 1 yıl ancak tedarik edebiliyorsun.

Lazım ki 4 yıl üretim + 10 yıllık yedek parça tedariğini yapıp devasa stok tutmak. O da çok büyük risk, kimse yanaşmaz.

İlla ki tableti de kendine özel tasarlayıp üretmeli/ürettirmelisin.

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada babayigitlerden Ethem Sancağın ilaç sekterunden sonra otomotiv sektörünü bu kadar kısa zamanda sahiplenmesi enteresan.BMC nin kurucusu gibi konusmuş!halbuki antil kuntille basıp parayı aldığı bir sirket.

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Telefon üreticisi araba yapmaya çalışıyor kendi kendine.

Apple

bu nasıl bir mantık...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muharrem7791 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Altay tankı güney kore ordusunun geliştirip ürettiği bir tanktır. motoruda abd mamülatıdır. Altay tankı bize ait değildir. Bizim yerli milli dedikleri daha önceki üretilen protobiblerin geliştirilip farklı isimle piyasaya sürülmesidir. tofaş misali gibi.
    O zaman ben üretilirken yanlış gördüm, mühendis arkadaşlarım tasarım yaparken yanlış gördüm. Boşuna otokar bu kadar yıl bir şeyler yaptı, emek harcadı.

Neden uğraştılarsa al projeyi al kalıbı yada gerekli malzemeyi üret hemen.

Otokar da çalıştığım dönemde ne kadar emek verildiğine bizzat şahit olan birisi olarak, yorumun üzdü beni,Yazdığın 2 cümle kadar basit bir olay değil maalesef.

emrekuzdere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    40 milyon euro dediğiniz para Denizli'de tekstilcilerin bile hesap hareketlerinde telefon numarası gibi gelip geçen bir rakam. Gezi parkında 4 milyar dolar zarar verildi, o zaman niye hesap sormadınız?

Bir şeyler üreten, geliştiren ve ticaretini yapan herkes ilk denemede başarılı olamama ihtimalinin yüksek olduğunu hep bilirler. 1 cm^2 lik güneş hücresi üreteceğiz 2 yıldır zilyon tane deneme yaptık, onca şehir gezdik boşa giden paraya kimse dönüp bakmıyor. Biraz gerçekçi olalım.
    98'ies - 05'vtec2 - 93'Accord - 08'Accord - 05'Jazz - 98'Twingo - 05'vtec2 - FD6 - 07'Accord - E39 - G5Prelude - 99'Crv - 08'Auris
    Alıntı RR-V8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı biz mi getirelim yoksa siz gelip bağlar mısınız?

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [IMG][/IMG]

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzeltme yapamıyorum, motoru da abd denmiş. Prototipte kullanılan moto ALMAN MTU firmasınındı, dolayısıyla beklenti bu motorun seri üretimde kullanılmasıydı.
    Ama siyasi gerginlik yüzünden almanlar MTU firmasına bu motoru satmayacaksın dedi, dolayısıyla tank motorsuz kaldı. Burada siyasi basiretsizlik de denebilir ama belki bu durum bizim birşeyleri geliştirmek için önümüzü açmıştır. Yabancı ortaklı bir firma kurdular bu geliştirme için. Hatta bu gün biz de koreli bir savunma sanayi firması ile iyi niet protokolü imzaladık, üretilecek motor da bizim de bir katkımız olabilir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın genç arkadaşlarım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tarifenize ek araba vermeye çalışır bunlar kesin

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sektörden bahsedeyim..........

Gazetede bir haber '' Otobüs ihraç ediyoruz '' diye ön sayfada detaylı bir haber. o dönem de de Macarlar Türkiye de otobüs alıp macaristan da taşımacılık yapacaklar. markanın macaristan da satıcısı yok. adamlarda gelip Türkiye den alıp gidecekler. euro normlarına uyan bir otobüs alacaklar. servis için eğitim vs vs her şeye çalışıp gelmişler. Alacakları otobüs yada midibüs de on tane. tam bir hafta her gün toplantı yapıldı. ihracat departmanı öyle olmaz böyle dediler adamlar evet dedi. toplantıdaki en son sahne şu idi : ön sayfadaki ihracat haberini görünecek şekilde gazeteyi masaya koydum ihracat patlamıştı ama siz on tane midibüsü satamadınız dedim. o kadro şimdi ne iş yapıyor derseniz hepsinin kendine ait işi var olta satan da ayakkabı satanı da var.
    sektör bu durumda..
    işin başına gelecek adamlar bellidir zaten
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    'İlk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talibiz'.
    Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, ilk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talip olduklarını bildirdi.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin yerli otomobili üretimini gerçekleştirecek babayiğitleri açıklamasının ardından yaptığı yazılı açıklamada, üreten ve ürettiğini pazarlayabilen bir Türkiye olmasını istediklerini kaydetti.

İlk üretilecek yerli otomobillerin 5 bin adedine talip olduklarını belirten Cesur, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Biz 5 bin dedik ama üyelerimizden gelecek talepler doğrultusunda bu sayının daha da artacağını düşünüyoruz. Bu süreci büyük bir dikkat ve heyecanla takip ediyoruz. 2021 yılının bir milat olacaktır ve bu anlamlı güne üyelerimizle birlikte en çok katkısı olan kurumlardan biri de biz olmak istiyoruz. Ne mutlu ki bugünleri de görebildik."

bunun adı dayanışmadır ilk defa belki devrimden sonra bukadar somut bir adım atıldı
    isterse 1,5milyon parçadan oluşsun hepsi dışarıdan tedarik edilsin burda montajı yapılıp türk ismiyle satılsın bu bile yeter ülkeye bir marka kazandırmış oluruz
    burda çalışan binlerce kişi olur memlekete bi katma değer katlımış olur ilerleyen yıllarda dahada gelişir konforu teknolojisi vs. vs.
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha çok elektrik ve hibrit odaklı ilerlerlerse ki öyle demişlerdi en başta, o zaman ilk kez bir konuda treni kaçırmamış olacağız. Güzel menzili olan, supercharge istasyon ağıyla desteklenmiş araçlar gerçekten harika olur. Merakla bekliyorum doğrusu. İnşallah ben ve benim gibi bu konuda çok güveni olmayan arkadaşları utançtan yerin dibine sokarlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon üreticisi araba yapmaya çalışıyor kendi kendine.

Apple

bu nasıl bir mantık...
    Apple dünyadaki en önde gelen teknoloji firması. Karlılık anlamında ciroları inanılmaz yüksek. Akıllı araç üretilecekse bunu yapabilecek kapasitede bir marka.

Turkcell maalesef GSM operatörü. Amerika'da Verizone'un ya da İngiltere'den Vodafone'un araç üretimi planları olmuş mu sence ?

Elma ile armudu karıştırmamak lazım. Türkiye'de üretilecek araca BMC'nin katkısı olur, Karsan'ın katkısı olur. Vestel'in de olur ancak Turkcell in bi katkısı olacağını düşünmüyorum.

Apple nere ? Turkcell nere ?

Öyle abone başına faturalara internet paketi eklemek çıkarmakla teknoloji firması olunmuyor. Bu arada Turkcell in hisseleri kimde ? Karamehmet'ten alınmıştı bi ara. Kayyumlar fln atandı ne oldu var mı bilen ?
    İktidar oraya adamlarını yerleştirmişti en son. İlginç ama...

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazmak için illa haklı çıkmak için yazmayalım arkadaşlar.

Turkcell in mühendislerinin arabanın yazılımına elektroniğine katkısı olmayacakmı olamayacakmı yani sence bunumu demek istiyorsun?

Yaw bırakınta bir denesinler Allah aşkına yapmayı. Olmazsada "bak ben demiştim" yerine "tüh lan keşke olsaydı" diyelim.

Olursada bayram edelim "yaaaa bunumu yaptılar yani şimdi peh" demek yerine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)