User Tag List

Sayfa 4/23 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
419 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Araç muayene, TÜVTÜRK, tavsiyeler, yardım istekleri, istasyonlar vs paylaşımlar

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu taktırmak ruhsattaki koltuk sayısını değiştirmekten daha kolaydır gibime geliyor
    Kardeşim sipariş geçtim az önce, aynen bende öyle düşünüyorum De takması mesele, montajını nasıl yaparım hiç bilmiyorum

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim arkadasin spor yaylar pembe diye birakmislar muaneden,agir kusur yaziyor.Arabada cok basik degil,fren testine falan girebilicek sekilde ama birakmislar iste...

Benim aracimdada spor yay var ve rengi mavi,fren testine falan girebilir basik degil zaten o kadar,sorun cikarma olasiliklari?Olaki sorun cikardilar,yaylarin 10 sayfa tüv ve vw onayi var muhurlu ve imzali,kabulu turkiyede varmi acaba bu belgelerin?
    Benim arka yaylarda kırmızı ama hafif kusur olarak geçirmişler Nerede girmişti? Önceki aracımında kırmızı spor yay vardı onu hiç yazmadılar bile

Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazın kış lastiğiyle muayeneye gidince geçiyor mu, bilgisi olan var mı?
    Ben Mayıs ayında kar lastikleriyle geçmiştim. 4 lastik aynı ebat olduktan sonra sıkıntı yaratmıyorlar.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nigdede girmis arkadas,bende nevsehirde girecegim umarim sorun olmaz yada gercek tuv belgelerini kabul ederler

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim arkadasin spor yaylar pembe diye birakmislar muaneden,agir kusur yaziyor.Arabada cok basik degil,fren testine falan girebilicek sekilde ama birakmislar iste...

Benim aracimdada spor yay var ve rengi mavi,fren testine falan girebilir basik degil zaten o kadar,sorun cikarma olasiliklari?Olaki sorun cikardilar,yaylarin 10 sayfa tüv ve vw onayi var muhurlu ve imzali,kabulu turkiyede varmi acaba bu belgelerin?
    Bende kırmızı 5cm spor yay var çapraz kürsüye çıkarttılar sürtmediği için geçirdi. Renkten dolayı değildir onun sebebi farklı bir durum vardır. Yaylar tüv onaylı bile olsa eğer lastik ölçüsü orjinal dışında olup çapraza aldığında sürterse bırakır. Çapraza almadan kafasına göre bıraktıysa tüv personeli işini eksik yapmıştır.

Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazın kış lastiğiyle muayeneye gidince geçiyor mu, bilgisi olan var mı?
    Geçen ay kışlıklarla geçtim sıkıntı olmuyor. Lastikte önemli olan diş derinliği, yönü, yarık olmamasına çok dikkat ediyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim,cuma giricem zaten...Lastigimde jantimda orjinal zaten sorun olmaz o zaman.Capraza almadan direkt birakmis ya bunun rengi farkli baska yay var demis direkt agir kusur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

benim yaylar da mavi 2 sene önce geçmişti bi sıkıntı olmamıştı.Şimdi durum ne bilmiyorum tabi

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşın aracında xenon varmış. Muayeneden önce sökmüşler. Ancak balastı kaportaya yapıştırılmış diye sökmemişler. Sarı halojen ampulle gitmiş. Ancak araçta xenon balastı var diye bırakmışlar. Çok ilginç

MuratCan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta antalya sütçülere gittim egzoz dan mendi araç yaptırdım egzozu gittim bende girek. filmli 5cm yaylı amerikan parklı 106gti araç..arkada tek emniyet kemeri yok diye bıraktı.. basıklığı falan hafif kusur yazdı çapraza almaya kalktı alamadı hatta emniyet kemerini yaptırıp geri gittim aynı gün geçti.. tabi bisürü hafif kusur yazdılar
    MCT 106
    '11 GP evo dizel ===>
    '02 Corsa C GSI 1.8 ===>

Oldschool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cekme belgeli araç icin aracı cekiciylemi götürecegim yoksa bi plaka bastırım üzerine plaka takıp mı gideyim ve cekme belgeli araçlarda özellikle nelere daha cok dikkat ediyorlar ? yardımcı olabilirmisiniz
    OldSchool ♥71♥
    Cefiro Lover İ love my Nissan Cefiro

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lastikler çamurluklara sürttüğü için muayeneden geçmiyor.
    Coil taktırmayı düşünüyorum ama custom coil geçiyor mu acaba,yoksa TÜV onaylı mı olmalı?
    Öyleyse boşuna para vermeyeyim.
    Gerçi arkadaşın biri yukarda yazmış renkten bile bıraktılar diye,pehh işe bak yaaa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hndcrx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coil taktırmayı düşünüyorum ama custom coil geçiyor mu acaba,yoksa TÜV onaylı mı olmalı?
    Gerçi arkadaşın biri yukarda yazmış renkten bile bıraktılar diye,pehh işe bak yaaa.
    Birde egzoz muayeneme daha var patlak çatlak da yok ama orta kısım biraz dökülmüş içten.Altan vurarak test ediyorlar mı acaba,ses var mıy ok mu diye?
    Paranayok oldum

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

Tam okuyamadım vaktim yok, daha önce de yazdım mı bilmiyorum ama..
    Kısaca başıma gelenden bahsedeyim.

2008 yılı 2009 model Minim vardı. ***** DEV.
    Lastik ölçüleri fabrikadan nasıl olduysa 215/40 17 idi.
    Bu ebat veya 205 45 ebatı standart oluyor 17'de mini için.

2 muayeneyide bu lastikle geçmiş benden önceki sahiplerinde ancak 2015 yılında kapı kenarında yazan lastik ebadı olmaz ise, muayeneden bırakma kararı çıkmış. Ağır kusur.

Proje başlamadan önce, muayenem bitmeden götürdüm aracımı. tamamen stok vazıyette Ama lastikten kalmıştım.
    ölçü değiştirip gitmek zorunda kaldım.

Ya kapı kenarındaki lastik etiketini sökün. ya da orj lastik ebadıyla muayeneye gidiniz..

Kamu spotu
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hndcrx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim şu anki aracımda ve sattığım aracımda da Ümraniye Başaran Amortisörün coilleri vardı biraz yükseltip girdim ve sıkıntısız geçtim. Custom' da olsa coilover muayeneden geçiyor.
    İstasyondan istasyona fark var, son aracımı Mimarsinan' a götürdüm silecekler eski diye hafif kusur yazmışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim,cuma giricem zaten...Lastigimde jantimda orjinal zaten sorun olmaz o zaman.Capraza almadan direkt birakmis ya bunun rengi farkli baska yay var demis direkt agir kusur
    Muaneye girdim ben guncelleme cekelim.Oncelikle egzoz emisyonundan 4 testide 0 emisyonla gecti Cihazlari bozuktu herhalde ahahaha

Yaylara gelince yaylarin vw ve tuv onayli kagitlariyla gittim ben,2.5 cm basik olmasina ragmen tamponun altindaki plastigi surterek girdi.Neyse yaymi var falan filan dedi hemen zaten,bende kagitlari yan koltukta bak dedim.Arac ciktiginda sis fari ve kisa farin ayari yok yazmis hafif kusurla gecti.Cokta takmiyorlar sanirim fazla basik olmadigi surece

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muaneye girdim ben guncelleme cekelim.Oncelikle egzoz emisyonundan 4 testide 0 emisyonla gecti Cihazlari bozuktu herhalde ahahaha

Yaylara gelince yaylarin vw ve tuv onayli kagitlariyla gittim ben,2.5 cm basik olmasina ragmen tamponun altindaki plastigi surterek girdi.Neyse yaymi var falan filan dedi hemen zaten,bende kagitlari yan koltukta bak dedim.Arac ciktiginda sis fari ve kisa farin ayari yok yazmis hafif kusurla gecti.Cokta takmiyorlar sanirim fazla basik olmadigi surece
    Bununla gecmis olsun diyelim. Gecen gun bir arkadas fardan kusursuz gectim dedi kurban kesecektim.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ae86 aldım topluyorum. 85 model, katalitik konvertör şartı yok o yüzden sanıyorum. Arka koltuklarda emniyet kemeri zorunlu mu? Orjinalinde yok.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

egzoz muayenesi artık sadece tuvturkte mi oluyor?

HKND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Far yıkaması olmayan lakin oto. far yükseklik sistemine sahip bixenon'lar ile hafif kusurlu geçtiğini söyleyenler var. Var mı aslı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKND Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Far yıkaması olmayan lakin oto. far yükseklik sistemine sahip bixenon'lar ile hafif kusurlu geçtiğini söyleyenler var. Var mı aslı ?
    Evet mesela bazi fabrika cikisli orjinal bixenlnlu arabalarda far yikama yoktur.Mesele yeni beetlr bixenonlularnda far yikama yok.Yonetmrlige gore yanlis hatirliyor olabilirim ama genel sebep bu;gazli ampullerin 35watt ustundekilerde far yikama zorunlulugu var
    Beetle d6s ampulmu ne kullaniyor oda 35w alti oldugu icin far yikamaya gerek yok

ENGean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ae86 aldım topluyorum. 85 model, katalitik konvertör şartı yok o yüzden sanıyorum. Arka koltuklarda emniyet kemeri zorunlu mu? Orjinalinde yok.
    95 senesinden sonraki modellerde arka emniyet kemerine bakılıyor.

Bende gecen hafta reno spring götürdüm,kalorifer camlara hava üflemediği için ağır kusurdan kaldı.
    Bilginiz olsun arkdşlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)