User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
92 sonuçtan 77 ile 92 arası

Konu: Japonca Öğrenenler Buraya

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Universitede ders olarak almistim. Almancadan falan kolay gelmisti. Cok garip kurallari vardi. Kultur farkliligindan dolayi hep bi tesekkur-rica iliskisi. Mesela birine hediye verirken iki elle verip dozo lazim. O da hediyeyi alirken iki elle alip domo demesi gerekir. Yoksa cok ayip eder saygisizlik yapar. Saygisizligin luzumu yok garip garip kulturleri var. Mesela kufur diye bisey yok. Bol bol hakaret var. Yere tukurmek serbest, uzerine basmak ayipmis. Ulen canini yedigim Türkiyem be

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde bi alfabesi var sorma gitsin. Final sorusu alfabeydi sadece

Sinan58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana kızanlar olacaktır ancak Japonlar onurlu insanlar. Sözüne güvenilir kişiler genel olarak
    İstanbulda köprümüzde mühendis bir Japon hata yaptığı için intihar etmişti, ben çok üzülmüştüm.

Gururlu, onurlu insanlar.
    Alıntı iztuzu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sinan58 Senin mesajların ve Japonik kanalından sonra yine Japonca merakım depreşti. Birkaç sene önce konuşma kılavuzu almıştım. Onun sayesinde çat pat konuşmaya başlamıştım ama devamını getirmemiştim.
    Boş vakitlerde yine o kitaba sarılayım birazda ezber çalışayım bu yaşımdan sonra da sınava girerim belki yetkinlik belgesini tuttururum. (ne mokuma yarar bilemem ama en azından merak ettiğim teknik kitapları okur hale gelirim, an itibariyle sadece otomobil fotoğraflarına bakabiliyorum )

P.S : Kütüğü Kyoto'ya aldırabiliyormuyuz. Ben Japonları, Japon otomobillerini, Japonca'yı, Japonya'yı çok seviyorum desem alırlar mı Subaru'da çalışayım, fabrikaya yakın ev versinler, oğlanı da okula veririz oldu bitti. Herif zaten ufaktan ufaktan domo arigato gozaimas diyor
    Hiç sorma abi, Japonik kanalının videolarını izledikten sonra adamın içinde bir burukluk oluyor nedense.
    Sanki Japonya Türkiye"nin, memleketimizin bir parçası gibi geliyor bana.

Zaten dışarıdan gidenler genelde araba fabrikasında çalışıyorlar. Ama cidden efsane olur, sabah kalk işine git akşama Kadar Subaru yap; çıkıştata Subaru"na binip evine git

Japonya başbakanı olsam ülkeye avrupalı amerikalı sokmam, berbat etmedikleri bir Japonya kaldı onuda yedirmeyiz

çinli"ler bir acayip zaten; kimseyle konuşmazlar falan bayaa sıkıcı tipler. çince uçurum, öğrenmeye yürek istiyor. Anormal hareketleri var, sanarsın hepsi panik atak

Bence kitap olmadan öğrenilemez, ben Kanjide öğreneceğim abi. İmkanım olursa gidip yerinde, Japonya"da öğreneceğim.

Japonyada insan yaşlanmaz abi
    Trafik açısından konuşursak Artvin şehir merkezi Tokyo Drift misali kıvrıla kıvrıla giden caddeden kurulu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Universitede ders olarak almistim. Almancadan falan kolay gelmisti. Cok garip kurallari vardi. Kultur farkliligindan dolayi hep bi tesekkur-rica iliskisi. Mesela birine hediye verirken iki elle verip dozo lazim. O da hediyeyi alirken iki elle alip domo demesi gerekir. Yoksa cok ayip eder saygisizlik yapar. Saygisizligin luzumu yok garip garip kulturleri var. Mesela kufur diye bisey yok. Bol bol hakaret var. Yere tukurmek serbest, uzerine basmak ayipmis. Ulen canini yedigim Türkiyem be
    Adamlar saygı üzerine kurulu, güzelde bir kültürleri var.
    Devlet yıllık izin kullanmaya zorluyor Japonları, nasıl bir çalışma azmiyse yıllık izni bile kullanmıyorlar

3 tane alfabeleri var, Türkiyeme kurban olayım VALLAHA

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç sorma abi, Japonik kanalının videolarını izledikten sonra adamın içinde bir burukluk oluyor nedense.
    Sanki Japonya Türkiye"nin, memleketimizin bir parçası gibi geliyor bana.

Zaten dışarıdan gidenler genelde araba fabrikasında çalışıyorlar. Ama cidden efsane olur, sabah kalk işine git akşama Kadar Subaru yap; çıkıştata Subaru"na binip evine git

Japonya başbakanı olsam ülkeye avrupalı amerikalı sokmam, berbat etmedikleri bir Japonya kaldı onuda yedirmeyiz

çinli"ler bir acayip zaten; kimseyle konuşmazlar falan bayaa sıkıcı tipler. çince uçurum, öğrenmeye yürek istiyor. Anormal hareketleri var, sanarsın hepsi panik atak

Bence kitap olmadan öğrenilemez, ben Kanjide öğreneceğim abi. İmkanım olursa gidip yerinde, Japonya"da öğreneceğim.

Japonyada insan yaşlanmaz abi
    Ben 2008'de gidip birkaç yeri gezmiştim. Gezi fiyatları uygun olsa bir kere daha gitmeyi çok istiyorum. Kyoto ve Nara tam benlik yerler. Orada huzurla yaşayabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2008'de gidip birkaç yeri gezmiştim. Gezi fiyatları uygun olsa bir kere daha gitmeyi çok istiyorum. Kyoto ve Nara tam benlik yerler. Orada huzurla yaşayabilirim.
    Abi uçuşlar gerçekten çok pahalı, ama benim en büyük hayallerimden birisi bisikletle TÜRKİYE-JAPONYA turu yapabilmek

2. bir GÜRKAN GENÇ olabilmek. Tabi sağlam tecrübe ve sağlam cesaret isteyen bir iş. Hayal işte.
    Kurda kuşa yem olmakta var işin ucunda

zgnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onumuzde ki donem secmeli ders olarak rusca mi yoksa japonca mi secsem beyler? ***** rusya ile iliskiler guzel gidiyor belki bi ise yarayabilir. Japonca konusunda hala karar veremedim ama japon kizlarinin o tatliligi, utangacligi rus kizlarini s.ker atar. Bu da ayrica kafa mi kurcaliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zgnn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onumuzde ki donem secmeli ders olarak rusca mi yoksa japonca mi secsem beyler? ***** rusya ile iliskiler guzel gidiyor belki bi ise yarayabilir. Japonca konusunda hala karar veremedim ama japon kizlarinin o tatliligi, utangacligi rus kizlarini s.ker atar. Bu da ayrica kafa mi kurcaliyor
    Bence ilk başta 1-2 hafta Japonca öğrenmeye başlayıp sonra karar vermelisiniz. Japonca"yı sevmezsiniz yapamazsınız açık ve net

rusça konusunda tam olarak bilgim yok ama çok kaba bir dil, youtube"da birkaç kez denk gelmiştim kulak tırmalıyor. Tabi bu benim görüşüm.

Bu işin Hiragana"sı, Katagana"sı ve Kanji"si var, severseniz çocuk oyuncağı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SevmezSEniz demek istemiştim, kusuruma bakmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cince bildigim icin japoncanin kolay gelecegini dusunuyorum ama nerede kullanicam iste o da var. Rusca ise oyle degil ogrendikten sonra ulkede heryerde kullanma imkani var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sinan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SevmezSEniz demek istemiştim, kusuruma bakmayın
    alinti bir ust mesajda unuttuk alinti yapmayi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alinti bir ust mesajda unuttuk alinti yapmayi
    O zaman öğrenirsiniz, zaten Japonca öğrenenler çoğu meslek üzerine değil zevk aldığı için öğreniyor bence

Meslek üzerine Japonca"yı öğrenenlerde genellikle üniversitede Japon Dili Ve Edebiyatı okuyorlar.

Sizin bileceğiniz iş.

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim cok ilgim var bi ara hem anime hemde best motoringden kovalamistim ama 10 15 sozcukte kaldi. anime izleyerek japonca ogrenmis arkadasim mevcut takir takir konusuyo okuyo cocuk bende cat pat bilmek isterim upgarage da calisicak eleman ariyolar ver elini jzx100 mark2
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı therev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim cok ilgim var bi ara hem anime hemde best motoringden kovalamistim ama 10 15 sozcukte kaldi. anime izleyerek japonca ogrenmis arkadasim mevcut takir takir konusuyo okuyo cocuk bende cat pat bilmek isterim upgarage da calisicak eleman ariyolar ver elini jzx100 mark2
    Toyota Chaser"leri, Toyota Mark 2"leri görünce adamın işi gücü bırakıp Japonca çalışası geliyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Japonya"da okulları araştırdım arkadaşlar, bu bilgileri sizle paylaşayım. Yalnız kurallar çok SERT

-Türkiye"de Japonya ile doğrudan bağlantılı Devlet kontrolündeki kurumlar var, bu kurumlara başvuruyorsunuz.

Daha sonra Türkiyemiz"deki bu kurumlar sizin yerinize Japonya"daki okullarla iletişime geçip vizeye kadar sizin adınıza çıkartıyorlar.

-1 yıl Japonya"da size yetecek kadar belirli bir parayı banka hesabınızda bulundurmanız gerekiyor. Yani bir nevi sizin güvenciniz oluyor bu para.

-Vizeniz çıktığında gidiyorsunuz.

GELELİM ZURNANIN ZIRT DEDİĞİ YERE

-Yaklaşık 1,5 yıllık dil eğitimi bittikten sonra resmi olarak üniversite veya dershaneye devam etmezseniz 2 hafta içinde Türkiye"ye geri dönüyorsunuz.

-Dil okuluna %85 ve üzeri gitmezseniz vizeye elveda diyorsunuz, vizeniz yanıyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)