User Tag List

Sayfa 818/998 İlkİlk ... 318718768808816817818819820828868918 ... SonSon
18958 sonuçtan 15.524 ile 15.542 arası

Konu: Kıskanma Favorilerini paylaş

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grande puntoyu satarken ben arabama 26.500 lira istiyordum,ki tertemiz bi arabaydı en yakın muadillerine 30 civarı isteniyordu, hatta birisi mesaj atıp kardeş piyasayı niye düşürüyosun demişti
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende tertemiz mk2 leon var etrafındaki bütün mk2 leonlar 60 liraya satılıyor. Sen aracını ilana koyacaksın ve bu aracın ederi 60 olamaz 50 yazmalı mıyım diyeceksin ? Benim dediğim bu. Çözümü bizde de kimse 60 liraya satılan aracı piyasa düzelsin varolsun diye 50 lira yazmaz. İspanyadan vs örnek vermişsin ama bizim ülke diğer bir x ülke ile kıyaslama yapılmayı geçeli çok oldu. Öküzün önüne yesinde sıçsın diye koyduğumuz samanı ithal ediyoruz. 2. el araç fiyatlarını tartışarak ülkenin para biriminin değerini düzeltemeyiz. Mevcut yönetim sistemi ile bu zaten ütopya.

@Anıl E. Fikirtepe kentsel dönüşüme girdi eskiden gecekonduda ekmek arası ekmek yer kıt kanaat geçinirdik. Şimdi 8 tane rezidans aldık ama yine de akşam arabada vodka yapıyoruz gel hele gel
    Hacı zaten bunu yapsan arabayı 50 ye satarsın öbür gün 65 e ilanda görürsün

ama arkandan çok hayır duası ederler.. Allah bereket versin o leondan ne ekmek yedik diye.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 2.el fiyatıymış oy buymuş suç bulmuyorum. Tek suç paramızın bu kadar değer kaybetmesine sebeb olan zihniyet. Yanlış atılan ekonomik adımlar.

Şuan ülkede b segmenti alıpta kullanbileceğimiz hothatch yok.

Benim 2013 te sıfır polo gtı alıcak imkanım vardı . Şimdi emsal olarak gidip 208 gtı alamam ( o bütçeyi ayıramam)

Ne değişti ? kazancım aynı yaptığım iş aynı. Hatta daha çok ekstra işler yapmaya başladım. Ama yok kazandıgımız paranın değeri yok, eminim çoğumuz için durum aynıdır.

Ülke ekonomisi kötü başka yerde suçlu aramayın. Asgari ücret=altın hesabı yapın herşey ortada zaten.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı zaten bunu yapsan arabayı 50 ye satarsın öbür gün 65 e ilanda görürsün

ama arkandan çok hayır duası ederler.. Allah bereket versin o leondan ne ekmek yedik diye.
    Aynen aynen kulaklar hep hayır duası için çınlar
    Burada yazan kişilerin hepsi ben dahil piyasasının 6-10 lira altına araba alsa “Helal olsun ederi neyse onu istemiş adam” demez onun yerine “ohh bayağı uyguna kapattık, güzel ticaret oldu” der. Kimse birbirini kandırmasın

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 2.el fiyatıymış oy buymuş suç bulmuyorum. Tek suç paramızın bu kadar değer kaybetmesine sebeb olan zihniyet. Yanlış atılan ekonomik adımlar.

Şuan ülkede b segmenti alıpta kullanbileceğimiz hothatch yok.

Benim 2013 te sıfır polo gtı alıcak imkanım vardı . Şimdi emsal olarak gidip 208 gtı alamam ( o bütçeyi ayıramam)

Ne değişti ? kazancım aynı yaptığım iş aynı. Hatta daha çok ekstra işler yapmaya başladım. Ama yok kazandıgımız paranın değeri yok, eminim çoğumuz için durum aynıdır.

Ülke ekonomisi kötü başka yerde suçlu aramayın. Asgari ücret=altın hesabı yapın herşey ortada zaten.
    Değişen şu; ötv 2013 den beri sanırım 3 defa artırıldı oran olarak. Dolar ve euro ise yine belirli bir çarpanda arttı. Hatta bazı araçlara özel vergi getirildi. Sen ise belkide maks %7-8 aralığında yıllık zam aldın. Ara dağ gibi açıldı haklı olarak
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oo ben hep 50 liralık alıyorum diyorsun. Konuşmaya gerek yok diyorsun.

Bak sana şunu anlatıyım. Sene 2012 öğrenci değişim programıyla ispanyaya gittim. Benzine önce 3 cent sonra 12 cent zam yaptılar. 12 cent yapılınca insanlar araçlarını bırakıp toplu taşımayla işe gitti. 3 gün sonra o zam geri çekildi. Bu piyasanın sorumlusu bizsek, çözümü de biziz. ÖYle görmezden gelmekle, konuşmamakla olmayacak bu iş. Modelin kasa değişmiş, değişen kasa makyajlanmış. İStenilen fiyat güncel kasanın 2 sene önce satılan sıfır fiyatından çok. Biz bu kafayla çok imreniriz yurtdışındaki otomobil fiyatlarına. Çünkü biz daha çok birbirimizi sevmeyi seviyoruz. Fırsatçıyız en kötüsü.
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık memlekette şu 2. el araba fiyatlarına takılmayı bırakmak lazım. Hangi araba ederinde satılıyor ki ? Hangimiz bu araba ilanlarda şu rakam ama bu para etmez o yüzden 5 lira altına yazmalıyım diyor ? O yüzden yalandan trip atmayın.
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Büyümeyeceğiz abi gelişmeyeceğiz,bizden hiçbir şey olmayacak. Allah nasip ederse 10 sene sonra 20 sene sonra yine aynı lafı diyeceğim,söylediklerimin aksi olursa herkesden özürdileyeceğim . Kolay yoldan para kazanma,hep tüketim,hiçbir şey üretmeme hastalığından kurtulmadıkça ülke olarak bizden bir şey olmayacak.

Bu işleri önceden galericiler yapardı,yine şahıs olarak yapan insanlarda vardı. Şimdi 19 yaşında ki çocuk bile girdi bu sektöre . Ucuza da almıyor araba piyasa parasının üstüne alıyor ,kendi de aldığının çok üstüne fiyata satıyor. Alan da kabahat var en büyük zaten.
    Net hatırlamıyorum ama ikinci el 95 100 e f30 veya türevleri araba baktıgın zamandı. cc'yide sıfır olarak 100 110 dan fazla değildi. hadi 5 de ben ekliyim 115 olsun aldığın zaman :
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Net hatırlamıyorum ama ikinci el 95 100 e f30 veya türevleri araba baktıgın zamandı. cc'yide sıfır olarak 100 110 dan fazla değildi. hadi 5 de ben ekliyim 115 olsun aldığın zaman :
    eklemeyi unuttum şuda olacak http://www.techturkey.com/forum/otom...e_satilik.html
    1881 - 193

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir de tok satıcı modu varki aman yarabbi.

Özellikle motor piyasasında 2017 model aracı bir tek 600-700 tl lik çanta takıp 2018 model sıfır fiyatının sadece bin altına satanlar. Sırf bu yüzden ikidir sıfır alıyorum gidip. Sıfır almadan önce düşündüklerimin tamamı hala ilanda.
    Instagram: mutusgarage

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadım şimdi berkan ? açıklayıcı ol kardeşim . Hem böyle ötüyosun hem kendinin istediği fiyata mı bak diyosun ? Ona göre kaliteli bir açıklama yapacağım
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anlamadım şimdi berkan ? açıklayıcı ol kardeşim . Hem böyle ötüyosun hem kendinin istediği fiyata mı bak diyosun ? Ona göre kaliteli bir açıklama yapacağım

Önce babamın 2 oğlu var benle abim başka kardeşim yok.

kafan zehir gibi çalısıyor anıl gayet acık ortada aynen onu diyorum

ötüyorsun kısmına girmiyorum iyi kötü muhabbetimiz var ağzını topla kalp kırmıyım bedavadan
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce babamın 2 oğlu var benle abim başka kardeşim yok.

kafan zehir gibi çalısıyor anıl gayet acık ortada aynen onu diyorum

ötüyorsun kısmına girmiyorum iyi kötü muhabbetimiz var ağzını topla kalp kırmıyım bedavadan
    Hayırdır aga ne oldu sana böyle şimdi ? Bana karşı neden anlamsız bir şekilde marazlanma gereği duydun ? Ben sana her zaman kardeşim diyordum şimdi diyince ne oldu anlamadım ? Muhabbetimiz ve sohbetimiz iyiydi gayet ben bir şey anlamadım bu işten madem öyle;

Birine kuş kaldırıyorken uçuş kanatlarına dikkat edeceksin berkan. Ben 106 ve Typer gibi ''ekmek'' muhabbeti yapılan arabaları alırken aldığım fiyatı buralara yazmış ve satarken sattığım paraları buraya yazmış adamım . Bana öyle ''kendisi bu lafları ediyor;ama arabasına yazdığı paraya bak.'' gibi yargılamalar yapamazsın her şeyim açık .

108.000'e mal ettiğim bir araba (coilover,yok incik cıncık yay,gibi şeyleri tabii ki dahil etmiyorum.) bayii'den aldığım ve garajıma koyduğum para. Bana tutupta 100'e almış 150 istiyor muamelesi yapma gereği neden duydun ? 115 yazdım pazarlıkla bırakacağım para da 108-110 arası para. Aciliyetim olursa daha da aşağı indirebilirim. Benim örnek verdiğim husus volvo c30 hakkındaydı,1 hafta içinde aldığı para belli 1 hafta sonra istediği paraya bak .. Bu işi galericiler yapıyordu şimdi herkes yapıyor vs.. vs.. dedim.

Yaptığın muameleyi mantıklı görenler yazsın. Yine diyorum ben para kazanılacak arabalarda bu muhabbetleri yapmadım cc için mi yapacağım ?

Emir vererek konuşmana gerek yok,iyi kötü muhabbetimiz var kısmında ki iyi gitti artık sen benim için kötüden ibaretsin.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Berkan isimli arkadaş ile herhangi bir husumetimiz olmamıştı şimdiye kadar. İyi kötü çok da muhabbetimiz oldu telefon aracılığı ile . Şimdi bana karşı bu tavrını anlayamadım . Ben arabadan para kazanarak geçimimi sağlayan biri değilim ki 4 seneye yakındır araba ben de satsam satardım şimdiye kadar . Ötüyorsun lafını sana söylemedim sen mi bana öyle söylemek istiyorsun acaba anlamında yazdım berkan.

İlginç gerçekten,insanların huyu suyu değişebiliyor demek ki zamanla Arabayı alırım,aldığım parayı yazarım satarım sattığım parayı yazarım . Benim gibi birisine 100 e alıyor 150 koyuyor,kendisi de az kolpa değil muamelesi yapmak çok komik benim gözümde .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mübarek gün kimseyle münakaşa etmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mübarek gün kimseyle münakaşa etmeyin
    Münakaşa değil mikom, al satçı değilim öyle bir damga yiyorum birden anlamadım Benim garezim arabayı alıp üstüne 20-30 bin koyarak satanlaraydı , pazarlıkla alacağım 500-1000 lira muhabbet edilir oldu iyi mi.
    imzasız..

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Şşşşştt susun bakıyım.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Münakaşa değil mikom, al satçı değilim öyle bir damga yiyorum birden anlamadım Benim garezim arabayı alıp üstüne 20-30 bin koyarak satanlaraydı , pazarlıkla alacağım 500-1000 lira muhabbet edilir oldu iyi mi.
    Ben kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum 2 taraf içinde klavye bu her anlamı da ifade edemiyor ki , takılmayın hepimiz kardeşiz

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nolmuş yine 2 dk da herkesin eli beline gitmiş. Neden insancıl bir şekilde karşınızdaki kişiye sorununuzu dile getiremiyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok benim elim belime gitmedi . Normalde telefon aracılığı ile bana yazabilecek bir insan, kardeşim dedim diye bile parladı adam . Anlamadım neyse konu hiç olmasın yönetim kızacak

AliDogukan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Anıl E.,Berkan

Yazılarınızı severek okuyorumı,çok gereksiz yerden uzamış konu.Çözüme kavuştursanız ne de güzel olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)