User Tag List

Sayfa 4/12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
210 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Trafikte Makas Atmak

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2:36 - 2:40 arasında ki olaya ne demeli?
    Aaa merhaba abi. Konuya sahip çıkmana sevindim. Makaslarınıza hayranım ama mümkünse yanak makası atın sevdiklerinize siz.

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiyenin bence tek sıkıntısı sol şerit aşıkları yoksa coğu kişi zevkinden makas atmıyor. milletimize öğretebilsek keşke sadece sol şeridin araç sollamak için kullanılması gerektiğini.

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese ehliyet verip yollara bırakırlarsa çok kişinin canı da yanar, cebi de yanar. Kim ne derse desin para kolay kazanılmıyor ama insanın da yedek parçası bulunmuyor araba gibi. Ben yine motosiklet kullandığım için kendimden pay biçiyorum. Allah korusun bir şey olsa kaza anında belkide geri dönüşü olmayacak, tedavisi olmayacak. 6-7 yıldır motosiklet üzerindeyim, sağlık problemlerim sebebiyle bırakma kararı aldım/zorunda kaldım. Araba almak kısmet olursa, bakalım araba ile nasıl dayanacağım Allah yardımcımız olsun.

Burada olan arkadaşlardan da rica ediyorum lütfen motosiklet kullanan arkadaşlara da saygı gösterin. Kimisi ekmek parası için bütün gün yağmur, çamur, kar demeden motosiklet üzerinde kimisi için bir heves zevk. Burada nasıl araba için heves edenler, kullanmaktan zevk alanlar varsa motosiklet içinde aynı şeyler geçerli. Aynalarınızı sık sık kontrol etmeniz en büyük yardımdır bize.

Allah kimselere kaza, bela, keder göstermesin inşallah. Herkese ehliyet verip yollara bırakırlarsa çok kişinin canı da yanar, cebi de yanar. Kim ne derse desin para kolay kazanılmıyor ama insanın da yedek parçası bulunmuyor araba gibi. Ben yine motosiklet kullandığım için kendimden pay biçiyorum. Allah korusun bir şey olsa kaza anında belkide geri dönüşü olmayacak, tedavisi olmayacak. 6-7 yıldır motosiklet üzerindeyim, sağlık problemlerim sebebiyle bırakma kararı aldım/zorunda kaldım. Araba almak kısmet olursa, bakalım araba ile nasıl dayanacağım Allah yardımcımız olsun.

Burada olan arkadaşlardan da rica ediyorum lütfen motosiklet kullanan arkadaşlara da saygı gösterin. Kimisi ekmek parası için bütün gün yağmur, çamur, kar demeden motosiklet üzerinde kimisi için bir heves zevk. Burada nasıl araba için heves edenler, kullanmaktan zevk alanlar varsa motosiklet içinde aynı şeyler geçerli. Aynalarınızı sık sık kontrol etmeniz en büyük yardımdır bize.

Allah kimselere kaza, bela, keder göstermesin inşallah. Herkese ehliyet verip yollara bırakırlarsa çok kişinin canı da yanar, cebi de yanar. Kim ne derse desin para kolay kazanılmıyor ama insanın da yedek parçası bulunmuyor araba gibi. Ben yine motosiklet kullandığım için kendimden pay biçiyorum. Allah korusun bir şey olsa kaza anında belkide geri dönüşü olmayacak, tedavisi olmayacak. 6-7 yıldır motosiklet üzerindeyim, sağlık problemlerim sebebiyle bırakma kararı aldım/zorunda kaldım. Araba almak kısmet olursa, bakalım araba ile nasıl dayanacağım Allah yardımcımız olsun.

Allah kimselere kaza, bela, keder göstermesin inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edit: Mesaj tekrarlaması için özür diliyorum. Neden öyle olmuş bende anlamadım

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Edit: Mesaj tekrarlaması için özür diliyorum. Neden öyle olmuş bende anlamadım
    yol vermeyen arabanın aynasını kıran motorcu - gundem - ekşi sozluk

bu video ile ilgili düşündüklerinizi merak ediyorum. anladığım kadarıyla ayna kırma konusunda baya profesyonelsiniz.
    74 model sehpa...

FTHBRK28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöförlüğünüz genelde Erzurum trafiğinde mi ? Kaç yıldır aktif araç kullanıyorsunuz ? Yaşınız nedir ? Konuyu açmanızdaki asıl merak ettiğiniz nokta nedir ? Bunları cevaplarsanız daha kolay olur.

Makas olayı insanları şöyle bölüyor. Makas atanlar, eskiden atmış olup şimdi bırakanlar, ben hiç atmadım diyenler ve sonda SUSKUN olanlar. Hangi gruptan olursanız olun herkesin kabul etmesi gereken birşey var. Makas atmak illegaldir ve ambulans şöförü olmak dışında hiçbir yasal yada geçerli bir gerekçesi olamaz (Gece vardiyası maaşları iyi ise videolu CV yollarım. Örnek için tıklayın Amazing Makas by Schumi).

80 yazan bomboş yolda 120 ile gitmekte illegaldir. Ama 80 ile giden yola sol şeridi 80 ile işgal etmekte illegaldir. Benim 120 ile illegal gitme isteğimi sırf yasal sınırın altındasın diye sol şeridi kapatarak hatta bazen bir sağdaki şerit ile aynı hızda ve yan yana giderek resmen beni boykot etmesi ayrı bir saçmalık. O yüzden dinsizin hakkından imansızın geldiği durumlarda olmuyor değil hani.
    Abi önceden beri takip ediyorum bu forumu,yeni kayıt oldum. Senin video yu merak ediyorum atabilir misin?

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FTHBRK28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi önceden beri takip ediyorum bu forumu,yeni kayıt oldum. Senin video yu merak ediyorum atabilir misin?
    Orada varya CV olarak.

Amazin Makas by Schumi
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yol vermeyen arabanın aynasını kıran motorcu - gundem - ekşi sozluk

bu video ile ilgili düşündüklerinizi merak ediyorum. anladığım kadarıyla ayna kırma konusunda baya profesyonelsiniz.
    Tam olarak ne manada yorumumu merak ettiğinizi anlamadım. Kusuruma bakmayın.. İfade etmek istediğiniz şey nedir? Biraz daha açık konuşur musunuz?

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam olarak ne manada yorumumu merak ettiğinizi anlamadım. Kusuruma bakmayın.. İfade etmek istediğiniz şey nedir? Biraz daha açık konuşur musunuz?
    Kusurluk birsey yok. Yazdiginiza gore aktif olarak ayna kiriyorsunuz ve bununla alakali bir video var yorumunuzu merak ettim.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusurluk birsey yok. Yazdiginiza gore aktif olarak ayna kiriyorsunuz ve bununla alakali bir video var yorumunuzu merak ettim.

Son 2 senede 11 tane ayna kırdım. Motosiklet kullanıp kullanmadığınızı bilmiyorum ama İst trafiğine motorla girip zaman geçirseniz beni anlarsınız. Video'da bende motorcular artistlik yapmış. Belki video öncesinde bir olay yaşanmıştır ama sadece o kısmı kesilip atılmıştır bilemem.

Genelde benim ayna kırmama sebep olan konu sürücülerin bilinçli olarak sıkıştırması, haksız olduğu halde haklıymış gibi küfür etmesinden kaynaklanıyor.

Zevk için kimsenin malına zarar vermem. Söylediklerim ve anlattıklarımdan bunu çıkarmamışsınızdır umarım. Ama canıma kasdedenin, malınada kasdederim, canına da.

En sağ şeritte gidiyorum efendi efendi, motordan ses çıkıyor ya ***** 4 silindir tabiricaizse ötüyor yani makine. Kesin götüme girip bana sıfır giden kapışmak isteyen birileri çıkıyor. Yol boştur, gidecek yeride vardır ama götüme girip sellektör atması onun fantezisi ve hoşuna gidiyor. Ama düşünmüyor ki lastik patlasa, Allah korusun bir aksilik olsa düşsem beni altına alıcak. Onun düşündüğü tek şey altındaki tofaş, vw polo, bmw, audi arabasıyla beni tahrik edip benimle kapışmak.

Mecbur kalıyorum gazlamaya kaçıp gidiyorum. Dediğim gibi ben bir can taşıyorum, bu adam götümde geliyor ve kendisi kapalı kutu içinde olduğundan muhtemelen hayatı boyunca motorsiklet kullanmadığından dolayı ince düşünemiyor ya da o an için yaptıkları ona zevk veriyor.

Bu yaz Edirne'ye gidiyorum motosikletle. Gişeleri geçtim Başakşehir taraflarındayım kaskın içine bir şey girdi sinek gibi rahatsız etti haliyle emniyet şeridinde gidiyorum yavaş yavaş 60-70 civarı kaskın camını açtım çıksın diye uğraşıyorum. Bir ara aynaya baktım Pasaat CC içinde 3 tane dangalak öyle bir makas attılar ki, birden emniyet şeridine daldılar, az daha bana vurucaklardı zor bela durdular. Ben napıyorsunuz der gibi el işareti yaptım. Yanıma geldi 3'de camları açtı küfür kıyamet, sen emniyet şeridinde ne arıyorsun? Burdan gidemezsin.

Eeee hadi buyrun delirmeyin, sinir küpü olmayın. Ne diceksiniz. Başka bir olayda sefaköyde en sol şeritte gidiyorum adam bana "en sol şeritten gidemezsin" diyor. Sonra bu adam çıkıyor oda kalkıp "emniyet şeridinden gidemezsin" diyor. Nerden gidicem ben söyler misiniz? Vergisini veriyorum, ehliyet-ruhsat var, trafik tescili var zaten 2016 model. Durum böyle olunca ben trafiğe çıkabilirim dimi? Sizce bir mahsuru var mı?

Ama öyle şerefsizler var ki, böyle durumları yaşıyorum, yaşatıyorlar.

Sizce ne yapmalıyım? Siz söyleyin yanlış bir şey görüyorsanız. Sonuçta insanız hata yapabiliriz ama bunların yaptıkları şey hata değil egosunun tavan yapması durumu. Tabiki ben size bu olayları ne kadar anlatsamda, yaşamadığınız için yeri gelip birisinin makas atması sonucu, sizi sıkıştırması sonucu hayatınız film şeridi gibi gözünüzün önünden geçmediği için tam olarak yaşadığım psikolojiyi anlamamanıza saygı duyarım.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    küfür kıyamet olmamış tabi cc'nin yaptığı ama onun haricinde. emniyette onun nekadar olmaması gerekiyorsa; seninde orda ilerlemeni gerektirecek durum yok.

motor kullananlar emniyet şeridinii kullanabilir gibi abuk subuk bir meşrulaştırma içinde. motorcuların cogunlugun sinir olmasının veya gerekli dikkatin verilmemesinin baş sebebide %80-90'ınızın dangoz kullanan kurye ve paketcilerin işi.

hoş yapıyorsun kendi kendine ceza sistemini oluşturmuşşun, aynaları kırmak için yaklaştıgın arabalardan birtanesinda manyagın biri çıkar olduğun tarafa üstüne kırsa vursa olacak senaryonun farkındasındır umarım.
    1881 - 193

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    küfür kıyamet olmamış tabi cc'nin yaptığı ama onun haricinde. emniyette onun nekadar olmaması gerekiyorsa; seninde orda ilerlemeni gerektirecek durum yok.

motor kullananlar emniyet şeridinii kullanabilir gibi abuk subuk bir meşrulaştırma içinde. motorcuların cogunlugun sinir olmasının veya gerekli dikkatin verilmemesinin baş sebebide %80-90'ınızın dangoz kullanan kurye ve paketcilerin işi.

hoş yapıyorsun kendi kendine ceza sistemini oluşturmuşşun, aynaları kırmak için yaklaştıgın arabalardan birtanesinda manyagın biri çıkar olduğun tarafa üstüne kırsa vursa olacak senaryonun farkındasındır umarım.
    Misal ben
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuzubillahimineşşeytanirracim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Misal ben
    Arkadaşa katılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yazdığım yazıyı ya tam okumadınız ya da sizin işinize gelen kısmı cımbızlayıp aldınız. Dedim ki; "Gişeleri geçtim Başakşehir taraflarındayım kaskın içine bir şey girdi sinek gibi rahatsız etti haliyle emniyet şeridinde gidiyorum yavaş yavaş 60-70 civarı kaskın camını açtım çıksın diye uğraşıyorum."

Keyfimden orada gitmiyorum. Kaldı ki normalde akıcı motosiklet kullanan kimseyle muhattab olmamak için 120 km'nin altı hızlara yol şartları izin verdiği sürece inmeyen birisiyim.

İsteyen vurmayı denesin. Yaptığı hatanın farkında olmayıp üstüme kırıp, canıma göz diken insan onuda yapar. Kaldı ki yanında 160-180 km hızla geçerken senin benim üzerime kırma olasılığın nedir oda muamma?

Makas atan arkadaşı savunmanızda ayrı bir olay tabi. Boşuna dememişler iğneyi kendine batır, çuvaldızı başkasına diye. Çok merak ediyorum aynı durumlarda siz kalsanız acaba ne yapardınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @cannn22 ne girerse girsin bu sana emniyette gitme hakkı vermez yol kenarında durup giren şeyi çıkarman lazım.

Ayna koparma olayına gelince kendine bu kadar güvenme ve bu huyunu bir an evvel terketmelisin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yazdığım yazıyı ya tam okumadınız ya da sizin işinize gelen kısmı cımbızlayıp aldınız. Dedim ki; "Gişeleri geçtim Başakşehir taraflarındayım kaskın içine bir şey girdi sinek gibi rahatsız etti haliyle emniyet şeridinde gidiyorum yavaş yavaş 60-70 civarı kaskın camını açtım çıksın diye uğraşıyorum."

Keyfimden orada gitmiyorum. Kaldı ki normalde akıcı motosiklet kullanan kimseyle muhattab olmamak için 120 km'nin altı hızlara yol şartları izin verdiği sürece inmeyen birisiyim.

İsteyen vurmayı denesin. Yaptığı hatanın farkında olmayıp üstüme kırıp, canıma göz diken insan onuda yapar. Kaldı ki yanında 160-180 km hızla geçerken senin benim üzerime kırma olasılığın nedir oda muamma?

Makas atan arkadaşı savunmanızda ayrı bir olay tabi. Boşuna dememişler iğneyi kendine batır, çuvaldızı başkasına diye. Çok merak ediyorum aynı durumlarda siz kalsanız acaba ne yapardınız?
    ben okumayı biliyorum da, sen okudğunu anlamakta direniyorsun galiba. savundugum kısım nerde ? bak ne demişim.

ayrıca senin inatla ayna kırmanı savunmanda hoş. hayırdır zaptiyesimi oldun koca şehrin.

160-180 le geçerken ayna kırma ihtimalin nekadar varsa üstüne kırılma sansında aynı oranda var.

aynı durumda kalmam biraz zor cünkü hiç bir zaman kullanmayacagım için ülkede hem araba kullanmayı bilmeyen hemde kurye/paketci ve o kıvamda motorcu bitmeden...

1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @cannn22 ne girerse girsin bu sana emniyette gitme hakkı vermez yol kenarında durup giren şeyi çıkarman lazım.

Ayna koparma olayına gelince kendine bu kadar güvenme ve bu huyunu bir an evvel terketmelisin
    ben okumayı biliyorum da, sen okudğunu anlamakta direniyorsun galiba. savundugum kısım nerde ? bak ne demişim.

ayrıca senin inatla ayna kırmanı savunmanda hoş. hayırdır zaptiyesimi oldun koca şehrin.

160-180 le geçerken ayna kırma ihtimalin nekadar varsa üstüne kırılma sansında aynı oranda var.

aynı durumda kalmam biraz zor cünkü hiç bir zaman kullanmayacagım için ülkede hem araba kullanmayı bilmeyen hemde kurye/paketci ve o kıvamda motorcu bitmeden...
    Kimsenin malına zarar vermek adetim değildir. Ama söylüyorum ben vergimi veriyorsam evraklarım tamsa ve yolda saygı gösterilmiyorsam kendi adaletimi kendim yaparım. Siz 180'le aynayı ne kırıp kırmadığıma inanın inanmayın. Canımı yolda bulmadım ben.

Berkan hiç bir zaman motosiklet kullanmadığın için, canın kıymetli olduğu için, böylesine bir zevkten mahrum kaldığın için beni anlamanı hiç ama hiç beklemiyorum. Şu saatten sonra zaten her hangi bir yorumuna cevap vermicem. He olur da günün birisinde sen denk gelirsin bana zaptiye miyim, değil miyim beraber görürüz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kimsenin malına zarar vermek adetim değildir. Ama söylüyorum ben vergimi veriyorsam evraklarım tamsa ve yolda saygı gösterilmiyorsam kendi adaletimi kendim yaparım. Siz 180'le aynayı ne kırıp kırmadığıma inanın inanmayın. Canımı yolda bulmadım ben.

Berkan hiç bir zaman motosiklet kullanmadığın için, canın kıymetli olduğu için, böylesine bir zevkten mahrum kaldığın için beni anlamanı hiç ama hiç beklemiyorum. Şu saatten sonra zaten her hangi bir yorumuna cevap vermicem. He olur da günün birisinde sen denk gelirsin bana zaptiye miyim, değil miyim beraber görürüz.
    Zevkin sana kalsın ama sıkı korunmanı tavsiye ederim 5dklık heves olma
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İstanbulda ne taraflarda oluyorsun yolum düşerse bi ayna borcum olsun

Umarım başka birileri kendi adaletini sana karşılık vererek yapmaz.

Hayırlı forumlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler