User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
96 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Osmangazi Köprüsünden 10 katı cezalı geçti

8-9-3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Osmangazi Köprüsünden 10 katı cezalı geçti

Kocaeli'nin Dilovası İlçesi'nden Osmangazi Köprüsü'nü kullanarak Yalova'nın Altınova İlçesi'ne geçiş yapan Arda Bozbağ'a, geçiş ücretinin 10 katı ceza kesildi. Arda Bozbağ, "HGS'ye yeteri oranda yükleme yaptım. Fakat geçiş yaptığım sırada HGS cihazı okumadı. Daha sonra da geçiş ücretinin 10 katı ceza geldi. Kocaeli Adliyesi'ne giderek cezaya itiraz ettim" dedi.

Dilovası İlçesi’nden 22 Ekim günü Osman Gazi Köprüsü’nü kullanarak Altınova İlçesi’ne kendisine ait 20 BFY 65 plakalı otomobiliyle geçiş yapan Arda Bozbağ, HGS şoku yaşadı. Köprüyü kullanmadan bir gün önce HGS’ye 150 lira yükleyen Arda Bozbağ’ın geçişi sırasında cihaz, ‘Yeterli bakiyeniz bulunmamaktadır’ yazılı uyarı verdi. Ardından Bozbağ’a geçiş ücretinin 10 katı ceza geldi.
    HGS’de yeterli oranda yükleme yapmasına rağmen geçiş ücretinin 10 katı ceza yediğini söyleyen Arda Bozbağ, “Ben asgari ücretle bir firmada çalışan biriyim. Köprüyü kullanacağım için bir gün önceden HGS’ye 150 lira yükleme yaptım. Körfez Köprüsü’nden geçiş yaptığım sırada HGS bakiyemin yetersiz olduğu şeklinde uyarı verdi. HGS köprü geçiş ücreti ve cezası 976 lira 25 kuruş, bağlantı yolu geçiş ücreti ve cezası 24 lira 75 kuruş ceza geldi. Geçiş ücretlerinin 10 katı para cezasını ben nasıl ödeyeceğim” dedi.
    Kocaeli Adliyesi’ne itiraz dilekçesi verdiğini söyleyen Bozbağ, “Bugün elime gelen bu ihbarnameye karşılık Kocaeli Adliyesi’nden itirazını yaptım. Burada haksız bir kazanç var. Asgari ücretle çalışan bir insanın bin lira gelen cezayı ödeme gibi bir şansı yok. Benim HGS’de para vardı. Bunun düzeltilmesini istiyorum. Yıllardır İstanbul’da veya diğer yerlerde, gişelerde aynı HGS’den geçiyorum. Hiçbir problem veya sıkıntı yaşamadım. Madem köprü geçiş ücreti çekilemedi, peki bağlantı yolundaki geçiş ücretini de niye çekemedi cihaz. Cezalarıyla bana göndermişler. Ben gerekli itirazları yaptım. Bu ülkede 1 koyup, 10 alan hiç kimseyi görmedim. Böyle bir kazanç kapısı varsa da bize de bunu söylesinler. Biz de o zaman alacaklarımıza karşılık zamanında alamayınca 10 katı faturalandıralım. Ben bunlara gerekli itirazları yaptım. Düzeltileceğini umuyorum, İnşallah düzeltirler” diye konuştu.

Osmangazi Koprusu’nden 10 katı cezalı gecti – Sozcu Gazetesi

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç geçmeyince napsınlar ceplerinden mi ödesinler o garanti ettikleri araç sayısı kadar bedeli ? Normal bi uygulama bu. İnsanları kışkırtıp hükümeti eleştirtmeyin!11!!1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç geçmeyince napsınlar ceplerinden mi ödesinler o garanti ettikleri araç sayısı kadar bedeli ? Normal bi uygulama bu. İnsanları kışkırtıp hükümeti eleştirtmeyin!11!!1

Bir kelleden 10 kelle geçti ücreti aldılar güzel para bence, günde 20 kelle geçse 200 kelle, yap sen şu ücreti 100 tl 20.000 tl.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    En güzel osmangazi köprüsü topçular feribotundan 50 tl ile geçerken elinde çayla seyrettiğin osmangazi köprüsü.. izlemesi bedava..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belliydi bole olacagi.planladiklari gibi gitmiyor. Bizim sirketin araci haftada 3 kez bursaya gidip geliyor.her hafta 600 lira ogs yuklemekten gina geldi resmen.bu vatandas in da talebinin sonucunun olumlu olacagini zannetmiyorum.100 lira kopru gecisimi olur yahu.onu gectim o nasi bir ceza.bunun neyi hizmet.dolandiricilik gibi birsey bu.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belliydi bole olacagi.planladiklari gibi gitmiyor. Bizim sirketin araci haftada 3 kez bursaya gidip geliyor.her hafta 600 lira ogs yuklemekten gina geldi resmen.bu vatandas in da talebinin sonucunun olumlu olacagini zannetmiyorum.100 lira kopru gecisimi olur yahu.onu gectim o nasi bir ceza.bunun neyi hizmet.dolandiricilik gibi birsey bu.
    şirket OGS bakiyesini yükselttik 1000 TL altına düştüğünde yüklesin diye. 3 seferde 1 sefer mutlaka sıkıntı yaşıyoruz.

Talimat var 1000 TL altı için yüklenmemesi mümkün değil ama yetersiz bakiye diyip duruyor. Şoförler elden ödeyip makbuz getiriyor sıkıntı.

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8-9-3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bir kelleden 10 kelle geçti ücreti aldılar güzel para bence, günde 20 kelle geçse 200 kelle, yap sen şu ücreti 100 tl 20.000 tl.
    Dur bak bu geçen okumadı ona 10 kat yazalım diğerlerinden de okumasın onlarada yazalım hahahaha diye düşünmüştür kesin devlet. Hatta bu köprü sırf böyle yapmak için inşa edilmiştir.. Ben merak ediyorum bu forum eskiden otomobil forumuydu şimdi bir düzenleme yapılıp hükümet eleştri hakaret forumuna mı çevrildi diye. Hangi konuyu açsam hükümete dönüyor. Özellikle bazı üyeler hiç alakasızca konuya hükümet eleştirisi yaparak yazıyor. Siyasi bir forum a dönmüş gibi. Son zamanlar çok dikkat çekiyor. Bir de ohal durumundayız hayırlısı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köprüden önce şirket hangi yolla bursaya gidiyordu? Eğer köprü avantajlı gelmiyorsa diğer gidiş seçenekleri kapanmış değil.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi aldığımız nefesin hesabı sorulacak nerdeyse ,her şeyin sonucu siyasete gidiyor gözünü sevdiğim . Küfürler yağdıran yok,hakaret eden yok. Hatta makama olan saygısı sonsuz herkesin isimlere değil. O kadar konu kilitlendi kaldırıldı demek ki bunlarda abest bir şey görmüyor yöneticiler.

Yapma ertekin abi siyaset diyorsun,ohal diyorsun da hiç mi eleştirecek bir konu bulamıyorsun ? Ya da sana dokunan hiçbir nokta yok mu ? Abi otomobil forumu eyvallah, en basitinden bu benzinin hali ney diye isyan edemiyor musun ? Bu ötv zamları nedir kardeşim diye de bir eleştirin yok mu ?

Hayat hain napıcaksın abi

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En güzel osmangazi köprüsü topçular feribotundan 50 tl ile geçerken elinde çayla seyrettiğin osmangazi köprüsü.. izlemesi bedava..
    Nasil bedava zaten oduyoruz o parayi, hayatinda o kopruyu goremeyecek hatta kopruden haberi olmayanlar bile oduyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    devlet zaten garanti bir sayı vermiş onu biz ödemeye razıyız bari şu köprüyü ücretsiz yapsında rahat geçelim

kars da ki çobanın hiç kullanmayacagı köprü için ödediği paradan bari birileri faydalansın

(kars ve çoban sadece uzak diye verilen örnek belki istanbula hayvan getirirken kullancak onu bilemiyorum )
    Alıntı miniks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alpha12gtr ye de gider turbo civic ile. 100-300 getir
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan miniyle M6 geçtik bu kadar hit olmadık asahuahuashuahus

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ertekin ülkenin yarısını akpli farz edelim, köprünün kırkbin geçiş garantisi olduğu halde 15 20bin olduğu halde bizim ödediğimiz vergilerle bizdende kesiliyor.
    Madem güzel bir hizmet el ele verip neden 40bin araç garantisini sağlamıyorsunuz? Kullanmadığımız halde neden bizimde ödediğimiz vergilerden elin herifine peşkeş çekiliyor? Siz ödeyin, milyonlarca seçmensiniz, doğruysa yapılan çıkın diyin biz ödeyelim diye.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanki biz yapılmasın dedik, proje daha ilk deklare edildiğinde dedik ki, bakın ya devlet yapsın, yada yap işlet devrete araç garantisi vermeyin! Hayır haklı çıkıyoruz yine savunuyorsunuz. Ya arkadaş hatalarınıda kabulleni verin. Osmangazi fiyaskodur. Bunu yandaş gazeteleriniz bile yazdı.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta makama olan saygısı sonsuz herkesin isimlere değil.
    Aynen öyle Türkiyede kalan son REİS Alaattin Çakıcı dahi hakareti ben erdoğanın makamına değil şahsına ettim demişti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ertekin ülkenin yarısını akpli farz edelim, köprünün kırkbin geçiş garantisi olduğu halde 15 20bin olduğu halde bizim ödediğimiz vergilerle bizdende kesiliyor.
    Madem güzel bir hizmet el ele verip neden 40bin araç garantisini sağlamıyorsunuz? Kullanmadığımız halde neden bizimde ödediğimiz vergilerden elin herifine peşkeş çekiliyor? Siz ödeyin, milyonlarca seçmensiniz, doğruysa yapılan çıkın diyin biz ödeyelim diye.
    Türkiye kadar vergiye sözde saldıran bir ülke yoktur. Avrupada millet izlemediği devlet kanallarına varıncaya kadar vergi veriyor yav. Gökhan sen daha iyi yönetecek birini söyle de ona verelim be kardeşim oyumuzu..
    Ben yılda 6 kere gidiyorum bursa ya. Senin önerinin dünyada bir eşi varmı yapılmışmı hiç? Siz de yüzde elli seçmeyensiniz ozaman siz yaptırın ne istiyorsanız. Benim de eleştirdiğim memnun olmadığım şeyler var ama nemnun olduklarımdan çok daha az. Ben bu kadar eleştride bulunulmasını hoş görmüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aldığımız nefesin hesabı sorulacak nerdeyse ,her şeyin sonucu siyasete gidiyor gözünü sevdiğim . Küfürler yağdıran yok,hakaret eden yok. Hatta makama olan saygısı sonsuz herkesin isimlere değil. O kadar konu kilitlendi kaldırıldı demek ki bunlarda abest bir şey görmüyor yöneticiler.

Yapma ertekin abi siyaset diyorsun,ohal diyorsun da hiç mi eleştirecek bir konu bulamıyorsun ? Ya da sana dokunan hiçbir nokta yok mu ? Abi otomobil forumu eyvallah, en basitinden bu benzinin hali ney diye isyan edemiyor musun ? Bu ötv zamları nedir kardeşim diye de bir eleştirin yok mu ?

Hayat hain napıcaksın abi
    Küfür de gördüm hakarette be kardeşim. Ben genel olarak memnunum yönetimden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ertekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye kadar vergiye sözde saldıran bir ülke yoktur. Avrupada millet izlemediği devlet kanallarına varıncaya kadar vergi veriyor yav. Gökhan sen daha iyi yönetecek birini söyle de ona verelim be kardeşim oyumuzu..
    Ben yılda 6 kere gidiyorum bursa ya. Senin önerinin dünyada bir eşi varmı yapılmışmı hiç? Siz de yüzde elli seçmeyensiniz ozaman siz yaptırın ne istiyorsanız. Benim de eleştirdiğim memnun olmadığım şeyler var ama nemnun olduklarımdan çok daha az. Ben bu kadar eleştride bulunulmasını hoş görmüyorum.
    Tamam mesela bana göre de, dumansız hava sahası bir reformdur ve bırak sevmeyi nefret ettiğim halde daha önce burda da konusu geçtiğinde taktir ettim. V.b taktir ettiğim şeyleri oldu en az on farklı işte. Ama Osmangazi fiyaskodur, dünyada çok daha mükemmel örnekleride vardır ve çok daha ucuz olmasına rağmen zarar etmiyorlar. Köprünün yapılması değil fiyasko olan, köprünün peşkeş çekilmesidir. Yoksa doğru işletilse muhteşem bir hizmet olabilirdi, kimsede eleştiremezdi.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kopruyu kac kisi kullaniyor yahu.yolunu bilmeyen daha binlerce milyonlarca vatandas vardir.gecen forumdan saygi deger bir abimiz inst.video paylasti.koprude kendisi ve karsi yonden gelen bir arac.baska kimse yok.devlet ,vatandasina hizmeti ,kotayi tutturamadigi icin cezalarla mi cikaracak asgari ucretli vatandastan.bunda ki mantik ne ki. Emin ol abi o acilisina giden insanlarin 4 te 1 i bile kullanmiyordur.yazik gunah.hayatta isim olmaz.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasil bedava zaten oduyoruz o parayi, hayatinda o kopruyu goremeyecek hatta kopruden haberi olmayanlar bile oduyor
    mecazen dedim tabiiki ödüyoruz.. ama en azından direk cebimizden 120 tl vermiyoruz uzakdan bedava izleyelim bari onu kursağımızda bırakmayın
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler