User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
48 sonuçtan 39 ile 48 arası

Konu: Yardım! İşten ayrılma dikelcesi hk.

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırdır sana mı soracağız ne yazacağımızı?

Devlet seni düzüyorsa sen de çalışanını mı düzeceksin?

Abi senin giderine gider yaparsam sonu böyle bitebilir benim için

İşin şakası bir yana hepiniz zaten haklısınız ama ben yapılması gerekir demedim, memlekette dönen döngüden bahsetmek istedim sadece fakat sivri dilli yazınca tam anlatamadım demek istediğimi.

ioz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yediğiniz kaba sıçın afferin. Birgün hayatınızda stopaj ödedinizmi ? Ay sonu ne kadar KDV gelecek, ne kadar vergi ödenecek vs. vs. bunlar uzar gider...

Tamam, belki işveren bunları yapıyor ama neden yapıyor bir sormak gerek ilk önce. Gidip şikayet etmeniz çok yanlış bir davranış çünkü bir işyeri bu gibi şeyler ile ayakta kalabiliyor. Şuraya özellikle maaşlı çalışan kişiler gelipte bik bik hak hukuk yazıp bahsetmesin bi zahmet, devlet biz işverenleri önünde yatırmış düzüyor, böyle yapmanız bana göre doğru değil.
    Tamam biz yediğimiz kaba sıçmayalım da sen de kul hakkı yeme o zaman? Aldığımız nefesten bile vergi mükellefiyiz nerdeyse. Bir tek sen mi vergi veriyorsun devlete? Konuya senden kaç yaş büyük adamlar yazmış, tutmuşsun "Yediğiniz kaba sıçın, aferin" falan.. Hayırdır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok iyi hatırlıyorum geçmiş zamanda devletin "istihdam olsunda sigorta önemli değil " dedigini.
    Şimdi ise maaş üzerinden yatırılma tartışılıyor.
    Bu bile çok büyük gelişme.
    Önümüzdeki senelerde bu dip rakamdan yatırma mevzuuda çözülür büyük ihtimalle.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bencede çözülür. ancak şu hep yük işverene muhabbetini anlamıyorum. özellikle küçük esnaf hep şikayetçi çünkü hiç biri kanun yol yordam bilmemek ve yanlış muhasebecilerle çalışmaktan (muhasebe ücretleri 250 iken 150 liralık ofisle çalışınca) çoğu teşvik indirimden habersiz yaşarlar.

Ben esnafken arabamı vergiden düşüyordum, aldığım benzini vergiden düşüyordum, araba kiralıyordum vergiden düşüyordum. yediğim yemeği çikolatayı bile iş gideri gösterebiliyordum muhasebecim sayesinde. hatta araç kredilerinde kkdf ödemiyordum. bireysel ticari hiç bir kredide kkdf v.s ödemiyordum.

şimdi işçi oldum, 5 bin maaşım varsa 3bin vergi ssk v.s ödüyorum 8 bin almak yerine 5 bin teslim alabiliyorum. kredi çeksem kkdf ödüyorum, araba alsam vergiden düşemiyorum en kazık ötvyi ödüyorum. kdv iadesi alamıyorum.

yani emin olun vergi hep işçiye zarar, iş veren iken ödediğimden fazlası işçi olduğum için şimdi kesiliyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında çözüm çok basit, çalışanların hepsine asgari ücret verilecek, daha fazlasını istemeyecek kimse çünkü o asgari ücrete çalışacak onca insan var ki. Beğenen alacak çalışacak işverenin istediği gibi, kimse kimseyi sevabına çalıştırmıyor para veriyor işçiye.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında çözüm çok basit, çalışanların hepsine asgari ücret verilecek, daha fazlasını istemeyecek kimse çünkü o asgari ücrete çalışacak onca insan var ki. Beğenen alacak çalışacak işverenin istediği gibi, kimse kimseyi sevabına çalıştırmıyor para veriyor işçiye.
    yaptığın işi asgari ücrete yapıcak tonla adam varsa tabiki asgari ücret vericen en yasalından. ancak dış cephede iple salınacak adam aradığında 1300 tl ye adam bulamazsın. sabit elemanın olsun istersen 4-5bin çıkarırsın gözden. işe göre değişir verilen ücretler. işveren mümkün olan minimumu arar hep.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahah ah çözüm komünizmde:P
    O çalışanlar olmasa pis işleri patron mu yapacak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çözüm çok daha basit.. işveren sadece devlet olsun..

Sende asgari ücretle çalışan olursun..

Mis gibi, herşey on numero..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Senin otelde iş böyle mi yürüyor?
    Okumadan imzalamam.....

Year One - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öte tarafıda çok basit. iş verenin kazandığı yetmiyorsa beceremiyorsa verdiğin vergiler hükümetin düdüklediklerini yediremiyorsa kapatmalı... bu iş şeye benziyor. almanyada yaşayıp çok zor ülke aman gelmeyin deyip hala orda yaşamakla aynı kapı. şimdi benim önceki iş yerimde 3 vardiya çalışıyorduk. ve her vardiya 10 ar saat. gece de dahil. fakat fazla mesai verilmiyordu kaç kez ikaz etmemize rağmen. yol parası yok, gece mesaisinde yemek yok, maaşlar 15-20 gün geciktirilmeden verilmez. maaşların gecikeceği çalışanlara bildirilmez. sorarsın kızar, üstüne mobbing yani şimdi gidip allah razı olsun patron mu demeliydim ? ne kadar yer varsa şikayet ettim. oda belasını buldu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler