User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Şahin vs. Dacia Logan - Maalesef Feci Kaza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni her zaman yenidir...

Mr.Bilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun.
    Life is Too Short To Stay Stock

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef toplum olarak çok cahiliz. Aynı kasanın 1991modeli şuan mevcut, 99dan beride aileye hizmet ediyor. Vakti zamanında hoş olmayan kaza testlerini aratmayacak süratte bir kaza yaşamışlığım var aynı araç ile sadece tampon ve sağ çamurluğum hasar görmüştü ki kaç senenin yorgunluğuda var. Ben arabama hala deli gibi güvenirim, bu videoyla bana gelen bir kaç kişi oldu onlarada aynı açıklamayı yaptım burada da görünce yazma gereği duydum. Ülkemizdeki bu kasa araçlar japon meşeili olup, ithal arabalardır. Sonrasında nissan Tayland, brazilya pazarına bu arabayı hala üretimde olmak üzere maliyeti düşürerek satışa çıkardı. Bizdeki ön şase uzantıları tampon demiriyle birleşik iken, brazilya üretimi kaza yapan bir kaç taksiyi resimlerden incelediğimde araçların şasesi resmen farklı olduğu bu ve buna benzer , iç ve kapı barları bu araçlarda bulunmadığını fark ettim nissan bana özel bu arabayı üretmediyse eğer. Bu kadar içerlenme sebebim bu 2 dakika araştırma yapmadan video paylaşımı yapan insanların tutumundan kaynaklanıyor. Ama işimede geliyor umarım dahada piyasası düşerde bi kaç tane alır eksiklermi tamamlarım.

Gel gelelim kazaya malesef kimi zaman altımızdakileri bilmeden, can taşıdığımızın verebileceğimiz zararların bilincinde olmadan davranıyoruz. Geçmiş olsun, umarım daha beterleri yaşanmaz.
    Ben bunu Türkiye'de satılan model için, yada Nissan'ı kötülemek için paylaşmadım zaten.

İkisi arasında fark olduğu da bariz ortada..

Markanın çok da bi önemi yok O kadar paraya bu kadar araba yapacak birşey yok.

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bitti artık vazgeçin ve kabullenin tofaş-mofaş dikiz aynasından gördüğüm an yolumu değiştirmek zorunda kalıyorum. frene basınca gö...ü başı ayrı oynadığını zır cahil bile kabullendi. yapılması gereken tek birşey var hepsini boş bir tarlaya toplayıp benzin döküp yakmak. vatana,milletimize ve canımızı düşünerek en mantıklı yapılacak harekettir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef toplum olarak çok cahiliz. Aynı kasanın 1991modeli şuan mevcut, 99dan beride aileye hizmet ediyor. Vakti zamanında hoş olmayan kaza testlerini aratmayacak süratte bir kaza yaşamışlığım var aynı araç ile sadece tampon ve sağ çamurluğum hasar görmüştü ki kaç senenin yorgunluğuda var. Ben arabama hala deli gibi güvenirim, bu videoyla bana gelen bir kaç kişi oldu onlarada aynı açıklamayı yaptım burada da görünce yazma gereği duydum. Ülkemizdeki bu kasa araçlar japon meşeili olup, ithal arabalardır. Sonrasında nissan Tayland, brazilya pazarına bu arabayı hala üretimde olmak üzere maliyeti düşürerek satışa çıkardı. Bizdeki ön şase uzantıları tampon demiriyle birleşik iken, brazilya üretimi kaza yapan bir kaç taksiyi resimlerden incelediğimde araçların şasesi resmen farklı olduğu bu ve buna benzer , iç ve kapı barları bu araçlarda bulunmadığını fark ettim nissan bana özel bu arabayı üretmediyse eğer. Bu kadar içerlenme sebebim bu 2 dakika araştırma yapmadan video paylaşımı yapan insanların tutumundan kaynaklanıyor. Ama işimede geliyor umarım dahada piyasası düşerde bi kaç tane alır eksiklermi tamamlarım.

Gel gelelim kazaya malesef kimi zaman altımızdakileri bilmeden, can taşıdığımızın verebileceğimiz zararların bilincinde olmadan davranıyoruz. Geçmiş olsun, umarım daha beterleri yaşanmaz.
    Videodaki araç başka, maliyet vs vs. ama 1991 model bi araba güvenli olamaz, sağlam bi kazada bölünme riski var, metal yorgunluğu denen birşey var.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kutluhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitti artık vazgeçin ve kabullenin tofaş-mofaş dikiz aynasından gördüğüm an yolumu değiştirmek zorunda kalıyorum. frene basınca gö...ü başı ayrı oynadığını zır cahil bile kabullendi. yapılması gereken tek birşey var hepsini boş bir tarlaya toplayıp benzin döküp yakmak. vatana,milletimize ve canımızı düşünerek en mantıklı yapılacak harekettir.
    normal süratlerde gidersen bir yeri falan oynadığı yok ailem 22 yıldır biniyor 100 ü geçmemek lazım ne olursa olsun

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videodaki araç başka, maliyet vs vs. ama 1991 model bi araba güvenli olamaz, sağlam bi kazada bölünme riski var, metal yorgunluğu denen birşey var.
    tabiki, şuanki güvenlik anlayışıyla o zamanın güvenlik anlayışı zaten bir değil. Şuanda kişileri minimum zararla çıkarmak esas iken o senelerde yapılan araçlar daha çok aracın sağlam kalmasıyla alakalıydı. Yoksa güvenlik namına günümüz teknolojisinden bir gram nasiplenmemiş araçlar bunlar. Ki bence hiç bir araç güvenli değil, insanlar bunun bilincinde olup o gaz pedalını kullanmalı, bende dahil.

Alıntı DEJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bunu Türkiye'de satılan model için, yada Nissan'ı kötülemek için paylaşmadım zaten.

İkisi arasında fark olduğu da bariz ortada..

Markanın çok da bi önemi yok O kadar paraya bu kadar araba yapacak bir şey yok.
    anlıyorum, videoyu artık ezberlediğim için videonun sonunda bu araba Türkiye'dede kullanıldı gibi bir anektod paylaşıyor, baya araştırmış hazırlayan kişi *****. Bu kıstasa hitaben yazma gereği duyuyorum. Siz değil başkası da sadece link olarak herhangi bir yerde paylaşsaydı yine aynı metni oraya da yazmış olurdum.
    TR - B13

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahine arkaya 4 tam 3 cocuk öne şöför dahil 3 kişi binmişliğimiz var. Çocuklar orta okul düzeyindeydi.
    O zaman alan da satan da sonuna kadar haklı. Kaç çeşit 10 kişilik aile arabası bulabilirsiniz ki bu piyasada?
    M50b30 - Bumblebee...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahin ayarında, ayarında derken model olarak şahin kadar eski olan ama kliması hatta bazısının hidrolik direksiyon ve abs si bile mevcut olan araçlar dünyanın bir çok yerinde 300 veya 400 euro civarına satılıyor. genelde alanlar ya kümes yapmak için yada dağda tepede oyun oynamak için alıyor.

acaba şahin doğanlar nasıl oluyorda 15-20bin tl bandına çıktı? 4bin euro eder. 4bin euroya burada e46 bmw nin full paketini alırsınız. hatta sabırlıysanız paraya sıkışan biri çiçek gibi cabrio e46 verir size.

acaba problem nerede deyip susuyorum, nede olsa hepiniz problemin nerede olduğunu biliyorsunuz.

bu fiyatlar bu kadar yüksek oldukça daha çok insan mecburiyetten binecek bu araçlara ve bir kısmı da gerek yorgunluk gerekse dikkatsizlikten kaza yapacak ve insanlar ölmeye devam edecek. tüm türkiye 50-150bin bandında ki araçları alacak bütçeye sahip değil ve bu devirde araç ihtiyaçtır lüks değil.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman alan da satan da sonuna kadar haklı. Kaç çeşit 10 kişilik aile arabası bulabilirsiniz ki bu piyasada?
    yani her gün öyle binilmiyordu bayramlarda falan bir yere gezmeye gidiliyorsa araba eksikse sıkışıyorduk

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi kac Post sonra 106 lar da böyle civic vti larda güvensiz diyen kişilikler gelir

geçmiş olsun bir kez daha sahın dogan kuş serisnin ne kadar guvensız oldugunu gorduk
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani her gün öyle binilmiyordu bayramlarda falan bir yere gezmeye gidiliyorsa araba eksikse sıkışıyorduk
    Ama sığıyor sonuçta Biz de çocukluğumuzda 16 kişilik Tofaş - Kartal marka otomobille az pikniğe gitmedik
    M50b30 - Bumblebee...

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahin ayarında, ayarında derken model olarak şahin kadar eski olan ama kliması hatta bazısının hidrolik direksiyon ve abs si bile mevcut olan araçlar dünyanın bir çok yerinde 300 veya 400 euro civarına satılıyor. genelde alanlar ya kümes yapmak için yada dağda tepede oyun oynamak için alıyor.

acaba şahin doğanlar nasıl oluyorda 15-20bin tl bandına çıktı? 4bin euro eder. 4bin euroya burada e46 bmw nin full paketini alırsınız. hatta sabırlıysanız paraya sıkışan biri çiçek gibi cabrio e46 verir size.

acaba problem nerede deyip susuyorum, nede olsa hepiniz problemin nerede olduğunu biliyorsunuz.

bu fiyatlar bu kadar yüksek oldukça daha çok insan mecburiyetten binecek bu araçlara ve bir kısmı da gerek yorgunluk gerekse dikkatsizlikten kaza yapacak ve insanlar ölmeye devam edecek. tüm türkiye 50-150bin bandında ki araçları alacak bütçeye sahip değil ve bu devirde araç ihtiyaçtır lüks değil.

Tr'de tek
    hata bulursan bedavaaaa
    Boyasızzzzz
    arka koltuğa oturulmamış
    stepne si kullanılmamışşşşş
    böylesi yok
    dopdolu
    tr de tek diyenlere gelsin
    hastası olmayan aramasın

ve bunlar gibi tonla kelime ve ***** sitenin birleşimi ile 15 ve üstü bantlara çıkabildiler maalesef ki abi

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tr'de tek
    hata bulursan bedavaaaa
    Boyasızzzzz
    arka koltuğa oturulmamış
    stepne si kullanılmamışşşşş
    böylesi yok
    dopdolu
    tr de tek diyenlere gelsin
    hastası olmayan aramasın

ve bunlar gibi tonla kelime ve ***** sitenin birleşimi ile 15 ve üstü bantlara çıkabildiler maalesef ki abi
    yanlış yerden gittin. fiyatın yükselmesi öyle kelime oyunlarıyla olmaz. kimse salak değil ki o laflara kanmaz. nasıl sen inanmıyorsan aksine ilanı kapatıyorsan o lafları görünce tüm türkiye neredeyse bu kadar zeki kanmaz yani.

fiyat tamamen sıfır araçlar yüzünden. c sınıfı araçlar olmuş 100 küsür bin tl.

örneğin geçen gün delta city de bana 8bin euro ya 0 km suziki 4x4 satmaya çalıştılar. turkiyede de 8bin euroya sıfır araba satılıyor olsa idi hangi salak gidip 20bin tl tofaşa bağlardı. tamamen vergiler yüzünden her şey.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanların trilyonları var ve şahin alıyorlar mı zannediyorsunuz ya da şahin alacağınıza gidin otobüse minibüse mi binin diyorsunuz yıllardır forumda bu tartışma var evet güvenli değil evet peynir tenekesi ama kullananların çoğu a noktasından b noktasına gitmek için kendilerince en uygun araç olduğunu düşündükleri için bu araçları tercih ediyor. Parçası bol ustası bol sorunsuz taş gibi motor. Bizim gibi bir milleti bu duruma düşüren hainler utansın. 1930larda uçak üretirken 2017 de saman ithal ettiren düzen utansın. Şahin sahiplerinin yüzde 99 uda ister ki parası olsa da golf focus corolla vs alsın.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tofaş bu saatten sonra gokart niyetini sürülür anca, kimse fakir edebiyatı yapmasın, 10 binden aşşağı tofaş yok, 20-30 bine satılan tofaşlarda biliyorum, o paralara nissan maximalar, alfalar falan var, tofaştan bin kat iyidir, hele maxima hem motoru güçlü hemde geniş sağlam bir araç.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tofaş bu saatten sonra gokart niyetini sürülür anca, kimse fakir edebiyatı yapmasın, 10 binden aşşağı tofaş yok, 20-30 bine satılan tofaşlarda biliyorum, o paralara nissan maximalar, alfalar falan var, tofaştan bin kat iyidir, hele maxima hem motoru güçlü hemde geniş sağlam bir araç.
    Eski honda accordlar falan var, şu yudum ayçicek yağı tenekelerinden bin kat iyidir, ha bizde bindik zamanında ama altımızdakinin ne olduğunu bilerek kullandık.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zar zor geçinip de araç almak için kimse tofaşa 10 bin tl den fazla vermez. Kendinizi kandırmayın o 20 liralara satılan araçları da kimse zar zor para denkleştirip de almıyor. Araba pazarları 7-8 liraya satılan tofaş ile dolu. Tofaş olmuş 20 lira yeaaaa geyiğine hiç girmeyin

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 liraya dogan sahin alan zihneyete zaten git tempra al hayır maddi durumu olmayan adam zaten kredi cekip alıyor bunu öderim diyor veya 10 lirasi olan git 3 lira kredi cek klimali güzel araba al yaz ayında 40 kurus yakıyor anlamıyorum,gercekten tamam ülkemizde vergiler cok lanet edip duruyoruz sinir bozucu artık hersey devlet öpüyor,millet kolay yerden para kazanma derdinde,al satcı cakal olmus..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler