User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
134 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 369. Dönem kısa ve uzun dönem (Kasım 2017) Yedek Subay Adayları

ilkay325i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende Kaçar Tekirdağ 8.mekanize piyade tugayı kısa dönem.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkay325i Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Kaçar Tekirdağ 8.mekanize piyade tugayı kısa dönem.
    ooo sürgün hayırlı olsun

ilkay325i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooo sürgün hayırlı olsun
    Sağolasın Yapacak bişey yok mecbur

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtngn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    39 UNCU MKNZ.P.TÜM. 49 UNCU P.A.K.LIĞI KIŞLA HİZ.TK. / GÜZELYURT /

Burasıyla ilgili bilgi sahibi olan var mı ? Ayrıca şu telefon olayını nasıl yapıcaz..

Burdan götürdüğümüz telefon imei'den dolayı kapanıyormuş nasıl bir yol izlememiz gerekiyor.

Ordan interneti olan hat alsak akıllı telefon sokamadıktan sonra yine işimize yaramayacak.. Çorba oldum iyice
    Benim taburun baglı oldugu alay istiyosan özelden detayları yazarım. Akıllı telefon götür yanında sorun yasamazsın kapıda arama marama yok zaten cok eski teknolojili bi yere gidiyosun öyle kapıda XRAY cihazları falan bekleme yani Kıbrısta IMEI den kapanma diye birsey yok. Ordan birtane KKTCELL ve Vodafone hat alıp kullanırsın tabi komutana yakalatmamak kaydıyla. İlk bir hafta telefonu hemen cıkarma ortamı süz ona göre cıkarırsın.

Bastan söylemis olayım bende kısla hizmet takımındaydım. Kısla hizmetin pis isi bitmez. Hele kıbrısta hic bitmez. Cöp toplamaktan tut vidanjör kullanmaya kadar bütün isler sendedir. Ama alaydaki tost ocagı, kantin vs. de sendedir. Kendini kantine attırırsan albaydan sonra en okkalı tajak sende olur. hayırlı tezkereler.

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyade yazıyor abi ama muharebeci birliğindeyim
    Kardeşim bizim altıgenin üst tarafı, komutan konağına oldukça yakın bir bölgede eğitim yapacaksınız, özellikle ilk hafta sizi korkunç bağırtacaklar öyle bir bağıracaksınız ki piyade olarak biz lojistikçilere duyuracaksınız, ha bizde size duyurmaya çalıştık zamanında üzülme sadece ilk 10 gün. Sizin koğuşlarınız bağımsız bir binada idi ama tüm piyadelerinnki aynı apartmanda nasıl anlatsam yurt gibi, açık bir avluya bakıyor tüm koğuşların ana kapıları, özellikle hırsızlık kendi bölüğünden olmasa bile oluyordu, aman bunu unutma. ha ama diğer yandan ağzınızın içinde komutanla karşılaşmıyorsunuz bizim koğuşlar gibi.

1- bot için tam silikon tabanlık, paraya kıy ve en iyisini al, sakın yarım veya topuk olanlar için alma.
    2- bebek pudrası, seninle dalga geçenler olacak ama sizin eğitim sahanız inanılmaz toz kum toprak, gittiğin dönem itibari ile terlik izni verseler bile ayaktan soğuğu yemek çok tehlikeli bir şey.
    3- termal içlik almayı sakın unutma 3 gün süren yağmurlarda pançonun altında tir tir titrersin, bir de hiç bir asker koğuşunda kalorifer yok, hepsi klima kısacası koğuşun 1 tarafı ölüm sıcağı öbür tarafı ise ceyrandan soğuk olur, e duvar da ısınmıyor havalansın diye pencereleri açtığı anda 5 dk de hasta oluyorsun.

Son olarak; eğitim dışında seni darlayacak bir şey yok yani bizim ki gibi gece devriyesi,lojistik araçların tamiri, sahranın kurulumu, depo koruma gibi aktif görevler çok yok, bir çok piyade arkadaşımın kafası bana göre daha rahattı, hatta asker sayısı fazla olduğundan nöbet olmayan gece bile oluyordu piyadede - 353 ve bir sonrası için söylüyorum- ben çavuş halimle kendime nöbet yazardım çocukların nöbeti 8 saate çıkmasın diye.

Çok önemli bir not, komutanlar seni yanına çağırıp oğlum bizim önemimiz nedir diye soracak olursa "komutanım kofi annan barış planı uygulansa bile tek çekilmeyecek birlik biziz, sonuna kadar kalacağız gerekir ise savaşacağız" cevabı, 14. zırhlı tugay panterler diye geçer bu 2 notu unutma.

Unutmadan gazinonun azıcık ilerisi - önünde bir Atatürk büstü var, "kendisi de bir piyadeydi" diye bol bol bak o büste gurur duy görevinle.

Zaten 14. zırhlı tugayda tankçı isen boku yedin, birde bizim gibi lojistikçi isen (iş çok) , piyade ise eğitimini yapar geçersin.

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acemilik BİLECİK 9.J.EĞT.A.K.LIĞI/BİLECİK / BİLECİK / BİLECİK
    Ustalık İL J.K.LIĞI/BİLECİK / BİLECİK / BİLECİK

Bilecik hakkinda bilgisi olan varmi ?

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütün arkadaslara hayırlı teskereler dilerim.Diplomam yetişmedigi için bende subat ayına kaldım,iç mimarlık mezunuyum yedek subay olarak yapmak istiyorum bu durum hakkında bilgisi olan var mı?

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç aklımda yokken askere gitmeye karar verdim şimdiye adar okulu bitiremedi şimdiden sonra bitirmeye kalsak 2 sene 6 ayda askerlik 2.5 sene dedim gidiyim geliyim en azından kurtarmış olurum yakın zamanda tecil bozdurcam

hemen askere alma durumu olmaz heralde şubatta giderimdimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün arkadaslara hayırlı teskereler dilerim.Diplomam yetişmedigi için bende subat ayına kaldım,iç mimarlık mezunuyum yedek subay olarak yapmak istiyorum bu durum hakkında bilgisi olan var mı?
    doktorlar ve harita mühendisleri hariç yedek subaylığa "banko" gözü ile bakılan hiç bir bölüm yoktur, yasa gelmeden önce Rütbeli Polisler (Akademi mezunları) bile kısa dönem yaptırılıyordu.

Sadece şansa bakıyor sizin bölüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı N0M4dh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bizim altıgenin üst tarafı, komutan konağına oldukça yakın bir bölgede eğitim yapacaksınız, özellikle ilk hafta sizi korkunç bağırtacaklar öyle bir bağıracaksınız ki piyade olarak biz lojistikçilere duyuracaksınız, ha bizde size duyurmaya çalıştık zamanında üzülme sadece ilk 10 gün. Sizin koğuşlarınız bağımsız bir binada idi ama tüm piyadelerinnki aynı apartmanda nasıl anlatsam yurt gibi, açık bir avluya bakıyor tüm koğuşların ana kapıları, özellikle hırsızlık kendi bölüğünden olmasa bile oluyordu, aman bunu unutma. ha ama diğer yandan ağzınızın içinde komutanla karşılaşmıyorsunuz bizim koğuşlar gibi.

1- bot için tam silikon tabanlık, paraya kıy ve en iyisini al, sakın yarım veya topuk olanlar için alma.
    2- bebek pudrası, seninle dalga geçenler olacak ama sizin eğitim sahanız inanılmaz toz kum toprak, gittiğin dönem itibari ile terlik izni verseler bile ayaktan soğuğu yemek çok tehlikeli bir şey.
    3- termal içlik almayı sakın unutma 3 gün süren yağmurlarda pançonun altında tir tir titrersin, bir de hiç bir asker koğuşunda kalorifer yok, hepsi klima kısacası koğuşun 1 tarafı ölüm sıcağı öbür tarafı ise ceyrandan soğuk olur, e duvar da ısınmıyor havalansın diye pencereleri açtığı anda 5 dk de hasta oluyorsun.

Son olarak; eğitim dışında seni darlayacak bir şey yok yani bizim ki gibi gece devriyesi,lojistik araçların tamiri, sahranın kurulumu, depo koruma gibi aktif görevler çok yok, bir çok piyade arkadaşımın kafası bana göre daha rahattı, hatta asker sayısı fazla olduğundan nöbet olmayan gece bile oluyordu piyadede - 353 ve bir sonrası için söylüyorum- ben çavuş halimle kendime nöbet yazardım çocukların nöbeti 8 saate çıkmasın diye.

Çok önemli bir not, komutanlar seni yanına çağırıp oğlum bizim önemimiz nedir diye soracak olursa "komutanım kofi annan barış planı uygulansa bile tek çekilmeyecek birlik biziz, sonuna kadar kalacağız gerekir ise savaşacağız" cevabı, 14. zırhlı tugay panterler diye geçer bu 2 notu unutma.

Unutmadan gazinonun azıcık ilerisi - önünde bir Atatürk büstü var, "kendisi de bir piyadeydi" diye bol bol bak o büste gurur duy görevinle.

Zaten 14. zırhlı tugayda tankçı isen boku yedin, birde bizim gibi lojistikçi isen (iş çok) , piyade ise eğitimini yapar geçersin.
    Abi çok teşekkür ederim. Askerliğe gittiğim için hiç üzülmüyorum aksine seviniyorum en büyük vatani görevimi yapacağım için
    Bebek pudrasını pişik olamamak için mi sürücem ?
    Abi bir de Samsunda Acemi birlik kaç gün 26 dediler hesapladım Ocağın 9 da bitiyor ona göre Lefkoşa'ya uçak bileti alıcam 110 liraya kadar düşüyor Antalya dan.
    Ekstradan 3 gün yol izni veriyorlarmış sanırım 10 güne tamamlanıyor dağıtım izni Ocak 19 u sabah binsem teslim saatine yetişir miyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelik Doktorların sonra eczacıların ondan sonra elektrik ve harita mühendislerinin ondan sonra makine mühendisi böyle gidiyor. Ben inşaat bitirdim çıkması çok düşük ben başvurdum çıkmaz dediler harbiden çıkmadı Ama uzun yapan mimar tanıdığımda var o anki ihtiyaca bağlı. Kasım celbinde hiç çıkmıyor bilginize

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç aklımda yokken askere gitmeye karar verdim şimdiye adar okulu bitiremedi şimdiden sonra bitirmeye kalsak 2 sene 6 ayda askerlik 2.5 sene dedim gidiyim geliyim en azından kurtarmış olurum yakın zamanda tecil bozdurcam

Aynı düşünce ile tecili bozdurdum acemi birliği Manisa/Kırkağaç'a gidince ben ne yaptım lan dedim ama iş işten geçmişti.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok mu kara havacı gaziemir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı xILuciferIx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı düşünce ile tecili bozdurdum acemi birliği Manisa/Kırkağaç'a gidince ben ne yaptım lan dedim ama iş işten geçmişti.
    Arkadaşlara söyledim kimi git kimi gitme diyo Evdekilere söyledim bi yandan gitmemi istiyolar ama git diyebilen yok bi yandan gitmememi istiyolar ama gitme diyende yok kimse bişey demiyor haha ama kafaya koydum gitmem lazım çok çok 1 ay eziyet çekerim sonra alışırım diye düşünüyorum

emre069 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Acemi Birliği 8 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / TEKİRDAĞ MERKEZ / TEKİRDAĞ
    Esas Birliği 8 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI TOP.TB. 3 ÜNCÜ 155/52 MM.LİK K/M OB.BT. (FIRTINA) / TEKİRDAĞ MERKEZ / TEKİRDAĞ

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Uzun dönem gideceksin sanırım bu durumda , çok pişman olursun söyliyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alper_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun dönem gideceksin sanırım bu durumda , çok pişman olursun söyliyim
    şimdiye kadar gitmediğime daha çok pişmanım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi çok teşekkür ederim. Askerliğe gittiğim için hiç üzülmüyorum aksine seviniyorum en büyük vatani görevimi yapacağım için
    Bebek pudrasını pişik olamamak için mi sürücem ?
    Abi bir de Samsunda Acemi birlik kaç gün 26 dediler hesapladım Ocağın 9 da bitiyor ona göre Lefkoşa'ya uçak bileti alıcam 110 liraya kadar düşüyor Antalya dan.
    Ekstradan 3 gün yol izni veriyorlarmış sanırım 10 güne tamamlanıyor dağıtım izni Ocak 19 u sabah binsem teslim saatine yetişir miyim?
    Bebek pudrasını pişik için değil ayakların için alıyorsun:
    1- eğitimleriniz zorlu, toz toprak kum sahada yapacaksınız.
    2- hava soğuk ama ayakların terli olacak.
    3- mantar kıbrıstaki herkes de var, bende de vardı, badimde de vardı, sonradan öğrendim ki bölük Astsubayında bile varmış.
    4- temiz çorap konusu, çamaşırhane hala sahra hizmet de ise boku yediniz, benim devrem çavuş "çamaşırcı" en son yüzbaşıya yokuş yapıyordu ondan sonra onbaşıya düşürüldü ama hala kendi dediği günde rütbelilerin çamaşırını yıkıyordu bu uyanık çamaşır makinelerinin rezistans kablolarını söküyordu, kaynar suda yıkanması gereken çarşaf - aşçı önlüğü gibi şeyleri bile soğuk suda yıkıyordu ve bunu sadece 1 yüzbaşıya olan siniri yüzünden yapıyordu koskoca 14. zırhlı tugay'a, düşün ki hem çamaşırhane hem ana hamam sorumlusu idi bu adam, bölükte benden sonra en tehlikeli adamdı, kendisini en tehlikeli adam gibi görerek hata yaptı.

En son dedim ki bak herkese yap bizim bölüğe yapma bunu, hem devremsin hem biz senin bölüğündeniz falan neyse 2 defa yaptı bu soğuksu işine 3. sefer buna devriye, üstüne nöbet, üstüne devriye, sonra içtima yazdım 1. gün sonra yumuşatıcı bile koymuş bizim çamaşırlara nereden bulduysa bölük astsubayı bile yumoş kokuyor lan bu bölük demişti. Adam general için gelen yumuşatıcıyı araklayıp koymuş bizim donlara çoraplara, anlamış öyle nöbet devriye nin kolay olmadığını.

Kısacası böyle ters insanlara denk gelirsin bir sürü sıkıntı çıkar, donunu bile yıkayamazsın, ama en azından pudran olursa çamaşırlarını yıkayamasanda kokmazsın / pişik olmazsın.

dağıtım izni ile yol izni iki ayrı şey, sen izin kullanmayacaksın ki 12 gün erken çıkabilesin (TMİ diye geçer), zaten 3 günde bile paramparça oluyor psikolojin, o yüzden hazır asker olmuşken asker kal.

Ha unutmadan kıbrısta 600km ye kadar 2gün onun yukarısına 3 gün yol izni var, ama mersine 1 gün mesela erken çıkış olarak söylüyorum, terhis olarak bu kıyağımı da unutma herkes bilmez

Acemilikten bilet almak büyük hatadır, paşanın keyfi gelir şov yapacak olur 3 gün sonra yemin töreni derler patlarsın, ihbar var denilir 2 gün erken yapılır. Acemilikle alakalı 28 günden az olmamak gibi bir kural var, daha üstü de olabilir, 45 gün çavuş eğitim birlikleri var mesela biz onbaşı gelip çavuş oluyorduk onlar direk çavuş geliyordu.

kafana çok takma alabiliyor isen görev al işin olursa zaman öyle daha hızlı geçiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı N0M4dh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bebek pudrasını pişik için değil ayakların için alıyorsun:
    1- eğitimleriniz zorlu, toz toprak kum sahada yapacaksınız.
    2- hava soğuk ama ayakların terli olacak.
    3- mantar kıbrıstaki herkes de var, bende de vardı, badimde de vardı, sonradan öğrendim ki bölük Astsubayında bile varmış.
    4- temiz çorap konusu, çamaşırhane hala sahra hizmet de ise boku yediniz, benim devrem çavuş "çamaşırcı" en son yüzbaşıya yokuş yapıyordu ondan sonra onbaşıya düşürüldü ama hala kendi dediği günde rütbelilerin çamaşırını yıkıyordu bu uyanık çamaşır makinelerinin rezistans kablolarını söküyordu, kaynar suda yıkanması gereken çarşaf - aşçı önlüğü gibi şeyleri bile soğuk suda yıkıyordu ve bunu sadece 1 yüzbaşıya olan siniri yüzünden yapıyordu koskoca 14. zırhlı tugay'a, düşün ki hem çamaşırhane hem ana hamam sorumlusu idi bu adam, bölükte benden sonra en tehlikeli adamdı, kendisini en tehlikeli adam gibi görerek hata yaptı.

En son dedim ki bak herkese yap bizim bölüğe yapma bunu, hem devremsin hem biz senin bölüğündeniz falan neyse 2 defa yaptı bu soğuksu işine 3. sefer buna devriye, üstüne nöbet, üstüne devriye, sonra içtima yazdım 1. gün sonra yumuşatıcı bile koymuş bizim çamaşırlara nereden bulduysa bölük astsubayı bile yumoş kokuyor lan bu bölük demişti. Adam general için gelen yumuşatıcıyı araklayıp koymuş bizim donlara çoraplara, anlamış öyle nöbet devriye nin kolay olmadığını.

Kısacası böyle ters insanlara denk gelirsin bir sürü sıkıntı çıkar, donunu bile yıkayamazsın, ama en azından pudran olursa çamaşırlarını yıkayamasanda kokmazsın / pişik olmazsın.

dağıtım izni ile yol izni iki ayrı şey, sen izin kullanmayacaksın ki 12 gün erken çıkabilesin (TMİ diye geçer), zaten 3 günde bile paramparça oluyor psikolojin, o yüzden hazır asker olmuşken asker kal.

Ha unutmadan kıbrısta 600km ye kadar 2gün onun yukarısına 3 gün yol izni var, ama mersine 1 gün mesela erken çıkış olarak söylüyorum, terhis olarak bu kıyağımı da unutma herkes bilmez

Acemilikten bilet almak büyük hatadır, paşanın keyfi gelir şov yapacak olur 3 gün sonra yemin töreni derler patlarsın, ihbar var denilir 2 gün erken yapılır. Acemilikle alakalı 28 günden az olmamak gibi bir kural var, daha üstü de olabilir, 45 gün çavuş eğitim birlikleri var mesela biz onbaşı gelip çavuş oluyorduk onlar direk çavuş geliyordu.

kafana çok takma alabiliyor isen görev al işin olursa zaman öyle daha hızlı geçiyor.
    Çok teşekkür ederim abi olmadı sadece yol iznimi kullanırım dediğin gibi erken gelirim. Bileti de artık geç alıcam yapıcak bir şey yok yanmasından iyidir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler